EEN STAATSHOOFD. Viering van het dubbele Koninginnefeest in Soest WOENSDAG 2 MEI 1962. 41e JAARGANG no. 35. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 ÜITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126158 heer W. A. Veldhuizen, -voorzitter van ||C"Ï IIP de christelijke nationale oranjevereniging IlL 8 Vvtl «JLsIBwBI I vl „Beatrix", uiting aan zijn dankbaarheid voor het tweeledig opranjefeest dat dit maal gevierd werd. De vereniging Bea trix bood deze avond aan haar leden Als ooit het verschil tussen de demo- aan cratie en het communisme duidelijk Bij de jeugdherberg De Heidebloem ver- gedemonstreerd is, dan zeker op 30 zorgde de Soester Volksdansgroep een april, toen vele duizenden hulde brach- avond onder leiding van de heer L. Bon- ten aan 't koninklijk paar en uiteraard gers en terwijl jonge mensen dansten in de eerste plaats aan het staats- maakten nog jongere mensen zich gereed hoofd, H.M. de Koningin, voor de lampionoptocht waaraan de Duizenden hebben genoten van de rond- drumbands medewerking verleenden en vaart door de grachten en een wat ko- korte tijd later werd op de Eng het misch incident met een brug die niet vreugdevuur ontstoken dat een warm open kon omdat er mensen op stonden besluit was van een bijzonder mooie die er niet op hoorden, hebben de feestdag. Het was koud geweest, maar vreugde niet verstoord, want als het al- de oranjezon had bijna de hele dag lemaal precies volgens protocol verlo- geschenen. pen was dan zou het al te mooi ge- weest zijn. Nationale herdenking Duizenden hebben koningin, prins en prinsessen toegejuigd tijdens de rijtoer OD vriidag 4 mei 1962. d°or Amsterdam en daarmee getoond t J t1 van hoeveel belang het is een koningin Op vrijdag, 4 mei 1962, zal, ter herden- aan j,et hoofd van de staat te hebben, king van de gevallenen in de bezettings- terwijl men het in vele andere landen jaren 1940-1945, wederom een „stille met presidenten en zelfs dictators moet tocht" worden gehouden naar het mo- doen. nument in „Braamhage" alhier. Tijdens de rij tour en de rondvaart Zij, die aan deze tocht wensen deel te door de grachten is het in niemands nemen, worden verzocht zich op te stel- brein opgekomen dat het wel eens z'n len op één der volgende plaatsen nut kon hebben een aanslag op de ko- I. Kerkplein bij de Petrus en Paulus- ninklijke stoet te plegen, omdat er ge- kerk aan de Steenhoffstraat. lukkig in ons land niet van die dwa- Vertrek pl.m. 19.35 uur. zen leven. (Dit vertrekpunt is op velerlei ver- Kort voor de huldiging van koningin zoek vastgesteld voor de deelnemers en prins moest een ander staatshoofd uit Soest-Zuid en omgeving.) ervaren dat hij minder populair is. II. Chr. Geref. Kerk, Julianalaan, hoek Dat was Ulbricht, op wie een aanslag Prins Bernhardlaan. Vertrek pl.m. gepleegd werd terwijl hij van Karls- 19.30 uur. bad naar Praag reed. III. Wasserij Kuijer aan de Beetzlaan. Wat hier ondenkbaar is omdat er geen Vertrek pl.m. 19.30 uur. i zot te vinden is die het in z'n hoofd Vlaggen en vaandels mogen niet worden zou halen, is achter het ijzeren gordijn meegevoerd in de stille tocht. wel mogelijk en waarschijnlijk zijn er De Mannenzangvereniging „Apollo" zal heel wat miljoenen die de daad van haar medewerking verlenen. deze schutter op Ulbricht nog niet zo Op de fusilladeplaats te Soesterberg zal heel dwaas zullen vinden, te 15 uur die dag eveneens een her-1 KANTMAN. zend personeel en wenste de kinderen een prettige feestdag toe. Sterritten. Uit vele plaatsen van ons land kwamen 120 tourrijders naar Soest. Zij reden op zaterdag, zondag en maandag de ster- ritten die georganiseerd werden door Tempo. De groepsprijs werd gewonnen door Olympia uit Amsterdam. Deze prijs is een wisselbeker, beschikbaar ge steld door het Oranje Comité. De oudste deelnemers waren de 73-jarige heer Vlootman uit Amsterdam en de 72-jarige heer V. S. ten Haaf uit Soest. Drie da mes uit 's Gravenzande, Utrecht en Soest namen aan de sterrit deel. Voetbal. Tien jeugdteams van S E C speelden op de terreinen aan de Bosstraat tegen 10 teams van B.D.C. S.E.C. won 9 wedstrij den en de totaal-score was 22-8. De uitslagen zijn S.E.C. A-B.D.C. A 2-0; S.E.C. B-B.D.C. B 3-0; B.D.C. a- S.E.C. a 1-2; B.D.C. b-S.E.C. b 1-2; B.D.C. c-S.E.C. c 1-3, B.D.C. d-S.E.C. d 0-2; B.D.C. ee-S.E.C. ee 3-0; S.E.C. 1- B.D.C. 1 (pupillen) 2-0; S.E.C. 2-B.D.C. 2 (pupillen) 4-2, S.E.C. 3-B.D.C. 3 (pupil len) 2-0. Straattekenen. Bijzonder aantrekkelijk was de wedstrijd in straattekenen op drie plaatsen in de gemeente. Mej. A. M. E. Jirris en de heren H. G. M. Taris en J. Veenendaal vormden de jury achter het V.V.V.-ver keersbureau. Judith Uiterwijk won de eerste prijs, Bertie Blom werd tweede en Jeanette Duin derde. Ans van Roomen werd eerste in het park Vredehof, ïda Schimmel tweede en Marie Rose Koppel derde. Mevrouw Kloet-de Man en de heren B. Lokhorst en P. Olyslager waren hier de juryleden. In de Bonifaciusstraat werden de teke ningen beoordeeld door de heren S. Det- mers, B. J. Netto en D. J. Bouwens. 1. Jeannette Thie, 2. Buddy Freeth. 3. Gerda Prins. Aubade. De organisatoren van de jaarlijkse zang- hulde bij het gemeentehuis ter gelegen heid van de verjaardag van de koningin, waren ditmaal niet zo optimistisch over de opkomst die verwacht mocht worden in verband met de paasvakanties die net geëindigd waren. Er was echter geen reden tot pessimisme, want zeer veel kinderen zijn gekomen. Grotendeels kwa men zij aan achter de drumbands van Olympia - in nieuwe uniform - Cres cendo en PVI.O. Bij het raadhuis wer den zij verwelkomd door de voorzitter van het Oranje Comité, de heer J. J. J. M. Festen, die het prettig vond dat zovelen gekomen waren om de dubbele feestdag van het koninklijk huis met een zanghulde voor het college van B. en W„ het Oranje Comité en het be stuur van de chr. nationale oranjevere niging „Beatrix" te beginnen. Onder leiding van de heer C. Lips en begeleid door P.V.O. zongen de kinde ren nationale- en lenteliederen en tot besluit het Wilhelmus. Zij werden toegesproken door de bur gemeester, mr S. P Baron Bentinck, die wees op het belang van het konings huis, dat door de eeuwen heen lief en leed met het Nederlandse volk deelde. De dertigste april 1962 was dubbel be langrijk omdat niet alleen de verjaar dag van de koningin gevierd werd, maar ook het zilveren huwelijksfeest van ko ningin Juliana en prins Bernhard. De burgemeester besloot zijn toespraak met een driewerf hoera op de koningin. De heer Festen dankte de heer Lips, P.V.O., de drumbands en het onderwij- Puzzelritten. Vijfendertig brommers en 240 fietsers namen deel aan de puzzelritten, geor- niseerd door de Soester Bromfiets Club Start en finish waren bij hotel Bos en Duin. De parcoursen waren uitgezet door de heer J. v. d. Bank en voorzitter B. Luschen reikte de prijzen uit. De uitslagen waren Brommers A 1. T. de Haan. 3 straf- punten, 2. H. van Ede 3; 3. E. de Jonge 4, 4 B. v. Barlingen 5. Brommers B l.J. Dammers 4; 2. W. Oss en bij de afghanen, beste tijd 25,4 sec, was Yankey de snelste al haalde de snelheid van deze hond niet bij die van de greyhounds. Kindcrtoneel. Duizend kinderen hebben in het open luchttheater genoten van de voorstel ling „Kiekeboe", gebracht door de to neelgroep „Spelenderwijs" uit Den Haag. Niet alleen het toneel was de moeite waard, maar ook het weer, want de jeugd zat heerlijk beschut in het zonne tje en heeft een bijzonder prettige mid dag gehad. De avond. Om half acht gaf P V.O. het gebruike lijke concert in de muziektent achter het V.V.V-verkeersba'eau. Bekende me lodieën en pittige marsen hielden de stemming er goed in. Beckers 5, 3. P. v. Hattem 10. Fietsers van 15 jaar en ouder Mevr. Oskamp en J Groart 4; 2. G. en N. Starink 4, 3. Westeveld-Oostrum 5; 4. H. en J. Sebek. Fietsers tot en met 14 jaar 1. R. en A. van Dijk 3; 2. Van Vliet-Berveling 4. 3. G. v. d. Dijssel 4. 4. Teeken-Ver- woerd 5. Windhoudenrcnnen. Bijzonder spectaculair en attractief wa ren de windhondenrennen, een primeur voor Soest die bijzonder goed verzorgd werd door de Stichtse Windhondenvere niging Opmerkelijk waren de bijzonder goede prestaties van de Europese en Ne derlandse kampioene Quickly, die niet alleen haar dochter Anja beslissend ver sloeg, maar ook met 20,3 over 300 meter een snelheid van 60 km per uur ont wikkelde. Quickly is het eigendom van mevr. Teeuwen uit Utrecht. Bij de whippets, beste tijd 21,8 sec, won Donar van de heer J. de Wit uit Zilveren Huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. Het Koninklijk Paar tijdens de zegetocht door de hoofdstad. Intussen voerde de spelgroep „Trouw aan Oranje" uit Bodegraven in het St. Josephgebouw het historische spel „Ouwe Tanne" op. Het stuk speelde in mei 1591 in een oud Veerhuis in Deventer. Vóór de opvoering van het stuk gaf de denkingsplechtigheid plaats vinden, waaraan het Soesterbergs Gemengd Koor haar medewerking zal verlenen. Voor de herdenking te Soesterberg is het verzamelpunt hij het hoofdgebuw van de Vliegbasis, te 14.30 uur. Toegang tot de vliegbasis bereikt men via het Soester Hoogt (voormalige weg naar Soesterberg). De herdenkingscommissie zou gaarne zien dat men zoveel mogelijk aan de stille tocht deelneemt. Zij, die niet deelnemen aan de hierbo ven genoemde stille tochten, doch wel de herdenking bij het monument in Braamhage willen bijwonen, worden ver zocht uiterlijk te 19.50 uur, aldaar aan wezig te zijn. TWEE BOSBRANDJES. Tweemaal is de brandweer op koning innedag uitgerukt omdat er brand was uitgebroken, 's Morgens ging er heide en ruigte in brand langs de spoorlijn Amersfoort-Utrecht en de brandweer beleefde weinig genoegen aan het mi serabele wegdek van het Berkenlaantje, dat vol puin ligt. De heide is waar schijnlijk in brand geraakt door een brandende sigarettenpeuk die uit de trein was geworpen. Enige honderden vier kante meters heide en ruigte gingen verloren, 's Middags moest geblust wor den bij de Zoom, waar eveneens enige honderden vierkante meters heide ver brandden. SUCCES VOOR OLYMPIA. Twee marsen in Eist leverden de juni ores en de seniores van Olympia zes bekers op. Beide groepen wonnen de eerste prijs, een wisselprijs en een groepsprijs. Achtendertig juniores liepen onder lei ding van de heer W. A. Suman 12 km en vijftien seniores liepen onder leiding van mej. W. A. Suman 18 km. De mar sen werden georganiseerd door de ver eniging „De Rijnkanters". V.V.Z. VERLOOR. Het wil niet zo best met V.V.Z. in deze competitie en ook in Stroe was het succes gering. Er werd gespeeld tegen de vereniging Stroe op een slecht ter rein, terwijl de wind bijzonder hinder lijk was. Stroe nam de leiding door de rechtsbuiten en na rust werd het 1-1 door een doelpunt van Renes. Opnieuw was het de rechtsbuiten van Stroe die scoorde en daarmee zijn vereniging aan een 2-1 zege hielp.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1