Het bestuur van de gemeente. WAfiutzelaat G. m BIUREN BURGERLIJKE STAND TOSHUBELEN Urabbels van Knelis. Verhuizingen en Lijndiensten SALON KOPPEL VOOR HET D&AIPS5IEE I Dagelijkse diensten naar Utrecht en Am sterdam met tussenliggende plaatsen. TRANSPORTEN door geheel Nederland met open en gesloten vrachtauto's. EIKENLAAN 1 - SOEST - TELEF. 4685 MEIVIERING 1962. De afdeling Soest van de P.v.d.A., de Soester Bestuurdersbond en de Vara Soest organiseerden gisteravond in het St. Josephgebouw de Meiviering 1962. Spreker was de heer A. C. Verhoef uit Utrecht en na zijn Meirede werd het programma verzorgd door André Ca- rell, Henk Booij en Marion Wardenaar. Zij brachten sketches, akkordeonmuziek en liedjes. De avond werd geopend door de heer K. de Haan namens het bestuur van de afdeling Soest van de P.v.d.A. Hij vroeg zich in zijn openingswoord af of de tijdsomstandigheden een meiviering wel rechtvaardigden. Zolang het feest van de eerste mei gevierd wordt zijn er altijd wel omstandigheden geweest die een reden zouden kunnen zijn om geen feest te vieren, maar het vieren van het feest van de arbeid is een zinvol ge beuren dat als traditie gehandhaafd dient te blijven. De heer De Haan wees op het belang van de meimaand 1962 in verband met de verkiezingen en hij vroeg belangstelling voor de collecte die ten bate van de vluchtelingen ge houden zou woiden. De heer Verhoef herinnerde aan het jaar 1889 toen in Frankrijk besloten werd de eerste mei te bestemmen tot een dag waarop gedemonstreerd zou worden voor de achturige arbeidsdag. Uit deze demonstratie kwam de viering van de eerste mei voort. Gedurende meer dan 70 jaar heeft de eerste mei de mensen samengebracht die streden en strijden voor geestelijke vrijheid, gerechtigheid, vrede en welvaart. De eerste mei 1919 was een feest van hoop en verwachting na vier jaar verschrik kingen van een wereldoorlog en de gro te desillusie voor het wereldsocialisme. Dat was ook de eerste mei 1946, toen de tweede wereldoorlog beëindigd was. De socialisten maakten zich opnieuw op tot het hervormen van de maat schappij tot een werkelijk sociaal-de mocratische maatschappij. Sommige „profeten", die het liberaal egoisme verheerlijken, weten te ver tellen dat het socialisme zijn tijd ge had heeft, omdat er welvaart heerst. XIV P. C. Pieren. De heer P. C. Pieren is sinds 1953 het Soesterbergse raadslid van de P.v.d.A. Hij werd een kleine veertig jaar gele den geboren in Dordrecht, maakte in Rotterdam de barbarenstreek van de Duitsers mee en kwam in 1946 in Soesterberg wonen. Vader Pieren had vele tientallen jaren voor het socia lisme op de bres gestaan en de appel viel niet ver van de stam, want de jonge Piet was al heel vroeg op pad met pamfletten, deelde kalk uit van vaders voorraad die gebruikt werd bij de pro paganda en had reeds op mulo en han delsschool grote belangstelling voor maatschappelijke verhoudingen. Een kantoorbaan, onderduiken, gepakt .worden, weer onderduiken tot de be vrijding kwam en toen naar Soester- bei-g, dat kort na de bevrijding wel heel erg het onderontwikkelde deel van Soest was. De heer Pieren startte bescheiden met het werk voor de gemeenschap als se cretaris van een buurtvereniging. Al gauw ijverde hij voor het oprichten van een P.v.d.A.-afdeling in Soesterberg en deze startte met 26 leden. Thans zijn er 90. Een aantal jaren was de heer Pieren secretaris, daarna voorzitter, maar de meeste verenigingen hebben meer behoefte aan een ijverige secre taris dan aan een voorzitter die mees tal slechts in actie komt tijdens ver gaderingen, zodat hij het secretariaat weer op zich nam. De heer Pieren behaalde het diploma Sociale Wetgeving en is thans afde lingschef van de DETAM te Utrecht. Hij maakt deel uit van de onderne mingsraad van de DETAM en van de ledenraad van het hulpfonds. Tevens ijvert hij voor Mercurius, de bond van handels- en kantoorbedienden. De ken nis die de heer Pieren zich op het ge bied van de Sociale Wetgeving en wat daaraan verwant is door zijn studie verwierf is in de loop der jaren voor vele mensen aanleiding geweest zijn hulp in te roepen. Graag verleent hij deze hulp aan allen, zonder te letten op hun politieke kleur. Ten dele ziet hij dit als propaganda voor de P.v.d.A., maar aan de andere kant doet hij dit omdat hij het tot zijn plicht acht ieder die hulp nodig heeft bij te staan. En de praktijk wijst uit dat er nog steeds heel veel mensen zijn die hulp nodig hebben. De heer Pieren maakt deel uit van de commissies Sociale Zaken, slachthuis en gasbedrijf en van de stichting natuur bad en de sportraad. Hij heeft in de af gelopen negen jaar getoond met grote belangstelling lid van de raad te zijn en niet te aarzelen als er iets aangesneden moet worden wat van algemeen belang is of een bepaald deel van de bevolking betreft. Zo heeft hij gewezen op de ramp die het afbetalingssysteem voor mensen kan zijn en geijverd voor een volkskredietbank in onze gemeente. Het resultaat is geweest dat Soester in gezetenen nu bij de volkskredietbank in Amersfoort terecht kunnen. Veel belangstelling heeft hij altijd ge toond voor hen die door een lichame lijke handicap in het leven uitgeran geerd dreigden te raken, zodat zijn in teresse uitgaat naar het werk van de CAWA te Amersfoort, waar minder validen kunnen werken. Graag zou hij zien dat men zich in het bedrijfsleven aan het voorschrift houdt dat werkge vers verplicht op elke 25 werknemers 1 minder valide kracht in dienst te nemen. Hiermee wordt veelal de hand gelicht en dit is helemaal niet nodig, want minder validen kunnen in heel veel gevallen volwaardige arbeid le veren. Belangstelling voor de gasvoorziening in Soesterberg, maar ook voor het na tuurbad, de wijze waarop dieren op de meest humane wijze geslacht kunnen worden, de woningen van Ons Belang te Soesterberg en niet te vergeten het dorpshuis. De heer Pieren is voorzitter van de commissie die sinds 1953 ijvert voor de stichting van dit huis. De be volking zal 30.000,op tafel moeten leggen, maar dit bedrag is in Soester berg niet zo gemakkelijk bijeen te krij gen omdat de bevolking sterk wisselt. Getracht zal worden deze som in ar beidsuren en mankracht te leveren en misschien is het dan mogelijk een ge bouw te stichten dat dienst kan doen als dorpshuis en tevens het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis onderdak verschaft. De heer Pieren betreurt het dat de geografische ligging van Soesterberg dit deel van de gemeente zo geschei den van Soest houdt, maar dit wil niet zeggen dat het gemeentebestuur van Soest geen belangstelling voor dit deel van de gemeente heeft. In sommige op zichten is Soesterberg zelfs beter af dan Soest. Veel werk verzet de heer Pieren als secretaris van de gymnastiekvereniging A.G.A.V.S. en hij kan het maar ma tig waarderen dat de regering zo weinig belangstelling voor de lichamelijke op voeding en de sport heeft. Met een goed urgentieplan zou het toch mogelijk moeten zijn gymnastieklokalen te bou wen. Het is de hartewens van de heer Pieren dat meer volwassenen zich het lot van de jeugd aantrekken dan nu het geval is. Er zijn leiders van de jeugd nodig, maar al te veel mensen blijven aan de kant staan en doen .weinig meer dan mopperen op de hedendaagse jeugd. Onder deze mopperaars zijn waar schijnlijk meer lieden van het type no zem dan onder de jeugd, die vaak hunkert naar zelfwerkzaamheid, maar hieraan niet of nauwelijks toekomt om dat er niet genoeg volwassenen zijn die inzien hoe belangrijk het is de jeugd leiding te geven en daarmee een be langrijk aandeel in de opvoeding te le veren. Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 Deze welvaart gaat echter voorbij aan velen die van een klein salaris moeten leven. Het socialisme in ons land verlangt gerechtigheid en vrijheid voor alle landgenoten, maar ook voor andere vol ken en rassen. Tweederde deel van de mensheid leeft in zeer ongunstige omstandigheden en velen van hen lijden honger. De P.v.d.A. heeft op regerings niveau getracht op drastische wijze hulp te verlenen, maar dit is mislukt. De P.v.d.A. wil strijden voor de vrij heid van allen en zeer zeker voor de vrijheid van hen die achter het ijzeren gordijn onder de dictatuur zuchten. Socialist zijn betekent de vrede willen dienen, maar helaas moeten wij leven onder de dreiging van de atoombom. Zij die zich voorstellen dat wij een ide ale maatschappij kunnen stichten door geweldloosheid, vergeten dat eenzijdige ontwapening het prijsgeven van het socialisme en het verliezen van de gees telijke vrijheid en een menswaardig bestaan betekenen. Het is moeilijk de vrede te dienen onder de dreiging van de atoombom, maar toch moet de socia list blijven strijden voor de medemens, ondanks het gebrek aan een zekere toe komst en ondanks de teleurstellingen van de laatste tientallen jaren. Zijn leus moet zijn De maatschappij her vormen, volken en rassen bevrijden en de vrede dienen. HONKBAL. S.E.C. speelde twee vriendschappelijke wedstrijden als inleiding tot de honk balcompetitie. Het tweede team won met 13-4 van Quick 1. Tot de laatste inning ging de strijd gelijk op (4-4). In de laatste inning liep S.E.C. snel uit tot 13-4. S.E.C. 1 won met 10-8 van S.D.O. GEBOREN HeifÖrika Alie, dochter van P. Oosterbeek en G. van Soeren, Birkstraat 12. Jan Levie, zoon van J. W. Verhoef en R. Velleman, Ko- ninginnelaan 19. Robbert Paul, zoon van J. J. Immerzeel en H. W. van Schaik, Jan Steenlaan 7. Mathilde Petronella Beatrix, dochter van H. H. D. van der Hulst en G. Bijker, Wilhel- minalaan 10. Marinus Bastiaan en Jan Willem, zoons van W. Visser en L. van Gemeren, Julianalaan 13. Cornelis Lambertus, zoon van C. J. van Selm en E. H. Groen, Sophialaan 17. Jozefa Francisca Theodora, dochter van J. P, de Rond en J. G. W. Simons, Laanstraat 37. Harry Johan, zoon van J. Hoegee en L. Schaap, Simon Stevinlaan 33. Roland Jeroen, zoon van L. van Klooster en P. J. Meer- soek, Da Costalaan 25. Jacoba Maria Hendrika Wilhelmina, dochter van G. E. ten Pas en A. J. M. Soer, Klaarwa- terweg 47. - Wilhelmina Johanna, dochter van J. de Kruijf en A. van Beek, Rembrandtlaan 10. Elout Bor- romaeus Maria, zoon van H. J. A. Ste vens en A. M. T. van Willige, Gen. Winkelmanstraat 147. Johannes Ernest Robert, zoon van R. E. Keulers en A. M. A. van Gentevoort, Dr. 's Ja- cobstraat 43. Jeroen Antonius en Wouter Leonardus, zoons van A. J. G. van Gooi en W. G. A. Braun, Dorre- steinweg 57. ONDERTROUWD Willem Cornelis van Schoonhorst, Beetzlaan 77 en Trijntje Ruttenberg, Klaarwaterweg 87. Eduard Post, Hildebrandlaan 2A en Margot Henriëtte Dorothea van der Hurk, Hildebrandtlaan 2A. GEHUWD Florentius Lodewijk Hen- aricus Schreuder, Kerkpad N.Z. 15 en Emma Louise Theresia Mineur, Drie- hoeksweg 8. Lucas Dominicus Cor nelis Beerthuijzen, Burgemeester van der Stadtstraat 20, Zaandam en Mar- gareta Maria van der Veur, Middel wijkstraat 2. Henricus Petrus Gies- kens, Lothariuslaan 53, Bussum en Louise Jitske Grootes, Schoutenkamp weg 155. Cornelis Maria Veerkamp, Korteweg 7 en Evertina Henny van den Broek, Korteweg 7. Gerardus Theo- dorus Sakkers, Burgemeester Grote straat 67 en Jacoba Johanna Maria Kortekaas, Kerkstraat 65. OVERLEDEN Teunis van den Hoek, 64 jaar, weduwnaar van N. Pot, Iris straat 72, Hilversum. Virginie Ma- rie Frangoise Fredérique Haenen, 67 jaar, weduwe van H. Botermans, Nieu- werhoekplein 10. Theodorus Tammer, 62 jaar, echtgenoot van J. A. Voerman, Veldmaarschalk Montgomeryweg 7. Willem de Bouter, 83 jaar, weduwnaar van A. de Haan, Vredehofstraat 11. Herman Albert Veenendaal, 64 jaar, echtgenoot van E. A. Kraaijenhagen, Korte Brinkweg 8. JAARVERGADERING DUINKIKKERS. Onder voorzitterschap van de heer J. C. de Vink is in hotel De Birk de jaar vergadering van de zwemvereniging De Duinkikkers gehouden. Secretaris J. Iseger bracht verslag uit over het afgelopen jaar, dat niet gemakkelijk was. Het natuurbad was niet beschik baar en er kon slechts sporadisch in het bosbad getraind worden. De com petitiewedstrijden gingen echter door. Het ledental is van 180 tot 100 terug gelopen, maar er is gegronde hoop dat door 't herstel van 't bad en de herope ning zich vele nieuwe leden zullen aanmelden. De zomer 1962 zal dave rend worden door het organiseren van de nationale kampioenschappen. Penningmeester D. Kat gaf het finan cieel overzicht. Er is een kassaldo van 328,—. Soesterbergsestraat 51A - Tel. 2180 De heren J. C. de Vink, D. Kat en J. Brink werden als bestuurslid herkozen, de heer J. Iseger werd als secretaris opgevolgd door de heer J. Kluën en in- plaats van de afgetreden heer G. v. d. Gaast werd mej. Th. Smink in het be stuur benoemd. In de technische com missie werden mevr. Ruitenbeek en de heer J. Brink herkozen en inplaats van de heer G. v. d. Gaast de heer S. Fraai. De kascommissie wordt gevormd door mej. v. d. Hurk en de heer Doove. Het echtpaar van Asch zal de leden weer trainen. Op vrijdagavond en mis schien ook op maandagavond. De woensdagavond is bestemd voor polo wedstrijden. Twee heren- en een dames team zullen in de competitie uitkomen. Er zullen deze zomer clubkampioen schappen en een onderling tournooi ge houden worden, er is op 19 mei een demonstratie kunstzwemmen door 6 meisjes en jongens, op 13 juni worden de schoolwedstrijden gehouden, maar de hoofdschotel van het seizoen vor men de nationale kampioenschapppen, welke op 3, 4 en 5 augustus gehouden worden. De heer J. Elderman deelde mee dat er vier commissies gevormd zijn voor inkwartiering, propaganda, de financiën en het materiaal. Verwacht mag worden dat in het vernieuwde bad extra snelle tijden gemaakt zullen wor den en dat er nationale records verbe terd zullen worden. In totaal zullen driehonderd zwemsters en zwemmers aan deze wedstrijden deelnemen. INT. VER. PHILATELICA. De Int. Ver. Philatelica heeft een ge slaagde vergadering gehouden waarvan het hoogtepunt gevormd werd door een zeer interesse lezing van de heer De Rooij over de eerste emissie Neder land met fraaie dia's. Tijdens de ruil- avond op 27 april werden door twee leden hun „beeldverzameling" getoond, n.1. transport en fauna. Een kienspel om fraaie en kostbare zegels besloot deze vergadering. Voor de maand mei staan een vergade ring op 11 mei en een ruilavond op 25 mei op het programma, met een inte- i ressante lezing en een verloting van1 mooie zegels. Beide bijeenkomsten wor- 1 den gehouden in deze zaal Soester bergsestraat 18. S.E.C. VERLOOR ONVERDIEND. Er was zondag grote belangstelling voor de wedstrijd S.E.C. 1-Quick 1 en nagenoeg iedereen verwachtte dat Quick korte metten met S.E.C. zou maken, zo als het een aanstaand kampioen be taamt. Het is echter heel anders gelo pen en de nederlaag die S.E.C. leed was onverdiend, want tot 8 minuten voor het einde van de wedstrijd stonden de groen-witten voor. Twee fouten in de achterhoede beslisten in het voordeel van Quick dat met 2-1 won. S.E.C. was in de eerste helft veel ge vaarlijker dan Quick. maar de backs Nijenhuis en De Jong en de spil Van Alphen hielden de zaak goed in be dwang. De Bruin speelde rechtsbuiten, v. d. Valk middenvoor en Wolfsen debuteerde uit stekend als linkshalf. Pothoven en De Rooij ontbraken. Vooral De Bruin was een gevaar voor de achterhoede van Quick. Linksbuiten Verhoeve werd dat pas in de tweede helft, want voor de rust had hij niet zo heel veel in te brengen tegen Nijen huis. Na 20 minuten kwam het doel van Adams in groot gevaar. De snelle mid denvoor Keete was doorgebroken, Adams liep te laat uit, trapte finaal over de bal heen en Ruttenberg moest op de doellijn redding brengen. Na een half uur had S.E.C. succes. De Bruin kreeg een hoge voorzet van Van Breukelen en kopte onhoudbaar voor keeper v. d. Linden in. Opnieuw kwam De Bruin een paar maal gevaarlijk in de buurt van het Quickdoel, maar zijn voorzetten werden blindgangers omdat geen enkele S.E.C.-speler meegekomen was. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak de minse nie snap die altied loope te zeevere datter in Soest nooit niks te doen is, maor aster us wa bezongders is dan ziejje ze nie en dan zitte zullie tuus veur de kiekkast. Mit ming wief bink us gaon kieke bie 't raodhuus waor de keinders zonge dat ut 'n lust was. En laoter hek ezien datter deeres en jonges binne die mach- tug kenne teekene en kleure. Toeng naor ut S.E.C.-veld en naor ut veld van B.D.C., waor wel tweehongderd jonges Aobe Lenstra liepe te speule. En toeng naor de hongde kieke. 't Was bar spietug datter dit jaor gin perdespul, zogezeid 'n konkoer hippe- keu was, maar jonges, zuk renne van die hongde. 'k Heb altied edoch dak as klein Kne- lissie aordug loope kon, maor dat was maor groote keinderspul. En van die manne die d'r eige bie de Olumpiese Spele in Rome uut de naot liepe wast ok maor flauwekul, vergeleeke bie die hongde. De man die in Rome ut hard ste liep haolde 40 kilemeter per uur en de hongd die maondag op ut S.E.C.-veld ut hardste liep haolde zestug kileme ter per uur. Mojje nog peultjes. D'r was 'n hongd bie mit 'n hessie an van rood, wit en blauw. Da was zoge zeid de Nederlaandse kampioen, omdat- tie ut hardst van alle hongde in ongs laand ken renne. Maor hie ken ok ut hardst van alle hongde in Europa ren ne, waant Eurepees kampioen istie ok. Ik gong naor de baos van die hongd om te vraoge, wat die hongd noeng wel kostte. Nie om um te koope, waant ik ken nog gin kat vant asiel betaole Jao, zee die, das nie zo makkeluk te zeige, waant die hongd is wel us beeter ewest. Hie raokt 'n bietje an de ouwe kaant. Maor drie miel kenk d'r nog wel veur kriege. Drie miel, das niks, waant d'r binne manne, die laang zo hard nie kenne loope en die drie ton kostte. En allee- nug omdazze ongder ut loope af en toe us teuge 'n bal lelie. Da klop heul nie. KAPSALON 5TEENH0FFSTR.53 .TEL'2842 SOEST Kort na de hervatting kopte v. d. Valk de bal langs de Quick-keeper maar een back stond op de doellijn en redde. Hooijer kreeg een paar mooie kansen maar verzuimde te schieten, evenals Ver hoeve. Aan de andere kant moest Adams met een spectaculaire safe redden toen de bal van enkele meters afstand inge schoten werd. Even later werd hij toch gepasseerd maar weer redde Rutten berg op de doellijn Acht minuten voor het einde een mis greep van Adams op een zacht rollertje van Keete en vijf minuten later kon Keete door een fout in de achterhoede Adams passeren. Weer stond Ruttenberg op de doellijn, maar nu was er geen houden aan en het winnende doelpunt werd voor Quick gescoord. Wegens plotselinge ziek te van het zojuist ge huurde meisje, nogmaals een NETTE WERKSTER of morgenmeisje gevr. voor enkele morgens of middagen. Willen die meisjes, die zich vorige keer meldden, indien mo gelijk, zich nu ook weer melden. Mevr. Lamers, Soesterbergsestraat 6. Echtpaar met 2 kinderen (10 en 9), goed milieu, zoekt voor half mei tot half juli HUISVESTING, gemeubileerd, met of zon der pension, bij voorkeur omgeving school Bonifa- ciusstraat (Soest-Zuid). Aanbiedingen tel. Soest 2503. uevraagd HULP in de huishouding voor hele dagen. Mariastraat 20, te lefoon 2277. Confectieatelier .Priboi", Steenhoffstr. 52B, Soest, vraagt NAAISTERS en leerling-naaisters. Aan melden tussen 8 en 17 u. aan het atelier.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2