19 EEN EGHIE VERRASSING VOOR MOEDER. sSckoemaker lig. is- L jst '1 Handwerkhuis BURGERLIJKE STAND IHg. Mrabliels vasi Knelis. |pen )0. ÏN Ize TWEEDE BLAD MOEDERDAG GESCHENKEN In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOSGT BATENBURG's Erkende Auto- en Seooterrijschool G Verlanglijstje. v. Weedestr. 72 - Soestdijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 PHILIPS VOOR HUISHOUDELIJKE APPARATEN FEL. 2790 JUR, |S, NOVAK Vooral in len pracht- Ifoon 2105 |2,50 1,75 1,95 5,50 EN. pPEN 1,89 2,50 |DEN 2,00 75 58 1,68 |FOON 2377 baat met Itere zaden VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 8 MEI 1962. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nie ken snappe waorum ut heule laand op ze kop staot aster uut Spaanje en Portegal voetbalelftalle komme speule, en nie as wul- lie motte viere datte Pruusse op 5 mei vijf enveertig op 't lest in de gaote hadde da zullie de oorlog heulegaor nie meer konne winne. Min- se mit een bietje herses liadde dat 'n jaor eerder al in de smieze, maor de baoze van de Pruusse in oorlogstied waore net zo aehterluk als ming verre- kes. D'r is bie ongs 'n Oraanjecommitee, maar gemins komp op ut idee datter ok 'n commitee mot weeze dat alle jaor mot zorrege datter feest is. Noeng weet ik wel dajje mit Soesders alles ken doen be- halleve feest viere, waant die minse binne stief as harreke, maor dan ken d'r toch van alles veur de keinders edaon worre. Die binne wel 'n bietje verwend messchien, maor as ze speule kenne mit prieze en d'r is 'n poppekast enzo, dan hebbe die deeres en jonges schik en wul- lie kenne daormee laote merreke da wullie zeuvetien jaor eleeje zo merao- kels blie waore dattie soldaote van Hitier, die de oorlog us effe heul gauw zouwe winne, die oorlog verloore en datter 'n end kwam an die orde mit leege borde. Minse wat ister 'n honger eleeje door een kwak minse en wat hadde hoope manne barre schik in dat eerste echte sigaretje nao al die troep, waor je doodziek van wier. Hoechtum. En dat eerste sneetje wittebrood. Hoope minse moste d'r van griene, maor noeng binne in een grote verscheidenheid. Koninginnelaan 20 - Telef. 2802 d'r in Soest gin minse meer te veinde die zeige, da wullie toeng vrie kwaame motte wullie alle jaor deur de keinders laote viere as wullie eiges te stief binne om te feeste. Niks d'r van, waant gek doen aster feest is das nie netjes. Maor verleeje week bie die voetbalwedstried tusse ploege die effe beter speule as S.E.C. en B.D.C. deeje d'r duuzende min se zo bar gek as ze in der heule leeve nog nie edaon hebbe. Da kenk nie goed snappe. En ok nie datter gin sente bie mekaor te kriege binne om de keinders feest te laote vie re omdazze noeng 'n veul beter leeve hebbe dan die Pruus te bieje had. Nog 'n poosie en dan wor ut feest ok nie meer om de vief jaor evierd. Omda wullie te stief binne om te feeste of omda wullie die vijfde mei 'n dag gaon veinde die heul nie van belang meer is. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. GEBORENAnnette, dochter van J. Bestevaar en J. E. de Jong, Acacialaan 9. Jacoba Johanna, dochter van W. van Hornsveld en C. M. Kreuning, Ko ninginnelaan 136. Cornelis, zoon van F'. Fopma en J. A. Bonjernoor, Van Len- neplaan 35a. Gerard Jan, zoon van G. J. Ganseij en A van Schoonhcrst, Post weg 54. Adriana Johanna, dochter van J. B. G. van Groningen en J. A. de Nijs, Ruysdaellaan 60. Karoline Jan nette, dochter van H. Danen en G. van Harn, Plesmanstraat 247. Wilhelmus Hermanus Gijsbert, zoon van J. H. van Breukelen en R. C. van Fulpen, Molen straat 5. Karei Aalbert Martien, zoon van A. Westra en H. J. Koffrie, Heuvel- weg 3. Belinda Maria, dochter van P. A. Beerthuizen en M. G. ter Weijden, Nasaulaan 38, Baarn. Theodorus Gijs- bertus Johann.es, zoon van G. A. Th. Tammer en G. J. van de Wijngaard, Dorpsplein 12. Alexander Willem, zoon van H. A. Bakkeren en A. A. C. Lindner. Sparrenlaan 20. Margreta Elisabeth Johanna, dochter van W. Riet veld en G. G. Reulen, Plesmanstraat 27. Hilbert Jannes, zoon van A. C. Alkema, en B. J. van Dalen, Kerkpad Z.Z. 22a. ONDERTROUWD Michael Peter Frie- drich Mayer-Rieckh, Lastenstrasse 13, Graz (Oostenrijk) en Cécile Renée Geert- sema, Praamgracht 3. Josephus Maria Klerkx, Burgemeester Moonenlaan 2a, Waalwijk en Geertruida Woutera Maria Jacobs, Ferdinand Huycklaan 36. Jo- seph Johannes Stanislaus van Drogen- broek, Oude Gracht 313, Utrecht en Ari- ane Brünhüde Copier, Buntweg 23. Evert Wersen, Kwekersweg 9, Amersfoort en Hermina Johanna Meta de Liefde, Van Lenneplaan 40. Wilhelmus Cor nelis van Breukelen, Schrikslaan 64 en Wilhelmina Johanna Hendrika Huigen, Birkstraat 38. Aalt Hop, Nijkerkerweg 92, Ermelo en Cornelia van Rouwendaal, Koninginnelaan 125. Hendrik Jan v. Duinkerken, Biltseweg 23, Baarn en Margaretha Petronella van Kempen. Nieuwstraat 73. Arie Zilverberg, Plesmanstraat 87 en Betty Geertruida Albreeht, Plesmanstraat 87. GEHUWD Pelegrinus Johannes Boer- sen, Troisvierges (Luxemburg) en Mar garetha Maria Overgoor, Oude Utrecht- seweg 33. Gerard Voskuilen, Kerk pad Z.Z. 35 en Johanna Maria Marga retha Hilhorst, Lange Brinkweg 56. Willem Stoorvogel, Prof. Lorentzlaan 155, Zeist en Nel Kuipers, Nieuwerhoekpl. 1. OVERLEDENMaria Albers, 81 jaar, weduwe van A. Reehorst, Bosstraat 2. Geertruida Verwoerd, 73 jaar, weduwe van J. van den Broek, Dorresteinweg 74. Petrus Andries, 83 jaar, echtgenoot van E. A. Hovius, Hartmanlaan 54. TENNIS. De drie tenniswedstrijden die de seni ores zouden spelen gingen zondagmid dag wegens de regen niet door. Soest B verloor zaterdag met 2-3 van Hilverheide B en Soest A verloor met 1-4 van Rhijnauwen B. De uitslagen van deze wedstrijd zijn E. Schuuring-H. Thiadens 2-6, 3-6. Mej. J. Jansen-mej. F. Schorer 2-6, 3-6. E. Schuuring en J. Roozendaal-H. Thia dens en S. Sjamsoedin 2-6, 2-6. Mej. J. Jansen en mej. M. v. Brummelen-mej. J. Post en mej. F. Schorer 6-3, 6-4. Mej. M. v. Brummelen en J. Roozen- daal-mej. J. Post en S. Sjamsoedin 6-4, 3-6, 4-6. N.C.V.B. SOEST-ZUID. Op woensdag 9 mei houdt de afdeling Soest-Zuid van de Nederlandse Chris ten-Vrouwenbond de laatste bijeen komst van het seizoen. Dan zal mej. Valkenier over het werk van het Leger der Heils spreken. Deze bijeenkomst wordt in gebouw Eltheto gehouden. BOND VAN GEPENSIONEERDEN. De afdeling Soest van de Algemene Ne derlandse Bond van Gepensioneerden heeft onder voorzitterschap van de heer M. de Regt de jaarvergadering in De Gouden Ploeg, gehouden. De heren G. J Boesjes en W. van Diermen zijn tot bestuurslid herkozen en de heer W. C. Hakman werd benoemd tot opvolger van de heer H. J. K. Bakker. De secretaris, de heer C. Oosterom bracht uitvoerig verslag uit over 1961. Op 1 januari 1961 waren er 440 leden en begunstigers en op 31 december 1961 was dit aantal 425, dus een teruggang van 15 leden. Zeventien leden zijn overleden, 23 hebben de gemeente ver laten en 2 hebben bedankt. Er werden 21 nieuwe leden geboekt en van andere plaatsen kwamen 6 mensen die lid zijn van de Bond. De heer Oosterom herdacht de overle den leden en noemde hun namen. Hij dankte de 18 correspondenten die on der leiding van de heer Van Diermen voor nieuwe leden zorgden en sprak de ■wens uit dat dit jaar het ledental tot 450 mag uitgroeien. Dit moet mogelijk zijn gezien de geringe contributie van 2,50 per jaar. Een gevoelig verlies leed het bestuur door het overlijden van de heer H. J. K. Bakker. De rayonleider, de heer J. L. de Krijger, die vaak op bijeen komsten van de afdeling sprak, moest om gezondheidsredenen bedanken en de heer Groen, adviseur, bedankte om de zelfde reden. De penningmeester, de heer G. J. Boes jes bracht verslag uit over de finan ciële gang van zaken in het afgelopen jaar. Gedipl. A.B.A.N.-Instrnctenr PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gekaald en gebracht. 63 NATUURWANDELING. Evenals het vorig jaar zullen er na tuurwandelingen georganiseerd worden door het Instituut voor Natuurbescher- mingseducatie, waarbij de Natuurbe- schermingswacht, afdeling Eemland, aangesloten is. Op zaterdag 12 mei - en bij eventuele regen op die middag - op zondag 13 mei zullen natuurliefhebbers om 2 uur vanaf hotel De Bosvijver vertrekken om een tocht te maken onder leiding van de heer C. J. Vermeij te Amers foort. Deze natuurwandelingen worden geor ganiseerd door het Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie in samenwer king met vele natuurhistorische ver enigingen, waaronder de Christelijke Jeugdbond van Natuurvrienden, de Mijn keus is gevallen op Q de Philips koffiemolen Q de Philips lichtgewicht-snelstrijker Q de Philips lichtgewicht-stoomstrijker Q de Philips handmixer de Philips drie-snelheden-mixer NAAM ADRES WOONPLAATS Ja, wij hebben een echte verras sing voor moeder in petto. Als beloning voor haar harde werken. Vul uw verlanglijstje maar in. Maak een van de hokjes zwart en vermeld uw naam en adres. Stuur daarna de coupon aan ons in of geef hem af in onze zaak. Wij bezorgen dan bij u het apparaat van uw keuze. Dat mag u dan 14 dagen lang gratis proberen. Zonder enige verplichting. Is dét geen echte verrassing Dat is nu ónze attentie voor Moe derdag. Stuur de coupon meteen in of geef hem even af in onze zaak. Philips veilige koffiemolen. In een paar tellen uw kof fie gemalen. 23,75 Philips licht gewicht snel- strijker. Snel- reagerende warmterege- laar. 34,50 Philips licht gewicht stoomstrijker. Invochten overbodig. 57,50 Philips krach tige hand mixer. Mengt, klopt en roert vliegensvlug. 47,50 Philips drie snelheden mixer. Met ex tra kneed haken. 63,50 Katholieke Jeugdorganisatie voor Na tuurstudie, de Koninklijke Nederland se Natuurhistorische Vereniging, het Nederlands Instituut voor Volksontwik keling en Natuurvriendenwerk en de Nederlandse Jeugdbond voor Natuur studie. Het motto voor deze tochten, die zaterdag of zondag in ongeveer vijf tig plaatsen gehouden worden, is „Open oog voor de natuur". Het Instituut voor Natuurbeschermings educatie wil op deze manier een groot publiek, dat tijdens het vrije weekend niet verder komt dan bermrecreatie meer begrip bijbrengen voor het leven van dieren en planten, dat in en om elke woonplaats valt waar te nemen. Door het populariseren van de natuur kennis hoopt men te bereiken dat in brede lagen van de bevolking de in teresse voor natuurbescherming zal toe nemen en de overtuiging steeds meer ingang zal vinden dat de natuur op verantwoorde wijze gebruikt moet ma ken. Er is in ons land per inwoner nog maar 400 m2 natuurruimte beschikbaar en dit is een laagterecord vergeleken bij alle andere landen. Deze excursies zijn gratis en ook kin deren kunnen eraan deelnemen mits ze onder geleide zijn. Na afloop van de wandeling ontvangen de deelnemers een brochure, die veel wetenswaardigheden bevat over het geen op de wandelingen aan planten en dieren te zien was. B.D.C. WON LAATSTE WEDSTRIJD. B.D.C. heeft de laatste wedstrijd van het seizoen 1961-1962 met 2-1 van F.A.K. gewonnen en deze overwinning op het nippertje was verdiend. Voor de rust was B.D.C. duidelijk sterker en ten dele kwam dit door de sterke wind. Het leverde echter door pech niets op en ook F.A.K. zag geen kans te doelpunten. Direct na de hervatting van de wed strijd ging Dorrestein op het doel af. De keeper van F.A.K. stond tü ver voor zijn doel en Dorrestein kon het eerste doelpunt maken door de bal in de onbeschermde linker bovenhoek te schieten. Kort hierna werd het door A. van Megen 2-0. F.A.K. begon nu wat forser te spelen en de spelers werden waf minder vriendelijk in hun pogingen een gelijk spel te forceren. Zij kwamen echter niet verder dan een enkel doel punt dat een kwartier voor het einde uit een corner gemaakt werd. De links buiten nam een hoekschop en de rechts binnen liep de bal het doel van Kok in. De wedstrijd eindigde wat ruzie-achtig, maar het was een aardige wedstrijd van B.D.C. geweest en sinds weken is niet zo goed gespeeld. HONKBAL S.E.C. VERLOOR. S.E.C. 1 is de competitie niet zo best begonnen door een 5-10 nederlaag te gen U.V.V. 3. Veldfouten in de eerste inning en een inzinking van pitcher Blok in de vijfde inning waren de oor zaak van deze nederlaag. S.E.C. heeft lang stand gehouden maar in de noodlottige vijfde inning bracht U.V.V. vijf spelers over de thuisplaat en daarmee kwam de stand van 5-4 op 10-4 in het voordeel van U.V.V. S.E.C. begon niet zo best als veldpar- tij. Door enige gemiste vangkansen en fouten op het binnenveld kwam U.V.V. met 4-1 voor te staan. Harris zorgde voor het enige tegenpunt door goed honklopen. Luschen kwam met een bui tengewoon goede slag voor de dag waarop hij twee honken kon nemen. Bij 5-4 was de strijd nog open, maar in de derde en vierde inning werd niet gescoord en in de vijfde inning ging het helemaal mis met S.E.C. en vijf U.V.V.-spelers kwamen binnen. Het in ningsverloop was bij U.V.V. 4, 1, 0, 0, 5. 0 en bij S.E.C. 1, 3, 0, 0, 1, 0. Wer per Blok kwam tot 10 x 3 slag, 5x4 wijd en kreeg 5 honkslagen tegen. De werpers Reinders en Keja van U.V.V. kwamen tot 10 x 3 slag, 5x4 wijd en kregen slechts 2 honkslagen tegen. RIT VAN A.C.S. Aan een oriënteringsrit van 70 km, ge organiseerd door de Automobielclub Soest, is door 40 automobilisten deel genomen. Het parcours was uigezet door de he ren v. d. Bank en v. d. Berg. Het was 70 km lang en voerde de deelnemers door Soest, Den Dolder, Bilthoven, Maartensdijk, Hollandse Rading en Hilversum, Start en finish waren bij restaurant De Soester Duinen, waar voorzitter H. A. Butzelaar de prijzen uitreikte. De uitslag was 1. M. Oskamp, 0 straf- punten. Mevrouw Oskamp won voor haar kaartlezen de Coupe de Zonne- heuvel. 2. G. v, d. Belt, 3 strafpunten. De heer A. v. d. Dijssel won als kaart lezer de wisselzuil van de Soester Dui nen. 3. W. G. Eggenkamp (4). 4. E. v, d. Broek (8). 5. G. Bebink, Wouden berg (9). 6. C. Stoel, Amersfoort (10). 7. H. J. Hendriks, Hoevelaken (13). 8. J. Kofflart, Amersfoort (17). SPRINTKAMPIOENSCHAP VAN SOEST. Morgenavond, woensdag 9 mei, rijden de leden van Tempo op het parcours Eemweg om het sprintkampioenschap van Soest. Het Tempo-lid veteraan Post heeft eni ge opmerkelijke resultaten geboekt. Hij werd in Schiedam vijfde in een wed- srijd met een internationaal karakter omdat er ook Belgen in uitkwamen en in Made zelfs derde. Hier namen 12 Bel gische veteranen aan de strijd deel. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks. Prijzen van 10,75 tot 11,75. Middenprijs 11,20. Prijs per kg. 1,81.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5