STOPI! DRUKWERK G. VAN BUUREN OPENING B.D.C.-CLUBGEBOUW. SOESTERBERG Algerije in de greep van terrorisme. NIEUWE KAPPERSZAAK. Afrikaanse steun voor Papoea's. Verhuizingen en Lijndiensten bij rood knipperlicht Uw zaak in stijgende lijn? DRUKKERIJ SMIT Dagelijkse diensten naar Utrecht en Am sterdam met tussenliggende plaatsen. TRANSPORTEN door geheel Nederland met open en gesloten vrachtauto's. EIKENLAAN 1 - SOEST - TELEF. 4685 VOORZIENINGEN AAN SCHOOLPLEIN. Het bestuur van de vereniging ,,De School met denBijbel" heeft aan het gemeentebestuur verzocht medewer king te verlenen voor het betegelen van het schoolplein van de ulo aan de Prins Bernhardlaan. Bij regen moeten de kinderen door een modderpoel lo pen en als het erg droog is waait er veel zand en stof op. Ook verzoekt dit schoolbestuur beplanting bij het school gebouw te laten aanbrengen. Het col lege van B. en W. stelt de raad voor een krediet van 3700,ter beschik king te stellen voor deze voorzieningen. Zondagmiddag is het nieuwe B.D.C.- clubgebouw, dat al enige tijd in gebruik is, door loco-burgemeester wethouder W. G. v. Zadelhoff geopend en daar mee zijn tevens de twee terreinen, die het afgelopen seizoen reeds bespeeld zijn, officieel in gebruik genomen. Ge bouw en terreinen werden ingewijd door kapelaan Vernooy. Bij de plechtigheid in de bijzonder mooie kantine van het gebouw waren onder anderen pastoor mgr. S. Th. Vis ser, wethouder De Haan, de raadsle den Hom, De Bruin, Versteijne, Van Roomen en Brouwer, bestuursleden van de J.B.T.B., S.E.C., Hees en V.V.Z., de heren Van Es en Scholtmeijer van de Soester politie, kapelaan Spit, het ere lid A. G. Hilhorst, de heer W. Schunse- laar van de Soester Sportfederatie, de plex sportvelden officieel in gebruik genomen werd. Er blijft inderdaad nog wel het een en ander te wensen over op het gebied van de sportaccomadatie, maar Soest slaat geen slecht figuur in vergelijking met andere gemeenten. Het moet een voldoening zijn voor de huidige gemeenteraad dat in deze zit tingsperiode hockey- en voetbalvelden aangelegd werden en dat het natuur bad geheel vernieuwd werd. Toen B.D.C. met de plannen op tafel kwam voor de bouw leek het er aan vankelijk op alsof het bestuur veel te hoog gegrepen had, want er was slechts 25.000,ter beschikking. B.D.C. moet het clublid dat voor zo weinig zoveel leverde heel dankbaar zijn. De wethouder wenste de vereniging toe dat zij nog lang dit terreinencom- heren Van Hal en Peet van het ge meentehuis en de heren De Bos en Bührman van gemeentewerken aanwe zig. Het welkomstwoord werd gesproken door voorzittter H. A. Butzelaar, die hierna aan kapelaan Vernooy verzocht het nieuwe gebouw te willen inwijden. De kapelaan wees op de taak van B.D.C. De vereniging stelt zich ten doel de leden lichamelijk oefening en opvoeding te bieden met inachtneming van hun zedelijke en godsdienstige be langen. De leden moeten doordrongen zijn van een christelijke geest en dit vooral tonen in hun contact met anders denkenden. De kapelaan sprak de wens uit dat de spelers zich altijd flinke overwinnaars, goede verliezers en zo af en toe eens stoere kampioenen zul len tonen en dat B.D.C. voort zal gaan met het mede vormen van jongens tot volwaardige leden van de maatschap pij. Hierna vond de inwijding plaats. Voorzitter Butzelaar noemde de der tiende mei 1962 een mijlpaal in de ge schiedenis van B.D.C. en het Soester sportleven. Door de bouw van honder den woningen de aanleg van wegen en andere werkzaamheden komt de sport- accomodatie wel eens in het gedrang. Het gemeentebestuur en in het bijzon der de afdeling openbare werken ver dient echter de bewondering en de dank van de Soester sportlieden voor hetgeen tot stand gekomen is. Voet balvelden, een vernieuwd natuurbad en hockeyvelden kwamen tot stand en Soest kan zich thans met elke andere gemeente meten op het gebied van de sportaccomodatie. Er blijven natuurlijk wensen over, zoals bijvoorbeeld de bouw van een sporthal, maar er is al veel bereikt. Het is bekend dat wethou der Van Zadelhoff de sport een warm hart toedraagt en voor de sport weet hij plannen in daden om te zetten. De heer Butzelaar bracht hem hiervoor dank. B.D.C. zou nooit zo'n prachtig clubge bouw gekregen hebben als geen hulp geboden was door de heer H. van Asch en als men niet had kunnen rekenen op de medewerking van de firma's Huurdeman en Reijerse en de steun van de heer Steenman die naast het clubgebouw woont. De voorzitter dank te voor deze hulp en hij sprak de wens uit dat het gemeentebestuur altijd in herinnering zal houden dat dit gebouw tot stand kwam door de clubliefde van trouwe B.D.C.-leden. De heer Butzelaar droeg het gebouw aan het gemeentebestuur over en be loofde dat de B D.C.-ers goede huur ders zullen zijn. Hij sprak de verwach ting uit dat de gemeente een humaan en soepel huisbaas zou zijn en geen huisjesmelker. Wethouder Van Zadelhoff nam de sleu tel in ontvangst. Hij dankte voor de uitnodiging namens het gemeentebe stuur het gebouw te mogen openen, waardoor dan tevens het gehele com plex en het gebouw zal mogen huren en dat er op sportgebied straks meer succes behaald zal worden dan in het afgelopen seizoen. De heer A. G. Hilhorst - erelid van B.D.C. - haalde herinneringen op aan de goede oude tijd - die voor de kas van de vereniging niet zo best was. Hij stelde de trouwe leden die voor dit clubgebouw gezorgd hadden aan de jeugd ten voorbeeld en wenste de ver eniging een bloeiend clubleven toe. De heer M. Wilhelm wenste de vereni ging geluk namens S.E.C. Ook hij prees het gemeentebestuur dat een open oog voor de belangen van sportbeoefenaars heeft. Hij sprak de wens uit dat de prettige verstandhouding tussen B.D.C. en S.E.C. gehandhaafd zal blijven en dat beide verenigingen tot betere pres taties zullen komen. De heer W. de Ruiter wenste namens de vereniging V.V.Z. geluk en bood een electrische klok aan als blijk van dank baarheid voor de steun die V.V.Z. al tijd van B.D.C. ondervonden had. |De heer J. Hardeman sprak namens de I voetbalvereniging Hees. Hij wenste B.D.C. geluk maar wees ook op de heu vels en molshopen die het terrein van zijn vereniging haast onbespeelbaar ma ken. Hij sprak de wens uit dat het ge- 1 meentebestuur haar licht eens wil laten 1 schijnen over het Heesveld en bood een bedrag in enveloppe aan. De heer J. de Bruin sprak namens de j vereniging Limvio uit Baarn. Hij zei jaloers te zijn om dit gebouw en dit j sportveldencomplex maar ook om het gemeentebestuur dat Soest heeft. Hij sprak de wens uit dat de goede ver standhouding tussen B.D.C. en Lim vio zal blijven bestaan. Erevoorzitter J. H. Hom noemde zich zelf een oud-gediende die danig in zijn nopjes was over het feit dat er mensen waren die zoveel voor de vereniging over hadden dat ze dit gebouw hadden kunnen neerzetten. Hij raadde de B.D.C.-leden en vooral de jeugd aan goede huurders te zijn en niets te ver nielen. Tenslotte bracht voorzitter Butzelaar dank aan allen die met geschenken en bloemen deze openingsdag tot een echte feestdag gemaakt hadden en hij bood mevr. Steenman een electrisch klokje aan omdat zij de mensen die j het clubgebouw neergezet hebben al tijd van koffie voorzag, terwijl haar man alle medewerking verleend had. Met de drumband van Crescendo voor op gingen de spelers van de eerste elf tallen van B.D.C. en S.E.C. naar het terrein, waar aanvoerder R. ten Hove van S.E.C. bloemen aanbod en wethou der Van Zadelhoff de aftrap verrichtte. Onder leiding van scheidsrechter Bührman werd een aantrekkelijke wed strijd gespeeld. Door Van Kooij werd 't 1-0 voor S.E.C. en Westerveld maak te gelijk. Gros gaf B.D.C. een voor sprong en de gelijkmaker was van De Bruin. Brouwer bracht de stand op 3-2 en weer maakte De Bruin gelijk. De veteranen van B.D.C. speelden te gen de veteranen van S.E.C. onder lei ding van de heer D. Waal en de B.D.C.- ers waren veel sterker. Rademaker doelpuntte driemaal, Egbers tweemaal en het enige S.E.C.-tegenpunt werd door Pureveen gescoord. EIERMARKT. 4 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 120.000 stuks. Prijzen van 10,tot 11,Middenprijs 10,40. Prijs per kg 1,68. RIJZONDER GOED AFGELOPEN. De Amerikaanse militair John Ford, die werkzaam is in het kamp Nieuw Am sterdam, kwam gistermiddag om twaalf uur met grote snelheid in een per sonenauto uit de richting Soesterberg, op weg naar Soest. Toen hij de over weg net gepasseerd was kwam er uit de De Beaufortlaan een personenauto, bestuurd door een militair, die linksaf sloeg en de Amerikaan geen voorrang verleende. Deze gooide het stuur om. De auto raakte een boom en verwij derde een groot deel van de schors, deed bij een volgende boom hetzelfde, sloeg over de kop en kwam op zijn wie len in het bos terecht. De rustige Jong Ford klauterde uit de zwaar beschadigde wagen, greep zijn filmtoestel en vereeuwigde de schamele resten van wat een minuut tevoren een mooie auto was. Politie en ziekenauto waren snel ter plaatse. De heer Ford had slechts enige lichte hoofdwonden. Per ziekenauto is hij voor onderzoek naar De Lichtenberg gebracht. VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. A.G.A.V.S. GAF EEN TWEETAL PRACHTIGE UITVOERINGEN. In verband met het grote aantal mede werkenden "was A.G.A.V.S. genoodzaakt zaterdag in de garnizoenszaal 'n twee tal uitvoeringen te geven. Des middags voerde de jeugd een mooi programma uit, dat o.m. bestond uit gymnastiekoefeningen, kleutergymnastiek en het werk aan toestellen. Des avonds had wederom voor een volle zaal een uitvoering van de groteren plaats. Na de opmars opende de voorzitter de avond met een woord van welkom, in het bijzonder tot burgemeester en afge vaardigden van zusterverenigingen, waar bij nog eens werd gewezen op het grote gemis van een gymnastiekzaal. Het met zorg gekozen programma werd hierna op keurige wijze afgewerkt. De heer Pieren, die 1214 jaar in het bestuur zit, werd gehuldigd door de voorzitter en de heer v. d. Linden van het K.N.G.V. voor zijn verdienstelijk werk voor de jeugdgymnastiek, die hij tot groei heeft gebracht. Hij ontving geschenken en jnevr. Pieren bloemen. KORBALNIEUWS. Ondanks het onaangename weer wer den zaterdag alle wedstrijden verspeeld. K.V.O. 1 had thuis allerminst moeite met Altius 3 en won de wedstrijd met 8-0. K.V.O. 2 ontving Sparta 2 uit Nijkerk De gasten hielden van deze wedstrijd 2 punten over door met 6-1 te winnen. De B-aspiranten speelden thuis tegen Doorn b De einduitslag 1-1 was al in de rust bereikt. De C-aspiranten lieten de overwinning bij Soesterkwartier b achter. De eind stand werd 5-0. SOESTERBERG-MAARSSEN 1-2. Soesterberg heeft tegen Maarssen ver loren met 1-2. Er werd aan beide kan ten zwak gespeeld, zodat het spel trai neerde en er pas in de 35ste minuut een doelpunt voor Soesterberg werd ge scoord door Van Weert (1-0). In de 44ste minuut maakte Van. Gin- kel de gelijkmaker (1-1). Met deze stand brak ook de rust aan. Na de rust werd in de 15de minuut door Van Ginkel voor Maarssen weer een doelpunt gescoord (1-2). Met deze stand kwam ook het einde. Soesterberg is nu uitgespeeld en zal, zoals reeds bekend is, degraderen naar de 2de klasse. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. KULAN—SOESTERBERG. Soesterberg heeft tegen Kulan verloren met 9-0. Soesterberg speelde aanvankelijk niet slecht, maar was tegen zijn tegenstan der niet opgewassen. De rust ging in met 2-0, waarna Ku lan nog 7 maal wist te scoren en het einde kwam met 9-0. Dc situatie in Algerije, die weinige weken geleden hoop op een betere toe komst rechtvaardigde, ontwikkelt zich zorgwekkend. Het nog in omvang toe nemende terrorisme schijnt te bewij zen, dat de O.A.S., de geheime leger- organisatie, hoewel zij haar belangrijk ste aanvoerders door arrestaties heeft verloren, nog steeds de vastbesloten heid en de mogelijkheid heeft om naar willekeur toe te slaan. Haar onmiddellijk doel blijft het uit lokken van massieve repressailles van de Algerijnse mohammedanen tegen de blanke bevolking, in welk geval de O.A.S. er op vertrouwt, dat het leger de zijde van de Europeanen zal kiezen, ■waardoor de wapenstilstand van nul en gener waarde moet worden. Daartegenover schijnt het onvermogen van de Franse autoriteiten om een ein de aan de terreur te maken even dui delijk. Er zijn thans twee maan den sinds het sluiten van de bestands overeenkomst verstreken, maar Algerije beleeft nog steeds de ene verschrik king na de andere door de niet afla tende moordpartijen van de O.A.S. Nog een conclusie ligt voor de hand men mag niet aannemen, dat alle blan ken in Algerije volslagen gek gewor den zijn en aan het terrorisme deelne men of het steunen, omdat zij dat zo aangenaam vinden. Onder hen moet een wanhoopsstemming bestaan, ingegeven door de vrees, dat er voor hen in een onafhankelijk Algerije geen bestaans mogelijkheid meeT zal zijn. Of die vrees gerechtvaardigd is, kan met enige ze kerheid niet worden gezegd. Het verschrikkelijke is, dat er op het ogenblik slechts twee mogelijkheden schijnen te bestaan, de een al even gru welijk als de andere. De ene is, dat De Gaulle het leger terugstuurt en alsnog de Algerijnen onderwerpt aan de blan ke suprematie. Dat zou een nieuwe bloedige oorlog betekenen, waarin Frankrijk zelfs niet op de steun van zijn beste bondgenoten mag rekenen. De andere is, dat de Algerijnen, door de O.A.S. tot het uiterste gebracht, zich op de blanke kolonisten werpen en deze uitmoorden of uit het land verdrijven. Dat zou in zijn gevolgen de zelfvernie tiging van Algerije betekenen. Iedere zakenman zal dit zoveel moge lijk willen bevorderen. Laat hierbij uw een rol spelen. Goed drukwerk, met een apart cachet, zal bij uw klanten niet nalaten indruk te maken. Ga hiervoor naar Van Weedestraat 35 Telefoon 2566 Méér dan een bende. Men moet wel de conclusie trekken, dat het niet alleen maar een bende van enige tienduizenden jonge avonturiers en wat verbitterde legerofficieren is, die de terreurcampagne voert. Het ge lijkt er meer op, dat de gehele Euro pese bevolking van Algerije, of in ieder geval een meerderheid daarvan, aan de acties deelneemt of deze minstens ge nomen steunt. Is dat werkelijk het geval, dan moeten de Franse autoriteiten inderdaad riet in staat worden geacht om de rebellie te onderdrukken. Alleen in de hoofd stad, Algiers, wonen ongeveer 300.000 blanken. Voor het gehele land is dit cijfer 1.200.000 op een totale bevolking van 9 miljoen zielen. Er zou een mach tig leger voor nodig zijn, om met suc ces tegen deze massa te kunnen optre den. De strijdkrachten en gendarmes, 4lie in Algerije zijn overgebleven, na dat De Gaulle welbewust een groot deel van het leger naar Frankrijk heeft te ruggeroepen, zijn zeker niet scerk ge noeg om het land de vrede op ie leg gen. De heer in en Mulder, Soest de belangen van zijn sexegeno- ten behartigd heeft door hun haren te knippen en baarden te verwijderen, heeft op de Burgemeester Grothestraat een bijzonder aardige nieuwe zaak ge kregen. Ruim twee jaar geleden begon hij een eigen bedrijf, maar op Burge meester Grotestraat 18 „woonde hij in" Grothestraat 13 heeft hij nu de zelfstandigheid gevo- den, waarnaar hij lang gestreefd heeft. Het lijkt er soms wel eens op dat he renkappers steeds meer sympathie voor het damesvak gaan krijgen, maar de heer Mulder blijft de heren der schep ping trouw. Het zelfbeschikkingsrecht voor de Pa poea's werd in de U.N.O. op twee m- veau's met klem bepleit. Op zeer waardige wijze gebeurde dit in de eerste plaats door Nicolaas Jouwe, de eerste Papoea die ooit het spreekge stoelte van de Ver. Naties betrad. Hij gaf een bondig, goed gesteld overzicht van de voortschrijnende democratise ring van het bestuur over Nieuw- Guinea. Met nadruk wees hij hierbij op de Papoea-vlag en het volkslied van de Papoea's als symbool van de een heid en het eigen karakter van dit volk. Een volledige verwerping van de Indo nesische eis om Nieuw-Guinea te an nexeren kwam van de kant van de per- mente vertegenwoordiger van de Afrikaanse staat Boven-Volta, Frederic Guirma. Hij stelde als Afrikaanse nationalist voorop, dat het een noodzaak is voor de U.N.O.-leden om de vraagstukken van dékolonisatie op eigen merites te bezien. „We moeten onze hersens ge bruiken of anders terugkeren naar on ze olienoot-plantages", aldus Guirma. Deze vertegenwoordiger stelde, dat de Nederlandse voorstellen om de Ver. Na ties in te schakelen er op wijzen, dat Nederland te goeder trouw is. Guirma was juist teruggekeerd van een reis door Nieuw-Guinea en hij had de overtuiging, dat het merendeel der Papoea's nog niet politiek bewust dacht doch dat de meerderheid van hen die dit wel doen, gekant was tegen aan sluiting bij Indonesië. Guirma betoogde, dat het de Papoea's een groter gevoel van veiligheid geeft, indien de U.N.O. bij het beheer betrok ken is tot het tijdstip waarop de bevol king in staat is over het eigen lot te beschikken. „De aanspraken van Indonesië op Nieuw-Guinea zijn even logisch, als wanneer Djakarta aanspraken zou ma ken op de aangrenzende eilanden zoals Australië en de Philippijnen. Ook historisch gezien staat Indonesië zwak, want voor het tijdperk van de Nederlandse kolonisatie bestond nim mer een geografische eenheid die Nieuw-Guinea omsloot. Wij moeten ob jectief zijn en onderscheid maken bij de vraag of de doctrine van gebieds- eenheid oprecht is, dan wel een voor wendsel is voor territoriale expansie", aldus Guirma. Op 4 juni a.s. hopen ze geliefde ouders grootouders, JAN DE BEER en GERARDA MARIA VAN NIMWEGEN, hun 50-j arige echtve^ niging te herdenken. De H. Mis van dankba| heid zal worden opged gen te 9.30 uur, in kerk van Maria Cm.! vlekt Ontvangen te Soe| dijk. Dat zij nog lang gespai ■mogen blijven is de van hun dankbare Kinderen Kleinkinderl Beetzlaan 7, Soestdijkl Receptie van 2.30 totT uur in de „Lichthoef Parklaan 9, Soest. Hiermede betuig ik hartelijke dank aan Brandweer en de vele gezetenen, die kracht! dig geholpen hebben de op vrijdag j.1. bij ontstane brand te b sen. A. A. VAN ZIJTVEl Biltseweg 19, Soestdijlf Frisse ZIT-SLAAPKAK met volledig pension al geboden in rustig ge| Tel. 3080. WERKSTER gevr. omtl Nieuwerhoek, van 9-1^ f 6.-. Brieven onder 581 bureau S.C. Gezocht door Amerikaf se familie WONING, 2 of 3 slaapk., woon mer en badkamer, meub. of gestoff. Brie| onder no. 582 bur. S.< VERGROTINGSAPPA RAAT 6x6 gevraagd, onder no. 583 bur. Te koop een Lambrd SCOOTER, 175 cc, bagagerek en accessoij Da Costalaan 4. Te koop aangeboden ma RADIO, Philips, Ruysdaellaan 62. Wie wil WONINGRl van Soest naar Baai| Aangeboden grote ka keuken, 2 slaapka enz. Gevraagd Baarn. Br. onder lef V 69 bureau S.C. Te koop DWERGPtl DELTJE, 2% maand, g! gitzwart f 35,-. Moei 35 cm. hoog. Telefq 070-725793. De Stichting S.O.V.-I tines vraagt voor 3 binnenkort te opei| kantine in Soesterberg vrouwelijke KANTI CIIEF voor pl.m. 4 uur dag van maandag t.< vrijdag. Leeftijd van pl| 20 tot 40 jaar. Goede beidsvoorwaarden, prei ge werkkring. Gegadigcj moeten bereid zijn buiten diensttijd geen I coholica te gebruikl Schriftelijke sollicitatf aan het Hoofdkantq Hieronymusplantsoen Utrecht. VITRINE te huur. VV Soest. Gevraagd HULP IN HUISHOUDING of we| ster, eventueel halve gen. Banketbakkerij D<] terom, Torenstraat 6. COMMODE te koop gel Br. onder no. 585 burq Soester Crt. Wie wil ons negen jl oude HUIS te Soest-Z| (3 sl.k.huur f 69.30 p. goed onderhouden,, aangelegde tuin) tegen een groter Hogere huur geen bej Tel. 4988 of br. onder 586 bur. S.C. Te koop gedeeltelijke BOEDEL, w.o. tafels, sti len, ledikanten, spirall matrassen, wringer, p| ten en pannen, gasstel (voor aardgas leumstel enz. enz. D dag na 4 uur. Kolonie 16, Soest. TE KOOP aangeboden 1 merdeur en steelstofz ger. Schoutenkampv 143, na 7 uur. Te koop gevraagd AFC KNIPTE HAARVLEC TEN. H. Egtberts, straat 20, Baarn, Te| foou 3173.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2