T TRAPBEKLEMNG TON BEUKEN BURGERLIJKE STAND CLUBGEBOUW VOOR S.E.C. SSHUÜR M BRAND. .s Krabbels van Knelis. tl' Woninqinrichtinq fmnr BATENBURG'» Erkende Auto- en Scooterrijschool TWEEDE BLAD In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 deelname herhaald. het tel- :ich bij itis de2e As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ut heul best mit ming wief ken vinde, maor dazze Kneliao heet zint me nie zo bar. Knelis en Kneliao, das geen geheur. Van de week las ik in de kraant van 'n frommes dat Barbara heette. Kiek, das heul wat beter as Kneliao en dat zee ik teuge ming wief. Mok dan ok zo gek doen as die Bar bara, zee ming .wief, ak veurtaon zo zou heete. Wacht effe zee ik, waant ik had nog nie eleeze watter van die Barbara eschreeve wier. Minse minse, zo'n gekke toeter, dat wief. Die had ruzie mitter buurman om 'n stukkie grongd. Die man moch- ter vreuger loope en noeng nie meer van dat wief. Maor die man motter loo pe omdattie aanders nie naor de weg ken komme. Dat frommes tekeer gaon en gek doen, de rechter d'rbie en die gaf die buurman geliek. Niks met te maoke zee dat wief en die man moch- ter nie deur. Dan maor de bak in zee de rechter en daor zit ze noeng. Eete wil ze nie meer van saggerein en dat wil ze volhouwe tot ze d'r zin krieg of dood is. Die gekke troel heb ok 'n man en die is noeng zo ongerus, waant zeitie, die Barbara van ming doet altied wazze zeit. Veurig jaor kwam die Barbara naor ongs laand om te laote zien dazze duu- zende kilemeters kan tippele zongder meui te worre. En dat ken ze omdazze zo verstaandig eet, zeit ze. Gras en zo van alles wajje hier en daor plukke ken. Ik ken ut weete zee ze, waant ik ben dokter. Ken wel weeze, maor dan toch 'n dok ter die gek is. Filmfestival te Cannes. Ook in Cannes, in het Zuiden van Frankrijk, viert de wollen trui hoogtij- De temperatuur geeft de sterren en vedetten geen kans zich in bikini te vertonen. V.l.n.r. Suzette Stellwegt (uit Nederland), Inna Goulia (uit Rusland) en Marie José Nat (uit Frankrijk). Soesterbergsestraat 51A - Tel. 2180 GEBOREN Saskia Dora Pia, dochter van J. de Jong en D. J. Klomp, Verlengde Kolonieweg 1. Geertrui, dochter van L. G. Lever en J. Langman, Korte Hart- weg 28. Ingeborg Johanna, dochter van J. A. de Zwart en J. W. Kruse, Baarn, Kampstraat 12. Henrich Adolf, zoon van H. A. Sax en H. J. van Werven, Plesmanstraat 375. Johannes Albertus Martinus, zoon van G. A. van Dorresteijn en J. W. Jorna, Hartweg 11. Glenn Richard, zoon van H. V. Daniëls en I. B. Berest, Baarn, Molle- ruststraat 1 Johannes, zoon van A H. Kleijer en G. van Nimwegen, Anto- nie van Leeuwenhoeklaan 147. Eloy Carolus Sybrand, zoon van J. van Dam en C. van Tinteren, Wieksloterweg W.Z. 13. Berdina Wilhelmina Hendriea, dochter van J. W. Beijer en E. H. Haage, Nieuweweg 17a. Bernhard Aernout, zoon van B. Alihk en L. J. Viseh, Schou tenkampweg 95. Gerardus Theodorus, zoon van G. A. Koelink en B. J. van Velsen, Van Weedestraat 16. Sophie Tine Oesnie, dochter van L. O. Pechler tn Marsijah, Amersfoortsestraat 91. Carolina. dochter van R. van der Blom en C. E. A. Wijnhoff, Troelrtrastraat 62. Maria Geertruida, dochter van W. Pot hoven en H. Plomp, Olykeweg 13. Geertje Ida, dochter van F. J Eoüc- wits en L. E. Sijbring, Lange Brinkweg 90. Panna Hermine, dochter van ft. J. de Vries en A. F. Sïeverts, Nassau- laan 40. ONDERTROUWD Johann Hermann de Wit, Valkstraat 19, Hilversum en Johan na Wilhelmina van Velzen, St. Joseph- straat 3. Peter Hop, Graslaan 81, Baarn en Henny Catharina van Dijk, Kerkpad N.Z. 67. Adrianus Gerardus Bersen, Mgr van de Weteringstraat 22, Hoogland en Johanna Hendrika Hil- horst, Kerkpad Z.Z. 22B, Franciscus Cornelis Johannes van Baaren, Ront- genlaan 12, Utrecht en Francisca Rosa- lia Elvira de la Rambelje, Plesman straat 109. Hendrik Werkhoven, Nieu weweg 60A. GEHUWD Fokke Fennema, Buiten haven 5, Den Helder en Irene Door- duijn, Sehrikslaan 44. Cornelis Pie- ter van Eijden, Rademakerstraat 13 en Maria Sluis, Lt. Koppenlaan 20. Ar- noldus van der Marei, utrechtseweg 51, Amersfoort en Wubbechiena Zwaantina Bergmeester, Troelstrastraat 64. Leo Antonius van Breukelen, Lange Brink- weg 9 en Erica Cornelia van Zoghei, Koekoekweg 10. OVERLEDEN Catharina Petronella Caffa, 76 jaar, weduwe van Chr. Goosen, Gasthuisstraat 18, Utrecht. Gerritje Elisabeth Overeem, 61 jaar. Van Strae- lenlaan 22. Bastiaan Andreas Sjoerd- sma, 66 jr„ echtgenoot van A. Chr. Raes, Heideweg 51. Margrita Magdalena Westerbrink, 79 jaar, weduwe van H, Schaap, Van Straelenlaan 31. Rectificatie Petrus Francies Everaard, 83 jaar, echtgenote van E. A. Hovius, Hartmanlaan 54. GOED BALLET IN ST JOSEPH. De leden van de balletvereniging Soest hebben voor het eerst een uitvoering gegeven en hun optreden in het St. Jo- sephgebouw eindigde met een ovatie van het talrijke publiek en een huldi ging van mevr. Irene Destrée-Haeck, die de meisjes 3 seizoenen zoveel geleerd heeft. De avond werd geopend door mevr. T. v. d. Bij-Peeters, die bij voorbaat cle mentie vroeg als het soms eens niet helemaal goed zou gaan, maar dat was niet nodig, want slechts de grammo foon deed het af en toe niet zoals het moest. Het programma werd geopend met een entree van alle leerlingen op een wals van Johan Straus, waarna Silvia Lus- tenhouwer Moment Musical van Franz Schubert uitstekend danste. Gedipl. A.B.A.N.-Instrncteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 29551 U wordt gehaald en gebracht CS r=5 C/1 Aardig was het duet op muziek van Mozart, uitgevoerd door Nelleke Rade maker en Ria Quik. Andrea Möger had het niet zo gemak kelijk met haar Legende van Winiawski cmdat de grammofoon kuren vertoonde, maar toen dat verholpen was ging het prima. Syllabis van Edward Grieg werd door een twintigtal meisjes uitgevoerd. Het is een aantrekkelijke Zweedse volksdans waarin de jongens op sierlijke wijze de meisjes het hof maken. Dat lukte uit stekend want de jongens waren verkle de meisjes, Linda de Jong bracht „Exotische Vo gel" van Kachaturian met veel bravour en een enkel foutje werd graag over het hoofd gezien of helemaal niet gezien. Pas de trois, op muziek van Mendels- sohn, werd uitgevoerd door Jeanette Tönis, Silvia Lustenhouwer en Andrea Möger. Na de pauze de eerste acte van het Coppelia-ballet van Delibes. Het is het verhaal van de weinig trouwe Frans (Nelleke Rademaker), die zijn verloofde Swanhilde (Jeanette Tönis) veronacht zaamt voor de mooie Coppelia (Ria Hig- ler), die echter geen meisje maar een I pop is, gemaakt door Coppelius (Pia Haks). De wals van deze-acte werd uit stekend gedanst door Jeannette Tönis I en de mazurka en czardas door alle leerlingen. Dit eerste optreden van de balletvereni ging Soest was veelbelovend en met ver trouwen kunnen mevr. Destrée en haar leerlingen het volgend seizoen voor het voetlicht treden. PRETTIGE VERSTANDHOUDING. Vader v. D. op 't Hart heeft een motor en deze wilde zoon v. D. meenemen naar de plaats waar hij in dienst ligt. Zijn vader voelde hiervoor niets en de zoon, die enige biertjes had gedronken ging direct op de vuist. Pa gaf hem een fikse dreun met een bierfles op zijn hoofd en toen begon het gevecht pas goed en al knokkend kwamen de beide mannen op straat terecht, waar buren een eind maakten aan het tu mult. Pa ging naar binnen en zoonlief werd door de politie naar de dokter gebracht, want de klap was zo hard aangekomen dat hij een fiks gat in zijn hoofd had. Zondagavond is zoon v D. naar zijn garnizoensplaats ver trokken. Op een brommer, want de motor kreeg hij niet. WIELERWEDSTRIJD. Op zaterdag 19 mei organiseert de wie lervereniging Tempo wedstrijden voor aspiranten en veteranen op het par cours Koninginnelaan-Hartweg-Nieuw- straat, dat van 2 uur tot 5 uur af gesloten zal zijn. De politie raadt de bewoners van deze straten aan 's mor gens hun boodschappen te doen. N.V.E.V. De afdeling Eemland van de Nederland se Vrouwen Electriciteits Vereniging houdt op vrijdag 18 mei een bijeen komst in het Anna Paulownahuis aan de Burgemeester Grothestraat. Er zal 'n kleurenfilm gedraaid worden, die de fabricage, het nut en het gebruik van tussenvoeringstof behandelt en mevr. Tasma zal hierbij een toelichting ge ven. De heer H. Harders, oud Indisch planter, zal over de teelt en het gebruik van specerijen spreken en tot slot wordt een discussie over het cadeaustelsel ge houden. VAN DE SOESTEE COURANT VAN DINSDAG 15 MEI 1962. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. OLTMPIA WON WEER. De juniores van Olympia liepen zaterdag in Achterveld onder leiding van de heer W A. Suman en zij wonnen op de 16 km de eerste prijs. Daarmee wonnen ze de wisselbeker definitief, want voor de derde maal werd bij deze traditio nele Valleitocht de eerste prijs gewon nen. Twaalf seniores liepen onder leiding van de heer L. Vogel en zij wonnen bij de mars van 20 km de eerste prijs. Het vo rig jaar wonnen ze de wisselbeker defi nitief en ditmaal was er geen wissel beker beschikbaar. ft-;-.4... 1 oicnbi S.E.C. krijgt een nieuw clubgebouw dat tussen de beide velden aan de Bos straat zal komen. Het wordt 17'A meter lang en IOV2 meter breed. Er zullen 4 kleedruimten in komen, die 3.25 bij 3.75 meter worden. Iedere kleedruimte krijgt twee douches. In het gebouw komen 8 toiletten.. De kantine zal aan de voorzijde komen en 4 bij 8 meter worden. In deze kantine komt een bar. Het gebouw krijgt een kamer met een douche voor de scheidsrechter, een bestuurskamer en een bergruimte voor het materiaal. Vrijdagmiddag om kwart voor twee brak brand uit in een schuur op de Biltse- weg, die tot het koninklijk domein be hoort. De schuur staat bij de boerderij van de veehouder Van Zijtveld, die vrij dagmorgen op een afstand van 15 me ter van de schuur afval aan het ver branden was Hierna ging hij naar de kapper. De wind draaide en joeg brandende stukjes afval op het rieten dak van de schuur, die in brand raakte. Een buurmeisje ontdekte de brand en belde de politie. De brandweer rukte met zes wagens uit en de politie regelde het verkeer bij Trier, hoewel dit de taak tan de Baarnse politie is, maar deze verscheen niet. Ook op de Biltseweg moest het verkeer geregeld worden, want de brandweer was genoodzaakt 250 me ter slang van de schuur naar de Praam gracht uit te leggen om de tanks van de nevelspuiten gevuld te houden. Met ze ven stralen hoge druk en twee stralen lage druk was de brand spoedig be dwongen, zodat alleen het rieten dak verloren ging. In de schuur stond een koe die tijdig naar buiten gehaald kon worden, even als enige wagens. Een hooiberg en op stallen in de nabijheid van de brand werden nat gehouden. De brandweer bluste tot kwart voor vijf en vrijdagavond werden de slangen weer opgerold en te drogen gehangen in de droogtoren van de brandweercentrale. De commandant van de brandweer heeft de Baarnse politie van het gebeuren op de hoogte gesteld. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN S.T.C. Enige weken geleden zijn de onderlinge wedstrijden voor juniores van S.T.C. gehouden en nu zijn de leden van 12 jaar en ouder aan de beurt geweest. Onder flinke publieke belangstelling werd gewedijverd met een vrije oefe ning, op de evenwichtsbalk, aan de rin gen, de brug en het paard. De uitslagen zijn Jongens 12-15 jaar 1. Jan van Schaik 45,3 pnt. 2. Theo Kellner (41,1). 3. Eric Dammers (38,3). Meisjes 12-15 jaar 1. Ada Appelboom, 52,5 pnt. 2. Atty van Kooten (51,4). 3. Lies Floor (49,8). Heren1. Peter Kanter, 43,9 pnt. 2. Koen Wilgenburg (40,9). 3. Ben Mets (37,3). Dames1. Hanny Kanter, 50,3 pnt. 2. Ida Kanters (47,85). 3. T. Pierik. Gehuwde dames 1. Mevr. C. v. Kooten (46,35). 2. Mevr. W. Schuyt (45,75. 3 en 4. Mevr. J. Ekel en mevr. H. van Essen (45,7). Peter Kanters werd kampioen van de vereniging en Ada Appelboom behaal de het beste resultaat bij de dames leden. WORDT HEES KAMPIOEN Jaren achtereen heeft Hees I in de com petitie de tweede plaats op de rang lijst bezet en dit is ook nu het geval geweest, maar door zaterdag met 5-3 te winnen van D.O.B. heeft Hees het tot een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap tegen T.O.V. gebracht. Hees speelde èoed en al gauw was het 1-0 door een doelpunt van Hop uit een voorzet van Wiss. Na 20 minuten bracht De Bree de stand op 2-0. D.O.B. bracht de stand op 2-1, maar Hees liep uit tot 4-1. Door de middenvoor van D.O.B. werd het 4-2 en zelfs 4-3, maar B. van Essen stelde met het vijfde doelpunt de zege voor Hees veilig. Hees 2 werd kampioen door 11-2-over- wining op Rubo 3 en V.V.Z. won in een goede wedstrijd met 1-0 van Huls horst. Het doelpunt werd gescoord door Brunt. 5.E.C.-HONKBAL. Het vorig jaar ging het niet zo best met de honkbalafdeling van S.E.C., maar na de 0-28-nederlaag tegen Elinkwijk, wel ke zondag geleden werd is er in de nieuwe competitie ook nog weinig reden tot juichen. Zaterdag gaan de leden van de Olympia- wandelsportafdeling naar Buuren, waar een mars georganiseerd wordt ter gele genheid van het 350-jarig bestaan van het koninklijk weeshuis. CONCOURS VAN APOLLO GAAT NIET DOOR. De mannenzangvereniging Apollo had het voornemen deze maand een con cours te houden, maar de belangstelling van koren is zo gering dat het niet doorgaat. Er hadden zich slechts 8 ko ren opgegeven. SUCCES VOOR CRESCENDO. Enkele leden van Crescendo hebben deelgenomen aan bondsvaardigheids- proeven te Utrecht. De jury was streng, maar de volgende leden behaalden een diploma. Herman Leliefeld, Jan Beijer, Piet Dijkman en Paul Bosch het diploma B voor aspi rant-heren, Ad Quick, Henk van Woer- kom en Rienus Valk het diploma A en Ineke Dorresteijn, Marijke Egtberts, Ineke Ewijck, Carla van Scheppingen en Ciska v. d. Kant het diploma B voor meisjes-juniores. Er zijn enige aspirant-heren uitgekozen voor de centrale bondstraining in Utrecht en op 27 mei zal Crescendo met aspirant-heren deelnemen aan de dis trictsgraden wedstrijd te Utrecht. PHILIPS EN ESPERANTO. De 12e april wijdde de vice-burge- meester van Rotterdam, mr J. U. Schilt- huis, het nieuwe gebouw in van het I centrale bureau van de universele Es- peranto-bond (U.E.A.). M. Schilthuis oordeelde de internationale stad Rot terdam een uitstekende plaats voor de zetel van de Universala Esperanto Asocio. De directeur van de afdeling electro- medische apparaten van de Philips- fabrieken, ir E. L. U. Wensing, consta teerde met ondervinding van vele ja ren, hoe moeilijk landstalen te gebrui ken zijn in de internationale handel. Hij kondigde een mooi uitgevoerde bro chure van Philips aan in de inter nationale taal, betreffende electro-me- dische apparaten. (Uit „Nederlanda Esperantisto".)

Soester Courant | 1962 | | pagina 5