K?r?Damp« j FUGERS voor uw F S EIS Imgd SOEST K.y.p. SOESTERBERG NIEUW ATELIER. r*"»" f GEERVLIET IJST UITNODIGING OPENBARE VERGADERINGEN, Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie STICHTSE SCMOENHUIZEN inrichtinq 3® Nu nog maar esn scheut o! 's steek. GAZELLE - SNViCTA - RALEIGH - B.S.A. Loodgieters werkzaamheden. -puistjes (Pasfoto's voor alle doel einden, binnen één dag* Positie en taak van de Y.Y.Y. «Jeugd-toerisme. tot het bijwonen van de waarin vragen omtrent het bestuursbeleid van de gemeente Soest zullen worden beantwoord door de gemeenteraadsleden W. G. VAN ZADELHOFF, wethouder, A. P. HILHORST, B. H. A. ELBERTSE, J. H. HOM. Te Soest op dinsdag 22 mei a.s., in het St. Jozefgebouw, Steenhoffstraat 28. Te Soesterberg op woensdag 23 mei a.s., in Café-Restaurant ,,'t Centrum", Rademakerstraat 6. Gelegenheid tot het stelten van vragen. TOEGANG VRIJ. AANVANG 8 EUR N.M. BIOSCOOPPROGRAMMA. Vanavond om half acht, zaterdag om twee uur en half acht, zondag om half acht en van maandag tot en met don derdag om half acht draait in het City-theater de film Exodus, het we reldsucces, gemaakt naar het bekende boek van Leon Uris. Exodus is de eerste Amerikaanse speel film die in Israël gemaakt is en de eerste opnamen vonden op 27 maart 1960 plaats. Een deel van de film werd opgenomen op het eiland Cyprus. De film speelt zich af in de periode van mei 1947 tot december van dat jaar. In november 1947 nam de algemene vergadering van de Verenigde Naties de resolutie aan waardoor de Joodse staat in Palestina een feit werd. Men krijgt de strijd van mannen en vrouwen te zien die vochten en stierven voor het recht een nieuw land te bou wen dat zij het hunne zouden kunnen noemen. Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn Klinkende namen als Paul Newman, Eva Marie Saint, Peter Lawford en John Derek garanderen enige uren van spanning ontspanning, maar ook ont roering. Zondagmiddag draait de film „Vuur doop van een lafaard", waarin drie broers voorkomen die als trio overeind komen, wanneer één van hen uitge daagd wordt. Tegen kogels zijn ze be stand, maar niet tegen een vrouw. Fred MacMurray en Jeffrey Hunter vervul len de hoofdrollen in deze spannende film. GIFT VAN PRINS BERNHARD. Z.K.H. Prins Bernhard heeft uiting ge geven van zijn sympathie en waardering voor het doel en streven van de stich ting „De Paardenkamp", waardoor be jaarde paarden een goedverzorgde oude dag kunnen krijgen. De prins heeft de stichting een belangrijke gift doen toe komen. DE DUIVEN VLOGEN VANAF ST. GHISLAIN HORNU. De duiven van leden der verenigingen De Zwaluw en De Vriendschap vlogen vanaf St. Ghislain Hornu, een afstand van 219 km. Zij werden om 9.50 uur met n.o.-wind gelost. De ZwaluwIn concours 447 duiven. Aankomst eerste duif 12.57.49 snelheid 935,70 meter per minuutaankomst laatste prijswinnende duif 13.34.21 uur. UitslagV. Reijerse 1 51 74 81. C. v. Klingeren 2. J. v. d. Brakel 3 28 55 70 85 87. G. Rijksen 4 15 16 26 27 35 36 46 48 52 62 63 72 75 82 83 84. C. v. d. Hoek 5 9. G. M. Duiser 6. Mevr. G. Brink- Zimmermann 7 8 12 22. A. v. Dorre- stein 10 21 78. J. Rauch 11 43. B. Roest 13 20 25 29 30 33 34. Th. Wigtman 14 61 64 66 73. E. de Goede 17 56. A. Leijssen 18 40. J. v. d. Belt 19. H. Woud stra 23 41. J. v. Herwaarden 24 53 65. H. den Dekker 31 49. J. Stalenhoef 32. C. v. Soest 37 44 77. B. v. Egdom 38. C. Dijkman 39 88. H. Gorissen 42 67 69 71 86. A. Hilhorst 45 50. J. Blijleven 47. R. Voskuilen 54 80. Ottens-van Klooster 58 59 76. O. Zimmermann 60 79. J. Knoops 68. C. v. d. Goede 89. De Vriendschap In concours 286 dui ven. Aankomst eerste duif 13.6.49 snelheid 904,20 meter per minuutaan komst laatste prijswinnende duif 13.44.49 uur. Uitslag C. P. Jak 1 14 20 29 68 69. W. Nieuwenhuis 2 19 24 28 40 46 51, J. C. Kamerbeek 3 10 12 59 60 71. M. Muis Het nieuwe atelier van Cogemaconfec- tie-industrie is in 't Witte Paardestraat- je geopend. Wat gebouwd werd als kerkje werd atelier en ontspannings zaal en is thans opnieuw een atelier. Dit bedrijfgebouw is smaakvol en prac- tisch ingericht. Op de meest moderne machines worden door vaardige han den ondermeer rokken, blouses en ja ponnen gemaakt. Het personeel heeft blijk gegeven zeer gesteld te zijn op deze nieuwe omgeving. Velen hadden aan deze opening aan dacht geschonken door het zenden van bloemen, die aan de ingebruikneming van het atelier een feestelijk tintje gaven. DIVANBED nu nog f53,50. Soesterbergsestraat 51A - Tel. 2180 4 8 23. C. Kaats 5 7 50 61 65. C. Riet veld 6 41. C. Roskam 9 18 32. J. A. B. v. Klooster 11 27 30 36 42. Z.K.H. Prins Bernhard 13 16 17 44 49 52 62 66. D. J. Bos 15. W. Altenaar 21 34 45 47 53. E. Veerman 22 48 56 70. W. Roest 25 31 37, H. Verkerk 26. J. Huurdeman 33, J. Wijnands 35. G. H. v. d. Broek 38. R Koster 39 67, G. Sukel 43 72. A. B. Grift 54 58. Onwezen-De Muynk 55. G. Schimmel 57. G. Reijerse 63. T. Groenestein 64. De duiven van de Vriendschap moeten hedenavond voor Tergnier ingekorfd worden. Haar straks weet U zich geen raad van de slopende Rheumatische Pijnen. Doe de beroemde Kruschen kuur, de I kleine dagelijkse dosis, om 't bloed weer zuiver te maken. Duizenden I gingen U voor en nog heel velen zullen uw voorbeeld volgen. Een heerlijke er varing, reeds na een betrekkelijk kort stondig gebruik, als vanzelf die pijnen te voelen wegvallen. Dat gebeurt naar mate het bloed gezuiverd wordt van de pijnverwekkende onzuiverheden, die zich zijn gaan ophopen in spieren en ge wrichten. Kruschen is de natuurlijke stimulans voor de bloedzuiverende organen. te kunnen promoveren. Er konden geen dames van het tweede en derde elftal voor het eerste gebruikt worden, zodat de dames-veteranen en meisjes ri. moes ten bijspringen. Het resultaat was ver rassend, want Dames 1 bleef stevig in 8 KERKSTRAAT 3-5 - BETALING IN OVERLEG - TELEF. 2030 JAARVERGADERING MIXED HOCKEY CLUB. De Mixed Hockey Club Soest heeft in De Bos vijver de jaarvergadering gehou den onder voorzitterschap van de heer J. P. C. Corsmit. In zijn openingswoord noemde hij 1961 een goed jaar. Het tweede en derde damesteam promoveerde en Heren 2 werd kampioen. Het derde en vierde herenteam bezette de vierde plaats. Da mes 1 en Heren 1 hebben zich in hun afdeling gehandhaafd. Drie jeugdteams werden kampioen. De Van Dunbeker werd gewonnen en de jeugd van M.H.C. bezette ook dit jaar de eerste plaats in het paaseitournooi van Voordaan. De heer Corsmit dankte het college van B. en W. voor de medewerking, die aan de club verleend was en hij dankte de heren Klooster en Kerkhof, die respec tievelijk voor de terreinen en de kan tine zorgden. De voorzitter reikte aan Maarten Spoo- renberg de jeugdbeker uit. Deze wordt jaarlijks toegekend aan het jeugdlid óat zich door een goede clubgeest, team geest en sportiviteit onderscheiden heeft. Mevr. C. Felix-Schut bracht als secre taresse verslag uit over het afgelopen jaar. Twee nieuwe velden zijn in ge bruik genomen. Dit is niet op feeste lijke wijze gebeurd omdat men in sep tember bij het tienjarig bestaan feest wil vieren. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Het ledental toonde ook het afgelopen seizoen een stijging van ruim 10 °/o. Op 1 januari 1962 stonden 279 leden in geschreven tegen 252 in het vorig jaar. In februari ontstonden enige moeilijk heden over het al of niet toelaten van een nieuw lid. Vier dames uit het eer ste en tweede elftal bedankten, terwijl alle leden van de dameselftalcommissie aftraden op 1 na. Het uittreden van de dames-leden kwam op een ongunstig moment, want Dames 1 stond er lang niet rooskleurig voor en Dames 2 moest alle resterende wedstrijden winnen om de tweede klas en Dames 2 eindigde op de tweede plaats in de afdeling en pro moveerde naar de derde klasse. Dames 3 promoveerde naar de vierde klasse, terwijl Meisjes A en Meisjes C afde lingskampioen werden. Heren 1 handhaafde zich, Heren 2 werd kampioen maar promoveerde niet. He ren 3 leverde steeds de invallers voor Heren 1 en Heren 2 dus kon niet tot grootse prestaties komen. Getracht zal worden Heren 4 het volgend seizoen in de veteranencompetitie te laten spelen. Vijftien jeugdleden trainden onder lei ding van Rex Norris en een jongens lid kwam in aanmerking voor de cen trale jeugdtraining. AUTOLADDER VOOR BRANDWEER. Er is een volautomatische autoladder voor de Soester vrijwillige brandweer besteld. De ladder heeft een lengte van dertig meter. Deze ladder is besteld in verband met het toenemend aantal flat- en etagewoningen in de gemeente. De levertijd is een jaar. Tot het aanschaffen van deze ladder werd besloten tijdens de gemeente raadsvergadering van 26 januari. Er werd een krediet van 95.000,ver leend. Dit besluit van de raad is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, zo dat de ladder besteld kon worden. VERKIEZINGSBIJEENKOMST V.V.D. De plaatselijke afdeling van de V.V.D. belegt a.s. dinsdagavond, om 8 uur, een openbare vergadering in het Oranje Hotel, waarin zullen spreken de raads leden weth. Dr Oranje en J. K. de Bruin. Gelegenheid tot gedachtenwisseling over het gesprokene zal worden ge geven. HANDBALPROGRAMMA. Dames B.D.C. 2Olympia 2, 1 uur. B.D.C.-jun. 3Sport Vereent 2, 12 uur. L.V.V. 2—B.D.C.-asp. 2, 1 uur. Heren Achilles 2B.D.C.-jun., 1 uur. FidelitasB.D.C.-asp., 1 uur. STICHTING DE PAARDENKAMP. Het zal geen kwaad kunnen nog eens te vermelden dat het gironummer van de Rotterdamse Bank te Soest 473400 is er dat men van dit nummer gebruik kan maken als men een bijdrage aan de Stichting De Paardekamp wil gireren. Zaterdag 19 mei zal namelijk een twee de paard zijn intrede in het rusthuis voor paarden aan de Klein Engendaal- weg doen. Het is een Shetland-pony, die Frits heet, geen best leven als trekker van een schillekar te Den Haag had en door een Haags echtpaar van de schilleboer gekocht is. Het paard is 15 jaar oud. Corrie, de 34-jarige, die op 14 april vanuit Markelo arriveerde, zal dus za terdag gezelschap van Frits krijgen. Amsterdam Keizersgracht-411 Jan Evertscnstraat 33-, Leden van de M.H.C. zullen deelne men aan hockeykampen welke van 9 tot en met 12 juni gehouden worden. De jongens gaan naar Nunspeet, de meisjes naar Domburg. Mevr. C. Felix-Schut en de heer J. K. Vogt traden periodiek af als bestuurs lid. Zij werden herkozen. In de kascom- missie werden mej. A. Eijsink en de heer C. Dobben gekozen. De heren J. de Haan en J. H. v. Breukelen zijn plaatsvervangende leden. In de dames elftalcommissie werden de dames A. S. Smits-Duvekot, J. de Jong en F. Nau- welaarts de Agé gekozen -en in de elf talcommissie voor de heren mr. L. P- Schmidt, J. J. H. A. Hoppenbrouwers en Ph. Bakker. In de commissie van be roep werden mevr. J. de Jong en de he ren J. de Haan en J. de Zoeten her kozen. Plaatsvervangend lid is dr P. Felix. Mej. J. Hoppenbrouwers en de heren J. K. Vogt en J. Berveling wer den in de jeugdcommissie benoemd. Mevr. A. Vriens en de heren J. Hoppen brouwers, J. J. Du Mee, C. Dobben en J. Hinderdael werden tot leden van de lustrumcommissie benoemd. Om nieuwe moeilijkheden bij het aan nemen van leden te voorkomen werd besloten de namen van aspirant-leden op te nemen in het clubblad. PUZZELRITTEN. Zondagmiddag kunnen bromfietsers en fietsers weer puzzelen, want de Soester Bromfiets Club organiseert ritten. Het parcours is uitgezet door de heer R. van Rouwendaal. Men heeft ditmaal weer een rit voor fietskoppels op het programma gezet omdat de belangstel ling voor de rit op koninginnedag bij zonder groot was. Bromfietsers en fietskoppels kunnen zondagmiddag vanaf 2 uur bij hotel Bos en Duin terecht voor de inschrij ving. De start is om half drie. De brom mers rijden 35 km, de fietsers 17 km. Voor de beste bromfietser staat de „Coupe Waal" ter beschikking. POLITIE WON OOK LAATSTE WEDSTRIJD. Het voetbalteam van de Zeister en Soester politie heeft ook de laatste competitiewedstrijd gewonnen en is daardoor ongeslagen kampioen. Er werd tegen Haarlem gespeeld en de aanvoerder van dit team bood aan voerder Baams bloemen aan omdat de combinatie enige weken geleden reeds het kampioenschap behaalde. Baams bracht de bal aan het rollen en aanvankelijk leek het erop dat de partijen tegen elkaar opwogen. Na tien minuten liep Schuurman echter goed door op een bal die de Haarlem-keeper niet onder controle kon krijgen bij een hard schot van Ten Hove en het was 1-0 voor de combinatie. Na 25 minuten gaf de naar binnen gekomen Schuur- PUROL-POEDER man een trekbal naar Ten Hove en deze scoorde het tweede doelpunt. Middenvoor Knevelbaard en rechtsbin nen Prins van Haarlem probeerden eni ge malen door de verdediging van Zeist-Soest te komen, maar deze hield stand. Een groot aandeel hierin had Putman. Tien minuten na de hervatting werd het 3-0 voor de combinatie. Baams scoorde uit een pass van Ten Hove. Tien minu ten voor het einde van de wedstrijd scoorde rechtshalf Noordeloos het eer ste en - naar later bleek - enige doel punt voor Haarlem. Direct daarna gaf Ten Hove een pass aan v. d. Klashorst, deze nam de bal mee tot de doellijn, gaf een trekbal naar Baams en het was 4-1. Vijf minuten voor het eindsignaal werd rechtsbinnen Prins in het strafschop gebied op ongeoorloofde wijze aange vallen. Haarlem mocht een strafschop nemen. Keeper Onvlee stopte het schot keurig en daardoor won de combinatie met 4-1. Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 De jeugdherberg is hoofdzakelijk be doeld voor jongeren, die te voet of per fiets trekken. Ook bromfiets en scoo ter, doch deze niet te gebruiken op het terrein. Hoe kan men inschrijven Door middel van het aanmeldingsformu lier, dat in het V.V.V.-kantoor te ver krijgen is en ook weer kan worden in geleverd tegen betaling van f 5,- plus f1,25 inschrijfgeld. De maximum leef tijd is niet van toepassing indien ou ders met totaal 4 kinderen van 10-14 jaar willen gaan trekken. Zij kunnen dan een individuele gezins-ledenkaart aanvragen. Boven de 35-jarigen kunnen een inter nationale kaart aanvragen Deze kaart is niet geldig in Nederland, Zwitser land en Beieren. De kaart kost f 8,-. Het kan gebeuren, dat ei niet altijd plaats is in de jeugdherberg. Het is aan te raden om vooraf de jeugdher berg aan te schrijven. Dit kan gebeu ren op speciaal hiervoor bestemde dub bele kaarten. (Bij V.V.V. verkrijgbaar.) In een drukke tijd mag men hoog stens 3 nachten blijven. Broodmaaltij den mogen zelf klaar gemaakt worden en een warme maaltijd is alleen moge lijk als er een trekkerskeuken is. Ook bit staat vermeld in de gids. Tot 30 ju ni a.s. houdt de N.J.H.C. een leden werfactie. Voor ieder nieuw lid ontvangt de aan- brenger(ster) een prijs. En bovendien speelt iedere deelnemer(ster) mee in de werfcompetitie Bij V.V.V. zijn inschrijfformulieren ver krijgbaar, die aan aspirantleden kunnen worden gegeven. Na ontvangst van het contributiebedrag ontvangt de aanbren- ger(ster) automatisch de vergoeding in de vorm van een waardebon. Deze bon nen zijn het gehele jaar 1962 in alle Ned. Jeugdherbergen geldig. Wat houdt werfcompetitie in Dat tevens iedere deelnemer (ster) mee speelt in het behalen van een le prijs volledig verzorgd 14-daags verblijf in 'n j eugdlierberg. 2e prijs volledig ver zorgd 7-daags verblijf in een jeugd herberg. 3e prijs 14 dagen gratis over nachten. 4e prijs 7 dagen gratis over nachten. 5e-10e prijs gratis weekends. Uitvoerig kunt U hierover lezen in het maandbald „De Trekker" en wel het aprilnummer. Uw reactie op het ge- lezene wordt actie Hieruit vloeit voort een uitbreiding van recreatiemogelijkheden van jeugdher bergen 1 Mei heeft Amsterdam er een interes sante excursiemogelijkheid bijgekregen. De oude molen „De Bloem" aan de Haar lemmerweg is gereed gekomen om twee maal per week (maandag en zaterdag) toeristen te ontvangen. De heer Schuurman, telg uit een oud molenaarsgeslacht, zal de toeristen daad werkelijk betrekken in zijn molenaars vak. Op de excursiedagen zullen 8 rondlei dingen worden gemaakt tussen 10 en 16.45 uur. Elke excursie duurt 45 minu ten. De kosten bedragen 1,50 p. p Na afloop kunnen de bezoekers een ori gineel en praktisch souvernir kopen, n.1 een baaltje bloem met enkele recepten van typisch Nederlandse bakprodukten (o.a. poffertjes, flensjes). De kaarten voor een bezoek aan de molen dienen bij een der Amsterdamse V.V.V.-kanto ren te worden aangevraagd

Soester Courant | 1962 | | pagina 10