BEJAARDENCENTRUM IN ZICHT. NIEUWE WINKEL VAN BATA GEOPEND. Urit-li-iltl Officiële mededelingen. HET 00G GERICHT OP SPORT IN SOEST. CV-keW i VRIJDAG 18 MEI 1962. 41c JAARGANG no. 40. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,23 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Op een vergadering van de bejaar- denvereniging Rustenburg", welke gistermiddag in de zaal van de Gou den Ploeg gehouden is, heeft de heer H. J. van Hal, hoofd van de afdeling Sociale Zaken van het gemeentehuis medegedeeld, dat in de loop van het najaar 1962 een deel van het bouwvo lume voor het bejaardencentrum op de Eng beschikbaar gesteld zal worden en de rest in 1963. Dat betekent dus dat er spoedig met de bouw begonnen kan worden. Het centrum komt op de Eng, achter het gebouw van het Wit-Gele Kruis. Het krijgt 330 bedden, waarvan er 273 voor de pensiongasten bestemd zijn en 57 voor het personeel van het centrum. Er zullen 30 bejaardenwo ningen gebouwd worden en enige wo ningen voor technisch personeel. De heer Van Hal deed deze medede ling tijdens de jaarvergadering van de vereniging, die onder voorzitterschap van de heer P. C. Colenbrander ge houden werd. In zijn openingswoord zei de voorzit ter, dat de uiteenzetting van de heer Van Hal enige hardnekkige misver standen uit de weg zou ruimen. Secretaris B. H. v. d. Brand bracht verslag uit over 1961. Er zijn enige be- stuursmoeilijkheden geweest, maar deze werden opgelost. Het bestuur be staat thans uit de heren P. C. Colen brander, voorzitter, B. H. v. d. Brand, secretaris, K. H. Kretz, pen ningmeester - met bijna 2500.in kas - G. Top, G. Bos, Mevr. Spies en A. van Kwawegen, terwijl dc heer P. de Bos van gemeentewerken gisteren aan het bestuur toegevoegd werd. Oud-voorzitter Nielsen werd ere-lid. He- -hee.u -Van Hal begon zijn uiteen zetting met de mededeling, dat het heel goed te begrijpen is dar de Soes- ter bejaarden ongeduldig geworden zijn. Het is voor hen een levensbelang dat zo gauw mogelijk een oplossing gevonden wordt. De vereniging Rus tenburgheelt veel gedaan voor de verwezenlijking van dit ideaal en is daar reeds in 1955 mee begonnen. Op advies van de gemeente stelde de vereniging zich in contact met de Nederlandse Centrale voor de Huis vesting van Bejaarden, omdat deze N.C.H.B. mag bouwen en de vereni ging niet. Rustenburg werd daarom een belangenvereniging. Er kwam 'n stichtingsbestuur tot oprichting van 'n bejaardencentrum en dit werd ge vormd door Wethouder De Haan, me vrouw E. C. van Goor-Cleton, de he ren Berkelbach van der Sprenkel, mr. Schlecht, mej. Jirris, dokter Stroband, Th. Polet en de heer Van de Feijst, die de vertegenwoordiger van Rusten burg was. Voor de belangenvereniging is een taak weggelegd, al mag de vereniging dan zelf niet bouwen, want straks moet voor vrijetijdsbesteding een bi bliotheek, muziek, culturele manifes taties enz. gezorgd worden. Enige jaren geleden is er in Soest on der de bejaarden een enquete gehou den. Er gaven zich 195 alleenstaanden en 182 echtparen op, dus meer dan 500 personen voor een eventuele plaats in het centrum of de bejaardentehuizen. Er werd een plan gemaakt dat rekening hield met 300 bedden, 25 tot 30 woningen en woningen verspreid door de gemeente. De N.C.H.B. bouwt het centrum en het stichtingsbestuur exploiteert het. Van de bouw kon echter nog steeds niets komen. De bestedingsbeperking werkte remmend, maar ook het feit, dat ook de woningnood niet gering is in onze gemeente. Als het centrum gebouwd wordt dan gaat het bouw volume af van de gewone huizen. De provincie wilde wel meewerken, maar eerst moest aangetoond worden dat Soest dit centrum werkelijk nodig heeft en aanvankelijk vond men het tegroot. Dat kwam gedeeltelijk omdat men van protestants-christelijke zijde aan het werk was gegaan voor een centrum en dat ook de katholieken plannen maakten. Nieuw-Mariënburg neemt geen be jaarden meer op, Huize St. Joseph gaat dicht, Eikenhorst zal vervallen als het nieuwe prot.-chr. centrum er is en Soest kan geen bejaarden meer in Baarn kwijt, dus wij zijn dringend verlegen om dit centrum en het ziet er naar uit, dat de realisering niet zo heel lang op zich zal laten wachten. Na de uiteenzetting beantwoordde de heer Van Hal vragen. KATHOLIEK VROUWENGLDE. Na overleg met het Kath. Soc. Cha ritatief Centrum nodigde het bestuur van het Kath. Vrouwengilde een groep je jonge meisjes uit voor een bespre king om tot oprichting te komen van een cresh in het parochiehuis St. Lud- gardis, tijdens de H. H. Missen op zondagmorgen. De bedoeling is hiervan ouders van kinderen beneden de leeftijd van 6 jaar, in de gelegenheid te stellen sa men naar de H. Mis te gaan, terwijl hun kleintjes in die tijd opgepast en bezig gehouden worden door de dames en meisjes, die hiervoor hun diensten aanbieden. Tot nu toe hebben zich G meisjes op gegeven, maar het vrouwengilde stelt zich voor te starten met pl.m. 40 meis jes die in groepjes van 4 werken en daardoor maar eenmaal in de vier of vijf weken aan de beurt komen. Woensdag 23 mei a.s. worden de meis jes die zich hiervoor willen opgeven of zich reeds opgegeven hebben, 's avonds om 8 uur verwacht in het pa rochiehuis voor verdere besprekingen. SLACHTOFFER OVERLEDEN. Hedennacht is de bijna 90-jarige mevr. P. Verheijen-Dijkman in het ziekenhuis te Baarn overleden. Mevr. Verheijen werd op 9 mei op de Burgemeester Grothestraat door een bromfietser aan gereden en zwaar aan het hoofd ge wond. GEWIJZIGDE BUSROUTE. Zaterdagmiddag 19 mei zal de bus van Tensen in Soestdijk een gewijzigde route over de Biltseweg aanhouden om dat er een wielerwedstrijd is. Inwoners van Soestdijk die langs de route wonen wordt aangeraden hun inkopen op zaterdagmorgen te doen. DE HERINNERINGSTEGEL. De herinneringstegel die gemaakt is ter gelegenheid van het 25-jarig huwe lijk van H.M. de Koningin en Prins Bernhard is nog tot en met volgende week op het gemeentehuis verkrijgbaar. OPENBARE LES IN NATUURBAD. Morgenochtend, 19 mei, is er om half tien in het natuurbad een openbare les voor alle kinderen die een leskaart heb ben. Ook hun ouders zijn welkom. Het aantal aanmeldingen is zeer hoog, zodat klasjes gevormd moeten worden. De kinderen beneden 6 jaar zullen tot een kleuterklas worden samengevoegd, die geleid wordt door mevr. Ruiten beek van de zwemvereniging De Duin kikkers, in samenwerking met de chef instructeur. Tijdens de openbare les zullen inlich- tigen gegeven worden over de lesuren en wordt bekend gemaakt wanneer met lessen begonnen wordt. JEUGD TRAD VOOR BEJAARDEN OP. De bejaarden van het Charitatief Cen trum hebben woensdagmiddag weer bezoek gehad van leerlingen der r.k. lagere school in Sqest-Zuid en ook dit maal viel dit bijzonder in de smaak. Onder leiding van de heer J. v. d. Koppel werd een Marialied gezongen en ook met twee liederen van Schubert toonden de kinderen hun muzikaliteit. Mej. Spruit heeft een alleraardigst dansgroepje dat de Elizabeth-serenade en een mazurka bracht. Het solodansen van Jeannette Tönis met de Gold und Silber-wals van Johann Strauss en een dans waarbij de tocht van een maan- raket te pas kwam. deed het bij de be jaarden even goed als op de ouder avond die vorige week gehouden is. Jongens van de vierde klas toonden zich echte bandieten, een stijlvolle bur- tfcvV~v\ Vö >- - De heer J. Copini, verkoopleider van de BATA voor het westen des lands, heeft 1 gistermorgen de prachtige nieuwe win kel, waarin de heer J. Kluën thans met gerechtigde trots de scepter zwaait, geopend. Hij wenste het echtpaar succes toe in deze bijzonder fraaie winkel, waarmee de BATA eindelijk in Soest kan bieden wat nodig is om volledige service te verlenen. Thans komen de klanten voor hun inkopen in een entou rage waarop ze recht hebben en dat liet in de vorige winkel nogal te wensen over. Na de opening bood de de heer Kluën de heer Copini het boek van Soest aan en direct daarna kwa men belangstellenden in grote getale een kijkje te nemen en hun inkopen doen. De winkel is gebouwd door de Coördinatiebouw te Hilversum, met de heer C. Koelink als onderaannemer. Het ontwerp is van architectenbureau Van Wijk en voor het interieur zorgde het eigen bureau van de BATA, dat on der leiding van de architect De Wit staat. De heer D. Witting van de afde ling ontwikkeling filialen was hierbij betrokken. De verwarmingsinstallatie werd door firma v. d. Broek en Smit aangelegd. Men krijgt de indruk dat de ontwerper van de zaak zich heeft laten leiden door de Amerikaanse opvatting dat het aanbeveling verdient op plaatsen, waar van men het eigenlijk niet zou ver wachten, prachtige grote zaken te zet ten, waar men de problemen van het parkeren niet kent. Achter de BATA- winkel is dan ook een enorme parkeer ruimte. Op de Soesterbergsestraat was 25 m2 winkelruimte en nu, in de Kerkstraat het zesvoudige. Deze ruimte is berekend op groeiend Soest. Bij het binnenkomen van de winkel komt men direct bij de voorkeuze-rek ken, waar men zelf op zijn gemak een keuze kan doen als men nog niet aan de beurt is. Niet alleen de verkoop is gebaat bij deze verhuizing naar het grote nieuwe pand, maar ook de schoenmakerij, die thans over enige geheel nieuwe ma chines beschikt. Het is voor de heer Kluën en zijn personeel, maar ook voor het Soester publiek te hopen dat de verbreding van de Kerkstraat spoedig een feit zal wor den, want dit zal een bezoek aan de nieuwe zaak nog vergemakkelijken. gemeester, een stijve huisknecht en dappere politie-agenten in het toneel stuk „Inbraak bij de burgemeester" dat zij zelf maakten. Het blokfluitgroepje van de heer Val- kenhoef speelde en Donnie Kluit was een kundig solist. Tenslotte werden marsliedjes gezongen en die waren hoofdzakelijk bestemd voor het 50-jarig echtpaar Roest en het 45-jarig echtpaar Heeremans, in de zaal aanwezig, maar alle bejaarden ge noten ervan. Mevr. Wesselingh sprak een dankwoord op deze laatste samenkomst van het winterseizoen. HANDBALRESULTATEN. De dames van B.D.C., die U.D. met 3-2 versloegen, deden daarmee hun spor tieve plicht, maar voor de meisjes van U.D. was het niet zo leuk omdat zij door deze nederlaag geen kampioen werden. Nanda Daatselaar scoorde 2 doelpunten. Zij heeft niet alleen deel uitgemaakt van het afdelingselftal maar is nu ook gekozen voor het dis trictselftal. Het eerste elftal van dames-junores won met 7-0 van Olympia, het heren team won met 12-5 van P.P.I. en de heren-aspiranten met maar liefst 20-1 van H.H.C. Het eerste dames-aspiran tenteam verloor met 0-7 van L.V.V. ZILVER TETRA. De aquariumvereniging Zilver Tetra houdt maandagavond een vergadering in De Gouden Ploeg. Er zal gespro ken worden over de huiskeuring van de bakken der leden en er wordt een keurmeester gekozen. Tevens zal ter sprake komen of er een wandeling of excurisie georganiseerd zal worden. GERT DE WEERD WON. De eerste rit van de zomeravondcompe titie van Tempo is gewonnen door Gert de Weerd met Gerrit Ruttenberg op de tweede plaats. Bij de juniores won Raymond de Zoete. Lang bleven de renners bijeen, maar tenslotte ontsnap ten De Weerd en Ruttenberg. Hunnik werd een ronde ingelopen. Op 26 en 27 mei organiseert Tempo de jaarlijkse IJsselmeertocht, waarvoor men kan starten in Baarn, Hoorn en Amsterdam. De afstand is 365 km. Morgen - zaterdag - om twee uur vindt de start van de open course voor as piranten en veteranen in Soestdijk plaats. JAARVERGADERING K.A.V. Onder voorzitterschap van mevr. L. Koppen-Venhof heeft de afdeling Soest van de K.A.V. in het St. Josephgebouw de jaarvergadering gehouden. De leden werden uitgenodigd de avond in het Anna Paulownahuis bij te wonen op op vrijdag 18 mei. Dan zal de heer Ab- bring, tandarts, spreken. De bedevaart naar Renkum gaat dit jaar niet door. Het jaarverslag van de penningmees- teresse werd voorgelezen door mevr. G. Stalenhoef en gecontroleerd door mevr. J. Verhoef en mej. M. Vos, die alles prima in orde bevonden. Mevr. Hil- horst, de tweede secretaresse las het jaarverslag van 1961 voor. De presiden te bracht dank aan de dames Stalen hoef, Hilhorst, de eerste secretaresse mej. Van Fulpen, de tweede voorzit ster, mevr. M. v. d. Deijssel en de wijk- leidsters voor het vele werk dat zij in het belang van de vereniging verricht hebben. De twee aftredende bestuursleden wer den herkozen en er werd meegedeeld dat men zich voor het jaarlijks uitstap je op 6 juni nog kan opgeven bij mevr. v. d. Deijssel, Staringlaan 18. De presidente kreeg aan het slot van het huishoudelijk gedeelte van de bij eenkomst bloemen aangeboden uit er kentelijkheid voor het vele werk dat zij voor de K.A.V. verricht. Na de pauze werden enige komische films gedraaid. OPSTELLING S.E.C. S.E.C. 1 speelt zondag tegen Zeist 1 een uitwedstrijd in de navolgde opstelling Doel Schrijvers, achter Hooijer en Pot hoven, midden Wolfsen. De Vries en Brugman, voor Van Breukelen, Duijst, De Bruijn, Van Kooij en Ruttenberg. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 3 mei 1962 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van H. H. Kranenburg, van beroep caféhouder, wonende te Amsterdam, Vinkenstraat 230III, om een verlof A in de benedenlokaliteiten We mogen dan geen prominente sport- figuren in Soest hebben, op de reserve doelman van het Nederlands elftal na, maar met de sportakkomodatie komt het fijn voor elkaar, al zijn er nog al tijd mensen die beweren dat in Soest niets kan. Die mensen zijn natuurlijk nog niet in het natuurbad gaan kijken, want daarvoor vinden ze het te koud. En natuurlijk hebben ze ook nog geen blik gewaagd aan het prachtige culb- gebouw van B.D.C. aan de Bosstraat. En ze weten waarschijnlijk niet eens dat er in september van het vorig jaar enige hockey- en voetbalvelden in ge bruik genomen zijn. En het zal niet lang meer duren of S.E.C. heeft eveneens een nieuw clubgebouw. En de gymnastiek zaal waarom we zo dringend verlegen zijn zal ook niet lang meer op zich laten wachten. Dat in Soest heel veel kan is dus wel gebleken, maar we missen nog steeds een ruime gelegenheid voor de binnen sporten. Zo'n soort Expohal in het klein, waar verenigingen die indoorsport be drijven terecht kunnen. Jaren geleden is hierover al vergaderd en veel is er al over gepraat en ge schreven, maar er zijn nog geen spij kers met koppen geslagen. Als de gemeente ons aan een natuur bad van een miljoen kan helpen en aan prachtige sportvelden, en als B.D.C. met financiële steun van de gemeen te een clubgebouw kan laten neerzet ten dat veel meer kost dan het bedrag dat de gemeente beschikbaar stelde, dan moet het toch mogelijk zijn dat alle verenigingen die belang hebben bij een sporthal ervoor zorgen dat die er komt. KANTMAN. van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 47 en gelegen aan de Birkstraat, al daar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 18 mei 1962. STEMMING VOOR DE GEMEENTERAAD. Op 30 mei 1962, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaats hebben. Herinnerd wordt aan de verplichting opgelegd bij artikel I 9 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te wer ken, verplicht is zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te mel den bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. Soest, 15 mei 1962. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van a Firma Medi, Kostverlorenweg 6 te Soestdijk, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een metaalwarenfa- briek, in het perceel Kostverlorenweg 6, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4510. b. N.V. Pribor, Steenhoffstraat 52b te Soest, om vergunning tot het uitbrei den van een atelierruimte met een coupe-afdeling, in het perceel Steen hoffstraat 52b, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 8284. c. A. G. van den Berg en H. C. van den Berg, Kostverlorenweg 7 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een constructiebedrijf, in het perceel Kostverlorenweg 7, kadadstraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4841. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 5 juni a.s., des voormiddags, resp. te 10, 10.30 en 11.00 uur, in het gemeentehuis open bare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilli ging van deze verzoeken kunnen wor den ingebracht. Soest, 18 mei 1962.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1