JEUGD EN HET NATUURBAD. SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. HET OOG GERICHT OP DEMOCRATIE. Advertenties tot 2 uur. VRIJDAG 15 JUNI 1962. 41e JAARGANG no. 48. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,23 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Door de Stichting Soester Natuurbad is een brief geschreven aan de hoofden van alle scholen in de gemeente Soest. In dit schrijven wordt erop gewezen dat Soest een bijzonder fraai, maar ook kostbaar bad gekregen heeft. Het be stuur geeft de verzekering dat alles gedaan zal worden om dit bezit goed te beheren, in het vertrouwen dat de be zoekers van het bad oog zullen hebben voor hetgeen in het belang van de Soester gemeenschap en voor velen bui ten Soest gebouwd werd. Het bestuur hoopt dat een correct gebruik van het bad hiervan het gevolg zal zijn. Aan de hoofden der scholen wordt ver volgens verzocht de jeugd te wijzen op de grote financiële offers welke Soest zich heeft moeten getroosten voor de bouw van dit fraaie bad en te wijzen op hun gedrag. De waadgoten zijn er om doorheen te lopen en niet om er op alle mogelijke manieren langs te klimmen. Men dient uit de bloemenborders te blijven. Als dit niet gebeurt dan zullen ze met prik keldraad afgezet moeten worden. De tegelperrons rondom de bassins mogen alleen met blote voeten betreden wor den of met speciaal badschoeisel, dat niet buiten het bad gebruikt mag wor den. De kleerhaken zijn er om kleren aan op te hangen en niet om mee te gooien. Het papier hoort in de ruim 40 papiermanden thuis. Douches en kra nen zijn er niet om mee te spelen. De toiletten zijn er voor de hygiëne. Jon gens horen in de jongenskleedafdeling thuis en meisjes in de afdeling voor meisjes. Achterop de abonnementen staat dat een abonnement rechten en plichten geeft. Rechten om te zwemmen, te spe len en te genieten, van de natuur, plich ten om zich behoorlijk te gedragen en niets te vernielen. Onbehoorlijk gedrag kan leiden tot intrekking van het abon nement en helaas zijn enkele abonne menten tijdelijk ingetrokken. Het stich tingsbestuur hoopt dat het - mede dank zij de medewerking die van de hoof den der scholen verwacht wordt - bij deze tijdelijke intrekkingen zal kun nen blijven. JAARVERGADERING B.D.C. De voetbalvereniging B.D.C. heeft woensdagavond in het nieuwe clubge bouw aan de Bosstraat de jaarverga dering onder voorzitterschap van de heer H. Butzelaar gehouden. Secretaris en penningmeester brachten verslagen uit over het afgelopen seizoen. Er was bestuursverkiezing en de heren W. Bakker, A. de Beer en J. Leek, die zich niet herkiesbaar gesteld hadden, wer den opgevolgd door de heren A. G. Hil- hcrst, H. J. van Hal en C. Müter. Voor zitter Butzelaar werd herkozen. In zijn openingswoord wees de voorzit ter op het grote voorrecht dat de le den nu over een clublokaal beschikken waarvoor een elfal uit de eerste klas van de K.N.V.B. dankbaar zou zijn. Het is overgedragen aan de gemeente Soest en de leden hebben de verplich ting het als goede huurders te gebrui ken. De afgelopen competitie is het niet zo best met het eerste elftal gegaan en dat zou niet zo geweest zijn als er gespeeld was, zoals in de vriend schappelijke wedstrijden tegen S.E.C. en Rhens. In die wedstrijden hebben de spelers getoond dat ze het wel kun nen. De nieuwe trainer was dan ook te vreden over de prestaties. In zijn welkomstwoord had de heer Butzelaar in het bijzonder de geestelijk adviseur, kapelaan Vernooij betrokken. De heren Hilhorst en Van Hal waren niet aanwezig, maar er was een schrij ven binnengekomen, waaruit bleek dat deze heren wel een bestuursfunctie wilden hebben, mits de aftredende be stuursleden zich niet herkiesbaar stel den, zodat er inderdaad plaatsen vrij kwamen en de heer Butzelaar voorzit ter zou blijven. Secretaris J. Heeremans bracht verslag uit over het afgelopen seizoen. Het v/as een belangrijk seizoen, want de twee nieuwe terreinen en het nieuwe clubgebouw werden in gebruik genomen. Kapelaan Vernooij volgde kapelaan Hermus op als geestelijk adviseur. De resultaten van het eerste elftal wa ren niet best geweest, maar het vierde en het zesde elftal werden kampioen en zij promoveren. Het tweede kan nog kampioen worden. Voor deze successen zal een feestelijke bijeenkomst belegd worden. Het aantal leden kwam van 202 op 228. Uit het financieel overzicht van de heer J Vonk bleek dat de vereniging niet slecht bij kas zit, al leverde de exploi tatierekening van het afgelopen siezoen een nadelig saldo op door de hoge kos ten verbonden aan de inkoop van mate rialen en de bouw van kleedkamers en kantine. Wat er aan kas- en bank gelden is zal voor een groot deel be steed moeten worden aan een verlich ting van de twee terreinen, zodat de Voorzitter aankondigde dat de contri butie van de seniores binnenkort van 1,25 op 1,50 per maand zal komen. De voorzitter dankte secretaris, pen ningmeester en kascommissie, waarna de drie nieuwe bestuursleden bij akkla- matie gekozen werd. De heer Butzelaar dankte de heer Bak ker, die tweemaal gedurende lange tijd bestuurslid was en die thans erelid is. Ongetwijfeld zal men opnieuw een beroep op hem kunnen doen als dit ooit nodig mocht blijken. Dank werd gebracht aan de heer Leek en de heer De Beer, die wel als bestuurslid be dankt heeft, maar zijn zorg zal blij ven wijden aan de twee terreinen van B.D.C. Bij de stemming kreeg de voorzitter 25 van de 34 stemmen, terwijl er twee uitgebracht waren op ,,Herr Von But zelaar aus Rhens'', waarmee hij kenne lijk ook bedoeld was. De voorzitter dankte voor het vertrou wen dat men opnieuw in hem gesteld had, sprak de hoop uit dat hij zou kunnen rekenen op de medewerking en steun van de andere bestuursleden en de leden, want slechts met deze hulp kan iets bereikt worden. Tenslotte raadde hij de spelers, die dispensatie verkregen voor het spelen in de zomer avondcompetitie, aan de trainingsavon den niet te verwaarlozen terwille van de zomeravondcompetitie, want op deze ti ainingsavonden zal moeten blijken wie straks het eerste elftal zullen vor men. BEWUSTELOOS DOOR GIFTIGE DAMP. In de Arco brillenfabriek gebruikt men celluloid voor het vervaardigen van brilmonturen. Als dit in brand raakt ontstaan er zeer giftige dampen. Dit vond vrijdagmiddag plaats toen men met een grote stofzuiger bezig was celluloid-afval op te zuigen. Uit de stofzuiger kwam rook en dit was voor allen die in het gebouw aanwezig wa ren reden zo snel mogelijk naar buiten te rennen. De 42-jarige B. Vrakking raakte bewusteloos voor hij buiten was en door collega's werd hij snel naar buiten gebracht. Dokter Stroband ad viseerde snelle overbrenging naar een ziekenhuis. Leden van de E.H.B.O.-Soest dien- Voor de vijfde maal hebben de heren A. de Raedt, P. J. Bergman en W. v. d. Brink schoolvoetbalwedstrijden geor ganiseerd en ook ditmaal is het tour- nooi bijzonder geslaagd. Dat kwam niet het minst door de bijzonder gunstige weersomstandigheden, waaronder op de twee velden van B.D.C. gespeeld werd. In poule A, lagere scholen, speelden zes elftallen, in poule B, lagere scholen, eveneens en in poule C speelden drie uio-scholen, de v. d. Hucht-IVO-school en de Oranje Nassau-V.G.L.O. Bij de derde afdeling won de r.k. ULO met 8 punten. De tweede plaats was voor de chr ULO met 5, de derde voor de Van der Hucht-IVO met 4, de vierde voor de V.G.L.O. met 2 en de vijfde voor de openbare ULO met 1 punt. In poule A van de lagere scholen bezet te de r.k. Mariaschool de eerste plaats met 10 punten en in poule B de St. Carolusschool, eveneens met 10 pun ten. Bijzonder spannend was de finale tussen deze ploegen om het kampioen schap van de lagere scholen. In de of ficiële speeltijd werd niet gescoord, in de verlenging ook niet en er moesten tweemaal strafschoppen genomen wor den om uit te maken dat de Maria school kampioen was. van PrinstererschoolDe Savornin 1 Lohmanschool 0-0. v d. Huchtschool O.l.s. Kerkebuurt 1-0. Insingerschool Groen v. Prinstererschool 3-0. St. Caro lusschoolv. d. Huchtschool 5-0. In singerschoolSt. Willibrordusschool 0-2. O.l.s. Soest-ZuidSt. Bonifaciusschool 0-1. Mariaschool£.t. Willibrordus school 2-1. Da Costaschoolo.l.s. Soest- Zuid. Voortgezet onderwijs R.k. ulochr. ulo 1-0. V.g.l.o.r.k. ulo 0-2. V.g.l.o. v d. Hucht-IVO 0-0. Chr. ulov. d. Hucht-IVO 1-1. R.k. ulov. d. Hucht- IVO 2-0. Openbare ulov. d. Hucht- IVO. Chr. uloopenbare ulo. 2-0. R.k. uloopenbare ulo 5-0. V.g.l.o.open bare ulo 1-1. Chr. ulov.g.l.o. 2-0. Lagere scholen O.l.s. Kerkebuurt St. Carolusschool 0-3. v. d. Hucht schoolDe Savornin Lohmanschool 1-0. Groen v. Prinstererschoolo.l.s. Ker kebuurt 5-1. Titus Brandsmaschool De Costaschool 5-0. De Savornin Loh manschoolSt. Carolusschool 0-3. Titus BrandsmaschoolSt. Bonifaciusschool 0-0. MariaschoolSt. Bonifaciusschool 1-0. O.l.s. Soest-ZuidSt. Willibrordus school 1-2. v. d. HuchtschoolInsinger school 0-0. Titus BrandsmaschoolIn singerschool 2-1. De uitslagen waren Lagere scholen MariaschoolO.l.s. Soest-Zuid 2-0. Da CostaschoolSt. Bo nifaciusschool 0-3. Titus Brandsma schoolSt. Willibrordusschool 2-0. Ma riaschoolDa Costaschool 4-0. O.l.s. Scest-ZuidTitus Brandsmaschool 1-3. St. WillebrordusschoolSt. Bonifacius school 0-3. MariaschoolTitus Brands maschool 2-0. Da CostaschoolSt. Wil librordusschool 0-2. InsingerschoolDe Savornin Lohmanschool 1-0. St. Caro lusschoolInsingerschool 1-0. St. Ca rolusschoolGroen v. Prinstererschool 3-0, O.l,s. KerkebuurtInsingerschool 0-3. Groen van Prinstererschoolv. d. Huchtschool 0-1. De Savornin Lohman schoolO.l.s. Kerkebuurt 0-0. Insinger schoolSt. Carolusschool 0-2. Groen Finale MariaschoolSt. Carolusschool 0-0. Door de Mariaschool met straf schoppen gewonnen. Voor de vijftienjarige Wil Rijnders was deze dag minder prettig. Hij speel de mee in het elftal van de openbare ulo en brak de linkerpols. Dokter Stro band verleende de eerste hulp. De korpschef van politie, de heer C. van Es, reikte de prijzen uit nadat de heer A. de Raedt de scheidsrechters, de heren Ten Hove, De Bruin, Blok, Van Steendelaar en Breeschoten, zijn mede commissieleden de heer Bergman en Van der Brink, het bestuur van B.D.C. en de kantinehouder bedankt had. De heer Van Es dankte het onderwijzend personeel voor de medewerking en hul digde de kampioenen. den het slachtoffer zuurstof toe terwijl hij per ziekenauto naar 't St. Elizabeth- ziekenhuis gebracht werd. Daar werd hij verder behandeld. Onderweg was zijn toestand nog vrij ernstig maar hij knapte snel op. Twee leden van de Soester vrijwillige brandweer gingen met maskers op de fabriek binnen, zetten de stofzuiger af, brachten deze naar buiten en open den deuren en ramen, zodat frisse lucht kon binnenstromen. De giftige dampen waren toen snel verdwenen. GESLAAGD VOOR BRANDWEERDIPLOMA'S. Elf leden van de Soester vrijwillige brandweer zijn geslaagd voor het di ploma brandwacht eerste klas en vijf voor het diploma brandwacht tweede klas nadat een rijksbrandweercommis- sie onder leiding van de heer J. de Boer uit Den Haag examen afgenomen had. Daarmee slaagden alle kandida ten en de heer De Boer sprak hierover na afloop zijn tevredenheid uit. De geslaagden zijn Eerste klas J. F. Groart, J. Venendaal, P. M. Huizinga, J. A. v. Dorresteijn, C. Blokpoel, M. Vel- linga, C. J. Kraaijenhagen, E. Post, G. Glaasker, K. Keizer en J. F. Kole. Tweede klas E. v. d. Baan, J. J. Luij- ben, H. W. Vellinga, B. J. Koppen en J. van Dasselaar, De kandidaten deden theoretisch en practisch examen. POSTAGENTSCHAP SOEST-ZUID. Wegens de jaarlijkse vacantie is het postagentschap aan de Gallenkamp- pelsweg gesloten van 18 tot en met 27 juni. Alle postbetaalstukken, ook als ze be taalbaar zijn gesteld op Soest-Zuid, kunnen in dit tijdvak op het hoofdkan toor aangeboden worden. OUDE VERORDENINGEN WORDEN INGETROKKEN. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld een verordening uit 1899 in de trekken. Deze „verordening op het in gebruik geven van openbare heide- en zandgronden" werd vastge steld op 13 augustus 1899. Een andere vorordening uit 1904 is „de verordening houdende enige bepalingen bij de over neming van grond, bestemd voor open bare straat of weg". Aan de bepalingen van de eerste ver ordening bestaat geen behoefte meer, terwijl aan de bepalingen van de twee de verordening nooit de hand gehou den wordt. Toch acht het college van B. en W. het beter dat ze worden in getrokken. Als er een besluit voor overname van grond ten behoeve van wegen genomen moet worden dan kun nen in dit besluit de nodige bepalingen en voorwaarden gesteld worden. Tenslotte heeft 't college van B. en W. de raad voorgesteld het besluit van 16 juni 1922 in te trekken. Dit besluit be helst voorwaarden, waaronder gronden in erfpacht uitgegeven worden, maar in Soest wordt slechts zeer zelden grond in erfpacht uitgegeven. Het besluit wordt dan ook niet meer gebruikt. VOLLEYBALTWEEDE PLAATS VOOR S.P.S.V. Het volleybalteam van de Soester Po litie Sportverening heeft tweemaal in het tournooi van de politiesportvereni- ging Heemstede de eerste prijs bezet, maar moest ditmaal genoegen nemen met de tweede plaats achter de Ko ninklijke Marechaussee Amsterdam, het team dat 12 punten behaalde. Soest had 10 punten, 3. Rijkspolitie Arnhem, 4. Waalwijk 8, 5. Noordwijk 7, 6. Was senaar 7, 7. Haarlem 7, 8. Heemstede 7, 9. Hilversum 6, 10. Veenendaal 6, 11. Tiel 3, 12. Haarlemmermeer 1, 13. Vlaardigen 0 punten. 5.P.S.V. behaalde de volgende resulta ten Koninklijke Marechaussee 3-15, Alkmaar 13-15, Waalwijk 15-11, Was senaar 15-9, Haarlem 15-5, Heemstede 15-3, Hilversum 15-10, Veenendaal 15-3, Tiel 15-8, Haarlemmermeer 15-5, Vlaar- dingen 15-4. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van 9,75 tot 10,40. Middenprijs 10,15. Prijs per kg. 1,64. TER VERDUIDELIJKING. In de advertentie van de fa. Geurts, Steenhoffstraat, in ons laatste nummer, werden verschillende dranken genoemd. Ter verduidelijking wijzen we er op, dat de prijzen van 1 fles appelsap, 1 fles frambozen en 1 fles zwarte bessen samen 1.35 bedraagt. Zo'n kleine dertig jaar geleden schreef een man die het goed met lichamelijk gehandicapten meende in een Duits tijdschrift dat zij zich niet minder moesten voelen dan een ander, want Joseph Goebbels was er om te bewijzen dat ook een lichamelijk gehandicapte het heel ver kon schoppen. Daarmee beweerde hij niets nieuws, al is dat verre schoppen op zelfmoord uit gelopen, maar Goebbels kon deze op merking niet verdragen en de man ging het concentratiekamp in. Dat kan onder een dictatuur. Z.K.H. Prins Bernhard liet zich zater dag misprijzend uit over een artikel in een weekblad en de schrijver daarvan. Dat gebeurt in een democratische staat, al vond het in Nederland voor het eerst plaats. En in een democratisch land is het ook mogelijk dat een prins een hoofdredacteur van een blad bij zich ontbiedt om er eens over te praten of er misschien sprake kan zijn van een misverstand. En als dit dan het geval blijkt te zijn, dan spreekt die hoofdre dacteur voor de televisie en zegt dat het misverstand opgelost is. In een dic tatoriaal geregeerd land zou zo'n man al lang honger lijden in een concentra tiekamp, omdat honger en gebrek lijden nu eenmaal gepaard gaat met dicta tors. Er was dus geen kritiek geleverd op de prins en dat is maar beter cok, zoals het in Engeland is, begint het zeer lachwekkend te worden. Als een lid van de koninklijke familie daar niet werkt is het niet goed, maar als hij wel werkt deugt het ook niet omdat er dan sprake is van oneerlijke concurrentie. Kritiek leveren doen we allemaal graag, maar dan liever op al die lorren van mannen die zich tot de dictators kunnen rekenen en die anderen, die er zich niet voor schamen te zeggen dat ze tientallen van jaren de naaste mede werkers van een massamoordenaar ge weest zijn, die eerst zo'n schone mum mie was, maar nu wel tot stof vergaan zal zijn. KANTMAN. Wegens grote drukte en tekort aan per soneel worden advertenties voor het dins dagnummer aangenomen tot maandag middag 2 uur en voor het vrijdagnummer tot donderdagmiddag 2 uur. HONKBAL. S.E.C. WON. S.E.C. heeft een flinke 8-0-overwinning in de honkbalwedstrijd tegen H.C.A.W. 3 behaald en dit is grotendeels te dan ken aan het enthousiaste werpen van Rudi Blok. De Bussumse slagploeg was niet tegen hem opgewassen en hij gooi de 17 x 3 slag. H.C.A.W. had eerst De Vries op de werpplaat. maar met zijn worpen had den de S.E.C.-spelers niet veel moeite. S.E.C. kwam met 5-0 voor en nu nam Koenders de plaats van De Vries in. Hij gooide wat straffer, maar door mooie honkslagen van Harris en Van der Gaast behaalde S.E.C. nog drie punten. Koenders kwam tot 11 x 3 slag en tot 2x4 wijd. Rob van der Gaast en Rob Harris plaatsten beiden drie honksla gen. De score van S.E.C. was 0 4 10 110 1. VOORZIENINGEN AAN SCHOLEN. Door het bestuur van de vereniging „De school met den Bijbel" is mede werking aan het gemeentebestuur ge vraagd voor het vernieuwen van de vloer in de hal van de chr. ulo-school in de Prins Bernhardlaan. Het college van B. en W. stelt de raad voor deze medewerking te verlenen. Tevens is om medewerking gevraagd voor het wijzigen yan de verwarmings installatie van deze school. Ook deze medewerking zal verleend worden. De school zal inplaats van een kolen-ver- warmingsinstallatie een centrale olie- stookinstallatie krijgen, omdat het heel moeilijk is krachten aan te trekken die de kolen-verwarmingsinstallatie verzor gen kunnen. De openbare lagere school in Soest- Zuid zal meubels en opbergrekken krijgen als de gemeenteraad het kre diet van 1100,verschaft waarom het college van B. en W. gevraagd heeft.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1