Het bestuur van de gemeente. Wij gaan met vacantie. HET iCHT OP Officiële mededelingen. NIEUWE APOTHEEK. Advertenties tot 2 uur. De volgende week, van 25 tot en niet 30 juni, gaat ons personeel met vacantie. In die week is onze zaak, ook het kantoor, geslo ten en zal ons blad niet verschijnen. Heren adverteerders ver zoeken wij hiermede re kening te houden. DRUKKERIJ SEV8IT. SOESTER COURANT. DINSDAG 19 JUNI 19G2. 41e JAARGANG no. 49. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,23 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 XXV G. C. v. d. Berg. De heer G. C. v. d. Berg is in Soest geboren, evenals zijn 8 broers en 5 zusters. Hij bezocht de r.k. lagere school en de ulo in de Steenhoffstraat, be haalde in 1942 het ulo-diploma, kwam in oktober bij de Nederlandsche Han delmaatschappij, maar moest „Koen- raad spelen", zoals hij, het zelf noemt. In januari 1944 kwam hij bij de Ar beidsdienst in Wolvega, maar hij moest niets van de nieuwe orde hebben en dc-ok na 2 maanden onder. Dat lijkt er ger dan het is, want hij was zoge naamd ziek, kreeg geld en bonnen als Koenraad en was tevens werkzaam bij de voedselvoorziening. Na de bevrijding een baan bij de AMAF te Amersfoort, maar iets an ders lokte en dat niet om geldelijk ge win. In Doorn kon men in het A. C. de Bruijn-Instituut een tweejarige cur sus volgen, gevolgd door een jaar sta ge en dan kon men zich geschoold noe men in de katholieke vakbeweging. Erg lucratief was dit niet, want de cursus was wel gratis en de leerlingen kre gen wel 75,per maand uitbetaald, maar wie 70,- pensiongeld per maand betalen moest en meer dan 4,voor sociale voorzieningen, die moest dan maar zien hoe hij met die paar dub beltjes de hele maand doorkwam. Dat kostte dan ook het spaarpotje van leer ling v. d. Berg en dit verdwijnen als sneeuw voor de zon trachtte hij wat in te perken door het bijhouden van administraties. Op 1 december 1952 kwam de heer v. d. Berg bij de R.K. Bouwvakarbeiders bond St. Joseph in Utrecht op de eco nomische afdeling. Dat werd later de sociale afdeling en sinds november 1961 is hij in de buitendienst belast met controle van de penningmeesters van do afdelingen. Dat betekent vele avon den per week van huis zijn en over dag rapporten schrijven. Ook moeten de uitkeringsstaten van de W.W. bij de penningmeesters gecontroleerd wor den, want de uitkeringen lopen via hen. In 1952 werd de heer v. d. Berg voor zitter van de afdeling Soest van de K.A.B. De scholing die hij in Doorn ge kregen had kwam hierbij van pas, maar de jonge voorzitter, die met veel en thousiasme begon, noemt de medewer king van de leden „niet om over naar huis te schrijven en zeker niet aange tekend". Hij behield echter de over tuiging dat wat gedaan werd gedaan moest worden in het belang van de leden. En nu nog zijn de resultaten van dit werk te bespeuren. Ondermeer door de groeiende belangstelling voor het rechtskundig adviesbureau en het feit dat vele mensen, die niet zo goed met hun aangifte-formulier voor de in- kostenbelasting overweg kunnen het huis van het nieuwe K.V.P.-raaadslid weten te vinden, als ze hem nodig heb ben. De heer v. d. Berg is thans be stuurslid van de K.A.B. en de heer J. C. Korte voorzitter. Zelden heeft de voetbalvereniging B.D.C. zo'n trouw lid gehad als het nieuwe raadslid, want gedurende 25 jaar heeft hij voor deze club gevoetbald en hiervan 17 jaar als middenvoor in het eerste elftal. Dat betekent dat hij zo'n slordige 350 doelpunten gemaakt zal hebben voor dit eerste elftal. Kort na de bevrijding is hij enige tijd se cretaris van B.D.C. geweest. Het nieuwe raadslid wil het voorlopig rustig aandoen, zoals nagenoeg alle nieuwe raadsleden die terecht eerst eens even de kat uit de boom willen kijken. Zijn belangstelling gaat in de eerste plaats naar de bouw uit, om dat bouwen zoveel te maken heeft met zijn beroep als functionaris van de R.K. Bouwvakarbeidersbond. Hij vindt het bijzonder jammer dat de woning bouwverenigingen St. Joseph, Patrimo nium en goed wonen zo weinig actief in onze gemeente kunnen zijn, hoewel enige tijd geleden getracht is de meer strevende dan levende vereningen tot nieuwe aktiviteit te wekken. Vooral de heer H. Klarenbeek heeft in dat op zicht veel voor de katholieke woning bouwvereniging St. Joseph gedaan „maar van zelf bouwen komt niet veel. De heer v. d. Berg hoopt dat hij mede werking zal kunnen krijgen bij de po gingen die hij later graag zal onder nemen om te trachten de woningbouw verenigingen de plaats te bezorgen, waarop zij krachtens de wet recht heb ben. En dan de sport, want niet voor niets heeft het nieuwe raadslid 25 jaar ach ter het bruine monster gedraafd. In Soest is de sportakkomodatie de laatste jaren een stuk verbeterd, maar wie weet dat B.D.C. met 16 spelende elf tallen de beschikking heeft over twee velden, die zal toch moeten erkennen dat dit maar zuinig aan is. „Maar eerste heel rustig aan", aldus de heer v. d. Berg, die als de meesten van zijn collega's die in september voor het eerst een vergadering van de ge meenteraad als raadslid zullen bijwo nen, voorlopig van luisteren meer denkt te leren dan van praten. Dat kan later altijd nog. ONPRETTIG PARKEREN. Bewoners van de Ir Menkolaan hebben er bij het college van B. en W. over geklaagd dat vaak, en vooral op zater dag en zondag, vrachtauto's in de par keerhavens voor hun woningen gepar keerd staan. Daardoor kunnen zij deze zelf niet gebruiken en zij moeten soms een hele zaterdag en zondag tegen een vrachtwagen aankijken. Het college van B. en W. wil dit tegengaan door een nieuw artikel in de gemeentewet, dat het onmogelijk maakt de straat als ga rage te gebruiken, voorzover het vrachtauto's betreft. Bedrijven moeten dusdanig geoutilleerd zijn dat zij hun vrachtauto's op eigen terrein kunnen onderbrengen. CONTROLE VAN SNELHEID. De hoofdinspecteur 'an politie heeft in een schrijven gewez&i op de wenselijk heid een gatsometerapparaat aan te schaffen voor de controle door de ge meentepolitie op de maximumsnelheids- bepalingen ten aanzien van motorvoer tuigen en bromfietsen. Thans wordt ge bruik gemaakt van een Waltman Sirks- kijker. Aan het gebruik van deze kijker zijn bezwaren verbonden. Het gebruik vereist een speciale deskundigheid, wel ke eerst na een opleiding van een twee tal weken verkregen kan worden. Het is bezwaarlijk politie-ambtenaren voor deze opleiding aan de dienst te ont trekken. In onze gemeente worden de maximum snelheden regelmatig overtreden, zodat het absoluut noodzakelijk is een appa raat te bezitten dat de snelheden af doende kan controleren. Het gatsome terapparaat schijnt te voldoen, gezien de ervaringen in andere gemeenten. Het college van B. en W. is van mening dat het niet nodig zal zijn een radar apparaat aan te schaffen. De kosten hiervan zijn aanzienlijk hoger dan van een gatsometerapparaat, waarvoor aan de gemeenteraad een krediet van 1900,gevraagd is. FEDERATIE- HENGELSPORTWEDSTRIJD. Zondag j.1. werd in een Amersfoorts vis water de traditionele Federatie-hengel sportwedstrijd gehouden, waaraan leden van hengelsportverenigingen uit Hilver sum, Weesp, Naarden, Bussum, Amers foort en van de vereniging De Snoek baars, Soest en Baarn, deelnamen. Er werd gevist van 6 tot 9 uur en de vangsten waren niet bijzonder groot. De afdeling Baarn-Soest eindigde als eer ste en werd in het bezit gesteld van de wisselbeker door een vangst van 145 cm, terwijl de leden van deze afdeling die voor dit resultaat gezorgd hadden, een mooie prijs kregen. Deze wedstrijd werd ter gelegenheid van het feit dat 15 jaar geleden voor het eerst een federatiewedstrijd gehouden werd als een jubileumwedstrijd be schouwd Er is overeengekomen dat de vereniging die de minste punten heeft de wedstrijd het volgend jaar moet organiseren. Hier door kreeg de afdeling Amersfoort op nieuw het verzoek de wedstrijd te orga niseren. De persoonlijke prijzen werden uitgereikt aan de Baain^e leden Mans, Limpe, Breu- ker, Van Riet en I.uschen. Het was een sportieve wedstrijd geweest, ondanks de slechte vangst Een lid van de afdeling Amersfoort, die niet aan de wedstrijd deelnam, presteerde het echter een tiental grote brasems te vangen. Het kan verkeren SLUITINGSBIJEENKOMST K.A.V. Op woensdag 20 juni houdt de afdeling Soest van de K.A.V., onderdeel van de Nederlandse Katholieke Arbeidersbewe ging in het Aartsbisdom Utrecht, een slotbijeenkomst in het Anna Paulow- nahuis aan de Burgemeester Grothe- straat, ter afsluiting van het seizoen. Mevr. Vos van de Huishoudelijke- en Gezinsvooriichting zal spreken over het onderwerp „Hoe ben ik een goede gast vrouw". Er zijn slechts weinig mensen die er geen prijs op stellen gelijk te hebben als het om een mening gaat en onder getekende hoort niet tot de nobele bor sten, die even graag gelijk als ongelijk hebben. Daarom was hij er zo trots op dat een bekend televisiecommentator gis teravond zei, waf hij al enige tijd gele den beweerde, dat we voorzichtig moeten zijn met het bewonderen van De Gaulle als groot man, want dit begint gevaar lijk te worden. „Vernietig de O.A.S.", zei de Franse pre sident enige maanden geleden fier te gen zijn leger, maar onze goede vriend Knelis had net zo goed tegen een aan tal nozems kunnen zeggen „Brandt Soest plat". Dan gebeurt er namelijk ook niets. Algiers en Oran zijn plaatsen van niets, maar het Franse leger zag echt geen Lans het handjevol bandieten en moor- oenaars, dat daar de boel op stelten zet uit te schakelen. En de opperste be velhebber van deze soldaten had niet de moed om te beginnen met het ver nietigen van de hoogste leiders. De O.A.S. schijnt nu uit eigen beweging op te houden met de heilloze terreur, die heel erg aan de wandaden van de S.S. doet denken. President De Gaulle, met een leger van niets, wil een derde macht naast Ame rika en Rusland en in de landen die deze derde macht vormen moet Frank rijk een belangrijke plaats innemen, want De Gaulle overschat zijn land en zijn onderdanen als goed patriot hoven- mate. Zo erg zelfs, dat hij doet Alsof hij Amerika niet meer nodig heeft. Nee, ik geloof niet dat De Gaulle thans nog een groot man genoemd kan wor den, want een handjevol Russen zal Frankrijk net zo hard binnenrennen als de Duitsers dat in 1870, 1914 en 1940 gedaan hebben. En de Gaulle zal dan weinig uitrichten met zijn bevel „Ver nietig de Russen". KANTMAN. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebben den, dat gelegenheid tot kosteloze inen ting tegen pokken wordt gegeven op woensdag, 27 juni 1962 te Soest om 2.00 uur n.m. precies, in een lokaal der o.l. school Kerkebuurt aan de Middelwijkstraat en om 3.00 n.m. precies in een lokaal der o.l. school aan de Beetzlaan Soesterberg van 2.00 uur tot 2.30 n.m. ten huize van dokter A. Th. M. Splin ter, gemeentegeneesheer, Amersfoort- sestraat 3. Een week later zal op dezelfde plaat sen en tijden gelegenheid worden gege ven tot het nazien der inentingen. Inenting mag slechts plaats hebben, als tenminste in de vier voorafgaande we ken geen andere inenting heeft plaats gehad. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het oranje inentingsboekje mede te brengen en de armen der in te en ten kinderen vooraf goed te wassen. Tevens wordt herinnerd aan de bepa lingen der Inentingswet, welke de ver plichting bevatten van de inenting voor de eerste verjaardag der kinderen of indiening van een bezwaarschrift vol gens vastgesteld model, ten gemeente huis verkrijgbaar. EINDE VAN DE RONDVRAAG? Reeds eerder is er sprake geweest van het opheffen van de rondvraag die iedere gemeenteraadsvergadering be sluit, tenzij de agendapunten te veel tijd geëist hebben. De burgemeester heeft nu aan de raadsleden bericht dat hij voornemens is de rondvraag op te heffen, nadat hij hierover overleg gepleegd had met de voorzitters van de fracties. De fractievoorzitters gaan met dit voornemen akkoord, zodat aan genomen mag worden dat de rondvraag haar langste tijd gehad heeft. In 1936 vestigde de heer W. G. Zadel- hoff zich als apotheker in Soestdijk en in 1938 kwam er naast de apotheek in de Van Weedestraat een apotheek in Soest-Zuid aan de Soesterbergse- straat. De heer Van Zadelhoff nam de apotheken van de Soester artsen over. Als eerste van dr Vos en 15 jaar la ter van dr Donker. Het pand in de Soesterbergsestraat moest nodig uitgebreid worden, maai de verbouwingsplannen konden geen doorgang vinden omdat de kosten te hoog waren. In opdracht van Coördi- natiebouw werd door aannemersbedrijf Koelink een enorm pand aan de Kerk straat gezet en de beide huurlieden apotheek en BATA van de Soesterberg sestraat zijn dit thans weer in de Kerk straat. Boven beide winkelpanden zijn acht flatwoningen. De nieuwe apotheek is zaterdagmiddag onder grote belangstelling in gebruik genomen. Men was bij de bezichtiging niet alleen verwonderd over de grote winkelruimte, geheel op practisch wer ken ingesteld en plaats te over biedend aan de assistenten die in de apotheek werken, maar ook over de rest kan- tcor, twee laboratoria, een ruimte voor de bereiding van de voorraad, magazijn ruimte en twee spoelkeukens. En de bezoekers met een technische knobbel hadden bijzonder veel belangstelling voor de poedervouwmachine, die in een uur net zoveel poeders kan verpakken als tien rappe meisjeshanden. De apotheek Soestdijk zal binnen afzien bare tijd ook elders ondergebracht wor den, want het ligt in de bedoeling te genover het huidige pand twee winkels met 16 bovenwoningen neer te zetten. Apotheek Van Zadelhoff blijft met de ze eerste stap, die misschien nog dit jaar door een tweede belangrijke stap gevolgd zal worden, gelijke tred houden met de Soester middenstandsbedrijven, al is een apothekersbedrijf onder de middenstandsbedrijven dan ook anders dan anderen. Wegens grote drukte en tekort aan per soneel worden advertenties voor het dins dagnummer aangenomen tot maandag middag 2 uur en voor het vrij dagnummer tot donderdagmiddag 2 uur. KERKCONCERT. Vrijdagavond geven Maria van der Slik- ke, sopraan; Kees Verhoeven, fluit en Maarten W. Kooy een concert in de Oude Kerk. De heer Kooy zal orgel en clavecimbel spelen. Onder meer wordt een sonate voor orgel, clavesimbel en dwarsfluit van Telemann uitgevoerd, Maria van der Slikke zingt een aria van Bach en er wordt een werk van Hen drik Andriessen uitgevoerd. VAARDIGHEIDSDAG. Donderdag krijgen 300 schoolkinderen de gelegenheid hun vaardigheid op het gebied van gymnastiek en atletiek te tonen De proeven worden donderdag morgen op de terreinen van B.D.C. afgenomen, 's Middags wordt de traditio- rele 10-kilometermars gemaakt. RONDE VAN SOEST. De Ronde van Soest is ook dit jaar door de heer H. van Ede gewonnen. Hij werd zondagmiddag eerste bij de A-klasse van de bromfietsers in de traditionele Ronde van Soest, georganiseerd door de Soester bromfiets Club. De uitslagen waren bromfietsers A 1. H. van Ede, 6 straf- punten 2. M. v. Rouwendaal, 7 3. B. Luschen 56. bromfietsers B 1. J. Dammers 58 2. M. Exalto 101. fietsers 1. A. Blokpoel 18 2. A. Th. Kortekaas, 24. Er reden 24 brommers en 15 fietsen in deze rit, waarvan start en finish bij hotel Bos en Duin waren. De prijzen werden na afloop uitgereikt door voor zitter B. Lunschen, die meedeelde dat de tradionele nachtrit op zaterdag 21 juli gehouden zal .worden. HEIDEBRAND. Tweehonderd vierkante meter ruigte ging verloren bij een brand in de om geving van de Bosstraat, die vermoede lijk aangestoken is. De brandweer voor kwam door blussen groter schade.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1