Joh* Mets G. VAN BUUREN GAAT I OP VAKANTIE? METS. PIC-NIC ARTIKELEN. BURGERLIJKE STAND MOEITE WAARD MET RAAD EN DAAD. Verhuizingen en Lijndiensten BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Dan eerst naar Gemeenteraads vergadering. om te gaan kijken: nieuw filiaal van PLANNEN OM EEN GEBRUIKTE AUTO TE KOPEN? Dit embleem is uw geluksster. Dagelijkse diensten naar Utrecht en Am sterdam met tussenliggende plaatsen. TRANSPORTEN door geheel Nederland met open en gesloten vrachtauto's. EIKENLAAN 1 - SOEST - TELEF. 4685 S.E.C. VERLIEST LAATSTE COMPETITIEWEDSTRIJD. Dat S.E.C. de laatste competitiewed strijd in het Utrechtse stadion tegen Hercules met 1-5 verloren heeft is he lemaal niet erg, want S.E.C. was buiten degradatiegevaar en Hercules nu ook. Vreeswijk en Zebra's moeten nu een beslissingswedstrijd om de laatste plaats spelen omdat ze beide 19 punten uit 24 ■wedstrijden hebben en deze wedstrijd zal zaterdagavond 23 juni op het S.E.C.- veld gespeeld worden. Hercules was al direct gevaarlijk in het offensief en dat kwam voor een groot deel omdat de achterhoede - en voor al Ruttenberg en Wolfsen - niet zo bijs ter goed op dreef waren. Kansen kregen de Utrechters genoeg, maar veel werd verknoeid door de zenuwen. In de 28-ste minuut omspeelde links binnen Van der Meent Ten Hove en hij gaf de bal aan zijn rechtsbinnen Van Bruggen. Deze sloeg Schrijvers kans loos, maar het had er veel van weg dat dit doelpunt in buitenspelpositie ge maakt werd. De scheidsrechter keurde het echter goed. Vijf minuten later gaf Van Bruggen de bal aan linksbuiten Van Straten en deze bracht de stand op 2-0. In de Soester voorhoede ontbraken De Bruin en Verhoeve, terwijl Duijst door een hoofdwond moest uitvallen. Hij werd vervangen door Veldhuizen, die in de tweede helft Elverding in staat stelde het enige tegenpunt van S.E.C te scoren. Daarvoor had Van der Meent echter met een prachtig schot de stand op 3-0 gebracht. Na de rust werd het wat beter aan de zijde van S.E.C., maar de doelpunten kwamen van de kant van Hercules, na dat Elverding eenmaal raak geschoten had en zijn schot eenmaal door keeper Klinkenberg gehouden was. Bij de aanval van Hercules liep Schrij vers uit. Hij miste de bal, die door Van Straten bemachtigd werd en deze stelde Van der Meent in staat het vier de Hercules-doelpunt te scoren. In de 43-ste minuut had Hercules op nieuw met een goede aanval succes. Linksbuiten Van Straten gaf recht- buiten Jansen een pass en deze pas seerde Schrijvers (5-1). Hercules was blij met deze overwin ning, en de vreugde steeg nog toen ver nomen .werd dat Vreeswijk gelijk ge speeld had, de Zebra's een nederlaag geïncasseerd hadden en dat beide teams nu om het bezetten van de laatste plaats moeten spelen. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd IVO.000 stuks in prijzen van 9,50 tot 10,25. Middenprijs 9,75. Prijs per kg. 1,57. STUNT. Een agent hield een jongen aan die wel wat klein leek voor een bromfietser. Hij was inderdaad pas 12 jaar, zei dat hij Hilhorst heette en in het Witte Paardstraatje woonde. Daarvan klopte niets. Hij heet P. O., woont in Amers foort en verklaarde dat hij de brommer bij het Amersfoortse station „gestunt" had. Dat zal wel stelen betekenen. De brommer bleef in Soest, in afwachting van de eigenaar, de jongen is naar Amersfoort gebracht. Gedipt. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht Daar vindt U een grote sortering Van Weedestraat 90 Telefoon 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES GEBOREN Henri Pieter Maurice, zoon van M, Tijssen en C. A. Godschalk, Baarn de Beaufortlaan 1. Robert, zoon van H. van den Broek en G. van Egdom, Insingerstraat 11. Dirk Ar- noldus en Anna Maria Elisabeth, zoon en dochter van D. A. Naafs en G. van Maanen, Baarn, Leestraat 14. Mar- ga Jolanda, dochter van A. H. van der Meijden en J. A. van den Heuvel, Hilversum, Lorentzweg 41a. Robert Hans, zoon van S. Bruyns en C. van Wessel, Baarn, Marisstraat 40. Kees Arie Frederik, zoon van A. van Schalm en P. P. Maris, Hobbemalaan 26. René, zoon van D. Cannemeijer en A. M. C. Vermeulen, Plesmanstraat 79. Carla Maria Cornelia, dochter van C. M. van der Sluis en M. Hilhorst, Ko- renweg 5. Louis en Harry, zoons van Jhr. B. J. de Geer en A. M. Hu- ber, Plesmanstraat 307. ONDERTROUWD Adriaan Anthonie van Uchelen, Oranjelaan 30 en Elisa beth Klein, Torenstraat 11, Castricum. Joannes Hoff, Soester weg 209, Amersfoort en Anna Doornekamp, Schaepmanstraat 55. Karl Ernst van Campen, Rijnstraat 51, Amersfoort en Wijnanda Heinhuis, Nieuweweg 15c. Theodorus Johannes Antonius van Dijk, Schutterhoeflaan 24 Leusden en Geer- truida Johanna Hoksbergen, Birkstraat 145. Max Toni Exalto, Becke- ringhstraat 29 en Christina Frederika van Lemel, Beckeringhstraat 29. Philippus Josephus Buitendijk, Becke ringhstraat 13b en Anje Grada van Peer, Insp. Schreuderlaan 2. GEHUWD Gijsbertus Anthonie Meer- veld, Pijnenburg 6, Baarn en Hendrina Alice Visser, B. Wolfflaan 39. OVERLEDENGerarda Clasina Hil- hcrst, oud 37 jaar, echtgenote van A. A. van Woerkom, Troelstrastraat 65. B.D.C.-HANDBAL. Het tweede damesteam van B.D.C. heeft de competitie goed besloten door een 1-0-overwinning op het sterke Sport Vereent. De meisjes-aspiranten brach ten het tegen kampioen Limvio niet verder dan een 0-10 nederlaag. De jon gens wonnen maar liefst met 22-6 van Oranje. Dames-juniores 2 won bij een tournooi een beker door als eerste in de poule te eindigen. CLINGE DOORENBOS TRAD VOOR BEJAARDEN OP. Vijfenvijftig jaar geleden trad de toen 23-jarige heer Clinge Doorenbos bij voorkeur op voor de jeugd en in de mobilisatie van 1914-1918 hebben ontelbare militairen naar zijn gezellige praatjes en liedjes geluisterd. Thans rekent hij zich terecht tot de bejaar den - ondanks zijn enorme vitaliteit - en nu treedt hij het liefst voor bejaar den op omdat hij samen met hen her inneringen kan ophalen aan de goede oude tijd. Vrijdagmiddag traden de heer en me vrouw Clinge Doorenbos op uitnodiging van de U.V.V.-Soest in gebouw Credo voor alle Soester bejaarden op die de populaire dichter-zanger en zijn voor treffelijke echtgenote-pianiste wilden zien en horen. Een gezellig inleidend babbeltje van de heer Clinge Dooren bos, die verwelkomd was door de pre sidente van de U.V.V., mevr. Van Gin- kel, bracht de stemming er direct goed in en het was niet onbegrijpelijk dat begonnen werd met het populaire „Waarom is de aarde rond, pa, waarom is ze niet vierkant Ter behandeling van de navolgende agenda komt de raad onzer gemeente bijeen op woensdag, 20 juni a.s., te 19.30 uur. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare raadsvergadering van 21 maart 1962. 2. Ingekomen stukken. a. Overlegging processen-verbaal inge volge de artikelen M 6 en N 24 van de Kieswet met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen, b Brieven van de voorzitter van het Centraal Stembureau ingevolge artikel U 2, 3e lid van de Kieswet, inhoudende mededeling van de aanneming der be noeming tot lid van de raad van de door het Centraal Stembureau benoemd verklaarden. c. Schrijven van de voorzitter van de raad inhoudende mededeling van zijn voornemen om tot afschaffing van de rondvraag over te gaan. 3. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring vana. de woning Noorderweg 35 b. de woning Kolonieweg 36. 4. Voorstellen tot wijziging der ge meentebegroting 1962. - 5. Voorstel tot wijziging der gemeen tebegroting en de begroting gemeente werken 1962. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het uitvoeren van werkzaamheden in verband met de aan brenging van automatische halve over wegbomen bij a. de overweg in de Talmalaan b. de overweg in de rijks weg. 7. Voorstel tot intrekking van een tweetal verordeningen alsmede het raadsbesluit waarbij voorwaarden voor de uitgifte van de gronden in erfpacht zijn vastgesteld. 8. Voorstel tot wijziging der legesver ordening. 9. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de Hinderwetverordening aan a. J.C. van Dolderen en Zn., Burge meester Grothestraat 68 te Soest, voor het oprichten van een garagebedrijf an nex reparatie-inrichting op het per ceel Burgemeester Grothestraat 68, al hier. b. G. Stam, Nieuwerhoekplein 1 te Soest, voor het oprichten van een auto- reparatiebedrijf annex benzine-opslag- en aftapplaats op het perceel Nieuwer hoekplein 1, alhier. c. H. W. van Beek, Eigendomweg 2a te Soest voor het oprichten van een auto- spuitinrichting annex lasserij en plaat bewerking op het perceel Eigendom weg 2a en Nieuweweg 64a, alhiêr. d. E. H. Bosboom, Rjrkstraat 105 te Soest, voor het oprichten van een ga ragebedrijf annex reparatie-inrichting in het perceel Birkstraat 105, alhier. 10. Voorstel tot verpachting van grond in het Burgemeester Dekethpark gele gen aan de Schrikslaan aan L. Noten boom. 11. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Electriciteitsmaatschappij N.V. voor het leggen, hebben en houden van een hoogspannings- en een telefoon kabel. 12. Voorstel tot aankoop van grond van a. A. B. Bosman voor verbreding van de Beukenlaan. I KERKSTRAAT 84 - SOEST van een krediet voor a. de aanschaffing van nieuwe lees boekjes ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager onderwijs te Soestdijk. b. het aanbrengen van een naadloze vloerbedekking in vier lokalen van de openbare school voor gewoon lager on derwijs te Soestdijk. c. de aanschaffing van enige meubels en het aanbrengen van opbergrekken ir. het berghok ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager on derwijs te Soest-Zuid. 16. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer G. H. Menge- nnk, als onderwijzer aan de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de vestiging van een zakelijk recht met enige personen. 18. Voorstel tot het vaststellen van a. een verordening op het vellen van houtopstanden. b. een algemene brandweerverordening. c. een zone-verordening Hinderwet. d. een wijziging van de verordening op de openbare wegen, het openbaar water en de gemeentekade. 19. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan a het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het wijzi gen van de verwarmingsinstallatie in do Christelijke school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Prins Bernhard- laan, alhier. b. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het ver nieuwen van de vloer en de hal in de Christelijke school voor uitgebreid la ger onderwijs aan de Prins Bernhard- laan, alhier. 20. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening groot 8.000,voor de Stichting Huishoudelijke- en Gezins voorlichting. 21. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon- baarverklaarde woning Kerkstraat 12. 22. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een Gatsometerapparaat voor de controle op de naleving van de snel heidsbepalingen. 23. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs in de Kerkebuurt. S.E.C.-HONKBAL. Het eerste team van de S.E.C.-honkbal- afdeling heeft zaterdagmiddag tegen Donar gespeeld en met 1-14 verloren. Dat was voor een groot deel te wijten aan het ontbreken van achtervanger U wilt een goede, gebruikte auto hebben? Een auto waar u zeker van kunt zijn? Om het u gemakkelijk te maken en de grootst mogelijke zekerheid te geven heeft de Volks wagen-organisatie besloten de verkoop van goede, gebruikte Volkswagens zelf ter hand te nemen. En dit wordt gedekt met een eigen embleem. Iedere Volkswagendealer geeft u bij aan koop een garantiebewijs, dat 5.000 km. of drie maanden geldig is voor het vervangen van alle onderdelen, die gebreken zouden vertonen. En u krijgt o.a. ook nog een cheque, die u recht geeft op een uitgebreide, gratis servicebeurt na 500 km. Koop daarom bij een Volkswagendealer uw gebruikte Volkswagen. Liedjes over een oude klok en over zwemmen dat vroeger helemaal niet netjes was, over zuigelingen, kleuters, bejaarden, en daartussendoor vrolijke anecdotes, die natuurlijk allemaal waar gebeurd waren. Na de pauze enige verzoeknummers en misschien was wel het belangrijkste de collecte die gehouden werd ten bate van de actie, die Nederlandse mili tairen in Nieuw-Guinea aan radiotoe stellen helpt. Die bracht ruim 26 gul den op. Een bejaarde dichter-zanger heeft vele Soester bejaarden een bijzonder ge zellige middag bezorgd. F. C. KUIJPERSTRAAT. De hoofdinspecteur van politie wijst er op dat het verboden is de F. C. Kui perstraat vanaf de Brinkweg in te rij den. Borden geven dit duidelijk aan. Tegen overtreders is tot heden soepel opgetreden, maar daaraan is nu een einde gekomen en er zal proces-verbaal opgemaakt worden tegen hen die zich niet aan de borden storen. b. P. van Asselt voor verbreding van de Kerkstraat. c. E. A. van 't Klooster voor verbreding van de Kerkstraat. d. M. J. Kraaikamp voor verbreding van de Birkstraat. 13. Voorstel tot verkoop van grond a gelegen op de Eng aan de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij N.V. b. gelegen aan de Verlengde Albert Cuyplaan aan de N.V. Drinkwaterlei ding Maatschappij. c. gelegen op het industrieterrein aan fa. Gebr. Stork. C. gelegen aan de Beckeringhstraat aan N.V. Technisch Bureau Gietijzerproduc ten. 14. Voorstel tot ruiling van grond a. gelegen aan en nabij de Kostver- lcrenweg met de N.V. „Mercurius" Golfcartonindustrie. b. gelegen aan de Kerkstraat tegen grond nabij de Bosstraat met Bouwbe drijf Camper C. V. gevestigd te Soest. c. gelegen aan de Duinweg met Th. A. B. H. Venus. 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen Pan, die vervangen werd door Van der Gast, een speler die nog te weinig erva ring opgedaan heeft. Zijn vangen had een ongunstige invloed op de prestaties van werper Rudi Blok, terwijl in het S.E.C.-veld veel fouten gemaakt wer den. Na de tweede inning was het al 8-0 voor Donar. S.E.C. herstelde zich enigszins met een honkslag van Van der Gaast en een goede stootslag van Rudi Blok en daarmee werd de eer ge red, maar het werd toch een fikse 1-14- nederlaag door fouten in de vijfde en zesde inning. Werper Rosa van Donar kwam tot 8 x 3 slag, 2x4 wijd en 2 honkslagen tegen, Blok tot 12 x 3 slag, 8x4 wijd en 9 honkslagen tegen. De stand in de eerste klasse 't Gooi-Utrecht is thans 1. H.M.S. 7-14 2. Elinkwijk 7-10 3. Donar 7-10 4. U.V.V. 3 6-8 5. H.B.C. 2 7-4 6. S.E.C. 7-4 7. S.D.O. 7-4 8. H.C.A.W. 6-0. DE KANONNEN VAN NAVARONE. Zoals reeds gemeld draait thans deze film in het City-theaer. Wij wijzen er echter op dat de aanvangstijden der voorstellingen zijn 2 en 7.30 uur. VLUCHT VAN ST. DENIS. De duiven van De Vriendschap vlo gen zondag vanaf St. Denis, een af stand van 416 km. Er waren 121 dui ven in concours. Ze werden om 6 uur met n.-wind gelost. De eerste duif kwam om 12.50.43 aan met een snel heid van 1014.35 meter per minuut, de laatste prijswinnende duif arriveerde om 13.46.53. Uitslag C. Vaessen 1 14. D. J. Bos 2 6 29. Z.K.H. Prins Bernhard 3 4 5 19. W. Altenaar 7 11 15 27. G. H. v. d. Broek 8 13. J. G. Kamerbeek 9. W. Nieuwenhuis 10 17 25. C. P. Jak 12 E. C. V. Daatselaar 16 26. Comb, On- wezen-De Muijnk 18. J. A. B. v. Kloos ter 20. E. Veerman 21. W. Roest 22. J. Wijnands 23 28. H. Verkerk 24. G. Sukel 30. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN K.W.S. De biljartvereniging K.W.S. is thans bezig met een marathontournooi van 34 wedstrijden in 4 klassen. Er zijn thans 10 wedstrijden gespeeld. De resultaten van K.W.S. zijn klasse A (cadre) Ons Genoegen 1 2-4, Cen traal 1 6-0 klasse B O.D.L. 1 4-2, Vriendschap 1 4-2, V.V.V. 2 2-4 klas se C Princesse 1 6-2, K.O.T. 3 2-6 klasse D Zonnneheuvel 4 4-4, V.V.V. 4 6-2, K.O.T. 4 6-2. BEVEILIGING OVERWEG IN DE RIJKSWEG. Het ligt in liet voornemen van de N.V. Nederlandse Spoorwegen in de loop van dit jaar de overweg in de rijksweg, op de grens van de Van Weedestraat en dc Steenhoffstraat, te voorzien van automatische halve spoorwegbomen. De kosten van deze bomen komen geheel voor rekening van de N.V. Nederland- sche Spoorwegen. De voorzieningen, welke in verband hiermee aan de rijks weg moeten worden getroffen, komen geheel ten laste van de rijkswaterstaat. Tengevolge van het aanbrengen van deze bomen moeten ook enige voor zieningen aan de Spoorstraat getroffen worden. De hieraan verbonden kosten komen voor rekening van de gemeente. De weg moet zodanig afgesloten wor den dat zij alleen nog door voetgangers gebruikt kan worden. Dit werd besloten in de raadvergadering van 28 novem ber 1961. De kosten van deze voorzieningen zijn 700,en het college van B. en W. heeft de raad verzocht 700,krediet te willen verlenen. LENING VAN 8000,—. De Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting heeft aan de ge meente 8000,te leen gevraagd voor het aanbrengen van enige voorzieningen aan het Annna Paulownahuis in de Burgemeester Grothestraat. Het ligt in de bedoeling de zolderverdieping voor gebruik geschikt te laten maken en een douche- en toiletgelegenheid te laten aanleggen. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld deze lening te verstrekken. OVERWINNINGEN VOOR DUINKIKKERS. Teams van de Duinkikkers hebben de eerste wedstrijden van het waterpolo- seizoen in het Soester natuurbad ge speeld. Het tweede heren-zevental speelde tegen HIOS 1 uit Hilversum en het werd een gemakkelijke 7-1 over winning voor de Soester heren. Schutte, Jans en Brink zorgden voor de doel punten. Het eerste damesteam verloor met 2-5 van Zeist 1. De Soester doelpunten werden door Hannie van Riemsdijk ge maakt. Het eerste herenteam won met 4-0 van Robben 1. Tom Meijer was in het doel goed op dreef en hij stopte twee scho ten die van korte afstand gelost wer den. Tom Meijer was in het doel goed op dreef en hij stopte twee schoten die van korte afstand gelost werden. Het eerste doelpunt werd door de Robben- keeper in eigen doel gescoord. In de tweede helft bracht Rob de Vink de stand op 2-0 en Gerard v. d. Bor zorg de met 2 doelpunten voor een 4-0-over- winning. HINDERWET. De heer E. H. Bosboom, Birkstraat 105, heeft ontheffing van de verbodsbe paling in de Hinderwet gevraagd voor het oprichten van een garagebedrijf annex reparatie-inrichting in het per ceel Birkstraat 105. De commandant van de vrijwillige brandweer en de di recteur van gemeentewerken adviseren de gevraagde ontheffing te verlenen. HUURVERHOGING. Na een advies van de huuradviescom missie is mijn huishuur op de oude huur teruggebracht. Kan de huur bij de komende huurverhoging toch verhoogd worden. Er is nog steeds niets aan de woning gedaan, aldus A. v. L. Antwoord Het is absoluut niet te zeg gen, onder welke voorwaarden de even tuele komende huurverhoging zal wor den doorgevoerd en ol zij ook zal gel den voor huizen, die uitgesloten zijn van de vorige huurverhoging. Wacht u hier dus eerst nadere berichten over af, die zullen worden gepubliceerd, zo dra over de huurverhoging door de over heid is beslist.

Soester Courant | 1962 | | pagina 3