ei*2ïÜ*ö Controle op maximum snelheid in de gemeente. Trouwen op zaterdag peperduur. ^shóortoestélLen GEERVLIET 0 DE WITTE ANJER. SV) HOORBRILLEN WOORHANGERS Geef uw huls een nieuw gezicht, vla "MeubelcredleL" Een ]aar credlet voor 5%l voor het.Gool: Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. VOOR EEN ZONNIGE VAKANTIE VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. Zanrbrand bont D blussen met Rennies 3 MAANDEN GARANTIE OP GEBRUIKTE AUTO Een garantie waar u wat aan hebt. DE SOESTER RAAD BIJEEN. Woensdagavond is de gemeenteraad van Soest in openbare vergadering ge weest. Het is een bijzonder rustige ver gadering geweest, waarin weinig be langrijke besluiten genomen zijn. Mevr. Van Goor en de heer Bouwman van de V.V.D., de heren Klarenbeek en Versteijne van de K.V.P. en de heer L>. de Haan van de prot.chr. fractie ont braken. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare raadsvergadering van 21 maart 1962. Zonder bemerking vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Overlegging processen-verbaal inge volge de artikelen M 6 en N 24 van de Kieswet met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten. b Brieven van de voorzitter van het uitsluitend veroorzaakt wordt door het uitleggen van de loper. De VOORZITTER antwoordt dat die loper thans inderdaad wat aan de dure kant is, maar het is de bedoeling voor bloemversiering te zorgen als het om een huwelijk eerste klas gaat. Conform besloten. 9. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de Hinderwetverordening aan a. J. C. van Dolderen en Zn., Burge meester Grothestraat 68 te Soest, voor het oprichten van een garagebedrijf an nex reparatie-inrichting op het per ceel Burgemeester Grothestraat 68, al hier. Mevr. POLET (P.v.d.A.) vindt het vreemd dat onheffingen van de ver bodsbepaling in de hinderwet gevraagd V - diverse merken Amsltri™ Kelierïgrachl <11 Jan Evercienstraat 3 Centraal Stembureau ingevolge artikel U 2, 3e lid van de Kieswet, inhoudende mededeling van de aanneming der be noeming tot lid van de raad van de door het Centraal Stembureau benoemd verklaarden. Conform besloten. c. Schrijven van de voorzitter van de raad inhoudende mededeling van zijn voornemen om tot afschaffing van de rondvraag over te gaan. Conform besloten. 3. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring vana. de woning Noorderweg 35 b. de woning Kolonieweg 36. Conform besloten. 4. Voorstellen tot wijziging der ge meentebegroting 1961. Conform besloten. 5. Voorstel tot wijziging der gemeen tebegroting en de begroting gemeente werken 1962. Conform besloten. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het uitvoeren van werkzaamheden in verband met de aan brenging van automatische halve over wegbomen bij a. de overweg in de Talmalaan b. de overweg in de rijks weg. Zuidsinflel 3 Amersfoort De heer ELBERTSE (K.V.P.) vraagt of de werkzaamheden verricht worden omdat de bevloering van de overweg in de Talmalaan verbreed wordt of ui+ verkeersoverwegingen. De VOORZITTER antwoordt dat het om beide redenen is. Als de automatische beveiliging werkt zal 't verkeer sneller uit de voetrn moeten omdat de bomen heel gauw na het begin van het bel- signaal dicht gaan. Er zal bekeken worden of het wat goedkoper kan dan voor 4500, Conform besloten. 7. Voorstel tot intrekking van een tweetal verordeningen alsmede het raadsbesluit waarbij voorwaarden voor de uitgifte van de gronden in erfpacht zijn vastgesteld. Conform besloten. 8. Voorstel tot wijziging der legesver ordening. Stationsstraat 27 - Hilversum De heer VAN DE AREND (prot.chr.) vindt het tarief voor het sluiten van een huwelijk op zaterdag wel wat hoog. Thans betaalt men eerste klas 70, en tweede klas 30,Dat wordt 250,en 150,Deze verhoging lijkt hem te drastisch. De heer HOM (K.V.P.) is het hiermee eens. Naar zijn mening zijn er mensen die juist de zaterdag kiezen omdat ze dan een vrije dag hebben. De VOORZITTER antwoordt dat het dom is te trouwen op een vrije dag, want voor trouwen krijgt men vrij. In derdaad is de verhoging drastisch, maar dat is gedaan omdat men wel aan de wensen van het publiek tegemoet wil komen, maar alleen als er bijzondere redenen zijn waarom men de zaterdag kiest. Die redenen zullen inderdaad van bijzondere aard zijn als men er 150,- of 250,- voor over heeft. Deze bedra gen zijn dan ook als een soort offer be doeld. De heer VAN DE AREND vraagt of de 100,- verschil tussen de beide klassen worden door bedrijven die er al heel lang zijn. De VOORZITTER antwoordt dat dit vroeger nooit gebeurd is, dus dat dit nu gebeurt. In zekere zin hebben die bedrijven altijd klandestien gewerkt. Conform besloten. b. G. Stam, Nieuwerhoekplein 1 te Soest, voor het oprichten van een auto reparatiebedrijf annex benzine-opslag- er. aftapplaats op het perceel Nieuwer hoekplein 1, alhier. Conform besloten. c. H. W. van Beek, Eigendomweg 2a te Soest voor het oprichten van een auto- spuitinrichting annex lasserij en plaat bewerking op het perceel Eigendom weg 2a en Nieuweweg 64a, alhier. Conform besloten. d. E. H. Bosboom, Birkstraat 105 te Soest, voor het oprichten van een ga ragebedrijf annex reparatie-inrichting in het perceel Birkstraat 105, alhier. Conform besloten. 10. Voorstel tot verpachting van grond in het Burgemeester Dekethpark gele gen aan de Schrikslaan aan L. Noten boom. Conform besloten. 11. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de Provinciale Utrechtse Electriciteitsmaatschappij N.V. voor het leggen, hebben en houden van een hoogspannings- en een telefoon kabel. Mevr. MUURLING (prot.chr.) zegt dat de P.U.E.M. nu wel het recht maar niet de mogelijkheid heeft kabels te leggen. Er staat een huis in de weg. Zij vraagt of het mogelijk is dat de leiding om dit huis gelegd wordt. De VOORZITTER antwoordt dat de P.U.E.M. naar tekeningen werkt die door eigen mensen gemaakt zijn. De ge meente heeft slechts een zakelijk recht te verlenen en de P.U.E.M. moet de rest maar opknappen. Conform besloten. 12. Voorstel tot aankoop van grond van a. A. B. Bosman voor verbreding van de Beukenlaan. Conform besloten. b P. van Asselt voor verbreding van de Kerkstraat. Conform besloten. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 14. Voorstel tot ruiling van grond a. gelegen aan en nabij de Kostver- lorenweg met de N.V. „Mercurius" Golfcartonindustrie. Conform besloten. b. gelegen aan de Kerkstraat tegen grond nabij de Bosstraat met Bouwbe drijf Camper C.V. gevestigd te Soest. Conform besloten. c. gelegen aan de Duinweg met Th. A. B. H. Venus. Conform besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor a. de aanschaffing van nieuwe lees boekjes ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager onderwijs te Soestdijk. Conform besloten. b. het aanbrengen van een naadloze vloerbedekking in vier lokalen van de openbare school voor gewoon lager on derwijs te Soestdijk. Conform besloten, nadat de heer DIJK STRA (prot.chr.) gevraagd heeft of het niet mogelijk is alle lokalen van een nieuwe vloer te voorzien. Er zal be keken worden of dit financieel ver antwoord is. b. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het ver nieuwen van de vloer en de hal in de Christelijke school voor uitgebreid la ger onderwijs aan de Prins Bernhard- laan, alhier. Conform besloten. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 20. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening groot 8.000,voor de Stichting Huishoudelijke- en Gezins- vcorlichting. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon- baarverklaarde woning Kerkstraat 12. Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van een Gatsometerapparaat voor de controle op de naleving van de snel heidsbepalingen. De VOORZITTER stelt de raad voor niet de genoemde gasometer van 1900,aan te schaffen maar een meer geperfectioneerd apparaat van ruim 2500, REISDEVIEZEN VAN DE 23. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs in de Kerkebuurt. Mej. Bergsma uit Den Haag wordt met algemene stemmen gekozen. 24. Voorstel tot het onteigenen van gronden bij de Talmalaan, de Dalweg en de Molenstraat. Conform besloten. Aan het slot van de vergadering deel de de voorzitter mee dat de gemeente raadsleden op 12 juli een rondrit door de gemeente zullen maken om de werk zaamheden en de vorderingen bij de bouw in ogenschouw te némen. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Op 18 juli wordt de volgende raadsver gadering gehouden, terwijl de raad op 29 augustus voor het laatst bijeen zal zijn. Dan wordt afscheid genomen van de raadsleden die in september niet zul len terugkeren. Voor de eerste maal werd geen rond vraag gehouden omdat deze afgeschaft Is een mom en zonder dat uw omgeving er weet van heeft. Gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook. Ren nies zijn nog lekker ook. despaarbank met volledige bankservice c. de aanschaffing van enige meubels en het aanbrengen van opbergrekken in het berghok ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager on derwijs te Soest-Zuid. Conform besloten. 16. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer G. H. Menge- rmk, als onderwijzer aan de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. Conform besloten. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de vestiging van een zakelijk recht met enige personen. Conform besloten. 18. Voorstel tot het vaststellen van a. een verordening op het vellen van Mevr. POLET (P.v.d.A.) en de heer DIJKSTRA (prot.chr.) krijgen de in druk dat het met dit apparaat net zo zal gaan als met de Waltman Sirks- kijker, die thans afgedankt wordt. Wei nig gebruiken en dan weer iets nieuws. De heer BROUWER (V.V.D.) raadt aan het nieuwe apparaat goed te laten testen door een deskundige. Er schijnen in andere gemeenten apparaten ge bruikt te worden die niet goed func tioneren De VOORZITTER antwoordt dat de Waltman Sirkskijker drie jaar gele den aangeschaft is, toen de gatsometer nog in de kinderschoenen stond. Er is veel mee gewerkt en er zijn hon- Nu de Volkswagen-organisatie besloten heeft de verkoop van goede, gebruikte Volks wagens zelf ter hand te nemen spreekt het boekdelen dat een van de belangrijkste prin cipes, waarop deze verkoop gegrondvest is, de garantie is. Bij elke gebruikte Volkswagen die u bij een VW-dealer koopt, krijgt u dan ook een ga rantiebewijs voor 5.000 km of drie maanden. Elk onderdeel, dat in diè térmijn een gebrek vertoont, wordt geheel gratis vervangen. Bovendien ontvangt u ook nog een cheque, die u recht geeft op een uitgebreide, gratis servicebeurt, né 500 km. Dit is een garantie zoals u nergens zult vinden - dit is volwaar dige Volkswagengarantie. U koopt dus zekerheid. En zeker is zeker. Let daarom bij aankoop van een gebruikte VW op neven staand embleem. c. E. A. van 't Klooster voor verbreding van de Kerkstraat. Conform besloten. d M. J. Kraaikamp voor verbreding van de Birkstraat. Conform besloten. 13. Voorstel tot verkoop van grond a. gelegen op de Eng aan de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij N.V. Conform besloten. b. gelegen aan de Verlengde Albert Cuyplaan aan de N.V, Drinkwaterlei ding Maatschappij. Conform besloten. c. gelegen op het industrieterrein aan fa. Gebr, Stork. Conform besloten. d. gelegen aan de Beckeringhstraat aan N.V. Technisch Bureau Gietijzerproduc ten. Conform besloten. houtopstanden. Conform besloten. b. een algemene brandweerverordening. Conform besloten. c. een zone-verordening Hinderwet. Conform besloten. d. een wijziging van de verordening op de openbare wegen, het openbaar water en de gemeentekade. Conform besloten. 19. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan a het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het wijzi gen van de verwarmingsinstallatie in do Christelijke school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Prins Bernhard- laan, alhier. Conform besloten. derden processenverbaal opgemaakt na waarnemingen met deze kijker. Er wa ren in Soest twee politiemannnen die ermee konden omgaan. De één verliet dc dienst, de ander voelt zich niet meer geheel vertrouwd met het apparaat. Men kan bezwaarlijk twee andere agen ten voor twee weken in Den Haag een cursus laten volgen waardoor ze met het gebruik van de kijker vertrouwd raken. He nieuwe apparaat dat de ge meente nu zal aanschaffen wordt met succes door de rijkspolitie gebruikt. Er hebben zich inderdaad storingen bij apparaten voorgedaan, maar dat wa ren geen gatsometers. Die apparaten namen fotografisch de snelheil waar. Ze zijn veel duurder dan de gatsome ters en het meer geperfectioneerde ap paraat dat de politie nu zal aanschaf fen. Conform besloten. De witte anjer is het symbool van het Prins Bernhard Fonds. En onder dit symbool zal men de komende week een beroep op u doen tijdens de zgn. An jercollecte. Het doel van het fonds is financiële steunverlening aan het culturele leven van ons volk in de ruimste zin (we tenschap, kunst, volksontwikkeling, jeugdzaken enz.). Het Prins Bernhard Fonds doet dus zelf geen practische culturele arbeid, doch steunt slechts. Een steun die zich beweegt tussen hulp aan b.v. een Hoge Bloeddruk Centrum te Nijmegen en een plaatselijke Har monie die in nood zittussen steun bij wetenschappelijke publicaties en hulp aan leeszalen tussen steun aan het Ne derlandse ballet en hulp aan amateur- toneelvereniginen enz. enz. Een steun, waarvan ook verenigingen uit Soest en Soesterberg hebben kun nen profiteren. IN EIGEN RTELIER Zo hebben de Muziekverening P.V.O. te Soest, het Soesterberg's Gemengd Koor, de Soester Boeren Dansgroep en de Mannenzangvereniging Apollo niet on aanzienlijke bijdragen ontvangen c.q. toegezegd gekregen in hun bijzondere activiteiten. Daarmede werd blijk gegeven van de grote waardering voor wat deze (en ook andere) verenigingen doen voor bet plaatselijk culturele leven. Toont ook uwerzijds waardering daarvoor en weet u zelf medeverantwoordelijk voor onze eigen cultuur. Deze verantwoordelijkheid draagt u op de juiste wijze door in de week van 25 t.m. 30 juni a.s. uw bijdrage aan de Anjercollecte niet te onthouden, hetzij door het kopen van de nieuwste foto van het Koninklijk Gezin, hetzij door het storten van een gift in de col lectebus. Z.K.H. Prins Berhard, die Regent is van het fonds, zei het eens aldus ,,Aan mooie woorden hebben onze culturele arbeiders niets, er dienen daden te wor den gesteld. Ik zou elke landgenoot er van willen doordringen, te besef fen, dat het fonds geen liefdadigheid vraagt, maar een vrijwillige bijdrage in het belang van onze culturele op bouw. Het is een zaak van alle Ne derlanders". Inderdaad het gaat om uw aller zaak. Als men u dus een foto van het Ko ninklijk Gezin of een collecte-speldje aanbied^ weet dan wat van u verwacht wordt en stelt uw daad. En mocht u voor dit mooie doel enkele vrije uren beschikbaar willen stellen om de da mes van het U.V.V. te helpen, dan bent u hartelijk welkom bij voor Soest Mevr. J. J. H. Goudriaan-Nowee, Ru benslaan 38, telefoon 4956 voor Soes terberg de Heer S. L. Peeters, Kamp weg 56.

Soester Courant | 1962 | | pagina 6