HET OOG GERICHT OP SOESTER OPTIMISTEN. Advertenties tot 2 uur. Positie en taak van de V.V.V. DINSDAG 3 JULI 1962. 41c JAARGANG no. 51. Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,2Ï UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 12615# DODELIJK ONGEVAL. Opnieuw heeft het verkeer in onze ge meente een ongeval met dodelijke afloop ten gevolge gehad en ditmaal weet niemand hoe het ongeluk zich precies toegedaan heeft, want het slachtoffer, de heer R. Jansen van de Dorresteinweg, die gemeente-arbeider was, werd dood op de Burgemeester Grothestraat aangetroffen. In de nacht van zondag op maandag surveilleerden twee agenten op de rijks weg. Ter hoogte van garage Van Dol- deren za'^en zij het lichaam van een man op de rijweg liggen en naast hem de delen van een geheel vernielde fiets. Zij stopten en stapten uit om naar het lichaam toe te lopen, dat op dit mo ment door een auto uit de richting Amersfoort overreden werd. De be stuurder van deze auto remde af, maar stopte niet, gaf vol gas en verdween in de richting Baarn. Een achtervolging met de politie-auto had geen succes. De agenten constateerden dat het zwaar verminkte lijk van de heer R. J. was. Men mag aannemen dat hij bij 't over rijden door de eerste auto reeds ge dood is. Men weet nog niet welke auto dit geweest is. VOOR 400 PERSONEN. De banketbakker Hans Regnery te Soestdijk kreeg vorige week de op dracht om voor de Amerikaanse vlieg basis „Nieuw Amterdam" te Soester- berg een taart te bakken voor 400 personen. Het Openlucht-museum in Arnhem. Het Nederlandse Openluchtmuseum, dat inr ctë Toop van zijn bestaan is uit gegroeid tot een bezienswaardigheid met Europese vermaardheid bestaat 50 jaar. Voor een speciale dagtocht of een uit stapje tijdens de vakantie in het Gel derse is een bezoek aan de in dit mu seum samen gebrachte unieke collectie op het gebied van volkskunde bij uit stek geschikt. Vooral ook voor kinderen is het een belevenis te dwalen over het terrein, waar overal echte voorbeelden van dorpsaanleg, klederdrachten, huisraad, werktuigen enz. in eigen milieu zijn geplaatst. En de volwassen bezoekers zullen bovendien nog voortdurend ge boeid worden door de prachtige ver gezichten, die dit heuvelachtige, be boste terrein biedt. Het museum ligt aan de noordzijde van Arnhem, Schelmseweg 89 (eindpunt trolleybus 3). Het is geopend van 1 april tot 1 november, dagelijks van 9 tot 6 uur. (Zondags van 11 tot 6 uur). De toegangsprijs is 0,50, zaterdags 0,25, kinderen onder geleide tot 16 jaar 0,10. Heeft u wel eens een stenen korenmo len of een houtzaagmolen beklommen Kent u de sfeer van een „los hoes", waar mens en dier samen in één ruim te leefden Weet u hoe de papierma ker papier vervaardigde of de bier brouwer zijn bier brouwde Kunt u zich voorstellen hoe de Drentse turf steker in zijn plaggehut woonde Ori ginele boerderijen, molens, plattelands bedrijven uit vele delen van ons land zijn hier weer opgebouwd voorzien van de bijbehorende meubels, voorwerpen en gereedschappen. Dit alles kunt u er zien en ervaren. Huize Doorn. De exkeizer van Duitsland, Wilhelm II, woonde daar vanaf mei 1920, nadat hij onder de druk van de politieke ont wikkeling was uitgeweken naar Neder land. Als men Huize Doorn bezichtigt komt men tot de conclusie, dat het ver leden hem bij elke stap vergezelde. In vele kamers hangt een levensgroot schilderij, waarop de keizer is afgebeeld in gala-uniform, in uniform der huzaren, in dat van het garderegiment enz. In het park was hij geregeld aan het hout zagen, om zodoende de nodige lichaams beweging te hebben. De verbetering van het park kreeg steeds meer zijn belangstelling. Zo ont stond in 1928 het rosarium en in 1934 het Pinetum, een verzameling co niferen uit alle werelddelen. Beide kan men bij een bezoek aan huize Doorn bezichtigen. Het is gelegen aan de Langbroekerweg te Doorn en is momenteel tot 1 sep tember te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17.00 uur. Op zondagen kan men er van 14.00 tot 17.00 uur terecht. De prinsessen Irene en Margriet vertrokken van Schiphol voor een reis naar Suriname en de Nederlandse Antillen. Zij werden uitgeleide gedaan door H.M. de Koningin en Prinses Beatrix. Afscheid op het platform. Op de taart moest een verkleind mo del komen van een USAF-sraaljager Delta Dagger, waarmee op de Ameri kaanse basis precies twee jaar zonder ongelukken gevlogen is. Het vliegtuigje, dat geheel van suiker vervaardigd werd, was 60 cm lang. Aan de taart is 60 uren gewerkt en deze had een oppervlakte van 120 bij 90 cm en woog in totaal 271/a kg. De amerikanen waren vol lof over het werkstuk en de hiervan gemaakte foto zal in meerdere amerikaanse bladen woidca-geplaatst. Het suikervliegtuig gaat mee naar Amerika als surprise. UNIEK EVENEMENT IN HET SOESTER OPENLUCHTTHEATER. Dc- liefhebber van Slavische dansen en muziek kunnen donderdagavond a.s. hun hart ophalen aan het optreden van 36 Tsjechen, die onder de naam „Sluk" wereldvermaardheid hebben verwor ven. Met veel moeite is de Soeter Zaken- kring er in geslaagd deze dansers en danseressen, na hun grote successen in Tsjecho-Slowakije, Polen, Duitsland en Engeland, te contracteren voor één en kel optreden in Soest. Het ensemble bestaat buiten de dansers en danseressen uit één zangeres, twee zangers en een orkest van 16 man. Dit orkest is samengesteld uit strijkers en cymbalisten, zoals men die bij zigeuner orkesten aantreft, maar het telt ook ty pische folkloristische instrumenten als de herdersfluit en de schalmei („fu- jara"). In 1952 geformeerd werd „Sluk' via de Slowaakse radio al spoedig popu lair en het gevolg was een veelvuldig optreden in het buitenland. Op folkloristische festivals kwam het gezelschap meermalen als prijswinnaars te voorschijn. Groot is de gevarieerdheid van het pro gramma, waarin men dansers en orkest als om strijd hoort wedijveren in tem perament en dynamiek. Een rhythmische „trappeldans uit Mid- den-Slowakije, een Slowaakse czardas, dansen en liederen uit Bohemen en Moravië en een „muzikaal duel tussen 2 violen" toveren in bonte afwisseling Tsjecho-Slowakije voor, romantisch, melancholiek en onstuimig. Bovendien bieden de prachtige cos- tuums een boeiend schouwspel. Met de fraaie entourage van het open luchttheater als décor kunnen de be zoekers verzekerd zijn van een onver getelijke avond. Zie voor nadere bijzonderheden de ad vertentie elders in dit blad. EXAMEN RIETDEKKERS. Vier kandidaten hebben examen gedaan op het rietdekkersbedrijf van de heer H. v. d. Pol aan de Eemstraat en 2 van hen slaagden. Het waren de heren H. Keen uit Wachtum en J. A. Genessen uit Zevenbergschenhoek. Voor het schriftelijk gedeelte van het rietdek kersexamen, dat in restaurant Zonne- heuvel afgenomen werd, slaagden de heren H. Keen uit Wachtum, G. Vis en P. Vis uit Stierdijk. De examen commissie bestond uit de heren H. v. d. Pol en E. Marree uit Soest, P. Heeres uit Bedum, Q. P. van Zanten uit Koc- kengen en J. Kranenburg uit Nieuw koop. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer G. A. Hom voor het patroons diploma voor de typografie. De heer G. Prinsenberg alhier slaag- do voor het diploma Brood- en Banket bakkerij, Voor het toelatingsexamen van het „Baarnsch Lyceum' slaagden Marja van Rheyneck Lyssius, Pim van Dijk, Her man Kwak en Carel Maas allen leer lingen van de lagere Van der Hucht- school. Al= leerlinge. --\.n de Groen van Prinstererschool slaagden voor het toe latingsexamen voor de Middelbare School de volgende leerlingen voor het Corderius lyceum te Amersfoort Anke Buitenhuis, GerJa de Jong, Ria de Jong, Jan Willem de Lange en Ellen van 't Netvoor het Baarns Lyceum Ciska Gordeau. Aan de Rijkskweekschool voor On derwijzers en Onderwijzeressen te Amersfoort slaagde voor de akte van bekwaamheid voor onderwijzer de heer E. van Berkel alhier. ONWILLIGE HONDENEIGENARES. Mevr. F. van de Bartolottilaan vond het blijkbaar heel gewoon dat haar hond mevr. G. H. aanviel toen deze per fiets door de Bartolottilaan reed. Zij werd aan een been gewond en een kous werd vernield. Mevr. F. weigerde voor nieu we kousen te zorgen. Terecht deed mevr. H. aangifte bij de politie en de beet zal nu wel meer dan een paar nieuwe kousen kosten. NEOMIST WORDT INGEHAALD. Op zaterdagavond, 7 julv zal de neo mist pater J. Vonk ingehaald worden bij de grens van de parochie Soest, ter hoogte van de Olijkeweg. De harmonie P.V.O., de drumband van Crescendo, ruiters van de J.B.T.B., sport- en jeugdverenigingen zullen de neomist naar de kerk van St. Petrus en Paulus begeleiden. Daar wordt om 7 uur een lof gecelebreerd. Op zondag 8 juli zal pater Vonk zijn eerste Mis opdragen. Hij ontving de priesterwij ding in Benedict Beueren (W.-Duits land) als Salesiaan van Don Bosco. De heer F. Wittebol van Radio De Jongh overhandigt aan de 19-jarige heer Van Hofwegen, patiënt van Zonnegloren, het radiotoestel dat hij bij de Erres-aetie won. Deze actie werd in Soest door Radio De Jongh en Radio Fugers verzorgd. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer J. H. N. Veldhuijsen voor het kandidaats examen theologie en de heer A. P. J. van Haarlem legde met succes het arts examen af. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde de heer P. H. J. Spaa voor het doctoraal examen fysische aardrijks kunde. S.E.C.-HONKBAL. In de uitwedstrijd tegen Elinkwijk zorgde het eerste team van S.E.C.-honk- bal voor een verrassende 3-0-voor- sprong, maar fouten in de tweede in ning deden dit buitenkansje verloren gaan en al spoedig was het 6-3 voor Elinkwijk. Het werd tenslotte 17-6 voor de Utrechtse honkballers. VLEESVERKOOP. Morgenmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. R.K. INSTUIF. Tweemaal heeft de Instuif R.K. Jong Soest een tuinfeest in juli georganiseerd en tweemaal verregende dit festijn, zo dat dit jaar niet geprobeerd wordt of het weer misschien gunstig wil zijn. Er wordt een groots slotfeest gegeven op zondag 15 juli in het St. Josephge- bouw. De AD-RI-JO's zullen voor de dansmuziek zorgen. VIJFDE PALEIS SOESTDIJK-TOCHT. Achthonderd wandelaarsters en wande laars hebben deelgenomen aan de Pa leis Soestdijktocht, welke voor de vijfde maal door de wandelsporafdeling van de gymnastiekvereniging Olympia ge organiseerd werd. Dit betekende tweemaal zoveel deelne mers als het vorig jaar. Er werd 10, 15 en 20 km door de bossen in de om geving van het paleis gelopen. De jury, bestaande uit de heren van der Meer (Baarn), Keizer (Huizen) en De Soester Zakenkring heeft het vorig jaar het initiatief genomen tot het or ganiseren van voorstellingen in het openluchttheater om daarmee een einde te maken aan het fabeltje dat er in Soest „nooit iets te doen is". Een succes was het niet, maar dat kon de zakenlieden van onze gemeente niet weerhouden ook dit jaar met een pro gramma te komen dat de moeite waard is. De eerste avond was toevallig ook de eerste zomeravond van het seizoen, die intussen nog steeds de laatste is. Maar het publiek bleef thuis omdat het nu eenmaal heel moeilijk is Soester inge zetenen iets te laten bijwonen. Naar The Dutch Swing College Band kwamen ze niet, maar ze komen ook niet als P.V.O. een zomeravondconcert geeft en slechts een Johnny Jordaan was enige jaren geleden in staat een volle zaal te trekken. Hetgeen overigens niet bepaald pleit voor de smaak van het Soester publiek. Optimisten zijn er echter gelukkig altijd en loco-burgemeester W. G. van Zadel- hoff tracht met de korpschef van po litie, de heer C. van Es, de Soester za kenlieden warm te maken voor een wie- lervierdaagse in onze gemeente. Voor slechts 180,kunnen Soester bedrijven net zoveel reclame maken als ze willen met een eigen wielerploeg, die vier avonden achtereen tot glorie van het bedrijf trapt dat zo welwillend is 180,neer te tellen. Een lachwekkend klein bedrag voor zoveel reclame, want vier avonden lang zal door Soest de kreet schallen dat Dalco of Mercurius of Middelman of Heeremans gewonnen heeft en dat Brouwer of Het Handelshuis of Waal een paar centimeters te kort kwam voor de eerste plaats. Hulde aan de initiatiefnemers die zich gezonde optimisten tonen en hulde aan de Soester zakenlieden, die K 3499-246 toestel 461 of 462 opbellen, om de heer Gerritse, voorzitter van Tempo mee te delen dat ze graag een ploeg tot meer dere glorie van hun zaak willen laten rijden. KANTMAN. Wegens grote drukte en tekort aan per soneel worden advertenties voor het dins dagnummer aangenomen tot maandag middag 2 uur en voor het vrijdagnummer tot donderdagmiddag 2 uur. Dijkman (Soesterberg), kenden de vol gende prijzen toe 10 km 1. De Savornin Lohmanschool, Rotterdam. 2. Soester Turnclub. 3. De Van Haselenschool, Rotterdam. 4. VICO, Nieuw-Vennep. 15 km 1. Malcomesiusschool, Rotter dam. 2. „Marijke", Barendrecht. 3. Oranje Nassauschool, Soestdijk. 4. De Rijnkanter, Eist. 5. Van Arkelinstituut, Soestdijk. 20 km 1. „De Vrolijke Zwervers", Op- heusden. 2. „Hollandia" Veenendaal. 3. WIK, Rotterdam. SUCCES VOOR OLYMPIA. Onder leiding van de heer W. A. Su- man hebben 34 juniores van Olympia zaterdagmiddag deelgenomen aan de Heuvelrugtocht, welke georganiseerd werd door de vereniging „De Woud lopers" te Amerongen. Zij wonnen een eerste prijs bij de 10 km. De seniores liepen onder leiding van mej. W. A. Suman. Zij wonnen bij de 18 km de derde prijs. Er liepen ruim 50 groepen ZUIDVOGELS—S.E.C. 2-2. Ter afsluiting van het voetbalseizoen heeft S.E.C. een uitwedstrijd tegen Zuidvogels gespeeld. Rechtsback Hooij- ei en Den Uijl, rechtsbinnen, twee nieu we leden van S.E.C., speelden voor het eerste mee en zij bleken een aanwinst. De Rooij voldeed op de rechtshalf plaats uitstekend. Na 20 minuten spelen werd het door linksbinnen Van Kooij 0-1. Een kwar tier later was het 1-1 en twee minuten voor rust werd het 1-2 door een doel punt dat opnieuw door Van Kooij ge scoord werd. Een minuut voor het einde van de wedstrijd maakte de middenvoor van Zuidvogels gelijk.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1