ZWITSAL BÜA$~TIN6VÉ«uGING mPEN... LÜknlen TON BEUKEN U kunt niet alles weten. PASFOTO'S Moor een goede STOFZUIGER VAR x*rar EEN HEERLIJK VAKANTIEPAKJE. Soest voor dertig jaar. DERDE BLAD Bracht D weer Brandend Maagzuur mee? In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT merk dus perfecte coupe en afwerking J. Hoppi— BABYSET DE LUXE Ned. Motet- en Madrigaalkoor o.l.v. Carel Laout. Binnen 1 dag klaar. VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT! VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 6 JULI 1962. Op uw werk, op een avondje uit eten op vakantie ot op zo-maar een dlgje uit Over de hele wereld vinden meer ~mabaagtablei.KennieS enig 1 juli was e~* belangrijke datum voor de Nedo-iandse belastingbetaler. Reeds in september 1960 werd belastingverla ging aangekondigd, maar nu is 't er toch van gekomen. Wij willen de voornaamste verschuivin gen eens onder uw aandacht brengen. Inkomstenbelasting, ^..onder tariefgroep I vallende perso- 65 jaar' zijn de ongehuwden beneden schuldigd bij" tYOorheen belasting ver- f1500,— per jaar - eiker inkomen van 1 juli komt dit belastingberfi2.i,- Per op f1950,per jaar - f25,-1:Egen mens tot resp. f 1499,ongehuwden - en f 1949,- ongehuwden - zijn per 1 juli a.s. dus niet meer aan belasting onderhevig Gehuwden zonder kinderen vielen tot dusverre in de inkomstenbelasting bij een inkomen van f2100,per jaar (f22,-). In deze groep II vallen ook de alleenstaanden van 65 jaar of ouder. Deze minimumgrens is per 1 juli 1962 verschoven naar f 2700,- per jaar, dat wil dus zeggen, dat een inkomen (zui ver) van f 2699,nog belastingvrij is. Belastingplichtigen van 65 jaar en ou der, vallende onder groep II (de ge huwdentabel) genoten tot dusverre een ouderdomsaftrek van f624.per jaar, alvorens de tabel wordt toegepast (deze aftrek geldt eveneens voor de daarvoor in aanmerking komende invaliden). De ze ouderdomsaftrek van f 624,wordt per 1 juli a.s. gebracht op f 702,per jaar. 'De loonbelastingtabel, de z g coördina I tietabel, is niet van toepassing op het' MOFDËfthm loon van de gehuwde, in loondienst' VtlffJlT hei werkende vrouw. Op haar loon wordt 15 loonbelasting geheven, nadat dit loon is verminderd met f50,— p mnd of f 11,50 per week. In deze coördin-v- tabel is de invloed van alle sorUi'boven ten reeds verwerkt zoals m dus, dat leeds schreven. Dat hiegepast op de- zij niet kan wcaoie sociale zaken an- genen voor.^gèld. ders vu- het nieuwe boek van is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. Het minimum inkomen waarvan belas ting moet worden betaald door een ge huwd echtpaar zonder kinderen met recht op uitkering A.O.W. lag tot dus verre op f 2100,plus f 624, f2724,— (f22,-). Dit minimum wordt per 1 juli gebracht op f2700,- f702,- f3402,- (f24,-). Loonbelasting. Het volgende is alleen van toepassing op werknemers, dus zij die in loondienst werken. De ongehuwde werknemer met een week loon van ten hoogste f 42,30 is per 1 juli a.s. vrij van loonbelasting. De gehuwde werknemer - in loondienst - zonder kinderen beneden 65 jaar be gint pas belasting te betalen bij een weekloon van f 58,47. i Hij is dan f 0,46 loonbelasting verschuldigd). Krimp vrij kreukherstellend lichtgewicht wasbaar waterafstotend Van Weedestraat 80 dU\V£TS Dit fs "olc* A"es ovar zwangerschap, •w.te, babyverzorging en kleuter.. .pVoedlng. Dit waardevolle boek (184 pag. In fraaie omslag) krijgt U ten ge schenke bij aanschaffing van een het behalen van het kampioenschap, waarna trainer G. Huurdeman opwekte tot het trouw bezoeken van de training. De voorzitter dankte de scheidende pen ningmeester voor het vele werk dat hij in het belang van de vereniging ver richt heeft en bood hem een afscheids geschenk aan. De heer K. v. d. Veen zal de heer Sterrenburg als penning meester opvolgen. EERSTE PRIJS VOOR DUINKIKKERS. Het eerste herenteam van de Duin kikkers heeft deelgenomen aan een waterpolotournooi, dat georganiseerd werd door de vereniging W.Z.C. te Woerden. Van de IJsselduikers werd met 8-0 gewonnen. Iseger, Van der Bor en Van den Brink maakten de doel punten. Tegen De Watertor ondervon den de Soester spelers meer tegenstand, maar toch ging de rust met een 3-0- voorsprong in, terwijl het tenslotte 5-0 werd. Van der Gaast en Iseger maak- «n deze doelpunten. 6 10 15. J. v. d. Brakel 9 24. C. v. Klin geren 14. J. v. d. Belt 18. E. de Goede 19. Mevr. Brink-Zimmerman. 22. Th Wigtman 28. De Vriendschap In concours 95 dui ven. Aankomst eerste duif 3.04.56 uur snelheid 10.48.40 meter per minuut, aankomst laatste prijswinnende duif 3.31.14 uur. Uitslag Z.K.H. Prins Bernhard 14 8 17 18. W. Altenaar 2 3 11 12. W. Nieu- wenhuis 5 7 13 16 20. C. Vaessen 6 15. E. Veerman 9. J. C. Wijnands 10. D. J Bos 14. A. B. v. Klooster 19 21 23. C, Kaats 22 24. Repetitie St. Ludgardisgebouw. Aanvang dinsdag, 20.15 uur, Voor inlichtingen over dit r.k. koor E. Smit, Van Weedestraat 29A; H. Rademaker, L. Brinkweg 62. Een echtpaar met 1 kind, dat voor kin deraftrek in aanmerking komt, betaalt per 1 juli a.s. pas loonbelasting indien het loon f66,54 bedraagt (0,43 ct. be draagt het verschuldigde bedrag). Bij de vaststelling van deze loonbedra gen is reeds rekening gehouden met kinderbijslag, werkgeversaandeel in de ziekenfondspremie en met de premies voor de sociale verzekeringswetten die geheel of ten dele van het inkomen mogen worden afgetrokken, dat zijn dus de premies ziektewet, werkloosheidwet enz. Aftrek. Er moet rekening worden gehouden met twee dingen, n.1. a) de pensioenpremie die u betaalt is belastingvrij. Deze pen sioenaftrek is nog niet in de tabel ver werkt, zodat u voordat u de belasting in de tabel afleest, het loon met de pen sioenpremie moogt verminderen, b) bovendien mag ook worden afgetrok ken eventuele door de inspecteur der belastingen toegestane verminderingen wegens hogere verwervingskosten, bui tengewone lasten, persoonlijke verplich tingen. Voor ambtenaren geldt een andere tabel, evenals voor bepaalde groepen gepensio neerden die recht hebben op premie reductie a.o.w./a.w.w. en voorts geldt 'n andere tabel voor zeevarenden en huis houdelijk personeel. Maandlonen. Ten gerieve van onze ongehuwde werk nemers die op maandlonen werken, zij nog meegedeeld, dat zij belastingplichtig worden bij een maandsalaris van f185,83 (f2,10 betalen zij dan). De gehuwde werknemers - zonder kin deren - zijn pas belastingplichtig hij een inkomen van f 255,33 (f2,-). Dit bedrag ligt bij een gehuwde met 1 kind op f 288,33 per maand (door hen moet f 1,90 worden afgedragen). Tenslotte is een gehuwde werknemer met twee kinderen voor het eerst be lastingplichtig zodra zijn salaris f325,83 bedraagt. Bij 3 kinderen ligt dit bedrag op f 375,83 (f2,30). SOESTER BOERENDANSGROEP NAAR SALZBETRG. De Soester Boerendansgroep had de ver erende" uitnodiging gekregen deel te ne men aan het Sing und Tanzfest der Eu- ropaischen Jugend, dat in Salzburg plaats gevonden heeft en 25 leden van deze groep hebben, o.l.v. de heer P. v. d. Breemer, de stad van Mozart bezocht. Zij vertegenwoordigden ons land tussen nagenoeg alle landen van Europa met de oude Soester boerendansen en in de Soester kleding, waarmee ze veel opzien baarden. Op de eerste dag werden alle deelne mende groepen door de burgemeester van Salzburg op het stadhuis ontvangen. De Soester groep bood een brief van de burgemeester van Soest en enige echte Hollandse producten aan. Natuurlijk ont brak hieraan de kaas niet. Een mars door de stad, dansen met in woners van Salzburg, kennismaking van iedereen met iedereen en de volgende dag een ontvangst door de Landeshauptmann, het hoofd van de provincie. Daarna werd gedanst voor de schooljeugd van Salz burg. Een uitstapje naar Heilbronn en 's avonds optreden tijdens een feestavond in het Europahaus. De derde dag gingen de Soester deelne mers aan dit festival de bergen in, ze traden opnieuw in het Europahaus op en namen deel aan de slotavond met hun gastvrouwen en gastheren. De laatste dag, een zondag, was geheel aan de vrijheid besteed. Sneeuwballen gooien in de bergen rond Salzburg, een wandeling in de prachtige omgeving of door de stad en tegen de avond werd de terugreis naar Soest aanvaard. Vrijdag aanstaande zal de Soester Boe rendansgroep optreden in Amsterdam ter gelegenheid van de Vondelparkfeesten en zondag in Heemstede, waar een cultu rele dag gehouden wordt. GEITENKEURING. De jaarlijkse keuring van geiten en bokken zal op 25 augustus op het ter rein Den Blieklaan, hoek Eigendomweg, gehouden worden. De leden van de Gei- tenfokvereniging, die hun dieren laten keuren, moeten zelf voor het vervoer zorgen. Er wordt in 5 groepen gekeurd. Voor drie groepen worden bekers be schikbaar gesteld en voor twee groe pen geldprijzen, AFSCHEID VAN V.V.Z. Tijdens een feestelijke bijeenkomst van dc voetbalvereniging V.V.Z., welke ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap door het tweede elftal, in restaurant Zonneheuvel gehouden werd, heeft de heer F. Sterrenberg af scheid genomen als penningmeester van de vereniging. Hij heeft deze functie 13 jaar bekleed. Voorzitter W. de Ruiter wenste de spe lers van het tweede elftal geluk met Soesterbergsestraat 51A - Tel. 2180 Indien men worteltjes goed schudt in water waaraan zout is toegevoegd, behoeft men deze niet te schrappen. Een stukje wit brood in een pan, waar in sterk ruikende groente wordt ge kookt, zal veel van de onaangename geur wegnemen. Kopjes en bekers die lekken krijgt men waterdicht door ze in de melk mee te koken. Steek een gebruikt scheermesje in een flinke kurk en u hebt een prima torn- mesje. Wanneer men een pannespons gebruikt voor het schoonmaken van emaille pannen wordt de pan van binnen ruw, met gevolg dat eventuele spijzen eer der zullen aanbranden. Gebruik dus heet sodawater of een warm zeepsopje. Indien men aardappelen met kokend water opzet, blijft de smaak veel beter. Een slagroomvlek kan verwijderd wor den met tetra. SOESTER VOGELVRIENDEN. De Soester Vogelvrienden hebben gis teravond voor het laatst in het seizoen 1961-1962 een bijeenkomst in restaurant Zonneheuvel gehouden. De heer S. J. Houtenbos vervolgde zijn causerieën over het onderwerp „Van ei tot vogel" met een serie dia's, die on der meer een interessante reeks afbeel dingen bevatte, waarmee men kennis kon maken met de ontwikkeling van een kuiken in het ei. In september zal de derde lezing van deze serie gehouden worden, want de vereniging komt in augustus niet bijeen. SUCCES VOOR TEMPO. Het vorig jaar kwam de tourafdeling van Tempo met een beker van 80 cm - gewicht 25 kilo - naar Soest. Deze kostbare prijs was gewonnen in de rit Brussel-Parijs-Brussel door een groep dapperen, die 600 kilometer gereden had. Ook dit jaar hebben 21 leden van Tempo aan deze monstertocht deelge nomen. Het was bijzonder koud, maar memand viel uit en de beker ging weer naar Soest, ondanks het feit dat de concurrentie van de Belgische ploegen dit jaar bijzonder groot was. Er namen ploegen uit Nederland, Frank rijk, België en Luxemburg deel. Er startten 260 deelnemers, onder wie twee dames, en natuurlijk was mej. Giesel- bach uit 's Gravezande erbij. Veertig deelnemers vielen uit. Als Tempo kans ziet 't volgend jaar de beker te winnen dan blijft deze in Soest. Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 GESLIPT. Woensdag reed de 32-jarige Soester- bergse ingezetene J. W. H. op de Soes terbergsestraat in zijn auto. Hij reed in de richting Soest met een vaart van ongeveer 75 km en slipte bij de flauwe bocht voor de Van Beuningenlaan. Hij kwam met zijn wagen tegen een boom aan de linkerkant van de weg terecht, schoot het bos in en kwam tot staan te gen een sparreboom. De bestuurder klaagde over pijn in borst en rug, hij kreeg een bloedende hoofdwond en had vermoedelijk een hersenschudding. Hij is naar de Lichtenberg gebracht. De auto werd totaal vernield. DE DUIVEN VLOGEN VANAF CORBEIL. De Soester duiven van de verenigingen „De Zwaluw" en „De Vriendschap" vlogen vanaf Corbeil, een afstand van 444 km. Ze werden om 8 uur met n.o.- wind gelost. De Zwaluw In concours 138 duiven. Aankomst eerste duif 2.48.41 uur, snel heid 1087,03 meter per minuut. Aan komst laatste prijswinnende duif 3.21.27 uur. UitslagG. Rijksen 16 11 16. V. Reijerse 2. H. Gorissen 3 26 27. C. v. Soest 4 17 23 25. A. v. Dorrestein 5 12 13. B. Roest 7 20 21. G. M. Duiser HSÏ VV«.«g g#|g.H BB# Steenhoffstraat 55 - iWWlWBl Eleetrolux Service-Station"96 voor Soest en naaste omgeving. Ook in onze gemeente werd in 1932 een afdeling van het Crisiscomité opge richt, met het doel de rampzalige ge volgen van de werkloosheid zoveel mo gelijk te bestrijden. Er werd gecollec teerd voor de werklozen en met de gel den werd aanvullende steun in natura verleend. In hoofdzaak betrof dit schoei sel, kleding en beddegoed. Voorzitter van het comité was burge meester mr. G, Deketh, secretaresse mej. J. P. Schuijlenburg, penningmees ter notaris A. O. Dammer, terwijl ds J. I. van Schaick, dokter J. H. A. Ru- pert, dr J. P. Schouten, mevr. P. J. Ch. Steerberghe en de heren D. v. d. Broek en D. Lub eveneens deel uit maakten van het comité. Een tweede comité, dat zich uitsluitend bezig hield met de verstrekkingen in natura, bestond uit de heren G. Muts, W. van Eek, J. Hom, W. H. C. Doorman, J. E. Bloemen en H. Bossert. Voor de inzameling van gelden was Soest in 22 wijken verdeeld, die door dames en heren bezocht werden. Tien procent van het ingezamelde geld moest afgedragen worden aan het Nationaal Crisiscomité. Aanvragen om steun moest men aan de burgemeester richten. Het comité beijverde zich ook werk te zoeken voor hen die dit niet hadden en zij schonk bijzondere aandacht aan de jonge werklozen. De beide comité's vergaderden eenmaal per week om over de problemen van de werkloosheid van gedachten te wisselen. In korte tijd was bijna 2000,bijeen gebracht en vele ingezetenen stelden pe riodiek bedragen ter beschikking. In een vorige „Soest voor 30 jaar" schreven wij over de inbraak, die twee Italianen in de Middenstandsbank pleegden. Zij stonden terecht te Utrecht. Daar vertelden ze dat ze in twee dagen niet gegeten hadden en daarom het plan opvatten in te breken, teneinde met het gestolen geld levensmiddelen te kopen. De revolver die zij bij zich had den was natuurlijk niet om te schieten. Die hadden ze willen verkopen, even- "ns om aan eten te komen. De offi- fig pan justitie was niet erg lichtgelo- genisstivii eiste zes maanden gevan- Jantje van 4 cent per pond - verkocht zout voor een dubbeltje. Grona v„on{j s0(ja kostte 45 cent en glansverf 59 ^,tte per kilo mosfles kostte geen twee kwj?en ther- 49 cent en voor een mattenklor maar men slechts een kwartje nodig. i,acj De kleding die wij in de vakantie dra gen, is in wezen geheel anders dan die wij normaal thuis of in ons werk aan hebben. Onze vakantiekleding is be rekend op fraai weer met zon, licht en lucht. We spelen meer met kleuren en aparte vormen dan in onze dagelijk se kleding, kortom vakantiekleding is vrolijke kleding. We zien dat ook in het vakantiepakje dat onze illustratie toont. Het is ver vaardigd uit een veredelde katoenen stof, met een grappig dessin van ster retjes en grillige ballen in vrolijke kleuren. Het bovendeel bestaat uit een jakje met halve mouwen en een wijde opstaande hals, echt een jak, waarin men zich gemakkelijk beweegt. Daar onder wordt een strakke broek gedra gen, die opvalt doordat aan de broeks pijpen voetjes zitten, die over ons schoeisel heen vallen en er met elas tiek omheen sluiten. Ook zijn er wel van zulke pakjes, waarin het voetje een zool is gemaakt, zodat geen schoeisel behoeft te worden gedragen, aangezien de zool als het ware aan de broek vast zit. Voor het strand is een dergelijk pakje zeer geschikt. Men zit er echt helemaal in en dat kan zijn voordelen hebben. Dit pakje is maar een greep uit de bij zonder uitgebreide collectie bad- en strandkleding waaruit we dit jaar kun nen kiezen. En ongetwijfeld zal ieder wel iets van zijn gading kunnen vin den, bijvoorbeeld een pakje zoals wij hier toonden. Joh. Vervat vond het niet leuk dat zijn concurrenten beweerden dat hij electrische lantaarns verkocht, die niet „echt" waren omdat ze maar 8,90 kostten en bij de concurrentie 11,50. Hij smeet er dan ook direct maar 1000,- tegenaan voor ieder die het onecht zijn kon bewijzen. Onderaan de advertentie zette hij De naam is oud, 'c adres vertrouwd, ondervinding leert, loopt dus niet verkeerd. Amsterdamse ouders gaven blijk van pedagogie niets te weten. Ze hadden een zoontje van 16 jaar die nogal eens van huis wegliep uit zucht tot avon tuur. De slimme mensen meenden dat hij zich zou schamen om de wereld in te trekken als ze hem sjofeltjes kleed den. Natuurlijk liep hij toen weg om dat hij zich voor zijn armzalig pakje in de buurt geneerde. In Soest werd hij aangehouden. De A.V.R.O. organiseerde een pro- paganda-avond in Soest en de beken de artisten Boris Lensky, Pierre Palla, Helène Cals, Kovacs Lajos en Bob Scholten traden op. De bestuurder van een vliegtuig was van. plan een perfecte landing op het vliegveld te maken. Hij scheerde daar bij echter zo dicht langs een dak dat zijn toestel de schoorsteen meenam. De stukken en brokken kwamen op een fiets terecht, die evenals de schoorsteen geheel vernield werd. Gelukkig zat er niemand op de fiets. In Duitsland werd de film „Kame- radschaft" vervaardigd en deze rol prent werd door de Baarnse bioscoop als een „vredesfilmwerk" aangekon digd. De Duitsers hebben blijkbaar wei nig van deze film opgestoken. Een Baarnse jongeman fietste van zijn woonplaats naar Soest. Onderweg werd hij ingehaald door twee onbeken den, eveneens op de fiets. De één stak hem tweemaal met een mes, de ander duwde hem met fiets en al de sloot in. Het slachtoffer werd door andere voor bijgangers - die het beter met hem meenden - naar een dokter gebracht. Van de daders was geen spoor te vinden. Baldadige lummels waren er ook 30 jaar geleden, Dat ondervonden enige gemeentewerklieden, die in de Eem- straat bomen aan het kappen waren. Om "tijdig vallen te voorkomen hadden ze een boom met enige touwen vastge zet. J. L. sneed die door en de boom viel op het onjuiste moment, zonder echter een ongeval of schade te ver oorzaken. De jongeman werd door de houthakkers gegrepen en eerst goed af gerost voor hij aan de politie overge geven werd.

Soester Courant | 1962 | | pagina 9