Sportcolberts Zomercolberts Pantalons Terlenka J. Hoppenbrouwers Krabbels van Knelis. TUINPARASOLS TON BEUKEN SOESTERBERG Officiële mededelingen. Eichmann's laatste ogenblikken. MET RAAD EN DAAD. In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Woninginrichting jfmnp merk dus perfecte coupe en afwerking 3.95 4.95 7.95 J. Hoppenbrouwers 29,7E 32,50 - 59,50 - 71,50 - 81,50 29,75 - 39,75 - 42,50 32,50 - 39,75 - 49,50 VAN WEEDESTRAAT 80 TELEFOON 2670 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak ut bar evonde heb zo- veul ongelukke aster zaoterdag en zondag weer in ongs laand deur ut verkeer wao- re. Heul bar. Dartien minse gonge leevend van huis en ze dochte leevend terug te liomme, maor ho maor. Ze kwamme dood tuus. D r komme veul meer auto's en veul meer stoomfietse aster ewest binne en netuurlek beure d'r dan meer ongelukke. Maor d'r binne d'r zo'n barre hoop bie die heul nie neudig ewest waore. Bie die dartien ok. Zit me daor 'n jochie van dartien jaor op 'n brommer waor- op die heul nie zitte mag en komp 'n paor meter van zien huus ongder 'n trein. Het zo'n jochie dan gin vaoder of moeder die zeige, jie bin veuls te klein veur 'n brommer. Ok mit 'n brommer verongelukte 'n aander jochie van zestien jaor. Ok veuls te jong, as je 't ming vraogt. Heul bar was dat ongeluk mit die auto waorin vaoder, moeder en zes king- ders zaote. Dat jonge goed allegaor naor ut ziekehuus, vaoder en moeder dood. Das toch wel heul arg, en mis schien was ut ok nie neudig ewest dat- tie auto teuge 'n bus botste. Netuurlek bin ik 'n bar ouwerwetse kérel ak zeig datter gin enkele auto harder as tachentug kilemeter zou mot te rieje. Ok nie buute de steje en dar- repe, maor wijje wel geleuve datter gin tweeduuzend dooje per jaor in ongs laand int verkeer zouwe weeze ajje in de darrepe en steeje maor vieftug of zestug zou magge rieje en daorbuute hoogut tachentug. Al die haost het al- leenug maor zin veur de brandweer, de pelisie en ziekenauto's. Maor niet veur de minse die eerst zo neudug honder- denvieftug motte rieje en dan 'n koppie koffie gaon zitte lebbere of 'n biertje drinke en dan op zitte snieje dazze weer zo meraokels hard ereeje hebbe. Tweeduuzend dooje int verkeer in ongs laand per jaor en altied 'n stuk of twaolef bie ongs in Soest. Das veuls te veul en da komp veurnaomelek deur dat harde rieje. raadde de jongens aan 't gebouw te ge bruiken zoals het behoort, zodat de groep er lang trots op zal kunnen zijn. Akela Huis in 't Veld vond het prettig dat er zo'n goed contact is tussen het bestuur van Soest en de jeugdbeweging. Hij sprak de wens uit dat het de Hop man Masselmangroep goed mag gaan en bood een foto van Lord Baden Po- well, de stichter van de padvinderij, in lijst aan. De heer Rijks bedankte omdat men hem uitgenodigd had als voorzitter van de plaatselijke commissie het hordehol te openen. Het is prettig dat deze com missie niets aan de bouw heeft behoe ven te doen, hetgeen erop wijst dat de groep zelf tot goede aktiviteiten in staat is. Akela Valentin en assistentleidster mej. G. Kloet boden geschenken aan, waarna het nieuwe gebouw door de heer Rijks geopend werd en alle aanwezigen deze aanwinst van de Hopman Masselman groep bezichtigden. WIJZIGING VERWARMINGSINSTALLATIE. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" heeft de ge meente verzocht medewerking te ver lenen bij het wijzigen van de kolen- verwarmingsinstallatie van de Groen van Prinstererschool in een oliestook- installatie, die volautomatisch werkt. Hiervoor is 3750,nodig. Het is moei lijk krachten aan te trekken die de kolenstookinstallatie verzorgen kunnen terwijl er bij oliestook geen stofvor ming is. Het college van B. en W. stelt de raad dan ook voor medewerking te verlenen. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. NIEUW HORDEHOL HOPMAN MASSELMANGROEP. Zaterdagmiddag is door de heer A. Rijks, voorzitter van de plaatselijke commissie die de belangen van Soester padvinders behartigt, in het bos aan het einde van de Sparrenlaan het nieuwe hordehol van de Hopman Masselman groep geopend. Het welkomstwoord werd gesproken door Hopman Van der Schoor, die het openen van het hordehol een nieuwe mijlpaal in het bestaan van de groep noemde. T-wee jaar geleden kon een nieuw lokaal voor de verkenners ge opend worden. De hopman bracht de vele aanwezigen dank voor hun komst. In het bijzonder akela Huis in 't Veld, hoofdcommissaris van de welpen, oubaas Vos, akela Va lentin uit Amersfoort, de leden van de plaatselijke- en de groepscommissie en afgevaardigden van andere padvinders- groepen. De heer Van der Schoor bracht dank aan het echtpaar Borreman, dat zoveel gedaan had voor het tot stand komen van het nieuwe gebouw, aan de groepscommissie en in het bijzonder aan dc heer W. Hoek, die door het hoofdbe stuur van de Nederlandse Padvinders vereniging onderscheiden werd met het dankbaarheidsinsigne. Akela Huis in 't Veld, zelden is een akela een man, wenste de groep geluk namens het hoofdbestuur van de N.P.V. Hij wees de verkenners en welpen er op dat zij door vele jongens benijd wor den om de prachtige omgeving waarin zij 't spel van verkennen kunnen spelen en om 't nieuwe hordehol. De akela NIEUWE ULO-SCHOOL. Op verzoek van het college van B. en \V. is de bouw van een nieuwe ulo school op de Eng door de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen op de urgentielijst van 1962 geplaatst De huidige ulo-school in de Middel wijkstraat telt 5 klassen met 5 leer krachten, maar heeft slechts drie loka len ter beschikking. Twee lokalen van de lagere school zijn in gebruik. De bouw van een nieuwe school is dan ook nodig. Niet in het minst omdat de oude school afgebroken zal worden ten be hoeve van een weg die de rijksweg en de Eng zullen verbinden. Het college van B. en W. stelt de raad vcor te besluiten deze school op te richten en de architecten P. en H. Beekman B.N.A. op te dragen een plan tc maken. Hiervoor is 8000,nodig. MARGRIETSCHOOL. Namens de oudercommissie en het on derwijzend personeel is aan het college van B. en W. verzocht de openbare la gere school in Soest-Zuid een naam te geven. In gezamelijk overleg werd de naam Margrietschool - naar de mar- grietbloem - gekozen. Het college van B. en W. meent dat er tegen deze naam geving geen bezwaar kan zijn en stelt dc raad voor aan het verzoek te vol- JEUGD-VOLLEYBALTOURNOOI. De afdeling volleybal van de chr. gym nastiekvereniging Olympia heeft zater dagmiddag voor de derde maal een jc-ugd-volleybaltournooi georganiseerd. Het werd geopend door de heer H. Fen- nema, voorzitter van deze afdeling, die de 156 speelsters en spelers van 12 ver enigingen, die in 26 teams 55 wedstrij den moesten spelen verwelkomde en de wens uitsprak dat er sportief gestreden zou worden en dat het sterkste team in iedere klasse de overwinning zou mogen behalen. Na afloop reikte de heer Fennema de prijzen uit. Hij dankte het bestuur van de vereniging K.P.S., dat het terrein aan de Biltseweg gratis ter beschikking gesteld had. De uitslagen van dit tournooi, waarvan de heren D. A. Kamerbeek, H. Franke- na en W. J. L. Paans de leiding had den, waren Meisjes1, S.V.V., Soest. 2. Vios, Amersfoort. 3. Sportcentrum, Hilver sum. 4. Vives, IJsselstein. Finalepartij S.V.V. 1Vios 15-12 15-6. Om de derde en vierde plaats Vives Sportcentrum 6-15 12-15. Jongens tot en met 15 jaar 1. Cito 3. 2. Olympia 2. 3. Spirit 2. 4. Jeugd- sport 3. Jongens tot en met 17 jaar 1. Cito 1. 2. V.V.Z. 3. Cito 2. 4. Olympia 1, Finalepartij V.V.Z.Cito 15-10 3-15 11-15. Om de derde en vierde plaats Cito 2 Olympia 15-12 15-10. RIT VAN A.C.S. De Automobielclub Soest organiseerde zondag een rit van 70 km door Soest en Soesterberg, waarvan het parcours was uitgezet door de heren J. van de Bank en J. Oosterbeek. Er werd ge start bij hotel De Soester Duinen, waar cok de finish was. De prijzen werden uitgereikt door de heer J. v. d. Bank. Er waren 20 deelnemers. De uitslag was 1. J. Harlof, Oegst- geest, 27 strafpunten. Mevr. Harlof won door haar kaartlezen de Coupe de Zon- neheuvel. 2. J. Sfreddo, Amersfoort, 54. De heer D. Roersen won als kaartlezer de wisselzuil van De Soester Duinen. 3. J. Bedink, Woudenberg, 60. 4. G. Mandersloot, Woudenberg, 99. S.E.C.-HONKBAL. De voor de bezetting van de laatste plaats in de eerste klasse van het ray on t Gooi-Utrecht belangrijke wedstrijd tussen S.E.C. en S.D.O. werd met 7-4 in het voordeel van de Soestenaren beslist. Door deze overwinning zijn de kansen op behoud van het eerste klas- serschap aanzienlijk gestegen. De zaterdag 14 juli te spelen wedstrijd tussen S.E.C. en H^C.A.W. 3 kan voor de Soester spelers wel eens van beslis sende betekenis blijken te zijn. Ir de wedstrijd tegen S.D.O. had wer per Blok - die tot 9 x 4 wijd en 12 x 3 slag kwam - nog wel eens de steun van zijn veldspelers nodig om de Bussum- mers het scoren te beletten, maar ge ïnspireerd door coach Tinlin speelde het S.E.C.-team een uitstekende wed strijd. Vooral Harris verrichte als korte stop enige fraaie reddingen, terwijl van ger Pan eveneens op een goede wed strijd kan terugzien. Nadat S.D.O. in de eerste inning de leiding genomen had, kwam S.E.C. fel"j terug en reeds in de gelijkmakende slagbeurt werd de score 2-1 in het voor deel van de Soestenaren. Enkele fraaie honkslagen stelden Harris en Van der Gaast in staat de thuisplaat te passeren Hierna bleven de verdedigingen de si tuaties voorlopig meester, totdat in de vierde, vijfde en zevende inning S.D.O. - onder druk van de S.E.C.-aanval - enige steken liet vallen. Nieuwenhuis (2 x), Blok, na een fraaie 2-honkslag, en Van Limburg Brouwer profiteerden hiervan dankbaar, zodat de groenwitten na 7 innings een veilige 7-1-voorsprong hadden. In de twee laatste innings kwam S.D.O. nog even fel terug en zij wisten in te lopen tot 7-4, maar verder liet werper Blok het niet komen. De stand in deze afdeling is thans H.M.S. 10-20, Elinkwijk 10-14, Donar 10-14, U.V.V. 3 8-9, H.B.C. 2 10-8, S.E.C. 9-6, S.D.O. 10-4, H.C.A.W. 9-2. Soesterbergsestraat 51A - Tel. 2180 krimpvrij kreukherstellend h lichtgewicht wasbaar waterafstotend Van Weedestraat 80 tel. 2670. VERGADERING V.V.D. De afdeling Soest-Soesterberg van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie houdt op maandag 16 juli een leden vergadering in het Oranje Hotel. De candidatenlijst voor de tweede kamer zal naar volgorde van voorkeur vast gesteld worden. AANKOOP VAN GROND. Van de heer J. H. M. Huer zal de ge meente 44 m2 grond kopen, gelegen aan de Birkstraat voor 220,Deze aankoop houdt verband met de aanleg van rijwiel- en voetpaden. Voor het aanleggen van sportvelden wordt van de heer B. J. H. Kok 19.462 m2 grond, gelegen aan de Bosstraat, ge kocht. De prijs is 55.000, VLUCHTEN VAN RUFFEC EN ST. DENIS. De duiven van De Vriendschap vlogen 779 km vanaf Ruffec. Ze werden zater dag om 6.15 uur gelost met w.wind. Er waren 27 duiven in concours. De eerste arriveerde om 19.26.58, de laatste prijswinnende duif kwam om 20.34.0 aan. Uitslag W. Nieuwenhuis 12 7. Z.K.H. Prins Bernhard 3. F. Groenestein 4. W. Roest 5. E. C. v. Daatselaar 6. Negenentachtig duiven vlogen 416 km vanaf St. Denis, Ze werden om 6 uur met n.wind gelost. De eerste duif kwam om 12.19.2 aan, de laatste prijswinnen de duif arriveerde om 12.46.10. Uitslag W. Altenaar 1 3 14. D. J. Bos 2 C. Vaessen 4 5 6 16. Z.K.H. Prins Bernhard 7 8 9 10 22. J. A. B. v. Kloos ter 11. W. Nieuwenhuis 12 17 18 19 20 21. J. G. Kamerbeek 13 15. MIXED HOCKEY CLUB BESTAAT 10 JAAR. Op 23 september zal het 10 jaar gele den zijn dat de Mixed Hockey Club Soest werd opgericht. „Dat hoef je in Soest niet te proberen", was het pes simistische commentaar van velen. Men probeerde het toch en startte met enorm veel enthousiasme. Nu, na tien jaar, speelt de M.H.C. met 15 elftallen in de competitie. Het eerste heren- en het eerste damesteam brachten het tot de tweede klas. Vergeleken bij verschillende nabuur clubs, die al 40 en 50 jaar bezig zijn, slaat de M.H.C. nog in de kinderschoe nen. Dit is dan ook de reden, dat de viering van het tweede lustrum niet zozeer naar buiten gericht zal zijn, maar hoofdzakelijk op de eigen leden en oud leden. De plannen, die de lustrumcom missie gesmeed heeft, klinken als een klok, maar moeten nog geheim blijven om het verrassingselement te behouden. Wel kan nu reeds bekend worden ge maakt dat de viering in het weekeinde van 29-30 september valt. Ook alle oud-leden zijn hierbij van harte wel kom. Zij kunnen zich opgeven bij het secretariaat van de M.H.C., Sparre- laan 2 te Soest. ONVOORZICHTIGE RIJDSTER. Op de Molenstraat fietste mej. D. C. B. uit Hilversum. Zij keek achterom en zwaaide naar haar verloofde. Al zwaai end reed ze tegen de auto van de heer P. J. Q. die tijdig gestopt was. Mej. B. kreeg schaafwonden aan haar knieën en twee losse tanden. Mevr. E. S.-H. reed vanaf de Van Wee destraat de Prins Bernhardlaan in per auto. Van de zitting naast haar viel een mandje. Ze pakte dit, raakte het stuur kwijt en reed het hek van de Ned. Handelmij. omver. De politie bracht de auto weer op het goede pad. WIELERA V OND VIERDAAGSE. Onderhandelingen van. de wielervereni ging Tempo en enige Soester bedrijven die een eigen wielerploeg willen laten rijden zijn succesvol geweest. Er wordt gereden op 7, 8, "9 en 10 augustus. Er kunnen nog enige ploegen geplaatst worden, terwijl er aan giften reeds een bedrag binnenkwam waarvoor men een ploeg kan laten rijden. GESLAAGD. Als leerlingen van het Constantijn College te Amersfoort slaagden voor gymnasium A J. Stalenhoef en K. J. J. G. W. Wüsterfeld voor H.B.S. A A. C. J. Schrijvers, en voor H.B.S. B G. C. M. Tammer en W. P. O. Wüste- feld. De heer A. van de Vis slaagde voor het examen 2e stuurman grote handels vaart. EXAMENS. Voor het P.B.N.A.-diploma bouwkundig opzichter-tekenaar deel I slaagde de heer P. Schurink te Soesterberg. B. Kalee en C. van der Velden slaag den voor het Mulo-diploma A en voor het middenstandsdiploma. OPVOERING DOOR CHR. KINDERKOOR. Het Chr. Kinderkoor „Jonge Stemmen" Soesterberg zal donderdagavond, 12 juli a.s., in Huis ten Halve, opvoeren de kin deroperette „Reepelsteeltje". GESLAAGDEN CAROLUSSCHOOL. Alle leerlingen van de St. Carolusschool, die examen deden, zijn ook dit jaar weer geslaagd voor de verschillende toelatings examens. Het zijn Helma de Wildt, M.M.S. „O.L. Vrouw ter Eem", Amersfoort; Raymond Bodeving, Gymnasium Constantinianum, Amersfoort; Alfons Bouma, Gymnasium College van het H. Kruis te üden. Voor de R.K. Meisjes U.L.O. te Zeist Corry Merts, Rita Werkhoven, Mizzy Schuiling, Henneke Adler, Hedy Wilmot Klink en Rene Wesselkamp. Voor de R.K. Technische School „Niek Savio" te Amersfoort Danny Nagel, Henk de Reus, Ton de Reus, Wim van Schalm. De overige leerlingen werden allen toe gelaten op de Brugschool „Christus Ko ning", Huishoudschool „St. Anna" en R.K. Meisjes U.L.O. te Amersfoort en R.K. Jongens U.L.O. te Zeist. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN LAETITIA. De uitslagen van de onderlinge wed strijden van Laetitia waren als volgt Jongens II 1. Theo Duivenbode. 2. Ru- di Andoetoe. 3. Arjaan Brouwer. Jongens III 1. Boy Heur. 2. Ben Koe voet. 3. Peter Schuin. De drumband van „Laetitia" behaalde in Catricum de 2de prijs met slechts één punt verschil met de eerste prijswinnaar. Zondag is de drumband op uitnodiging naar Werkhoven geweest. VERANDERING SPREEKUUR. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zijn gebruikelijke spreekuur op woensdag, 11 juli a.s, zal worden gehouden van 8.30 tot 9.30 uur. Een authentiek bericht spreekt over de laatste ogenblikken die Eichmann in de gevangenis doorbracht, in tegenwoordig heid van een predikant, diens echtge note en een speciale politie-officier. Mevr. Huil, de predikantsvrouw, zei o.a, „Wij hebben nog slechts enkele ogen blikken het is het laatste wat wij hebben te zeggen, daarna moeten wij scheiden. Denk aan de moordenaar aan het kruis. Op het laatste ogenblik kwam hij tot inkeer en vroeg of Jezus aan hem denken wilde als Hij in Zijn ko ninkrijk zou zijn gekomen. Misschien wilt u tot inkeer komen en het Ko ninkrijk van God ingaan inplaats van verloren gaan...." De predikant „Bidt tot de Heer Jezus". Eichmann „Zal de predikant tot het eind bij mij blijven Mevrouw Huil: „Ja, tot het eind Ds Huil „Hebt U misschien een wens die wij kunnen overbrengen aan uw familie.... Zoudt u willen dat wij de Duitse bijbel die wij u gaven, aan uw vrouw zenden Eichmann „Zij heeft haar eigen bijbel". Mevrouw Huil „Misschien zou zij graag de bijbel willen hebben die u zelf de laatste weken hebt gebruikt". Eichmann „Ja, dat zou aardig zijn, zend u hem maar". Eichmann hield vol dat hij bereid was te sterven. Hij maakte de indruk dat hij gelukkig was, hij liet geen spoor van angst zien. Hij scheen het eind te verwelkomen. Toen ik in het kan toor zat, kwam de politieman binnen met een glas alcohol. Eichmann maakte de indruk dronken te zijn, maar toen de politieman hem zijn polsen kwam vastbinden en de handboeien aandoen, vroeg hij een ogenblik te wachten. Dit werd hem toegestaan en hij ging in een hoek staan bidden. Toen keerde hij zich naar de politieman en zei „Ik ben gereed". Hij werd kort voor middernacht opge hangen. Toen de politieofficier 's morgens de dodencel verliet zei hij „Ik hoop dat ik voordat ik sterf, dezelfde gelegen heid zal krijgen, die men deze man heeft gegeven". JAN STEEN. Bij werkzaamheden in 1923 kwam ik langs een klein huisje in Warmond, waarvan de mensen vertelden dat Jan Steen daar gewoond heeft. Kan dat vraagt M. A. Antwoord Jan Steen leefde van 1626- 1679. Het is inderdaad juist dat deze schilder van 1656 tot 1660 in Warmond heeft gewoond, maar het is zeer on waarschijnlijk dat een klein huisje uit die jaren in 1923 nog in bewoonbare staat zou verkeren. Daar u ook niet aangeeft welk huis u werd aangewezen, kunnen wij een en ander helaas niet controleren. SCHELLING. N. d. T. stuurt ons een afdruk van een munt en vraagt wat voor één dit er wel zal zijn. Antwoord Vermoedelijk is uw munt 'n schelling (zes stuiver) van de stad De venter. Concordia Resparvae Crescunt betekent eendracht maakt macht (let terlijk door eendracht groeien kleine zaken). Het andere betekent: Nieuwe zilveren munt (monet argentea) van de stad - civitas - Deventer. Aan weerszij den van het wapen zult u waarschijn lijk 6 s - 6 stuiver - zien staan. Om streeks 1690 werden in de rijkssteden veel van de schellingen uit slecht zil ver geslagen. NAMEN. Wat betekenen de namen Anne Jo- sephine schrijft E.S. Antwoord De voornamen Anne Jo- sephine zijn de Franse namen voor Anna - de aangename, de lieflijke - Josephina - de toegevoegde. Anne is 'n Friese (jongens)naam, en „Jos", als af korting van Joseph, zal wel worden aangenomen als officiële voornaam. Mocht echter de ambtenaar van de bur gerlijke stand in uw woonplaats „Jos" niet accepteren, dan zoudt u de Spaanse naam voor Joseph kunnen opgeven en wel „José". VIER KINDEREN. Wij hebben 4 kinderen, de oudste is 8 jaar. Nu krijgen wij per 1 januari 1963 kinderbijslag vanaf het derde kind omdat we kleine zelfstandigen zijn. Kunt u me ook vertellen hoeveel of we krij gen We verdienen boven de f 4000,-, schrijft G. A. AntwoordDe kinderbijslag voor zover thans bekend voor een kleine zelfstan dige in groep b - f 4000,- tot f 14.000,- - voor het derde kind, bedraagt f 0,53 en voor het vierde kind f0,73 per dag.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2