f Kies PHILIPS en u hebt zekerheid Oc koemaket fo f* «.«VWs 1| 5 TWEEDE BLAD HET MONSTER VAN LOGH NESS. m Voor nu en voor de toekomst Firma G. van de Pol ■L. *ntm: D. ENGEL Firma VAN DE WIJNCAART Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEB 63 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN TERKOOP NU trnyêOwfluJc, Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie 5TICHTSE SCHOENHUIZEN Jaag die ondragelijke Dat Inkt met Krnseben Loodgieters werkzaamheden. f 975,- v. Weedestr. 72 - Soestdijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Wilt U rijles naar uw zin? Stap dan bij „De Witte Pompen" in. Auto- en Scooterrijschool |n blij verwachting Politie telefoon 4444 en 4445 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 13 JULI 1962. Taxaties- Hypotheken - Assaran tiën-Expertise goed mogelijk, dat de expedities ook we tenschappelijk betekenis zullen hebben. Inderdaad zijn bij het meer van Loch Ness dingen waargenomen, die men niet 'kan afschuiven op de verbeelding van de mensen. In 1958 organiseerde de BBC een directe televisie-uitzending vanaf wintem\vel'"koud een scrihiP' fdat °P he' L°ch NeSS V°er' De varende studio beschikte over een so- veel weg heeft van een radarinstallatie, wer- waargenomen, waarvoor de deskundigen geen verklaring hadden. In 1960 concludeerde de wetenschappelijke expeditie Britten gaan het serieus onderzoeken. Welke geheimen schuilen onder de zacht-rimpelende oppervlakte van het Loch Ness Het langgerekte Schotse bergmeer, waar het 's is, maar nooit zo, dat het meer dicht-v, i narapparaat. Op het scherm, dat vriest, waar altijd vers water in wordt w t^eft--- gevonden en waar de ongelooflijkste echo's verhalen de ronde doen. Al bijna een eeuw lang wordt er gepraat over „Het Monster". Het ondefinieerbare dier, waai-van de een zegt, dat het alleen bestaat in de fantasie van overspannen toeristen en de ander, dat het een verre nakomeling is van de al miljoenen ja ren uitgestorven Plesiosaurus, een me terslang prehistorisch reptiel, verwant aan de Dino- en de Brontosaurus. De Engelsen hebben nu besloten eens en voor al een eind te maken aan de dikwijls hete discussies. Begin juni is een eerste expeditie naar het meer ver trokken. Met behulp van moderne elee- tronische apparaten zullen de leden van de expeditie het Loch Ness tot op de bodem uitkammen. JA! Naast de Super-reiniging Populair chemisch reinigen jumper pantalon blouse (wol) Uitgezonderd witte kleding. SOEST, Dep. Merelweg 10, tel. 3258, met Ï;J, In: Hilversum. Laren, Bsarn. Hulzen, Buisum, Nederhorst d. Berg. Wel zelf even brengen en halen. Vertegenwoordiger in het Gooi van „PEKSI", suède-relntglng. Deze expeditie staat onder leiding van de kaalhoofdige luitenant-kolonel H. G. Hasler, een ex-marine officier, die be zeten is van alles wat met het water heeft te maken. Hij nam deel aan avon tuurlijke zeilwedstrijden, overwon in zijn eentje in een kleine sloep de Oceaan en is nu figuurlijk gevangen door het mon ster van het Schotse meer. „Blondie Hasler" - legendarisch gewor den als commandant van een groep commando's, die in 1942 de Franse ha ven Bordeaux binnendrong en een groot aantal Duitse schepen vernielde - zal tot eind juli dag en nacht met veertig vrij willigers de oppervlakte van het meer onafgebroken in de gaten houden. Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn Rheum&ttscb» Pijnen er alt! Inderdaad - een simpele bloedzuiverende kuur doet wonderen. Naarmate de bloezuiverende organen krachtiger gaan werken, daartoe aangespoord door Kru- schen's zes minerale zouten, wordt het bloed allengs weer puur en zuiver als weleer. Alle onzuiverheid erin wordt los gemaakt en afgevoerd en kan zo geen schade meer doen aan uw gestel. Pijnen nemen hand over hand af en U voelt U al gauw weer de oude, vief, fit en veer krachtig. Wacht er niet mee. Begin uw Kruschen kuur liever vandaag dan morgen. „Men moet toegevgen, dat het monster van Loch Ness inderdaad een mysterie is. Een aantal onduidelijke waarnemin gen, raadselachtige geluid-echo's en de biologische omstandigheden onder water wijzen erop, dat Loch Ness best een vreemd en ongewoon schepsel kan be vatten". De eerste berichten over een „vreemd dier" in Loch Ness dateren uit 1871. De eerste foto werd gemaakt door een lood gieter uit de omgeving, Hugh Gray. De afbeelding - gemaakt met een eenvou dige box - toont een zwarte schim, te midden van opspattend water. Specialis ten van Kodak hebben uitgemaakt, dat de foto geen trucopname is. In aprE 1934 werd de tot nu toe duidelijkste foto gemaakt door een Londense arts. Duide lijk zijn de kop en de hals te zien van een dier, dat voorkomt in geen enkel zoölogisch naslagwerk. De afbeelding toont wel merkwaardig veel overeen komst met de gereconstrueerde Plesio- saur. De foto werd echter gemaakt op een psychologisch zeer ongelukkig mo ment. Juist kort tevoren had een acteur een practical joke uitgehaald door langs de oevers van het meer voetsporen te maken met behulp van een poot van een hippopotamus, een ander prehisto risch dier, dat men, nadat beenderen waren gevonden, nauwkeurig kon „na bouwen". In totaal zijn een honderdtal waarnemingen gedaan sinds in 1871 de eerste berichten verschenen. Want Philips TV-toestellen hebben een in gebouwde UHF kanaalkiezer. Alleen met die UHF kanaalkiezer kunt u de toekom stige programma's (het tweede Nederland se programma b.v.) ontvangen. Bovendien geven Philips en wij u de ze kerheid van een betrouwbare service. Oók als u uw toestel al vijf jaar hebt. Koop dus bij ons uw PhUips toestel. Dan bent u zeker van uw zaak. De tweede expeditie, die dezer dagen naar Loch Ness vertrekt, zal nauw met de eerste groep samenwerken. De leden zullen voornamelijk het „dieptewerk" voor hun rekening nemen. Voor dit doel is speciale apparatuur uit Noorwegen aangevoerd. Een Noorse fabriek heeft - voor gebruik in de Noorse fjorden - een handige, kleine, maar krachtige sonar ontworpen, een apparaat, dat geluids golven uitzendt, waarna men aan de manier, waarop de golven worden terug gekaatst, kan ontdekken, wat zich on der water bevindt. Het apparaat heeft een bereik van 400 meter, ruim vol doende dus voor het bergmeer, dat op de diepste plaatsen 200 meter meet. Langs de rotsige oevers van Loch Ness. twee kilometer breed maar veertig ki lometer lang, zullen de beide expedities observatieposten inrichten. De tweede groep - gevormd uit studenten van de beroemde universiteiten van Oxford en Cambridge - heeft daarbij de beschik king over scherpe kijkers en camera's met telelenzen, die op een afstand van drie tot vier küometer nog duidelijke opnamen mogelijk maken. Waarom al deze drukte, waarvan heel wat mensen zullen zeggen, dat zij ver spilling van tijd en geld is De expe dities worden betaald door het Engels dagblad „The Observer". Van Lenneplaan 69 Telcf. 2935 b.g.g, telef. 4332 Voor al uw O i (D V. Philips super-ontvanger met 59 cm beeldbuis. Constante beeldkwa liteit. In donker of naturel. In teak f 20,meer. Philips super-ontvanger met 59 cm beeldbuis. Alle bedieningsknop pen van voren. Zeer geschikt voor inbouw. f 1075. PHILIPS De Britse zoöloog, dr. Denys Tucker, verbonden aan de universiteit van Cam bridge, is een van de weinige geleerden, die openlijk geloof hecht aan de berich ten over het een of andere wonderlijke beest in het Schotse bergmeer. Volgens hem zijn er twee mogelijkheden voor wat betreft de afkomst van het mon ster. In het meer komen veel palingen voor. De levensomstandigheden voor deze dieren zijn bijzonder gunstig. Mo gelijk is, dat in de verre diepten van het meer bepaalde palingen zich tot een su perras hebben ontwikkeld. Men wijst er op, dat in het nabije Loch Quoich, dat lang niet zo diep is, palingen zijn ge vangen van twee meter lengte. De twee de theorie is de Plesiosaur-afkomst. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Maar hoe is deze afstammeling dan in het meer gekomen Lang geleden - re ken gerust op miljoenen jaren - moet dan een kolonie van deze reuzenreptie- len in het meer hebben geleefd en het moment hebben doorstaan, waarop het meer door een vulcanische uitbarsting in deze roerige oertijd van de zee werd gescheiden. In het donkere hart van Loch Ness moet de kolonie de eeuwen hebben getrotseerd. Onwaarschijnlijk lijkt, dat de monsters lang geleden hun weg van de zee, via allerlei kanalen, grote naar het meer hebben gezocht omdat de De zee niet meer het juiste voedsel kon le- krant kan er in ieder geval aardig wat veren. Deze maanden moeten de beslis- reclame mee maken. Maar het is heelsing brengen. INTERVIEW MET SPRNGBOK. Het maandelijkse orgaan van de Soes- ter Turnclub heet De Springbok. In het nummer van juli is een echte springbok aan het woord, tijdens een interview dat hem afgenomen wordt door een redactielid van het clubblad. Men noemde het bokkig interview. Vreemde figuur is me die springbok. In tijden laat hij zich niet zien en zo duikt hij weer op. Van de week stond hij heel onverwacht bij ons op de stoep, en na een verlangende blik op ons welige grasveld geworpen te heb ben, stapte hij binnen met de woorden „Lekker gazonnetje, pas er maar goed op". We begrepen hem maar al te best. Zich ongegeneerd behagelijk uitstrek kend in onze enige gemakkelijke stoel zei onze vriend „Ik wil een interview". Dat is voor een verslaggever altijd een mooie wens en wij grepen geestdriftig naar ons schrijfgerei. „Spuit maar op vriend", merkten wij iets te enthousiast op. En ja hoor, daar was hij al. „Ik ben niet bij de brand weer en ik vind vriend een groot woord, dat je niet te gauw moet gebruiken. Vrienden zijn schaars en het zal nog lang duren eer je wat voorzichtiger met de woorden zult gaan omspringen". Ik zweeg beschaamd. Hij zegt het vaak bits, die Springbok, maar hij had weer eens gelijk. En wat achter aankwam heb ik toen zonder commentaar opgeschre ven. Het was weer helemaal in de roos. „Ik ben deze maand eens meegelopen met één van jullie contributie-insters" begon de Springbok. „Nee", - hij hief zijn hand bezwerend op - „ze heeft me niet opgemerkt, daar pas ik wel voor op. Nu, bij één van de adressen kwam de mededeling dat Jantje wel geschrapt kon worden als lid, want hij had geen zin meer. Nu schrijven jullie altijd al leen over nieuwe leden. Maar dat is maar één kant. Er bedanken ook wel eens leden. Om goede redenen en dan is het jammer, maar „geen zin meer hebben", speciaal bij kinderen, dat is geen reden. Ik vind het maar onverstan dig als ouders daaraan toegeven. Dan i.-; het hek van de dam. Ik, als echte bok, kan daarover meepraten. Dan wordt het hier grazen en daar grazen, maar nergens je buik vol. Een maandje bij een sportclub, een paar maanden muziek en dan weer wat anders. Dat is niet goed. Wanneer een kind reeds op jonge leeftijd zelf mag beslissen wat het wil en daarbij aan elke gril tot verandering wordt toegegeven, dan vindt je dat in zijn latere leven altijd terug. Zo'n type huppelt later even plezierig van de ene baas naar de an dere. Die heeft nooit geleerd dat je met het goede ook altijd het minder goede moet aanvaarden, omdat er nu eenmaal geen volmaakte dingen op dit ondermaanse zijn. Goed, ik zie aan je gezicht wat je denkt. Natuurlijk moeten ouders geen dicta tors zijn, maar ze moeten wel leiding geven, en het kind erop wijzen, dat een eenmaal gekozen weg niet zonder meer weer verlaten kan worden. Als je ze daarop wijst, dan volg je een lijn die goede kansen biedt flinke mensen van je kroost te maken". En daarmee zijn we het helemaal eens. Steenhoffstraat 25 - Soest - Tel. 2185 Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dot gratis is in- bii een Bobyderm bet. 4elijk oiai< gesloten waarin alles voor een vorstelijke verzorging van Baby s tere huidje. GESLAAGD, Onze plaatsgenoot G. E. J. Meun slaag de te Den Haag voor het staatsdiploma „Heilgymnastiek en Massage". BIOSCOOPPROGRAMMA. Van heden tot en met zondag - uitge zonderd zondagmiddag - draait in het City-theater de film „Glaudelle en haar minnaars", waarin het meisje Glaudelle start als een lieftallig wicht, maar als de man die met haar trouwen zal haar ontrouw wordt verandert ze in een gevaarlijke vrouw, die alle man nen het hoofd op hol brengt en van hen profiteert. Intussen is haar moeder blij dat het huwelijk van haar dochter met Linn Varner niet doorgegaan is, want Linn is maar een arme jongen en zij wil haar kind getrouwd zien met de rijke Crawford, een weduwnaar van middelbare leeftijd. Claudelle weigert dit, maar wel neemt ze geschenken van hem aan, evenals van alle mannen die ze in haar netten vertrikt heeft. Het loopt tenslotte op moord uit als Dennis, die eveneens met haar trouwen wil, door een medeminnaar overreden wordt, en zelfs wordt Claudelle slachtoffer, want de vader van Dennis schiet haar neer. Van maandag tot en met woensdag „Battle Cry", naar het bekende oor logsboek van Leon Uris, dat in ons land onder de titel „Gezworen Kamera den" uitkwam. Gelukkig handelt het grootste deel van deze film in de vrije tijd van de hoofdpersonen, zodat men niet steeds de indruk heeft een oorlogs film te zien, maar de oorlog in de Pa cific staat op de achtergrond. Daar sneuvelt majoor Huxley, die de hoofd rol in deze film vervult en uitgebeeld wordt door Van Haflin en daar wordt Andy zwaar gewond. Hij moet een been verliezen en het kost zijn kameraden heel veel moeite hem de moed tot ver der leven te schenken. Deze film is een ereresultaat aan de kranige Ame rikaanse mariniers, die zo'n belangrijk aandeel hadden in de zege op Japan. Zondagmiddag „Rio Bravo" met John Wayne en Dean Martin, waarin Wayne het als de brave sheriff Chance aan de stok krijgt met alle mogelijk gespuis, maar tenslotte zegeviert het recht, zo als dat in een goede cowboy-film be hoort. „Zij waren nog geen 20" is de titel van de film die donderdag draait. Men kan eruit leren dat de problemen van de hedendaagse jeugd niet gering zijn, maar dat deze met moed en gezond ver stand overwonnen kunnen worden. HENGELWEDSTRIJD. Morgenmiddag - zaterdag 14 juli - houdt de Hengelsportvereniging „De Snoekbaars" haar jaarlijkse wedstrijd voor jeugdige personen van 8-13 jaar en voor dames. De deelname is gratis en toch zijn er schitterende prijzen. De wedstrijd vindt plaats in de grote zand- put aan de rijksweg bij het viaduct de Eem te Baarn. Er wordt om half drie met vissen begonnen.

Soester Courant | 1962 | | pagina 9