TWEEDE BLAD TELEF. BRAM)WEER 3 3 3 3 VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 24 JULI 1962. SOESTER AVONDVIERDAAGSE WIELRENNEN. Aanvankelijk zou de Soester wieier- avondvierdaagse in de eerste week van augustus gehouden worden, maar om Laren geen concurrentie aan te doen heeft men 14, 15, 16 en 17 augustus genomen. Het bestuur van Tempo - met aan het hoofd de volijverige voorzitter J. Ger- ritse - organiseert deze vierdaagse en het bedrijfsleven zorgt voor het geld dat hiervoor nodig is. Reeds nu heb ben Mercurius, De Magneet (Vervat), Heineken (A. Stalenhoef), Kat-Emaile, Polynorm (Bunschoten), Ocriet (Baarn), Loodgietersbedrijf G. v. d. Pol en Avia toegezegd dat ze 180,zullen beta len voor het laten rijden van een ploeg van vijf of zes renners gedurende vier avonden. De heer Gerritse is nog met een zeven tal bedrijven in onderhandeling voor de vier ploegen die het dozijn zullen vol maken, al is het financieel ook moge lijk met tien of elf ploegen dit unieke wielerevenement te organiseren. Het ziet er echter naar uit dat het dozijn gemakkelijk volkomt. Er wordt gedurende vier achtereen volgende dagen op het parcours Ko- ninginnelaan, Hartweg, Nieuwstraat gereden. Dit is een afstand van onge veer 1300 meter. Er zullen per avond ongeveer 44 ronden gereden worden, een afstand van 60 km, en de organi satoren vonden het derhalve niet nodig de renners een rustdag te geven, want iedere behoorlijke fietser heeft met deze 60 km weinig moeite. Het plan, op verscheidene plaatsen in Soest te rijden, moest in de ijskast tot het volgend jaar. Er moet al om half zeven gestart worden omdat de avon den korter worden en als op vier plaat sen in de gemeente gereden werd, dan zouden vele leden van Tempo, die voor de organisatie moeten zorgen, vier da gen een vrije middag moeten nemen om ervoor te zorgen dat het startschot inderdaad gelost kan worden op de vastgestelde tijd. Voor het organiseren van deze vier daagse heeft Tempo minstens 1800, nodig. Het ziet ernaar uit dat er een groter bedrag zal binnenkomen, want velen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid hun sympathie voor het streven van Tempo te tonen door geld te storten op gironummer 452255 van de heer C. van Es, korpschef van poli tie, die met wethouder W. G. van Za- delhoff en de heer J. Gerritse een schrijven naar vele Soester ingezetenen deed uitgaan, waarin erop gewezen werd dat Tempo bereid was de orga nisatie van de vierdaagse op zich te nemen en waarin bedrijven aange spoord werden een ploeg te laten rijden. Dit schrijven heeft meer succes gehad dan men in Soest had mogen verwach ten en dat is verheugend. De verenigingen Tempo (Soest), Vol harding (Utrecht), St. Willibrord (Utrecht), Stadion (Utrecht), Adelaar (Hilversum), R. en T. C. (Amersfoort), Pedaalridders (Amersfoort), Ulysses (Amsterdam), D.T.S. (Zaandam) en Olympia (Amsterdam) zullen voor de renners zorgen als er tien ploegen in de strijd komen. Mochten het er elf of twaalf worden dan wordt een wieler club in Uithoorn verzocht renners te zenden en mogelijk start er dan ook een militaire ploeg. Bij twaalf ploegen rijden vijf renners per ploeg, bij tien ploegen zullen het er zes zijn. Mocht de ploeg van een vereniging niet volledig zijn dan zorgt Polynorm voor de aanvullng. Loting zal uitmaken welke ploegen de bedrijven krijgen, maar de Polynorm- ploeg rijdt natuurlijk voor Polynorm. De renners mogen op hun shirt 20 x 20 cm of 40 x 10 cm reclame van het bedrijf waarvoor ze rijden dragen. Nog meer reclame wordt natuurlijk ge maakt door de man die de omroep installatie verzorgt, want steeds zullen de namen van rijders, bedrijven en ver enigingen genoemd worden. Het is nog niet bekend wie op de eer ste avond 't startschot zal lossen, maar men mag aannemen dat aan de burge meester, wethouder Van Zadelhoff of hoofdinspecteur C. van Es verzocht zal worden dit te doen. Om 6.15 uur wordt een voorstellingsronde gereden en om 6.30 uur valt het startschot. Verwacht mag worden dat vele be drijven en particulieren premies ter be schikking zullen stellen. Premies tot een waarde van 10,zullen in 1 ronde verreden worden, dus de man die het eerste over de streep gaat nadat de bel gegaan is, ontvangt de premie. Premies van meer waarde zullen over meer ronden verreden worden, waarbij iedere keer punten toegekend worden aan nummer 1, 2 en 3. Wie over drie of meer ronden de meeste punten heeft krijgt de premie. Wie wel eens bij de avondvierdaagse in Baarn was, die zal zich herinneren dat alle mogelijke zaken alle moge- ke dingen beschikbaar stelden, van taarten en worsten tot horloges en cos- tuums. Er komen prestatie- en pech- prijzen en waarschijnlijk zal een neu traal comité van niet-Tempoleden moe ten uitmaken welke renners voor pech- en prestatieprijzen in aanmerking ko men. Het Tempobestuur hoopt dat nog vele financiële steun aan dit voor Soest unieke wielerevenement zullen verle nen. Al het geld dat beschikbaar ge steld wordt komt uitsluitend de ren ners ten goede en is er zoveel geld dat het gewoon niet opkan, dan wordt gereserveerd voor het volgend jaar. Nog steeds is het woord aan het Soes ter bedrijfsleven, maar niet lang meer, want reeds acht van de twaalf ploegen zijn bestemd voor sponsors die voor slechts 180,gedurende vier dagen heel veel reclame krijgen. NACHTRIT VAN S.B.C. Zaterdagavond, om 9 uur, startten 25 bromfietsers, die deelnamen aan de jaarlijkse nachtrit van de Soester Bromfiets Club. Start en finish waren bij hotel Bos en Duin. Het parcours van 80 km was uitgezet en nagereden door voorzitter A. Lu- schen en gecontroleerd door de heer H. van Rouwendaal. De deelnemers reden door Soest, Soesterberg, Den Dol- der, Bilthoven en hielden een half uur rust in café 't Centrum te Soesterberg. Het was een prettige rit met goed weer, maar minder prettig voor de Scherpen- zeelse rijder H. van Eeden, die het vo rig jaar als eerste de Coupe de Waal won, maar nu met 112 strafpunten het laagst eindigde. De uitslag was1. H. Bos, 59 straf punten, winnaar van de Coupe de Waal. 2. E. v. d. Broek (60). 3. J. P. Jansen (61). 4. J. v. d. Bank (64). 5. G. Dammers, Amersfoort, (64). HONKBAL. De zaterdagmiddag gespeelde inhaal wedstrijd tussen de teams van S.E.C. en U.V.V. II eindigde in een verdiende 13-8 overwinning der Utrechters. Een der voornaamste oorzaken van deze Soester nederdaag was wel het feit dat pitcher Blok in deze ontmoeting voor het eerst kennis maakte met een z.g. werpheuvel, ten gevolge waarvan U.V.V. in het begin van de strijd op betrekkelijk eenvoudige wijze een 6-0 voorsprong kon veroveren. Het hoogtepunt van de wedstrijd was ongetwijfeld het moment dat de S.E.C.- coach Tinlin zelf de knuppel ter hand nam om vervolgens, met 2 honken be zet, de bal ver buiten het veld te slaan. De achterstand was op dat moment evenwel te groot om alsnog hierdoor de kans definitief te doen keren. Door niet minder dan 5x4 wijd en 3 honkslagen tegen in de eerste 2 in- nmgs kwam het S.E.C.-veld in het be gin onder zware druk te staan en toen de Soestenaren bovendien nog een paar keer misgrepen op enkele Utrechtse stootslagen kostte het de gastheren weinig moeite een veilige 6-0 voor sprong te nemen. S.E.C. bleek hierdoor evenwel aller minst ontmoedigd en in de 3e inning zorgden v. d. Gaast en Blok ervoor, profiterend van enkele U.V.V.-veld- fouten, dat deze achterstand werd te ruggebracht tot 6-2. 3 snel op elkaar volgende honkslagen in de 4e inning leverden U.V.V. even wel wederom een drietal punten op, waarna coach Tinlin zelf de werpers- taak overnam. Inderdaad slaagde hij erin U.V.V. aan slag te bedwingen en de in de laatste inning gescoorde Utrechtse punten waren dan ook uit sluitend het gevolg van slordigheden in het S.E.C.-veld. In de 7e inning begon S.E.C. aan het felle slotoffensief. Nadat Blok door goed honklopen voor het 3e Soester punt had gezorgd kwamen ook Broek en Pan op de kussens, waarna Tinlin met een fantastische homerun deze mensen over de thuisplaat wist te brengen. In de laatste inning zorgde een goede honkslag van Pan ervoor dat ook Nieuwenhuis en nogmaals Broek konden scoren, doch verder bleef de U.V.V.-pitcher Keja de situatie meester (13-8). Het score verloop was alsdus S.E.C. 00200042 8 U.V.V. 24030130 13 ACHTSTE ZOMERRIT VAN TEMPO. De achtste zomerrit van Tempo moest door de regen iets ingekort worden om dat het parcours glad werd. Ruttenberg werd hiervan het slachtoffer. Hij slipte, herstelde zich snel, maar in de eind spurt moest hij toch de eer aan Klaas van 't Klooster laten. Er werd direct een stevig tempo inge zet, maar toch zag Wim Schaeffer kans er in de vijfde ronde tussenuit te trek ken en een kleine voorsprong te ne men. Pas in de achttiende ronde zag het peleton kans hem terug te halen. Door het hoge tempo van het peleton viel Theo Zeedijk terug en reeds in de twaalfde ronde werd hij gelapt. Dat zou nog tweemaal gebeuren. De seniores moesten een stevig tempo rijden om de aspiranten van zich af te schudden. Hierdoor verloor Aad Post het contact met het peleton, dat heel vaak Wim Schaeffer op kop had. Toen het begon te regenen stapte gast- renner Verhoef af. De uitslag was 1. Klaas van 't Kloos ter, 47 km in 1 uur en 15 min. 2. Ger- rit Ruttenberg, op halve lengte. 3. Wim Schaeffer, op 2 lengten. 4. Aad Post, op 1 ronde. 5. Theo Zeedijk, op 2 ron den. De tien aspiranten gingen voor 40 ron den van start. Ook zij reden snel en de seniores hadden ruim 20 ronden no dig om de halve ronde verschil bij de start in te halen. Inmiddels was er heel wat gebeurd. Vier van de jeugdige gastrenners waren al op 2 ronden ge zet. Wim v. d. Linden was de pechvogel. Hierdoor moest hij al in de zevende ronde de strijd staken. Ook de gebr. Visser moesten lossen. Met de seniores kwamen ze weer bij, maar opnieuw moesten ze de kop laten gaan. De uitslag was 1. Raymond de Zoete, 34 km in 55V2 min. 2. H. v. d. Brom (Pe daalridders). 3. Kees Proosdij. 4. Harry Visser. 5. Johnny Visser. 6. J. Schipper. DUINKIKKERS WONNEN. Het eerste herenteam van de Duin- kikkers heeft met 3-1 gewonnen van Robben 4 en met 4-1 van Laga 2. De wedstrijd tegen Robben 4 was bijzon der aantrekkelijk. Van Brummelen, die de nederlaag tegen De Vuursche ver oorzaakte, was niet opgesteld en Jans keepte. Door v. d. Bor werd het 1-0, door Rob Meijer 2-0 en dat was de ruststand. Na de rust kwamen de Rob ben op 1-2, maar Rob Meijer, die goed op schot was, stelde de overwinning veilig. Ook tegen Laga 2 werd een prettige wedstrijd gespeeld. Jans, Huijink, C. v. d. Brink en veteraan Elderman wa ren de invallers. Laga scoorde het eer ste doelpunt, maar door Rob Meijer werd het 1-1 en door C. v. d. Brink 1-2. Na het wisselen schoot Huijink op doel, Meijer veranderde de bal van richting en de Lagakeeper was kans loos (1-3). Het mooiste doelpunt moest nog gemaakt worden en Elderman zorg de voor de inleiding. Via v. d. Bor kwam de bal bij Meijer en een fraaie goal zorgde ervoor dat Soest met 4-1 won.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5