m mum 111 affi ZWITSAL VERTROUWEN OF GARANTIES. De beveiliging van onze spoorlijnen. MARCHAL HAARMODE KWAK MOEDER WORDEN... SOESTERBERG WWWWWVW IPM WWW* fia/ve/nüs. WASSERIJ GELRIA EDE RAI FFEiti Krabbels van Knelis. VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. 75 JB75 Maandag 6 augustus zijn wij weer terug van vakantie. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. V00R AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. TWEEDE BLAD SPAREN VOOR DE KINDEREN BABYSET DE LUXE <4 Medische dienst. De onderhandelingen over de Britese toe treding tot de Euromarkt zijn voorlopig in het slop geraakt. Niet zo ernstig dat men al moet wanhopen aan een uitein delijk goed resultaat, maar wel pijnlijk, omdat de kern van de moeilijkheid een kwestie van vertrouwen is. Een voornaam punt waarom het in dit geval gaat is - van Britse kant bekeken - hoeveel de Engelse huisvrouwen in de toekomst voor eten zullen moeten uit geven. Van oudsher huldigde men in Londen een politiek van goedkope le vensmiddelen; het was een der factoren die het land zijn sterke industrie ga ven, die concurrerend kon exporteren. Dat is een systeem dat gehandhaafd werd door forse subsidies aan de boe ren en door lage heffingen op importen uit Australië, Nieuw-Zeeland en Canada voor vlees, boter en graan. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 deerde Franse, dankzij een systeem van voorkeursrechten. Het verschil is nu nog gering, maar het kan in dit systeem makkelijk worden vergroot. In principe is het voor de Britten al zuur, want onlogisch, dat ze veel moeten betalen voor Europese produkten, ter wijl ze elders goedkoop te krijgen zijn, maar door een tolmuur worden geweerd. Dit wordt onaanvaardbaar als niet al leen landen als de V.S. en Argentinië hiervan de dupe zijn, maar leden van het gemenebest als Australië, Nieuw- Zeeland en Canada. Landen waarmee de Britten minstens zo nauwe banden heb ben als bijvoorbeeld Bonn met oost- Duitsland, waarmee in het E.E.G.-verdrag POPULAIR CHEMISCH REINIGEN VOOR colbert/topper mantel, dem eenvoudige japon^^^^ cosluum, jekke of kamerjas of winterjas Uitgezonderd witte kleding ju mper/blouse rok/vest pantalon Wel even zelf brengen halen Stomen Verven Repareren Stoppen 'Flux'en SOEST: Dep Merelweg 10. tel. 3258. Dep Weedestr. 5a, tel. 2504 (de Ster) met lil. in. Hil- Laren, Baarn. Huizen. Bussum, Nedcrh d. Berg. Vertegenwoordiger in het Gooi van „PERSI", suède-reiniging. Dat Engeland zich op dit punt zou moe ten aanpassen aan het continent stond tevoren vast en daar werd ook geen be zwaar tegen gemaakt, In principe kon men het in Brussel wel eens worden over een regeling tot 1970, waarbij het Britse levensmiddelenpakket geleidelijk aan wat minder goedkoop voor voor keursrechten zal worden. Maar wat dan De vraag was vooral wat daarna zou gebeuren. Zouden de Britten dan ge dwongen worden hun grenzen bijvoor beeld te sluiten voor Canadees graan, terwijl het Franse vrij toegang had tot de Engelse markt Die vrees is niet geheel en al absurd. De E.E.G. die juist een kolossaal agra risch handelsblok is geworden door het van kracht worden van de landbouw- overeenkomsten van vorig jaar, streelt al enigszins in die richting, gestimu leerd door Frankrijk dat hier de beste mogelijkheid in ziet voor expansie van zijn landbouw. Het verdrag van Rome stipuleert dat de gemeenschap zal streven naar een toe nemende produktiviteit in de landbouw om de agrarische bevolking - ongeveer twintig procent in de zes landen - een redelijk bestaanspeil te verzekeren. Dat is een politiek die in de meeste landen van het vasteland op nationaal niveau al werd gevoerd. Maar niet volgens de Engelse methode van goedkope impor ten, maar voor de boeren goede prijzen te verzekeren op een voor hen bescherm de markt. Het subsidiëren werd dus voor een deel op de schouders van de verbruikers ge legd. Dat kan er toe leiden dat in de komende maanden enige prijzen zullen stijgen tot genoegen van de boeren bin nen de Zes en de ietwat ontlaste schat kisten. Engeland zal zich daarbij aan moeten passen, hetgeen hogere prijzen in de winkels betekent. Een onaange naam besluit van een regering, maar deze is daartoe bereid. Naar eigen hulp. De angst leeft echter bij de Britten, ge ïnspireerd door wat de Fransen nu zeg gen en doen, dat Parijs de gemeenschap op de weg wil dringen van autarkie alles zoveel mogelijk binnen de E.E.G. poduceren, ook al gaat het daar kost baarder dan elders in de wereld. Om een voorbeeld te noemen, dat nu al enigszins gaat meespelen het be tere Amerikaanse graan wordt binnen de Zes duurder dan het minder gewaar rekening is gehouden. Juist om die ban den eist Engeland- een verzekering dat zijn gemenebest-partners na 1970 niet in de kou komen te staan buiten een tolmuur ten voordele van de Franse boeren. Een verzekering, met andere woorden, dat de gemeenschap niet gaat streven naar volledige zelfverzorging. Het been strak Het verdrag van Rome rept daarover niet en de Zes zouden die garantie best kunnen geven, formeel. Maar de E.E.G.- commissie wil volstaan met de verze kering dat de gemenebest-landen schap pelijk zullen worden behandeld als het zover is, waarbij men eraan denkt dat tegen die tijd wel een wereldomvattende handelsregeling gesloten zal moeten wor den ook ten gerieve van andere moge lijk gedupeerden als Argentinië en de V.S. plus een reeks anderen die men te vriend wil houden, bijvoorbeeld Bra zilië. En dan kan men verder gaan met an dere potentiële struikelblokken, zoals de stemmenverhouding in de vergrote E.E.G. en de kwestie van Zweden en Zwitserland als oude E.V.A.-partners van Engeland die nu door hun neutraliteits beginselen een beetje moeilijkheden krijgen met associatie. Het voorlopige gesprek kan nog gemakkelijk tot diep in de herfst duren. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 OPLICHTER EN FLESSENTREKKER. Dinsdagavond hebben velen ongetwij feld de waarschuwing van de hoofd inspecteur van politie in ons blad ge lezen. Deze waarschuwing kwam ech ter te laat voor de televisiehandelaar H. F., die aan de 40-jarige A. H. B., afkomstig uit Den Haag, en sinds kort wonend aan de Wieksloat, een televisie toestel geleverd heeft. B. deed zich als een bijzonder aardige en vlotte man voor, dus zijn belofte „Ik zal het mor gen even gireren" werd geaccepteerd. Zo kreeg hij ook een televisietoestel van een Amersfoortse handelaar los en thans zoekt de Haagse politie met grote ijver naar B, want men neemt aan dat hij met de toestellen in Den Haag on dergedoken is. E. schijnt niet van werken te houden en hij verbeeldt zich dat je met op lichten en flessentrekkerij beter aan de kost kunt komen. Blijkbaar kwam hij van Den Haag naar hier in de overtui ging dat je „die boertjes van buuten" gemakkelijker kunt beetnemen. Het begon met een woning, die hij in de Wieksloot gemeubileerd tegen een ste vige prijs huurde. Hij verwijderde alle meubels, zette er eigen spullen in en weigerde de hoge huur te betalen. In Amersfoort kocht hij een brommer die hij bij aflevering contant zou betalen, maar toen de zoon van de handelaar met de brommer aankwam kreeg hij Er zijn niet zo heel veel gemeenten in ons land die zich erop kunnen beroe men dat ze drie spoorlijnen door de ge meente hebben, maar Soest kan dat wel. Dat is aan de ene kant prettig, maar het heeft ook zijn nadelen. In het bijzonder geldt dat voor de lijn Utrecht-Amersfoort, met de overweg in Soestduinen, die vooral in de zomer maanden heel wat aan voorbijgangers te verwerken krijgt. Vele tienduizen- LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 den bezoeken dan het natuurbad en juist deze week zijn het er nog meer. omdat vrijdag, zaterdag en zondag de nationale zwem- en springkampioen- schappen gehouden worden. De overweg in Soestduinen heeft al heel wat mensen doen mopperen. Het ió dan ook niet prettig te moeten wach ten als een trein uit Utrecht gepas seerd is tot deze ongeveer helemaal in Amersfoort is. Of als een trein uit de richting Amersfoort in de buurt van Bilthoven rijdt als de bomen eindelijk opengaan. Ook kan het gebeuren dat men vele minuten tussen twee treinen wachten moet. Dan worden heel wat onvriendelijke woorden aan het adres van het N.S.-personeel van het station Soestduinen gericht, maar deze mensen zijn hieraan net zo onschuldig als ie mand die helemaal niet bij de Spoor wegen werkt. Lang geleden zijn passagiers in een bus van Tensen eens hardhandig van hun zitplaatsen verwijderd toen de chauffeur met een zeer krachtige voet beweging bovenoo zijn rem ging staan omdat er een trein naderde terwijl hij VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962. de boodschap mee dat de giro van B. alles in orde zou maken. Een Utrechtse autohandelaar dreigde eveneens de du pe te worden, maar die rook lont, kwam naar Soest en nam de auto, die bij B. voor de deur stond, en die de Utrechter een grote strop zou kunnen bezorgen, kalmpjes mee. Daarop rea geerde niemand. Het was druk bij de woning van B. Douanebeambten kwamen er omdat de Hagenaar van smokkel verdacht werd en een deurwaarder omdat er iets niet in orde was met een huis. En tenslotte de Soester politie, nadat in Amersfoort en in Soest aangifte was gedaan van de wel zeer vlotte koop van televisie toestellen. De Amersfoortse politie en de spaarbank met volledige bankservice IË Onderhandelaar Edward Heath kan mis schien vertrouwen dat de E.E.G. die toe zegging gestand zal doen. Maar het is een boodschap waarmee geen Britse re gering mee bij het parlement aan kan komen. Zeker niet die van Mac-Millan waarin het vertrouwen door de ingrij pende reconstructie al danig is getaand bij de kiezers. Maandagavond heeft een groep lager huisleden al ingehaakt op de verklarin gen van Heath en een motie ingediend rm de regering aan te zetten het been strak te houden. En Lord Attlee heeft '.ich gehaast zijn afgrijzen over Britse deelneming in de E.E.G. rond te ba zuinen. Alle landbouwonderhandelingen in Brus sel zijn moeizaam verlopen, maar heb ben uiteindelijk tot een aanvaardbaar compromis geleid. Met deze zal het ook wel lukken, al is het maar moeizaam. de Amersfoortse televisiehandelaar hadden geluk, want zij troffen B. en zijn vrouw in een auto bij het station aan. Een Amersfoortse agent, die in de auto van de handelaar zat, vroeg B. naar zijn papieren, nadat men zijn auto klem gereden had. B. gaf ze af en kreeg de opdracht achter de auto, waarin de agent zat, naar het politie bureau te rijden. Niemand zal het vreemd vinden dat hij dit niet deed en het hazenpad koos. De Soester politie trof in zijn woning wel een opstandige vrouw aan, maar B. was er niet en de televisietoestellen evenmin. Man en toestellen zijn waarschijnlijk in Den Haag. Woensdag en donderdag kwamen bij de politie een aantl meldingen uit Baarn en Bilthoven binnen waaruit bleek dat B. in totaal een zevental televisietoe stellen „gekocht" heeft. de overweg wilde passeren. Dat passe ren was mogelijk omdat de bomen niet gesloten waren. Terecht heeft N.S. toen een systeem bedacht, waardoor het uit gesloten is dat op die plaats een on geluk gebeuren kan omdat de bomen open zijn. Gaan ze dicht dan blijven ze dicht tot het traject geheel veilig is en geen stationsbeambte ziet kans de gesloten bomen te openen als ze dicht moeten blijven, omdat ze afgegrendeld zijn. Dit systeem vergrootte de wacht tijden voor de weggebruikers, maar het was beslist nodig deze maatregel te nemen, want op de lijn Utrecht-Amers- As je 't ming vraogt dan mok zeige dak respek heb veur man- ne astie kérel uut De Haog, al doen die dan dinge die nie magge. As ik bie 'n Soesder tilleviesie- handelaor naor binne stap en teuge die man zeig, ken ik dat kiekkassie metneeme, ik zal marrege effe gireere, dan hejje groote kaans dattie zeit, lao me nie lache Knelis, jie heb gineens giro. Aster zo'n braonieschopper binnekomp mit duuzend smoesies waorveur de lommerd gin sent ken geeve, dan ken die ut zo gek nie versiere of hie ken die kiekkas metneeme. Zo ist ok mit leene. As ik bie Kne lis van den Breemer bie de baank kom om duuzend gulde veur dit of dat dan krieg ik niks, maor aster 'n man mit duuzend smoesies bie 'n groote baank in Amsterdam komp dan ken die op zien goeje gezich wel 'n ton of 'n miljoen kriege. Maor goed, noeng die kérel uut De Haog, die eerste in Aomersfoort 'n til- leviesietoestel lospraotte en toeng in Soest. Barre slimme jonge as je 't ming vraogt. Nog slimmer as de pelisie. Nee, nie de pelisie van Soest, maor van Aomersfoort. Die hadden um te pakke. Kom jie maor us mee, baosje, zeeje zullie van de Aomersfoortse pe lisie. Netjes achter ongze auto metgaon naor ut beroo, denkterom. Datter pelisiemanne binne die denke dattie dat zou doen ken ik nie snappe. Netuurlek dee die ut nie en toeng de pelisie op ut beroo ankwam wastie um allang esmeerd. Zo'n gladjaonus. Noeng zittie mit twee tilleviesie-appe- raote in De Haog en de pelisie daor maor zeuke. Netuurlek bestaot de kaans da zullie um vinde, maor dan ist nog de vraog of de manne van de justitie um wat maoke veur die kiek kaste. Ut is nie verbooje om die te koope en te zeige, ik zal morrege gireere en dat dan nie te doen. Maor hie heb nog veul op zien kerref- stok, dus de bak gaotie in astie egree- pe wordt. dood. De Spoorwegen hebben te kennen ge ven dat zij twee van deze overwegen van knipperlichten willen voorzien, mits de andere overwegen gesloten worden en in Utrecht is men ook ge negen de hinderlijke huizen bij de overwegen te slopen, maar dan moet SCHRIKSLAAN 19 SOES TDIJK TELEFOON 3990 fcort passeren per etmaal zo'n slordige 260 treinen en 200 hiervan razen met een snelheid van 120 km voorbij om dat ze niet in Soestduinen behoeven te stoppen of om een andere reden lang zaam rijden. Dit wachtleed zal nu spoedig geleden zijn, want er wordt reeds gewerkt aan dc automatische halve bomen, de ahobs, die straks voor de beveiliging zullen zorgen. De knipperlichtinstallatie is al aangebracht en de halve bomen zul len spoedig volgen. Dan zullen de wachttijden sterk bekort worden en on gelukken door het open zijn van bomen die gesloten moeten zijn kunnen niet voorkomen. De bomen worden namelijk niet automatisch ge sloten maar automatisch open gehouden door electrische stroom. De naderende treinen zorgen voor de kortsluiting die de stroom even doet uitvallen en dan gaan de bomen dicht. Zou de electri sche stroom uitvallen dan is reserve- si room ter beschikking en 'zou deze niet te gebruiken zijn dan vallen alle bomen langs het gehele traject dicht, zodat er geen ongelukken gebeuren. de gemeente ervoor zorgen dat de be woners een ander huis krijgen. Er wordt gewerkt aan onze overwegen en het ziet ernaar uit dat de beveili ging van de lijnen Utrecht-Amersfoort en Utrecht-Baarn nog dit jaar voor el kaar komen. Het is te hopen dat ook spoedig iets gedaan wordt aan de spoor lijn Amersfoort-Amsterdam, want op deze lijn is de kans op ongelukken nog steeds groot. Ook via de Puem. Soesterbergsestraat 51C Telefoon 2379 Ook aan de lijn Utrecht-Baarn wordt gewerkt. Op enige overwegen komen eveneens ahobs en andere overwegen krijgen automatische knipperlicht-in stallaties, de aki's. Op de gevaarlijke lijn Amsterdam-Amersfoort heeft alleen de overweg aan de Peter van der Bree- merweg een knipperlichtinstallatie. Vier overwegen, die weinig gebruikt worden, leveren nog altijd gevaar op Dat dit gevaar niet gering is blijkt wel uit het feit dat in het begin van dit jaar een tractor gegrepen werd door een trein. De bestuurder bleef onge deerd, maar korte tijd erna werd een scooter gegrepen en de bestuurder ge- Dit Is de titel van het nieuwe beek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter-, opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pag. In fraaie omslag) krijgt U ten ge schenke bij aanschaffing van een Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03403-574, neemt het a.s. weekeinde de artsendienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas, Soes- terberg en D. J. R. Jellema te Den Dol- der. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden E.H.B.O.-collecte heeft 230,opgebracht. KATH. VROUWENGILDE. De afdeling Soesterberg van het Kath. Vrouwengilde gaat donderdagavond, 9 augustus, bij voldoende deelname het Klank- en Lichtspel te Wijk bij Duur stede bezoeken. Vertrek per bus vanaf ,,'t Centrum" 's avonds om 8.15 uur. Ook belangstellenden zijn welkom. Men kan zich tot en met dinsdag 7 augustus opgeven bij mevr. Wanders, v. Maarenstraat 12, en mevr Majoor, Fokkerstraat 15. Bij zeer slecht weer gaat het bezoek niet door.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5