ZWEVEND OP HET WATER. NIEUWE BROODBAKKERIJ. ZONNEBRILLEN. Firma G. van de Pol £jCSthenhei Waterskiën, een jonge sport die zich snel ontwikkelt. Bint die laaiende vnnrinil die opstijgt vanuit de maag tot soms Boog In de keeL Positie en taak van de V.V.Y. Voor BETER Schoeisel en VAKKUNDIGE Kousenreparatie STICHTSE SCHOENHUIZEN DERDE BLAD VOOR MODERN DRUKWERK NAAR DRUKKERIJ SMIT! Loodgieters werkzaamheden. TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 HLS. GOUDEN StEBBDEH ■BBHDflHOEN HORLOGES BINDEN ■HL0K3ES k •CBS5ETTES .,Nu goed opgeletArmen gestrekt en tenen omhoog Daar gaat ieZacht knorrend richt de speedboot zich op, om dan als een renpaardje weg te schie ten. Het trektouw kringelt op uit het water en spant zich met een ruk, de waterskier aan het einde wegsleurend van de steiger. Daar gaat hij. Het wa ter schuimt en bruist rond de brede, houten latten. Dat is een beeld dat we vroeger wei nig zagen, maar tegenwoordig in vrij wel elk watersportcentrum het beeld van de .waterskiër, die als een wonder- figuur uit een sprookje op het water zweeft en met grote snelheid voort snelt. Er loopt een onzichtbare, maar niette min zeer reële scheidslijn door de Euro pese waterskigemeenschap. Hij ver deelt de skiërs in een groep bevoor rechten, die kunnen profiteren van een mild Middellandse Zeeklimaat en „de anderen". Deze anderen - de skiërs in de Noord en Westeuropese landen - hebben niet alleen het nadeel van een ongunstig klimaat zij moeten zich bovendien lange reizen getroosten om aan de be langrijkste Europese wedstrijden deel te nemen. Want nog steeds speelt „het zuiden" een overheersende rol in deze sport. De Nederlandse Waterski Bond bestaat een sport een heel belangrijk element. Wanneer u uw vakantie eens door brengt in een watersportcentrum, zou den we U adviseren, klop eens aan bij een waterskischool en vraag eens een proefles, probeer het eens en misschien krijgt u zo de smaak te pakken, dat u uw hart aan deze mooie sport ver pandt Neem Rennies Een afdoende remedie. Een of twee Rennies gewoon laten smel ten op de tong. Nog vóór ze helemaal gesmolten zijn geven ze - met het speeksel naar de maag gevoerd - prompt baat. En afdoende Met Rennies bij de hand nooit angst meer voor laaiende zuurbrand. Alle begin is moeilijk. Het starten wil nog wel eens mislukken. Maar is men eenmaal over het moeilijke punt heen dan Enkele liefhebbers vertelden ons er wat meer van. Waterskiën is een heerlijke sport, een sport waaraan jong en oud zich kunnen wagen, mits ze uiteraard goed kunnen zwemmen en geen licha melijke gebreken hebben. Er zijn men sen die voor de eerste maal op de lat ten staan en keurig wegzoeven,.zonder moeilijkheden. Er zijn er ook, die eerst enige mislukkingen boeken, enkele ma len kopje onder gaan, maar dan toch de slag te pakken krijgen. Natuurlijk zijn er enkele richtlijnen, waaraan men zich moet houden. Zo is het van veel belang, dat men van een niet te hoge steiger start. De schoen van de ski dient zuiver op maat van de voet afgesteld te zijn. Voorts dienen de ski's recht vooruit te wij zen, met een onderlinge afstand van omstreeks ruim dertig centimeter. Men moet er daarbij voor zorgdragen, dat de neuzen van de ski's boven water uitsteken. Wat de stand betreft, het boven lichaam moet schuin achterover ge richt zijn, zodat men de buikspieren voelt trekken. De knieën licht gebo gen, de armen houdt men in een hoek van 45 graden omhoog. Bij de start tiekt de sleeplijn de armen horzontaal, zodat ze dan als schokbreker gefun geerd hebben. Het gestrekt houden van de armen is zeer belangrijk. momenteel vijf jaar en heeft voor haar eerste lustrum de organisatie op zich genomen van de Noordeuropese kam pioenschappen 1962. Na de oorlog is het waterskiën in ons land er in gekomen, zoals men dat pleegt te noemen. Reeds voor de oor log waren er enkelingen die deze sport voor de aardigheid bedreven, zoals on der anderen prins Bernhard op de Loosdrechtsche Plassen. Maar deze mensen moesten over veel geld be schikken in verband met de boot, die nodig is om de waterskiër te trekken. Tegenwoordig is dat anders. Er zijn waterskischolen gekomen en niet te vergeten de waterskiclubs. De jeugd van nu profiteert van de ervaring van drie generaties en wel de eerstelingen, die het waterskiën als aardigheid be dreven en daarbij uiteraard de nodige ondervinding opdeden, en de tweede generatie, namelijk zij die voor het eerst het waterskiën serieus als wed strijdsport gingen beoefenen. Er zijn nog mensen die denken, dat het watersikën een dure sport is. Dat is het alleen wanneer men het zuiver privé gaat doen, dus met een eigen boot als trekpaard. Dan zijn de kosten zeer hoog. Maar wanneer men het in club verband doet, zoals dat nu in Neder land gewoon is, dan vallen de kosten bijzonder mee. De ervaring heeft ge- Wie eenmaal de kunst verstaat, voelt zieh wonderlijk te moede, zo te zweven en glijden over het water Het probleem van de boten. In ons gesprek met de liefhebbers hoorden we al het een en ander over de problemen, die zich voordoen rond de trekkende motorboten, in verband met zeilers, roeiers e.d. in de water sportcentra. Wij hebben eens een praatje gemaakt met de heer C. Lakens Douwes, voor zitter van de Nederlandse Waterski Bond, die juist druk was met de Open Nederlandse en Noordeuropese Kam pioenschappen 1962, die - grote eer voor ons land - gehouden werden in Amsterdam en wel op de Bosbaan. De heer Lakens Douwes is van mening, dat dit alles niets meer is dan een kwestie van overleg. Het is begrijpelijk, dat de andere watersportliefhebbers die hinderlijke motorbootjes van de .waterskiërs niet op prijs stellen. Maar er zijn mogelijkheden om tot een op lossing te komen. „Wij zijn nu in het stadium dat men ons als volwaardige gesprekspartner moet accepteren", vertelde de heer Lakens ons. De watersport is nog zo jong in ons land, dat is de reden, dat het enige jaren geduurd heeft voordat de jonge Bond ging meetellen. Nederland is vrij laat aan waterskiën begonnen. Italië, Frankrijk en de Ver enigde Staten eisen elk voor zich de eer op met waterskiën begonnen te zijn. De waarheid ligt ongetwijfeld in het midden. leerd, dat twintig minuten tot een half uur waterskiën voor een mens een bij zonder grote inspanning en concentra tie betekent. In clubverband kunnen de boten die men bezit düs goed benut worden, doordat ieder lid er ten volle van kan profiteren. Het rendement op een dag is dus groot. In clubverband rekent men op I boot per 6 man, waar bij ieder naar hartelust kan water skiën. Er zijn momenteel in Nederland 14 clubs, die bij de Bond zijn aangesloten, tesamen met zo'n 400 tot 500 leden, die alleen het waterskiën als wedstrijd sport beoefenen. Proefles. De resultaten zijn in ons koude kik kerlandje heel bevredigend, zeker wan neer we zien dat Nederland in staat is een nationaal team op de been te brengen, dat in internationaal verband geen slecht figuur slaat. Het wedstrijd waterskiën bestaat uit drie onderdelen en welslalom, schansspringen en fi guren maken. Veel bij deze sport doet denken aan het sneeuwskiën en wat de figuren betreft aan kunstrijden op de schaat. In zekere zin is dat ook wel zo, maar om dit werk op de water- skies goed te doen, moet men over een soepel, krachtig en goed getraind li chaam beschikken. Het staat vast, dat waterskiën het gehele lichaam opeist, alle spieren spelen mee en dat is voor Tot 15 september brengt Wijk bij Duurstede in het park van het ka steel Duurstede elke avond een klank en lichtspel, waarvan het programma deze keer is samengesteld uit de beste nummers van de spelen die in de vier voorgaande jaren zijn gegeven. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van dit klank- en lichtspel in Wijk bij Duurstede is gedurende de gehe le zomer het kasteel Rhijnstein in floodlight gezet. De aanvangstijden zijn tot 15 augustus om half tien, daarna tot 15 september om 9 uur. Een vouwblad met gegevens is in het V.V.V.-kantoor verkrijgbaar. De molens draaien weer. Kinderdijk is een beroemd molendorp. Hier staan 17 molens dicht bijeen, n.1. acht aan de Overwaard, acht aan de Nederwaard en één aan de polder Blokweer. Dit molencomplex is uniek ir. Nederland. Ook al doen deze mo lens geen dienst meer, toch worden zij conditie gehouden, want de twee electrische gemalen, die de taak van de molens - het lozen van over tollig water uit de polder - hebben overgenomen, kunnen op een kwade dag zonder stroom komen. Dan moe ten de molens weer voor de ontwate ring van dit belangrijke poldergebied zorgen. In de maand augustus, en wel iedere Zaterdagmiddag van half twee tot half zes, komen de molens in volle actie. Het is de moeite waard dan in Kinderdijk te gaan kijken. Er is zelfs gelegenheid enkele molens van binnen te bezichtigen. Hoe U er komen kunt Vanuit Utrecht kunt U de route langs de lek volgen. Dus van Vianen over de dorpen Lex- mond, Ameide, Nieuwpoort, Groot-Am- mers, Streefkerk en Nieuw-Lekkerland, tot even voor het punt waar de Lek en de Noord samenvloeien. Vandaar linksaf in de richting Dordrecht. Zet uw auto in Kinderdijk weg, loop dan naar de sluis bij de Nederwaard aan de Lek en haal daar een toegangs bewijs 1,en voor de jeugd tot 18 jaar 0,50). Op dit bewijs mag de kade van de Nederweerd betreden worden en de acht stenen bovenkruisers van dit waterschap en de verderop gelegen wipmolen van de polder Blokweerd van dichtbij bekeken worden. Vervol gens kunt u met een bootje worden overgezet naar de Overwaard voor een wandeling langs de acht rieten boven kruisers. De wandeling eindigt weer op de Lekdijk, vanwaar u een prachtig uitzicht hebt op de rivier. Een folder van dit molengebied is bij de V.V.V. verkrijgbaar. Utrecht - Soest - Soestdijk - Baarn NUTSBIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten van de jeugdafd. Soestdijk. Andreus, Tjirp, de krekel. - Baardman, Annemarie wil leven. Bosschaerts, Het vrolijke leven van Tijl Uilenspiegel. Burger, Joeti. Burnett, De geheime tuin. Coxhead, Chico's beloning. F. Dahn, Strijd om Rome. Van der Geest, Trans port verhinderd. Ter Haar en Sprey, De geschiedenis van het Ro meinse keizerrijk. Laan, Pinkeltje in Artis. Laan, Pinkeltje op zoek naar Klaas Vaak. Van Marle-Hu- bregtse, Bedreigd bestaan. May, Het geheim van de witte bison. May, Old Shatterhand als detective. May, Winnetou's dood. May, Win- netou's testament. Von Münching, Moderne oorlogsschepen. Norel, Engelandvaarders. Nowee, Een hin- Tegenover de bakkerij van zijn vader, waarin de heer B. Rademaker twintig jaar gewerkt heeft van het bijna veer tigjarig bestaan, heeft hij een prach tige broodbakkerij laten bouwen, die 'n weinig verscholen ligt achter de huizen van de Laanstraat. Deze bakkerij wordt woensdagmiddag 8 augustus, om 2 uur, geopend. De bakkerij van de heer P. B. Rade maker was al lang te klein om met vol ledig succes de enorme, gesaneerde wijk, die Molenstraat, Laanstraat, Dorrestein- weg, Beckeringhstraat, Oude Grachtje, Klaarwaterweg, Koekoeksweg, Albert Hahnweg, Zwaluwenweg, Kostverloren- weg, Leeuwerikweg, Korteweg en Soes- ter Engweg omvat, van brood en ban ket te voorzien en dat zou nog moei lijker worden als er straks enige nieu we wijken door de bouw op de Eng zouden bijkomen. De knoop is dus doorgehakt; de banket bakkerij blijft in het oude pand, waar de heer P. B. Rademaker 40 jaar ge leden met een ouderwetse oven en een kruiwagen voor het rondbrengen startte en de broodbakkerij komt in het gloed- nieuwe pand, waarin een enorme oven staat, waarmee 300 broden tegelijk ge bakken kunnen worden en die een ca paciteit van 500 broden per uur heeft. En dat, terwijl er nog bakkers zijn die maar 70 broden tegelijk kunnen bakken. Met vier man wordt nu reeds voor het rondbrengen van brood uit het nieuwe bedrijf en koek en banket uit het oude bedrij f gezorgd. De nieuwe broodbakkerij heeft geen win kel, dus is volledig op het bezorgen in gesteld, Het is een bedrijf van 27 bij 15 meter, verdeeld in de bakkerij, brood- opslag, meelopslag en expeditie-afdeling. De grote Becker-oven is natuurlijk de trots van het bedrijf, maar de drie deeg machines, de automatische deegverwer kingsinstallatie met afmeetmachine, de opbolmachine, de automatische bollen- rijskast en de langmaakmachine mogen er ook zijn. De oven heeft niet alleen een bakafdeling waar het brood met karretjes ingereden wordt, maar ook 'n narijskast. Het grote nieuwe bedrijf kan nog groter worden als het moet, want met uit breiding is rekening gehouden. Wie gedacht mocht hebben dat de sa nering de bakkers ertoe zou brengen te denken dat de klant een beetje koning af is, die heeft zich wat de heren Ra demaker sr en jr betreft althans vergist. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962. derlaag voor Arendsoog. Ollivier. De twee verdwenen lepelaars. Van der Plaats, Jij bent de oudste, Jet. Reed, Kokkie had 't bedacht. Schuil, De Artapappa's. Schuil, De Katjangs. Schuil, Rob en de stroper van Tjot-Idi. De Vries, Oranje in het zilver. De Vries, Om die ene wereld. Wahlstedt, Kom terug, Jack. Soest-Zuid. Assolant, de wonderlijke avonturen van kapitein Corcoran. Brink, Een ongeluk komt nooit alleen. Colman, Jules wondere zomer. Fi- tmghoff, De kinderen van de grote Fjeld. Harrer, Tibet is mijn vader land. Van Havelte, Hun geheim. Kuipers, De tijdruiter. Laan, Pin keltje en het grote huis. De Lange- Praamsma, Lente voor Lot. De Lange-Praamsma, Moeder Els. Lan- geveld, Wegen tot God. Nowee, Arendsoog. Nowee, Arandsoog en de goudkoorts. Nowee, De jacht op de grijze hengst. Nowee, Een hin derlaag voor Arendsoog. Pothast- Gimberg, 3-1 voor Corso. Van Raephorst, De geluksraket. Ruys, Steven Berger en de drie schatgra vers. Schröder, Marit, het vogel moedertje. Smulders, Lijntje één, de autobus. Sommerfelt, De weg naar Agra. Visser, Onder de laars van Napoleon. Wustmann, Zon over de bergen. ZILVEREN JUBILEUM ALS POLITIEMAN. Toen brigadier T. v. d. Meulen op 27 juli 1937 in politiedienst trad, kon hij niet vermoeden dat hij 25 jaar later zijn zilveren jubileum als politieman niet zou kunnen vieren omdat hij dan aan de laatste loodjes van zijn zeven tiende vierdaagse bezig zou zijn. Dat was vrijdag, toen vele honderdduizen den vele duizenden wandelaarsters en wandelaars op het televisiescherm za gen en vele tientallen al lopend ge ïnterviewd werden. Echter niet brigadier Van der Meulen, want hij is een be scheiden man. VOOR STRAND EN ZWEMBAD GROTE SORTERING De heer Van der Meulen werd op 23 februari te Wirdum in Friesland gebo ren. Hij maakte gedurende vijftien maanden deel uit van het regiment ..Blauwe Huzaren" te Deventer, diende van juli 1937 tot juli 1940 bij het korps politietroepen te Nieuwersluis, Amster dam en Amersfoort en kwam daarna als agent naar Soest. Hij werd bevor derd tot hoofdagent en op 1 juli 1957 werd hij brigadier. De jubilerende politieman kon vrijdag geen receptie houden omdat hij in Nijmegen was, maar men vergat ook daar niet dat de man die het cijfer 17 aangeboden kreeg omdat hij voor de zeventiende maal de vierdaagse uitge lopen had, jubileerde. Er stond een ver- Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw sierde stoel gereed in het huis van de familie Melsen, waar de Soester poli tiemannen die deelnemen aan de Vier daagse nu al gedurende jaren een gast vrij onthaal hebben. De vijf lopers die deelgenomen hadden, de heren Van dei- Me uien, Le Clerq, Delis, Van de Brink en Douma kregen bloemen van het echtpaar Melsen en hoofdinspecteur C. van Es wenste allen geluk met de ge leverde prestatie en brigadier Van der Meulen in het bijzonder omdat hij zilveren jubilaris was. Ook de heer Van Es bood bloemen aan. D.nsdag hebben velen gebruik gemaakt van de gelegenheid de heer Van der Meulen in zijn woning aan de Leeuwe rikweg geluk te wensen met zijn ju bileum.

Soester Courant | 1962 | | pagina 9