Na de nationale zwemkampoenschappen. HET OOG GERICHT OP SPORTIEF SOEST. 8 r V 1 VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1962. 41e JAARGANG no. 62. SOESTER OÜRANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 Drie lichamen, de K.N.Z.B., de Stich ting Soester Natuurbad en de vereni ging De Duinkikkers, hebben succes vol samengewerkt op 3, 4 en 5 augus tus en samen de nationale zwemkam- pioenschappen 1962 tot een waar sport- feest gemaakt. De heer Th. M. Peet trad voornamelijk op de voorgrond als vertegenwoordi ger van de Stichting' en met voldoe ning kijkt hij terug op het voor Soest unieke gebeuren dat zo enorm veel belangstelling trok en onze gemeente gedurende enige dagen in het middel punt van de nationale sportbelajig- stelling plaatste. Drie dagen heeft het bad inkomsten moeten derven, maar deze schadepost weegt volgens de heer Peet niet op tegen de reclame die met het organi seren van deze kampioenschappen voor het bad gemaakt is. Het werd gra tis door het gemeentebestuur ter be schikking gesteld. Mocht er een over schot zijn dan krijgt de stichting hier van 50 °/o. Groot respect heeft de heer Peet voor de prestatie van de jonge vereniging de Duinkikkers. Enige volwassen leden, die hiervoor veel met jeugdleden moes ten samenwerken, hebben gezorgd voor een feilloze organisatie. Hier en daar zijn opmerkingen ge maakt die geringe afbreuk aan deze kampioenschappen zouden kunnen doen, maar deze opmerkingen zijn onjuist. Zo is er gezegd dat de lijnen die de ba nen afbakenden niet goed zouden zijn, maar deze zijn door de bond goedge keurd, dus ze waren wel goed. Ook is in een courant geschreven dat er veel golfslag zou zijn door niet werken de overloopgoten, maar dit is evenmin waar. De waterstand -was precies naai de wens van de bondsofficials. De heer Th. M. Peet. Dat deze aanmerkingen niet juist zijn blijkt wel uit het feit dat er vijf Ne derlandse en een Europees record ge sneuveld zijn en dit zou beslist niet ge beurd zijn in een bad dat gebreken vertoonde. Mensen die zich verdiept hebben in de vraag of het Soester bad „snel" of „zwaar" is en die met kennis van zaken hierover kunnen spreken, hebben opgemerkt dat een bad van nor male diepte met goede overloopgoten het meest ideale bad is om tot goede prestaties te komen. Dat is in Soest het geval. „Snel" of „zwaar" worden be paald door de weersomstandigheden, de conditie van de zwemsters en zwem mers en vooral door de sfeer tijdens de wedstrijden. En deze sfeer was vrijdag, zaterdag en zondag uitstekend. Nog deze maand zal uitgemaakt worden of Nederland in 1966 voor het eerst de Europese zwemkampioenschappen zal mogen organiseren. De heer Peet is een zeer voorzichtig man, die niet graag te hoog grijpt, maar wij kregen tijdens het gesprek dat wij met hem hadden de indruk dat hij de laatste zal zijn om nee te zeggen als ooit de mogelijkheid ter sprake zal komen deze Europese kampioenschap pen naar Soest te krijgen. Maar 1966 is nog heel ver weg en er komt heel wat voor kijken om dit ge beuren in Soest te laten plaats vinden. Maar, wie weet. De heer J. Elderman, erevoorzitter en vice-voorzitter van De Duinkikkers denkt met zeer veel voldoening aan de Op de Dam in de hoofstad kwamen enige bekende stripfiguren tot leven. Het Amsterdamse Vakantie Comité had een wedstrijd uitgeschreven voor de jeugd. Zij moesten de door de stad rijdende stripfiguren trachten te herkennen. Tenslotte voerden de figuren een pantomime op. Duidelijk herkenden we Ko ning Holewijn, Kuifje en de hond, Tom Poes. drie dagen van de Nederlandse kam pioenschappen terug. Er is enorm veel werk verzet, maar het succes van deze wedstrijden is een goede beloning ge weest. Niet alleen voor de Duinkikkers, maar ook voor de Stichting Soester Natuurbad, die belangenloos medewer king verleende en voor de Soester Za- kenkring en het Gemeentebestuur, die garant waren voor 'n eventueel verlies. Reeds lang voor de vernieuwing van het bad voltooid was zijn er contacten gelegd om de nationale kampioenschap pen dit jaar naar Soest te krijgen. Nog twee plaatsen wensten dit, maar Soest kreeg ze toegewezen. Toen bekend was dat de Soester Zaken- kring en de gemeente voor 4000, garant zouden zijn kon begonnen wor den met het organiseren van de kam pioenschappen. De heer Elderman werd voorzitter van het organisatie-comité. Met een finan ciële commissie, een propaganda-adver- tentie- en programmacommissie, een huisvestings- en een materiaalcommis sie moesten bergen werk verzet wor den, maar dit is graag gedaan omdat deze kampioenschappen voor Soest, het Natuurbad en de vereniging De Duin kikkers van bijzonder groot belang wa ren. Naast de heer Elderman hebben de heren Brink, Van Wijngaarden, Houkes en Kraaijkamp bijzonder veel werk verzet. Organisator, de heer J. Elderman. De heer Kraaijkamp maakte het „scha votje" voor het eren van de kampioe nen en hij verzorgde al de lijnen. Het zou dan ook bijzonder jammer zijn als hij zijn voornemen, het voortaan wat meer aan de jeugd over te laten, ten uitvoer zou brengen, want de vereni ging kan hem heel moeilijk missen. Naast deze heren hebben tientallen ge ijverd voor het slagen van deze kam pioenschappen en zij hebben nu de vol doening dat ze geslaagd zijn. Volwas senen, maar ook vele meisjes en jon gens. En nu is het de taak van penning meester D. Kat he, financiële gedeelte af te handelen. We hebben met de heer Elderman nog even gesproken over de eventuële mo gelijkheid van het organiseren der Euro pese kampioenschappen in 1966. Hij durft er nog niet aan te denken, zolang er niets bekend is. maar is graag be reid met nog me?! enthousiasme aan het werk te gaan als deze kampioen schappen ooit naar Soest zouden ko men. En hij is ervan overtuigd dat hij cok dan op de steun van velen kan rekenen. AUTO ONDER TREIN. Woensdagavond, om kwart voor twaalf, reed de 40-jarige Amersfoorter A. J. H. per auto op de Peter v. d. Breemerweg in de richting Soest. Naast hem zat de 32-jarige mej. E. H. uit Laren. De auto was gehuurd bij de Amersfoortse garage J. R. L. Op de overweg sloeg de motor af en de auto bleef op het eerste stel rails staan. Snel stapten de inzittenden uit om te trachten de wagen van de rails te du wen. Dit lukte echter niet. Omdat van uit Amersfoort een goederentrein na derde liepen de heer H. en zijn mede- passagiere deze trein tegemoet om te ti achten de aandacht van de machi nist op de auto te richten. Dit lukte, maar te laat, want remmen hielp niet meer en de auto werd zestig meter meegesleept. Toen bleef hij zwaar beschadigd naast de spoorrails liggen. De overweg en de trein werden niet beschadigd, maar de kabel van de scha kelkast die voor de automatische knip perlichtbeveiliging aangebracht is, wel. De bestuurder van de auto rook naar alcohol, maar hij was niet dronken en had geen bezwaar tegen een bloed proef, waarna hij naar huis kon gaan. Onderzoek wees uit dat de benzinelei ding bij de carburateur losgeschoten was en dat er nog maar heel weinig benzine in de tank zat. Als dit voor de botsing ook het geval was dan is daarmee het afslaan van de motor ver klaard, maar het bewijs is moeilijk te leveren. NIEUWE BAKKERIJ GEOPEND. Als iemand het recht had de nieuwe bakkerij van de heer B. Rademaker te openen, dan was dat zeker wel zijn vader, de heer P. B. Rademaker, die deze opening dan ook verrichtte. Hierbij waren velen aanwezig. Onder hen de korpschef van politie, de heer C. van Es, en de heer W. Groenendijk, als vertegenwoordiger van de Soester Zakenkring en vertegenwoordiger van de Bakkerijstichting. In zijn openingswoord prees de heer Rademaker zich gelukkig dat hij een deel van het werk dat in zijn eigen bakkerij, aan de overkant van het nieuwe gebouw, verricht werd, had kunnen overdragen aan zijn zoon, die zich een vakkundig opvolger getoond had en 20 jaar van de 40 die het oude bedrijf bestaat, daarin werkzaam ge weest is. De heer B. Rademaker en zijn mede werkers waren woensdagmorgen in al le vroegte met hun werk begonnen om op tijd klaar te zijn voor de opening en receptie. De bakkerij had deze mid dag dan ook meer weg van een gezel lige kantine. Niet met speelautomaten, maar toch waren er gasten die het spelen op andere wijze niet konden la ten en met belangstelling hadden zij deel aan de verrichtingen van de vele machines die naast de grote ovens deel uitmaken van de moderne inventaris van deze grote bakkerij, waarin 300 broden tegelijk gebakken kunnen wor den en 500 in een uur. Vooral van de zijde van de collega's van de heer Rademaker was grote be langstelling voor de opening van dit mooie bedrijf. DE WIELER-AVOND VIERDAAGSE. Dinsdagavond, 14 augustus, om half ze ven, valt het startschot van de eerste Soester avondvierdaagse, waaraan tien ploegen van vijf wielrenners deelne men. Zij rijden op het parcours Koninginne- laan, Hartweg, Nieuwstraat en zullen dit woensdag, donderdag en vrijdag eveneens doen. Vrijdagavond zal de prijsuitreiking in café Soestdijk plaats vinden. De jury bestaat uit de heren A. Pol, C. Braat, J. Oskam en H. Overbeek, terwijl de heer A. Lamens secretaris van de jury is. Starter is de heer A. Nebbeling en de microfoon wordt be diend door de heer H. v. d. Kamp. De volgende ploegen zullen voor tien bedrijven rijden 1. Loodgietersbedrijf Van de PolJ. v. d. Burgt, Soest. A. Doekemeijer, Soest. Klaas van 't Klooster, Soest. Wim Schaeffer, Loosdrecht. G. Rutten- berg, Baarn. 2. Avia H. den Hartog, Utrecht. N. van Leeuwen, Zeist. H. Freser, Zeist. B. Osendarp, Utrecht. W. Breeuwer, Utrecht. 3. Polynorm W. v. Lagterop, Amster dam. C. Heusinkveld, Lichtenvoorde. B. Koolhof, Amsterdam. C. Nuijskens, Edam. P. v. Dijk, Wormerveer. 4. De Magneet (Fa. Vervat) J. Boog. Laren. J. J. Krijnen, Hilversum. M. Smit, Laren, T. Klomp, Baarn. C. Rut- gers, Naarden. 5. Heineken (Fa A. J. Stalenhoef) W. v. Smirren, Amsterdam, R. v. Smirren, Amsterdam, L. ter Rielen, Amsterdam, J. van Galen, Cothen. H. Verheul, De Meern. 6. Kat Emaille A. Emo, Utrecht. H. Severs, IJsselstein. B. van Leur, Utrecht. A. v. Eldink, Utrecht. H. Stevens, Vin- keveen. 7. Mercedes (Gebr. Van Kooij) C. Schijff, Soesterberg. N. de Vries, Amersfoort. H. Overeem, Amersfoort. G. Chonavel, Naarden. E. WUhoud, Amsterdam. 8. Ocriet A. Veenendaal, Zeist. K. van Nimwegen, Bunnik. J. Stekelenburg, Utrecht, R. Freser, Zeist. R. v. Fulpen, De laatste tijd hebben we in Soest niet te klagen over de aktiviteit op sport gebied in onze gemeente. Het concours hippique kon dit jaar door de slechte weersomstandigheden niet doorgaan, maar men mag aannemen dat het vol gend jaar weer gereden en gesprongen zal worden, maar dan waarschijnlijk niet op 30 april en 1 mei, maar later in het seizoen. De zwemliefhebbers uit het hele land konden het afgelopen weekend hun hart ophalen en de wielersportliefhebbers kunnen dit volgende week doen als de avondvierdaagse voor de eerste maal gehouden wordt. Het is te hopen dat de fietsers net zulk mooi weer hebben als de zwemsters en zwemmers had den. Van bijzondere betekenis voor sportief Soest was ook het oprichten van een ruitersportvereniging, die nu al bijna 50 leden heeft. De ruitersport is duur, zegt men, maar postzegels verzamelen is dat ook, wanneer je veel geld aan zegels uitgeeft. Soest heeft nu al vele jaren een jaar lijks concours hippique met amazones en ruiters uit het gehele land, maar de Soester vertegenwoordiging had de laatste tijd weinig te betekenen. Mis schien wordt dit spoedig beter, want onder de jonge leden van de nieuwe vereniging zijn talentvolle amazones en ruiters, naar kenners beweren. Misschien is onder hen wel de opvolger van de toenmalige luitenant Pahud de Mortagnes, thans generaal, die vier maal aan de Olympische spelen mee deed en in 1928 en 1932 Olympisch kampioen werd. Maar iets minder goed wordt ook graag geaccepteerd. KANTMAN. Groenekan. 9. Mercurius J. Frakking, Naarden. T. v. Tol, Naarden. R. Geuzinger, Am sterdam. H. Langelaar, Amsterdam. J. v. Stralen, Baarn. 10. Café SoestdijkC. Rabé, Amster dam. B. Raats, Amsterdam. A. de Vries, Amsterdam. A. van Boekei, Amsterdam. L. Huenders, Amsterdam. STERRIT NAAR SOEST. De ren- en tourvereniging Tempo houdt op 11 en 18 augustus een stemt naar Soest. De deelnemers kunnen 40 of 80 km. rijden. Zij moeten zich op beide dagen tussen 11 en 3 uur afmelden in restaurant Zonneheuvel aan de Toren straat. Voor de grootste ploeg van de tourclub die aangesloten is bij de S.R.T.C. is een beker beschikbaar. BIOSCOOPPROGRAMMA. Van heden tot en met zondag - uitge zonderd zondagmiddag - kan men in het City-theater kennismaken met het nachtleven in de wereldsteden als Las Vegas, Los Angeles, Rio de Janeiro, Osaka en Singapore. De verscheiden heid aan verstrooiing is groot en dit vervolg op „De wereld bij nacht' is het aanzien ten volle waard. Zaterdagmiddag „Ongeval in de Paci fic", een verhaal uit de tweede wereld oorlog, dat begint met de verradelijke overval van de Japanners op Pearl Har- bour. Het is de geschiedenis van een dappere duikbootbemanning die de opdracht heeft een spion naar zijn plaats van be stemming te brengen. Na veel avon turen en na veel spanning lukt dat en de spion kan zijn opdracht tot grote schade van de Jappen uitvoeren. „Uit angst voor de schande" draait van maandag tot en met woensdag. Het meisje Susan maakt kennis met een jongeman en al spoedig besluiten ze tc- trouwen. Tijdens een bergbeklim- ming verongelukt de jongen en het meisje is de wanhoop nabij omdat zij een kind verwacht. Zij wil zich ver drinken, wordt gered en biecht haar ouders op wat haar tot deze wanhoops daad bracht. Om de schande van het ongehuwde moederschap te ontlopen verlaat ze haar woonplaats met haar ouders voor een jaar en komt dan terug met de baby waarvan iedereen denkt dat het haar zusje is. Dat dit heel wat spanningen teweeg brengt zal ieder ervaren die deze film gaat zien. „De trottoirs van Chicago" draait in de donderdagcyclus. Zes grote sterren, Burl, Ives, Shelly Winters, James Dar- en, Jean Seberg, Ricardo Montalban en Ella Fitzgerald geven een aangrijpend beeld van het grotestads-leven, zoals het zich in Chicago afspeelt.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1