(R druivenprïnses bezoekt zonnegloren. H.KJ. Prinses Wilheimina 82 jaar. Het oog gericht op de 35-ste wereldtitel. Gemeenteraads vergadering. fWÊÈËË ggfj MrnÊmsm mm krediet voor bouwrijp maken DINSDAG 28 AUGUSTUS 1962. 41e JAARGANG no. 67. SOESTER (f)OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 De leden van de Soester Gemeenteraad zijn in openbare vergadering bijeen geroepen tegen woensdag, 29 augustus 1962, om 19.30 uur, ten gemeentehuize ter afdoening van de navolgende agen da 1. Vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 20 juni 1962. 2. Ingekomen stukken. a. Pesluit van gedeputeerde staten te Utrecht d.d. 2 juli 1962 waarbij het uitbreidingsplan voor perceel sectie G. nr. 4413, aan de Dorresteinweg gedeel telijk is goedgekeurd. b. Brief van gedeputeerde staten d.d. 9 juli 1962 houdende ontvangst van de Kapverordening. c. Mededeling dat de gemeentebegro ting en de bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1962 op 9 juli 1962 door gedepu teerde staten zijn goedgekeurd. d. Ontwerp-rekening 1961 van het gas bedrijf Centraal-Nederland met voor stel hiermede akkoord te gaan. e. Verslag over het jaar 1961 van de Schoolartsendienst Baarn e.o. met voor stel dit voor kennisgeving aan te ne men. f Ontwerp-begroting 1963 met voor stel hiermede akkoord te gaan. g. Rapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de vereniging voor Nederlandse gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. h. Besluit van gedeputeerde staten te Utrecht d.d. 13 augustus 1962 waarbij het uitbreidingsplan regelende de be stemming van het perceel H, nr. 7621 goedkeuring is onthouden. 3. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan a. Het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van natuuikunde-instrumenten t.b.v, de Van der Huchtschool voor u.l.o. b. Het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van twee tweedehands schrijf machines t.b.v. de Van der Hucht school voor u.l.o. c. Het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van een schrijfmachine en een sten cilmachine t.b.v. de Van der Hucht school voor u.l.o. d. Het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van enige leermiddelen t.b.v. de Van der Huchtschool voor g.l.o. e. Het R.K. schoolbestuur te Soester- berg voor de aanschaffing van leer lingensets en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Titus Brandsmaschool. f. Het bestuur van de Stichting En- gendaalschool, voor een tweetal aan schaffingen ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. en u.l.o., aan de Paulus Potterlaan. g. Het bestuur van de Stichting En- gendaalschool voor diverse aanschaf fingen ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. aan de Paulus Potterlaan. h. Het bestuur van de Vereniging de School met den Bijbel voor het aan schaffen van dertig sets en leermid delen ten behoeve van de Savornin Lohmanschool. 4. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Nieuwstraat 34. 5. Voorstel tot aankoop van grond voor verbreding van de Birkstraat van a B. Bruining. b. W. van Breukelen. c J. G. Menken. 6. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan a. De heer B. J. Netto, als hoofd van de openbare school voor g.l.o. in de Kerkebuurt. b. Mej. E. J. M. van Lith, als hoofd leidster van de openbare kleuterschool te Soesterberg. 7. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van de verbodsbepaling in ar tikel 1 van de Zoneverordening Hin derwet aan de fa. D. en C. Hageman, Nieuweweg 68 te Soest voor het op richten van een slagerij met worstma kerij alsmede een automatiek met voor bereidingskeuken in het perceel Nieuweweg 68. 8. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning Dorresteinweg 88. 9. Voorstel tot verkoop van grond a. Gelegen aan de Soesterbergsestraat aan G. H. G. Meenink. b. Gelegen nabij het Weteringpad aan de N.V. Bottelmaatschappij „Het Gooi". c. Gelegen nabij de Koninginnelaan aan H. Overeem. d. Gelegen nabij de Koninginnelaan aan J. van den Brink. e. Gelegen aan de Lange Brinkweg aan P. C. Kuyer. 10. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de stichting voor huishoude lijke en gezinsvoorlichting. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van De Westlandse druivenprïnses heeft een bezoek gebracht aan het WilheLmina- gasthuis in de hoofdstad en druiven uitgedeeld aan de patiënten. De druiven- prinses tijdens het ronddelen van het heerlijke fruit op de dameszaal. Links en en rechts de hofdames. A.s. woensdag, 29 augustus, zal, in het kader van de Westlandse druiven oogst, de druivenprinses met haar ge volg een bezoek brengen aan het sana torium Zonnegloren. Het programma ziet er als volgt uit 10.00 uurOntvangst van de prinses in de gemeente Soest (ter hoogte van station Soestduinen) door de burge meester Mr. S. P. Baron Bentinck. Hier zal een jeugd-drumband uit Soes terberg staan opgesteld. Van daaruit zal, voorafgegaan door de muziek, de stoet zich in open auto's naar het sanatorium begeven. 10.15 uurOntvangst door de directie. Aanbieden van bloemen. 10.25 uurUitdeling van de druiven aan patiënten en personeel, plm. 11.00 uur Vertrek. Voor zover het weer het toelaat zal de gehele ontvangst een feestelijk karak ter dragen. een weg tussen weg nr. 54 (Palserweg) en weg nr. 58 (onbenaam-d). 12. Voorstel tot huur van de wo ningen Plesmanstraat 3 en 7 te Soes terberg. 13. Voorstel tot het verlenen van een machtiging inzake de verkoop van grond aan de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum, gelegen in het plan „La- zarusberg". 14. Voorstel tot aankoop van a. Grond met opstal gelegen aan de Molenstraat van W. J. de Gooyer. b. Grond gelegen tussen de Dalweg, Rubenslaan, de Molenweg en de Soes ter Eng weg van mej. M. M. van den Bremer en de heer P. A. Kuyer. d. Grond gelegen op de Eng van mej. M. M. van den Bremer en de heer P. A. Kuyer. e. Grond gelegen aan de Veldweg en de Molenweg van P. A. Kuyer. 15. Voorstel tot wijziging van de Schadevergoedingsverordening. 16. Voorstel tot onttrekking van de weg nr. 71a (zijtak Foekenlaan) aan het openbaar verkeer. 17. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgave over 1961 voor a. Het openbaar kleuteronderwijs. b. Het openbaar lager onderwijs. 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het vergoeden van de belastingschade, die de heer P. C. Blom te Soest, tengevolge van een met de gemeente aangegane over eenkomst met betrekking tot beëindi ging van pacht, heeft geleden. 19. Voorstel tot onteigening van het perceel sectie H, nr. 6878, gelegen in het uitbreidingsplan Soester Eng, le ge deelte. 20. Voorstel tot het beschikbaarstel- len van een krediet voor het aanbren gen van enige verbeteringen aan het openbaar slachthuis. 21. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het treffen van voorzieningen ten aan zien van de Spoorstraat. 22. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering van de overweg in de Peter van de Breemerweg. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het maken van een plan voor de bouw van een gym nastieklokaal bij de openbare lagere school te Soest-Zuid. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het bouwrijp ma ken van gronden gelegen in een ge deelte van het uitbreidingsplan Laza- rusberg. 25. Voorstel tot het voeren van ver weer tegen de door J. Flapper inge stelde rechtsvordering. 26. Voorstel tot verkoop van het plant- recht op het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 3419, aan de Staat der Nederlanden. 27. Voorstel tot verpachting van een perceel aan de Koningsweg aan A. G. van Doorn. 28. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel met opstallen aan de Mo lenstraat aan de Nederlandsche Foto grafische Industrie N.V. NIEUWE GAST VOOR „DE PAARDENKAMP". Op zaterdag 15 september zal het 3e paard zijn intrek nemen in „De Paar denkamp", waar bejaarde paarden een rustige oude dag hebben. Corrie en Frits krijgen dan gezel schap van Jopie, die uit Rijswijk komt. Het dier was voor het abattoir bestemd, maar door mej. Verhagen is een actie ontketend om een bedrag van 400, bijeen te brengen, teneinde het paard te kopen van een melkhandelaar. Mocht het bedrag niet geheel bijeen gebracht worden dan zal de stichting „De Paardenkamp" het ontbrekende bijpassen. OVERWEG PETER VAN DE BREEMERWEG. In juni van dit jaar heeft de gemeen te een schrijven ontvangen van de Ne derlandse Spoorwegen, waarin voor gesteld werd de situatie bij de overweg in de Peter v. d. Breemerweg te ver beteren. Nog in 1962 zal deze overweg een bevloering van beton krijgen. N.S. is bereid de helft van de kosten te dragen. De oprit van de overweg zal verhoogd worden, zodat een redelijke helling van 1 25 verkregen wordt. De voorgestelde verbetering houdt tevens in dat een iets meer scheve aanslui ting wordt verkregen met de overweg bevloering die zuiver in het wegtracé komt te liggen. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld de helft van de kosten als krediet beschikbaar te stellen. TAPTOE BIJ BRAAMHAGE. Vrijdagavond 31 augustus is er bij Braamhage een taptoe, verzorgd door het mannenkoor Apollo, de harmonie P.V.O. en de drumbands van P.V.O., Olympia en Crescendo. P.V.O. begint met een openingsfanfare, waarna Apollo „In naam van Oranje" en „Het Patriottenlied" zingt. P.V.O. speelt hierna een mars en de drie drumbands laten zich horen. Apollo zingt vervol gens „O heer, die daar" en „Avondlied". De gezamenlijke drumbands voeren een mars uit en P.V.O. speelt, waarna Apollo „Domine, salvam fac" zingt. De hoornblazers van de drumbands treden op, P.V.O. speelt „Auf der Wache", tamboers en hoornblazers verzorgen de taptoe en tot besluit zingt Apollo „Dankt dankt nu allen God" en Het Wilhelmus, begeleid door P.V.O. Deze taptoe begint om half negen. EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 160.000 stuks. Hoender eieren van 12,tot 12,75. Midden- prijs 12,25. Prijs per kg. 1,98. Vrijdag 31 augustus a.s. hoopt h.k.h. prinses Wilheimina haar 82ste ver jaardag te vieren. Volgens de wens van de prinses zal van deze dag geen bijzondere feestdag worden gemaakt, want h.k.h., die sinds 1948 in ruste is gegaan acht het niet nodig dat er op hef wordt gemaakt van haar verjaar dag. Dit neemt toch niet weg dat het Nederlandse volk de 31ste augustus toch nog altijd ziet en voelt als „ko ninginnedag" en dat het niet te rem men is om van deze dag een halve of hele feestdag te maken. Zelf leeft onze oudste prinses terug getrokken op haar paleis Het Loo bij Apeldoorn en men hoort weinig van haar. Dit betekent echter niet, dat h.k.h. niet actief isIn kleine kring is zij nog altijd druk en haar belangstelling breidt zich uit over vele terreinen. Zo nu en dan laat zij zich in haar auto rijden naar de Lage Vuursche, waar haar kleindochter prinses Beatrix het kasteeltje "Drakenstein" kocht, dat mo menteel geheel verbouwd wordt. Daar komt zij dan eens een kijkje nemen en controleert nauwgezet de werk zaamheden. Onverwachts ziet men haar soms el ders in 't land uitstappen en in haar rolstoel plaatsnemen om hier en daar een kijkje te nemen of ergens rustig van de natuur te genieten. Zo geniet h.k.h. prinses Wilheimina van een welverdiende rust, nadat zij vijftig jaar lang op de hoogste post haar land heeft gediend in tijden van voor- en tegenspoed. Wij hopen, dat onze „moeder des vaderlands" nog ve le jaren rust geschonken moge worden temidden van het volk waarvoor zij zoveel heeft gedaan. VAN GRONDEN. Met de bouw van een aantal .woningen in een deel van het goedgekeurde uit breidingsplan Lazarusberg is begonnen. Dit deel ligt „achter Dammers". In verband met deze woningbouw is het noodzakelijk dat overgegaan wordt tot het bouwrijp maken van de gronden die in dit gedeelte van het plan Laza rusberg liggen. Er moet riolering gelegd worden, wegen, trottoirs en plantsoenen moeten aangelegd worden en er moet straatverlichting komen. Ook zullen brandkranen aangebracht worden. Slechts weinig landgenoten konden geen enthousiasme opbrengen voor de prachtige verrichtingen van onze zwemsters en zwemmers, die in Leipzig 16 medailles behaalden en met 6 Euro pese titels naar huis kwamen. Zelfs mensen die zich voor sport matig of in het geheel niet interesseren lieten zich een uitzending van televisie of radio niet ontgaan, want dat leverde altijd wel wat medailles op. Wie met groot enthousiasme gestart is met het kijken of luisteren naar de verslagen vanuit Milaan, waar thans de wereldkampioenschappen wielren nen gehouden worden, die heeft in tussen ervaren dat onze renners daar niet zo oppermachtig zijn als de zwem ster en zwemmers in Leipzig. Die be haalden in een week zes Europese ti tels, terwijl moeizaam zwoegen van sterke Nederlandse wielrenners in 67 jaar „slechts 34 titels opleverden, zo dat Nijdam vanavond de 35-ste titel behaalt, wanneer hij tenminste niet teleurstelt. Jaap Eden, de legendarische wielren ner en schaatsenrijder behaalde in 1894 en 1895 een titel en Cordang eveneens in 1895. Dickentman in 1903, Bleekemolen in 1914 en Maurice Pee- ters in 1920. In 1921 behaalde Piet Moeskops zijn eerste wereldtitel en in 1926 zijn vijfde en laatste. Meijer werd in 1925 wereldkampioen en Mazairac in 1929. Jacques van Egmond in 1933, Kees Pellenaars in 1934 en Arie van Vliet in 1936 voor de eerste maal. De ze prestatie zou hij driemaal herhalen. Ir, 1937 en in 1938 Jef v. d. Vijver en Jan Derksen, die nu de kwart-finale bereikte behaalde in 1939 zijn eerste wereldtitel. Direct na de oorlog werd Derksen opnieuw wereldkampioen en in 1953 nog eens. Middelkamp in 1947, Schulte in 1948 en bijna ieder jaar was het nu raak. Pe ters, Faanhof Mahn, Pronk, Van Heus- den, Van Houwelingen er, het vorig jaar Leen v. d. Meulen en Henk Nijdam. En vanavond misschien opnieuw Nijdam. Aan het duimen van vele Nederlanders voor radio en t.v. zal het zeker niet liggen. KANTMAN. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld te besluiten dat een aan vang gemaakt wordt met het bouwrijp maken van deze gronden. Het ligt in het voornemen het ver lengde van de Prins Hendriklaan en de beide wegen tussen de Van Weedestraat en het verlengde van de Prins Hen driklaan, waaraan de naam Nassau- pJantsoen gegeven is, van een gesloten wegdek te voorzien. De overige wegen, welke geen doorgaande verbinding ge ven, zullen worden bestraat met rood bruine betonstenen. De trottoirs zullen een verharding, bestaande uit rood- biuine betontegels krijgen. BROMFIETSER GEVALLEN. De achttienjarige Soester bromfietser A. v. B. voelde zich op zijn snelbrom- mer een groot coureur en met onver antwoordelijke snelheid reed hij op het fietspad van de Soesterbergsestraat. Om nog harder te gaan lag hij plat op zijn brommer. Hij raakte van het fiets pad, viel en kreeg een hoofdwonde en een hersenschudding. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis in Baarn gebracht. S.E.C.-HONKBAL. Het honkbalteam van S.E.C. heeft moe ten ervaren dat het kampioensteam van H.M.S. van uitzonderlijke klasse is. Het werd een 3-21 nederlaag voor de groen-witten, die het zonder werper Blok en coach Tinlin moesten stellen. Houtzager was de werper en later Tin lin jr. S.E.C. kwam op 2 punten, maar daarna ging het snel bergafwaarts door vele fouten van het S.E.C.-veld en eni ge spectaculaire vangballen van Lotze konden de debacle niet voorkomen. B.D.C. VERLOOR. B.D.C. 1, met vele invallers, heeft deel genomen aan het vliegtuigtournooi in Soesterberg en met 0-2 verloren van E.M.S. Tegen Minerva werd een 1-5 nederlaag geleden. B.D.C. start zondag 2 september in de competitie met een wedstrijd tegen P.V.C., die in Utrecht gespeeld wordt. Het tweede speelt een thuiswedstrijd tegen Nijenrodes. SUCCESRIJKE VLUCHTEN. Negen leden van de Luchtvaartclub Soest-Amersfoort hebben deelgenomen aan de 26-ste luchtvaartkamp op de Paalberg te Ermelo, dat georganiseerd werd door de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. De heren Abbring, Eggers en Hollander wonnen enige prijzen. Op 9 september zullen enige leden deelnemen aan de natio nale kampioenschappen welke op de Roozendaalse heide gehouden zullen worden.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1