WAfiutielmr BURGERLIJKE STANS KWAK Krabbels van Knelis. S0ESTERBERG In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT GARAGE „DE SOESTER" VOOR HET D&AIPS5EE BATENBURG's Erkende \uto- en Scooterrijschool EL is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. TONEEL OM NAUSIKAiï. Na het optreden van The Dutch Swing College Band en het Tsjechisch dans theater, besloot de organiserende Soes- ter Zakenkring de serie evenementen in het openluchttheater met het blij spel „Om Nausikaa", voor het voet licht gebracht door de toneelgroep „Ensemble". Voor cirka 460 bezoekers - de wegblij vers hebben weer eens ongelijk gehad - was het zaterdag een onvergetelijke avond van puur kunstgenot. „Om „Nausikaa" bleek een intelligent, door Luisa Treves geschreven stuk te zijn met tal van komische vondsten, die nimmer naar de klucht reikten, dank zij de vootreffelijke regie van Jan Retèl. Sigrid Koetse als Nausikaa was een en al charme met haar kalverliefde voor de niet meer zo jonge Odysseus. Palla Athene (Nel Kars) stelt vast dat Nau sikaa Odysseus destijds beter heeft geholpen dan wie ook en dat het meis je thans aan een uitzichtloze liefde lijdt. De godin voelt zich verantwoor delijk voor Nausikaa en wil haar een man geven van wie zij kan houden. Veel vrolijkheid wekken de gedragin gen van Aphrodite (Ina van Faassen), die zich een plaats in het paleis van koning Alkinoos (Lex Goudsmit) heeft veroverd, geen man met rust laat en de bedoelingen van haar collega van de Voor al uw auto-service, uitdeuken, spuiten, erkend L.P.G.-inbouw- station. Verkoop van Benzine, Olie enz. Tevens erkende autorijschool. Smitsweg 19 Telefoon 3865 GEBORENBarbara Corinne Francisca, dochter van W. p. Marchal en A. G. Posthuma, Schrikslaan 19. Jeanette Wilhelmina Maria, dochter van J. P. de Jong en A. W. de Wit, Torenstraat 24. Joüannes, zoon van J. Beek en G. van den Brand, Sterrenbergweg 32. Wil helm Frederik, zoon van F. E. S. van Duyn en F. Hoekstra, Simon Stevinlaan 7. Johanna Louisa, dochter van P. Visser en F. J. Krijgsman, Nieuwstraat 60. Lambertus, zoon van M. de Groot en E. H. Nap, Pijnenburgerlaan 5. Marie, dochter van B. Strumpel en M. Reehorst, Kerkdwarsstraat 14. Jo hanna Louise, dochter van G. van Duin kerken en L. Schrijvers, Bosstraat 90. Hendrica Wilhelmina Maria, dochter van G. A. Kok en C. A. van Veldhuizen Birkstraat 111. Grietje Alida, dochtei van L. Rondhout en K. Kaspersma, Dor- resteinweg 36. Teddy Boyd, zoon var H. Cornelisse en N. H. Rozema, Buys Ballotlaan 53. Walter, zoon van G. H. A. Simon en K. G. Ravenhorst, Baarn, Oosterstraat 137. Harold Jacobus Cor- losa, zoon van J. F. R. Bröckl en S. E. Dantz, Baarn, Wijkamplaan 21. Mar jan, dochter van M. Koenes en J. M. Post, Nieuweweg 48. Irene Christine, dochter van E. F. Cordromp en C. D. de Boer, Amersfoortsestraat 91. ONDERTROUWD Evert Ridderbroek, Heiligerbergerweg 183Amersfoort en Anna Gringhuis. Thorbeckestraat 23. Johanna Hubertus Nijs, Chr. Huygens- laan 54 en Johanna Everarda van Daal, Postweg 8. Wilhelmus Bosman, Oude Grachtje 15 en Adriana Maria Huber- dina van Vorstenbosch, Chasséstraat 67III, Amsterdam. Benjamin Ploeg, Paulus Potterstraat 19, Amersfoort en Wilhelmina Theodora van Leer, Dorre- steinweg 14. Aalt van Hornsveld, Beckeringhstraat 30 en Heintje Geer- truida Elisabeth van Asch, Beetzlaan 63. Hermanus Theodorus Smeltink, Kanaal straat 94, Utrecht en Gerarda Leonarda Maria van de Kant, Kerkstraat 66. GEHUWD Mathieu Jozef Frans Steins, Burg. Savelberglaan 89, Kerkrade en Gijsbertha Margaretha Maria Hartman, Van Lenneplaan 37. Hendrik van Ede, Nieuwstraat 59, Scherpenzeel en Chris- tina Heiltje Maaike Kraaij, Braamweg 38. Erik Gerhardus Westra, Ossen- damweg 10 en Dorothé Hendrika Bertha Geertruida van Boekei, Braamw. 50. Everhardus Nicolaas Kaats, Smitsweg 17 en Yvonne de Weerd, Schrikslaan 21. Gerrit van Hornsveld, Nieuwstraat 51 en Aaltje van Hornsveld, Nieuwstr. 51. Johannes Pruim, Postweg 9, Apeldoorn en Johanna Lagemaat, Talmalaan 20. Gijsbertus Wilhelmus Salari, Kampweg 76 en Cornelia Johanna Buitenhuis, Postweg 89. OVERLEDEN Loes de Hart, oud 17 jr., Hellingweg 1. Maria Dina Johanna Terberg, 64 jaar, echtgenote van H. Th. M. Hendriksen, Korte Melmweg 1. Johannes Lambertus van Weert, 50 jr., echtgenoot van J. van der Veen, Heu- velweg 3. Herman Wilhelm Frederik de Vries, 12 jaar, Koninginnelaan 24a. Arend Hendrik Smid, 66 jaar, echtge noot van D. Dokter, Eigendomweg 38. Klazina Clara Henry, 86 jaar, Insp. Schreuderlaan 2. Olympus teniet doet door al haar ver leidingskunsten toe te passen op de zoon van Odysseus, Telemachos (Henk Molenberg), die Pallas Athene voor Nausikaa had bestemd. De voedster van Nausikaa, Euryme- dousa, vertolkt door Magda Janssens, kijft er maar op los en valt van de ene zenuwbui in de andere wanneer ze Aphrodite betrapt bij haar verleidings kunsten, zelfs met de koning. Deze krijgt een stevige uitbrander en wordt naar zijn kamer gestuurd. Maar de voedster zal Aphrodites straf krijgen voor haar bemoeizucht. De heer Pon- tonoos, de major-domo, (Jan Retèl) heeft aan het einde alle reden te con stateren dat Eurymedousa een zeer on evenwichtige figuur is. Palla Athene is heel boos op Aphrodite en ook op Telemachos, die zich beroept op zijn plicht de wil der goden te vol gen. Zij stuurt hem terug naar zijn land en dan is voor de nobele, kranige Euryalos (Tom van Beek) de weg naar zijn aangebeden Nausikaa niet ver meer. Laodamas (Frans 't Hoen), de oudste broer van Nausikaa, en vriend van Euryalos, vindt de houding van zijn zuster maar heel gek en hij be grijpt nooit iets, daarvoor is hij ook haar broer. Arètè (Emmy Lopez Dias), de koningin, speelde een waardige moe der, die altijd alles begrijpt, in tegen stelling tot koning Alkinoos, die nooit iets begrijpt en „alsmaar wijn drinkt". De jongste zoon van Alkinoos Nausi- thoos (Eddy Habbema), zegt zelfs tegen zijn vader wat hem voor de mond komt en hij wordt daarvoor met het klassieke pak voor de broek gestraft. Uiteindelijk vindt Nausikaa haar geluk ir. de armen van Euryalos. Een langdurig applaus van het dank bare publiek besloot de voorstelling. Opvallend goed bleek de akkoestiek in het openluchttheater te zijn. Er werd zonder microfoons gespeeld, maar toch was elk woord verstaanbaar. De prach tige costuums en stijlvolle decors, res pectievelijk van Joseph Carl en Lou Steenbergen, gaven het stuk extra waarde. De muzikale illustraties van Jurriaan Andriessen werden door mid del van een band ten gehore gebracht. Het was een toneelavond met spel van een formaat, zoals in Soest zelden ver toond is. RUITENBERG KAMPIOEN LANGE AFSTAND. Gerrit Ruttenberg is zondag in de Hooglandse polder kampioen op de lange afstand van Tempo geworden. Hij reed de 120 km in 3 uur, 28 min. en 25 seconden. Gert de Weerd - de i-erste nieuweling - eindigde op de .weede plaats. Hij had een ronde ach terstand. Theo Zeedijk werd op 1% ronde derde en Aad Post op twee ron- ien vierde. De vijfde plaats was voor Eddy de Lange. Er startten 14 ren ners. Negen van hen vielen uit. Bij de aspiranten, die 40 km reden, won Kees Proosdij in 1.10.35. Raymond le Zoete eindigde als tweede op een ralf wiel en Harry Visser eindigde P/s minuut na de winnaar als derde. 3ij de seniores ondernam Jaap v. d. 3urgt in de derde ronde een uitloop- joging. Gerrit Ruttenberg en Klaas •an 't Klooster voegden zich bij hem, naar Van 't Klooster viel later terug mdat hij pech aan zijn fiets kreeg, n de veertiende ronde ging Rutten- ierg er alleen vandoor. Ook via de Puem. Soesterbergsestraat 51C Telefoon 2379 Mevr, Rekkémej. Sjamsoedin 4-6 2-6. finale mej. Sjamsoedinmej. v. d. Zee 1-6 6-3 6-4. gemengd-dubbel Bmej. Alsbach en Hofkensmevr. v. d. Veer en Vaatstra 6-2 6-4. mej. Sjamsoedin en Sjamsoedinmej. Westhof en F. Sprangers 6-3 3-6 6-1. finalemej. Sjamsoedin en Sjamsoe dinmej. Alsbach en Hofkes 6-4 4-6 6-3. dames-dubbel B finale mej. De Vries en mej. v. d. Zeemevr. Arnoldus en mej. Alsbach 6-4 6-1. heren-dubbel B Van Leeuwen en SjamsoedinVan Zadelhoff en H. v. Es 6-4 6-1. De Hiep en SchotmanEsendam en Pouw 2-6 8-6 6-3. finale De Hiep en SchotmanVan Leeuwen en Sjamsoedin 4-6 6-4 8-6. dames-enkel C mej. Blommej. Leo- pold 7-5 6-1. mevr. Havenaarmej. Van Rietschote 6-2 6-2. mej. De Troyemej. Blom 6-2 6-2. mevr. Havenaarmej. v. d. Biezen 6-2 6-3. finale mevr Havenaarmej. De Troye 6-4 3-6 7-5. heren-enkel C Van LoonHaan 6-8 6-1 6-4. Voermansv. d. Linden 6-1 6-0. WolkingMiddendorp 7-5 4-6 6-0. H. v. Esv. d. Bosch 6-4 8-6. Van LoonVoermans 4-6 6-2 6-4. Wolking—H. v. Es 6-2 8-6. finale Van LoonWolking 6-4 6-2. dames-dubbel C mej. v. d. Berg en mevr. Havenaarmej. Barlo en mej. Engelenburg 6-4 6-3. mevr. Stakman en mevr. Wessel mevr Bruggeman en mevr. Van Erp -2 6-3. finale mej. v. d. Berg en mevr. Have naarmevr. Stakman en mevr. Wessel 6-2 6-3. gemengd-dubbel C mej. Hemmes en Koningmej. Van Rietschote en Wol king 6-4 6-4. mej. v. d. Biezen en Voermansmej. Engelenburg en v. d. Vijver 6-1 9-7. finale mej. v. d. Biezen en Voermans mej. Hemmes en Koning 7-5 3-6 6-2. heren-dubbel C Geels en HaanVan Zadelhoff en H. v. Es 6-3 6-2. Van Loon en v. d. KampKnopper en Okhuizen 6-2 6-5. finale Geels en HaanVan Loon en V. d. Kamp 6-3 6-^"6-3. Gedipl. A.B.A.N.-lnstructeur ARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht SC K CA KAPSAION SrHNHOFFSTR.53 - T£l .Z8« - S0E5T SOESTER TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Meer dan 180 partijen zijn gespeeld voordat uitgemaakt was wie de Soes- ter tenniskampioenen 1962 zijn. Bij de heren B werd Schotman uit Hilversum kampioen. In de finale versloeg hij J. de Troye, die weinig tegenstand bood. Bij de dames B zegevierde mej. Sjam soedin, bij de heren C. B. van Loon uit Baarn, die in zijn laatste partij Wolking versloeg en bij de dames C behaalde de Soester speelster mevr. Havenaar het kampioenschap. In de finale versloeg zij mej. De Troye uit Hilversum. Voorzitter J. H. van Breukelen, van de 'ennisclub Soest reikte de prijzen uit. Hij bracht dank aan de wedstrijdleider, Ie heer G. v. d. Poll, voor het vele werk dat hij verricht had bij het orga- uiseren van dit tournooi en hij bood hem een geschenk aan. De uitslagen zijn heren-enkel B H. v. EsA. Sprangers 3-6 4-6. mr. SangsterWolking 6-4 6-3. Schotman-Sjamsoedin 11-9 8-6. De TroyeA. Sprangers 6-1 6-4. Schotmanmr. Sangster 7-5 6-1. finale SchotmanDe Troye 6-2 6-1. dames-enkel B mej. v. d. Zeemej Weisfeld 6-4 6-4. Mej. Sjamsoedinmej. Alsbach 4-6 6-3 8-6. MEISJE GEWOND. Het 13-jarige Utrechtse meisje J. W. H. reed per bromfiets op het wandelpad langs de Soesterbegsestraat. Achterop zat de 16-jarige jongen A. C. Zij reed het negenjarig meisje J. van Dijk 'aan. Het kind kreeg enige onbeduidende schaafwonden. Het meisje met de brom mer kwam tegen een boom terecht. Ze had wonden aan hoofd, hals en benen. Dokter Rupert verleende de eer ste hulp, waarna het jeugdige slachtof fer per taxi naar Utrecht gebracht werd. S.E.C. VERLOOR. S.E.C. heeft in Castricum tegen C.S.V. gespeeld en met 2-4 verloren. Door de S.E.C.-voorhoede werden veel kansen verknoeid. Ruttenberg speelde ditmaal beter dan in de laatste wedstrijden, maar D. Hooijer was slecht op dreef. In de halflinie gaf men blijk over goe de technische kwaliteiten te beschik ken maar de conditie liet nogal wat te wensen over. Na tien minuten had C.S.V. succes met een aanval over de rechter vleugel. Pothoven werd gepasseerd en drie spelers van C.S.V. kwamen vrij voor het doel van S.E.C.. Er werd een schot ge lost en Schrijvers stopte de bal, maar hij kon hem niet klemvast krijgen en de linksbinnen kon het eerste doelpunt scoren. Kort daarop werd het door de rechtsbuiten 2-0. Hooijer kreeg aan de andere kant een kans tot scoren, maar hij schoot net naast. De middenvoor van C.S.V. had meer succes en het werd 3-0. Kort hierna scoorde Van Breukelen voor S.E.C. met een kopbal maar toen de gehele verdediging van S.E.C. bleef staan bij een C.S.V.-aanval, werd het 4-1. S.E.C. kreeg nu heel veel kansen, maar ze werden niet benut. Rechtsbuiten Baptist viel uit door een blessure en de vele S.E.C.-pogingen werden tenslotte beloond door een doelpunt van Van Breukelen (2-4). In de tweede helft was Van Kooij uit stekend op dreef, maar zijn aktiviteit leidde niet tot doelpunten. TAFELTENNISVERENIGING SHOT. De eerste clubavond van het seizoen 1962-1963 wordt voor de Shotleden op 30 augustus in het Ludgardisgebouw gehouden. Op vrijdag 7 september is er jaarvergadering. Dan zal de wijzi ging van het bestuur ter sprake ko men. Voorzitter B. van Haarlem zal Soest verlaten, secretaris B. Hoyng, die al vijf jaar in Hilversum -woont, acht de tijd gekomen zijn werk aan( een Soester over te dragen terwijl penningmeester A. Schrijvers zijn func tie wegens drukke werkzaamheden moet neerleggen. Kandidaat voor het voorzitterschap is de heer K. Wiss, voor het secretariaat de heer W. van Doorn, terwijl de heren H. Hilhorst en E. Wijers, eveneens in het bestuur zul len komen, waarin de heren Th. Dase laar en Th. Rademaker reeds zitting hebben. DE DUIVEN VLOGEN VANAF DUFFEL. De duiven van de vereniging De Vriendschap vlogen vanaf Duffel in België, een afstand van 134 km. Er waren 323 duiven in concours. Ze wer den gelost om 7.20 uur met z.w.wind. De eerste duif arriveerde om 8.44.32 met 'n snelheid van 1584.87 m. per minuut, de laatste prijswinnende duif kwam om 8.57.13 uur aan. De uitslag wasW. Roest 1 4 6 15 22 31 35 48 52 63. W. Nieuwenhuis 2 7 13 16 17 26 30 38 43 50 51 69 70 77. Z.K.H. Prins Bernhard 3 8 9 18 29 32 45 72. J. G Kamerbeek 5 36 41 47 67. W. Altenaar 10. J. A. B. van Klooster 11 21 24 27 39 46 60 68. G. H. v. d. Broek 12 66. F. Groenestein 14 19 23 56. C. Vaessen 20 25 79. G. Ruizendaal 28. Goldstein- Brouwers 33 78 81. G. Sukel 34 53. mevr. Brouwer-Roeten 37 74. Onwe- zen-De Muynck 40. D. J. Bos 42. E. Veerman 44 49. C. Kaats 54 65 75. C. Roskam 55 59. R. Westerveld 57 61. E C. v. Daatselaar 58 62 80. G. Schim mel 64. A. Beijer 71. R. Koster 73. M Staal 76. De duiven van De Zwaluw vlogen eveneens vanaf Duffel. De eerste duif arriveerde om 8.43.51 uur met een snelheid van 1589,45 meter per minuut en de laatste duif kwam om 8.55.35 uur aan. Er waren 354 duiven in con cours. De uitslag was P. de Bes 1 54 70. G. Rijksen 2 3 4 6 7 9 10 18 22 25 26 31 69. H. Gorisssen 5 15 45. J. v. d Brakel 8 21 42 61. mevr. G. Brink 11 C van Klingeren 12 27 66. J. Stalen hoef 1? 16. A. v. Dorrestein 14. E. de Goede 17 50 62. Th. Wigtman 19 30 59 63. A. Hilhorst 20 34 58 68. H. On- wezen 23 29 53. P. Duijst 24 37 40 47. V. Reijerse 28 36 49. M. v. d Wie len 32 38 46. J. v d. Belt 33 56. C. v. d. Hoek 35 39. F. Limburg 41. J. Coorens 43 55. H. v. Bekkem 44 51. II. Woudstra 48. G. Haks 52. R. Voskuilen 57 60 64 comb. Ottens-Van Klooster 65. B. Roest 67 71. JONGDIERENDAG. De Pluimvee- en Konijnenfokkersver- eniging „Soest en Omstreken", die eni ge tijd geleden de naam „Eemland" kreeg, heeft leden in Soest en Baarn. maar de zetel van de vereniging is thans in Baarn, en daar is een Jong- dierendag gehouden, waarbij de konij nen van de leden door keurmeester J Kuiper uit Os gekeurd werden. Soest was hierbij niet gelukkig. Het beste dier van het geheel was een Vlaamse Reus van E. van Oostrum uit Baarn. Bij de grote rassen was de Vlaamse Reus van E. van Oostrum nummer 1. Bij de midden rassen een Alaska van R. de Maar uit Badhoeve dorp en bij de kleine rassen een Rood Pool van H. Roelofs, Baarn. Deze dieren zijn geboren in het eerste kwartaal 1962. Bij de grote rassen geboren na 1 april 1962, was een Vlaamse Reus van E. van Oostrum eveneens de favoriet. Bij de midden rassen was het een Witte Wener van P. Hartog uit Baarn en bij de kleine rassen een Blauw Pool van J. Smits uit Baarn. Bij de oude rammen was een Blauw Pool van J. Smits uit Baarn nummer 1. Het beste nest dieren werd gevormd door Alaska's van R. de Maar uit Badhoevedorp en Gijs van de Riet uit Amersfoort toonde zich met een prachtige Vlaamse Reus het beste jeugdlid. Er waren in totaal honderd inzen dingen en er werd gekeurd in het Baarnse Nutsgebouw. VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag om 2 uur heeft aan het slachthuis wederom verkoop van vlees plaats. FLANNEN VOOR GYMNASTIEKLOKAAL. Gp het terrein dat bij de in 1954 ge opende openbare lagere school te Soest- Zuid behoort, is ruimte gereserveerd voor de bouw van een gymnastieklo kaal. Aan dit lokaal bestaat grote be hoefte, omdat Soest-Zuid in het ge heel geen gymnastieklokaal heeft. Het college van B. en W. stelt daarom po gingen in het werk om voor dit deel van Soest de bouw van een gymnas tieklokaal op de urgentielijst te krijgen. Eerst na plaatsing op deze lijst kan rijksgoedkeuring worden aangevraagd. Aan de raad is derhalve voorgesteld een krediet te verlenen van 3300, voor het maken van een plan door ar chitectenbureau Van Woerden en Schneider. De heer Schneider was de architect van deze school. AFSLUITING spoorstraat. In de raadsvergadering van 20 juni is een krediet beschikbaar gesteld voor het uitvoeren van werkzaamheden in verband met de aanbrenging van auto matische halve overwegbomen bij de overweg Van Weedestraat-Steenhoff- straat. Deze werkzaamheden bestaan uit een zodanige afsluiting van een klein deel van de Spoorstraat, dat dit deel alleen nog door voetgangers ge bruikt kan worden. Aan de raad is een krediet gevraagd voor het verbre den van het gedeelte dat niet afge sloten wordt. As je 't ming vraogt dan mok zeige dattie goeje ouwe tied nie zo'n barre beste tied was, maor noeng ist ok nie veul zaoks. Elleke dag zitte wul- lie in de kraante te leeze en daor staon haost alleenug maor beroerde dinge in. Nee vreuger wast me zo best en d'r hadde hoope minse nie genog te eete, maor toeng waore d'r gin halleve gekke, die ongs mit groote bomrae allegaor tegeliek de luch in konne blaoze. En heul vreu ger waore d'r ok nog minse die konde zeige, oorlog, was dat veur 'n ding. De meeste van ongs hebbe al twee van die dinge mettemaokt en de derde staot alle dag veur de deur. Daor is zogezeid heul niks an, waant, astie oorlog komp dan kenne wullie ut allegaor wel schudde. En in de heule wèreld zitte ze allegaor te blère dazze gin oorlog wille en dazze ok niet mit bomme wille gooje, maor de eene plof is nog nie veurbie o£ de vollegen- de plof komter al weer an. V/at koope wullie veur al die flauwekul mit ongze snipperdaoge en de voebalpoel, waorin alleenug mensen winne die wullie nie kenne. Mit de wèreld ist zogezeid niks maor mit ut weer ist ok heul niks. Vrieze ast dooje mot en veul meer reege as wie dan ok maor gebruuke ken. Jon- ges zuk reegene en waaoje 't heule jaor deur. Ajje de ouwe minse geleuve mag dan kwam dat vreuger ook nie veur. Zoemer was zoemer en winter was win ter. Noeng ist bekaant altied winter en ast gin winter is dan reeget ut. Da komp van die bomme, zeit Gart, die maoke ut weer overstuur. Amme klompe zee ik, waant 'n paor jaor eleeje wast elleke dag harstikke fing zoemer, maonde laang en toeng waore d'r ok al bomme. Dus das gezeever. Nee, geef ming maor die goeje ouwe tied. Gin bomme, nie veul reege, heul veul zon en ajje 'n endje gong kuujere dan wier je nie meteen doodereeje. Gin sigrette waor je kaanker van ken kriege, maor 'n flinke kees achter je kieze. Maor toeng gonge de minse dood an dinge waor de dokters noeng om lache motte. Lao ming dan toch maor in deuze tied leeve en lao wullie dan maor hoope dattie halleve gekke die bomme nie smiete, dan kenne wul lie nog bar oud worre ok. En mit Sint Juttemis zal 't weer ok wel us beeter worre, schat ik. VERBETERINGEN AAN HET SLACHTHUIS. Het college van B. en W. heeft een krediet gevraagd voor verbeteringen aan het slachthuis. Er moeten nieuwe kozijnen aangebracht worden en be schadigde en losgeraakte rijen tegels moeten vervangen worden. Het gaat om 14 kozijnen en 270 m2 tegels. VOORZIENING TEN BEHOEVE VAN SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Soest hebben een krediet van 925,ge vraagd voor het aanschaffen van een kast en een stofzuiger voor de Van der Huchtschool. Voor een naaimachine een handwerk- en leermiddelenkast en enige borden is 1290,nodig. Ten bate van de De Savornin Lohmanschool is 2200,gevraagd voor het aan schaffen van leerlingensets en leermid delen. VERKOOP VAN GROND. Aan de heer H. Overeem zal 125 m2 grond verkocht worden, gelegen bij de Koninginnelaan voor 5 per m2, aan de heer J. v. d. Brink 110 m2, even eens bij de Koninginnelaan voor dezelf de prijs per m2 en aan de heer P. C. Kuijer 4250 m2 gelegen aan de Lange Brinkweg voor 0.75 per m2. K.V.O.-NIEUWS. De K.V.O.-adspiranten kwamen na lange tijd weer in het veld. De korfbalvereniging „Amersfoort" organiseerde haar jaarlijkse seriewed strijden voor adspiranten. K.V.O. nam hieraan met twee twaalftallen deel. De B-adspiranten behaalden hier een tweede prijs. Uitslagen: Amersfoort BK.V.O. A 0-0. K.V.O. A—Sparta 0-1. K.V.O. A— S.V.M.M. 1-4. K.V.O. BZwaluwen C 0-1. Amersfoort DK.V.O. B 0-2. S.K.F. C—K.V.O. B 0-1. M1NERVA WINNAAR VAN HET ZILVEREN VLIEGTUIG. Voor het vliegtuig-tournooi bestond weer een grote publieke belangstel ling, waaraan ook het zonnige weer zijn steentje heeft bijgedragen. In de voorwedstrijden waren de uit slagen als volgt Soesterberg-K.V.V.A. 1-4. E.M.S.—B.D.C. 2-0. B.D.C.—Mi- nerva 1-5. K.V.VA.Voorwaarts 2-3. Soesterberg-Voorwaarts 1-2. E.M.S. Minerva 2-2. In de finale klasseerden zich Voor waarts en na het winnen van straf schoppen ook Minerva. Het was aan vankelijk een gelijk opgaande strijd, waarin tenslotte slechts één doelpunt werd gescoord door de midvoor van Minerva. Minerva werd de winnaar van het vliegtuig. Na afloop namen de gasten deel aan de koffietafel in de cantine op het voetbalveld, waar door voorzitter Van Daal van „Soesterberg" met een toe passelijk woord de uitreiking van de trofee plaats vond. De organisatie van het tournooi was weer in goede handen.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2