Krabbels van Knelis. Officiële mededelingen. TWEEDE BLAD BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool SALON KOPPEL VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 4 SEPTEMBER 1962. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nie goed snap dat ut altied zuk bar fing weer is as de manne van 't guld schiete motte. Heul merao- kels, zoveul zon en heul meraokels zo veul minse aster komme kieke. Koning Piet de Eerste wier oppehaold mit trommels en toeters deur manne mit zwarte pakke vant bestuur en aan- dere leeje mit sjerrepe om en of 't noeng om die sjerrepe is weet ik nie, maor d'r binne nie veel leeje die de koning en zien wief gaon ophaole. 't Liek d'r veul op of die manne denke ik gao nie veur schut loope mit zo'n sjerrep. Koning Piet de eerste het veurig jaor 'n bietje emopperd omdattie koning wier, waant da was niks veur 'm, zee die. Hie schoot veur de leste keer en toeng die 't leste deel van de vleugel omlaog haolde zee die, daor wak al baang veur. Ik alsmaor hoope datter noeng us 'n Knelis koning zou worre nao Helmus en Piet, maor niks d'r van 't wier weer '11 Piet. Piet de tweede zogezeid. Knelis de Eerste zou ming beeter lieke, waant messchien waore d'r dan minse die dochte da'k zo goed kon schiete. Jao kejje net denke. As ik bie de Gouwe Ploeg ant schiete bin dan kruu- pe alle minse in de kelder omdazze baang binne dazze van ming 'n kogel veur d'rluu test kriege. 't Was 'n fing feest mit manne die me raokels best konde schiete, en aandere manne die heul nie konde schiete maor wel drinke en das ok wat weerd ast feest is. Das noeng de derde keer ewest en vol legend jaor netuurlek weer, maor man ne vant guld, dan mit heule hoope op pad om de koning op te haole en nie zo'n paor man. Das gin gezich veur de minse die komme kieke. D'r waore haost nog meer pelisiemanne as leeje vant guld op de weg. EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 140.000 stuks. Hoen dereieren van 12,tot 12,50. Mid- denprijs 10,Prijs per kg 1,95. Gedipl. A.B.A.N.-Instmcteor PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht DIPLOMAZWEMMEN IN HET NATUURBAD. Zaterdag hebben enige volwassenen en vele kinderen proeven afgelegd voor de diplomo's A, B, C en D van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond. A is een eenvoudige zwemproef, B het diploma geoefend zwemmen, C het zwemvaardigheidsdiploma I en D het zwemvaardigheidsdiploma II. Voor D had zich slechts Peter Hoebee opgege ven en hij slaagde. Voor de zwemproef moet 125 meter gezwommen worden 75 meter school slag en 50 meter rugslag, gevolgd door 1 minuut watertrappen. Voor het di ploma geoefend zwemmen moet onder meer gekleed gezwommen worden, voor de zwemvaardigheidsdiploma I snel- zwemmen, afstandzwemmen, reddend zwemmen, schoonspringen en water polo en voor het zwemvaardigheids diploma II moet men onder meer een voorwerp opduiken dat zich 2'/a meter onder water bevindt. De voorzitter van de Stichting Na tuurbad, de heer K. de Haan, reikte de diploma's uit. Hij wees erop dat het afgelopen seizoen voor het vernieuwde bad succesvol geweest is. Het aantal abonnementen kwamen boven de 4400 en dat is nog nooit gebeurd. Ook zijn er veel meer leskaarten verkocht dan in voorafgaande jaren, maar het slechte weer is van ongustige invloed op het lessen geweest. Het Soester Natuur bad heeft 110.000 bezoekers gehad en dat is veel meer dan baden uit de om geving aan bezoek kregen, zodat geble ken is dat het Soester bad in trek is. De heer De Haan dankte het lesgevend personeel en in het bijzonder mevr. Rui tenbeek, die niet tot dit personeel be hoort, maar toch heel veel tijd besteed heeft aan het geven van zwemles aan de jeugd. Zij kreeg bloemen aangebo den. De volgende zwemsters en zwemmers slaagden Diploma A. Mevrouw J. Foeken-de Vries, Mej. G. M. K. van de Heide, W- van de Akker, Hennie van Doorn, Lida van den Hoed, Ankie van Buuren, Mieke Stolk, Janny de Gooyer, Anne- marie Bleeksma, Catrien Drijver, Wil- bert Westeneng, Corry Merts, Pieter selie Visser, Bram Gaillard, Thea van Hal, Annie Poutsma, Willem Hoebee, Hans Bosboom, Fransje Kraayeveld, Nienke Veldhuizen, Ciska Wiss, Mies Haage, Wilma Dorland, Heleentje Kamphorst, Rosamunde Ippel, Vera Ippel, Harry Ippel, Josje Tak, Anne- marie Tak, Beppie Tricht, Hans Stroink, Claartje van Pijpe, Christa Koning, Annelien van Houwelingen, Jan Karei Labey, Rob Nijhuys, Clemens Manders, Willem Hendrik van Dijk, Frits San ders, Rob Balvers, Ansje Kampen, Ire ne Bangma, Jan Peet, Evert Peet, Ma ria Bakker, Tonny van der Broek, Maaya Visser, Ankie Wolfsen, Tineke Wolfsen, Frans Brugman, Piet van Vliet, Karei de Bruin, Henk Droge, Maria Elisabeth Hornung, Kees van de Grift, Margaret van Doorn, Kajsa Mens, Elly Smink, Olivier ten Berge, Wim Dorrestein, Hans Felix, Abe van Vliet, Anke van der Linden, Janny van Essen, Willy Wiss, Wies Fraai, Astrid Regnery, Piet Verkaart, Hans Zaad- noordijk, Adriaan Duin, Irene Hibbel, Astrid Pellegrom, Liesbeth Smits, Loes Fritsche, Elly Hooyer, Marion van Os, Mary de Jager, Henk Brugman, Lia Kaptein, Leny Hoffman, Ton Meijer, Bert Schaatsbergen, Gerard Vet, Wiet- ske de Jong, Martha Poutsma, Sonja Binnendijk, Marineke Verlinden, Cor ry Pureveen, Agnes Tolboom, Renate Vavik, Frits van Hall, Joyce van Hall, Hanny van Hall, Elly Vos, Rein Ko ning, Dik Wouters, Jan Kliftman, Arend van Buuren, Anita Jansen, Dik Starink, Kees van Tricht, Francien van Hal, Ria van Roomen, Solveig Rip, Pe ter Rasch, Jeanet Iseger, Yvonne Ede- lenbosch, Frits van Helsdingen, Wim Epskamp, Ineke Vogeel, Lily van Dijk- vliet, Willy Daatzelaar, Wim Minjon, Jos Vrakking, Anja Kok, Lidy Koot, Jcke Steevert, Diny Kuyer, Diny Grob- ben, Hans Lafeber, Rinus Rossewey, Hans Zandstra, Jan Willem Lieuwen, Rudy Dooijeweerd. Ton Houdijk, Ar- thur Lieuwen, Elly Tabois, Trudy Bunck, Ton Kruyf, Robert Engelse, Janine Korte, Jaro Sebek, Gea de Beer, Gerrie Bos, Annette Koeleman, Sylvia van Dijk, Attie Hoekstra, Cor Kaldeway, Agnes van de Kant, Corry van Brummelen, Albert van de Pol, Marian van de Pol, Annemieke van Os, Kees Leertouwer, Silvia Slim, Ine ke Spaink, Huub de Bruijn, Jan Streef kerk, Pim Hoebee, Alex Arts, Corry Verbuuren, Leo Rasch. Diploma B. Geraldine Egbers, Wim van de Grift, Jeanet Riksen, Piet de Haan, Hans van den Ham, Anja Zomer, Elly Duit, Annemarie van den Brink, Eijo Wiersema, Willy van Hal, Bennie van de Linden, Riekje van der Wal, Door Fraai, Corrie van de Wal, Albert van Dalen, Inge Ferguson, Rudolf Gijsbert Hornung, Nel van Leeuwen, Fred van Dijk, Margareet Blok, Carwin Gijsing, Nelly Verhoef, Alma Bos, Frank Bun- i r.ik, Tom Breevaart, Constance Korte, Paul Korte, Leo van Dorresteyn, Ka rin Droge, Fietje Hees, Harry Manders, Binnie van de Hoek, Nico van den Berg, Hans Reurink, Wim van de Veer, Jo- landa van Dijk, Lex Gravemaker, An neke Oorthuys, Anna Maria Elisabeth van de Brink, Ellen van Beurden, Hans van Beurden, Anneke Groen, Chris Eigenberger, Jaap Vermeer. Diploma C. Brigitte Hilhorst, Dinie Samsom, Marijke Engelse, Lieske En gelse, Wil Huurdeman, Riet van den Berg, Annette Ferguson, Marian Thie, Wil Gout, Ingeborg Korte, Hans van Doorne, Chris van Doorne, Jan Marti- nus van den Ham, Matijs de Ruiter, Ton Bueno Bibaz, Pim Ingenegeren, Tom Rouwens, Betty Kuivenhoven, Yvonne Gout, Gelien de Haan, Thea Molenaar, Betty Ivonne Grin, Helma de Wildt, Lia Kok, Rob Onder de Lin den. Peter Verlinden, Rob Stigter, Frank Steenwijk, Wim Peters, Jan Vrakking, Annelies Clemens, Marjan Steevert, Corrie Burgman. Diploma D. Peter Hoebee. Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 WIJZIGING VERORDENING. Burgemeester en wethouders van Soest, maken bekend dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afde ling I, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit d.d. 30 juni 1962, afd. I, nr. 1206, tot wijziging van de veror dening op de openbare wegen, het openbaar water en de gemeentekade. In dat besluit is bepaald dat het ver boden is op of aan de openbare weg, waaronder begrepen parkeerhavens, een vierwielig voertuig of een aan hangwagen te laten staan als dit la ten staan het karakter heeft van het gebruiken van die weg als bergplaats. Soest, 4 september 1962. ONTEIGENING. De burgemeester van Soest deelt mede, dat gedurende het tijdvak van 5 sep tember 1962 tot en met 26 september 1962 ter gemeentesecretarie van Soest voor ieder ter inzage liggen (op de afdeling algemene zaken, op werkda gen van 9.00-12.00 uur), het raadsbe sluit van 29 augustus 1962 met bijbe horende stukken, tot onteigening ten name van de gemeente Soest van een ter uitvoering van het uitbreidings plan in onderdelen voor gronden gele gen nabij de Talmalaan, de Dalweg en de Molenstraat, door deze gemeente benodigd perceel grond. Soest, 4 september 1962. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op artikel 76 der Dager-onderwijs wet 1920, brengen ter algemene kennis dat de raad dier gemeente op 29 au gustus 1962 medewerking, als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijs- wet 1920, heeft verleend aan a. het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van natuurkunde-instrumenten t.b.v. de van der Huchtschool voor u.l.o. b. het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van twee tweedehands schrijf machines t.b.v. de van der Huchtschool voor u.l.o. c het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaf fen van een schrijfmachine en een stencilmachine t.b.v. de van der Hucht school voor u.l.o. q. het bestuur van de Stichting Engen- daalschool te Soest voor het aanschaffen van enige leermiddelen t.b.v. de van der Huchtschool voor g.l.o. e. het R.K. schoolbestuur te Soes- terberg voor de aanschaffing van leer- lingensets en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Titus Brandsmaschool f. het bestuur van de Stichting Engen- daalschool, voor een tweetal aanschaf fingen ten behoeve van de van der Huchtschool voor g.l.o. en u.l.o., aan de Paulus Potterlaan g. het bestuur van de Stichting Engen- daalschool voor diverse aanschaffingen ten behoeve van de van der Hucht school voor g.l.o. aan de Paulus Potter laan h. het bestuur van de Vereniging de School met den Bijbel voor het aan schaffen van dertig sets en leermid delen ten behoeve van de Savornin Lohmanschool.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5