BURGERLIJKE STAND Een Zweedse filmmaatschappij, die het beroemde boek van Selma Lagerlöf, „Niels Holderssons wonderbare reis" heeft verfilmd, heeft in 21 landen een prijsvraag uitgeschreven. De winnaars, die niet ouder dan 12 jaar zijn, mogen tien dagen in Zweden doorbrengen en dezelfde reis maken, die in het boek beschreven is. Tevens worden zij voorgesteld aan Koning Gustaaf en wonen zij de premiere van de film bij. De Nederlandse winnaar Frans Berkhout (11) uit Haarlem, die een dezer dagen naar Zweden ging. VROLIJKE AMBONEZEN. Vier vrolijke Ambonezen, in de leef tijd van 20, 22 en 27 jaar kochten zon dagavond treinkaartjes in Soestduinen omdat ze naar hun woonplaatsen Den Dolder en Utrecht wilden. Ze waren niet alleen dronken, maar zelfs voor een deel laveloos, want twee van hen vielen in de wachtkamer neer, gaven GEBORENRonald Petrus, zoon van W. W. Hasselbach en M. J. Dorresteijn, Molenstraat 84. Ingrid, dochter van J. J. Schuijff en J. M. van Harten, Laanstraat 61, Baarn. Bob, zoon van B. Jansen en C. Westerveld, Becke- ringhstraat 35. Gerrit Jan, zoon van G. Overeem en C. B. van Klaveren, ü'Aulnis de Bourouilllaan 2, Baarn. Joke, dochter van E. Jansen en W. W. Heinhuis, Da Costalaan 29. Frederik Hendrik, zoon van K. F. A. Wester ling en A. K. Pesman, Koningsweg 34, Baarn. Ilona Maria, dochter van W. Hilhorst en J. A. B. Kok, Stad houderslaan 15. Daphne Wilhelmi- na Coleta, dochter van J. G. Innemee en Rh. M. J. P. van der Sman, Juli- analaan 57. Alida Veronica, dochter van A. Kikkert en A. Rozenboom, Al- bert Hahnweg 17. Monique Jean- nette, dochter van IJ. Hoeksma en K. Dijkstra, Hobbemalaan 60. Ingrid Elly, dochter van J. D. Smit en E. Lommerde, Schoutenkampweg 6. ONDERTROUWD Nicolaas Hendrikus Maria van Sijl, Plasweg 37 en Anto- nia Aleida Adelaar, Lange Brinkweg 15 Adrianus Jacobus Blankestijn, Veenzoom 10 en Hermina Hendrika Willemse, Veenzoom 10. Martien Gerard Jacobus Johan Verwoerd, Fre siastraat 5, Baarn en Wilhelmina Jo- hanna Belt, Vredehoffstraat 11. GEHUWD Aart Verhagen, Hobbema laan 25 en Margaretha Groenestein, Beetzlaan 3. Wilhelm Kerkhof, Or- teliusstraat 346 II, Amsterdam en Wi- chertje de Bree, Vinkenweg 21. Gerrit Mulder, Vermeerlaan 16 en Jo- hanna van den Broek, Schrikslaan 74. Gerardus Petrus Marie Sloothaak, Lanse Brinkweg 70 en Aleida Adriana van Ooijen, Molenstraat 107.Robert Punter, Boslaan 9, Maarn en Ingrid Eisma, Gallenkamp Pelsweg 26. Wil lem Strumpel, Eigendomweg 105 en Edwien Francien Jansen, Eigendomweg 105. OVERLEDENHendrik Willem Mon- tauban, 65 jaar, echtgenoot van S. M. Talmon, Prof. Lorentzlaan 40. Ja- comina Johanna Heukers, 83 jaar, Insp. Schreuderlaan 38. daar over, waarna ze op handen en voeten het perron opkropen waar ze eveneens voor de nodige viezigheid zorgden. De treingeleider weigerde de mannen mee te nemen. De politie heeft de vrolijke en zieke knapen meegeno men en in de cel sliepen ze hun roes uit. De Nederlandse Spoorwegen zullen met de rekening voor het schoonma ken van wachtkamer en perron bij de ze feestvierders komen. LAATSTE RIT ZOMERCOMPETITIE. Veel leden van Tempo hebben deelge nomen aan de laatste rit van de zo mercompetitie en zij hebben een aardi ge strijd laten zien. Het was jammer dat Wout van 't Klooster al na enige ronden pech kreeg en moest opgeven. In de zeventiende ronde kreeg Jaap van de Burgt een lekke band en ook Theo Zeedijk had met moeilijkheden te kam pen, maar deze twee renners zetten door. Pedaalveteraan H. Stouten kreeg een dol freewiel. Alleen het nieuwe lid Henk v. d. Hoef kon het tempo niet volgen en hij kreeg achterstand. De seniores konden de aspiranten niet van zich afschudden toen zij deze ingelopen hadden omdat ae tijd hiervoor ontbrak. In een felle eindspurt, waarin Jaap v. d. Burgt zich heel sportief niet meng de, bleef Gert de Weerd baas over zijn sportbroeders. De uitslag was 1. Gert de Weerd, 28 km in 45 min. 2. Gerrit Ruttenberg 3. Klaas van 't Klooster 4. Aad Post 5. Wim Schaeffer 6. L. Verhoef7. Theo Zeedijk, op 1 ronde door pech 8. Henk v. d. Hoef, op l'/a ronde 9. Jaap v. d. Burgt, achterstand door lek ke band. De aspiranten brachten het tot 23 ron den, 24 km. Met Johnny Visser wil het nog steeds niet. De vier anderen, onder wie de Pedaalridder H. v. d. Brom, ga ven elkander geen duimbreed toe en in de einspurt moest de beslissing vallen. Kees Proosdij bleef nu Henk v. d. Brom de baas en ook Raymond de Zoe te was sterker dan de gastrenner. De uitslag was1. Kees Proosdij, 24 km in 39 min. 2. Raymond de Zoete, op banddikte. 3. H. v. d. Brom. 4. Harry Visser. S.E.C.-SUCCESSEN. S.E.C. speelde thuis een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit, en won ondanks het feit dat het spel van de groen-witten niet zo best was. De combinaties van S.E.C. verliepen wat traag, maar na vijf mi nuten maake De Bruin een mooi doel punt. Hij kreeg een pass van Baltus Burgman, glipte langs de spil en bracht de stand op 1-0. Zwaluwen Vooruit viel nu fel aan en vond een verdedi- j ging tegenover zich die niet best in vorm was en snelheid miste. Schrijvers verdedigde zijn doel echter goed tot hij een steek liet vallen, waardoor de linksbuiten in staat gesteld werd te scoren. Zwaluwen Vooruit werd nu beter en gevaarlijker, maar S.E.C. kreeg het succes dat de gasten verdienden. Elver- ding bracht de bal tot voor het doel en Van Kooij maakte het tweede doel punt. Het derde werd door Verhoeve gescoord uit een pass van v. Kooij, waarbij De Bruin listig over de bal heenstapte omdat Verhoeve in beter schietpositie stond. (3-1). S.E.C. 3 speelde met 1-1 gelijk tegen Zwaluwen Vooruit 3. Vier jeugdteams van S.E.C. wonnen van jeugdige spelers, die als lid van het Rotterdamse „Steeds Volharden" bij S.E.C. op bezoek waren. De pupillen wonnen met 5-1, de aspiranten a met 8-0, de juniores B met 3-2 en de juni ores A met 5-1. Twee pupillenteams gingen naar Bus- sum om deel te nemen ean een tour- nooi dat georganiseerd werd door Allen Weerbaar. Het eerste team bezette de tweede plaats en het tweede de eerste. De uitslagen waren S.E.C.Donar 2-0, S.E.C.—L.V.V. 1-0, S.E.C.—A.W. 0-2, S.E.C.—L.V.V. 2-1, S.E.C.—A.W. 2-1, S.E.C.Donar 1-0. V.V.Z. WON, HEES SPEELDE GELIJK. Een verjongd V.V.Z.-team, waarin Klomp, Admiraal en Brunt ontbraken, heeft met 3-1 gewonnen van Laren. Midvoor Wassenaar maakte voor rust 2 doelpunten en na rust zorgde Dem- mers voor de derde goal. Deze spelers komen respectievelijk van S.E.C. en B.D.C., terwijl v. d. Munt van Hees de V.V.Z.-ploeg versterkte. Hees speelde tegen het sterke „Lage Vuursche" en bracht het niet verder dan een gelijk spel na met 1-2 achter gestaan te hebben. Op het slechte Hees-veld toonden de gastheren zich aanvankelijk veel sterker en Hop scoor de na 10 minuten het eerste doelpunt. De keeper van „Lage Vuursche" ging hierbij niet geheel vrijuit. De Zoete bracht de stand op gelijke voet en door een misgreep van keeper Muis kon hij „Lage Vuursche" aan een voorsprong helpen. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd werd het 2-2 door een kopbal van Kamphorst. De scheidsrechter nam het in deze wed strijd niet zo erg nauw met de tijd, want voor rust liet hij 5 minuten te kort spelen en na rust 7. INBRAAK. Er is ingebroken bij het benzine-ser- vicestation van de heer J. v. d. P. K. in de Middelwijkstraat. Door het openen van een garagedeur bestond de gele genheid een bureau te onderzoeken en uit een sigarenkistje, dat zich daarin bevond, werd 175,weggenomen. HONKBAL. S.E.C. VERLOOR. Op het K.P.S.-terrein heeft het honk balteam van S.E.C. met 2-13 van Quick verloren. Op papier speelde het eerste team, maar in werkelijkheid leed het tweede deze nederlaag, want geen enkele speler van het eerste deed mee. Rob Nicholson, ex-lid van S.E.C.. speel de nu bij Quick en hij toonde zich een goede werper. Pinchetti was als korte stop uitstekend. Hij is een speler met aanleg die ongetwijfeld een bruikbare kracht zal zijn. Op de werpplaat deed Tinlin jr het niet zo best. Na hem kwam Houtzager, die het wat beter deed, maar Quick won met grote cijfers, ondanks het feit dat de sterkste werper van de Amers- fcortse ploeg, Mercer, niet meespeelde.

Soester Courant | 1962 | | pagina 6