zojuist ontvangen de varu^i TRlto Rechtstreeks van de fabriek Uw voordeel! C0 VAN W0ERK0M k DE HUURVERHOGING. Een prachtige wintermantel SUCCES OP ELK DANSFEEST DANSACADEMIE A. D. VAN KRALINGEN DE JALOUZIEëN-BRIL HOLLAND» KEUZE UIT 14 BANKSTELLEN. 'n Pracht Bankstel, Aank actieve Onderkleding voor dames, heren en kinderen. WONINGINRICHTING ~l Rust- en een een 1 huis - Het Or vrou Sincl (Hol WONI aant eeng SOESTER Na het succes van „My fair lady" is gisteren te Amsterdam de musical „Irma la Douce" in premlere gegaan. De hoofdrol wordt vertolkt door Beppie Nooy, de enige vrouw tussen een twintigtal mannen. Beppie Nooy met links Maxim Hamel en rechts Donald Joncs tijdens de repetitie. Op 1 september 1962 ging in werking de eerste van een drietal huurverho gingen. De Tweede Kamer nam de wetswijzi ging aan met 72 tegen 46 stemmen en de Eerste met 32 tegen 20. In de Twee de Kamer namen dus 32 leden niet deel aan de stemming en van de leden der Eerste Kamer lieten er 23 leden ver stek gaan. Men kan derhalve niet spre ken van een duidelijke .wens van het volk En dat nog wel nu het gaat over een maatregel die het gehele volk treft. Maar, wie weet, nu de leden van onze Kamers een vrij grote verhoging van inkomsten hebben gekregen, kan het volk wellicht bij een volgende stemming rekenen op een betere opkomst. Hoeveel moeten wij betalen Hoeveel huurverhoging moeten we nu gaan betalen De verhoging is vast gesteld op 10, 11 of 12 °/o al naar ge lang de gemeenteklasse, opgenomen in de lijst der gemeente in de Huurwet. De percentages worden berekend over de huurprijs zonder het daarin begre pen bedrag voor bijkomende voorzie ningen, zoals b.v. waterlevering. Niet onder de huurverhoging vallen 1. De woningen die zonder financiële steun van overheidswege zijn gebouwd. Hiervoor geldt de huurprijs zoals deze door partijen is of wordt overeengeko men. 2. De premiewoningen, die met rijks- steun volgens de premieregelingen van 1950 of van 1953 zijn tot stand geko men, tenzij de huren van deze woningen ook in verband met de huurverhoging van 1 april 1960 zijn gestegen. 3. De huren van na-oorlogse woningen, welke als buitengewoon hoog kunnen worden aangemerkt. Dit zijn dan hu ren die uitgaan boven het peil van de huurprijzen van woningwetwoningen die in 1961 zijn gegund, vermeerderd met een bedrag van gemiddeld 85,— per jaar. 4. De woningen waarvan de huren op 31 maart 1960 in de eerste, tweede, derde, vierde of vijfde gemeenteklasse niet hoger waren dan resp. ƒ9, J 7,6,5,per week, tenzij de huuradviescommissie reeds een andere beslissing heeft genomen. 5. Woningen waarvan de huuradvies commissie heeft verklaard dat zij ge breken vertonen of dat het onderhoud ernstig is verwaarloosd. Bij verwaarlozing. Ook in verband met de nieuwe huur verhoging worden op aanvraag weer verklaringen inzake gebreken of ver waarlozing van het onderhoud door de huuradviescommissie afgegeven. Wordt een dergelijk verzoek ingewilligd, dan mag de op 31 augustus 1962 geldende huurprijs niet worden verhoogd. Een dergelijke verklaring kan ook worden afgegeven als de huurder voor eigen rekening de gebreken heeft verholpen, de verhuurder de gemaakte kosten als nog voor zijn rekening neemt. Compensatie. Het college van rijksbemiddelaars heeft enkele compensatiemaatregelen vast gesteld, zoals dit ook geschiedde bij vo rige huurverhogingen. De kosten van deze compensatie zullen ten laste komen vap de betrokken werkgevers, d.w.z. dat de kosten niet in de prijzen mogen worden doorberekend. De bijslag mag tot nadere aankondi ging niet in de collectieve arbeids overeenkomsten of bindende loonre gelingen worden opgenomen. Ze wordt uitgekeerd aan in Nederland woonachtige werknemers van 23 jaar en ouder, met uitzondering van ge huwde vrouwen, die geen kostwinster zijn. Voorts wordt de compensatie wel uitbetaald aan in Nederland woonach tige werknemers beneden 23 jaar, maar alleen als zij wel kostwinner zijn. De werkgever moet aan deze genoemde werknemers een bijslag uitkeren van l'A °/o van het rechtens in geld geno ten loon, met dien verstande dat de bijslag tenminste 2,25 per week of i 9,75 per maand moet bedragen. Voor Gelukkig wintert het nog niet, maar dat neemt niet weg, dat de verstandige vrouw reeds nu haar maat regelen gaat nemen. Zo nu en dan waagt ze al een oogje aan de komende win termode om alvast enigszins georiënteerd te zijn en te weten wat er deze winter gedragen zal worden. Een van de belangrijkste dingen waar ons oog naar trekt, zijn de wintermantels. De wintermantel is namelijk een onderdeel van onze gar derobe dat geen vrouw kan missen, want wanneer het eenmaal koud begint te worden redden we ons niet meer met een regenmantel of iets dergelijks. De win termantels zullen ons tegen de onprettige weersinvloe den moeten beschermen en daarom worden juist aan dit kledingstuk wel wat eisen gesteld. De wintermantel moet ons lekker warm hou den en soliede zijn, terwijl we zeker op modieus gebied er het een en ander van verwachten. Een voorbeeld van een heerlijke wintermantel toont onze illustratie. Het is stevi ge jas, die correct kleedt, sportief staat en bovendien heeflijk warm zit. Ze is ver vaardigd van langharig wol, waardoor het lijkt alsof het een vacht is. Het model is eenvoudig gehouden, name lijk recht en met een flin ke kraag. De revers kunnen omgeslagen worden gedra gen, maar ook hoog gesloten hetgeen natuurlijk in het winterseizoen heel prettig kan zijn. De binnen zijde van de mantel is van de zelfde langharige stof, doch van een lichte kleur, waardoor een aardig effect wordt verkregen. Een dergelijke prachtige wollen wintermantel zal ons ongetwijfeld goed door het koude jaargetijde helpen. werknemers, die niet in volledige dienstbetrekking zijn, bedraagt de bij slag l'/z °/o van het door hen verdien de loon, met dien verstande dat het minimum in evenredige verhouding tot de normale arbeidsduur, bij volledige dienstbetrekking wordt berekend. Het zelfde geldt voor werknemers, die bij een volledige dienstbetrekking niet ge durende de normale werken. Andere lonen. De bovenbedoelde verplichtingen geldt niet ten aanzien van werknemers, wier loon niet is geregeld in een collectieve arbeidsovereenkomst of bindend vast gestelde loonregeling en wier rechtens geldend in geld genoten loon bovendien een bedrag van 13.000,per jaar overschrijdt. De bedoelde verplichting geldt evenmin ten aanzien van werknemers die krach tens een door het college van rijksbe middelaars vastgestelde of goedgekeur de regeling een kostgeldvergoeding ge nieten, doch de verplichting geldt wel indien de kostgeldvergoeding wordt genoten op grond van een in een col lectieve arbeidsovereenkomst of loon regeling voor een bedrijfstak c.q. onder neming opgenomen regeling. Onder in geld genoten loon wordt ver staan vast tijdloon, garantieloon, ta riefverdiensten, produktiepremies en andere met de arbeid of met de pres taties of produktie rechtstreeks hou dende loonbestanddelen (met uitzonde ring van deze bijslag), doch niet de compensatiebijslag huurverhoging 1960 extra-uitkeringen, vakantiebijslag, winst uitkeringen en dergelijke. Onder kostwinners worden verstaan werknemers wier normale inkomsten, waaronder begrepen uitkeringen inge volge sociale voorzieningen van het ge zin waartoe zij behoren. Deze regeling treedt in werking met ingang van het loontijdvak waarin 3 september 1962 valt. is gegarandeerd na een danscursus bij Luit. Gen. van Heutszlaan 10 - Baarn - Telefoon 02954-3319 Dagelijks inschrijving voor de nieuwe cursus van 14-22 uur. Voor de aanvangsdata zie advertentie op de achterpagina van het 2e blad. MAAKT EINDE AAN DE VERBLIN DING. UITKOMST VOOR AUTOMOBILISTEN. Ifl iK nieuwe collecti Na 15 jaar van onderzoekingen en ex perimenteren is de heer H. R. Doorne- bos uit Rijswijk erin geslaagd 'n bril te construeren, waarmede automobilisten zich kunnen beschermen tegen de ver blindende lichten van tegenliggers. Men kan de vernuftige vinding het beste aanduiden als een jalouzieën-bril. Aan een metalen montuur, ontwerp van een vooraanstaande brillen-industrie, zijn smalle dofzwarte jalouzieën van verenbandstaal bevestigd, gevat in een plastichouder die in alle kleuren lever baar is. De neussteunen zijn verstel baar, waardoor de bril voor een ieder passend te maken is. Het totale ge wicht bedraagt slechts 29 gram. De belangrijkste werking van de bril is de straalbreking en absorptie van licht waardoor het oog als het -ware in de schaduw komt te liggen. Het op deze vinding rustende octrooi is verleend op het optische verschijnsel dat men langs strips kijkt zonder deze waar te nemen. In het verkeer zal de bril over dag grote diensten kunnen bewijzen als bescherming tegen de laagstaande zon, en 's avonds tegen schijnwerpers 1 van tegemoetkomend verkeer en door de achteruitkijk-spiegel weerkaatst licht. Behalve in het verkeer is de bril ook heel goed te gebruiken bij die gelegenheden waar men langdurig aan het licht is blootgesteld, zoals bij sport evenementen, Televisie-repetities, e.d. 1 De nieuwe bril heft 'n aantal nadelen van de traditionele zonnebril op zo blijven b.v. de kleuren volkomen na tuurlijk. Jr Nederland zal de bril verkrijgbaar zijn bij de opticiëns en autodealera 1 Van Weedestraat 5A-B Soestdijk Als extra september-aanbieding (best. uit 3-zits bank, 2 zware clubs, met prima stof bekleed, de bank ook als slaapbank te gebruiken, werkelijke prijs f 545,-, met medewerking van e j 1 r de fabrikant alleen deze maand voor slechts I 445,- Volle garantie en complete nazorg. Geweldig mooie collectie BERGMEUBELEN. Enorme voorraad in clubs, in alle prijzen. Graag even uw aandacht voor onze geslaagde inkoop, waar U ook van kunt profiteren 'n Pracht EETKAMER,' bestaande uit 4 pracht stoelen en ronde tafel, werkelijke prijs f 224,Deze maand slechts f 184, De moeite waard even te komen kijken. U slaagt beslist in onze overvolle meubelwinkel. Ons streven En beter en toch goedkoper BECKERINGHSTRAAT 13 TELEFOON 2406 DEP Al Bij het Arroi Aanleg, Bche bestaat, ter heid tot plaa 1 met opleidin monteur. M Naast een gc dienstebeloni) laris kan wor stoker boveni tige dienst t geldt een gu merking kom Overigens ei heid tot gehe kosten van kostenvergoet woon- en star Zij die inlii ris, pensioen] dagelijks (ui bij het hoof Tempellaan 2 Brieven te 1 Arrondisseme weg 1 te Leb A met voor de klit ting voor de B.W. Laan volgens Rijl Nadere inlic ling, schrift! de directricf Soestdijksewe vraagt voor 1 te Bilthoven spoor- en bi alsmede een (die ka Zeer prettige nieuw gerest Voor serieuze venspositie. Sollicitaties adres na tei trice aldaar. Kosten van telef. uitnod worden vergc A II- De Wi Middel vraag Zondag en Aanmelden straat 22, S gevr Van Weede: Voor ons n voor een Uitstel 5-daag Gratis Schriftelijke Birkstraat Aangeboden Verme Gevraagd ir met 4 Brieven onc A

Soester Courant | 1962 | | pagina 6