Het oog gericht op een gevaarlijk punt. Advertenties tot 2 uur. BURGERLIJKE STAND B f' -■■■■ Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962. 41e JAARGANG no 75. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 JONGEN ONDER BETON IJZER. Gisteren was men op Nieuwerhoek be tonijzer aan het lossen vanaf een wa gen. Dit ijzer is bestemd voor de ver bouwing van slagerij Zoetelief. Door on bekende oorzaak kwam het achtjarig zoontje van de heer G. Muts uit de Schaepmanstraat met zijn autoped on der het ijzer terecht, terwijl dit ge lost werd. Met twee gebroken benen is het kind naar het ziekenhuis in Baarn gebracht. STELEND ECHTPAAR GEGREPEN Vorige week berichtten wij dat een echtpaar op geraffineerde wijze een Soester winkelier bestolen had. Terwijl de man buiten de winkel met de win kelier onderhandelde over de eventuele aankoop van een grasmachine, deed de vrouw een greep in de geldla. Toen 's avonds het kasgeld geteld werd ont brak 65,Dit nobele echtpaar is nu in Tiel opgeborgen. Ze zijn gearresteerd. Uit het eerste verhoor is gebleken dat heel wat winkeliers het slachtoffer ge worden zijn. SCHOORSTEENBRAND. Twee gemeentewerklieden waren op weg naar de woning van de heer B. in de Wieksloterweg om de schoorsteen- te vegen. Ze kwamen net op tijd aan, want de vervuilde schoorsteen had brand doen ontstaan en ze konden di rect blussen. Daarna hebben ze de schoorsteen grondig schoongemaakt, DIEREN OP PAD. Een koe bevond zich zonder begeleiding op de Burgemeester Grothestraat en enige agenten hebben heel wat moeite gehad het onwillige dier in een wei land op de Noorderweg te drijven. Een paard bevond zich in de tuin van mevr. O. op de Eigendomweg. Zij wil de de viervoeter met zachte drang be wegen de wei naast de tuin op te zoe ken waaruit hij ontsnapt was, maar het paard had geen zin. Een agent kwam te Titiip en hij dacht het met een wat forser optreden wel voor elkaar te kun nen krijgen, maar nu toonde het paard zich aggressief. Goede raad was duur, maar een passerende auto bracht red- djng. Het paard schrok en sprong par does over de omheining het weiland in. De eigenaar van het dier heeft de aan zegging gekregen de omheining te ver beteren. BROMFIETSBERIJDSTER KREEG HERSENSCHUDDING. Mej. S, v. K. en de heer L. R.. beide uit Soest, reed per brommer op de Soester- bergsestraat. Bij Zonnegloren raakten de sturen van de brommers elkaar en een dubbele val was het gevolg. Mej. v. K. kwam op haar hoofd terecht. Ze kreeg een hersenschudding en is naar De Lichtenberg in Amersfoort gebracht. MARS DOOR SOEST-ZUID. De Soesterbergse gymnastiekverenigin gen A.G.A.V.S. en Laetitia en de Soes ter verenigingen S.T.C., Olympia en Crescendo hebben zaterdagmiddag een propagandamars door Soest-Zuid ge maakt. De groepen - elk voorzien van een drumband - stelden zich op bij ge bouw De Rank en bij Eltheto. Over de Schoutenkampweg, de Heide weg, de Ericaweg en de Meidoornweg werd naar de Bonifaciusstraat gelopen. Daar werd bij de openbare school ge defileerd voor de burgemeester, de wet houders W. G. v. Zadelhoff en K. de Haan, en bestuursleden van de vereni gingen. Met de vlaggen werd hier een groet gebracht. De heer B. Kerkhoff, voorzitter van Olympia, maakte na afloop van de mars bekend dat de Soester Turnclub de wisselbeker met 89 punten gewonnen had en hij reikte deze uit. De tweede plaats was voor A.G.A.V.S. met 38'/2 punt, Olympia was derde met 83, Laeti tia vierde met 821 /e en Crescendo vijfde met 78 punt. Er was bijzonder veel belangstelling voor deze mars en het zou zeker aan beveling verdienen als andere sportver enigingen aan het begin van het sei zoen zich eveneens op deze wijze aan het publiek presenteren. NEDERLANDSCHE REISVERENIGING. Het winterprogramma voor de afde ling Soest van de Nederlandsche Reis- vereniging is als volgt samengesteld 13 november filmavond over Tirol, te verzorgen door het hoofdkantoor van de N.R.V. 11 december filmavond over Italië. 22 januari dia-avond over Noorwegen. 26 februari dia-avond over Joego-Slavië. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van 12,tot 12,50. Middenprijs 12,25. Prijs per kg. 1,65. GROTE OVERWINNING VAN V.V.Z. Op het zeer kleine en bijzonder slechte veld van Vinkeveen heeft Hees het vo rig jaar een stevige nederlaag geleden, maar V.V.Z. deed het zaterdag beter en won met 7-1. Demmers, Co Huigen en Wassenaar maakten de doelpunten. V.V.Z. was veel sterker en als alle opgelegde kansen benut waren dan zouden de Soester spelers met dubbele cijfers gewonnen hebben. Nu bleef het bij vier doelpunten voor rust en drie erna, terwijl Vinkeveen slechts een maal scoorde. S.E.C. VERLOOR MET 0-2. Een totaal machteloze S.E.C.-voorhoede heeft geen kans gezien zondagmiddag op 't slechte veld van de A'damse Rood Wit te scoren. Dat betekent dat uit drie wedstrijden 1 punt behaald werd en dat slechts twee doelpunten gescoord werden. Daaronder was een strafschop. Het troosteloos partijtje voetbal bood S.E.C. geen enkele kans op de over winning, ondanks het feit dat de groen- witten meestal veel sterker waren dan de rood-witten. Die hadden echter een prima spil, Schulte, en hij had midden voor De Bruin zo volkomen onder de duim, dat deze maar helemaal niets deed omdat het toch niets uithaalde. Enige schoten van de S.E.C.-voorhoede- spelers kwamen wel in de buurt van het Amsterdamse doel, maar succes le verden ze niet op. Het combineren van de Soester spelers was het aanzien nog wel waard, maar voor het doel faalden de aanvallers volkomen. In de tweede helft werd S.E.C. steeds sterker en het begon er naar uit te zien dat de uitslag 0-0 zou worden. S.E.C. had geluk toen de scheidsrech ter niet zag dat Wolfsen een bal vlak voor zijn doel wegsloeg, maar de straf kwam toch in de vorm van een doel punt, gescoord door linksbinnen Groen. Schrijvers, die zijn doel verdedigde, kon het schot niet houden en was eveneens machteloos, toen middenvoor Overmars twee minuten later scoorde. S.E.C. probeerde van alles, onder meer met wijzingen in de ploeg. Verhoeve viel door een knieblessure uit en werd vervangen door Timmer. Alle pogingen bleven echter zonder resultaat en S.E.C. verloor met de wetenschap dat iedere nederlaag uiterst gevaarlijk is, want twee clubs zullen het volgende jaar automomatisch uit deze afdeling de graderen. B.D.C. WON MET 5-3. B.D.C. heeft zondagmiddag met 5-3 gewonnen van Bilthoven en dat is een behoorlijke stap in de goede richting na de overwinning in de eerste competitie wedstrijd en een onverwachte neder- in de tweede. MM!»!»» President Neroe van India is voor drie dagen de gast van de Franse regering. Na de besprekingen met de Gemene Best ministers in Londen is president Neroe naar Parijs gegaan. Bij zijn aankomst werd hij afgehaald door de Franse minister-president Georges Pompidou. Zondag ging B.D.C. bijzonder vlot van stapel. Na vijf minuten scoorde Gros het eerste doelpunt en het was spijtig voor Evert Hilhorst dat hij voor de ge lijkmaker zorgde door in eigen doel te scoren. Daarover werd echter nauwe lijks getreurd, want direct na de aftrap scoorde Gros opnieuw en Jan Wester- veld vond inspiratie in dit voorbeeld. Hij kwam alleen voor de Bilthoven- keeper en schoot heel rustig in. Het zag er nu even naar uit dat B.D.C. gemakkelijk zou winnen, maar Bilt hoven kwam terug en na een half uur kopte linksbinnen Loos langs keeper B. v. d. Lugt, die Kok verving omdat deze ziek was. Kort voor rust had Bilthoven pech. Henk van der Lugt maakte hands vlak voor zijn eigen doel en de scheidsrech ter floot. Een Bilthoven-speler nam de bal op en legde deze op de penaltystip, maar het fluitje gold het einde van de eerste helft en niet de handsbal. In de tweede helft begon B.D.C. direct met een stevig offensief en Dick Dor- restein maakte een keurig doelpunt door de bal ineens uit een voorzet kei hard en onhoudbaar in te schieten. Een schot van Westerveld werd gestopt, maar v. d. Hengel had meer succes. Al leen ging hij op het doel van de Bilt- hoven-keeper af en volkomen beheerst schoot hij de bal in het net (5-2). B.D.C. was nog enige tijd sterker, maar had weinig geluk met schieten. Bilt hoven kwam nu opzetten, maar ze had den geen schutters meegebracht en het duurde heel lang voor het derde doel punt van de gasten gescoord werd. Gros besloot deze wedstrijd met een prachtig schot, waarvoor men juichte, maar een doelpunt was het niet, want de bal kwam in het zijnet. Het was opvallend dat de scheidsrech ter in deze wedstrijd bijzonder veel voor buitenspel floot, ook als er niemand buitenspel stond. INSTUIF VERZET. De instuif van de jeugd van A.G.A.V.S. i? j.1. zaterdagavond niet doorgegaan, doch verzet op zaterdagavond 6 okto ber a.s. JONGETJE KREEG HERSENSCHUDDING. Op de Nachtegaalweg reeds mevr. Joh. M. Th. Z.-L. per auto in de richting van de Beetzlaan. Plotseling stak de driejarige jongen P. N. de straat over Mevr. N. probeerde het kind te ont wijken maar dat lukte niet en de jon gen werd aangereden. Hij kreeg schaaf wonden en een lichte hersenschudding en is na behandeling door mevr. dokter Schutte-Beek naar huis gebracht. SOESTER SCHAAKCLUB. De Soester Schaakclub met haar ere voorzitter, de nestor Hr. Schreuder, opent haar wintercompetitie op 28 september met een nieuw keizersysteem, aangegeven in de nieuwe uitgaaf van de Kon. Ned. Schaakclub. Deze speelwijze is gebaseerd op een puntenwaardering, zodat verwacht wordt (zoals in Enschede) een geani meerd spelen, zowel voor de goede als minder goede spelers. In de Stichts-Gooise Schaakbond zal de club uitkomen met twee tientallen, hopende op succes zoals ook in het voorgaande seizoen. Ook het traditionele Hemelvaartsdag- toernooi, interessant voor Soest, zal weer worden georganiseerd. MIXED HOCKEY CLUB. Dames 1 heeft zondag door goed spel Laren 2 met 4-1 verslagen. Uitstekend samenspel leidde ertoe dat Soest al in de achtste minuut met een prachtig doelpunt van Loes de Vink de leiding nam. Laren 2 kwam echter terug en bracht de stand op 1-1. Nog voor rust slaagden de goed spelende Soester da mes er in het tweede doelpunt te ma ken. Na de rust toonde Soest zich superieur. Het samenspel was goed en ook de in dividuele prestaties mochten gezien worden. Stans Hoppenbrouwers drukte dit overwicht uit door nog tweemaal tc doelpunten. Soest won hierdoor ver diend en kan terugzien op een goede wedstrijd. Een falend tweede damesteam verloor met 0-8 van Pinoké. Dames 3 speelde tegen Voordaan 3 en door een licht overwicht wisten zij in de tweede helft een doelpunt te scoren. Het spel van Heren 1 was vele klassen beter dan wat vorige week tegen Myra getoond werd. De aanvallen waren snel en open en het samenspel uitstekend, in tegenstelling tot de vorige wedstrijd, toen de voorhoede opviel door slecht spel en veel pingelen. André Bolhuis revancheerde zich uit stekend voor zijn slechte spel tegen My ra. Met Peter van Hofwegen en de ver dedigers Dick Stroband en Cor Tho massen behoorde hij tot de uitblinkers. De samenstelling van het elftal was ook veranderd. Frank Steenmeijer debuteer de goed op de middenvoor-plaats en Hans Evenhuis was als altijd goed. Invaller-keeper Sanderson verving Ma- rio Lock op waardige wijze. Het elftal gaf het eveneens uitstekend spelende Hilversum 5 goed partij. Pas ver in de eerste helft slaagde Soest er in te scoren. Uit een mislukte straf- corner, die geretourneerd werd door Dick Stroband, scoorde Peter van Hof wegen. Hilversum maakte hierna ech ter gelijk. De stand werd tot de rust gehandhaafd. Ir. de tweede helft gingen de Soester heren in een nog hoger tempo spelen. Vlotte aanvallen doorsneden de Hilver- sumse verdediging. Een droom-pass van André Bolhuis leidde ertoe dat Van Hofwegen opnieuw een doelpunt kon scoren. Soest had echter wat te vroeg ge juicht, want het goed spelende Hilver sum maakte gelijk en kreeg daarmee loon aar werken. 2-2. De Soester veteranen verloren met 2-4 van de Amersfoortse veteranen. VOETBALUITSLAGEN. Vinkeveen 1—V.V.Z. 1, 1-7. B.D.C. 1—Bilthoven 1, 5-3. Veense Boys 2B.D.C. 4, 7-1. Quick 4—B.D.C. 5, 1-0. Amersfoortse Boys 4B.D.C. 6, 2-5. Rood Wit 1—S.E.C. 1, 2-0. S.E.C. 3Amsvorde 2, 2-0. B.D.C. 3—S.E.C. 4, 1-0. S.E.C. AIJsselmeervolgels A, 0-4. S.E.C. BC.J.V.V. B, 7-0. K.V.V.A. B—S.E.C. C, 0-6. S E.C. DSpakenburg C, 2-4. IJsselmeervogels aS.E.C. a, 3-2. A.P.W.C. b—S.E.C. b, 2-1. S.E.C. cAchterveld a, 5-1. S.E.C. d—B.D.C. b, 2-3. B.D.C. BSpakenburg B, 1-2. B.D.C. DH.V.C. G, 4-1. B.D.C. aQuick a, 3-5. B.D.C. cQuick d, 1-1. Quick cB.D.C. b, 2-2. H.V.C. g—B.D.C. e, 21-2. PupillenB.D.C. 1Amsvorde 1, 1-3. Amsvorde 2B.D.C. 2, 1-2. B.D.C. 3—H.V.C. 4, 0-8. 5 E.C. 1—A.P.W.C. 1, 3-1. A.P.W.C. 2—S.E.C. 2, 0-3. DUIVENVLUCHT VANAF ESSCHEN. De Soester duiven vlogen 100 km van- al Esschen. Ze werden om 10 uur met westenwind gelost. Van de Vriendschap waren 124 duiven in concours. De eerste duif arriveerde om 11.14.53 uur met een snelheid van 1325.80 meter per mi nuut en de laatste prijswinnende duif kwam om 11.30.24 uur aan. De uitslag was W. Nieuwenhuis 1 15 26 29. F. Groenestein 2 3. J. G. Kamer beek 4 7 11 13 16 17 22. Z.K.H. Prins Bernhard 5 8 18 24 28. W. v. Breukelen 6 23 25. A. v. Doornik 9 27. G. Sukel 10 14 20. R. Westerveld 12 30. G. H. v. d. Broek 19. J. C. Wijnands 21. W. Al tenaar 31. Van De Zwaluw waren 118 duiven in concours. De eerste kwam om 11.15.32 uur met een snelheid van 1296 meter per minuut aan, de laatste prijswinnen de duif arriveerde om 11.25.24. De uitslag was C. Bosboom 1 19 22. J. v. d. Brakel 3 13 16. A. v. Dorrestein 3 4 11 20 21. B. Roest 5 7. G. Rijksen 6 10 12 17. R. Voskuilen 8 18 24. J. Coorens 9 15 23. C. v. Klingeren 14. Een doodgewone bromfietser, die tegen een trein niets in te brengen heeft als de omstandigheden normaal zijn, heeft zaterdagmiddag een trein laten ont sporen en daarmee een schade van een slordige twee miljoen gulden veroor zaakt. De man zelf liet hierbij het le ven en dat is erger dan die twee mil joen. Nog-erger zou het geweest zijn als dit merkwaardige ongeval nog meer slachtoffers gekost zou hebben en het heeft maar weinig gescheeld of dat zou gebeurd zijn. Een mens, een fiets en een brommer hebben gewoonlijk weinig in te brengen tegen een trein en een auto al evenmin. Het ongeluk van zaterdag heeft echter weer eens bewezen dat een mens, een fiets, een brommer en een auto een trein kunnen doen ontsporen en dan kunnen de gevolgen catastrofaal zijn. Soest heeft een overweg waar een on geluk net zulke verstrekkende gevolgen kan hebben als het ongeluk dat de bromfietser zaterdag in Vilsteren ver oorzaakte. Het vorig jaar is dat twee maal op de Peter v. d. Breemerweg gebleken. Tweemaal raakte een auto klem tussen de rails en tweemaal ver nielde een sneltrein een auto volko men. De bestuurder en andere inzitten den konden de auto's tijdig genoeg ver laten, dus de ramp was niet zo groot. Die zou echter enorm geweest zijn als de trein ontspoord was en nog cata- strofaler als op het moment van dit ontsporen een trein van de andere kant op de ontspoorde trein zou inrijden. Zaterdag is duidelijk gebleken dat zo'n ongeluk niet tot de onmogelijkheden behoort. Misschien willen de Nederlandsche Spoorwegen en de gemeente de voor genomen werkzaamheden aan deze overweg snel uitvoeren, want het zal spoedig winter zijn en het vorig jaar zijn die twee auto's ook in de winter vermorzeld. KANTMAN. Advertenties voor het dinsdagnummer worden aangenomen tot maandagmiddag 2 uur en voor het nummer van vrijdag tot donderdagmiddag 2 uur. GEBOREN Nienke Karen, dochter van A. J. Nooitgedagt en M. C. E. van Neer bos, Vosseveldlaan 12. Gerda Maria, dochter van G. Reijerse en E. G. M. van Schalkwijk, Troelstrastraat 16. Rudolf Eduard, zoon van A. Rupp en J L. du Misch, Amersfoortsestraat 91. Henricus Gerardus, zoon van J. C. Baar en J. Kaats, Dorresteinweg 82. Irene, dochter van J. H. Adams en H. F. Kuipers, Meidoornweg 19, Marcel, zoon van P. Hop en H. C. van Dijk, Kerkpad N.Z. 67. ONDERTROUWD Marinus Paul Raat- sie, Buitenhaven 5, Den Helder en Aleida Kleijn, Korteweg 11. GEHUWD Jan Bernard Kenemans, Prins Bernhardlaan 13 en Hendrina Adriana van der Schans, Ruysdaellaan 28. Gerald Thomas Adams, Brazza ville en Anna Allegonda Gol, Dorre steinweg 64a. Klaas Mantel, Linge- straat 15, Amersfoort en Aleida Wij- nanda Beitler, KI. Engendaalweg 18. OVERLEDENPieter van Liere, 37 jaar, Soesterbergsestraat 125. Pieter van de Witte, 73 jaar, echtgenoot van C. M. Aoer, Heideweg 7, WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan de N.V. P.U.E.M., Catharijne- singel 32, Utrecht, op haar daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaal de in artikel 20 van de Wederopbouw- wet vergunning te verlenen voor het bouwen van een transformatorstation op het perceel, gelegen aan de Mendels- sohnlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 8638, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan Soester Eng (eerste gedeelte). Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 25 september 1962.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1