m HOE DENKT DE MUZE OVER DE PERS? Bronchi letten D. ENGEL Firma G. van de Pol OVERAL SKIëN. T.b.c.-bestrijding is geen afgedane zaak. "SS DERDE BLAD Laaiende Znnrbrand op de maag bij de eerste Bennie die ge in de mond steekt. Wonen naar eigen smaak? i select CENTRE/CLASSIQUE 's-Gravelandseweg 51 Hilversum, tel: 02950-16364 UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool Loodgieters werkzaamheden. Vele artiesten zijn bang zich te geven, hij niet bewust de artiest in zijn want zij weten nog niet wie zij voor broodwinning mocht schaden door het zich hebben en wat er zwart op witPu^^ceren van sensationele of tenden- komt te staan. "f"ze ar"keIf; Een, voorbeeld hiervan bleken De Selvera s ondervonden te Het was Lonneke Hoogland, de char- hebben, toen zij in de loop van een in- mante medewerkster aan het T.V.- programma „Rooster die de knuppel in het hoenderhok gooide en opmerkte, dat zij het helemaal niet prettig vond geïnterviewd te worden, omdat je nooit wist wie de journalist was die je terview zich iets lieten ontvallen, dat geheel uit z'n verband gerukt als ti tel van het artikel werd gebruikt en dat hen daardoor veel schade had be rokkend. Een tweede stroming - slechts enkelen Een hoekje tijdens de discussie aan boord met v.l.n.r. Karin Kraaykamp, Gerton van Wageningen (bekend door het jour nalistencabaret), mevr. E. A. Baayens en H. van Wermeskerken, hoofdredacteur van een persbureau te Utrecht. voor je had. Zij had al zoveel malen opgemerkt dat er journalisten zijn die misbruik maken van wat hen in ver trouwen wordt verteld. Later moet de geïnterviewde dan zien, dat er een artikel over hem of haar in de krant staat dat helemaal niet zo prettig is, omdat er soms dingen in worden ge zegd, die beter niet hadden kunnen worden gezegd. Daar staat tegenover dat er weer jour nalisten zijn die er over klagen dat zovele artiesten verschrikkelijk terug houdend zijn en zich niet geven, ja, die je de woorden als het ware in de mond moeten leggen. Contact-Cruise door Europoort. Zo begon een zeer interessante discus sie tussen een groep prominente Ne derlandse artiesten, waaronder De Selvera's, Henk Elsink en 'n groot aan tal teenagersterren samen met een groep uitgelezen journalisten van de vaderlandse pers. - meende, dat de journalist de volle vrijheid van publicatie had en dat hij verplicht is zijn lezers eerlijke voorlich- t.ng te geven, ook al zou dit de artiest schaden. „Bevaderen". Ook rees de vraag of veel jonge arties ten niet de dupe worden van de com merciële instelling van de platenmaat schappijen. Zij zouden aanvaard worden zolang er geld aan hen verdiend wordt, doch wanneer dit niet meer het geval is, zouden de platenmaatschappijen hen laten „vallen". Hierover spraken de heren Jan de Win ter en Frank Visser van Phonogram een woordje mee. Zij waren van me ning, dat de platenmaatschappijen zich volkomen van hun verantwoordelijk heid ten aanzien van jonge artiesten bewust waren. Regelmatig zou er con tact zijn tussen ouders of verzorgers van deze veelal minderjarige artiesten en de mensen van de platenmaatschappij W^^esihenk i hel:.e hun WQOPDE BEHOUDEN (ILS ■GOUDEN sieraden •RRNDflHOEN •HORLOGES ■RINGEN KLOKJES hoog peil stond. Voor de jongens ligt er nog een goede toekomst open in de muziekwereld. De radiomensen aan boord namen hun programma alvast volledig op. De tweede prijs, een zilveren Euro mast, ging naar de reeds zeer bekende Peter Koelewijn uit Eindhoven. Reeds enige jaren viert Peter met zijn Rockets giote triomfen zowel „lifeals op de plaat. Een van zijn bekendste eigen ge maakte songs is wel „Kom van dat dak f dat het vooral onder de teenagers zeer goed doet. Hij had het liedje „Rotterdam" de vorige avond pas ge maakt en zong het dus van het blad af. De derde prijs ging naar Sandra (11 jaar) en Franky (10 jaar) Reemer. Deze wonderkinderen brachten in weerwil van enkele kleine feilen voortreffelijke liedjes. Sandra zingt ze in verschillen de talen met een voor haar leeftijd voortreffelijke stem en correcte uit spraak, terwijl haar broertje Franky haar op de gitaar begeleidt. Vele van de aanwezige artiesten stonden ver baasd over de spelkwaliteiten van deze tienjarige jongen, die blijkt geeft van een bijzonder talent. Vader Reemer gunt zijn kinderen dit plezier, doch houdt strikt vast aan hun amateur-1 status. „De kinderen hebben kwaliteiten en ze doen het graag. Waarom zal ik ze tegenhouden meent hij. „Maar ik wil niet dat ze beroepsartiesten worden. Ten eerste zijn ze daar nog veel te jc.ng voor en ten tweede zie ik daar weinig heil in. Als liefhebberij is het heel aardig". Uiteraard waren deze zeer jonge artiesten bijzonder tevreden met de behaalde prijs. Een contact als wij meemaakten tussen artiesten en pers is uniek. Er heerste een uitstekende sfeer. De organisatoren mochten tevreden zijn en kunnen deze contact-cruise o.i. jaarlijks herhalen. I Hoestdrank in tobletvorm. 95ct Princesse 5. Poedel 5. Poedel 6. Soes- terkwartier 5. Leusderkwartier 5. V.V.V. 5. K.W.S. 3. K.O.T. 4. Ruim zicht 2. Vriendschap 2. In K.W.S. 3 spelen J. Tool, P. Spruit, J Meerveld en J. Jacet. In Vriendschap 2 spelen C. v, d. Broek, J. van Mil, H. v. Essen en H. Brune. De reserves zijnA, Verlinden, Cen traal, E. Mörsing, Soestdijk. J. v. Nieuwland, Soestdijk. G. Weegberg, Soestdijk. M. Teeken, Vriendschap. T. v. Mil, Vriendschap. G. Hamersveld, Vriendschap. A. v. Opstal, K.W.S. M. Schrijver, .K.W.S. en H. v. d. Veur K.W.S. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962. hoort ook bij II tot het verloden Inderdaad, een of twee Rennies herstel len het evenwicht dadelijk, vanaf het eerste moment dat de vuurdovende substantie in de maag belandt, 'n Heer lijk middel, die Rennies, want behalve de heilzame werking, hebt U ook nog het voordeel weer zonder zorgen te kunnen eten waarnaar een grage maag vraagt. BILJARTFINALE DERDE KLASSE. In café Neuf te Amersfoort zullen de wedstrijden om het kampioenschap der de klasse libre van het district Eem- land gehouden worden. Finalisten zijnJ. Duist (Leuderkwar- tier), A. Kuivenhoven (Centraal Soest dijk), P. Taalman (K.W.S, Soest), G. Haarmans (Soesterkwartier), A. Beit- ler (V.V.V.), H. Stroeven (Vergulde Wagen), H, Woudenberg (Leusderkwar tier), A. v. d. Horst (V.V.V.). Reserve zijn J. Hoogeveen (V.V.V.) en J. Hart (O.D.L.). Vier spelers promveerden van de der de naar de tweede kalsse. Het zijn P. van Asch (K.W.S. Soest), J, Blauw (Oranjeboom), H. v, d. Brug (Leus derkwartier) en J. Huigsloot (K.O.T.). Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: Sandra en Franky Reemer, Neerlands jongste artiesten. Twee zeer begaafde kinderen, die geen tiener-songs brengen, maar meer serieuze muziek zoals die van Gershwin. Dat kèn! Kom dan kijken bij Greeve's "Centre Classique" het beste uit binnen- en buitenland geselecteerd voor wonen naar uw eigen smaak! Komt u vrijblijvend oriënteren permanente expositie. De spelevaart was het gevolg van een suggestie van Rudy Carell, die meende dat het wel eens nuttig zou zijn, wan neer artiesten en journalisten onge dwongen van gedachten wisselden. Deze gedachte bracht de Nederlandse Ver eniging van Persbureaux er toe samen met, de V.V.V. te Rotterdam een con tact-cruise te organiseren met 't prach tige m.s. „Stad Rotterdam", op de wijde wateren van de Europoort. Tijdens de „spelevaart" werden vertegenwoordi gers van de lichte muze en die van de koningin der aarde in de gelegen heid gestel eens van gedachten te wisselen. Helaas kon Rudy Carell niet van de partij zijn aangezien hij on verwachts met The Blue Diamonds naar Nieuw-Guinea vertrok. Een kwestie van fatsoen. Cp prettige .wijze leidde Karin Kraay- kamp de discussie. Al heel spoedig bleek, dat de moeilijkheden van beide kanten kwamen. In het kamp van de journalisten bleken twee stromingen te bestaan en wel één - het grootste aan tal - die van mening was, dat de jour nalist in elk geval de grenzen van het fatsoen niet mocht overtreden en dat en wel speciaal waar het gaat om hun verdere opleiding en de psychische gevolgen van hun „ster" zijn. Men sprak van een vorm van „bevaderen" van deze jonge artiesten. Anderzijds is het begrijpelijk dat een platenmaatschappij, die tenslotte een commerciële instelling is, zich van een artiest ontdoet wanneer deze blijkt niet te voldoen, doch volgens deze des kundigen zou dit slechts het geval zijn, wanneer dit niet anders kan. Over het wel en wee, pro en contra jeugdige „sterren" werd nog lang ge- discusieerd. Eerste songfestival te water. Van de aanwezigheid van de vele ar tiesten werd gebruik gemaakt en wel in de vorm van een besloten songfesti val. Verschillende jeugdige artiesten brachten een gloednieuw liedje. De eerste prijs in de vorm van een gouden Euromast werd gewonnen door „The Lords", een klein combo gevormd door een aantal jeugdige jongemannen uit Amsterdam. Drie gitaren, een slag werker en de leider als zanger brach ten werkelijk voortreffelijke teenage- niuziek, die op een wel zeer bijzonder „The Lords", een jeugdig combo dat zeker nog van zich zal doen horen. Voor hen is een goede artistieke toekomst weg gelegd. Ze legden aan boord goede contacten met radio, televisie en pers. DE NIEUWE BILJARTCOMPETITIE. Op 1 oktober begint de nieuwe bil jartcompetitie, waaraan ditmaal deel genomen wordt door de Soester vereni gingen K.W.S., Centraal, De Vriend schap en Soestdijk. De vereniging D.O.S. en Zonneheuvel nemen niet aan de com petitie deel. De competitie-indeling is Klasse B Ons Genoegen 1. Vergulde Wagen 1. Poedel 1 Princesse 1. Vergul de Wagen 2. K.W.S. 1. In K.W.S. 1 spelen H. Voskuilen, P. van Asch en T. Corbé. Klasse Cl Ons Genoegen 2. Centraal 1. Zomerlust 2. V.V.V. 1. Soesterkwar tier 1. Oranjeboom 1. Zomerlust 1. Leusderkwartier 1. O.D.L. 1. In Centraal 1 spelenK. v. Ewijk, L. Wissink en H. Kaats. Klasse C2 K.W.S. 2. Leusderkwartier 2. Soesterkwartier 3. Princesse 2. Oranjeboom 2. V.V.V. 2. Soesterkwar tier 2. Centraal 2. Soestdijk 1. Poedel 1. In K.W.S. 2 spelenJ. Riemens, P. Taalman, H. v. Kooij en J. Scherpen- zeel. In Centraal 2 spelen A. Kuivenhoven, J. Bleeker, H. Tuenter en C. Kuiper. In Soestdijk 1 spelen H. de Bree sr„ J, v. d. Brink, J. H. de Bree en R. Ruis. Klasse C3 Zomerlust 1. Soestdijk 2. O.D.L. 2. Soesterkwartier 4. Vergulde Wagen 4. Leusderkwartier 3. K.O.T. 2. Sportlust 1. V.V.V. 3. In Soestdijk 2 spelen J. de Bree sr„ J. Harskamp, T. v. d. Schoot en W. v. Woensel. Klasse C4-AVriendschap 1. Princes se 3. Poedel 3. Poedel 4. Centraal 3. Leusderkwartier 4. V.V.V. 4. Zomerlust 3. Soestdijk 3. K.O.T. 3. Ruimzicht 1. In Vriendschap 1 spelen A. Hilhorst, B. van Mil, R. Teeken en J, v. Weert, In Centraal 3 spelen B. Lenarduzzi, H, van Breukelen en C. v. Helsdingen. In Soestdijk 3 spelen H. v. Houdt, J. Buitendijk, H, Maassen en J. Werk hoven, Klasse C4-B Magneet 2. Princesse 4. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 JUBILEUM HOCKEYCLUB. Wie zaterdagavond beslist wil zien welke mannelijke of vrouwelijke onver laat met een sjaal Fay Collens ver moordde, die behoeft niet thuis te blij ven als er plannen waren het feest in Eemland ter gelegenheid van het tien jarig bestaan der Mixed Hockey Club Soest bij te wonen, want daar kan men tussen 't feestfieren door op 'n scherm van 100 bij 75 cm de ontmaskering van de moordenares of moordenaar zien. Jan Corduwener zou met zijn band ko men om het feest op te luisteren, maar door ziekte is dit niet mogelijk. Nu zal The Western Jazz Group onder lei ding van H. IJzerdraat spelen. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Zaterdagmiddag, om twee uur, begin nen op de terreinen aan de Schrikslaan de wedstrijden van het jubileumtour- nooi met de voorronde. Hieraan doen twintig teams mee. Van 5 tot I kan de jeugd dansen in een tent op het oude parkeerterrein en vanaf 7 uur kan men ir. deze tent eten. Van 9 tot 2 zal er dan feest zijn in Eemland. Zondagmiddag de halve finales en de finale van het tournooi en omstreeks 5 uur prijsuitreiking. Als het maar even vriest. Sneeuwkanon maakt skisport populair. Het zal niet lang meer duren of ook in Europa zal men op kunstmatig ver vaardigde sneeuw de ski-sport kunnen beoefenen. Het uitblijven van sneeuw, tot dusverre het schrikbeeld van elke wintersportplaats en van iedere beoefe naar van de wintersport, gaat daarmee tot het verleden behoren. De American Machine Foundry Company, die in de afgelopen jaren met groot succes tal van sneeuwmachlnes of sneeuwkanon nen, zoals de installaties ook wel wor den genoemd, in de Verenigde Staten heeft verkocht, gaat deze nu ook in Europa vervaardigen. De sneeuwmachines hebben in Ame rika een ware omwenteling teweegge bracht. Niet alleen in de wintersport centra hebben de installaties 'de hote liers en alle anderen, die met het win- tertoerlsme van doen hebben, de be langrijkste zorg ontnomen, ze hebben elders mogelijkheden geschapen, die tot voor kort onvoorstelbaar waren. In sommige warme Amerikaanse sta ten is het tegenwoordig normaal de mensen er met de lange latten opuit te zien trekken om „naast de deur" de geliefde ski-sport te gaan beoefenen. Skiën, dat vroeger - evenals in Neder land - een tamelijk exclusief tijdver drijf was, is nu op vele plaatsen in de Verenigde Staten, zoals b.v. Hot Springs, North Carolina, Maryland en Virginia, bijzonder populair. De apparatuur, waarmee langs kust- matige weg sneeuw wordt gemaakt, is bij toeval uitgevonden door Philip Tropeano, chef-technicus .van een kleine maatschappij, die landbouwmachines vervaardigt. Tijdens het kunstmatig be regenen van een citrus-boomgaard met behulp van water en samengeperste lucht - een middel om vruchten tegen vorst te beschermen - ontstond op ze ker ogenblik sneeuw in plaats van de gewenste nevel. Het merkwaardige en inmiddels op grote schaal toegepaste verschijnsel vond plaats bij een tem peratuur van even onder nul graden Celsius. Deze ontdekking gaf de stoot tot het ontwerpen van mechanische sneeuw- makers. Ze leveren sneeuw in diverse kwaliteiten, die kunnen worden aange past aan de heersende omstandigheden. De installaties zijn kostbaar in aan schaf, maar de praktijk heeft geleerd, dat de geïnvesteerde kapitalen in korte tijd worden terugverdiend. De tuberculoze cijfers over het jaar 1961 zijn bekend gemaakt. Andermaal is deze ziekte door de intensieve be strijding verder teruggedrongen. Dit mag niet tot gevolg hebben dat men het gevaar voor tuberculose nu gaat bagatelliseren, want uitgeroeid is deze ziekte nog helemaal niet. De laatste loodjes wegen nog zwaar. De voorzitter van de Koninklijke Ne- derdlandse Centrale vereniging tot be strijding der tuberculose, de heer I. Wessel, heeft meegedeeld dat het in 1961 aantal nieuw ingeschreven patiën ten 5351 bedroeg tegen 5688 in 1960. Men is gewend zulk soort cijfers om te tekenen tot het aantal patiënten per 100.000 inwoners. Men komt dan tot het getal van 46 voor 1961, terwijl dat in het voorafgaande jaar nog 49,5 be droeg. Ook de sterfte aan tuberculose blijkt in ons land weer verder te zijn terug gelopen. In 1961 stierven er 3-18 zieken aan tuberculose, tegen 329 in 1960. Ter vergelijking werd medegedeeld dat er in het jaar 1953 nog 966 patiënten aan tuberculose zijn overleden. Budget blijft gelijk. Gelukkig heeft de overheid zich door de dalende tuberculosecijfers niet laten verleiden tot een inkrimping van haar uitgaven voor de bestrijding van deze besmettelijke ziekte. Ook het particu lier initiatief mag op dit terrein beslist niet minder worden. Wat beslist voorkomen moet worden, is dat men in ons land de tuberculose bestrijding als een afgedane zaak gaat beschouwen. Wie uit de voortdurend dalende cijfers, deze konklusie zou wil len trekken, handelt zacht gezegd zeer voorbarig. Buitenlandse arbeiders. Dank zij een zestienjarige, zeer inten sieve bestrijding hebben we het in ons land nu eindelijk zóver gebracht. Men schat echter, dat er op de wereld nog 15 miljoen tuberculoselijders zijn en dat er jaarlijks op onze aarde nog 3 miljoen mensen aan tuberculose ster ven. Dat is een zaak die men met het steeds toenemende internationale ver keer niet uit het oog mag verliezen. Hoeveel buitenlanders ontvangen we jaarlijks niet in onze havens en op on ze vliegvelden, hoeveel vreemde ar beidskrachten werken er momenteel niet binnen onze grenzen, hoeveel toe risten bezoeken er in de vakantietijd onze stranden en bossen niet Voor de leidinggevende personen in ons bedrijfsleven betekent dat, dat zij het periodiek bedrijfsonderzoek op tuber culose op dezelfde energieke wijze moe ten voortzetten, als zij dat tot dusver hebben gedaan. Voor de enkeling bete kent het, dat hij of zij geregeld aan het bevolkingsonderzoek op tuberculose dient deel te nemen.

Soester Courant | 1962 | | pagina 9