Het oog gericht op een vreemde vereniging. Officiële mededelingen. DINSDAG 9 OKTOBER 1962. 41e JAARGANG no. 79. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart 2,10 - per post 2,23 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126151 SLANG OP PAD. Een goede week geleden heeft het zo ontzettend hard geregend, dat een slang van een kleine meter geen vertrouwen meer had in een verblijf buitenshuis. Het dier koos schoenenmagazijn Bata als verblijfplaats. Een paar maal was de vreemde gast al gesignaleerd en niet iedereen was er even gerust op. Het zou wel eens een adder kunnen zijn. De natuurkenner bij uitnemend heid, Rinke Tolman, maakte echter uit het signalement op dat het een ringslang was en die zijn ongevaarlijk. Maar wat griezelig was het wel. Nu echter niet meer, want de slang is on danks hevig tegenstribbelen in een schoenendoos gelokt en op de Eng in vrijheid gelaten. BIJEENKOMST VOOR ALLE SOESTER BEJAARDEN IN ELTHETO. De bejaardenkring van het Zilveren Kruiswerk zal woensdag in gebouw Eltheto bijzonder groot zijn, want alle Soester bejaarden worden uitgenodigd, morgenmiddag, om 2 uur te komen om een bonte middag bij te wonen. Er zul len toneelstukjes opgevoerd worden en om drie uur zal een goochelaar de meest wonderlijke staaltjes van zijn kunnen laten zien. JEUGDIGE ROVERS. De groentehandelaar R. uit de Soester- bergsestraat belde de politie op om mee te delen dat hij twee jongens gepakt had die druiven uit zijn winkel weg namen. Twee andere jongens hadden de benen genomen toen ze betrapt waren. De 12-jarige R. A. K. en de 13-jarige F. C. K. bekenden al gauw dat zij sa men met de 13-jarige R. Th. en de 14- jarige G. v. A. diverse diefstallen in verscheidene delen van de gemeente gepleegd hadden. Ook thuis waren ze bezig geweest. Bij het natuurbad, pic-> nickplaatsen en op de Eng hadden ze onderdelen van fietsen gesloopt en ze hadden zelfs een goed voorwiel uit een fiets gehaald en er een slecht voor in de plaats gedaan. PADDESTOELENTENTOONSTELLING. Gisteravond was er bijzonder veel be langstelling voor de paddestoelenten toonstelling welke in de school aan de Beetzlaan gehouden werd en er was veel fraais te bewonderen. Mej. Baas en de heer Van Elmpt kenden als jury leden de volgende prijzen toe Paddestoelenle prijsAstrid Kraay, Edwin en Ardath Witkamp, Rikker van Drie, Olga Hessing. 2e prijs Robbie Lijftocht, Jan Casan- der, Paula v. d. Broek. 3e prijs Mieke Keja, Ciska Wiss, Rob en Hans de Vos Burchart, Piet Voortjes, Bennie Zeijpveld. 4e prijs Tonny v. d. Broek, Rieta v. d. Broek, Joke Pureveen, Koos Casander, Joke Marsé. Eloemstukjes le prijs onbekende in zender. 2e prijs Marjan Hoolwerf. 3e oiijs Paula v. d. Broek. 4e prijs Rob bie Venema. S.E.C. SPEELDE GELIJK. S E.C. heeft zondag tegen Donar de beste wedstrijd van dit seizoen gespeeld, maar het toch niet verder kunnen bren gen dan een gelijk spel omdat de kracht van de groen-witten in de verdediging zat met Ruttenberg, Wolfsen en Van Beek als uitblinkers. Ook Schrijvers voldeed goed. fn de voorhoede kreeg men wel kan sen, maar ze werden niet benut en vooral Van Kooij was erg ongelukkig met schieten. De Bruin had niet de energie waarmee hij vorige week speel de en dat kwam voor een groot deel door het doeltreffende optreden van de Donar-spil Hulscher, die evenals Rut tenberg aan de andere kant al koppend veelvuldig redding bracht. In het eerste kwartier was Donar ge vaarlijk door snelle uitvallen van de vleugelspelers Alberts en Kloosterman, maar de S.E.C.-defensie was niet te passeren. S.E.C. kreeg een prachtige kans toen Burgman de bal opgehaald had, enige Donar-spelers passeerde, doorgaf naar Van Breukelen die op zijn beurt De Bruin een kans gaf. Keeper Kuipers stopte echter het te tamme schot. De aanvallen van Donar werden min der gevaarlijk en ook de S.E.C.-aanval Dracht weinig moeilijkheden. Het enige S.E.C.-doelpunt moest dan ook uit een strafschop gescoord worden. De Bruin had een voorzet gegeven, Elverding wilde inkoppen, maar de Donar-back Krant sloeg de bal weg en Pothoven kreeg de gelegenheid de strafschop feil loos te nemen. Een minuut voor rust scoorde dezelfde speler het tweede doelpunt, maar dat ging helaas zijn eigen doel in. (1-1). In de tweede helft was S.E.C. beslist sterker, maar zelfs toen de Donar-spe lers vermoeid werden was er geen doorkomen aan. zodat het een wedstrijd van sterke verdedigingen tegen zwakke aanvallers werd. Die aanvallers zagen dan ook geen kans een normaal doel punt te scoren. Voor straatmuzikanten werd op de speelplaats van de Noorderspeeltuin in de hoofdstad een wedstrijd georganiseerd, uitgeschreven door de Vereniging Woord- en Toondichters in verband met het 25-jarig bestaan. Overzicht van de wedstrijd, waarbij vele Jordaners aanwezig waren, terwijl een bekende Vo- lendammer groep musiceerde. De jury bestond uit Johnny Kraaikamp, Cor Steijn en Tante Leen. DE HEER D. HORNSVELD 70 JAAR. Vrijdag wordt de heer D. Hornsveld, Kolonieweg lc, 70 jaar. Dit feit op zichzelf is niet zo heel belangrijk, want velen bereiken tegenwoordig de zeven tigjarige leeftijd. Wel merkwaardig is echter dat de heer Hornsveld 50 .jaar als evangelist werkzaam geweest is. In woonwagenkampen, op kermissen, aan het strand of willekeurig ergens op straat sprak „Ome Dirk" gedurende een halve eeuw als evangelist. Ook zong hij daarbij en liet anderen zingen, ter wijl hij voor begeleiding zorgde, want de heer Hornsveld bespeelt verschil lende instrumenten. Hij schildert, de dichtkunst is hem niet vreemd en hij is een calligraaf van opmerkelijke kwaliteiten, zodat velen aan hem graag de verzorging van oorkonden overlie ten. Daaronder zijn er die hij voor het koninklijk huis vervaardigde. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer R. Bergman slaagde te Den Haag voor het diploma derde stuurman Grote Handelsvaart. DRUKKE HOCKEYZONDAG. Tien elftallen bracht de Mixed Hockey Club zondag op de been, nadat in de loop van de vorige week een zesde he renteam werd geformeerd. De vier da mes- en zes herenelftallen zijn erin ge slaagd vele doelpunten te verzamelen. Onder de thuiswedstrijden waren de matches van de eerste elftallen. Vooral van de heren wedstrijd hebben de toe schouwers tenvolle kunnen genieten. De dames speelden een rommelige en onsamenhangende wedstrijd, maar toch wisten zij het bezoekende Hurley te verslaan. In een gelijkopgaande eerste helft slaagde Soest erin het eerste doel punt aan te tekenen. Aan de binnen kant van de cirkel gaf Ingrid Dalenoort een daverende backhandslag, die zich in het doel drong. De rust had niet veel verandering in ae instelling en het spelinzicht van de speelsters gebracht. De gloeiende zon maakte misschien ook de tweede helft loom en rommelig. Slechts weinig speel sters lieten goed spel zien. Stans Hop penbrouwers en Loes de Vink waren hierop de uitzonderingen. In de tiende minuut maakte Hurley ge lijk. Soest kwam terug en uit een straf- corner kon Stans Hoppenbrouwers na enige verwarring voor het doel het winnende doelpunt maken. Soest heeft nog verscheidene kansen gehad de score te verhogen. De keepster van Hurley hield de bal bij een verwarde situatie met haar benen vast. Uit de hiervoor gegeven strafcorner schoot Saskia Jis- koot echter hoog naast. Dezelfde speel ster slaagde er echter vijf minuten later in te scoren, maar er werd he laas voor buitenspel gefloten. De heren gaven S.C.H.C. goed partij en hun wedstrijd bood afwisseling, snel heid en technische vaardigheid. De eer ste minuten waren voor de Stichtse. Met goed opgezette snelle aanvallen legden zij de verdediging van M.H.C. het vuur na aan de schenen. Een snelle open tegenaanval leidde onverwachts tot een doelpunt voor Soest en tot de ommekeer. Met een buiklanding werk te André Bolhuis de bal achter de kee per. De tijd tot de rust was vol snelle aan vallen, stug verdedigen en prachtig zwetend wegwerken en aangeven. Het publiek genoot van deze wedstrijd. In de tweede helft eenzelfde beeld. De twee gelijkwaardige partijen, waarvan S.C.H.C. technisch beter was, gaven uitstekend spel te zien. André Bolhuis die zeer goed op dreef was, trachtte in de tiende minuut weer met een snoekduik te scoren maar dat misluk te. Even later zeeg hij kermend neer, maar gelukkig rende hij al spoedig weer vlot mee. In de 15e minuut maakte S.C.H.C. het verdiende tegenpun':. Het uitstekende spel van Cor Thomassen en Dick Stro- band en het fraaie^keepen van Mario Lock hadden vele aanvallen weer staan, maar deze kon niet tegengehou den worden. Een opgewipte bal werd met een mooie boog het doel ingesla gen met de backhand en het was 1-1. Ondanks vele verwoede pogingen van beide partijen bleef de stand gelijk, maar Soest heeft met deze wedstrijd bewezen op het goede pad te zijn. Bijzondere vermelding verdient de ve- teranenwedstrijd. Versterkt door enige invallers gaf het H.M.C.-team de Am sterdamse veteranen bijzonder goed partij. In het Amsterdamse elftal speelden verscheidene oud-internatio nals mee, maar zij konden slechts met 2-0 winnen. Het publiek werd steeds tot applaus gedwongen door het ver rassend goede keepen van Tiedema in het M.H.C.-doel. Ook Van Asselt stuit te keer op keer de aanvallen van de tegenpartij. Het was dan ook een uit stekend partijtje hockey. De andere uitslagen waren Heren S.C.H.C. 8—M.H.C. 2 0-3. M.H.C. 3—Amersfoort 6 2-2. M.H.C. 4—S.C.H.C. 10 3-2. M.H.C. 5Weesp 2 0-5. Dames Amsterdam 3M.H.C. 2 2-4. S.C.H.C. 4—M.H.C. 3 2-2. Kampong 9—M.H.C. 4 1-2. V.V.Z. WON. V.V.Z. heeft de uitwedstrijd tegen Ra- diostad met 3-1 gewonnen. Het Soes ter team was veel sterker en na vijf minuten was het al 1-0 door Co Hui gen. De actieve Demmers bracht na een half uur de stand met een kopbal op 2-0, maar nog voor rust werd het 2-1 door een misverstand in de achter hoede van V.V.Z. fn de tweede helft bracht J. van Kooij de stand al gauw op 3-1 en de gehele wedstrijd bleef V.V.Z. sterker, maar ei werd niet meer gescoord. EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van f 12,tot 12,50. Middenprijs 11,60. Prijs per kg. 1,87. B.D.C. WON VAN 'S-GRAVELAND. B.D.C. heeft zondagmiddag de thuis wedstrijd tegen 's-Graveland verdienste lijk en verdiend met 2-0 gewonnen, maar de gasten hadden toch wel een doelpunt verdiend. De 0-2-nederlaag was wel een erg magere oogst voor tweemaal drie kwartier zwoegen. Dat 's-Graveland niet in staat was tot scoren kwam in hoofdzaak door het feit dat de ploeg geen schutters meege bracht had. Aanvankelijk vielen de gas ten met de wind in de rug flink aan maar het was een hele opgave langs de uitstekend spelende spil Hilhorst te ko men en ook Kok was in het doel een groot struikelblok. Beide verdedigingen waren sterker dan de aanvallers, want ook de pogingen van B.D.C. een doelpunt te maken le verden aanvankelijk niets op. In de tweede helft lukte het wat beter niet de B.D.C.-aanvallen en een groot deel van de wedstrijd speelde zich op de helft van 's-Graveland af. Bij een mooie aanval gaf Van Megen de bal naar Gros. Deze kopte naar v. d. Hengel, de bal kwam terug en Gros knalde ineens in. 's-Graveland probeerde van alles, maar het lukte niet en er was geen doorko men aan. Bij B.D.C. lukte het beter. Gros wou doorbreken, de spil hield hem tegen, maar kreeg de bal niet. De ze kwam bij Van Megen terecht die on houdbaar inschoot. B.D.C. werd nu steeds sterker. Tenslot te brak v. d. Hengel door, hij omspeel de een back en meende het derde doel punt te scoren, maar de bal werd ge stopt en het bleef 2-0. 's-Graveland kwam tegen het einde van de wedstrijd soms goed voor het doel van Kok, maar tot scoren kwam het niet. AANBESTEDING RIOLERING. Gistermorgen is op het kantoor van gemeentewerken het rioleren van de Soes eer Engweg tussen Dalweg en Mo lenstraat door de directeur van gemeen tewerken namens het college van B. en W. aanbesteed. De begroting was f 60.000,en de vol gende inschrijvingen kwamen binnen H. van Asch, Soest f 56.000,K. van Barneveld, Huis ter Heide f 56.500, Fa. Hendrikse, Soest f 63.500,M. Hoek, Nieuwendijk f 61.000,Fa. Hogenbirk, Laren f 62.600,Fa. Kosterman, Wijk bij Duurstede f61.990,Gebr. Roverts, Hardinxveld f 53.900,(laagste inschrij ver). Fa. Van Surksum, Baarn f61.000,-. Fa. Peek, Utrecht f69.250,—. HEES VERLOOR MET 2-3. Hees heeft verdiend verloren tegen een technisch beter spelend Laren. Deze nederlaag was niet verwacht, want La ren heeft in de competitie nog niet zo veel laten zien. Linksbuiten Van Es toonde zich in de Hees-ploeg wat traag, maar hij gaf de voorzet die Hop in staat stelde tussen twee spelers door raak te schieten en daarmee Hees een voorsprong te be zorgen. Aan de andere kant verrichtte aanvoerder-keeper Muis soms fantas tische reddingen, maar ook greep hij er wel eens lelijk naast. Na een half uur kwam de rechtsbuiten van Laren succesvol langs Jansen en hij passeerde Muis. Vijf minuten later werd een corner van links genomen. Muis greep grandioos mis en de rechtsbin nen van Laren kopte in. In de tweede helft kwam Laren er nog nauwelijks aan te pas. Na een kwartier kwam er echter een gevaarlijke uitval De rechtsbinnen schoot en Muis liet de bal gaan zonder er een vinger naar ui te steken. (1-3). Hees was een geslager ploeg, maar het werd toch nog 2-3 toer. Budding een strafschop mocht nemen nadat linksbinnen Kok gehaakt was. OLYMPIA VOLLYBAL. De Nevobo-competitie 1962-63, die op 18 oktober a.s. een aanvang neemt, belooft voor de afdeling volleybal van Olympia zeer interessant te worden. Olympia heeft dit seizoen ingeschreven met drie dames- en vier herenteams. Twee dames- en drie herenteams hebben hun visitekaartje reeds gepresenteerd op het jaarlijkse bliksem toernooi van de afdeling Amersfoort. De damesteams kwamen niet tot uit zonderlijke prestaties, maar de drie he- Enige heren, die de ruitersport bemin nen, vatten ruim twee maanden gele den het plan op in Soest een ruiter sportvereniging op te richten en er werd voortvarend gewerkt. Geld voor een binnenmanege aan de Wieksloterweg lag voor het grijpen, de naam „De Boemerang" was al vast gesteld en voor er nog een vereniging was waren er reeds statuten en een huishoudelijk reglementop de eerste bijeenkomst van belangstellenden wer den deze besproken. Maar liefst 36 da mes en heren gaven zich als lid op, dus dat was een aardig begin. Begin september werd een tweede ver gadering gehouden met het doel een bestuur te kiezen. Daarvan kwam ech ter niets want slechts 6 van de 36 leden waren aanwezig, zodat er wei nig te beginnen viel. Van de vier initiatiefnemers was er inmiddels al één met stille trom ver trokken en een tweede was niet op deze bijeenkomst aanwezig, maar de overgebleven voorlopige bestuursleden zouden ervoor zorgdragen dat er een nieuwe vergadering uitgeschreven zou worden en dat de zaak zou gaan draaien. Vergeet u dit echter maar, want er gaat niets draaien. Begin augustus is er een vereniging opgericht, die dus bestaat, ook nog 36 leden heeft, maar na twee maanden weten de leden nog steeds niet wat er gaat gebeuren. Ik prijs me daarom gelukkig te kunnen schrijven dat ik het wel weet: niets. En nu afwachten of de leden van de resterende initiatiefnemers ooit nog een bericht krijgen. Het is natuurlijk mogelijk, maar het heeft al zo lang op zich laten wachten. Vreemde dingen gebeuren er toch in onze goede gemeente. KANTMAN. renteams toonden in uitstekende vorm te zijn en bezetten zeer eervolle plaat sen in de poules waarin ze waren inge deeld. Het eerste damesteam zal een moeilijk seizoen tegemoet gaan, aangezien mej. De Bruin niet meer aan de wedstrijden zal deelnemen, hetgeen een geduchte ver zwakking betekent. De Nevobo zal dit jaar een clubkampioen schap van Nederland voor jeugdteams organiseren, waaraan door Olympia met een meisjes- en een jongensteam zal worden deelgenomen. Dit toernooi dat in drie phases zal wor den verspeeld zal zijn beslag krijgen in oktober, november en december. NED. VROUWEN-ELECTR.-VER. Voor de afdeling Eemland van de Ne derlandse Vrouwen-Electriciteits Ver eniging wordt op 17 oktober te Baarn een voorlichtingsmiddag gegeven over diepvriesproducten door Iglo N.V. Er wordt een film vertoond over visvangst in de IJslandse wateren, er wordt een uiteenzetting gegeven over de behande ling en de bereidingswijze van vis, een film over het diepvriesprocedé wordt gedraaid en tenslotte komen diepvries groenten ter sprake. Op vrijdag 23 november is er in het Anna Paulowjiahuis aan de Burgemees ter Grothestraat een voorlichtingsmid- lag, verzorgd door het Nederlands Zui- velbureau. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebben den, dat gelegenheid tot kosteloze in enting tegen pokken wordt gegeven op woensdag 17 oktober 1962. Te Soest, om 2 uur n_m., precies, in een lokaal der o.l. school Kerkebuurt, aan de Middelwijkstraat en om 3.00 uur n.m. orecies in een lokaal der o.l. school aan de Beetzlaan; Te Soesterberg van 2.00 uur tot 2.30 uur n.m., ten huize van dokter A. Th M. Splinter, gemeentegeneesheer, Amers- foortsestraat 3. Een week later zal op dezelfde plaatsen en tijden gelegenheid worden gegeven tot het nazien der inentingen. Inenting mag slechts plaats hebben, als tenminste in de vier voorafgaande we ken geen andere inenting heeft plaats gehad. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het oranje inentingsboekje mede te brengen en de armen der in te en ten kinderen vooraf goed te wassen. GEEN SPREEKLJTJR. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is op woensdag, 10 oktober a.s., zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1