expositie Krabbels van Knelis. BURGERLIJKE STAND T0MAD0 S0ESTERBERG Huur uw Televisie KWAK DE BIOSCOOP ALS SCHIETBAAN. Vergeet niet een bezoek te brengen aan de expositie BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterlij school tn c/s In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT GARAGE „DE SOESTER" LECA BAZAR Een zaak van leven of dood. SAs je 't ming vraogt dan mok zeige dak heul geen schik in de Eng heb. Netuurlek, d'r is nie genog ruum- te om alle minse lao- ge huuze mit lappe grongd te geeve, maor waor wullie mit al die hooge huuze, die flets zogezeid. naor toe motte ken ik nie snappe. Niks veur ming, maor ok niks voor de hoo- pe minse die d'r motte woone. Wijje geleuve dak nie vaok minse teugekom die zeige, hao lekker ik gao naor 'n flet. En wullie maor flets bouwe die wullie eigelek nie wille, maor die wul lie motte bouwe omdatter 'n man is die gek op flets is en omdattie man teuge de gemeente zeit datter niks finger is as flets. Jao, amme zoole. D'r binne d'rbie .waor ie ken heure as je buurman zien zadoek of 'n poszegel laot valle. En dat mot al- lemaol in ongze gemeente die zo groot is datter ok nog plaots zat is veur huu ze die nie an de wolleke zitte te krab be. Ajje al dat bouwe in de hoogte bekiekt, dan liek ut erop da wullie tien of hong- derd maol zoveul minse hebbe as veur de oorlog, maor das netuurlek nie waor. Daororn ken ik nie snappe waorom wullie in Soest alsmaor omhoog motte. Die minse op de Eng woone strakkies persies as de minse in Amsterdam. Die gaon dan on zondag naor ongze bosse en ongze duune, zoas de minse uut Amsterdam naor ongze bosse en ongze duune gaon omdazze wel us geen hooge huuze wille zien en us wat beeters wille heure dan de buure die ruzie maoke, de deeres en de jonges die tekeer gaon en al dat geheskres in zo'n groot huus. De manne die ut weete kenne die ken- ne ming nie wies maoke da wullie zo veul van die hooge huuze motte heb be, al zeige die dan ok datte rest van Soest netuur mot blieve veur de minse uut Utrecht, Amsterdam, De Haog en weet ik waor vandaon. Klaor bejje d'rmee. Nieuwe ideeën, voor wonen: eten zitten, slapen èn werken: voor studeer kamer en zakeninterieurs. HILVERSUM, KERKSTRAAT 26, TEL 16255 BUSSUM, NASSAULAAN 23, TEL. 13255 Gedipt. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 -* SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. B3SZ3^ CO RIT VAN S.B.C. De Soester Bromfiets Club organiseert hedenavond een herfstrit voor brom mers, waarvoor men zich vanaf half acht kan laten inschrijven bij hotel Bos en Duin. Het zal een rit van ongeveer 30 km zijn, die met een gemiddelde van 20 km gereden wordt. De eerste deelne mer start om 20.01 uur. GEBOREN Saskia, dochter van C. Wiss en O. C. van Veenendaal, Nieuwstraat 8. Gerrit Jan, zoon van J. Grobben en B J. C. Branger, Braam-weg 11. Ingrid, dochter van J. F. Radstok en J van Riessen, Braam-weg 83. Michél Antonius Joseph Jacob, zoon van J. J. Vial en T. M. J. te Kloese, Amersfoort- sestraat 115. Bernardina Maria, doch ter van H. C. van den Berg en C. H. M. Beijer, Kostverlorenweg 7. Francis- cus Gerhardus Maria, zoon van W. A. van de Schepop en C. J. J. M. van Dijen, Arnhem, Klingelbeekseweg 90. Albert, zoon van A. J. van Oostenbrugge en C. M. Janssen, Troelstrastraat 49. Otto, zoon van L. Wiemans en M. Hen driks, Stadhouderslaan 60. Gijsbertus Johannes, zoon van H. E. J. Smit en M. W. Th. Krabbe, Sophialaan 11. - Ma- rie Gabriëlle, dochter van C. J. Agasi en M. C. Bouwhuis, Chr. Huygenslaan 114. Bob, zoon van W. C. van der Wel en O. Wijnia, Kampweg 32. Robert, zoon van J. H. C. van Dijk en T. du Bois, Vinkenweg 34. Jan, zoon van J. de Vries en A. Altena, Driftje 2. Monique, dochter van W. de Roder en J. H. van Ewijck, Birkstraat 136. Ber- nard, zoon van B. Dunsbergen en G. Schaper, Van Angerenstraat 12. Ge- rardus Johannes Adrianus, zoon van J. Hilhorst en J. Verbeek, Duinweg 30. Maria, dochter van H. Hardeman en J. M. van Kleef, Insingerstraat 31. Jan- ny, dochter van J. Knecht en K. H. C. Hardeman, Andriessestraat 10. Ca roline Louise, dochter van J. Leijdes en A, M. Dekker, Jan Steenlaan 11. Mar- tha Cornelia Johanna, dochter van A. P. Hofslot en H. E. Smink, Birkstr. 130. ONDERTROUWD Hendrik Paulus van de Kamp, Kastanjelaan 23, Baarn en Cornelia Hendrika Maria Schouten, Ou de Utrechtseweg 56. Willem Piepen broek, Duinweg 2 en Johanna Christina van Doorn, Staringlaan 1. Alexan- der Jan Zwiers, Birkstraat 103 en Inge borg Constance Hornsveld, Koloniew. lc. GEHUWD Robert Henri Roesink, Her- culesstraat 67, Amsterdam en Marijke Veenstra, Anna Paulownalaan 36. Johannes Anthonius in den Haak, Lau- rens Reaalstraat 13, Utrecht en Catha- rina Alijda Snijders, Birkstraat 63. OVERLEDEN Jannetje Lena Bijl, 28 jaar, echtgenote van J. F. de Gier, Dorpsstraat 98, Gies- senburg. Harmen Haagsma, 74 jaar, echtgenoot van J. Wijmenga, Nachte- gaalweg 34. Johanna Veen, 80 jaar, Bosstraat 2. - Aleida Maria Kok, 2 maan den, Kerkpad Z.Z. 110. Maria Jacoba Stroosnijder, 79 jaar, echtgenote van W. J. Hermen, Julianalaan 80a. NAJAARSRIT VAN TEMPO. De vijfde najaarsrit van Tempo bestond uit sprintwedstrijden over 300 meter. Bij de adspiranten waren de uitslagen van de series 1. J. Wijnhof, 2. J. Visser. 1. P. Soeteman, 2. J. Lock. 1. K. Proosdij, 2. H. Visser. 1. R. de Zoete. 2. T. Gerritse. Herkansing 1. J. Lock. 2. J. Visser. H. Visser, 2. T. Gerritse. Kwartfinale 1. Soeteman, 2. Wijnhof. 1. De Zoete, 2. Proosdij. 1. Lock, 2. H. Visser. Finale 1. R. de Zoete, 2. P. Soeteman, 3. J. Lock, 4. K. Proosdij, 5. H. Visser, 6. J. Wijnhof, 7. J. Visser, 8. T. Gerritse. Seniores Series 1. A. Proosdij, 2. Ger rit Ruttenberg. 1. E. de Lange, 2. A. Post. 1. H. v. d. Hoef, 2. W. Schaeffer. Aad Post plaatste zich via de herkansing in de ritten om de finaleplaatsen. Finale 1. De Lange, 2. Proosdij. 1. De Lange, 2. v. d. Hoef. 1. v. d. Hoef, 2. Proosdij. 1. Post, 2. v. d. Hoef. 1. Post, 2. Proosdij. 1. De Lange, 2. Post. De uitslag was 1. E. de Lange, 2. A. Post, 3. Proosdij, 4. H. v. d. Hoef, 5. W. Schaeffer, 6. G. Ruttenberg. De aspirant De Zoete versloeg de senior De Lange in een laatste beslissende rit en reed de 200 meter in de beste tijd van de middag, 15,9 sec. Totaal-uitslag van de herfstcompetitie Seniores 1. G. Ruttenberg, 25 punten. 2. R. de Haas, 14. 3. E. de Lange, 11. 4. W. van Klooster, 10. 5. H. v d Hoef, 7. 6. A. Proosdij, 6. 7. A. Koenen, 6. 8. A. Post, 5. 9. K. van Klooster, 5. 10. W. Koenen, 5. Adspiranten1. P Soeteman, 22. 2. R. de Zoete, 21. 3. K. Proosdij, 14. 4. H. Visser, 11. 5. J. Wijnhof, 8. 6. J. Lock, 5. 7. Johnny Visser, 3. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. S.E.C. WON PROTEST. Na de wedstrijd S.E.C.-Neerlandia, welke in september gespeeld werd, diende S.E.C. een protest in. De scheidsrechter had een doelpunt toegekend omdat de keeper van Neerlandia de bal achter de lijn stopte. Toen deze echter beweerde dat de bal de doellijn niet gepasseerd was, trok hij zijn besüssing in en S.E.C. kreeg geen doelpunt. De protestcommissie kende het doelpunt wel toe, zodat de 1-1-uitslag 2-1 voor S.E.C. werd. Daarmee is een punt ver overd, terwijl Neerlandia door deze uit spraak haar enige punt kwijtraakte. Voor al uw auto-service, uitdeuken, spuiten, erkend L.P.G.-inbouw- station. Verkoop van Benzine, Olie enz. Tevens erkende autorijschool. Smitsweg 19 Telefoon 3865 ONDERLINGE TENNISWEDSTRIJDEN. De onderlinge tenniswedstrijden van de L.T.C. Soest zijn zaterdag en zondag voortgezet met de laatste partijen en de finales. De uitslagen waren Dames-dubbel Mevr. Goedkoop en me vrouw Felixmevr. Stroink en mevr. Peelen 7-5, 6-1. Mevr. Havenaar en mej. v. d. Bergmevr. Goedkoop en mevr. Felix 6-3, 4-6, 3-6. Heren-enkelG. J. EsendamA. W. Schuring 6-3, 6-3. Gemengd dubbelMevr. Felix en G. J. Esendammevr. Havenaar en H. Ebben 6-2, 6-2. Dames-dubbel Mevr. Havenaar en mej. v. d. Bergmevr. Stroink en mevr. Pee len 6-3, 6-1. Finales Jongens-enkel R. v. CoeverdenW. van Es 4-6, 61, 6-2. Heren-dubbel G. J. Esendam en E. Eb benG. v. d. Poll en A. Sprangers 4-6, 9-7, 7-9. Gemengd-dubbel juniores E. Schuuring en mej. A. JanssenW. v. Es en mej. J. Janssen 7-5, 5-7, 1-6. Jongens-dubbelR. v. Coeverden en B. Vriens—W. v. Es en E. Schuuring 7-5, 0-6, 0-6. Meisjes-enkel mej. A. Janssenmej. M. V. Beurden 6-4, 6-3. Gemengd-dubbel seniores Mevr. Felix en G. J. Esendammej v. d. Berg en Al- blas 6-3, 6-1. Dames-enkel Mevr. Havenaarmevr. Felix 6-3, 6-0. Heren-enkel G. J. EsendamA. Spran gers 8-6, 1-6, 3-6. Voorzitter J. H. van Breukelen reikte de prijzen uit en hij dankte wedstrijdleider A. Sprangers voor het vele werk dat hij verricht had om deze onderlinge wed strijden te doen slagen. LEZING tOOR N.C.V.B Woensdagavond zal de heer E. de Kui per in gebouw Eltheto voor de leden van de N.C.V.B. Soest-Zuid in gebouw Eltheto spreken over het onderwerp „Rembrandt en de Bijbel". SUCCES VOOR OLYMPIA. De juniores van Olympia hebben op nieuw succes gehad met wandelen. Onder leiding van de heer W. A. Su- man liepen 32 meisjes en jongens in Baarn 15 km bij de Dudok de Wit-mars. Ze wonnen een eerste prijs. De seniores wonnen geen prijs. Vijftien leden van Olympia liepen onder leiding van de heer L. Vogel 18 km. VOETBALUITSLAGEN. Donar 1-S.E.C. 1 1—1. S.E.C. 3-V.V.O.G. 2 1-4. S.E.C. 4-A.P.W.C. 3 1-0. B.D.C. l-'s Graveland 1 2-0. B.D.C. 2't Gooi 5 3-2. B.D.C. 4-Hoogland 2 2-5. Hoogland 4-B.D.C. 6 2-6. Hees-Laren 2-3. Radiostad-V.V.Z. 1-3. B.D.C. A-Quick A 4-0. B.D.C. C-S.E.C. C 7-1. B.D.C. D-Spakenburg B 2-1. S.E.C. a—B.D.C. a 1-0. S.E.C. A-Spakenburg A 3-2. Amsvorde B-S.E.C. B 5-1. Amsvorde C-S.E.C. D 4-0. Pupillen S.E.C. 1—B.D.C. 1 1-0. B.D.C. 2-Quick 2 1-0. B.D.C. 3-K.V.V.A. 3 0-3. Amsvorde 2-S.E.C. 2 2-2. NATUURWANDELING. Als gasten van de Natuurbeschermings- wacht afdeling Eemland hebben 40 na tuurliefhebbers zaterdagmiddag een wandeling rond de Paltz gemaakt. Vooral paddestoelen hadden de bijzon dere belangstelling. Voor de liefhebbers was het een bijzondere verrassing de Linarea Vulgaris aan te treffen, want deze vlas-leeuwenbek, die in juni en september bloeit, treft men nagenoeg uitsluitend langs de zee aan. OPBRENGST COLLECTE. De jaarlijkse collecte voor de Dieren bescherming heeft ditmaal in Soest 1496.68 opgebracht. Dit is iets minder dan het record-bedrag van vorig jaar, maar toch een zeer behoorlijk resul taat. B.D.C.-HANDBAL. Dames S.S.V.U.—B.D.C. 1, 6-0. S.D.O. 2B.D.C. 2, 6-1. AmersfoortB.D.C.-jun. 1, 1-3. B.D.C.-jun. 2—D.S.O. 2 Heren A.A.V. 2—B.D.C. 1, afgelast. H.H.C. 3—B.D.C. 2, 8-8. LarenB.D.C.-asp, 4-2. Burgem. Grothestraat 11A. V.V.D.-SOEST-SOESTERBERG. Op dinsdagavond 16 oktober zal de heer Sidney J. v. d. Bergh, lid van het dage lijks bestuur van de V.V.D. voor de af deling Soest-Soesterberg in het Oranje Hotel spreken over het onderwerp „Li beralisme nu en morgen". Op vrijdag 23 november zal het lid van de tweede kamer mevr. J. M. Stof- fels-Van Haaften voor de V.V.D. Soest- Soesterberg spreken. E.H.B.O.-NIEUWS. Donderdagavond j.1. hield de afdeling Soesterberg van de E.H.B.O. in restau rant ,,'t Zwaantje" haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord constateer de de voorzitter, dokter Splinter, tot zijn genoegen dat de vergadering zeer goed bezocht was. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat in ruim 100 gevallen eerste hulp verleend was, terwijl de afdeling bij verschillende wandelmarsen, alsme de een wielerwedstrijd, assistentie had verleend. Uit het jaarverslag van de penningmeester, die door ziekte ver hinderd was de vergadering bij te wo nen, bleek dat de kas sloot met een batig saldo. Besloten werd om op donderdag 11 oktober wederom te beginnen met een cursus ter opleiding van het Eenheids diploma. In de vacature van de 2de penning- meesteresse, die bedankt had, werd voorzien door de verkiezing van de heer L. C. Gerssen. Verkozen werden voorts de heer F. J. Haars en mevr. H. Staal, die respectievelijk als 2de voorzitter en 2de secretaresse zullen fungeren. Een der hoogtepunten van de vergade ring was vervolgens het uitreiken van de diploma's aan de dames J. van En gelen, C. Bakker, V. Houben, M Hou- ben, J. Kremer, A. Mollé, J. v. Gin- kel, C. Kemper, H. Staal, M. Peters, J. Blind en C. Molenaar en de heren L. v. d. Steenhoven, L. Gerssen, J. v. Bruggen en H. Vos. Voor een drietal geslaagden was het een kleine teleurstelling dat zij nog geen diploma konden krijgen. Dat kwam omdat de dames B. v. d. Donk en M. Houben, alsmede de heer R. de Vos nog gen 18 jaar waren en dus nog even geduld moeten oefenen. Nadat beide docenten, dokter Splinter en de heer W. C. v. d. Wel, door de se cretaris bedankt waren voor de uitste kende wijze waarop zij de cursus ge leid hadden, werd het woord gevoerd door de jongste cursist, de heer R. de Vos, die namens alle geslaagden beide docenten dankte. Beide sprekers lieten hun woord vergezeld gaan van enige geschenken. KORBAL. Het eerste seniorentwaalftal van K.V.O. heeft j.1. zaterdag gelijk gespeeld tegen D.S.V. 1 uit Bussum. Beide ploegen ga ven elkaar weinig toe. Rinus Gaasbeek opende na een kwartier voor K.V.O. de score, vijf minuten later gevolgd door een D.S.V.-doelpunt. Het 2de aan- valsvak zorgde voor twee doelpunten door Roozeboom en Steven van Essen, zodat K.V.O. een 3-1 voorsprong ver kreeg. Vlak voor de rust verkleinde D.S.V. haar achterstand tot 3-2. De tweede helft verliep iets minder snel. Tot 5 min. voor het einde bleef de stand 3-2 voor K.V.O. Een strafworp voor D.S.V. bracht het gelijke spel. Het 2de juniorentwaalftal moest met 8-1 het onderspit delven tegen Altius II. Hans van Dijk redde de eer voor K.V.O. II. De A-aspiranten versloegen op eigen terrein Doorn A met 3-1. K.V.O.-B verloor op de valreep met 4-3 van Arena A. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. S.V.M.-BOYS—SOESTERBERG 11-2. Ir. de uitwedstrijd S.V.M.-BoysSoes terberg heeft Soesterberg met 11-2 ver loren. Het was over bijna de gehele linie een zeer slecht gespeelde wed strijd, waarin de keeper niet in vorm was en een groot aandeel had in de nederlaag. Voor de gastheren was het zodoende een gemakkelijke taak om herhaaldelijk te scoren, zowel voor als na de rust. Met een tweetal doelpunten redde midvoor Bakker nog de eer voor Soesterberg. Dat kon echter niet voor komen, dat het einde kwam met een formidabel verlies van 11-2 voor Soes terberg. P.V.C.V.—SOESTERBERG 3-1. Het 1ste elftal van Soesterberg moest zondag het onderspit delven door in haar uitwedstrijd tegen P.V.C.V. te verliezen met 3-1. Het toch al niet gro te zelfvertrouwen van de vliegdorpers daalde tot een minimum toen bovendien nog bleek dat het veld zich in slechte staat bevond. In die positie was het voor de gastheren een klein kunstje om het eerste doelpunt te scoren. In de tweede helft was het weer de individu ele vaardigheid van Kolkman, die voor Soesterberg gelijk maakte (1-1), Maar verder kwamen de gasten niet, terwijl P.V.C.V. nog tweemaal het doel vond, zodat het einde kwam met een 3-1 ver lies voor Soesterberg. Het 2de elftal speelde tegen H.F.C. ge lijk met 1-1. Het 3de elftal van Soester berg speelde tegen B.D.C met 4-4 ook gelijk. Het verkeer van vandaag is een zaak van leven en dood geworden. Daar staan we niet iedere dag bij stil. Maar een doodsbericht in de krant of een autowrak ergens aan de kant van de weg zijn stille ge tuigen van de mateloze ellende die het moderne verkeer ons naast alle zegeningen heeft gebracht en bijna dagelijks wéér brengt. Natuurlijk kan men van iemand vergen, dat hij zich dag in dag uit en op elk uur van de dag die ellen de bewust is. Het leven zou daarbij ondragelijk worden. Maar wél is het goed, dat ieder zich bij tijd en wijle afvraagt, of hij of zij wel alles doet wat mogelijk is om het verkeer zo veilig mogelijk te ma ken. Iedere weggebruiker zou zich eigenlijk eenmaal per week de spiegel moeten voorhouden met de vraag „Ben IK een goed wegge bruiker f 39,61 per maand. Na twee jaar uw eigendom. Soesterbergsestraat 51C - Tel. 2379 Sinds enige tijd staat er in een houten barak op een terrein van de Isabella- kazerne in 's Hertogenbosch een ver nuftig apparaat, de „Sehietbio". Dit in strument, dat voor twintig duizend gul den is overgenomen van onze Duitse Navo-partners, is bedoeld om de schiet- opleiding van de soldaten te vereen voudigen, te bekorten en daardoor goed koper te maken. Uiteraard is de hoofd film in deze bioscopen een oorlogsfilm. Op het witte doek ziet men „vijande lijke troepen" in allerlei situaties door velden en bossen naderen. Voor het oog kan het apparaat zo worden ingesteld, dat de nadering lijkt te variëren van dertig tot driehonderd meter. De sehietbio bestaat uit een 16 mm smalfilmprojector en een papieren pro- jectorscherm. Achter het scherm staat 'n loden en stalen kogelvanger. Daarach ter hangt een microfoontje, dat het belangrijkste onderdeel is van deze ver nuftige installatie. Als het microfoontje de knal van het schot opvangt, stopt de propjector onmiddellijk. Het beeld blijft dus stilstaan op het moment, dat de kogel het scherm raakt. MPSAIOH STEENHOFFSTR53 - TELZBIZ - SOEST We zullen nu eens een oefening gaan meemaken. De „zaal" is vol. De toe komstige scherpschutter staat klaar om zijn kogels naar de vijand te zenden Op het commando „vuur" brandt hij los. Door de knal stopt de film. Ach ter het scherm gaan felle lampen bran den en werpen door het zojuist ont stane kogelgat een lichtstraaltje in de richting van de schutter en de instruc teur. Doordat het beeld is blijven staan kan men in een oogopslag zien of het doel getroffen is en zo niet, hoe groot de afwijking is. Het papieren scherm bestaat uit twee lagen. Door deze lagen na een treffer iets ten opzichte van elkaar te verschuiven wordt het ko gelgat gedicht. De instructeur drukt op een knop en de voorstelling kan weer doorgaan. De voordelen van deze sehietbio zijn vele. De oefening wordt veel realistischer doordat men vuurt op levende, bewe gende doelen. Bovendien wordt de sol daat geprikkeld zijn uiterste best te doen omdat het resultaat van zijn schiet- poging direct voor iedereen zichtbaar is en hij dus verzekerd is van onmiddellijk critiek van zijn collega's. Een voordeel is ook, dat de sehietbio in elke kazerne kan worden opgesteld. Daardoor wordt een tijdsbesparing verkregen op de reis van en naar de schietbaan. Het weer behoeft geen spelbreker meer te zijn voor sehietofeningen en tenslotte kost de oefenmunitie voor deze sehietbio nog niet een derde van de op schietbanen gebruikte kogels. De resultaten, welke tot nu toe zijn be reikt, beloven veel voor de toekomst. De instructeurs die met het nieuwe ap paraat werken, zijn vol lof en hebben goede verwachtingen, dat de schietop- leiding van recruten, die nu 26 uren bedraagt, kan worden teruggebracht tot zes uren.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2