Vjxti Hall SCHOENTJES PROEFBALLONS.' HEER VERKEER „JE BENT ER NIET MET EEN PLAATJE". Krabbels van Knelis. Slecht humeur. U kunt niet alles weten. Mli I VIERDE BLAD select CENTRE/ CLASSIQUE 's-Gravelandseweg 51, Hilversum, tel: 02950-16364 VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 19 OKTOBER 1962. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak gek bin op huuze bouwe, maor heul nie op sloope. Nie eiges, waant ik hou nie van warreke, maor deur vakluu. Daarom sting ik glad beduusd dat ter elf huuze van nog gin viefentwintig jaor offebrooke worre omdatter flets bie de Molestraot komme. Daor snap ik gin biet van. De Eng is zo bar groot en toch motte d'r 'n paor flets precies zo komme te staon datter minse d'r huus woorden strijdig is met het Verdrag van Rome, maar wie De Gaulle de grondwet ziet omzeilen zal zich daar- uut motte omdattie huuze offebrooke over niet verbazen, motte worre. The gentle art of living Wonen is een kunst. Het •scheppen van harmonie tussen stijlvolle meubelen, gordijnen, vloerbedekking - het is de kunst van sfeer scheppen. Laat Greeve u daarin advi seren. Noeng kenne alle minse die ut weete ot zeige dazze ut weete en ut niet weete, praote as Brugman, maor ik biief ut flauwekul vinde. Haost narre- ges is zo'n gebrek an huuze as net bie ongs en wullie gaon huuze ofbreeke. De gemeenteraod het dat besluut enom- me en die huuze motte weg. Laot ut raodslid Diekstra noeng in de raod zeige datte raodsleeje nie goed uutte- keeke hebbe toeng ze zeeje dattie flets daor motte komme en nie ezien hebbe datter ellef huuze weg motte. En laot Piet Grift noeng zeige dattie liever nie heb datter ezeid wordt datter nie goed uuttekeeke is en datter bedoeld is datte raodsleeje hebbe zitte slaope, maor geliek het dat baosje van Diek- strao. De raodsleeje hebbe maor zo'n bietje naor de teekeninge van die planne zit te kieke, d'r messchien heul niks van kenne snappe omdajje dat werk mot kenne en die hebbe maor jao zitte knik- ke waant dan kriege wullie nog meer van die finge hooge wollekekrabbers op de Eng. Nee, eerluk is eerluk, dat hebbe zullie nie best bekeeke en datter noeng niks meer an te doen is das loogies. De man Er zijn enige redelijke motieven. Door de toeloop van teveel leden - Ierland, Denemarken en Noorwegen staan in de rij - zou het met zes leden al moei lijke bestuurswerk in Brussel boven menselijk zwaar worden. Door de om vang zou de gemeenschappelijke markt onhandelbaar worden. En er zouden meer tegenstrijdige belangen met el kaar verzoend moeten worden dan doen lijk is. Dat zijn wel geen geringe moei lijkheden, maar als de stichters ook het principe hadden gehuldigd dat het be ter was moeilijkheden uit de weg te ^aan dan ze op te lossen, dan zou ook geen E.E.G. der z^es tot stand gekomen zijn. En dan gaat het opvallen dat het Fran se plan zeer veel rekening houdt met wat De Gaulle gewenst vindt. Volgt men zijn voorstel, dan blijft in weerwil van de door Britse toetreding vermin derde mogelijkheid van een hegemonie, altijd nog het machtsmiddel van een Frans-Duits stemmenblok. Zou de E.E.G. inderdaad een club van tien worden, dan zijn er allerlei mogelijk heden voor een meerderheid die in kan °aan tegen Frans-Duitse wensen. Met andere woorden, dan wordt het voor De Gaulle aanzienlijk moeilijker nc die de plaane emaokt hebbe bin- in dit gezelschap zijn zin door te drij- ne gin kleine jongens en de manne van ven, wat hem zeer zou verdrieten. de gemeenteraod kenne nie mit veur-1 stelle komme waorvan de plannemao- BIOSCOOPPROGRAMMA. kers zouwe vraoge ze 'n gaotje in d'r- Sophia Loren speelt de hoo(droi in de luu hoof hadden. Goed, laon zullie dan nie hebbe zitte slaope, maor best uut tekeeke hebbe de raodsleeje niet. Wat film Madam Sans Gêne, die van heden tot en met zondag in het City theater draait. Het is de geschiedenis van het waor is mot ezeid worre en dat baosje wa£mels]e dat hert0gin werd in de tijd t t T". lio retro hortor rtr\r\r1 rtTOirl L nr li Ir van Diekstra hettet goed ezeid. Eerluk weeze, Piet Grift. zoals iedere vrouw ze graag bezit Reeds vanaf f 26,75. SCHOENEN - TASSEN Laanstraat 47 Baarn Telefoon 267Z Bondskanselier Adenauer heeft in zijn overigens weinig nieuws biedende re geringsverklaring met grote omzich tigheid gesproken over bereidheid om met Moskou politieke zaken te doen. Voor Bonn zou daarbij de meest be geerde tegenprestatie zijn dat „de men sen in Oost-Duitsland hun leven zo kunnen inrichten als zij wensen". Het heeft er veel van dat deze uit spraak niet zozeer bedoeld is voor de schijnbaar geadresseerde Chroestjew, als wel de bevolking van de bondsrepu bliek. Met nadruk zegt Adenauer erbrj dat het Hallstein-doctrine natuurlijk ge handhaafd blijft, het stelsel dat West- Duitsland geen relaties wenst te onder houden met landen die het regime van Ulbricht erkennen. Dat is een forse maatregel, waarvoor allerwege instem ming heeft bestaan bij de Duitsers ten westen van het ijzeren gordijn. Deze lieden worden nu zachtjes ge maand er ook eens over te denken wat water in de wijn van de eis tot her eniging te doen, als daardoor het rode regime van Pankow wat milder, a la dat in Polen bijvoorbeeld, zou worden. Iets waarbij de bevolking daar groot belang heeft, en - zegt Adenauerde menselijkheid moet voor alles gaan. Het is een eerste zwakke suggestie dat men zich met het onvermijdelijke van het bestaan van Oost-Duitsland moet verzoenen. De reacties op het proefballonnetje moeten dan uitwijzen hoever de kanse lier en zijn regering met instemming van de kiezers kunnen gaan op deze weg, waarop Adenauer de Duitsers een beetje verlegen attent heeft gemaakt. E.E.G. dicht. Een ander proefballonnetje is een Frans plan, waarschijnlijk door toedoen van Parijs uitgelekt, om de Britten nog in de E.E.G. toe te laten, maar daarna niemand meer, althans voorlo pig. 'Het is een voorstel dat in zoveel van Napoleon. Het is een kostelijke ge schiedenis. Sophia trekt met het leger van Napoleon mee als marketentster en zij heeft geluk de beminde van een sergeant te zijn, die door roemruchte krijgsdaden steeds in rang stijgt en ten slotte van maarschalk hertog van Dan- zig wordt. Andere eenvoudige lieden die zo snel opgeklommen zijn trachten zich aan te passen aan hun nieuwe omgeving, maar Sophia gedraagt zich nog steeds als het wasmeisje en de marketenster. Heel leuk, maar niet geschikt voor hof kringen. Napoleon wil de hertog van Danzig koning maken, mits hij van zijn Madame Sans-Gêne wil scheiden, maar daarvan komt natuurlijk niets, het paar blijft verenigd, ondanks de wens van Bo naparte. Zondagmiddag een stoere Zorro-film met flitsende degens en knallende vuurwape nen. Een valse Zorro en een echte Zorro strijden om de voorrang van het zwaard der gerechtigheid, dat natuurlijk in de handen van de echte Zorro is, zegeviert. „Winden waaien om de rotsen", het ver volg op ,,En eeuwig zingen de bossen" draait van maandag tot en met woens dag. Nagenoeg dezelfde hoofdrolvertol- kers doen mee, maar niet Gert Fröbe, want als het verhaal begint is de oude Dag reeds gestorven en in deze film sterft de jonge Dag. Dag III is dan de eigenaar van de grote boerderij. Ook deze film biedt prachtige kleuropnamen van een bijzonder fraaie natuur. In de donderdagcyclus „De Nacht", een knappe film die de huwelijksmoeilijkhe den van een jong paar behandelt. TENTOONSTELLING „VOGELVREUGDE". Op 16, 17 en 18 november wordt ook dit jaar door de Soester vogel vereniging „Vogelvreugde" de langza merhand traditioneel geworden vogel tentoonstelling in „De Gouden Ploeg" gehouden. Onder voorzitterschap van de heer A. Th. van Klooster leidt de vereniging een bloeiend bestaan, het geen ongetwijfeld ook dit jaar weer te merken zal zijn aan de inzendingen. Ei heerst wat spanning onder de vo gelliefhebbers en men is zeer benieuwd naar elkanders resultaten omdat het weer in het voorjaar van dien aard ge weest is dat er nogal wat broedsels verloren zijn gegaaan. En uiteraard zou dit van invloed moeten zijn op de resultaten. De indruk bestaat echter dat dit wel eens zou kunnen meevallen. Desgevraagd laten de heren zich echter om begrijpelijke redenen niet al te op timistisch uit maar we hebben de in druk dat men niet graag op het oordeel van de keurmeesters vooruit wil lopen. Er moet dus maar afgewacht worden. De voorbereidingen verlopen naar wens en het bestuur, geassisteerd door enige leden, is druk in de weer het ma teriaal een goede beurt te geven. Een aantal vitrines voor de tropische vo gels werd vernieuwd. Hiervan zijn er nu 18 beschikbaar met in totaal 45 af delingen. De tentoonstellingscommissie bestaat uit de heren Bottenberg, Van der Burg, Elschot, Huurdeman en Pureveen. Aan de voorbereidingen werken verder mee de heren Hornsveld, Voskuilen, Van Klooster, Bergenhenegouwen en Stom horst mee. Een slecht humeur is nóóit pret tig, maar op de weg is het dat zeker niet. Erger nog, het kan fataal zijn. Want niets is gevaar lijker op de weg dan een auto mobilist die zijn ochtendhumeur of zijn huiselijke twisten bot viert op het gaspedaal. En de wande laar, die op de terugweg van kantoor nog helemaal in zijn werk verdiept is, is óók een ge vaar op de weg, voor zichzelf èn voor anderen. Er zouden stellig heel wat minder ongelukken ge beuren, als iedereen z'n komplex- en, z'n opwindingen en z'n zor gen thuis kon laten. Dat is niet eenvoudig en in vele gevallen ook onmogelijk. Het verkeer eist de volle aandacht van alle ver keersdeelnemers. Verslapte of verdeelde aandacht werkt de onveiligheid in de hand. En dat die onveiligheid (helaas) nog groot is bewijzen de cijfers In 1961 bedroeg het aantal ver keersongevallen meer dan 190.000 daarbij werden plm. 2.000 mensen gedood en onge veer 50.000 zwaar of licht ge wond. De keuring vindt op 14 november plaats en als gebruikelijk zullen de prijswinnaars in de catalogus worden aangegeven. De tentoonstelling is op zaterdag en zondag van 10 tot 22 uur geopend. Voor de verloting zijn fraaie prijzen beschik baar gesteld, zoals een keukenuitzet, een electrische koffiemolen, een auto ped en nog vele andere nuttige en fraaie prijzen. OPBRENGST COLLECTE. De in onze gemeente gehouden collecte ten bate van het Zonnehuis heeft op gebracht 1402.73. RECTIFICATIE. In ons blad van dinsdag j.1. stond in de advertentie van de fa. Geurts, 150 gram gekookte lever 0.69. Dit moest zijn 100 gram voor 0,69. VLOTTE KRANTENBEZORGERS. Twee jongens vonden achter de Arco- fabriek honderden kranten in pakken Zij meldden dit aan de politie, die vele pakken kranten vond. Ze waren begra ven en dat is kennelijk gebeurd dooi een bezorger die dit gemakkelijker vond dan het advertentieblad huis aan huis le bezorgen. De uitgever van het blad „De Gooi en Eembode" is op de hoogte gesteld. Vergulde schilderijlijsten worden schoongemaakt met een spons, gedoopt in melk. Schimmelvlekken in hout verdwijnen met petroleum, goed wrijven Maakt uw huisbel te veel lawaai (in verband met eventuele ziekte) plak er dan een paar stukjes vloeipapier om heen. Sprenkel wat creoline in uw vuilnis emmer, dan verdrijft u de vliegen. Een uitstekend voedingsmiddel voor I kalkoenen is in melk dikgekookte rijst. Hoe denkt een impressario over de tiener-artiesten Ja dat is alweer twaalf jaar geleden. Toen ben ik begonnen als impressario van grote jazzbands en artiesten. Daarvoor heb ik namelijk in verschil lende grote orkesten gezeten en het laatste orkest waar in ik meespeelde was dat van Boyd Bachman. De man die nu eens in de maand een leuke show geeft voor de t.v.", aldus Lou van Rees, één van Nederlands en Europas grootste impressario's die antwoordde op mijn vraag hoe lang hij al impres sario was. Lou bewoont een huis aan de Wees- perzijde in Amsterdam. Een enorm groot huis. Op de 2de verdieping heeft Lou van Rees zijn kantoor. In zijn ka mer hangen levensgrote aanplakbiljetten van Edith Piaf, Judy Garland, Louis Armstrong, Fats Domino en nog vele andere beroemdheden. Verder staat er op een grote tafel een enorme kast van de bandopnemer, waar Lou de hem toegezonden bandjes van jazzorkesten beluistert en beoordeelt. Achter een grote stapel papier is Lou's zitplaats. Verder zitten ernog een typiste en een secretaresse, aan wie hij grote steun heeft. Ondanks de alsmaar op elkaar volgende telefoontjes uit Parijs, Londen en Ham burg enz. en de grote stapel brieven, personaliagegevens enz. blijft Lou toch even kalm en maakt zo nu en dan een grapje. Toen ik zijn kamer binnenstapte dacht ik „O, ik kom beslist op een ongeschikt moment" want Lou van Rees holde maar op en neer, gooide brieven op de grond, morrelde aan zijn recor der en pakte de ene telefoon na de an dere op. Maar ik had het mis. Lou lachte me vriendelijk toe en veront schuldigde zich dat hij mij even moest laten wachten. Duurste artiest naar Nederland. „Wie waren de eerste artiesten die u engageerde vroeg ik. „In Ne derland was dat „Mijnheer van Rees, Parijs voor u", viel zijn secreta resse in. „Mag ik even vroeg hij mij en hij was alweer weg. Na een paar minuten kwam hij weer terug en ging verder. „Waar was ik ook weer geble ven O ja, in Nederland was dat dus Victor Silvester en in het buitenland Pia Beek. Dat was natuurlijk altijd goed. Pia is een geweldige meid." „Zijn alle artiesten zo geweldig, ik be doel hiermee wat medewerking be treft „O nee, hoor. Het is heel gek, maar hoe beroemder een artiest, hoe ge makkelijker ze zijn. Jonge, opkomende sterren zijn dikwijls heel lastig en over het paard getild. Ze zijn van niets iets geworden en verbeelden zich dan veel." „Wie is de duurste artiest in het bui tenland ging is nieuwsgierig verder. „Frank Sinatra", klonk het antwoord van Lou, „deze man vraagt eventjes 50.000 gulden per vijftig minuten. Ja, en dat is nog niet alles. Want Frank re kent dan nog allerlei ditjes en datjes apart. Ik hoop hem begin volgend jaar hier in Nederland te kunnen presen teren. Het valt niet mee om hem hier tc krijgen. Ik ben al jaren bezig, maar ik geloof wel dat ik het voor begin vol gend jaar voor elkaar krijgt. Dan volgt Mariene Dietrich, die f 16.000 per op treden vraagt. Voor Nederland zijn Pia Beek en Rita Reys wel de duur ste sterren. Geen wonder, overigens, want ze mogen ook wel tot Nederlands beste artiesten worden gerekend". Anneke is slordig .Wat krijgt Anneke Grönloh nou voor ;en optreden vroeg ik brutaal. „An- aeke krijgt hier in Nederland f 125, oer keer, soms verschilt het nogal. Maar schrik niet, in het buitenland kan re f 1250,— vragen en ze geven het laar grif. Nederland betaalt ontzettend üecht. Tussen haakjes het is een lieve neid, maar ontzettend slordig. Ze heeft ?en goede manager nodig. Contracten bijvoorbeeld laat ze rustig tussen haar rorrespondentie slingeren. Met gevolg lat ze haar afspraken niet na kan ko nen en allerlei processen achter zich san krijgt. Ze is nog veel te jong om illes zelf te kunnen regelen. Geld is voor haar ook vreemd. Ze springt er nee om alsof het niets is. Ze heeft altijd geld tekort. Waarom „Zelf" loen Zo'n jong meisje moet niet alles zelf willen doen en Anneke is de enige niet. Er zijn zoveel jonge artiesten die beter kunnen, maar doordat ze denken dat ze er zijn en dat ze alles zelf kun nen regelen vergooien ze hun succes Daarbij moet ik ook een heleboel schuld op de grammofoonplatenmaatschappij en gooien. Zij werken deze artiesten omhoog door platenverkoop, grote re- clame's, fantastische shows, adverten ties. Je bent er niet met „een plaatje". De grammofoonplatenmaatschappijen moesten beter weten". „Kan NederlandIk werd weer onderbroken. „Mijnheer Van Rees, mag ik de personolia van Fats Domino even hebben Ja kind, kijk maar er gens op m'n tafel, ik dacht dat ik ze ja al gegeven had" en gelijk daarach ter aan„ja, vraagt u maar". „Kan Nederland binnenkort een grote artiest verwachten „Ah, als je over de dui vel spreekt, trap je op z'n staart. Ja, zaterdag 3 november, om 8.00 uur, in de Kurzaal, komt Fats Domino met 'n ge weldige show, daarna, om 12.00 uur in 't Concertgebouw, Ik engageer het liefst orkesten en liever geen artiesten. Voor 99 °/o heb ik het op jazzbands gemunt. Fats Domino geeft goede shows. Ik heb hem al verschillende malen kun nen bewonderen, maar ik ben erg over hem te spreken." De volgende vraag moest weer een paar minuten wachten, want Lou Van Rees werd geroepen omdat Parijs aan de lijn was. Er werd druk Frans gekwet terd en lachend kwam hij weer bij me zitten. „Zo, dat was dat. Morgen moet ik naar Berlijn, Hamburg en Brussel". De jongste vakman. „Hoe denkt u nou over Vince Taylor vroeg ik. „Vince is geweldig. Hij geeft goede shows en het is ongelooflijk zoals hij het klaarspeelt. Hij verstaat de kunst uitstekend en is een echte vakman. Ik wil daarmee niet zeggen, dat hij tot mijn smaak behoort, maar buiten dat is hij toch goed. Hij lacht ons allemaal uit. Jongens zoals Vince zijn op het ogenblik ontzettend in de running. De jazz-concoursen doen het niet meer. Het is hopeloos. Verschillende mensen die in de muziek zitten, adviseren me al om geen grote jazzhelden naar Ne derland te halen, maar artiesten als Eivis, Vince, Everly Brothers enz. Ik wil mijn medewerking echter niet ver lenen aan al die dingen. Zalen worden afgebroken, piano's en vleugels in el kaar gehakt, politie en marechaussee komen er bij te pas. Nee, daar bedank ik voor, daar werk ik beslist niet aan mee. Als de maatschappijen dergelijke artiesten aan Nederland willen voorstel len, dan huren ze maar een grote schuur of garage en laten de mensen daar maar „huishouden". Daar is het Concertgebouw „te goed" voor. De jon gens en meisjes verpesten het voor zichzelf. Niemand heeft er nog zin in om grote en bekende artiesten naar Ne derland te halen, het kost ze meer dan ze lief is, die shows". En lou heeft beslist gelijk. Daarom mag Vince niet optreden, de jeugd zal als een kudde bisons te keer gaan als hij hier een show geeft. Gevolg Vince mag een keertje voor de t.v. Géén pu bliek, géén handtekeningenjagers, niets van dien aard. Leuk hè Van Rees vertelt verder „Nederland heeft een raar volkje. Als wij hoge en treeprijzen vaststellen, zijn de zalen uit verkocht, stellen wij echter lage en treeprijzen vast, dan kunnen wij met moeite een zaal vol krijgen. Hoe duur der hoe mooier, vinden wij." Shows op zijn sloffen. Het is een aardige man en hij heeft een goed karakter. In die paar minu ten die ik bij hem gezeten heb, heb ik kunnen opmerken, dat hij echt wel zacht van aard is. Maar hij laat niet met zich spelen. En dat moet hij wel, als impressario: Eenvoudig is hij ook. Op z'n slofjes loopt hij daar door het kantoor. „Welk land geeft goede shows „Op het ogenblik is het Duits land. Ik geef eraag shows in Duitsland, daar kun je tenminste van op aan. De shows die wij op de t.v. zien, zijn toch ook om te stelen Ja, dat is waar. „Zeggen grote artiesten ook wel eens afspraken af of valt dat nog al mee „O, hou daar over op. Louis Armstrong kon eens niet landen. Om 12.00 zou hij optreden in het Concertgebouw en om half twaalf kregen wij bericht dat hij nog in de lucht hing. Wij verwittigden de zaal daarvan en de mensen bleven rustig zitten wachten. Om kwart over een was Louis eindelijk in het Concert gebouw gearriveerd. Prompt kreeg ik natuurlijk boze brieven van ouders, waarom hun dochters en zoons zo lang wegbleven. Edith Piaf heeft ook eens afgebeld, omdat ze ziek was en toen moest het uitgesteld worden. Coleman belde op dat hij een beetje verkouden was en geen „zin" had om over te komen. Te genwoordig laat ik me hiertegen ver zekeren. Het gaat hier niet om tientjes, maar om duizenden, dus die mop halen ze met mij niet meer uit." Boze brieven. ,,U vertelde daar net over die klachten, krijgt u wel eens meer boze brieven .O ja, vaak genoeg krijg ik brieven van ouders, waarom hun kinderen weer zo laat thuis waren. Het was toch om één uur afgelopen. Ja, het was inder daad om één uur afgelopen, wat ze dan gaan doen, dat weet ik niet. Maar enfin, dat zijn mijn zaken niet." Lou heeft gelijk. Stel je voor Lou heeft bewondering voor Count Basie en Art Blakey. Zijn hobbie iswaterskieën En dan liefst vliegend. Met zo'n grote vlieger en dan maar hangen, jongens. Hij liever dan ik. Op één van de foto's, zwaait hij onder zo'n grote vlieger die hij cadeau kieeg van Louis Armstrong. „Mijnheer Van Rees, Philips vraagt of zij de band even mogen beluisteren van Fats Domino „Ja, goed ik kom". Ik zei gauw „Zeg mijnheer Van Rees, ik houd u niet langer op. Hartelijk dank en tot ziens." „Ja zeg, tot de show bij Fats Domino, ik stuur je een kaartje".

Soester Courant | 1962 | | pagina 11