DENO SOESTER COURANT WASMACHINES CENTRIFUGES KWAK Krabbels van Knelis. BRABANTIA LECA BAZAR BURGERLIJKE STAND MIDDELMAN WERELDSPAARDAG 2 formidabel schot TWEEDE BLAD ANTI-HONGERACTIE BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool co In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT ANTI-HONGERACTIE GARAGE „DE SOESTER" SHIRTS VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 23 OKTOBER 1962. in diverse merken. Vraag demonstratie bij Soesterbergsestraat 51C - Tel. 2379 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin datter noeng bie de overweg in de Soesderbargsestraot halleve boome binne die heul gauw oope en dich gaon en gin heulle boome meer die deur minse dich- tedaon worre aster 'n trein uut Aomersfoort of Zwolle weg- nedt en pas weer oope edaon astie trein in Utrech is. Jonge, jonge zuk wachte, heul bar. Ajje kwam anrieje en die boome gonge dich dan kojje maor ut beste 'n paor slokkies gaon koope ajje teminste an de goeje kant' sting, waant d'r kwam haost gin end ant wachte. Ik heb ming laote wiesmaoke dattie manne vant spoor zo- gezeid heul gin risico meer wouwe nee- me toeng d'r us 'n man ewest is die de boome oope liet. Zatter haost 'n bus van Tense onder de trein en da was nie best ewest. Halleve boome kenne geen foute maoke. Aster heul gin stroom meer zou weeze, dan gaan ze dich en aan blijve ze dich, en die dinge kenne nie ope weeze aster 'n trein ankomp. 'k Motter nie an denke datter stomme minse binne, die denke, das makkelijk, rechts binne de boome dich en links an de aore kant, dan ken ik d'r nog wel links en rechts deur, waant dan bejje 'n 1 menuut laoter pap. Ast bellegie gaot ent rooje lichie gaot knippere, dan vliegt meteen daorop de trein laangs. Daor kejje niks us effe prebeere. Maor 'n poos eleeje hek eleeze datter 'n man op 'n brommer was die doch dattie nog makkeluk over kon steeke. Effe vlug links langs de boom, effe vlug rechs langs de boom, maor zo- wiet kwam die nie, waant toeng wastie al plat ereeje. Fing spul die halleve boome, maor har ses bruuke, uutkieke en niks prebeere, waant je bin de hoek om eer dajje d'r arg in heb. Die treine reije ok zo meraokels hard, das heul bar. Allemaol uutkieke datter gin ongelukke beure asjeblief. De wereld telt 3000 miljoen mensen. Meer dan de helft daar van lijdt voortdurend honger of wordt eenzijdig en dus slecht ge voed. De Voedsel- en Landbouw organisatie van de Verenigde Naties, de F.A.O., wil de mensen in de ontwikkelingslanden hel pen bij projecten om blijvend honger en ondervoeding uit te bannen. Voor die Anti-Honger- Actie wordt deze week gecollec teerd. Steunt die collecte of stort uw bijdragen op girorekening nummer 100200 van de Anti- Honger-Actie, Den Haag. grote kunst van te kunnen mediteren, het inkeren tot zich zelf, en door de grote verdraagzaamheid tegenover ande re rasssen en godsdiensten, ook de Chris tenen. Men is zich bewust, dat niemand de echte waarheid bezit, maar iedereen werkt naar de waarheid toe. Dia's van oude monumenten, graftom ben, tempels en moskeeën, maar ook van de armelijke hutten, eens door de verstoten groep bewoond, lichtten het gesprokene toe; landschapsfoto's toon den de wisselende natuur, waarvan de hoge bergen het volk inspiratie geven tot gebed en waaruit veel geestelijk voedsel wordt geput. Met een hartelijk dankwoord aan mej. Bossert en een lied werd deze mooie avond besloten. GEMEENTE-AVOND NED. PROT. BOND. Voor een aandachtig gehoor sprak mej. J. Bossert uit Wassenaar over haar werk in India, waar zij 8 jaar in Quaker- verband heeft gewerkt. Toen India een vrij en onafhankelijk land werd en een nieuwe toekomst te gemoet ging, waren voor dit grote con tinent met zijn vele volken, talen en godsdiensten onnoemelijk veel problemen op te lossen. Om zich heen zag het de spanningen tussen communisme en democratie, doch zelf wilde het geen van deze twee; een eigen democratie wilde het opbouwen, 'n geesteshouding, zoals Ghandi deze rea liseerde. De drang naar verbroedering, naar op heffing van de apartheid, het z.g. kas tenstelsel, kwam uit het volk zelf voort Burgem. Grothestr. 11A - Tel. 2051 Gedlpl. A.B.A.N.-Instructenr PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) D wordt gehaald en gebracht. M 33 l—l cn •-O Is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. GEBOREN Cornelia, dochter van R. de Zoete en J. Petersen, Dalweg 28. Eli- sabeth Maria Henrica, dochter van E. A. H. Dorresteijn en E. M. Rademaker, Burgem. Grothestraat 53a. Corneline Bernarda, dochter van H. Borreman en A. B. Mensink, Heuvelweg 42. Saskia Nelline, dochter van G. W. Kuiper en C. van Buuren, Verlengde Talmalaan 9. Astrid Yvonne, dochter van A. G. Otten en M. R. Daalder, Wieksloterweg W.Z. 37c. Pim Johan Karei, zoon van J. K. Beijen en E. Helmus, Baarn, Johan Vermeerlaan 14. Erika Mathilde Wil- helmina Johanna, dochter van G. B. W. van de Pol en E. I. I. Rabe, Koningin- nelaan 76. Anna Maria, dochter van A. J. Willemars en J. M. M. de Bakker, Aagje Dekenlaan 21. ONDERTROUWD Frederik van Essen, Molenstraat 80 en Janny de Schiffart, Schoutenkampweg 75. Hendrikus Cornelis Voet, Schrikslaan 60 en Alida Jacoba Maria Vernooij, Beukenlaan 5. Barend Klein, Julianalaan 19 en Anna Maria Manschot, Ossendamweg 32. Christiaan Joseph Wilhelmus de Graaff, Jan van der Heydenstraat 25, Amersfoort en Aüda Catharina van Klaren, Bos straat 67. GEHUWD Christoffel Rudolf Staalman. Emmalaan 52, Oegstgeest en Eleonora Leontine Regter, Prins Bernhardlaan 52. Josephus Verbon, Bollenhofsestraat 184, Utrecht en Carla van der Velden, Gene raal Spoorstraat 39. Frederik Theodor Bronkhorst, Dennenlaan 9, Loosdrecht en Elvira Wevelaar, Aagje Dekenlaan 14. OVERLEDEN Cornelis Verschoor, 69 jr„ echtgenoot van C. Leeuwenkamp, Groen van Prinstererstraat 10. Christoffel Gerardus Heijer, 91 jaar, echtgenoot van E. Zijlstra, Julianalaan 47. Arie Donk, 85 jaar, weduwnaar van W. Vink, Parklaan 9. Dirk Willem van Dors- sen, 80 jaar, echtgenoot van M. E. Groot, Amersfoortsestraat 29. Maria Hornstra, 44 jaar, Lange Hagelstraat 34, Utrecht. Willem Roelof Mulder, 66 jr., echtgenoot van A. Camfferman, Rubens laan 28. Pieter Renooij, 81 jaar, echt genoot van M, den Hertog, Laanstr. 42. en in de verwezenlijking daarvan hebben de Quakers een belangrijk aandeel ge had. Hun eigen streven ondanks de vele verschillen ieder medemens als broeder, in de ware zin, te zien en te behande len, de rijke daarvoor tot grote offer bereidheid te brengen ten behoeve van de verdrukte, zodat toch in deze laatste de hoogste waarde bewaard blijven, dit was voor hen in dit land de grote, moei lijke opdracht, die slechts met heel veel tact en geduld, maar ook met vertrou wen, tot uitvoering kon worden gebracht. Deze laagste klasse der bevolking woon de geheel apart in schamele hutten, on der de meest primitieve omstandighe den, zodat hen dikwijls het meest nood zakelijke ontbrak. Mede dank zij het werk van de Quakers bestaat in India deze discriminatie niet meer. De godsdienst Hindoeïsme, Islam of Boedhisme, neemt een belangrijke plaats in India in. Spr. was getroffen door de KERKCONCERT. Onder leiding van de cantor-organist Maarten W. Kooy hebben het kerkkoor van de Oude Kerk en het kinderkoor een concert gegeven, waaraan mede werking verleend werd door de sopraan Maria v. d. Slikke, de alt Ine Kooy en de bas Gert Hendriksen, terwijl Gert Muts het kerkorgel en het koororgel be speelde. De belangstelling was verheu gend groot en terecht, want het gebo- dene en de wijze waarop het uitgevoerd werd, was een bezoek aan de kerk ten- volle waard. Het kinderkoor, in de nieu we koorkleding, zong „Jesu meine Freu- de" van Buxtehude. Koor en solisten voerden van Heinrich Schütz, „De Fari- zeëer en de Tollenaar" en „De Twaalf jarige Jezus in de Tempel" uit. Er werden enige dubbelkorige motetten van J. C. Bach en Joh. Pachelbel ge zongen en Gert Muts speelde op het koororgel een Toccata van Sweelinck en op het kerkorgel een prelude en fuga van Buxtehude. Het orgelconcert van Joh. Walter werd niet uitgevoerd uit overwegingen van tijd. SPAARBANKKALENDER 1963. Gedurende de Wereldspaarweek, welke de Bondsspaarbanken houden van 24-31 oktober a.s., reikt de Nutsspaarbank te Soest aan haar inleggers kalenders 1963 uil, welke als onderwerp hebben „Bloe men in de schilderkunst". De in kleurendruk uitgevoerde kalen derbladen zijn reproducties van vier verschillende schilders. Aan de achter zijden is een viertal populaire inleidin gen geschreven bij het gereproduceerde werk. Al naar de leeftijd ontvangen de spa rende kinderen hetzij een 24-tal ge kleurde plaatjes over de aardrijkskunde van Nederland, of een 12-tal plaatjes van veel voorkomende bloemen met een verhaal, afgedrukt in een boekje, waarin ruimte om de plaatjes in te plakken. De hele wereld wordt gemobili seerd in een Anti-Honger-Actie om de honger en de ondervoe ding in de ontwikkelingslanden te bestrijden. Dat kan gebeuren door technische voorlichting en financiële hulp in die landen, waar landbouw-, veeteelt- en voedingsmethoden verbeterd moeten worden. Er moet een een eind worden gemaakt aan de honger, die jaarlijks miljoe nen mensen het leven kost. Geeft daarom de Anti-Honger-Actie uw royale steun bij de nationale inzameling, die deze week wordt gehouden of stort op giroreke ning nummer 100200 van de An ti-Honger-Actie, Den Haag. en de jaarlijkse tentoonstelling wordF op 15 en 16 december gehouden. In het begin van 1963 wordt een feestavond gehouden ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de vereniging. De ju bileumcommissie bestaat uit de heren J. G. Kamerbeek, C. P. Jak, C. Vaes- sen, W. Altenaar en G. v. d. Broek. Op 19 januari zullen de prijzen van de kam pioenschappen en de tentoonstelling uit gereikt worden. De heer E. Veerman werd tot afgevaar digde bij het rayon benoemd. VOETBALUITSLAGEN. Amersfoortse Boys 1-B.D.C. 1 3-3. A.P.W.C. 3-B.D.C. 3 2-4. Barneveld 3-B.D.C. 4 0-2. B.D.C. 5-Hoogland 3 2-4. ED.C. 6-K.V.V.A. 5 4-2. S.E.C. 1-K.B.V. 1 1-1. S.E.C. 2-Gooi 4 2-1. A.P.W.C. 2-S.E.C. 3 4-3. Amersfoortse Boys 3-S.E.C. 4 7-1. V.V.Z. 1-Karboys 1 5-0. Avance 1-Hees 1 0-5. IJsselmeervogels A-S.E.C. A 0-2. S.E.C. B-Spakenburg B 4-2. S.E.C. C-A.P.W.C. B 4-1. SE.C. D-H.V.C. G 2-2. Quick a-S.E.C. a 5-0. S.E.C. b-A.P.W.C. a 3-2. Hoogland b-S.E.C. c 4-0. B.D.C. 2-S.E.C. d 4-2. B.D.C. B-IJsselmeervogels B 1-1. K.V.V.A, B-B.D.C. C 0-5. H.V.C. F-B.D.C. D 7-0. B.D.C. a-Amsvorde a 1-3. B.D.C. c-H.V.C. e 1-3. Pupillen S.E.C. 2-C.J.V.V. 1 4-0. K.V.V.A. 1-B.D.C. 1 3-2 B.D.C. 2-K.V.V.A. 2 2-0. B.D.C. 3-Amersfoortse Boys 2 0-1. K.V.V.A. 3-B.D.C. 4 3-0. Voor al uw auto-service, uitdeuken, spuiten, erkend L.P.G.-inbouw- station. Verkoop van Benzine, Olie enz. Tevens erkende autorijschool. Smitsweg 19 Telefoon 3865 JAARVERGADERING „DE VRIENDSCHAP". De vereniging van postduivenhouders „De Vriendschap" heeft in restaurant Zonne- heuvel de jaarvergadering gehouden. Voorzitter Th. de Muijnk trad wegens drukke werkzaamheden af en hij werd opgevolgd door de heer J. G. Kamer beek. De prijsuitreiking van de jubileum- vlucht zal op 27 oktober plaats vinden laj^rpjiing/lOffS cotton Torenstraat 19 Telefoon 2424 S.V.V.-VOLLEYBAL. De eerste wedstrijden zijn gespeeld voor de nieuwe kompetitie 1962/1963. Voor de teams van de Soester Volleybal'Ver eniging die in het veld moesten komen betekende dit een onderlinge krachtme ting, want in de tweede klas dames stond de wedstrijd S.V.V. 2S.V.V. 3 op het programma, terwijl in de eerste klas van de heren het eerste en tweede team de strijd tegen elkaar aan moes ten binden. Hoewel de meisjes van het derde team dapper tegenstand boden moesten zij toch uiteindelijk met 3-0 de meerdere in het tweede team erkennen. De setstanden waren 15-11, 16-14 en 15-13. Het tweede herenteam zag alleen in de derde set kans om het eerste team een ogenblik te bedreigen. De vrij grote voorsprong die zij toen hadden geno men wisten zij evenwel niet vast te houden en met 15-7, 15-7 en 15-10 ging de volle winst naar het eerste team. Voor de komende week staan de volgen de wedstrijden op het programma Donderdag, 25 okt. 1962 S.V.V. 3V.I.O.S. 4, (Dames). Spirit 2S.V.V. 2 (Heren). EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van 12,tot 12,75. Middenprijs 12,30. Prijs per kg. ƒ1,99. Dank zij de aankondiging en de voorbespreking in het plaatselijk nieuwsblad is het publiek in grote getale op gekomen om getuige te zijn van de ontmoeting tussen do twee rivalen. En nog velen zullen weer naar die krant grijpen om het verslag van de wedstrijd te lezen. Een advertentie in dit blad is dan ook zo'n formidabel schot, want zowel het nieuws als de advertenties worden van A tot Z gespeld. Door vrijwel alle inwoners. van deze krant wil men niets missen, geen letter rubllkatle van da Nederlandsche Nleuwsbladp en de integratie van Europa. Er is iets aan het veranderen. Tot dus verre is in verscheidene landen in en tuiten Europa de Wereldspaardag gevierd. Het aantal van deze landen is sinds de instelling van de Wereldspaardag in 1924 toegenomen. Maar in feite stonden deze Wereldspaardagvieringen los van elkaar. Zij werden als een aangelegenheid bin nen de nationale grenzen georganiseerd; het gemeenschappelijke bleef beperkt tot de datum 30 oktober. Zelfs daarin waren echter nog nationale varianten te constateren. In het inter nationale contact van de spaarbank-or ganisaties, dat in georganiseerde vorm ook reeds van 1924 dateert, werden o.a. ervaringen met de Wereldspaardag-vie ring uitgewisseld. Maar in de praktijk bleef het bij belangstellend toehoren zonder dat er veel invloed op de natio nale gedragswijze van uitging. Tot voor kort scheen niemand daarin iets onbe vredigends te zien. Er zijn nu duidelijke tekenen dat dit anders wordt, met name in Europa. Het zou onjuist zijn hierbij aan een modeverschijnsel te denken. Men is in de verschillende landen zeer wezenlijk de behoefte aan meer samen hang in de Wereld-spaardag-viering gaan gevoelen. De wens leeft sterk, dat ieder land voor zich de andere landen in zijn Wereldspaardag-viering betrekt. Een moeilijkheid die daarbij moet wor den overwonnen is het verschil in rich ting waarin het spaarbankwezen zich in de diverse landen ontwikkeld heeft. Met de Britse en Franse spaarbanken be horen de Nederlandse Bondsspaarban ken - de oudste daarvan dateren van 1817 - tot de spaarinstellingen die het zuiverst het oorspronkelijke karakter heb ben bewaard. Voor de komende Wereldspaardag-vie ring heeft met de verlossende formule van een werkelijk internationaal karak ter nog niet kunnen vinden. Wel is een uitwisseling van de Wereldspaardag-af- fiches georganiseerd, waaraan ook een aantal Bondsspaarbanken hier te lande deelnemen. Intussen worden onder auspiciën van het Internationaal Instituut voor het Spaar wezen onderlinge studie-bezoeken geor ganiseerd. Volgend jaar is Wenen aan de beurt als plaats van het om de drie jaar gehou den Wereldcongres voor het Spaarwezen. Verwacht mag worden, dat er hard aan zal worden gewerkt, om op dit congres spijkers met koppen te slaan voor de volgende Wereldspaardag-viering. Ver moedelijk zullen de wezenlijke resultaten zich voorlopig wel tot Europa beperken, maar beslist over een ruimer gebied dan de Gemeenschappelijke Markt in haar huidige omvang.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5