KLAP HAD SUCCES! BURGERLIJKE STAND Officiële mededelingen. HET 000 GERICHT OP DE LEUGENAARS. Mening®» van lezers. f Nieuwe directeur van gemeentewerken. m V* >1$ DINSDAG 30 OKTOBER 1962. 41e JAARGANG no. 85. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrfydag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,23 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2563 GIRO 126158 Verrassend snel en verrassend volledig heeft premier Chroesjtsjow door een volstrekt toegeven een einde laten ko men aan de Cubaanse crisis. Hij heeft zelfs zijn suggestie om de raketbases op Cuba „te ruilen" voor die in Turkije (let welna een etmaal) al weer onder de tafel laten vallen. Hij neemt genoe gen met uitsluitend de belofte van Kennedy dat deze het land van Castro niet zal aanvallen. Men zou zo zeggen dat hij kennelijk plot seling zeer hoge waarde hecht aan het woord van een man, die nog maar kort geleden als huichelaar door het Krem- lin aan de kaak was gesteld. Opvallend is, dat de sowjet-unie van begin af aan een redelijkheid aan de dag heeft gelegd die men niet verwacht had. Chroesjtsjow, die vroeger vaak zo rap was met dreigementen dat hij zijn raketten en kernwapens zou gebruiken, zinspeelde er dit keer amper op, hoe wel de situatie inderdaad nu juist een dergelijk dreigement had kunnen wetti gen. Hij maakte de indruk de kwestie zelfs uit de propagandaslag te willen houden. Hij had alle mogelijkheden de spanning een tijdlang te laten bestaan met vele propagandavoordelen, maar hij heeft het niet gedaan. Hij accepteert nu zelfs vrijwel onverhuld een nederlaag voor zijn prestige. Nieuwe hoop. De redelijkheid van Chroesjtsjow wekt natuurlijk hoop, dat ook bij andere kwesties - Berlijn, de ontwapening - met een dergelijke houding successen bereikt kunnen worden. Tenzij men Chroesjtsjows inschikkelijkheid wil ver klaren op een minder geruststellende manier. Hij zou vrede hebben met het verlies van deze ronde in de koude oorlog om dat hij meent binnenkort met een 2e slag de schade weer volkomen te kun nen inlopen. Dan denkt men bijvoor beeld aan Berlijn. Maar het vreemde is. dat hij dit keer beslist daar de span ning niet heeft willen opvoeren, wat voor hem een koud kunstje geweest was en een voortreffelijke afleidings manoeuvre. Hoe dan ook, de eerste slag op de tafel Geboren Pauline Christine, dochter van H Hulleman en M. H. Willemse, Julia- nalaan 26. Wilhelmus Johannes Ma ria, zoon van A. A. de Knegt en G. M. W. Massar, Prof. Lorentzlaan 32. Hendrik Jan Wiemer, zoon van W. Fennema en N. Mook, Julianalaan 53. Maria Lucia Bernadette, dochter van A. F. Valk en E. C. M. Janssen, B. Wolfflaan 121, Bussum. Marco Hans, zoon van H. Kraal en E. J. M. Jongsma, Van Weedestraat 20. Sjouke Marti- nus Jacobus, zoon van J. Rijksen en B. van den Brakel, Baarn, Sparrenlaan 31. Jean Michel, zoon van H. A. N. Sar en M. van der Smissen, Amersfoortse- straat 142. Willem, zoon van W. van Barneveld en P. M. Feijtel, Pelikaan- weg 16. Anna Aleida, dochter van K. Gaarlandt en J. Altena, Wieksloterweg W.Z. 37e. Hendrikus Jan, zoon van H. Schokker en J. van Straaten, Heu- velweg 17. Geertruida Anna Maria, dochter van J. J. Beijer en P. M. Smeeing, Beetzlaan 26. Karin Chris- tina, dochter van W. J. Pas en J. de Jong, Veldm. Montgomeryweg 20. Sandra Wesselina Johanna, dochter van I. J. Olberts en J. M. G. Huynen, Kerk straat 70. ONDERTROUWD Bennard de Zoete, Soesterbergsestraat 48 en Louisa Elisa- beth Bosson, Klaarwaterweg 40. Rolf 4 Hans-Rudolf Rheinhard, Köningsberger- Allee 106, Duisburg (Dl.) en Anna Lam- berta Geertruida Gerritsen, Heideweg 74. Laurie Theodoor Anton de Regt, Van Lenneplaan 24 en Bertha Maria Elisabeth van Tricht, Braamweg 16. Cornelis Hoogewerf, Pijnboomstraat 89, Haarlem en Wilhelmina Petronella Jak, Koninginnelaan 29. Wilhelmus Al- bertus Maria van Werkhoven, Lt. Kop penlaan 12 en Maria Johanna Aletta varrden Berg, Rademakerstraat 8. GEHUWD Willem Piepenbroek, Duin weg 2 en Johanna Christina van Doorn, Staringlaan 1. Hendrik van de Kamp. Kastanjelaan 23, Baarn en Cornelia Hen- drika Maria Schouten, Oude Utrechtse- weg 56. Sil de Graaf, Dorpstraat 13, Baarn en Catharina Johanna Beijer, Korte Hartweg 24, OVERLEDEN Jan Vos, echtgenote van D. E. Olthof, De Beaufortlaan 6. Adriaan Rijken, 55 jaar, echtgenoot van M. van Maas, Middelwijkstraat 45. Gerrit van Rouwendaal, 63 jaar, echt genoot van G. Brons, Koninginnelaan 125. Frans Kasper Nanninga, 10 jaar, Lange Brinkweg 49B. Dirk Kamer beek, 65 jaar, echtgenoot van A. Went- zel Kerkpad N.Z. 10. - Lucia Johanna Maria Stalenhoef, 16 jaar, Laanstraat 74. van de wereldpolitiek - de eerste ei genlijk van westelijke zijde sinds Tru- man in Korea ingreep en de eerste keer smds lang dat het westen geen initia tieven beantwoordde maar nam - is een volledig succes geworden. Dat geeft in ieder geval reden tot voldoening. WIJNFEEST VAN DE INSTUIF. In het land van Charles de Gaulle en van wijlen Benito Mussolini wordt meer wijn gedronken dan in Soest, maar dit kon de leden van de Instuif R.K. Jong Soest niet beletten te trachten van het jaarlijkse wijnfeest een traditioneel feest te maken en zondagavond is op nieuw een belangrijke stap in die rich ting gedaan. Tweehonderd vrouwelijke en manne lijke leden van de Instuif waren in ge bouw St. Joseph bijeen en enige tien tallen waien niet aanwezig omdat zij meenden dat het niet nodig was op tijd aanwezig te zijn. Zij konden niet toegelaten worden omdat men een wijn feest nu eenmaal niet mannetje aan mannetje staande kan vieren. Het bestuur, bijgestaan door Johan Spoelstra, Wim Schut en Jan v. d. Berg, bad voor een bijzonder fraaie versiering van de zaal van St. Joseph gezorgd met netten, eikenbladeren, snippers en eike- takken. Voorzitter Th. v. d. Mast zei bij het be un van het feest dat iedereen van har te welkom was en dat er vijf flessen wijn verloot werden en daarna was het de beurt van de leden en The Bleu Stars om voor de gezelligheid te zor gen. Daarin zijn zij bijzonder goed ge slaagd. Er was bijzonder veel wijn voor de liefhebbers, maar de bierliefhebbers konden ook aan hun trek komen. Door het college van B. en W. is de heer H. J. van der Dussen te Wezep be noemd tot directeur van gemeentewer ken als opvolger van de heer J. Th. A. van Noesel, die met pensioen gaat. De heer Van der Dussen zal op 1 fe bruari 1963 in dienst van de gemeente komen. De nieuwe directeur van gemeetewer- ken is 33 jaar. Hij ontving zijn techni sche opleiding aan de Koninklijke Mi litaire Akademie te Breda. Thans is hij als kapitein van de genie in Wezep gedetacheerd. De vader van de heer Van der Dussen is burgemeester van Dordrecht. FUSIE DON BOSCO-ANDRÉ DE THAYE. In mei van dit jaar kampte de André de Thayegroep met leidersmoeilijkheden en om dit te verhelpen wendde men zich tot de Don Boscogroep. Overeenge komen werd tot een voorlopige fusie te komen. In de afgelopen week werd deze fusie een feit. Door financiële- en andere oorzaken heeft het een half jaar geduurd voordat men eindelijk een punt achter deze kwestie kon zetten. Ter gelegenheid van deze fusie werd in het St. Josephgebouw een ouderavond belegd. De opkomst was vrij groot, maar aalmoezenier Spit had graag alle ouders aanwezig gezien. Na de opening door chef en groepsleider Mulder werd de vlag gehesen en de padvinderswet gezegd. Achtereenvol gens lieten welpen en verkenners enige spelletjes en demonstraties zien. De André de Thayehorde gaf een horde- middag weer. Er werd gestreden om een kluif, gerend in een kat-en-muisspel en getracht een geblinddoekte „moeder" haar „baby" een koekje te laten geven. Een dreigende trommelslag begeleidde een stel fraai uitgedoste wolven in een wilde dans. In deze krijgsdans werd de strijd van de welpenheld Mogli tegen Scheira uitgebeeld. De Dominicus Sa- vio-horde legde hiermee veel eer in. De verkenners van de André de Thaye en Don Boscogroep, sinds mei onder lei ding van hopman Bosboom, gaven hier na blijk van tumblingtalent. Er werden pyramides en levende bruggen gebouwd Na 16000 km per vliegtuig te hebben afgelegd, maakten de dansers uit Tahiti, die een bezoek aan Parijs zullen brengen en daar verscheidene voorstellingen zullen geven, na hun aankomst de benen even los, met een rasechte volksdans ten aanschouwe van toevallig aanwezige belangstellende passagiers. Zij maken een Europese tournee. die niet inzakten. Hopman Mulder stelde zijn staf aan het publiek voor, waarna tot installatie van twee leidsters en een leider overgegaan werd. Hij dankte enige oud-hordeleid- sters en bood geschenken aan. Ook werd dank gebracht aan akela Van 't Riet, die twee jaren de André de Thaye horde leidde. De A.D.C.-akela Van Gils installeerde de leidsters Dussen en Schouten tot respectievelijk akela van de Dominicus Savio- en de André de Thayehorde. F. L. J. Schalkx ontving zijn onderschei dingstekenen van vaandrig uit handen van chef Mulder. Deze korte plechtig heid werd gevolgd door een demonstra tie van de rowans, die zich uiterst kun dig toonden in het maken van maskers van gips. Chef Mulder verzocht de ouders hun jongens bij te staan in hun verkenners leven en hen aan te moedigen. Hij gaf een financieel overzicht, waarna de heer H. Smorenburg uiteenzette waarom de fusie noodzakelijk was. Het leiderste kort was de voornaamste reden, maar ook had men overwogen, dat men beter 1 goede grote groep kan hebben dan 2 kleine. De naam van de nieuwe groep zal Don Bosco zijn. Dr. J. Walter wees erop dat de ouder commissie het adviserend orgaan voor beide hordes, verkenners en Rowans is. Hij stelde voor bijeenkomsten te houden voor ouders en leidsters en de commis sie uit te breiden tot 12 leden. Er bleken inderdaad 12 ouders bereid deze com missie te vormen, waarna enige interne kwesties besproken werden. GEITENFOKVERENIGING. De Vereniging van Geitenfokkers heeft een vergadering gehouden in restaurant Zonneheuvel onder voorzitterschap van oe heer G. J. Roozeboom. Van het pro vinciaal bestuur waren de heren Post en Hagedoorn aanwezig. De voorzitter wees op het feit dat het ledental door de bebouwing en het ver bod geiten te houden sterk terugloopt. Met het provinciaal bestuur zal over leg gepleegd worden om te trachten het gebied dat de vereniging voor haar werkzaamheden heeft, uit te breiden. Dit jaar zijn er voor de keuring geld prijzen beschikbaar gesteld, maar het volgend jaar zullen bekers en medailles de prijzen vormen. Het aantal leden waarvan de geiten onder de melkcontrole vallen is be vredigend. Aan het bestuur zal worden voorgesteld deze melkcontrole bindend te maken voor alle stamboekgeiten, daar deze de basis voor het fokken is. Men moet de geit niet meer zien als een koe van de kleine man, maar het oog gericht houden op de sportfokkerij. De voorzitter reikte de prijzen uit van de keuring die in augustus gehouden is. SNERTRIT. De Soester Bromfiets Club organiseerde de jaarlijkse snertrit voor brommers, met start en finish bij hotel Bos en Duin. Het parcours van 30 km was uit gezet door de heer J. v. d. Bank. Er waren 22 deelnemers die door Soest en Soest-Zuid reden. De uitslag was 1. R. Bloemsma, 7 straf- punten. 2. E. v. d Broek (10). 3. A. Luschen (52). 4. H. v. Eden (105). 5. G. Bos (111). Voorzitter A. Luchen reikte de prijzen uit, waarna de deelnemers snert aten. POLITIE-VOETBAL. Hedenmiddag om 12 uur zijn de politie- voetbalteams van Emmen, Apeldoorn, Schiedam en de rijkspolitie uit het zuiden van ons land op de terreinen van S.E.C. aan de Bosstraat begonnen aan een halve competitie, waarin uit gemaakt zal worden wie kampioen van Nederland zal zijn. De ploeg van Schiedam heeft de ploeg van de ge combineerde Soester en Zeister politie in de beslissingswedstrijd om een plaats bij de laatste vier verslagen. WIJZIGING SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Soest maakt be kend dat hij op woensdag 31 oktober a.s. zijn spreekuur niet zal houden van 11.00 tot 12.00 uur doch van 14.30 tot 15.30 uur in het gemeentehuis. ONTTREKKING WEG AAN HET OPENBAAR VERKEER. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wegenwet, dat, vanaf 1 no vember 1962, gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van de provincie Utrecht d.d. 8 oktober 1962, afd. 2B, nr. 722/1848, als mede het daarbij goedgekeurde besluit van de raad van deze gemeente d.d. 21 maart 1962, afd. I, nr. 993, tot onttrek king aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de noordelijke zijtak van de Veldweg met de daarin gelegen onbe waakte spoorwegovergang, gelegen op het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7968. Van de beslissing van gedeputeerde sta ten voornoemd staat beroep open op H.M. de Koningin. Dit beroep kan wor den ingesteld door iedere belanghebben de uiterlijk op de dertigste dag nadat deze aankondiging heeft plaatsgehad. Het adres van beroep dient aan H.M. de Koningin te worden gericht, maar inge diend bij de commissaris der Koningin in deze provincie. Door deze zal een be wijs van ontvangst worden afgegeven. Soest, 30 oktober 1962. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 23 oktober 1962 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van H. H. Kranenburg, van beroep caféhouder, wonende te Soest, Birkstraat 47, om een hotelver gunning in de benedenachterlokaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 47 en gelegen aan de Birkstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder te gen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 30 oktober 1962. TORZENDING NAAR CUBA. Ir, verband met de sluiting voor de burger luchtvaart van de luchthavens op Cüba, kunnen luchtpoststukken en luchtpostpakketten voor dat land voors hands door de P.T.T. niet worden ver zonden. Voor wat betreft de verzending per zeepost van correspondentie en post pakketten voor Cuba moet met ernsti ge vertraging rekening worden gehou den. Er zullen wel geen mensen te vinden zijn die zich fier op de borst durven slaan met de mededeling dat ze nooit liegen. Sommigen liegen onbewust, zo als de moeder, die tegen haar dochter zegt dat ze er al honderdduizend maal op gewezen heeft dat ze niet altijd zo moet overdrijven, anderen bewust, maar liegen doen we allemaal wel eens. Voor nagenoeg alle mensen is het een onprettige gewaarwording op een leugen betrapt te worden, maar voor de Rus sische leiders - door de wol geverfd en een plank voor hun hoofd - helemaal niet. Vorige week zei Gromyko tegen Kenne dy dat Rusland echt geen aanvalswa penen op Cuba had. Zorin zei in de Veiligheidsraad dat de Amerikanen hui chelaars waren en vertelden dat er aanvalswapenen op Cuba waren om zich zelf in een fraai daglicht te stellen, maar gelukkig heeft iedereen op de televisie kunnen zien dat Stevenson de leuge naar schaakmat zette. Tenslotte beweerde de Russische op- perbaas zelf ook nog dat Cuba geen aanvalswapenen van Rusland had, maar de volgende dag zei hij ijskoud dat de voorzieningen om die aanvalswapenen te gebruiken gesloopt zouden worden, mits Amerika beloofde niet aan een in vasie op Cuba te beginnen. Zouden deze mannen geen vrouwen hebben, die tegen hen zeggen dat ze doortrapte leugenaars zijn Anderen durven dat misschien niet, maar moge lijk doen de echtgenoten van deze fraaie heren het .wel. Misschien geven ze dan wel als ant woord dat ze het in de loop der jaren geleerd hebben omdat je het Russische volk van alles wijs kunt maken. En dan kom je gemakkelijk tot liegen. KANTMAN. Geachte Redaktie. Naar aanleiding van de gemeenteraads vergadering van 17 oktober j.1. verzoek ik U beleefd onderstaande in uw blad te willen opnemen. Raadsleden zijn bezorgd. Het geeft altijd een rustig gevoel te horen en te lezen dat de raadsleden bezorgd zijn over het wel en wee van de gemeente, die aan hun zorgen is toe vertrouwd. Daar zijn ze tenslotte voor gekozen. Zeg nou zelf Welnu. Soest kan gerust zijn. De be zorgdheid van sommige raadsleden strekt zich zelfs uit tot de schoolgaande kin deren. Fijn is dat Zo is mevrouw Polet zeer bezorgd over die kinderen, die de beide v.g.l.o.-scho- len bezoeken. Gaan die niet op een ver keerde school, ten onrechte aangetrok ken door misleidende propaganda Dit laatste zegt het geachte raadslid vol gens het krantenbericht wel niet met zoveel woorden, maar het ligt er toch wel dik bovenop. Ze beweert dat een opleiding l.t.s. en later u.t.s. beter is dan een klimroosdiploma. Wees gerust mevrouw Polet. Er is geen enkel hoofd van een v.g.l.o.-school die zal beweren, dat een jongen beter een klimroosdiploma (speciaal voor meisjes ingesteld) dan een l.t.s.-diploma kan halen. Houdt U de ouders van Soest en omge ving voor zo onnozel dat ze daar het onderscheid niet tussen weten Voorts is deze zelfde mevrouw bezorgd, dat men het v.g.l.o.-diploma als een soort u.l.o.-diploma gaat zien. Alweer Wees gerust mevrouw, die ouders wor den op de juiste wijze ingelicht en we ten terdege, dat hun kinderen qua intel ligentie niet in staat zijn om het u.l.o.- diploma te halen. Daarom zijn ze zo verstandig hun kin deren niet nodeloos te kwellen met een opleiding, die ze toch niet volgen kun nen en sturen hen naar een v.g.l.o.- school, omdat ze daar verschillende di ploma's kunnen halen, die lang niet op een lijn met het u.l.o.-diploma liggen, maar desniettemin voor deze kinderen zeer waardevol zijn. Tenslotte, waarom steekt het de heer Van Zadelhoff. dat de v.g.l.o.-school het volgens de wet verplichte vak huishoud kunde zo goed mogelijk verzorgt. De v.g.l.o.-school wil alleen de indruk vestigen dat het huishoudonderwijs aan hun school prima verzorgd wordt. Deze indruk wil ze niet met woorden vestigen maar met daden. Maakt u zich Hiet bezorgd, geachte raadsleden, de wer kers bij het v.g.l.o. zijn mensen met verantwoordelijklieidsgegvoel voor hun leerlingen. Waarom komt U niet eens kijken en waarom informeert U niet eens bij de hoofden van scholen? U wordt dan vol ledig en naar waarheid ingelicht. W. J. GERRITSE.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1