MZmim. Najaar- en Winterstoffen. Ürabbels wan Mis. WASMACHINES CENTRIFUGES KWAK GESCHENKEN KAPKHNST NIENB0RG TASSEN Erkende Anterijschool VAN BUUREN SOESTERBERG In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Uw adres voor voor betere Haarverzorging. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterr ij school 2 es pe S leuke collectie GARAGE „DE SOESTER" Eikenlaan 1 Telef. 4685 SOESTER KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 - Soestdijk Reeds vele dames waren verwon derd en enthousiast over onze kleine maar aparte collectie Zij slaagden bijzonder goed in on ze sortering JERSEY van Mettler (Zwitserland), de originele TWEEDS en RUITEN van Mac Kirkie (Schotland). WOLLEN en HALFWOLLEN BRO- CAAT van Martin Staph (Oosten rijk), DRALON van Riedinger (Duitsland) en wollen PLOEG- STOFFEN (Nederland). Zoekt het niet helemaal in de stad, als U in Soest kunt slagen. Komt U geheel vrijblijvend kijken. Verkoop Simplicity-patronen. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak liever Hees en V.V.Z. teuge mekaor zie voe- balle as de beste klubs van de heule wereld. Jonge, jonge zuk la- che ajje die teuge mekaor an de gang ziet. Das gin voeballe meer. Das hier en daor 'n poot, hier en daor 'n ram en maor teuge mekoar opknotse. As Hop nie hongderdduuzend maol as 'n stier teuge kieper Jan van Kooy oppeknotst is dan bin ikke geen Knelis meer maor Gart ot Riek of Aorie. En dan hajje die Flo- nsse. Die liep maor te lelie naor links en naor rechs en af en toe raokte die wel us 'n bal, maor vaoker beene van speulers. En dan lieptie maor te lache. Aopezuur zouje je lache astie manne bezig binne. D'r liep ok 'n Coen Moe- lijn bie, maor niet de echte en d'r liep ok iemand bie die ze laangs de kaant Gebakkie noemde, maor ikke wil gin last hebbe, dus ikke doe ut niet. Dat holle en trappe en ramme gong alsmaor deur, maor doelpunte wiere d'r nie emaokt. Da was bar zunde veur die hongderden minse, die laangs de kaant stinge te kieke en te grinnike en respek stmge te hebbe veur de scheidsrechter die dat zaokie uut mekaor mos houwe. D'r wiere heul wat lelie uuttedeeld die niks mit de bal te maoke hadde, maor dat was meer speulsigheid as gemeenig- heid en dat hattie scheidsrechter ok wel in de gaote. Eén keer wier ut 'n speuler toch 'n biet je te bar en hie gong naor de scheids rechter om zien blauwe plekke te laote zien. Die moster om lache en die zee „Ach jochie, jullie trappe allegaor naor alles, ast maor beweegt". En die speuler most toeng ok grinneke. „Je het nog geliek ok, baosje", zee die. slaagde. De Bruin kreeg de bal in een gunstige schietpositie maar hij faalde en het schot ging hoog over. Bij een felle aanval van S.D.O. brak middenvoor Brouwer door. Hij zou ze ker gescoord hebben wanneer Schrijvers zich niet moedig voor zijn voeten ge gooid had. Het ongeluksdoelpunt ontstond toen een corner van rechts genomen was. Schrijvers stompte mis, de bal kwam te gen de paal, rolde over de doellijn en werd weggetrapt door v. d. Beek. De scheidsrechter besliste dat het een doelpunt was. Hooyer was de laatste S.E.C.-speler die een kans kreeg gelijk te maken, maar zijn kopbal ging net naast en het ver diende gelijke spel werd S.E.C. ont houden. INBRAAK. Uit de huiskamer van de caféhouder C. B. aan de Stadhouderslaan is een siga renkistje met 55,ontvreemd. Het kistje stond in een theemeubel, waarin zich ook enige spaarpotten en een nor- tefeuille met geld bevonden. De dief heeft dit geld laten liggen. Van braak was geen spoor te vinden, maar wel werd het theemeubel bescha digd bij de geslaagde pogingen het geld te bemachtigen. EERSTE NEDERLAAG VAN B.D.C. OP EIGEN TERREIN. B.D.C. heeft de eerste nederlaag op eigen terrein geleden. Het was een ver diende nederlaag, want Actif was wat sterker, maar een 5-2-zege is wel wat geflatteerd. B.D.C. begon goed en na tien minuten had v. d. Hengel geluk. Via een ach terspeler van de gasten kreeg hij de ba] en hij kon rustig scoren. Actif werd gevaarlijk en toonde zich zeer aktief. Middenvoor v. d. Berg maak te gebruik van een misser van C. Hil- horst en hij scoorde de gelijkmaker. Kok redde kort daarop door de baJ keurig uit het doel te stompen. Gros had bijna succes met een hard schot uit een voorzet van Dorrestein, maar ook de doelman van de gasten was paraat. KAPS/UCN in diverse merken. Vraag demonstratie bij Soesterbergsestraat 51C - Tel. 2379 STEENHuFFSTR53 TEL 2842 - SOEST S.E.C. VERLOOR ONVERDIEND. S.E.C. heeft in Bussum tegen S.D.O. bijzonder veel pech gehad. Met 0-1 werd verloren en het enige doelpunt was waarschijnlijk helemaal geen doelpunt, want velen kunnen naar eer en geweten verklaren dat de bal de doellijn niet ge passeerd is. S.D.O. staat aan de kop van de rang lijst, maar S.E.C. bleek in het veld ge lijkwaardig aan de Bussumse ploeg, on danks het slechte spel van de voorhoede, waarin Burgman verdienstelijk speelde. De Bruin weinig interesse toonde, Van Breukelen slecht was, Hooyer niet on verdienstelijk maar te traag en Van Kooij technisch redelijk maar ook niet snel genoeg. Het goede werk van Burg man haalde niets uit omdat zijn mede spelers niet in staat waren iets goeds te doen met zijn passes. De achterhoede was weer uitstekend en v. d. Beek was de uitblinker. Schrijvers deed in het doel verdienstelijke dingen, maar iedereen houdt zijn hart vast als er een hoge bal verwerkt moet worden, want Schrijvers is een meester in het misstompen. De eerste helft verliep weinig spectacu lair en doelpuntloos. In de tweede helft kreeg De Bruin een prachtige kans toen Hooyer een voorzet van Burgman kop pend wilde benutten maar daarin niet Bij een mooie aanval van Actif scoorde v. d. Berg het tweede doelpunt. Ondanks aanvallen van beide zijden bleef de stand tot de rust ongewijzigd. B.D.C. begon vol vertrouwen aan de tweede helft, omdat de kleine achter stand geen zorgen baarde. Dorrestein schoot goed, v. d. Hengel loste een schot uit een vrije trap, die door J. Westerveld werd genomen, maar het lukte niet. Bij een botsing liep E. Westerveld een knieblessure op. Hij werd vervangen door Kok uit het derde elftal. De ploeg onderging enige wijzigingen, maar succes leverde dit niet op. Na 20 minuten werd het 1-3 door v. d. Berg en Van Dijssel mocht voor Actif een strafschop nemen. Daarmee strafte de scheidsrechter een duidelijk geval van aangeschoten hands veel te zwaar. (1-41 Gros verkleinde de achterstand tot 2-4 uit een voorzet van Westerveld. maar een kwartier voor het eindsignaal scoorde rechtsbuiten v. d. Zalm met eer keihard schot, dat de bal vlak onder de lat bracht en het was 2-5. Een aardige wedstrijd, maar een te gro te nederlaag voor B.D.C. UITSLAGEN VAN S.E.C. S.D.O. 1—S.E.C. 1 1-0 S.E.C. 2—B.V.C. 2 3-1 S.E.C. 3Baarn 3 3-3 V.V.Z.A. 2—S.E.C. 4 2-0 Amersf. Boys BS.E.C. B 5-0 Quick E—S.E.C. D 1-2 S.E.C. bC.J.V.V. b 3-1 S.E.C. c—H.V.C. f 12-0 S.E.C. dQuick ee 3-2 Pupillen S.E.C. 1—K.V.V.A. 1 2-1 K.V.V.A. 2—S.E.C. 2 2-0 ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. HEES—V.V.Z. 0-0. Voor de belangrijke derby Hees-V.V.Z. waren 700 toeschouwers naar het ter rein van Hees gekomen en zij konden genieten van een spannende wedstrijd, die helaas geen doelpunten opleverde. Dit helaas geldt voor het publiek en voor Hees, maar niet voor V.V.Z., want de Vrienden van Zonnegloren stonden bij het begin van de wedstrijd aan de kop van de ranglijst met Hees als grootste concurrent en door het ver delen van de punten is in deze positie niets veranderd. Hees speelde zonder Muis, de gebroe ders van Es, Kamphorst en Burgstede, terwijl de gebroeders De Bree weer od- gesteld waren. In het eerste kwartier speelde Hees bijzonder sterk en fel. Vooral Florissen toonde zich zeer aktief. De aanvallen strandden echter voor een groot deel op stopper Van Grol, die op SOESTER KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 - Soestdijk AARDEWERK, o.a. van Makkum. Workum, Porceleyne Fles, (Blauw en wit Delfts) Mobach, Ravelli. En vele KUNSTNIJVERHEIDS- ARTIKELEN uit binnen en bui tenland. Komt eens rustig kijken, het ver plicht U tot niets. dreef was, evenals zijn collega De Jong in de ploeg van Hees. V.V.Z. kwam los en begon ook met aan vallen. Die werden nagenoeg alle over links via Huigen geleid, waardoor Klomp op de rechter vleugel veel te weinig te doen kreeg. Huigen schoot een keer over, een vrije schop, die overgenomen moest worden, leverde evenmin iets op en het eerste duel tus sen Hop en keeper Van Kooij vond plaats. Het zou niet het laatste deul zijn en Van Kooij kwam menigmaal in het nauw door de agressiviteit van Hop. Hees was beslist de sterkste ploeg, maar de voorhoede kon niet door de verdedi ging van V.V.Z. komen. Opvallend wa ren de duels van H. Kok van V.V.Z. met broer P. Kok van Hees. In de ploeg van Hees was rechtsbuiten Budding de beste speler, maar ook hij kwam niet tot scoren. In de laatste minuut maakte spil van Grol duidelijk hands, maar gelukkig /oor V.V.Z. werd dit niet door de scheidsrechter gezien, zodat het 0-0 bleef. HERVORMINGSDIENST. De Ned. Herv. Gemeente (art. 238a K.OJ hoopt op 31 october (Hervormingsdag) een speciale dienst te houden in gebouw „De Rank", achter de Geref. Kerk te Soest-Z„ ter herdenking van de refor matie, die voor West-Europa begon toen Dr. Maarten Luther op 31 october 1517 zijn 95 stellingen bevestigde op de deur van de Slotkerk te Wittenberg, en om God te danken voor de grote zegen die uit dit gegbeuren voor deze kerk is voortgekomen. Zie de betreffende advertentie in dit blad. Onze Permanent Waving is niet van natuurkrut te onderscheiden. Nieuweweg 100 - Telefoon 4026 (100 meter over de nieuwe overweg Soest-Zuid.) EIERMARKT. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks in prijzen van 12,75 tot 13,50. Middenprijs 13,25. Prijs per kg. 2,14. B.D.C.-HANDBAL. Teams van B.D.C.-handbal speelden zon dag vier wedstrijden. Ze wonnen er drie er. de vierde werd verloren. De uitislagen zijn Olympia 2B.D.C. 2 (dames) 3-4. U.D. 1B.D.C. 1 (dames) 4-1. U.D. 3—B.D.C. 1 (heren) 5-12. Amersfoort 3B.D.C. 2 (heren) 4-9. De competitiestanden van de diverse teams geeft de volgende cijfers aan Dames 1 7 1 1 5 3 20-29 Dames 2 8 5 0 3 10 25-18 Dames-juniores 1 7 7 14 34-8 Dames-juiores 2 4 1 3 2 16-17 Dames-aspiranten 4 3 16 10-16 Heren 1 1 7 6 1 12 79-42 Heren 2 6 3 2 1 8 45-33 Heren-aspiranten 5 4 1 8 56-8 VREEMDE BOTSING. Door geheel onbekende oorzaak kwam de bromfietser J. T. zondag op de Burgemeester Grothestraat in botsing met twee wielrijders. Hij viel en kreeg een hersenschudding. Per ziekenauto is hij naar een ziekenhuis in Hilversum ge bracht. RIT VAN TEMPO. Ook de tweede rit van de Tempo-cycle cross competitie is geen overwinning ge worden voor Gerrit Ruttenberg, die ja renlang onbetwist de sterkste op dit terrein van de wielersport was. Vorige week zegevierde zijn clubgenoot Van Klooster, zondag was C. Rutgers van De Adelaar de sterke man, terwijl zijn clubgenoot Frakking tweede werd. Er waren heel wat deelnemers bij se niores en aspiranten en veel supporters moedigden hun favorieten aan. Na twee ronden vormden zich de kop groep waaruit de winnaar zou komen. Ruttenberg kon niet meekomen door een defecte derailleur. Toch reed hij goed. want hij werkte zich van de zeventiende naar de zesde plaats op. In de derde ronde nam Rutgers defini tief de leiding van de kopgroep en hij stond deze niet meer af. Achter de kopgroep streden Jaap v. d. Burgt, Krijn Voorn (De Adelaar) en Rob de Haas. De Haas was afgezakt door pech in de tweede ronde. Wil van Barneveld arriveerde als derde van de Temporenners. Bij de touristen nam P. v. d. Broek de leiding en hij kon goed met de senio res meekomen. Zo hielden de aspiran ten het tempo van de touristen aardig bij. De uitslagen waren1. C. Rutgers, 21 km. in 58.5 min. 2. J. Frakking (59.5). 3. K. v. Klooster (1 uur). 4. W. van Klooster (1.02). 5. W. van Barneveld (1.03V2). 6. G. Ruttenberg (1.04). 7. R. de Haas (1.05). 8. K. Voorn (1.05). 9. J. v. a. Burgt. 10. A. v. d. Burgt. Ei werd 21 km gereden. Touristen 1. P. v. d. Broek, 15 km in 48 min. 2. E. de Lange (53). 3. W. Koe nen (54). 4. H. de Zoete (55). 5. H. v. d- Broek. Aspiranten 1. J. Lock 27 min. over 9 km. 2. R. de Zoete (28.3V2). 3. H. Vis ser (30). 4. J. Wijnkop. S.V.V. VOLLEYBAL. In verband met hun inschrijving voor het jeugdkampioenschap van Nederland moesten de jeugdige S.V.V.-dames don derdag de strijd aanbinden tegen het jeugdteam van de volleybalvereniging V.I.O.S. Om de volgende ronde te kunnen be reiken moet namelijk eerst uitgemaakt worden welke vereniging in de afdeling Amersfoort over het beste jeugdteam de beschikking heeft. Bij de dames is hiervoor ingeschreven door Olympia. V.I.O.S. en S.V.V. De eerste wedstrijd wisten de S.V.V.-dames tot een goed einde te brengen want met 3-0 zege vierden zij over de V.I.O.S.-dames. Alleen in de tweede set wisten laatst genoemden onze plaatsgenoten een ogenblik te bedreigen. Met 15-8, 15-11 en 15-5 legden de Soesters beslag op de beide punten. Mochten de S.V.V.-dames de volgende week de wedstrijd tegen Olympia tot een goed einde brengen, dan zullen zij de afdeling Amerfoort mogen ver tegenwoordigen in de strijd om het districtskampioenschap die zal gaan tus sen de kampioen van de afdeling Amers- Gedipl. A.B.A.N.-Instrneteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. •-*5 SOESTER KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 - Soestdijk heeft voor U dames een van leder en fantasie materialen. Ook een pracht sortering byoux uit binnen- en buitenland. foort, Amsterdam, Hilversum en Utrecht. Het derde damesteam van de Soester Volleybal Vereniging deed donderdag avond goed werk door het vierde team van V.I.O.S. een puntje af te snoepen. De eerste en derde set waren voor onze plaatsgenoten, terwijl de Amersfoortse meisjes beslag legden op de tweede en vierde set. De setstanden waren 15-7, 2-15, 16-14 en 10-15. Minder goed werk deed het tweede herenteam van S.V.V. tegen Spirit 2. Weliswaar wisten zij de derde set od hun naam te brengen, maar de overige sets gingen verloren met 15-3, 15-6 en 16-14. Voor deze week staan de volgende wed strijden op het programma Donderdag, 1 november 1962 S.V.V.1 —S.V.V. 2 (dames). S.V.V. 1—V.I.O.S. 2 (heren). VLAAMSE KUNSTAVOND. De heer Lode van Gent zal vrijdag avond een Vlaamse kunstavond ver zorgen voor de leden van het Depar tement Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Hij zal in „De Gouden Ploeg" spreken en dia's ver tonen van de historische rijkdom der Vlaamse steden. Voor al uw auto-service, uitdeuken, spuiten, erkend L.P.G.-inbouw- station. Verkoop van Benzine, Olie enz. Tevens erkende autorijschool. Smitsweg 19 Telefoon 3865 KERKCONCERT. Het eerstvolgende concert in de Oude Kerk op 3 november a.s. brengt we derom buitenlandse gasten, n.1. het „Posaunenchor" van de C.J.M.V. te Rheydt (Dld.) o.l.v. cantor-organist Ru- dolf Hahne. Het ensemble brengt een tegenbezoek aan het Hervormd Kerk koor, dat de week tevoren de gast is te Rheydt. Cantor Hahne was tot voor l'/z jaar kerkmusicus in Oost-Berlijn, werd ge vangen gezet wegens het bezoeken - met jeugdige gemeenteleden - van de Kirchentag in West-Berlijn een be waker die hem kende, liet hem echter ontsnappen, waarna hij met zijn gezin naar het Westen moest vluchten. Het posaunerchor is onder zijn leiding tot een uitstekend ensemble geworden. Men stelle zich geen fanfare-orkest voor, daar het hiervan qua bezetting en repertoire sterk afwijkt. Zo vermeldt het programma van 3 november ko raalbewerkingen, motetten, dubbelko- ren etc. van oude en moderne mees ters. Tevens zal medewerken de Haar lemse organist van St. Bavo, Klaas Bolt. Een unieke gelegenheid om kennis te maken met een vorm van muziek, wel ke in Nederland practisch niet voor komt „Das geistlische Blasen". MIXED HOCKEY CLUB SOEST. In een slechte wedstrijd heeft het eerste damesteam van M.H.C. met 2-1 verlo ren van H.I.C. uit Amstelveen. Het sa menspel was slecht en de techniek liet veel te wensen over. Door een enkelblessure, opgelopen in de vijfde minuut, werd Afra van Hofwegen gedwongen de resterende tijd op halve kracht te spelen. De eerste helft was zonder hoogtepun ten en doelpuntloos. De rust gaf de H.I.C.-dames inspiratie en in de vijfde minuut maakte ze het eerste doelpunt, dat even later gevolgd werd door het tweede. Saskia Jiskoot kon de eer voor Soest nog redden, zodat het een 2-1-nederlaag werd. De dames zijn hiermee hun on geslagen record kwijt. De heren brachten het er beter af. In een pittige enthousiaste wedstrijd moest A.M.V.J. het onderspit delven. Hans Evenhuis slaagde erin het eerste doel punt na een kwartier en het tweede na een half uur te maken. In de tijd daartussen scoorde A.M.V.J. het eerste tegenpunt. De tweede helft gaf in het begin een mat duel te zien, totdat A.M.V.J. gelijk maakte. Het spel werd pittiger en er was weer van alles mogelijk. André Bolhuis mocht vier minuten voor het einde van de wedstrijd de zege aan zijn club geven door het derde doelpunt te maken. De kwaal van het elftal was weer dat men verzuimde de aanvallen over de buitenspelers te beginnen. Tj. van Weering maakte een uitstekende indruk. Hij verving C. Verspuij op een bekwame slagvaardige wijze. Heren 2 kreeg ook het zoet van de overwinning te proeven. Na een gelijk- opgaande eerste helft werd Hilversum 9 in de tweede helft teruggedrongen en Soest kon vier doelpunten maken. Dames 2 verloor weer. Nu met 0-4 van Kampong 3. De verdere uitslagen zijn Heren Soest 3Kameleon 5 5-1. Kameleon 6Soest 4 5-4. Gooi 10Soest 5 8-0. Soest-veteranenAmsterdam-veter. 1-4. Dames Soest 4Laren 5 2-2. VLEESVERKOOP. Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. SOESTERBERG—S.C.H. 1-3. Soesterberg heeft in haar thuiswed strijd tegen S.C.H. verloren met 1-3. Het was een slecht gespeelde wedstrijd van de vliegdorpers. In de eerste helft kwam dat nog niet zc aan het licht, toen Soesterberg door een treffer van Staphorst uit een vrije schop de leiding nam. (1-0). Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft dacht iedereen dat Soesterberg de leiding zou handhaven. Maar dit bleek weldra een misrekening. Want toen de gasten begonnen om enige krachtige aanvallen op te zet ten, ontstond er een algemene verwar ring bij Soesterberg, waarin ook de ver dediging krachteloos werd. Zo kon S.C.H. driemaal achter elkaar het doel vinden (1-3). Het tegenspartelen van Soesterberg kon geen verandering meer brengen in deze stand, ZATERDAGIVHDDAG VOETBAL SOESTERBERG-BUNNIK 3-4. Soesterberg heeft in haar thuiswed strijd tegen Bunnik verloren met 3-4. Bunnik opende na 10 minuten de score (0-1). Na een half uur werd het al 0-2 voor Bunnik. Daarna begon Soester berg te doelpunten (1-2), met welke stand ook de rust aanbrak. In de tweede helft verhoogde Bunnik na tien minuten en een half uur ach tereenvolgens de stand weer tot 1-4. Maar toen kwam de beurt weer aan Soesterberg, dat achtereenvolgens door mldvoor Bakker en rechtsbuiten J. Leij- enhorst met een paar rake schoten de achterstand inhaalde tot 3-4. Enige wederzijdse aanvallen brachten geen wijziging meer in deze stand. KORFBAL. De K.V.O.-senioren waren zaterdag j.1. vrij. Van de junioren ging K.V.O. 1 op bezoek bij haar rivaal R.D.Z. 1 te Zeist. Met de rust was de stand nog 1-1. In de tweede helft werd er fel ge streden om de punten. Na 20 minuten nam K.V.O. een voorsprong en liep ver der uit tot een 5-1-overwinning. K.V.O. 2 verloor met 3-1 van Altius 3. Hoewel K.V.O. 2 zelf de leiding nam, kon het zich toch niet handhaven. K.V.O. a heeft in een slecht gespeelde wedstrijd met 3-0 van Austerlitz ver loren.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2