FaToS^a3' MODESHOW VAN 'T HANDWERKHUIS. Kinderfoto's Kinderreportages (leningen van lezers. PASFOTO'S De toekomst van Europa. Advertenties tot 2 uur. i Knipperautomaten voor auto- remliehten zullen straks gevaar voor kettingbotsingen beperken. BLIJDE BOODSCHAP BLIJ DRUKWERK DRUKKERIJ SMIT BAZAR IN ELTHETO. Er is veel geld nodig voor het onder houd en de eventuele uitbreiding van Eltheto, het gebouw achter het bussta tion in Soest-Zuid, dat mankementen gaat vertonen. De dakbedekking moet vernieuwd worden, er is oliestook nodig, van binnen is veel op te knappen en de grootte laat ook te wensen over, zodat aan uitbreiding gedacht is. Er zijn reeds plannen ingediend maar die werden afgekeurd. Uitbreiding naar voren kon niet en uitbreiding naar rechts kon niet, zodat gedacht is aan de mogelijkheid de hoogte in te gaan. Een stoutmoedig plan speelde zelfs met het denkbeeld van een kerkgebouw voor Eltheto. Ten behoeve van de restauratie van het gebouw is donderdagmiddag een bazar van textielgoederen gehouden. Alles op textielgebied was te koop en het was allemaal gemaakt of geschonken door dames die het goed met de Hervormde gemeente en gebouw Eltheto menen. Voor het eerst werden ook tweede hands goederen verkocht die niet van nieuw te onderscheiden waren. Gisteravond om tien uur bood mevr De Liefde een deel van het bedrag dat de bazar opleverde aan ds Roest, voor zitter van de commissie die Eltheto be heert, aan. GESLAAGD. Onze plaatsgenote Mej. M. M. C. Stam slaagde in Den Haag voor hec diploma Schoonheidsspecialiste A. HOND OP ZOEK NAAR KUNSTGEBIT Een inwoonster van Woudenberg ver loor in een boomgaard tijdens het pluk ken van appels haar gebit. Ze zocht naarstig naar het onmisbare kauwap- paraat en de hele familie zocht mee. maar het gebit was zoek en bleef zoek. Tanden kosten geld, dus de politie werd opgebeld met het verzoek een middel te bedenken om de vrouw te helpen die door het verliezen van haar gebit met een mond vol tanden stond en in haar gedachten reeds een gepeperde rekening van de tandarts zag. In Wou denberg wist men dat Soest een uit stekende speurhond heeft en rijks- speurhondengeleider W. den Breejen ging op pad met zijn goed-geneusde viervoeter. Die werd in de boomgaard losgelaten nadat men hem had laten ruiken hoe het gebit geurde. Spoedig kwam het dier opgewekt aan draven met twee gebitten in zijn mond Het ene was hem door de natuur ge schonken, het ander was van de gedu peerde vrouw die verlost was van haar angst om hoge kosten en een mummelmond. Ook dit jaar heeft het Handwerkhuis in de Koninginnelaan een modeshow georganiseerd, welke woensdagmiddag en woensdagavond in gebouw Credo gehouden is. De firma B. Roest had voor versiering van de zaal gezorgd en Radio de Jongh voor de geluidsinstallatie die het mevr. C. R. van Daatselaar-Cou- wenberg mogelijk maakte als lady- speaker op te treden en de jeugdige mannequins, die uitsluitend wollen ar tikelen showden aan te kondigen. Heir en daar kwamen er broeken en rok ken aan te pas die niet van wol waren en daarvoor had de firma v. d. Hoven gezorgd. Sportieve mannequins waren niet alleen in wol gekleed, maar schaat sen van de firma Waal duidden aan dat zc op weg waren naar de ijsbaah. De kapsels van de jeugdige vrouwelijke mannequins waren verzorgd door mai- son Kaayk en de schoenen die gebruikt werden kwamen van „De Gouden Laars", zodat deze show een echte aan gelegenheid van de Koninginnelaan werd. Foto Astra zorgde voor een repor tage. Meer dan 100 modellen werden ge bracht nadat de kleurenfilm „Van vacht tot vezel" gedraaid was. Mia van Rou wendaal, Mieke Verkerk, Marijke Bies- baar, mevr. De Jong, Arda en Ria van Daatselaar, Jan van Manen, Piet Scha- gen, Antoine Radsma, Sjoerd Radsma. Jan Jaap Alfreds, Tonny van Daatse laar, Joke v. d. Mast, Kitty Rouwendaal en de zusjes Barneveld showden het vele vakkundig en terecht kregen ze dan ook na afloop een geschenk. Aan huis en in atelier. Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 CABARET VOOR BEJAARDEN. Op vrijdag 9 november zal er voor alle Soester bejaarden een cabaretprogram ma gebracht worden in gebouw Credo Het cabaret staat onder leiding van mevr. Klark-Hoebée. De middag, die georganiseerd wordt door de U.V.V. begint om 2 uur. OPSTELLING VAN B.D C. B.D.C. speelt zondag tegen F.A.K. in de volgende opstelling Doel H. Kok. AchterH. v. d. Lugt en E. Dorrestein. MiddenB. Bakker. C. Hilhorst en A. van Megen. Voor R. Brouwer, A. v. d. Hengel, N. Gros, J. Westerveld en D. Dorrestein. Soestdijk, 1 november 1962. Geachte redactie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer W. J. Gerritse in uw blad van 30 oct. 1.1., verzoek ik u beleefd het volgende in uw blad te willen opnemen. Discussieëren naar aanleiding van een krantenbericht over een vergadering welke men zelf niet heeft bijgewoond is een hachelijke onderneming. Wanneer men dat dan nog op zo'n ge ëmotioneerde wijze doet als de heer Gerritse komen de nuchtere feiten in de verdrukking. Mijn vraag betrof niet een vergelijking tussen V.G.L.O. en U.L.O., maar een informatie naar de schoolkeuze van de Soester jeugd na de lagere school, ten einde deze gegevens met die van elders te kunnen vergelijken. Wanneer deze cijfers beschikbaar komen, zal blijken of mijn bezorgdheid toe- of afgenomeD is. Een opmerking van wethouder Van Zadelhoff heeft bovendien geleid tot het besluit de raadsleden in te lichten over de verschillen tussen V.G.L.O. en Nijverheidsonderwijs. Want al is de kwaliteit van het onderwijs aan de beide V.G.L.O.-scholen aan geen enkele twijfel onderhevig, een V.G.L.O.-diplo- ma geeft niet dezelfde mogelijkheden als dat van een Nijverheidsschool. Tenslotte, het ontgaat mij ten enen male, waarom het zo wonderlijk is, dat een gemeenteraadslid, tevens lid van de onderwijscommissie uit die raad, belangstelling heeft voor het wel en wee van de schooljeugd. De gemeente heeft n.1. 3 kleuter- en 4 L.O.-scholen benevens 1 U.L.O.-school onder haar beheer. S. M. Polet-Musler. RUITERSPORTVERENIGING. Het volgende schrijven is gericht tot de leden van de ruitersportvereniging welke enige maanden geleden opge richt werd „Om bepaalde redenen was het ons niet eerder mogelijk u nader omtrent de ruitersportvereniging in te lichten. We hebben n.1. gemeend u niet eerder te kunnen inlichten voordat we enige zekerheid hadden wat betreft een ma nege, want een ruitersportvereniging zonder paarden en manege is toch ten enen male ondenkbaar. Maar nu is het zo goed als zeker dat we binnen af zienbare tijd over een manege in Soest kunnen beschikken. Iemand uit Soest, die zich voor de ruitersport interesseet, is reeds in gesprek met de gemeente over grond voor het plaatsen van een manege. Het wachten is alleen nog maar op de toestemming van de ge meente. De tekeningen voor een mane ge zijn reeds gereed. We hopen dat uw belangstelling, die in middels wat getaand was, hierdoor weer opgewekt is en dat we dan ook od u te zijner tijd als definitief lid kun nen rekenen. We zullen u op de hoogte houden van de gang van zaken". OPSTELLING S.E.C. S.E.C. speelt zondag tegen Rapiditas zonder De Bruin die vervangen is door Verhoeve. De opstelling isDoelSchrijvers. Achter v. d. Beek en Pothoven. Midden De Rooij, Ruttenberg en Wolf- sen. Voor Verhoeve, v. Breukelen. Hooijer, v. Kooij en Burgman. voor alle doeleinden. Binnen 1 dag klaar. politie van mening, dat toeschouwers bij verkeersongevallen het gevaar op de weg aanmerkelijk vergroten. Vooral na het arriveren van Politie en Wegen wacht is het beslist zaak voorzichtig door te rijden. A.N.W.B. bewerkstelligt wijziging in wegenverkeersreglement. Ontsteken van alle autoverllchting werkt sterk alarmerend. In verband met het toenemen van het aantal ernstige kettingbotsingen op auto snelwegen, waarvan de zeer ernstige ket tingbotsing van eergisteravond op Rijks weg 13 nabij het wegenwacht-station Pauwmolen wel een zeer sprekend voor beeld is, zal op krachtig aandringen van de A.N.W.B., binnenkort een wijziging worden aangebracht in het Wegenver keersreglement, waardoor het zal wor den toegestaan knipperautomaten op de Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 stoplichten van auto's aan te brengen. Deze knipper automaten kunnen bij stil stand van de auto worden ingeschakeld en doen dan de stop- of remlichten werken als waarschuwingslicht. Hierdoor wordt het achteropkomende verkeer tijdig geattendeerd op voertui gen, die op de rijbaan stilstaan. De A.N.W.B. acht het gebruik van deze eenvoudige en zeer goedkope knipper automaten van groot belang voor de verkeersveiligheid, $et is herhaaldelijk gebleken dat ernstige kettingbotsingen, waarbij tientallen auto's betrokken zijn, veroorzaakt worden doordat het ver keer niet tijdig onderkent dat voertui gen om de een of andere reden de weg versperren. Een enkel, op zich zelf wel licht onschuldig ongeval, kan hierdoor uitgroeien tot een ernstig verkeerscon- flict. In nauwe samenwerking met de Rijks politie heeft de A.N.W.B. bovendien een aantal gedragsregels opgesteld voor auto mobilisten die bij mist of duisternis ge confronteerd worden met een ketting botsing of dreiging daarvan op een snel- verkeersweg. Deze gedragsregels zijn 1. Trap bij het remmen het pedaal eni ge malen achtereen in. Hierdoor gloei en de remlichten op. 2. Schakel bij stilstand de koplichten niet uit, maar verlicht zo mogelijk de plaats van het ongeval en de voor U staande voertuigen. Stel, wanneer dit straks is toegestaan, de knipper automaat voor de remlichten in wer king. 3. Ontsteek de linker-richtingaanwijzer. Ook het knipperen hiervan werkt alar merend voor het achteropkomende verkeer. Schakel tevens de binnenver- lichting van de auto in. 4. Stap slechts uit de auto, nadat U zich er van overtuigd hebt, dat dit abso luut zonder enig risico is. Talloze ma len werden automobilisten die impul sief uitstapten, bij een kettingbotsing dodelijk gewond, omdat het achterop rijdende verkeer niet tijdig tot stil stand kwam. Bovendien zijn de A.N.W.B. en de Rijks- E.E.G. SNEL GROTER. De oude droom van een verenigd Euro pa lijkt sneller in vervulling te gaan dan werd verwacht. In plaats van 1970 zal volgens de jong ste plannen de volledige douane-unie al in 1967, over vijf jaren, tot stand komen. Dit, dankzij een versneld programma, dat de Europese Commis sie op tafel heeft gelegd. De Minister raad van de E.E.G. zal wel niet afke rig zijn van de versnelling. De laatste jaren is, meer nog dan werd verwacht, een toenemende Europese gedachte waar te nemen. De aanvrage van En geland voor het lidmaatschap van de Europese gemeenschap heeft daartoe veel bijgedragen. Volgens het nieuwe programma moeten per 31 december 1965 de nu al gehal veerde invoerrechten worden terugge bracht tot twintig procent om per 31 december helemaal te verdwijnen. Paspoortcontrole aan de grenzen var. de E.E.G.-landen onderling en de tal rijke administratieve handelsbeperkin- gen moeten geheel verdwijnen. Het pro gramma voorziet ook in de versnelde aanleg van de Europese snelwegen tus sen de hoofdsteden en de voornaamste andere steden van de zes E.E.G.-landen. Tot de economische maatregelen beho ren verderharmonisatie van de om zetbelasting in 1970 vrijheid van ves tiging en kapitaalverkeer in de zes lan den oprichting van een monetaire unie, die moet beginnen met nauwe samenwerking tussen de zes nationale banken en met het vaststellen van wis selkoersen voor de zes valuta vóór ja nuari 1966. De Europese Commissie wil verder iedere maand enquêtes hou den onder particuliere en staatsonder nemingen over de economische voor uitzichten. Al deze ontwikkelingen zijn hoopge vend voor het nieuwe Europa. Toch zitten de nieuwe Europeanen met de handen in het haar. De ontwikke ling verloopt eigenlijk te snel en de zaak dreigt boven hun hoofden uit te groeien. Op de jongste vergadering van de mi nisters van de E.E.G.-landen kwam de bezorgdheid naar voren over de te snel le groei van de E.E.G. De tegenstel-» lingen van „klein-Europa" dreigen te groot en te log te worden door de vele aanvragen voor het lidmaatschap van de gemeenschap. De ministers van de Zes hebben hier over een geheime vergadering gehou den. Na afloop hoorde men uitspraken, zcals „verwatering van de samenhang" en „ontstaan van onhandelbare appa raten". De gemeenschappelijke organen dienen nu voor de zes landen Duitsland, Frankrijk, Italië, en de drie leden van de Benelux, België, Nederland en Lexemburg. Vier Europese landen heb ben nu onderhandelingen geopend over een toetreding Engeland, Ierland, De nemarken en Noorwegen. Wanneer deze landen zullen toetreden kan men niet meer spreken over de Europese Zes, maar over de Europese Tien. Brussel wordt dan een administra tief centrum met gigantische kantoren. Nu al zijn de bureaux van de E.E.G. in Euratom indrukwekkende paleizen. Het wordt ook bijzonder moeilijk, zowel politiek als technisch, om de gemeen schappelijke organen te besturen. Poli tiek gezien moeten alle partners gelij ke rechten hebben. De vraag is in hoeverre de kleine lan den zich kunnen handhaven naast de grote leden, terwijl de grote leden on derling weer ruzie kunnen gaan maken over een eventueel leiderschap. Nu al zijn bondskanselier Adenauer en piesident De Gaulle onderling plannen aan het smeden om te voorkomen, dat Engeland de beide vastelandmachten, Duitsland en Frankrijk, te snel af is en in het spel van Europa een domineren de rol gaat spelen. De Europese ministers hebben nu aan de commissies van de E.E.G. en Eura tom opgedragen een rapport samen te stellen over de vraagstukken die de uit breiding van de gemeenschappen met zich brengt. Met behulp daarvan wil men de zaak dan in handen blijven houden. De commissie zal ook de mogelijkheid moeten bestuderen van een Nederlands Advertenties voor het dinsdagnnmmer worden aangenomen tot maandagmiddag 2 unr en voor het nummer van vrijdag tot donderdagmiddag 2 unr. voorstel om de drie uitvoerende orga nen van de E.E.G. de Europese Com missie, de Hoge Autoriteit van de E.G. K.S. en de Euratom-commissie samen te voegen. Dat kan veel onnodige administratieve dwaalwegen voorkomen. De Europese eenwording staat de ko mende maanden voor belangrijke ge beurtenissen. De associatie of de aan sluiting van andere landen kan de ge meenschap doen uitgroeien tot een groot en machtig, maar aan de andere kant ook onhandelbaar lichaam. Het zal de taak zijn van de huidige leden om dit te voorkomen door een administra tieve reorganisatie. De zes ministers hebben dit wel inge zien. Het is te hopen, dat ook de re geringsleiders zullen begrijpen, dat het nu niet de tijd is voor een politieke machtstrijd, zoals De Gaulle en Aden auer die leken te ontketenen over hun „politieke unie". Voor een (geboorte - ondertrouw - huwe lijk - jubileum - heropening enz.) gebruikt U natuurlijk in een moderne, verantwoorde vormgeving. Onze collectie is zeer uitgebreid en modern, terwijl wij U een vlotte levering garanderen. Van Weedestraat 35 - Soestdijk De kwaliteits-drukkcr sinds 40 jaar. Koningin Elizabeth van Engeland bezocht 'n gala-voorstelling in het Palladium. In de pauze werd zij voorgesteld aan de artisten van de show, waarbij Bob Hope (r.) en Sophle Tucker (74) naast hem, die het grootste applaus in ont vangst mocht nemen voor haar vitale optreden. B.z.a. CHAUFFEUR, leef tijd 23 jaar, in bezit van rijbewijs BE, CE en DE. Br. onder letter B4 bur. Soester Crt. MSrklin electr. TREIN. Compleet. 30 onder nieuwprijs. Zwaluwenweg 12, Soestdijk. Op groothandelskantoor gevraagd ervaren BOEK HOUDER (STER) voor 5 ochtenden p. week. Brie ven onder letter D 13 bur. Soester Crt. OPEL KAPITèN, bouwjr. 1957. Ruime 4-deurs wa gen. Benzine 1 10. Prijs f 2450,Eerste aanbeta ling f 1100,-. Rest. kan gefinancierd worden. Parklaan 39, Soest, tele foon 2515. HUIS te koop gevraagd, met vrije vestiging, op goede stand. Br. met om schrijving en prijsopgave onder no. 744 bur. S.Crt. FORD TAUNUS 12 M, bouwjaar 1944, met revi siemotor f950,-. Parklaan 39, Soest, tel. 2515. Industriële Handelsonder neming vraagt voor spoe dige indiensttreding FAC- TURISTE/TYPISTE. Pret tige werksfeer. 5-daagse werkweek. Goed salaris. Br. met uitvoerige inlich tingen onder no. M7 bur. van dit blad. Opgewekte gezelschaps dame/huishoudster gevr. voor lichte werkzaamh. in klein le klas pension te Baarn. Zit/slaapk. be schikbaar. Dagmeisje en kok, alsm. afwasmach. en vele andere electr. huish. app. aanw. Br. onder lett. B 9 bur. S.Crt. Wie ruilt gunstig gelegen middenstands 4 KAMER FLAT met c.v. voor een eengezinswoning. Gene gen tot koop en overname stoffering.. Br. onder nr. 743 bur. S.Crt. Welk NET MEISJE of JONGE VROUW, niet on der 18 jaar, wil ons hel pen met kamerwerk en afwas afwasmachine f'tnw.). 5% dag p. week. Goed loon en warme maaltijd. Hotel Heide- park, tel. 2477, Bilthoven. Lambretta SCOOTER Li/ 150. Slechts pl.m. 9000 km gelopen. Interessante pr. Te bezichtigen Beethoven- laan 2. Net MEISJE zoekt werk voor zaterdagmiddag. Liefst in winkel. Br. on der no. 745 bui. S.Crt. Zoete en zure APPELEN vanaf f 0,20 per kilo. Con sumptieaardappelen voor winteropslag en slacht- kippen te koop bij H. W. Westeneng, Den Blieklaan 76, Sqest. Wie wil jong echtpaar zonder kinderen aan KA MERS helpen Eventueel zitslaapkamer en gebruik van keuken. Br. onder no. 750 bur. Soester Crt. Welke METSELAAR, be kend met tegelzetten, wil voor mij in de avonduren metselwerk verrichten Br. onder letter S 24 bur. Soester Crt. Op ons kantoor hebben wij plaats voor een ac curate jonge MEDEWER- KER(STER). Met het oog op promotiekansen is Ulo-opleiding gewenst. Leeftijd pl.m. 21 jaar. Voor onze typekamer vra gen wij een TYPISTE voor hele of halve dagen. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan onze afdeling perso neelszaken. Mondelinge sollicitaties bij voorkeur na telefonische afspraak. N.V. Papierindustrie Van Straten en Boon, Den Dolder, tel. (034021-3141. Opel STATIONCAR, bwjr. 1956, met nieuwe banden f 1450,-. Parklaan 39, Soest, tel. 2515. Industriële Handelsonder neming vraagt voor 4 hal ve dagen per week een geroutineerde STENO TYPISTE Ned. Br. met uitvoerige inlichtingen onder letter 014 bureau Soester Crt. THOMAS BER VAN DALE en GERRITJE VAN DER HO geven U, mede hun ouders, ken hun voornemen huwelijk te tre D.V. woensdag 14 ber 1962, 'smidda in het gemeente Baarn. Kerkelijke bev 's middags 2.30 u de Weleerw. Heer Sliedregt in de kerk, Brink, Baar Receptie van 4-5 „Het Brandpunt" Ütrechtseweg, na Gereformeerde Ke Soest, Eigendomw" Baarn, Brinkstraa 1 november 1962. Toekomstig adres Stationsweg 10, S Riant gel. KAMER geboden, voorz. v mod. comfort, in pension, voor oud mes en heren. Vo" dieetkeuken aanwe Berkenhoek, Em 9a, Baarn. PIANO te koop of vleugel. Aanbi Orchideestraat 21, sum, tel. 02950-496 WERKSTER gevr.1 twee halve dagen Mevr. De Wit, 01i| 6, Soest. TE KOOP Z<" bontjasje f85,-. 1 s leeslamp f 10,-. m. kast f 35,-. utraalkachel f7.50. weweg 8, tel. 4564. Confectieatelier Steenhoffstr. 52B, vraagt NAAISTE~ leerling-naaisters, melden tussen 8 e Beuken HAARDBL te koop. f 2,50 p Koninginnelaan 16-, Te koop gevraagd SCHUURTJE. Aan" afmetingen en pri der letter K 24 b Voor het interne port van rollen zoeken wij een MAGAZIJNKNE Leeftijd tot plm. 4 Inlichtingen en a ding elke werkda niet op zaterdag) tot 5 uur op ons of na telefonische N.V. Papierindustri Straten en Boon, seweg 107-109, De der, Tel. (034021-3 Gevraagd MEISJE ochtenden per wee" lefoon 4544 of br. letter S141 bur.S. Jonge vrouw heeft" dagen disponibel kantoor ADM. WE verrichten, evt. Ste fiseh Ned. Br. ond 746 bureau Soeste. MEISJE, 16% jaar.l zich aan voor 's mi liefst winkel. Zat eventueel de hele d onder nummer 74" Soester Crt. Prijsopgave gevr. VLOEREN. Tel. 468. Aankomen lopen POES of kater metl bef en witte voetje rug te halen Plaswe telef. 3748. Te koop N.S.U B| FIETS, in prima Birkstraat 18, na Te koop BERINI M prima staat. Te be gen zaterdag Wald. montlaan 18. Voor spoedig ge voor langere termij of gedeelte van al of niet gemeub bevattende zit-eet minstens 3 slaapk vrije keuken en vrij checel of bad. Aan lefoon 3402-3270, Bernhardlaan 5, ven. In ons magazijn h wij plaats voor ee PAKKER. Leeftij pl.m. 45 jaar. Inlich en aanmelding elke dag (dus niet op dag) van 9 tot 5 u ons bedrijf of na fonische afspraak. Papierindustrie Van ten en Boon, Doldei 107-109, Den Dolde lefoon (03402)-3141.

Soester Courant | 1962 | | pagina 2