mi di Advertenties tot 2 uur. Kapkunst Nieuborg Krabbels van Knelis. WINTER. Klaproosdag 1962. Kinderfoto's Kinderreportages wij wjfllen de échte. De Britse leeuw brult om vernieuwing. half zware psrmanentwaving f12.50. Bronchi letten nieuw and beter DE l FL1KE J 4 mmMÊËMmÊSÉÊlm VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. Dames Deze reclame duurt tot S december 1962 Wollen fantasiei Schotse Ruiten, Wollen Tweed, Bambella, OEMEEN1 8 As je 't ming vraogt k dan mok zeige dak F blie bin dak gin klein jochie meer bin, waant ajje nog alles mot metmao- ke wat heule en m halleve gekke mit L atoombomme van plan binnen, das ok niks. Maor ikke bin netuurlek ok blie dak nie bie de bejaorde heur, waant mit de Veldweg of de Steenhoffstraot maok gin mins haost. Daor kejje nog laang genog leige. D'r binne in Soest meer as viefentwin- tig hongderd bejaorde, zongder Soester- barg. Das 'n heule smak. Maor d'r bin ne maor hongderdenvieftug minse op leeftied lid van de bejaordevereniging Rustenburg en die gin lid binne ken ikke alleenug maor stom noeme. Veur 1 duppie in de week bejje al lid en dat mot iedere bejaorde weeze, waant die vereniging knokt noeng al acht jaor veur 'n bejaordetehuus datter noeng wel gauw zal komme. Het ken nog effe anloope mit bouwe, maor 't zit d'r an te komme. Alle leeje van de vereniging Rustenburg binne ok oppegeeve. Daorom alleenug al motte de bejaorde lid van die ver- eeniging weeze. Noeng wille ze mis schien nie in zo'n tehuus, maor wat nie is ken komme en iedere dag worre zullie 'n daggie ouwer. Ikke trouwes ok. Netuurlek ist nie zo dajje maor direk in dat tehuus ken komme ajje lid bin, waant de ouwe van daoge die zo'n huus 'i hardst neudig hebbe gaon veur, lid of gin lid, maor ajje lid bin dan wor je teminste nie vergeete. D'r motte twee- bongderd en viefenzeuventug bejaorde in dat tehuus en de vereniging het maor hongderdenvieftug leeje veur dat dup pie in de week. Das netuurlek veuls te min en daorom motte alle bejaorde van Soest d'r eige opgeeve bie de sikkeretaoris v. d. Brand. Die woont in Eltheto bie 't busstasjon. Ikke gao ming eige ok opgeeve ast zo wiet is en denkterom dat duurt nie zo laang meer, waant ikke schiet ok al aordug op naor Drees. Reeds meer dan 25 jaar is „De Witte Pompen" het goedkoopste adres voor BENZINE. SUPER. PETROLEUM (speciaal voor olie kachels) HUISBRANDOLIE nr. 1. OLIE (diverse soorten). Vanzelfsprekend hebben wij alleen merk- produkten. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Tussen de kruisen op Vlaanderens grond bloeien de klaprozen. Hun rode mond merkt onze graven. In d'ochtendlucht juicht dapper de leeuwerik op d'eerste vlucht. Wie hoort hem boven 't kanon dat gromt Wij zijn de doden. Geen dag geleen leefden we, dekten w'ons, de zon vlood heen, minden en werden bemind. Wij geveldeü op Vlaanderens velden. Zet voort de strijd tegen 't vijande lijk rot Neemt over de toorts uit de falende handen, vangt hem en laat hem vlammende branden Dat is onze wil, dat is ons gebod Verloochen ons niet, de doden, de helden. Wij zouden niet rusten, al bloeien klaprozen op onze graven in Vlaanderens velden. Dit gedicht, door Jan H. de Groot ver taald en geschreven door de Canadese soldaat-dichter John Mac Crae in de herfst van één der jaren van de Eer ste Wereldoorlog, is het symbool ge worden van Klaproosdag, de ,,dag van de oorlogsgraven". Waren sedert 1914-1918 voornamelijk de Engelssprekende landen getroffen door de oorlog en de gevolgen daar van, sinds de jaren 1940-1945 over Nederland gingen, kennen ook wij onze oorlogsgraven. Zo vonden meer dan dertigduizend geal lieerde soldaten in de bodem van ons land op meer dan vijfhonderd kerkho ven hun laatste rustplaatsvliegers, die boven ons land werden neerge schoten manschappen van de vloot, die op zee sneuvelden en wier lichamen op onze stranden aanspoelden en - toen het einde naderde - in 1944 en 1945 de duizenden gevallenen in het zuiden en oosten van ons land, gedood bij de gevechten om onze bevrijding. Om hun posthuum dank te betuigen, werd kort na de bevrijding het Neder lands Oorlogsgraven Comité opgericht. En tot wie zou het comité zich beter kunnen richten dan tot degenen, die de gevallenen het meest nastonden hun vrouwen en kinderen, hun vaders en moeders, hun broers en zusters Deze groep mensen duiden we aan met de naam „nabestaanden". In dit woord spreekt een zee van ellende en verdriet, die alléén kan worden beschreven door wie zélf werd getroffen. En om deze mensen te helpen, om iets terug te doen voor het offer van die meer dan 30.000 doden, waardoor wij werden bevrijd, is 't elk jaar in Nederland „Klaproosdag'. Morgen is het Klaproosdag en vooral dan worden de klaprozen verkocht. Polsslag? Normaal! Wethouder dr P. J. Koets van openbare gezondheidszorg en het ziekenhuiswezen heeft nieuwe les- en praktijklokalen voor de verpleeg sters in opleiding in het Wilhelminagasthuis in gebruik gesteld. Bij zijn rond gang maakte hij een grapje met een der lespoppen. Symbolen van het oorlogsgraf. Symbo len ook van onze nationale dankbaar heid. Want de opbrengst van de inza meling wordt gebruikt om de nabe staanden in Nederland gastvrijheid te verlenen om hen in staat te stellen een bezoek te brengen aan het graf van hem, die van hen ging om niet meer terug te keren. Vele tienduizenden nabestaanden zijn, dank zij de klaprooscollecte, al in ons land geweest. Vele andere tienduizen den wachten nog. Op wat het Neder landse volk straks op klaproosdag in de collectebus doet. Op u en uw gift. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Aan huis en in atelier. Burgem. Grothestraat 45 - Telefoon 3917 HANDBALPROGRAMMA. Dames BiD.C. 1Olympia, 2.30 uur. E.D.C. 2—Attila 3, 1.40 uur. Dames-jun. B.D.C. 2—U.V.H., 12.50 u. Dames-asp. B.D.C.Laren, 12 uur. Heren B.D.C. 1Amersfoort, 3.20 uur. B.H.C. 2—B.D.C. 2, 10.50 uur. INSTUIF R.K. JONG SOEST. Direct na het grote wijnfeest dat de R.K. Instuif Jong Soest gehouden heeft werden voorbereidingen getroffen voor een bijzondere bijeenkomst op de elfde dag van de elfde maand. Op zondag 11 november komt de Raad van Elf in het St. Josephgebouw bijeen voor de verkiezing van de prins, die in 1963 het karnaval zal leiden. Tweemaal is dit prins Leut geweest en het ziet ernaar uit dat hij herkozen zal worden. Zondagavond, om 11 uur, zal de Raad van Elf op de Instuifavond komen. The Windy City Jazzband komt ook. Niet om prins Karnaval te kiezen, maar om de dansmuziek te verzorgen. zijn dochter dicht bij zich als zijn se cretaresse. Man en vrouw verdenken elkaar van een ongewenste verhouding en pas na heel veel verwikkelingen komt uit, dat er niets is wat het huwe lijk bedreigen kan. Natuurlijk trouwen de dochter van meneer en de zoon van mevrouw ook nog met elkaar en dan is alles in orde. LIMONADES enz. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Mevr. M. Becker-Verhoef, mevr. L. Kop pen-Venhof, Anneke v. d. Brink en de heren C. Hilhorst,, H. v. d. Baan, J. Welp en P. Hagen vervullen hun rollen even goed als de vier hoofdrolvertol kers dit deden, zodat verwacht mag worden dat ook de opvoering van morgenavond een succes zal zijn. Voorzitter H. v. d. Pol opende de avond en hij sprak de verwachting uit dat het blijspel van deze feestavond ook inder daad een blijspel zou zijn. Na afloop kon hij verzekeren, dat die verwachting in vervulling was gegaan en graag bood hij bloemen en geschen ken aan. Advertenties voor het dinsdagnummer worden aangenomen tot maandagmiddag 2 uur en voor het nummer van vrijdag tot donderdagmiddag 2 uur. RECTIFICATIE. In de advertentie van Slagerij van Asch, in ons blad van dinsdag j.1., stond vermeld 500 gram mager gehakt 0.40. Dit moest zijn 500 gram mager gehakt ƒ1.68. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Het mag merkwaardig klinken, maai de crisis rond Cuba heeft de Britten niet van hun stuk gebracht. De Engel se regering heeft de kans niet gegrepen om zich te wreken op de Amerikanen, die hen in de Suez-kwestie destijds in hun hemd lieten staan. De Britse regering is trouwens te dege lijk pro-westers om een kink in de Atlantische kabel van samenwerking te veroorzaken. Toch zijn de uitgesla pen Britten ook handig genoeg om er op te wijzen dat de uitvoer van niet militaire goederen naar Cuba vrij is en blijft en menig Londens scheepvaart huis hoopt er zijn wankele economische positie door te verbeteren. Engeïands economie is nog springlevend. Wij moeten ons overigens van de Britse -l' 'y« - - J'y Die worden door de regering wel ge. steund, omdat de meerderheid van de Engelsen er prijs op stelt in geval van oorlog over een krachtige boerenstand te beschikken. Op dit punt hebben de aanbidders van de Britse leeuw wel iets van de jongste oorlog geleerd. Minister Heath heeft getracht dit aan zijn continentale makkers duidelijk te maken, doch is daarin niet geslaagd. Niet de boeren worden rechtstreeks ge steund op het continent maar men maakt de kostprijs van de geïmporteer de produkten gelijk aan die van voort brengselen uit het binnenland. Het ge volg is dat de Europese huismoeders op het vasteland in doorsnee meer voor het voedselpakket moeten betalen dan de Britse. Nu vrezen dus de Engelsen dat zij het Europese systeem moeten overnemen. De Continentale landen hebben daarop bij minister Heath aan gedrongen, maar deze heeft reeds ver klaard dat dit onmogelijk is. Welvaart steeg. Het gesprek van de dag in de zaken wijken van Londen gaat over dit on derwerp, omdat men van mening is dat daarmee de Britse levensader wordt bedreigd. Er zouden prijsstijgingen en loonsverhogingen moeten volgen. Iedere zakenman hier heeft in het ver leden ervaren wat een loonsverhoging betekent en voelt er dus niets voor. Met deze kwestie komt de hele Britse binnenlandse politiek weer op het ta pijt. Ondanks het vele morren dat hier gehoord wordt op de maatregelen van de Britse regering, verwachten toch de Nieuweweg 100 - Soest-Zuid Ter kennismaking voor betere haarverzorging onze "Zuivere natuurkrul Niet goed, geld terug. Garantie Gaarne afspraak Tel. 4026 LEUK TONEEL VAN „KERKEBUURT Wie geen lid is van de buurtvereniging „Kerkebuurt", die kon woensdagavond niet naar het bijzonder aardige blijspel „Telefoon voor meneer, telegraam voor mevrouw" van Wim Dumont gaan kij ken, want in de Gouden Ploeg werd een voorstelling gegeven die alleen voor le den toegankelijk was, maar zaterdag avond vindt een heropvoering plaats. De toneelgroep van „De Kerkebuurt" bestrijdt de concurrentie van de tele visie op juiste wijze door uitsluitend blijspelen te brengen die goed zijn en goed gebracht worden. Regisseur F. Roelofsen heeft uitstekende krachten en een „assortiment" waarmee veel te bereiken is. Uitgever George Brouwer (Th. Roelof sen) heeft een vrouw (mevr. P. v. Rou- wendaal-Hovius) en een dochter (mej. J. Roelofsen), maar dat weet zijn vrouw Hoestdrank in tabletvorm. 95ct niet, want het is een kind uit zijn eer ste huwelijk en hij heeft nooit durven vertellen dat hij vader is, uit angst dat het tweede huwelijk niet zou doorgaan. Zijn vrouw verkeert met een zoon (B. v. d. Pol) in dezelfde omstandigheden. Zij heeft haar zoon dicht bij zich, want hij is haar chauffeur en haar man heeft HOCKEYPROGKAMMA. Dames 3Amersfoort 3, 11 uur. Heren 3Beverweert 1, 11 uur. Dames 2Myra 1, 12.30 uur. Heren-veteranenLaren, 2 uur. Hilversum 2Dames 1, 11 uur. Amersfoort 2Heren 1, 2 uur. Shinty 1Heren 2, 2.30 uur. Voordaan 4Dames 4, 11 uur. Laren 7Heren 5, 12.30 uur. Opstellingen Heren 1 Lock v. Zadelhoff Thomas Verspuy Stroband Marcella Evenhuis Bolhuis v. Hofwegen Eijsink Berghauser P. Heren 2 Bolhuis KI. Nagelvoort Corsmit Vriens v. Woerden v. Weering W. v. Es Spoorenberg Spaink R. v. Zadelhoff Steenmeijer MEISJE REED TEGEN TREIN. Het zesjarig meisje M. ten H. reed dinsdag op de Dalweg. Bij het passeren van de onbewaakte overweg zag ze niet dat de trein van vijf uur uit Utrecht naderde en ze reed er par does tegenop. Haar fiets werd totaal vernield, maar zij liep zelf geen letsel op. De trein had weinig vertraging. economie geen verkeerd beeld vormen door te menen dat het Engelse zaken leven voorgoed door een soort hout worm is aangevreten en roemloos ten onder zal gaan. Men profiteert hier in Engeland voorlopig van de prijsstijging in enkele Europese landen als gevolg van de E.E.G. Onder die landen vinden wij ook Nederland. Er is een groeitem po in industrie en handel van ca 4 per jaar en men wil dit nog opvoeren. Er zijn er die van mening zijn dat de snelheid van de welvaartsgroei nog zal toenemen na Engeïands toetreding tot de E.E.G., omdat de invoer in Europa dan gemakkelijker zal gaan. Dit aantal optimistische Britten is ech ter sterk verminderd na de teleur stelling, die minister Heath in Brussel heeft moeten verwerken. Zoals bekend ging het daarbij om de aanpassing van het Britse landbouwbeleid aan dat van de E.E.G. Dit zou voor Engeland, wan neer het de wensen van de Zes volgde, een pijnlijke kwestie worden. De bur gers van dit eiland kunnen tot heden hun levensmiddelen goedkoop krijgen. Boeren worden gesteund. De prijzen zijn afgestemd op de wereld markt. Deze is de laatste tijd door over- produkties in dalende lijn. De kosten van levensonderhoud dalen dus op dit punt, terwijl men juist in de meeste Europese landen met een stijging wor stelt. De Engelse boeren deert dit niet. meesten van de Torries nog het wel- vaartsheil. Het is dan ook onmisken baar dat de welvaart der Britten de laatste jaren is gestegen. Velen menen dat dit te danken is aan de vrijage van de conservatieven met een vrije markt economie, die de concurrentie heeft deen opleven. Wat gaat er nu echter gebeuren Als de Engelsen gedwongen worden de zes Europese landen na te volgen, dan wordt de Britse leeuw weer in een soort keurslijf van planeconomie ge wrongen en daar voelt men weinig voor. De labourmensen in dit land wij zen de conservatieven al smalend na en beschuldigen ze van politiek oppor tunisme. Met die lui kun je alle kan ten uit, zo wordt er smalend gezegd- De druiven zijn zuur Nu zijn de politieke druiven voor de tegenstanders van de Engelse regering ook beslist zuur. Men had verwacht dat de conservatieven vast zouden lo pen in een imperialistisch slop. Het par tijcongres van de Tories bracht echter op dit punt een volkomen ontnuchte ring. De regeringspartij kwam daar met de meest progressieve plannen voor de dag. Deze plannen behelzen onder meer het aanvaarden van de toetreding tot de E.E.G. Dit impliceert dus een gelei delijk losser maken van de banden met het gemenebest. De oude vieze kernen van de industrie steden, die nog herinneren aan de vori ge eeuw, zullen worden opgeruimd. Daarmee helpen een aantal verkeers- deskundigen tevens een einde te maken aan de toenemende verkeerschaos. Deze plannen zijn velen in de Britse steden uit het hart gegrepen. Vanzelf sprekend wordt in kringen van de re geringspartij niet nagelaten er op te wijzen dat hiermee tevens garanties zijn gegeven voor een effectieve werk loosheidsbestrijding wanneer onver hoopt een economische depressie de kop mocht opsteken. Bevrijding van zware druk. De algemene stemming op de Britse eilanden is er een van hoop en ver wachting. In de meeste gesprekken kunnen wij merken dat de last van de gedekoloniseerde gemenebestlanden, die elk jaar meer vroegen van de totale Britse koek, zwaar op het land heeft gedrukt. Velen hopen daarvan bevrijd te worden en in een nieuwe aanpak van zrken ziet men kansen. Daarmee is niet de typische flegmatie ke Engelse geesteshouding verdwenen. Het optimisme van de Britten uit zich minder in uitbundigheid maar meer in vastberaden uitspraken. Het is bij deze stemming nauwelijks te verwachten dat de labourmensen zijde zullen spinnen bij hun plan tegen de E.E.G. De wereld schijnt zo af en toe vaker dan vroeger op zijn kop te staan. De conservatieven bijten nu het spits af met de aankondiging van vernieuwings plannen, waartoe ook een aantal nieuwe sociale wetten behoort. Mocht dat nog met genoeg zijn dan hebben zij nog meer te bieden in een zogenaamd „In- dusrieel Handvest", dat al 15 jaar klaar ligt maar nog nimmer uit de politieke doos werd gehaald. 140 cm breed 140 cm breed 140 cm breed speciaal voor kinds 80 cm breed STEENHOFFSTRAAT 61 Op de huisdrukkerij worden geplaatst een die als offsetdrukker geleid. Bezit van het diploma gelijk te stellen dipl veling. Sollicitaties met uit' richten aan de gemee dagen na de verschij Deze Playtex bra is vereis vorm en ongekende bewe neerde coupe èn .Wonds weefsel zonder rubbervei transpiratie, elastisch als levensduur. TORENSTRAAT 19

Soester Courant | 1962 | | pagina 6