TWEEDE BLAD koop VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 13 NOVEMBER 1962. VIERDE RIT CYCLE CROSS-COMPETITIE. Vijftien amateurs gingen zondagmorgen van start voor de vierde rit van de cycle cross-competitie en weer werd het een overwinning voor Cor Rutgers van De Adelaar. In de eerste ronde lag Teus van Tol, zijn clubgenoot, aan de kop, maar hij moest de leiding spoedig afstaan en Rutgers bleef de gehele rit op de eer ste plaats. Ruttenberg verzekerde zich in de derde ronde van de tweede plaats en hij bleef tweede, Schaap van De Adelaar deed hetzelfde met de derde plaats, maar Wil v. Barneveld, die lang de vierde plaats bezette, moest deze in de voorlaatste ronde afstaan aan Krijn Voorn van De Adelaar. De uitslag was 1. C. Rutgers, De Ade laar, 24 km. in 1.03.20 uur. 2. G. Rut tenberg 1.05.25, 3. W. Schaap, De Ade laar, 1.08.45. 4. K. Voorn, De Adelaar. 5. W. v. Barneveld. 6. J. v. Burgt. 7. T. v. Tol, De Adelaar. 8. W. v. Klooster. De touristen reden 15 km. P. v. d. Broek won in 51.30 min. nadat Lub tot de vierde ronde aan de kop gelegen had. A. Lub werd tweede op een mi nuut, W. Koene derde en H. v. d. Broek vierde. Bij de aspiranten was de eerste plaats voor J. Lock. Hij reed 10 km in 30.18 min. JAARVERGADERING K.A.B. In gebouw St. Joseph hield de K.A.B. de jaarvergadering. Voorzitter J. C. Korte was afwezig omdat hij vorige week een auto-ongeluk gehad heeft en gewond werd, de vice-voorzitter P. H. Versteijne was eveneens verhinderd, zo dat de bijeenkomst geleid werd door de oudvoorzitter, de heer G. C. v. d. Berg. Er werd lang gediscussieerd over de verhoging van de zaalhuur. Deze werd door de K.A.B. betaald en alle afdelin gen konden gratis vergaderen. Nu kun nen dat alleen de K.A.B., de K.A.V. en de toneelgroep. De vakbonden moeten huur betalen en hiertegen was nogal wat oppositie, vooral van de zijde van de Centrale Volksbank. Uit het jaarverslag van secretaris N. P. v. Leeuwen bleek dat de afdeling thans 478 leden heeft na een aanwas van 6. Penningmeester H. Spijker bracht het financieële verslag uit en er waren ook verslagen van de Centrale Volksbank, Herwonnen Levenskracht, Volksgezond heid, de K.A.V. en het Rechtskundig adviesbureau. Van het bestuur waren mevr. P. C. IM In de speciaal ingerichte stand van het hoofdpostkantoor te Amsterdam werd gestart met de verkoop van de nieuwe kinderpostzegels. De eerste koop was voor mevr. J. ten Doesschaten van den Oord, echtgenote van de directeur van de P.T.T. Koppen, mej. Van Fulpen en de herenMIXED HOCKEY CLUB SOEST. P. C. J. Dijkman en H. Spijker aftre dend. Allen waren herkiesbaar, behalve de heer Dijkman. Hij werd door de voorzitter gehuldigd. In 1938 kwam de heer Dijkman bij de katholieke bouwvakarbeidersbond. Direct na de bevrijding werd hij secre taris en in het centraal bestuur van de K.A.B. verzette hij veel werk voor het opzetten van de ledenadministratie. Ir. de huldiging werd ook mevr. Dijk man betrokken. Zij ontving bloemen en een portemonnee. De heer Dijkman kreeg een diplomatentas en een bu- reaulanp. Hij dankte voor de geschen ken en de vriendelijke woorden. Na de rondvraag werd er gecollecteerd voor „Hulp in Nood". ONTSPANNINGSAVOND IN ZONNEGLOREN, brengt onder leiding van Victor Conselman, op maandag 19 november een ontspanningsprogramma in Sanato- rinum „Zonnegloren". Medewerking verlenenaccordeonist Renaldo, teenagerzangeres Lyda Le- Maitre (die pas tweemaal voor de radio heeft gezongen), het vocaal-instrumen taal duo The Blue White's, Renê Vos met cabaretliedjes, pantomime en con ferences, aan de piano begeleid door Pauline Schiks, het vocaal-kwartet The Silver Stars en het Kwartet Wim v. d. Eist, dat reeds op vele avonden in deze provincie voor gezellige en gevarieerde dansmuziek heeft gezorgd. Op een koude gure zondag herstelden de dames van M.H.C. zich van de neder laag welke vorige week geleden werd. Hilversum 2 bood echter verwoede te genstand. Toch kon Soest winnen. Middenvoor Saskia Jlskoot maakte vlak voor de rust het enige en winnende doelpunt. Voor en na dit doelpunt werd er verwoed om de bal gevochten. Men gaf elkaar weinig toe en het resultaat was dat het geluk de doorslag moest geven. Lidie van Weering onderscheid de zich in deze goed schietende en spe lende ploeg, die drie kandidaten voor het districtselftal heeft. Heren 1 verloor op een ongelukkige wijze. Amersfoort 2 slaagde er voor de rust m twee doelpunten te scoren tegen een redelijk spelende Soester ploeg. André Bolhuis ken de achter stand vlak na de rust tot 1-2 verklei nen. De kansen waren weer gelijk en alles hing af van het volgende doel punt. Tien minuten na de rust maakte Amersfoort er 3-1 var.. Met een listig balletje trachtte men keeper Mario Lock te passeren. De bal kwam tegen zijn beenbeschermers en sprong via deze hindernis in het doel. Soest speelde nu een verloren wedstrijd, want de wil om te winnen was geknakt. De resterende minuten gaven de wed strijd een fantasieloos einde. Door het scoren van uvee doelpunten bracht Amersfoort de stand op 5-1. Met dames 2 wil het nog steeds niet lukken. Nu moesten zij met 3-0 het on derspit delven tegen Myra. Dames 3 verloor ook weer. Nu van lcoploopster Amersfoort 3 en wel nier 0-3. Voordaan 4dames 4 eindigde in een gelijk spel (1-1). Vele dames hebben zondagmiddag de clubkleuren verdedigd in een nieuwe rok. De gestreepte kousen zullen straks vervangen worden door effen kousen. Heren 2 zette de zegcreeks voort met een 2-1-overwinning op Shinty uit Driebergen. Hier zegevierde ten tech nisch betere ploeg over eeri fanatiek spelend elftal dat dit jaar voor het eerst meespeelt. Heren 5 behaalde de eerste overwin ning op Laren 7 en wel met 3-1. Ook heren 3 kwam tot een overwinning Met 5-4 werd van het bezoekende Be- verweert gewonnen. LEERBOEK VOOR ULO-SCHOOL. Het hoofd van de openbare ulo in de Kerkebuurt heeft aan de gemeente een extra krediet gevraagd voor de aan schaffing van nieuwe meetkundeboe- ken in verband met de invoering van een nieuwe leermethode. De meeste boeken die thans in gebruik zijn date ren van 1930, De behandelde stof en de opgaven zijn niet aangepast aa,i de hui dig exameneisen. Het college van B. en W. heeft de raad verzocht 236,beschikbaar te stel len voor het aanschaffen van deze boe ken. KREDIET VOOR RIOLERING VOSSEVELDLAAN. In het gedeelte Vosseveldlaan tussen Hildebrandlaan en de Da Costalaan ligt geen riolering. Het deel tussen de Da Costalaan en Vondellaan zelf zijn gelijktijdig met het bouwrijp maken van de gronden gelegen in het „Plan Vosse veldlaan" van een riolering voorzien. Het afvalwater van het riool in de Hil debrandlaan kan niet volgens het rio leringsplan afvloeien als tussen de Hil debrandlaan en de Da Costalaan geen riolering komt. De kosten van aanleg worden op 17.270,geraamd en het college van B. en W. stelt de raad voor een krediet te verlenen. OLYMPIA VOLLEYBAL. Het eerste herenteam van Olympia heeft ook in de derde wedstrijd ge toond dit jaar tot een van de beste teams in de eerste klasse te behoren. Hun tegenstander, het Baarnse B.G. Sr S.V., kreeg alleen in de derde set ge legenheid tot wat tegenstand te komen. Olympia won echter na uitstekend spel met 3-0. Het tweede herenteam ondervond van het jeugdige derde herenteam van Spi rit ook al geen noemenswaardige tegen stand, Ook zij wonnen met 3-0. Het tweede damesteam moest haar meerdere erkennen in het reserveteam van Cios. De Soester meisjes waren ken nelijk nog niet op elkaar ingespeeld en zagen alleen kans in de derde set tot winst te komen. De overige drie sets werden door Vios gewonnen. 3-1. Het programma voor deze week luidt Woensdag. 3.30 u. (dames). Wilhelm. 1Olympia 2. 9.15 u. (dames). Olympia 3S.V.V. 1. 9.15 u. (heren). Olympia 1Maluku. M. Donderdag. 7.00 u. (heren). Olympia 4Vios 5. 7.45 u. (heren). Olympia 4Spirit 5. 3.30 u. (dames). Olympia 2Wovo 1. S.15 u. (heren). Olympia 3P.S.V. A. GOEDE PRESTATIE VAN SOESTER BILJARTER. Van de Soester biljartverenigingen na men Taalman van K.W.S. en Kuivenho- ven van Centraal deel aan de strijd om het persoonlijk kampioenschap derde klasse van het district Eemland. Het tournooi om dit kampioenschap libre is te Amersfoort gehouden en ge wonnen door de V.V.V.-speler Beitler. Spannende strijd is er geleverd voor de uitslag bekend was. want pas in de laatste twee partijen viel de beslissing. Taalman had nog een kans op de zege, maar hij verloor van J. v. Duist van de vereniging Soesterkwartier. Door districtsbestuurder D. v. d. Meer werden de prijzen uitgereikt en de ver- enigingsprijzen waren van de vereni ging Leusderkwartier. De eindstand was 1. Beitler, V.V.V. 10-2.97. 2. Taalman, K.W.S. Soest 8-3.13. 3. Haarmans, Soesterkwartier 8-2.94. 4 Van Duist, Leusderkwartier 6-2.87. 5 Kuivenhoven, Centraal Soest 4-2.89. 6. Woudenberg, Leusderkwartier, 4-2.42. 7. Stroeven, Verg. Wagen, 2-2.52. MAATSCHAPPELIJKE ZORG. Ondanks het feit dat in onze gemeente diverse instellingen werkzaam zijn op het terrein van de gezinszorg, wordt de Instelling voor Maatsch. Zorg regel matig voor het feit gesteld, dat er an dere hulp in bepaalde gezinnen nodig is. Zoals bekend mag worden veronder steld, is de hulp van de gezinszorg altijd van tijdelijke aard. Momenteel zijn er meerdere gezinnen, die dringende hulp nodig hebben door gebrek aan hulp of waar de moeder uit het gezin weg is. Om bovengenoemde redenen doet de In stelling voor Maatsch. Zorg dan ook een dringend beroep op gehuwde of onge huwde dames in de gem. Soest, die over hele of halve vrije dagen beschik ken en zich willen inzetten voor hun medemens. Men zie de advertentie in dit blad.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5