Mi Krabbels van Knelis. EEN TRIEST GEVAL Blijvende geschenken J. TH. VOSKUILEN SINT NIC0LAAS CADEAUS Teken aan de wand. Erkende Autorijschool VAN BUUREN verscheidenheid aan cadeaus byous en tassen TWEEDE BLAD .5 PLUSPUNTEN 3.9S 4." 7.95 J. Hoppenbrouwers In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Gunden - Zilveren Sieraden extra mrdiiltji «oir atleèa ir&renii Rovember y reinigen van rok of jumper bij in opdrukt vier cbem. reinigen vee 75 sinds 1933 Soesterb.straat 10 Telefoon 3068 V E N E M A HERENMODE 3.450,- 4.150,- 5.700,- 7.600,- 9.850,- 11.850,- VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 As je 't ming vraogt dan mok zeige dak die aovende van K.P.S. altied mach tige aovende vind. 'n Best pregrammao en de sente die de manne van K.P.S. uut je zak kloppe die binne veur un goed doel. Zaoterdag wast alleenug jammer dat ter heul wat minse waore die d'r sen te maor slecht kwiet konne. D'r waore vierduuzend loote en die waore in 'n vloek en 'n zucht vertrokke. Das dan duuzend gulde. Die manne van K.P.S. hadde gin vierduuzend loote motte heb- be, maor tienduuzend. Die waore me- schien nie allegaor weggegaon, maor teeter mee verleege as om verleege. Jonges zuk speule en zinge van die blauwe diamante, omt maor us op zien Soesders te zeige. Die jonges kenne d'r wat van. En dan die man mit zien gou we trompet ken harder blaoze as ikke, maor die rook netuurlek nie en die drink gin slokkie, waant blaoze is zien broodwinning. Zinge en goochele en danse en gek doen op ut teneel, d'r was van alles wat. Die spreekende pop mit zien leevende kop was 'n bovenste best nummer. Maor veur de meeste minse was nog ut fing- ste nummer datte veurzitter vant te neel alsukkelde. Hie had 'n lilleke smak kenne maoke, maor dat dee die geluk kig nie en de minse maor grinneke. Gek is dat, maor de minse motte altied grinneke aster iemaand haost zien nek breekt. 'n Fing pregrammao wast, maor die vier jonges en die twee deeretjes hadde maor tuus motte blieve. Die jonges speulde zo hard dajje ze in Laore kon heure. Aster dan geklapt wier gonge zullie nog veul harder speule. Minse zuk kebaol. Toeng ze Jclaor waore klapte alle minse omdazze blie waore dat ut beurd was, maor die jonges dochte da zullie zo fing espeuld hadde en die begonne weer en alsmaor har der. Die magge nog wel us terug kom- me, maor dan motte zullie op ut vlieg veld speule aster twaolf straoljaogers staon te raoze. Wedde dattie nie zoveul kebaol maoke astie jonges. TREVIRA kreukherstellend wasbaar krimpvrij origineel blijft goed zitten KIES UIT DE UITGEBREIDE I NIEUWSTE COLLECTIE BIJ: Van Weedestraat 80 Telefoon 2670 KLAVERJASSEN. B.D.C. en S.E.C. hebben de eerste ron de van een klaverjastournooi van drie ronden in het clubgebouw van B.D.C. gespeeld. B.D.C, behaalde 137629 punten en S.E.C. 126245. Op 28 december zal de tweede ronde gespeeld worden. De uitslagen zijn B.D.C.1. H. Bosman 6383. 2. J. Vonk 6291. 3. C. Epskamp 6259. 4. H. Butzelaar 6252. 5. P. van Schalkwijk 6207. 6. W. Willemse 6190. 7. H. Muter 6187. 8. G. v. d. Berg 6017. De troostprijs was voor A. G. Hilhorst (4663). S.E.C. 1. B. de Rooy 6338. 2. R. ten Hove 6177. 3. P. Schrijvers 6155. 4. Mevr. Van Duinkerken 5997. 5. Mevr. Blokland 5894. 6. J. Verhoeve 5734. 7. H. v. d. Broek 5598. 8. J. v. Roomen 5450. De troostprijs was voor A. W. v Veenendaal (3657). t Reatauoavt (Ar» Rtitasiav Het was triest, het is triest en het zal voorlopig nog wel triest blijven met hotel Trier, dat wij elders in dit blad noemden als de ontmoetingsplaats van fameuze schakers als Euwe. Aljechin. Capablanca en Bogoljubow, een kwart eeuw geleden. Toen stond het hotel hoog in aanzien en in 1938 en 1939 werd het zelfs uit verkoren om de telexapparaten te her bergen, die over de hele wereld de be richten moesten verzenden dat de prin sessen Beatrix en Irene geboren waren. Dat hotel is nu nagenoeg een puin hoop en dat komt door het feit dat er officieel pas gesloopt mag worden als de bouwvergunning voor het nieuwe hotel afgegeven is. Dit hotel zal de heer v. Assem, direc- ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. teud van de Haagsche Schouw te Voor schoten, laten bouwen. Hij is namelijk de eigenaar van het trieste geval dat officieel niet gesloopt mag worden, maar dat officieus door de jeugd tot een ruïne gemaakt wordt. Ruiten zitten er niet meer in en erg veel deuren ook niet. Ieder vertrek er. iedere gang doet aan een mest vaalt denken. Ten dele is dit te danken aan de lieve nozems en nozeminnetjes, die een tijdlang hotel Trier als hun hoofdkwartier beschouwden en er me nig uurtje doorbrachten. Thans zullen zij dat beslist niet doen. want een bouwvallig hotel zonder rui ten en deuren is niet aan te beveleD als rendez-vous-plaats. Tegenover hotel Trier staat het stand beeld van Christoffel Pullmann en als de levende Pullmann er stond dan zou hij begrip hebben voor de man die de naam Trier in Triest veranderde. Pullmann staat er al vanaf 1937 en hij heeft het hotel nog gekend in zijn glo rierijke dagen. Een halve eeuw ge leden is de glorie van Trier echter groter geweest. Dat was te danken aan de heer C. Trier, die in het begin van deze eeuw vanuit zijn woonplaats Pilsen naar ons land kwam om te zien of er zaken te doen waren die wat inbrachten. Hij kocht hotel Polen in Amsterdam en hotel Trier, dat de naam van de eige naar kreeg. De heer Trier was de man die het lager bier in ons land een ge voelige klap toebracht door vanuit zijn voormalige woonplaats het Pilsner bier in te voeren. Daarmee werd hij de geestelijke vader van het pilsje. Om de drank in de zomer vooral koel te kun nen serveren liet hij uit Scandinavië ijs komen. Aan het begin van deze eeuw had Trier vier koks en zestien kellners. Vooral in de zomermaanden was het een bedrijvigheid van belang. Per rij tuig kwam men van heinde en verre om dicht bij het paleis te kunnen lo geren of om te luisteren naar de mu ziek, die wekelijks door een militaire kapel uit Amersfoort gespeeld werd. Of alleen maar om te eten en van het pilsje te genieten. De heer Trier overleed en de heer Schmidt werd eigenaar. Daarmee kwam een einde aan de glorietijd van het hotel, want de heer Schmidt was van de behoudende soort en de journalisten die in de jaren 1938-1939 in het hotel logeerden, wachtend op een blijde ge beurtenis in het paleis, moesten zich behelpen met wasbakken en lampetkan nen, want vaste wastafels waren er niet. In apart KELTEM PLATE DURFINE CASSETTES Van Weedestraat 8 Telefoon 2458 Om 10 uur ging de zaak 's avonds dicht, dus de eigenaar was blijkbaar niet op laat vertier gesteld. Langzaam ging het bergafwaarts met hotel Trier. Het kwam in handen van de eigenaar van hotel De Treek in Leusden en later werd de heer Van de Assem eigenaar. En die wacht maar op de bouwvergunning. Dat is heel onple zierig, maar niet onbegrijpelijk, want Trier ligt op een heel moeilijk punt. Komt de nieuwe weg over de Eng tot stand, dan zal men rekening met Trier moeten houden. Wordt de weg door de polder gekozen dan kon Trier ook wel eens een rol spelen. En het hotel doet dit zeer zeker als de Praamgracht het verlengde van de Biltsewc-g wordt en daarmee meer dan een smalle weg. Iedere stad en ieder dorp is blij met iets moois aan de grens van de ge meente, dat als een soort visitekaartje gebruikt kan worden. Soest slaat met Trier echter een heel triest figuur. En dubbel triest is het dat Trier op Baarns grondgebied staat zodat het niet de taak van de Soester politie was en is, de vernielzucht van de jeugd in te tomen. Een gebouw dat bezig is een puinhoop tl worden ligt op de grens van Soest en Baarn, dicht bij het paleis, dat voor vele buitenlanders een trekpleister is Juist daardoor is hotel Triest helemaal een visitekaartje om triest over te denken. ZESDE RIT VAN TEMPO. De zesde rit van de Tempo Cycle-cross- competitie voerde de renners over een geheel gewijzigd parcours van uitslui tend bospaden, hetgeen de snelheid on gunstig beïnvloedde. De seniores reden 18 km. Aanvankelijk nam Ruttenberg de kop met Klaas van 't Klooster op de tweede plaats. Ruttenberg kreeg een tak tussen zijn ketting en Van 't Kloos ter nam de leiding over. Hij kwam twee maal ten val, maar Ruttenberg kon hem niet meer inhalen. Om de derde en vierde plaats werd fel gestreden tussen Wil van Barneveld en Wout van 't Klooster, die elkaar geen duimbreed toegaven. Pas in de laatste ronde viel Van 't Klooster terug. De uitslag was: 1. Klaas van 't Kloos ter, 18 km in 1.05.22 uur. 2. Gerrit Ruttenberg 1.05.45 3. Wil van Barne veld 1.08.544. Wout van 't Klooster 1 09.40. 5. H. v. d. Hoef 1.11.48 6. Rob de Haas 7. Aad Post. Eij de touristen won Anton Lub. Piet v. d. Broek gaf goed partij. Eddy de Lange en de gebr. Koenen kregen een ronde achterstand. De uitslag was 1 A. Lub, 10.50 km in 49.32 min. 2. P. v. d. Broek 51.24 3. E. d, Lange4. W. Koenen 5. A. Koenen. Het was een genot Jaap Lock bij de as- p.ranten door de duinen te zien rennen. Harry Visser reed tegen een boom en viel uit. De gasten uit Amersfoort kwa men ver achter. De uitslag was 1. Jaap Lock, 9 km in 33.19 min.2. P. Vos 36.15 3. W. v. Hoeyen 42.15. SUCCES VOOR SOESTER TURNCLUB. Door de verbouwing van de Mariaschool was het niet mogelijk A.G.A.V.S. te ontvangen voor de returnwedstrijd. S.T.C. is dus weer naar Soesterberg ge gaan om te trachten revanche te nemen voor de nederlaag die vorig jaar gele den werd. Met een kleine puntenover- winning is S.T.C. erin geslaagd de wisselbeker mee naar Soest te nemen. De beste individuele prestaties van de turnleden waren als volgt Meisjes: 1. Ada Appelboom met 51.1 p. 2. Attie van Kooten 50.5. Dames1. Hanny Kanters 51.1 p. 2. Geertje Wassenaar 48.3. 3. Willy Lü- nerschlorff 48.2. Jongens 1. Th. Kellner 58.6. 2. Eric Dammers 56.2. Heren 1. Peter Kanters 61.2. 2. Koen Wildenburg 53.3. 3. Gerard Floor 51.2. Het hoogste gemiddelde van alle deel nemers werd behaald door Peter Kan ters. De hoogst geklasseerden in de vier afdelingen waren allen turnclub- leden. SUCCES VOOR ANIMATO. Elf meisjes en 1 jongen van de akkor- deonvereniging Animato hebben een mooi succes in Wageningen behaald. Ze bezetten met 354 punten de eerste plaats en dat is 54 punten meer dan voor een eerste prijs nodig is. Rietje van Oostrum en Rietje v. d. Breemer wonnen samen eveneens een eerste prijs. Ze behaalden 179 punten. Met 180 punten zouden ze de lof van de jury verworven hebben. Animato kan nog steeds nieuwe leden gebruiken. De vereniging is bereid te spelen in tehuizen wanneer daarvoor aanvragen binnen komen. BIJ KAMERJASSEN - SHAWLS - DASSEN OVERHEMDEN enz, DAMES- en HEREN REGENKLEDING F. C. Kuyperstraat 28 - Telef. 2803 De parlementsverkiezingen in Frank rijk, nodig geworden nadat de politieke partijen de gaullistische regering Pom- pidou het vertrouwen hadden opgezegd, zijn toch weer od een overwinning voor generaal De Gaulle uitgedraaid. Na de eerste verkiezingszondag bleek reeds, dat de gaullistische par tij in vergelijking met de overige de meeste stemmen op zich hadden ver enigd en dat bekende politici, als b.v. Mendès-France, Mollet, Deferre en an deren in hun kiesdistrict niet direct de helft plus 1 stemmen op zich hadden verenigd of zelf hun zetel definitief verloren aan de kandidaat van de U.N.R. zoals met Mendès-France het geval is. Bovendien blijkt het aantal niet-stemmers belangrijk groter te zijn geweest dan bij het laatste gehouden referendum en bij de vorige verkiezin gen in 1958. Een belangrijk deel van het kiezers corps, bijna een derde, heeft het wel geloofd en zich niet laten opwar men door het kartel der politieke par tijen dat er zo op heeft aangedrongen de politieke macht weer in hun han den te leggen. President Charles de Gaulle zal dus op de door hem gekozen weg, waarbij hij de politieke zaken dicteert, kun nen voortgaan. Dat lijkt voor de democratie in Frankrijk een kwaad ding, want de presidentiële macht wordt er bijna dictatoriaal mee. Maar de Fransen hebben van twee kwaden het minst kwade gekozen. 6.00 per rij-uur. Gratis theorie met kleurendia's. EIKENLAAN 1 - TELEFOON 4685 De politieke partijen, die nu weer ha merde op het behoud van de democra tische principes, hebben zelf deze prin cipes de das om gedaan doordat zij eertijds maar geen stabiele regering wisten te vormen en het politieke spel hoger stelden dan het belang van het land. Toen kreeg generaal De Gaulle, gesteund door het leger, de kans en de partijen hebben hem als president ver kozen. Zoals dat met een sterke figuur gaat, eenmaal aan de macht zijnde, wil hij die macht vergroten, nog onafhankelij ker worden om naar zijn mening het land nog beter te kunnen regeren. Via verschillende referendums heeft het Franse volk hem daarin gesteund de partijen hebben er zich nauwelijks tegen verzet. Zij kwamen pas in verzet toen de ge neraal zijn eigen grondwet overtrad en het volk liet bekrachtigen, dat Frank- rijk's president voortaan direct door het volk gekozen zal worden inplaats van door daarvoor aangewezen kies mannen. Toen verenigden de politieke patijen in het parlement zich weer en namen een motie van wantrouwen te gen de regering aan. Dit was dus een samengaan op een negatief doel, het wegsturen van de regering. Wie nu verwacht zou hebben, dat de politieke partijen met een positief, ge zamenlijk programma, ondersteund door sterke argumenten, naar voren zouden komen, werd daarin danig te leurgesteld. In hun verkiezingsargu mentatie bleef het negatieve element de boventoon voeren, strijd tegen de dictatoriale tendenzen van De Gaulle's 3 i 9 Flat 500 D sunroof Flat 600 D Flat 1100 Export Flat 1300 Flat 1800 Fiat 2300 Geheel compleet, Incl. verwarming, defrosters, ruitensproeiers e.d. 1 3 1 Importrlce: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V..Amsterdam regime, zonder dat daar een krachtig equivalent tegenover werd gesteld, een sterk gezamenlijk programma bleef ont breken. Het werd daardoor duidelijk, dat hun onderlinge verdeeldheid in feite niet uit de weg was geruimd. En deze ver deeldheid, die het aanzien van Frank rijk veel kwaad heeft gedaan, wordt door het volk kennelijk niet meer ge wenst, ook al zijn de Fransen grote individualisten. Deze uitslag betekent een ernstige waarschuwing voor de politieke partij en, niet alleen in Frankrijk doch ook elders. Wanneer de democratie ertoe leidt dat de partijen in de eerste plaats SOESTER KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 - Soestdijk heeft een zeer grote voor de Sint. Primitief GLASWERK uit Egypte, o.a. vaasjes. Kandelabers reeds vanaf f 1,95. AARDEWERK (oud Fries) uit Workum, o.a. Spekpannen, Ver gieten, Testen, Blakers (met kaars f 1.75) Apart SMEEDWERK uit Zweden. RIETWERK uit Italië en Duitsland KLEEDJES, SCHORTJES, SPEL DENKUSSENS enz. enz. uit Oos tenrijk en Portugal. Een grote collectie in leder en fantasiematerialen, uit binnen- en buitenland. Het is teveel om op te nemen en wij kunnen ook onmogelijk alles etaleren. Komt U geheel vrijblijvend eens in onze zaak kijken. Het verplicht U tot niets. Deelnemer bonnenaktie. zichzelf zoeken, uit zijn op eigen macht en glorie, de voormannen daartoe af breken wat anderen voorstaan en de belangen van het land als geheel hier bij ten achter stellen, dan misbruiken zij het stelsel waaruit en waarvoor zij bestaan. Als op den duur blijkt, dat het land hierdoor in bestuursmoeilijkhe- den komt, dan gaat een belangrijk deel van het volk naar een krachtiger hand uitzien. Tenslotte gaat het nationale gevoel dan toch de politieke zienswijze overheer sen en gaat men zijn steun geven aan een nationale figuur, die zich boven de partijen stelt. Zo bereidt men dan de weg tot de dictatuur van nationale instelling. De democratie draagt als het ware dit euvel in zich en Frankrijk is niet het eerste land waar de politeke partijen zichzelf uitrangeerden. Hoe sterker het nationale gevoelen in een land is, hoe eerder dit tot uitdrukking komt. Wat in Frankrijk geschiedde is een teken aan de wand voor de democratie als politiek systeem.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5