SOESTER COURANT WILLEM DUYS Voor Bedeltjes Horlogerie v. Wieren PUROL k.p.s.-feestavond. TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 handen Deelnemerslijst Sint Nicolaas-bonnenaktie. DE MAN DIE ALLES KAN. Tegenover me zat de grote man van de Grand Gala du Disque Willem (offici eel zonder O Duys. „De man die alles kan", zegt men wel eens van hem. Willem Duys die veel te maken heeft met binnenlandse en buitenlandse ar tiesten, de man die dag en nacht werkt en toch nog tijd vindt om wat aan zijn hobbies te doen. Kortgeleden is Wil lem Duys in Amerika geweest, waar hij wereldbekende sterren tracht aan te trekken voor het volgend Grand Gala du Disque, Sterren als Perry Como, Peggy Lee, Brenda Lee, Conny Fran- cis en nog vele anderen. Ik vroeg hem of hij nu al kon zeg gen wie er kwamen, maar Willem laat niets los, want „Nee, dat weet ik in de eerste plaats nog niet, en in de tweede plaats al zou ik het weten, dan zou ik het nog niet zeggen. Wel heb ik bij zonder nauwe contacten gelegd met ver schillende grote sterren. Begrijp me goed, ik kan het je echt nog niet zeg gen, want de sterren hebben me ook nog niets definitiefs beloofd. Kijk, vol gend jaar oktober ligt nog erg ver en wanneer zij mooie filmaanbiedingen krijgen, dan is het begrijpelijk dat ze daar blijven." Binnen- of buitenlandse sterren „Zijn buitenlandse artiesten naar ver houding beter dan onze artiesten „O ja, de show-bussines is daar groter. Om een goede artiest te worden, heb je zeker twintig jaar nodig. Nemen we Perry Como, Connie Francis en Peggy Van Weedestraat 40 - Telef. 4361 Lee maar. Dan nog Doris Day en vele anderen. Hier in Nederland beginnen ze maar te zingen en dan zijn ze gelijk sterren. Maar dat is niet de bedoeling. Ik ben helemaal niet gebrand op dat teenagergedoe. Grote sterren zijn hier Wim Kan, Toon Hermans, Connie Stu- art enz., maar die hebben ook al een jaar of twintig, dertig ervaring en we ten dus precies de kneepjes van het vak. Weet je wanneer een artiest goed is Als de versterker plotseling uitvalt en hij of zij toch onder alle omstandig heden door blijft zingen zodat het pu bliek niets van de hele consternatie op het podium merkt. Maar met de mees ten in ons land is dit niet zo wanneer de versterker uit zou vallen dan zijn ze nergens meer. Er zijn enkele uitzonderingen als bij voorbeeld Anneke Grönloh. Zij is wer kelijk fantastisch, Maar waarom Zij is origineel en uitmuntend geschikt voor Maleise liedjes. En dat is het, hè Dat zoekt het publiek. Ze heeft ook een bijzonder goede stem. Ze is er zelf niet eens zo tevreden over. Bij het laatste Grand Gala kwam ze naar Con nie Stuart toe en vroeg haar: Zou je mij het vak artieste zijn willen leren, ik kan er nog niets van. Anneke wil graag hoger op en ze bereikt de top ook wel. De meeste zangers en zange ressen kunnen nog niet eens fatsoen lijk het podium opkomen of een buiging maken. Ze hebben er tegenwoordig veel minder voor over en dat is in Amerika niet zo. Daar werken ze dag en nacht en hebben er alles voor over. Weet je wie in Ne derland een goede artiest is onder de mannen Johnny Lion, dat wordt een hele goede zanger en deze jongen komt ei ook Van deze jongen gaat iets bij zonders uit. Warme en koude artiesten. „Conny Froboess en Heidi Brühl vind ik ook goede zangeressen. Maar waar ze vooral op moeten letten isuit spraak, de presentatie, de songs en de dans. Rudie Carrell is ook heel goed, maar je moet hem niet op een podium zetten in de schouwburg, dan is hij niet op z'n best. En ik ben zelf ook zo. Voor de televisie durf ik wel, maar niet voor een groot publiek. Willeke Albertie is een artieste die zichzelf is en dus gewild is. Zij traint ook hard en is natuurlijk. Ik onderscheid artiesten in warme en koude. Eartha Kitt is een koude arties te. Die weet precies welke handelingen ze moet maken om het publiek te pak ken en is erg uitgerekend, Willeke Al- berti is een warme artieste. Begrijp je Een dasspeld van 's werelds groot ste vrek. „Hebt u wel eens iets leuks mee ge maakt met een artiest van grote naam „O ja, een keer met Benny Goodman. In 1958 was hij hier in Nederland en gaf een show. Hij had er een fantastisch groot orkest bij en speelde een heel programma. Datzelfde programma had hij in '38 in Carnegie Hall gespeeld. Je begrijpt dus wel dat dit allemaal oude koek was. Na de voorstelling kwam hij naar me toe en vroeg lachend hoe vond je het Ik nam hem op en zeirotHij verontschuldigde zich over het orkest dat hij had, want dat was nieuw en dus nog niet goed inge speeld. Maar hoopvol vroeg hij toen maar hoe vond je mij Ik keek hem nogmaals aan en zei toen langzaam en duidelijk belabberd Hij lachte en nam afscheid. Enkele weken later zond hij me een goude dasspeld met inscrip tie. En dan te bedenken dat hij 's we relds grootste vrek is." „En Vince Taylor hoe vindt U die „Ach, die is wel goed, maar voor een voorstelling als Grand Gala is het niets. Net als Elvis Presley, die kan ik ook niet voor een dergelijke voorstelling gebruiken. Verder zijn ze heus wel goed hoor". Dankzij het hekje. „Welke hobbies hebt u zelf „Moet ik ze allemaal opnoemen Nou daar gaat ie dan. Beeldhouwen, schil deren, piano spelen, auto rijden, schrij ven, dichten, biljarten, tennissen, le zen". „En hebt U daar allemaal wel tijd voor vroeg ik nieuwsgierig. „O ja, ik maak er wel tijd voor, hoor. Fotograferen daar heb ik een hekel aan. Ik zal ook nooit foto's maken van mijn vrouw en kinderen. Nee, ik ben bang dat het mislukt". Duys is een eerlijke, hartelijke man. Hij is eens van huis weggelopen, hij vocht op de redactie van Het Vrije Volk met Pierre Jansen, kan vrese lijk boos worden en onmiddellijk daar na weer charmant. En hij dankt de O voor zijn naam aan het pseudonieum Odysseus, dat hij in zijn schrijverij ge bruikte. Een man die, al heeft hij het nog zo razend druk, toch altijd wel tijd vindt om een gezellig praatje met je te maken. Een man die door het vuur gaat voor wie dan ook, maar ook een man die geen grapjes verlangt als het om ernst gaat, die ook zijn eigen roekeloosheid erkent „Als ik in rn'n auto zit verkeer ik regelmatig in le vensgevaar. Weet je ik rijd zo hard. En als ik voor de televisie sta, verkeer ik ook in levensgevaar", kwam er lachend achter aan. Maar Willem Duys gaat verder. „In Amerika heb ik op het Empire State Building gestaan, hele maal bovenaan. Nou, als het hekje er niet gestaan had, dan was ik zo naar beneden gesprongen." Laten we blij zijn dat het hekje er stond, wat moest er anders van het Grand Gala du Disque '63 terecht komen Altijd is H.M. de Koningin aanwezig cp de jaarlijkse feestavond van K.P.S., maar zaterdagavond ontbrak zij door ziekte van Prinses Wilhelmina. Wel woonden de prinsessen Margriet en Ma rijke het liefdadigheidsfeest bij. De op brengst is ditmaal bestemd voor sport ten bate van invaliden. Onder de aanwezigen bevonden zich jhr. mr. C. Dedel, erevoorzitter van K.P.S. en het lid van verdienste, de heer J. Jurriens, de secretaris van H. M. mr. J. v. d. Hoeven, mevr. Repelaer van Driel, dame du palais, C. H. E. ba ron van Nagell, kamerheer, mr. C. J. Baud, grootofficier van speciale dienst, jkvr. C. E. B. Roëll, de burgemeester, majoor Schmidt auf Altenstadt van de Koninklijke Marechaussee, dr. H. Tetz- ner, voorzitter van de vereniging van oud-internationals en afgevaardigden van sportverenigingen. In zijn welkomstwoord wees voorzit ter J. A. Paans erop dat de vereniging al ruim 27.000,voor liefdadige doel einden beschikbaar gesteld heeft. Hij dankte allen die het mogelijk gemaakt hadden deze feestavond met zo weinig mogelijk kosten te organiseren, zodat er zoveel mogelijk voor de invaliden zou kunnen overblijven. Een vlot programma, gepresenteerd door Daan Hooykaas, werd in snel tem- pc afgewerkt. Willy Schobben speelde op zijn gouden trompet, Sonja Ooster man zong chansons, maar ook bekende levensliedjes van Dirk Witte en Koos Speenhof, The Blue Diamonds hadden veel succes met de van hen bekende nummers, Evelyn Rose goochelde, Cor Marylle en Annemarie van Tol oogsten vooral bijval als het meisje en de le vende sprekende pop, André en Agaatz dansten, Koos Vernjeulen speelde piano en tenslotte speelden The Four Silhouet- tes heel hard, waarbij de Dom Dolly's zongen. Velen wonnen een prijs in de tombola en de gelukkigste waren zij die na trek king door hoofdinspecteur C. van Es een fiets en een haard wonnen. LAMP IN BRAND. De Amerikaanse militaire tandarts B. in de Middelwijkstraat heeft een ge vaarlijke lamp in de huiskamer met een kap van geperst papier. Doordat een gloeilamp tegen de kap brandde vloog deze in brand. De heer B. haalde re soluut de tuinslang, deed deze aan de waterkraan en bluste de brand. ZAALHANDBAL. Teams van B.D.C.-handbal behaalden zondagmiddag de volgende resultaten Dames AmersfoortB.D.C. 1 2-3. Dames-jun. AmersfoortB.D.C. 1 0-0. Heren Amersfoort 2B.D.C. 1 6-7. Heren Laren 4B.D.C. 2 8-5. De heren wonnen de zaalhandbalwed strijd van Amersfoort 2 met 1 punt verschil, evenals de wedstijd op het veld. Dames-juniores, dat in de veld- competitie 16 punten uit 8 wedstrijden heeft, begon de zaalcompetitie met een puntloos gelijk spel. Bij de dames vol deed invalster-keepster Riet Kaats goed. BABY-ARTIKELEN Soester Babyhuis, Soesterbergsestr. 32 BAKKERIJEN A W. Dogterom, Torenstraat 6. C. v. d. Flier, Birkstraat 93. J. J. van Hattum, Burg. Grothestraat 11 F. J. van der Hulst, Koninginnelaan 8. R. Kruiswijk, Soesterbergsestraat 28. J. v. d. Oord, Kerkplein 4. H. Spikman, Soesterbergsestraat 41. Maison Verkley, Van Weedestraat 76. BEHANG Fa. Meilof, Burg. Grothestraat 19. H. Voortjes, Hartweg 38. VERF Drogisterij „De Pil", Koninginnelaan 44. BLOEMISTEN J. Geijtenbeek Zn., Burg. Grothestr. 4 C. Kraaijenhagen, Steenhoffstraat 1. „Oranjezon", Torenstraat 13A. A. P. Tolboom, Spoorstraat 9. BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL Boekh. Adriaansen, B. Grothestraat 32. Boekh. C. J. L. Alders, Steenhoffstr. 13. J. Z. de Bruin, F. C. Kuyperstraat 24. Kantoorboekhandel Immerzeel, Van Weedestraat 7. „Minerva", Gallenk. Pelsweg 9. A. E, Rademaker, Laanstraat 44. DROGISTEN Van Amerongen, Soesterbergsestraat 55. Drogisterij De Bijenkorf, O, Utr.w. 36. J. de Jong, Koninginnelaan 6. J. Kok, Nieuweweg 6. B. Kraal, Van Weedestraat 20. ,,'t Kruidenhuis", Laanstraat 1. A. P. A. Mol, Torenstraat 4. Drogisterij-Parfumerie Biemens, Molenstraat 4. T, W. van Rij, Kerkstraat 111. D. F. Voigt, Burg. Grothestraat 30. DRUKKERIJ Drukkerij Alders, Van Weedestraat 12. ELECTROHANDEL - RADIO Bemo, Burg. Grothestraat 28. Joh. Bosboom Zn., Steenhoffstr. 16. Techn. Bur. Bosman, Soesterbergsestraat 20a. Radio Fugers, v. Weedestraat 18. Radio de Jong, Koninginnelaan 74. J. ter Horst, Nieuweweg 99. J. H. H. Kwak, Soesterbergsestraat 51c.' W. N. Nieuwenhuis, Van Weedestr. 23 Joh. H. v. Schalkwijk, Steenhoffstr. 55. H. C. Schoemaker, Van Weedestr. 72. FOTO-OPTIEK Foto „Astra", Soesterbergsestraat 24. R. G. van Essen, Birkstraat 2. Annex Optiek. Foto Flapper, Nieuwerhoekplein 8. Fa. H. Hulleman, Burg. Grothestraat 8. G. Schild, B. Grothestraat 14. Foto Swager, Burgem. Grothestraat 45. GLAS- EN VERFHANDEL. Soester Glas- en Verfhandel, Soesterbergsestraat 52. GROENTEHANDEL C. J. Burgsteden, Kerkstraat 59. R. Burgsteden, Beukenlaan 39. Dasselaar, Van Weedestraat, 74. A. J. van Dorrestein, Birkstraat 88. Groentehandel „De Favoriet", Burg. Grothestraat 41. Fa. G. P. de Haan en Zoon, Vinkenweg 49. C. J. Hilhorst, Nieuweweg 112. A. v. d. Hoef, Birkstraat 50. B .v. d. Hoef, Soesterbergsestraat 13. Fa. A. Reehorst, Torenstraat 8. A. Reehorst, Van Weedestraat 54. D. Reehorst, Soesterbergsestraat 51B. T. Reehorst, Koninginnelaan 27. P. de Vries, F. C. Kuyperstraat 26. J. Werkhoven, Middelwijkstraat 24. W, L. van Woensel, O. Utrechtsew. 37. HAARDEN EN KACHELS H. Brons, Ossendamweg 52. C. A. P. Valkenet, Kerkstraat 28. HERENMODES René Borgts, Burg. Grothestraat 7A. I. C. Groenestein, Ossendamweg 26. J. Hoppenbrouwers, Van Weedestr. 80. W. P. J. Venema, F. C. Kuyperstraat 28. Fa. L, Vervat Zn., Heuvelweg 2. HORLOGES - SIERADEN E. G. van Setten, Rembrandtlaan 18. A. G. Spijker, Soesterbergsestraat 26. J. Th. Voskuilen, Van Weedestraat 8. D. van Wieren, Van Weedestraat 40. HUISH. ARTIKELEN - SPEELGOED Bazar 't Hart, Koninginnelaan 103. Bazar de Luxe, Van Weedestraat 31. De spanning stijgt Met volle concentratie zijn ze aan het oefenen, want over enkele dagen is het zover. In de krant is een en ander reeds aangekondigd en de belangstelling zal dus weer groot zijn. Al het nieuws over het verenigingsleven en dergelijke ge beurtenissen kan men vast en zeker vinden in het plaatselijk nieuwsblad. Begrijpelijk dat het adverteren in een blad, dat zich zó mag verheugen in de algemene belangstelling, succes oplevert van deze krant wU men niets missen, geen letter Fa. Kerkhof Co, Steenhoffstraat 63. Leca Bazar", Burg. Grothestraat 11a. F W J Nilsson, Soesterbergsestr. 39. Magazijn „Teddy", Hartweg 31. H Tiggelaven, Bosstraat 63. Tip-Top, Soesterbergsestraat 22a. J. van Veen, Nieuweweg 91. HUISVLIJT A Frank, Koninginnelaan 48. „Maak het zelf". Kerkstraat 36. IJZERHANDEL R. van Dorrestein, Burg. Grothestr. 2. D. Waal, Soesterbergsestraat 57. D, Waal, Koninginnelaan 22. Ijzerhandel v. d. Witte, Torenstraat 17. KAPPERS W. A Butzelaar, Steenhoffstraat 53. D. J. van Eijs, Soesterbergsestr. 47. W. A. van Hees, Steenhoffstraat 68. Maison Kaayk, Koninginnelaan 9. J. Koppel, Soesterbergsestraat 44. H. J. Niessen, B. Grothestraat 18. E. A. Rademaker, Kerkstraat 44. H Th. Tielmans, Oude Utrechtsew, 57. H. W. F. de Vries, Koninginnelaan 24a. KINDERWAGENS Het Kleuterhuis, Steenhoffstraat 62. KRUIDENIERS - CHOCOLATERIEëN H. J. Bieshaar, Koninginnelaan 18. G. G. van de Boogaard, Molenstr. 144. C. v. d. Broek, Schrikslaan 25. „Centra", Korte Hartweg 1. A. B. v. d. Craats, v. Weedestraat 9c. A. J. Bon, Soesterbergsestraat 3. H. W. van Dijk, Korteweg 2. J. Floor, Beckeringhstraat 28. F. D. Gerth, Laanstraat 66. E. J. Geurts, Steenhoffstraat 27. Fa. Van Haarlem, Van Weedestraat 45. W. J. Hilhorst, Nieuwstraat 15. H. de Jong, Den Blieklaan 41. C. Kerver, Steenhoffstraat 59. K. A. van der Linden, Koninginnel. 63. Joh. Mets, Van Weedestraat 90. G. van Hornsveld, Nieuwstraat 51. Ridderikhof, Laanstraat 95. J. H. Sandbrink, Kostverlorenweg 1. W. Smink, Lange Brinkweg 39. Fa. Smid en Klein, Hartweg 20b. A. van Stempvoort, Nieuweweg 74. J. van Stempvoort, Torenstraat 13. R. J. van Stempvoort, Birkstraat 52. F. Verwoerd, Beukenlaan 66. B. P. Versppy. Soesterbergsestraat 45. K. Visser, Hartmanlaan 25. Vreman Z.B., Soesterbergsestraat 56. C. van de Werken, Koninginnelaan 123. H. v. d. Werken, Molenstraat 98. KUNSTHANDEL Roemah Moerah, Van Weedestraat 52. Soester Kunsthandel, B. Grothestr. 16. LESSEN rnstituut Practicum, Torenstraat 2d. LEDERWAREN B. F. Fugers Jr„ Torenstraat 23. MELKHANDEL P. Floor, Soesterbergsestraat 74. „De Birkt", W. J. Hartman, Birkstr. 25. M. Jak, Koninginnelaan 29. H. Kinderdijk, Birkstraat 6. G. P. Kok, Middelwijkstraat 75. N. M. Kortekaas, Birkstraat 91. W. P. Stalenhoef, B. Grothestraat 25. MUZIEKHANDEL Wim van Boxel, Molenstraat 9. De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15. MANUFACTUREN - DAMESMODE Bonneterie, Van Weedestraat 88. Maison Borgts, Soesterbergsestraat 32A. A. W. v. d. Brink en Zoon, Nieuwstr. 56. Modehuis Grol, Soesterbergsestraat 53. Het Handelshuis, Soesterbergsestr. 51. 't Handwerkhuis, Koninginnelaan 20. F. v. d. Hoven, Koninginnelaan 25. Fa. Middelman, Torenstraat 19. H. van Rouwendaal, Laanstraat 46. Soester Kledingmagazijn, F. C. Kuyperstraat 5. Maison Termonde, Burg. Grothestr. 36. Textiel- en Modehuis „De Ster", Van Weedestraat 5A-5B. Gez. Tolboom, Koninginnelaan 16. Magazijn „De Vlijt", Steenhoffstraat 61. A. Vrakking, Beetzlaan 4. Fa. Werkhoven, Nieuweweg 60a. NAAIMACHINEHANDEL C. J. W. Leertouwer, Beetzlaan 139. RIJWIELHANDEL. Fugers Rijwielen, Kerkstraat 3. H. Grift, Krommeweg 8. J. F. Groart, Van Weedestraat 68-70. Fa. Heij, Steenhoffstraat 25. G. Klomp, Koninginnelaan 4. A. G. Lamers, Soesterbergsestraat 6. Wim Sluyter, Koninginnelaan 37. SCHOENHANDEL N.V. Bata, Kerkstraat 68. Fa. N. van Dam, Torenstraat 5. J. A. v. Dorresteijn, K. Brinkweg 10. J. Endendijk, B. Grothestraat 22a. „De Gouden Laars", Koninginnel. 24. G. v. d. Pol, Koninginnelaan 76. Rapid, Torenstraat 1B. Stichtsche Schoenenhuizen, Soesterbergsestr. 30 en v. Weedestr. 44. SANITAIRE ARTIKELEN H. van Dijk, Soesterbergsestraat 19. J. L. Hilhorst, B. Grothestraat 34. SPORTARTIKELEN. Eb Kareisen, Kostverlorenweg 3B. VISHANDEL Soester Visvoorziening, Koninginnel. 19. WONINGINRICHTINGEN T. Beuken, Soesterbergsestraat 51A. De Meubelhal, Laanstraat 37. Meubelhuis „Zuid", Soesterbergsestr. 37. Fa. Middelman, Torenstraat 3a-3b-3c. F. R. E. Steitner, Van Weedestraat 7a. Fa. C. W. Veenendaal en Co., Van Wee destraat 78. Co van Woerkom, Beckeringhstr. 13. ZAADHANDEL „Avicultura", Soesterbergsestraat 59. B- C. v. d. Breemer, Beukenlaan 55. FCrull, Burg. Grothestraat 24. J. Hilhorst, Steenhoffstraat 34. Fa. Scheurwater, Eikenlaan 11. Zaadhandel Spruit, Beukenlaan 54,

Soester Courant | 1962 | | pagina 6