MIDDELMAN Denkt Jeugd; Huur uw Televisie KWAK S0ESTERBERG HEER VERKEER Soest voor dertig jaar. Advertenties tot 2 uur. chauffeur REMIA N.V. a. secretares b. geroutinee c. administra M. H. E ER IS WE SLAGERIJ in 4 ALuckt, dat een man die de waarde van goede kleding kient als géén ander, zin cadeau-inspiratie opdoet bij puistjes 1 r - TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 Politie telefoon 4444 en 4445 Van Stempvoort Levensmiddelen bedrijf Prot. Chr. Inter flinke ze Vanouds he Voor het wc Voor de bot Woensdag-r 500 gram het vijfde paard. Het vijfde paard is gearriveerd in „'De Paardekamp" aan de Klein Engen- daalweg, waar reeds vier paarden van een rustige oude dag genieten. Het dier heet Corrie, maar wordt Cora genoemd omdat er reeds een Corrie is. Het is twintig jaar, komt uit Den Haag en heeft jarenlang voor een groente wagen gelopen. Zijn baas hield op met werken en dacht erover Cora in handen van een slachter te geven, maar een Haagse dame kocht het dier, schonk het aan „De Paardekamp" en geeft maan delijks een toelage voor het onderhoud van Cora. TONEEL FRIESE VERENIGING. Op donderdag 13 december zal de to neelgroep van de Friese Vereniging een blijspel opvoeren in de zaal van gebouw St. Joseph. BROMFIETSER GEWOND. De heer J. M., melkcontroleur, reed per brommer achter de kerk in de Kerkstraat. Van de Middelwijkstraat kwam de automobilist C. J. v. d. E„ die de heer M. door de zon niet zag en hem aanreed. De brommer werd licht beschadigd en de berijder had een pijn lijke knie, dus het viel nogal mee. VIERDE TREKKING BONNENACTIE. Bij de vierde trekking van de bonnen actie der Soester Winkeliersvereniging werd de hoofdprijs, brandstoffen of waardebon tot een bedrag van 150, door de fam. Holstege, Mendelssohn- laan 22, gewonnen. Waardebon van 50,mevr. Wijn, Troelstrastraat 40. Waardebon van 25,Straatsma, Ko- lonieweg 14 en Lenarduzzi, Nieuweweg 29a. Waardebon van ƒ20,Korlaar, Boni- faciustraat 20 Maison Kaayk, Konin- ginnelaan 9 J. v. Schoonhorst. Beetz- laan 77 J. Verwoerd, Kostverloren- weg 2a S. P. Touwen, Eigendomweg 92 en A. Lagerwerf, Van Lenneplaan 1. Waardebon van 10,A. Mimpen, Den Blieklaan 3 C. v. Altena, Parklaan 6 v. d. Broek, Gallenkamp Pelsweg 27 A. Mimpen, Den Blieklaan 3 W. C. v. Schoonhorst, Beetzlaan 77 Sj. Jaars- ma, Soesterbergsestraat 176 A. M. Sie mens, Den Blieklaan 8a J. v. d. Veer, Beetzlaan 69 mevr. Higler, Heideweg ffi mevr. Teeken, Noorderweg 23. v f39,67 per maand. Na twee jaar uw eigendom. Soesterbergsestraat 51C - Tel. 2379 TORENSTRAAT 19 Telefoon 2424 GOEDE PRESTATIE VAN S.E.C. 2. Het tweede elftal van S.E.C. heeft zon dag een uitwedstrijd gespeeld tegen Ra- piditas 2 en met 5-0 gewonnen. Aan vankelijk leek het erop dat dt scheids rechter het niet eens was met enige afmetingen in het veld, zodat hij eerst niet wilde laten spelen, maar hij kwam op dit besluit terug. Het lukte in het begin niet zo best bij S.E.C., maar tien minuten voor rust had linksbinnen Timmer succes en hij pas seerde keeper Dolman. In de tweede helft ging het veel beter. Middenvoor Eiverding kreeg een pass van Baltus en scoorde het tweede doelpunt. Met een kopbal maakte Eiverding num mer drie en ook de vierde en vijfde goal nam hij voor zijn rekening. S.E.C. blijft door deze overwinning dicht in de buurt van koploper Baarn 2. SHOT WON. Shot heeft in een zeer spannende wed strijd tegen Victoria uit Hilversum met 6-4 gewonnen. Wiss en Van Doorn won nen twee sets, Weyers 1 en het dub belspel werd gewonnen door Wiss en Van Doorn. Wiss won van Geskes met 21-12 en 21-14 en van Slikker met 21-18 en 22-20. Tegen Knecht moest hij het onderspit delven met 21-11. 21-11. Van Doorn won van Geskes met 21-17 21-18 en van Slikker met 21-17 21-19. Van Knecht verloor hij met 22-24 en 10-21 na te hebben voorgestaan in de eerste game met 13-1. Weijer won van Knecht met 22-20 en 21-18. Hij verloor van Geskes met 10-21 21-13 13-21 en van Slikker met 10-21 20-22. Shot 2 heeft weer verloren, ditmaal van Victoria 2 met 2-8. Shot 3 verloor van Victoria 3 met 2-8, Shot 4 won van Good Luck 4 met 7-3, Shot 5 verloor van S.O.S. 4 met 2-8, Shot 6 won van Huizen 5 met 9-1 en Shot 7 verloor van Victoria 8 met 0-10. ZEVENDE RIT CROSSCOMPETITIE. Ook zondagmorgen was er flinke deel name aan de cycle crosscompetitie van Tempo, waarvan de zevende rit verre den werd. De vorst heeft blijkbaar ge zorgd voor een snellere wedstrijd, wans de tijden lagen veel beter dan vorige week. De seniores moesten nu 12 ronden af leggen (22Vs km.) en Gerrit Ruttenberg had slechts drie minuten meer nodig dan de vorige week over 10 ronden. Klaas van 't Klooster, die Gerrit steeds op de hielen volgde en hem zelfs in de achtste ronde op 40 meter genaderd was, verloor, zijn kans op de eerste plaast doordat hij een keer kwam te vallen. Wil van Barneveld nestelde zich op de derde plaats en wist deze tot het einde te behouden. Pit v. d. Broek PUROL-POEDER kwam steeds als vierde door en werd daardoor de eerste toerist. Deze cate gorie moest 8 ronde rijden (14Vs km.). Anton Lub, die na een slechte start geweldig kwam opzetten, kreeg pech met zijn derailleur, waardoor hij in de achtste ronde moest opgeven. De aan geboden fiets van Wout van 't Klooster was te hoog voor hem. Arie Koenen moest de strijd staken omdat hij een wiel in elkaar reed. Jaap v. d. Burgt - geen uitgesproken crosser - reed rus tig zijn rondjes en werd vierde. Henk v. d. Hoef, ook al pech, kwam op de vijfde plaats. Aad Post werd door een lekke band zesde en Wout van 't Kloos ter staakte al spoedig de strijd omdat het naar zijn zeggen niet ging. Karry Visser en Jaap Lok reden 9 ron den, 16 km, daar Jaap vermoedelijk in de kerstcross als nieuweling moet star ten. Harry kwam de tweede ronde als eerste door, omdat Jaap te kampen had met zijn versnellingsapparaat. Hij sprong weer op zijn eigen fiets en toen ging het veel beter. Even later viel Visser terug door kettingpech. De uitslagen waren 1. Gerrit Rutten berg. 22lh km. in 1.08.40 uur. 2. Klaas van 't Klooster, 1.09.23. 3. Wil van Barneveld, 1.15.12. 4. Jaap v. d. Burgt. 5. Henk v. d. Hoef. 6. Aad Post. Toeristen 1. Piet v. d. Broek, 14'/2 km in 52.02 min. 2. Ed de Lange, 1.05.13. Aspiranten 1. Jaap Lok, 16 km in 58.40 min. 2. Harry Visser 1.06.15 uur. AANBESTEDING. Namens het college van B. en W. is door de directeur van gemeentewerken de aanleg van voet- en rijwielpaden in de Kerkstraat aanbesteed. De begroting was 62.000,de laagste inschrijver kwam tot een bedrag van 47.740, Het was firma Van Wamel uit Den Haag. De andere bedragen waren H. van Asch, Soest 63.550,—. H. W. van Asch, Soest 62.850,Fa. Bonneveld, Bun schoten 76.600,Fa. Hendriksen Soest ƒ68.440,Fa, Wed. Hoeke, Nieu- wendijk ƒ65.900,Fa. Keevel, A'dam 65.494.Fa. Kosterman, Wijk bij Duurstede 64.750,J. P. Schuier. Baarn 63.400,—. A. Snijders, Soest 64.200,—. Fa. Rooverts, Hardinxveld 64.400,—. jong geleerd. Twee jeugdige stropers, Amersfoortse jongens van 14 en 16 jaar, werden door een agent in Soestduinen aangehouden. Ze waren bezig hun uitgezette strikken te controleren en hadden ook enige strikken bij zich. HERDENKINGSDIENST. Ter gelegenheid van het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina werd vrij dagavond, in de Gereformeerde kerk aan de Rademakerstraat, een interker kelijke herdenkingsdienst gehouden, waarin voorgingen ds P. van Breugel en ds A. Vroegop. De dienst werd ingeleid met votum en groet door ds v. Breugel, waarna staande gezongen werd psalm 103 6, 7 en 8. „De mens is aan het sterven prijs gegeven". Daarna volgde gebed en schriftlezing Jes. 40 1 en 2, 6-8, Psalm 23 en Openbaring 21 1-7. Vervolgens werd gezongengezang 118A „Het leven is een krijgsbanier door goede en kwade dagen". In zijn prediking naar aanleiding van Openb. 21 4 herdacht ds. Vroegop de overleden Prinses, die overeenkomstig haar eedsaflegging „Zo waarlijk helpe mij God Almachtig" 50 jaar ons land in de kracht van haar geloof en haar Godsvertrouwen volgens haar beste we ten heeft bestierd. En wij allen moeten God er voor loven, die ons zo'n Konin gin gaf, in wie haar volk zich één voel de. Spreker haalde nog verschillende episoden aan uit het aan gebeurtenis sen zo rijke maar moeilijke leven van de vorstin, wier invloed als gelovig mens tot ver buiten de grenzen van het wettelijke koningschap uitging. „Eenzaam, maar niet alleen", want zij leefde in de kracht van haar Heiland en heeft medegeleden met het Lam, met Hem die alles nieuw maakt. Hierna volgde orgelspel en werd de dienst door ds v. Breugel voortgezet 687 en gebed. Tot slot drie versen van het Wilhelmus uit gezang 301. FEESTELIJKHEDEN UITGESTELD. In verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina wordt de feestavond van A.G.A.V.S., die aan vankelijk op vrijdag 7 december a.s. zou worden gehouden, uitgesteld tot vrijdag 14 december a.s. Evenzo wordt de voorgenomen feestdag op 8 decem ber voor de kinderen verzet op zaterdag 15 december d.a.v. De uitgereikte kaarten blijven geldig. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. SOESTERBERG—DOLDERSE BOYS In haar uitwedstrijd tegen Dolderse Boys heeft Soesterberg de wedstrijd met 1-4 verloren. Men had ook niet veel anders kunnen verwachten, want reeds direct na de aftrap bleek dat de gastheren in de meerderheid waren. Toch duurde het nog even alvorens de Boys het eerste doelpunt scoorden. Direct daarna werd het reeds 2-0. Enige minuten voor de rust ontstond een onoverzichtelijk spel, waarbij het Soesterberg was dat uit een wirwar van spelers een doelpunt maakte (2-1). Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft deed Soesterberg nog enige vergeefse pogingen om te doel punten. Het succes bleef echter voor de gastheren, die door de zwakke verde diging niet belet werden om nog twee maal te doelpunten, (4-1), wat ook de eindstand werd. Sportverslagen waren 30 jaar geleden veel bloemrijker dan nu, althans in de Soester Courant. In een verslag van een korfbalwed strijd ging als volgt toe Ach dames, waarom niet altijd dit feu sacré, waarbij het spel van de brei naalden een olielampje is Ach Piet, waarom zweef je niet altijd in hoger Teren op het veld. Ben je niet meer in ie lucht geweest dan op de grond Ach )an, welke bal is onbereikbaar voor je? \Tiet één. Ik heb je loopings en glij vluchten zien maken waar Soesterberg liets bij is. Ach Wim, ach Ansje, ach Hil, waarom spelen jullie niet ~altijd zo Waarom dopt je hart zo met horten en stoten voor „Helpt elkander" als een wekker iie niet wil Een week later begon het verslag zo ,,De vlag uit, bazuinen, pauken en trom petten klaar. Fanfares, want „Helpt El kander" heeft weer gewonnen. Dertig jaar geleden had je blijkbaar n mast in de tuin nodig als je radio nam, want er werd geadverteerd dat je bui tenlandse masten tot een lengte van 16 meter kon kopen. In een krant van 1932 stond dat de Staatsloterij zou gaan verdwijnen om dat deze wijze van gokken het moreel van de natie aantastte. Er werd voor gesteld geen nieuwe collecteurs en col- lectrices te benoemen en de loterij met deze mensen laten uitsterven. Er kwam natuurlijk niets van. „Ha, ha, ze zijn er weer, de nieuwe grammofoonplaten zoals „Sara je rok zakt af", „Als m'n vader in z'n fordje rijdt", „Heb meelij Jet" en „Zij die het gelag betalen". Nu moeten ze nooit meer vertellen dat de vooroorlogse mensen zulke cultuurtorsers waren en dat wij met „Janus pak me nog een keer" en meer van dat fraais een heel eind ach teraan komen. Er was een r.k. dameszangkoor waar van de leden over grote moed beschik ten. Ze voerden een drama met nage noeg uitsluitend zang in zes bedrijven op. Het had de schone titel „Catharina de Medici en Elizabeth van Oostenrijk" Heden ging nog on verwacht van ons heen, in de hoge ouderdom van bijna 102 jaren, onze lieve vader, be huwd-, grootvader en overgrootvader en huis genoot, PIETER WILHELM DUIN, weduwnaar van Maria Christiana Elisabeth Brands. Uit aller naam, p. W. DUIN Jr. Baarn, 1 dec. 1962. Molenweg 1. Corr. adres Vreeswijk straat 545, Den Haag. De teraardebestelling zal plaats vinden don derdag 6 december a.s., om 11 uur, op de Nieu we Algemene Begraaf plaats te Baarn. Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde en zorgzame va der, behuwd-, groot- en overgrootvader, JOIIANNES VAN KOOIJ, weduwnaar van Gerrltje van Herwaarden, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam G. VAN KOOIJ. Baarn, 30 nov. 1962. Nieuwe Schoonoord straat 26. De teraardebestelling heeft heden plaats ge had op de N.H. be graafplaats te Soest. Zo de Heere wil en zij leven hopen wij op maan- dag, 10 december a.s., dankbaar doch in stilte met onze geliefde ouders, groot- en overgrootou ders, HENDRIK WILLEM WESTENENG JACOBA HOYER, de dag te herdenken dat zij 60 jaar geleden door de band des huwelijks werden verbonden. Dat de Heere hen in hun levensavond in alles nabij mag zijn, is de wens van hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Soest, Den Blieklaan 76 Op deze dag mogen er op doktersadvies geen bezoe ken worden afgewacht. Advertenties voor het dinsdagnummer worden aangenomen tot maandagmiddag 2 nur en voor het nummer van vrijdag tot donderdagmiddag 2 unr. of „Liefde en haat". Het was natuur lijk een enorme kluif, dit stok, maai de dames zetten er hun tanden stevig in en ze brachten het er heel goed af Esvac 3 speelde tegen Soest 3 en verloor met 0-8. Dat was niet zo ver wonderlijk, want er waren 3 spelers van Esvac bij de kachel blijven zitten. En dan vertellen ze ons altijd dat de jeugd van nu niets is en dat de jonge lieden van 30 jaar terug zoveel ver antwoordelijkheidsgevoel hadden. Allemaal gegons van mensen, die vin den dat het vroeger beter was, zij zelf incluis. Zo'n dertig jaar geleden was men ei in vele kringen nog van overtuigd dat de man die veel aan sport deed jeng moest sterven, omdat sport toch maar heel slecht voor het hart was. Een zorgzame meneer behandelde in een ellenlang stuk dit probleem. Hij be gon met de mededeling dat Jaap Eden op 51-jarige leeftijd gestorven was en gaf het wielrennen en schaatsenrijden hiervan de schuld. Erg makkelijk. De Nederlandse Kunstzijdefabriek te Ede had zo'n behoefte aan meisjes als werkkrachten dat ze zelfs uit Soest ge haald werden. Iedere dag reden voor dit doel twee bussen van Soest naar Ede en terug. Emigreren naar Canada deed men dertig jaar geleden ook. Blijkbaar was dit niet zo prettig, want drie Ne derlanders waarschuwden in een inge zonden stuk aspirant-emigranten. Er kwam een juffrouw over dieren bescherming spreken en daar was na tuurlijk niets op tegen. Ze zei echter diverse vreemde dingen. Niet op het gebied van het jagen, want er zijn ge noeg mensen die het onsportief en kin derachtig vinden dat levensgrote men sen op nog grotere paarden achter een arme vos of een hert aanjagen tot het van uitputting dood neervalt. Vreemd was echter dat zij bij een reis in de buurt van Chicago „magnetische tril lingen gewaar werd, die uit de astrale wereld tot haar kwamen omdat er zo veel beesten in slachthuizen gedood werden". Dat zullen natuurlijk wel ze nuwen geweest zijn, die trilden. Deze juffrouw had het niet op vivisectie. Dat was natuurlijk haar goed recht. Ze be weerde echter ook dat een serum tegen deze of gene ziekte niet nodig was. Niemand in de zaal had cholera of typhus en toch was niemand tegen deze ziekte ingeënt. En dat was dan het be wijs volgens die juffrouw. Een man uit Bussum had een auto geruild tegen een Soesterbergse motor. Hij kreeg echter spijt en kwam met drie vriendjes om de auto terug te halen. AI gauw was het knokken geblazen en de vier Bussummers werden flink af getuigd. Achteraf moest de rechter uit maken van wie de auto was en wie zich eigenaar van de motor mocht noemen. P.V.O. behaalde een eerste prijs in Nijmegen en hield een triomfale in tocht. De mannenzangvereniging Apollo behaalde een tweede prijs in Overschie. SL Jr« Üf - °t>dr. A ADRES. Kunt u mij het adres ver tellen van Mevrouw G. V. van Some- ren-Downer, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal (V.V.D.) aldus W.P. Antwoord Het adres van mevr. G. V. van Someren-Downer (V.V.D.) is Minervalaan 67, Amsterdam. VOLTOOIING. Een aannemer heeft op zich genomen een huis te herstellen. De kosten hiervan waren 2.200, De aannemer heeft als voorschot 1900 gulden ontvangen. Het geval is nu zo, dat de aannemer het werk niet wil vol tooien. Ben ik gerechtigd de werkzaam heden, die nog gebeuren moeten, door een ander te laten uitvoeren vraagt een abonné. Antwoord Alvorens tot handelen over tc gaan adviseren wij u eerst met de aannemer te gaan praten en het be- sprokenen schriftelijk vast te leggen. Komt u met de aannemer overeen, dat deze van de werkzaamheden is ont slagen, dan kunt u de resterende werk zaamheden natuurlijk aan een ander opdragen. Mocht u niet tot overeen stemming komen, dan raden wij u aan een advokaat te raadplegen, die onge twijfeld van de aannemer zal eisen dat hij het werk alsnog voltooit. INKOMSTENBELASTING. Hoeveel mag mijn vrouw verdienen zonder in de inkomstenbelasting te vallen Zij is intern. A. E. Antwoord Heeft het gezin naast het loon van de man geen andere neven inkomsten (rente e.d. daaronder begre pen), dan zal de man door de bijver dienste van de vrouw in het algemeen (behoudens uitzonderingen die hier te ver zouden voeren) niet in de in komstenbelasting vallen, indien deze bijverdiensten van de vrouw 700, niet te boven gaan en bij loondienst van de vrouw, indien zij 800,bruto niet te boven gaan. J liatlj ONGEHUWDEN. Bij welke som zijn origehuwden belastingplichtig infor meert M. A. Antwoord Ongehuwden zijn thans be lastingplichtig bij 1.650,inkomen. Vroeger was dat 1500.Hetgeen de zoons tot nog toe hebben ontvangen, hadden zij reeds voor de inkomstenbe lasting aan moeten geven, de kost en inwoning voor 780,gerekend (thans 1 040,Bij lage inkomens is het tarief echter ook maar een laag per centage en om deze reden behoeft u dus ook niet na te laten hun een re delijk loon toe te kennen, temeer, daar wat u hun meer geeft er bij uw eigen inkomsten afgaat, daar het de winst vermindert. BELGISCHE. Mijn vader en moeder zijn Belgen, waardoor ik dus ook een Belg ben van nationaliteit. Ik ben ge trouwd met een Nederlandse die over is gegaan tot de Belgische nationali teit. Nu is mijn vraag Welke nationa liteit krijgen mijn kinderen vraagt A. Antwoord De algemene regel is zo, dat oe kinderen de nationaliteit van de va der krijgen. Bent u dus officieel van Belgische nationaliteit, dan worden uw kinderen ook Belgen, en zullen later ook in België in dienst moeten. Zij heb ben geen enkel recht op de Nederland se nationaliteit. Het komt soms voor, dat mensen twee nationaliteiten hebben, doch dit gebeurt alleen wanneer een vreemdeling geboren wordt op het grondgebied van een land, dat de ter- ritorialiteitsbeginselen huldigt. Dat be tekent, dat ieder, die op dat grond gebied geboren is recht heeft op de na tionaliteit, b.v. Engeland. Als dus een kind van Nederlandse ouders in Enge land wordt geboren, dan is het Neder lander en tegelijk ook Engelsman. Men kan dan ook twee paspoorten be zitten Uitgeverij Hollandia NJ Beukenlaan 20, Baari tel. 02954-2114, vraai voor direct of lati Jonge ASSISTENTE voc eenvoudige administri tie, correctie en type Mulo-opleiding gewenst Heeft U VERSTELWERK Bel dan tel. 3930 en w staan voor U klaar. Voor een flinke gepen man bestaat bij ons gel genheid tot een aardi BIJVERDIENSTE. Tuir bos- en andere wer zaamheden. Komt U ee praten. „Prinsenhoevi Soestdijkerstraatweg Den Dolder. Net, bejaard heer vraa ZIT-SLAAPKAMER m pension. Br. met prij opgaaf onder no. 783 b reau Soester Crt. Te koop SNELWASSI met wringer en nieu' motor. ƒ80.-. Nieuwew 34B, 2 x bellen. Te koop beste BIGGE Dorresteinweg 76. Te koop Becker's HAAR z.g.a.n. Molenstraat 1 na 6 uur. Gevraagd voor zaterdaj morgens een voor bestelwerk in Sos Torenstraat 13. Door uitbreiding van voor 5-daagse werkweek. R Opname in pensioenri Sollicitaties met uitvi aan REMIA N.V., De Parkstraat 2 vraagt voor zu spoed Hoog loon, lange vak Soll. te richten aan d< Mevr. J. C. van Scha: dat U dit jaar tijd heeft om na uw belastbaar ii dit jaar, fiscaal eigen bal Vrijb Oranjelaan 500 gram NEEM VOOR SINT OOK EENS WORST 500 gram BL< 300 gram G1 250 gram L 250 gram RC 500 gram RI 500 gram d H PE 200 gram 150 gram 100 gram MOLENSTRI

Soester Courant | 1962 | | pagina 2