m Krabbels van Knelis. BURGERLIJKE STAND de overjurk kan u helpen Erkende Autorijschool VAN BUUREN S0ESTERBERG SALON KOPPEL BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool 2 co In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT TWEEDE BLAD FIat.500 D 3.450,- Fiat 600 D 4.150,- Flat 1100 5.700,- Fiat 1300 7.600,- Fiat 1800 9.850,- Fiat 2300 11.850,- een modieuze nouveauté As je 't ming vraogt dan mok zeige dak nie ken snappe datter minse binne die d'r wat op teuge hebbe datte segaoreboere af- fertere omdajje van segaore en segrette rooke dood ken gaon. Das groote flauwekul, waant ajje onder 'n auto komp of teuge 'n stoomfiets anloop bejje ok dood en da gaot veul gauwer ar mit rooke en ut kos nie zoveul ok. Dan motte d'r ok gin affertensies van auto's en stoomfietse meer komme. En ok veural nie van levesmiddele, waant denkterom datter meer minse dood gaon van teveul eete as van te- veul rooke. En wat denkie van de slokkies Motte daorom de slokkiesbaoze maor nie meer afferteere. Veur ming hoeve zullie dat nie te doen, waant ikke bin sins giste re geheelonthouwer, maor netuurlek magge die manne van ming afferteere en de segaoreboere ok al doen die ut nie zo vaok. Da ken d'r nie of zeige zullie, waant mit verkoope van segret te en segaore kejje 't zout in de pap nie verdiene. Maor dan motte zullie maor gin pap eete. As sunterklaos bie ming komp dan zak zeige gif ming maor segoare. Das goed teuge de zeenewe. En denkterom dat Sunterklaos heul nie zal zeige da mojje nie doen Knelis, waant die is zo bar oud en toch hettie zien heule leeve segaore erookt. Astie nie van zien perd of van 'n dak valt dan gaotie nie dood. 'I Ken best weeze datter wel us minse dood gaon van te veul rooke, maor bie ming in de straot het 'n man ewoond, die rookte heul nie en die glee uut over 'n benaoneschil. Valle, beroerd terech komme en hie was d'r ewest. Kallempies deurgaon mit rooke en op- passe dajje in de Kerkstraot nie plat ereeje wordt, want die kaans is veul grooter as de hoek omgaon deur de segaore. Het volledige assortiment vindt U bij Soesterbergsestraat 44 Telef. 2045 ALGEMEEN ZIEKENFONDS „AMERSFOORT EN OMSTREKEN" BESTAAT 100 JAAR. Op 1 augustus 1962 begon het „Amers- foortsche Ziekenfonds", tegenwoordig geheten „Het Algemeen Ziekenfonds", met zijn werkzaamheden, zodat het in middels honderd jaar is geworden. In verband met de vakanties besloot het bestuur de herdenking van dit feit uit te stellen tot eind november. Er is in die honderd jaar heel wat ver anderd Om dit te illustreren geven wij de volgende cijfers In 1862 waren de totale uitgaven j 156,95 en in 1962 11.326.069,07. De premie was in 1862 0,10 en in 196-2 f 2,95 p. week, terwijl het aantal verzekerden in 1862 6 bedroeg en in 1962 126.760. De toeneming van de uitgaven is niet alleen een gevolg van de kostenstijging. Een zeer belangrijke oorzaak was de uitbreiding van de omvang der ver strekkingen. Deze bestonden in 1862 uit hulp van de huisarts en genees- en Gedipl. A.B.A.N.-Instrneteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. PC I— C/3 •-o ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 4 DECEMBER 1962. verbandmiddelen. Nu verstrekt het zie kenfonds - mede als gevolg van het ziekenfondsenbesluit - bovendien hulp van specialist, tandarts, heilgymnast- masseur en ziekenhuis- en sanatorium- verpleging. Bovendien nam de beschik bare hulp aanzienlijk toe. Het aantal medewerkers was honderd jaar geleden minimaal. Nu zijn 118 huisartsen, 90 specialisten, 15 apothekers en 59 tand artsen aan het ziekenfonds verbonden. Het aantal beschikbare ziekenhuisbed den bedroeg tien, terwijl er nu in het werkgebied vijf ziekenhuizen gevestigd zijn met gezamenlijk 846 bedden. De ontzaglijke vlucht, die de medische wetenschap sedert 1862 heeft genomen is moeilijk met getallen aan te tonen, doch ieder kan dagelijks van anderen horen of zelf aan den lijve ondervinden tot welke geweldige prestaties de me dici tegenwoordig in staat zijn. Ook op organisatorisch vlak hebben er belangrijke veranderingen plaats ge vonden. Het „Amersfoortsche Zieken fonds" werd in 1862 opgericht door de Maatschappij tot Nut van het Alge meen. De bestuursleden werden door deze instelling aangewezen en het zie kenfonds was aan haar verantwoor ding schuldig. De verzekerden hadden nog niets te vertellen. Tegenwoordig is het Algemeen Ziekenfonds „Amers foort en Omstreken" onafhankelijk en speelt de ledenraad een belangrijke rol. Zij houdt zich o.m. jaarlijks bezig met de premievaststelling der vrijwil lige verzekering, bespreekt de jaar stukken en wijst uit haar midden de bestuursleden aan, die de verzekerden vertegenwoordigen. De ledenraad bestaat uit door de ver zekerden aangewezen afgevaardigden. De verzekerden-vertegenwoordigers ko men voornamelijk uit de kringen van de vakbeweging en de middenstands organisaties, zodat deze groeperingen - hoewel zij niet officieel in de leden raad of het bestuur vertegenwoordigd zijn - een belangrijke invloed in het ziekenfonds hebben. Het ziekenfonds werkte oorspronkelijk alleen in Amersfoort. Tegenwoordig be horen 15 gemeenten tot het werkgebied, te weten Amersfoort, Barneveld, Er- melo, Harderwijk, Oost-Flevoland, Hoe velaken, Putten, Scherpenzeel, Bun schoten, Hoogland, Leusden, Renswou- de, Soest, Stoutenburg en Woudenberg. De hiervoor geschetste ontwikkeling heeft vanzelfsprekend ook betekenis gehad voor de omvang van het perso neel. Honderd jaar geleden was er geen personeel in vaste dienst. Nu bedraagt het aantal werknemers 76, waarvan 25 in de buitendienst. Het spreekt vanzelf, dat het eeuwfeest van het Algemeen Ziekenfonds „Amers foort en Omstdeken" niet onopgemerkt is voorbijgegaan. Zo werd aan alle ver zekerden, opgenomen in ziekenhuizen en sanatoria, een verrassing bezorgd, bestaande uit een fruitbakje, terwijl het bestuur, de ledenraad en het per soneel in intieme kring het honderdja rig bestaan hebben herdacht, ZEBRA'S 1—S.E.C. 1 2-2. 3.E.C. heeft zondag in Hilversum te gen Zebra's gespeeld en het gelijke spel dat hiervan het resultaat was gaf de verhouding goed weer. In de eer ste helft was S.E.C. oppermachtig en in de tweede helft waren de Zebra's sterker. S.E.C. begon op indrukwekken de wijze en de Zebra's hadden bijzon der veel geluk. Uit een voorzet van Burgman schoot Hooijer tegen de lat. De bal kwam bij Van Kooij, die tegen keeper Mandemaker opschoot, en weer GEBOREN Emile Adriaan Folkert, loon van M. W. Spies en I. H. M. Til- 'eman, Kerkpad Z.Z. 20f. Miranda Maria, dochter van E. Lenarduzzi en W. A. E. van den Hoven, Braamweg 10. Johannes Vincentius, zoon van J. S. Mets en M. A. Th. Engel, Van Weedestraat 90. Maria, dochter van G. E. Deijs en J. W. van Rouwendaal, Vermeerlaan 46. Evert, zoon van D. Kuijper en K. van Sloten, Nachtegaal- 'aan 7, Baarn. Eric Adriaan Alexan- ier, zoon van Ph. A. H. Engel en V. E. A. de Penasse Vierdag, Plasweg 2 Barbara Marleen, dochter van S. T. H. de Vries en E. den Broeder, Pr. Hendriklaan 7. Johanna Maria, doch ter van W. J. Hartman en M. G. W. Houdijk, Birkstraat 25. Jeannet, dochter van A. P. J. Wijnands en I. Lanser, Klaarwaterweg 43. ONDERTROUWD Paul Frederik Adri aan Bijlmer, Verwersdijk 122, Delft au Leontine Theodora Louise Maria Butzelaar, Pr. Hendriklaan 13. Ri- jhardus Maria Voskuilen, Birkstraat 12 an Everdina Kaats, Laanstraat 76. I Gerardus Willem van Ee, Mesdagplein J 7, Baarn en Neeltje Bouw, Moerbessen-' berg 42. Krijn Bakker, Troelstra- straat 48 en Johanna Maria Oprins, Kerkpad Z.Z. 78. Louis Peters, Gen. Spoorstraat 24 en Antonetta Wilhelmi- na Maria Schoenmaker, Amersfoortse- straat ong. Dirk Cornelis de Bruij- ne, Poortstraat 66, Utrecht en Marga- retha Elisabeth van Beinum, Sparren laan 12. GEHUWD Nicolaas Cornelis Verrips, Onze Lieve Vrouwestraat 20, Amers foort en Elisabeth Hageman, Laanstraat 38. Lambertus Koenen, Koopweg 23, Bussum en Irene Aleida Wilhelmina Duijst, Beukenlaan 1. Barend Klein, Julianalaan 19 en Anna Maria Man schot, Ossendamweg 32. Lautie Theo- door Anton de Regt, Van Lenneplaan 24 en Bertha Maria Elisabeth van Tricht, Braamweg 16. Berend van der Molen, Gen. Winkelmanstraat 61 en Anna Maria Anthonia Schouten, Chr. Huygenslaan 123. Arthur Jo- seph Brommel, 818 2nd Avenue, Des Moines (Iowa) U.S.A. en Gerritje Gep- ke Veldhuizen Schaepmanstraat 94. OVERLEDEN Marino Nicolaas Theo- dorus Kok, 69 jaar, echtgenoot van W. F. Nagel, Hartweg 20a. Aaltje Arendshorst, 73 jaar, weduwe van P. de Nooij, Beetzlaan 88. Cornelia de Haas, 74 jaar, echtgenote van J. G. M. van Ringelenstein, Insp. Schreuderlaan 68. Cornelis Spek, 58 jaar weduw naar van H. van de Kamp, Beckeringh- straat 26. Egbert Willem Justius von Hombracht, 66 jaar, echtgenoot van S.H.E. Mens, Plasweg 13. Helena van den Hooff, 79 jaar, weduwe van A. van Randeraal, Julianalaan 28. Susanne Bernardina van Beek, 87 jaar, weduwe van J. van Loo, Bosstraat 2. Cornelia Johanna Veraart, 76 jaar, weduwe van J. Verkaart, Nieuwerhoek- plein 10. schoot Hooijer in, maar ook nu zonder succes. Verhoeve speelde op rechts een goede wedstrijd. Meermalen ging hij de back Van Diesen gemakkelijk voorbij. Na 30 minuten hadden De Zebra's succes met een onverwachte uitval. Van der Voort speelde de bal naar middenvoor Van Kommer en deze passeerde keeper Schrijvers. S.E.C. had het antwoord op dit doel punt direct klaar. Hooijer speelde de bal naar middenvoor De Bruin en deze passeerde zijn naamgenoot spil De Eruin, waarna hij de gelijkmaker scoor de. Na Rust zag het er voor S.E.C. hoopvol uit toen Verhoeve een pass naar De Bruin gaf. Enige Zebraspelers misten de bal en De Bruin schoot raak (2-1). Nu drongen de Zebra's sterk op en vooral Pothoven kreeg het zwaar te verduren. Rechtsbuiten Backhaus werd bij de Zebra's vervangen door Van Me ningen en deze speelde een uitstekende partij. Pothoven moest niet alleen hem maar ook de rechtbinnen tegenhouden omdat Van Kooij in het veld liep met een air of hij helemaal niets met S.E.C. Ie maken had. Het S.E.C.-doel ontsnapte aan een groot gevaar toen Van Meningen tegen de lat schoot. De bal kwam voor een an dere Zebraspeler terecht, die hem met üjn borst het doel inwerkte, maar De Rooij bracht redding. Even later kreeg Schrijvers een hard schot te verwer ken. Hij stompte de bal keurig over de lat. Na een half uur hadden de gasten ?ucces. Uit een voorzet van links kon v. d. Voort keeper Schrijvers rustig oasseren en zo de verdiende gelijkma ker scoren. AVANCEV.V.Z. 0-7. Avance heeft met 7-0 gewonnen. Aan vankelijk zag het er niet naar uit dat de overwinning zo groot zou worden, al was V.V.Z. veel sterker. Na een kwartier werd het door Dem- mers 1-0 en Klomp maakte een doel punt dat wegens buitenspel afgekeurd werd. Vooral in de tweede helft was V.V.Z. bijzonder goed op dreef. Na tien minuten werd het door middenvoor J van Kooij 2-0 en met een afstands schot scoorde Klomp 't derde doelpunt. Ook het vierde nam hij voor zijn re kening. Hiena scoorde Demmers drie maal, zodat hij vier doelpunten maakte. sunroof Export Geheel compleet, incl. verwarming, defrosters, rultensproelers e.d. mm Importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V.;Amsterdam De couturiers trachten steeds weer Iets nieuws te bedenken. En daartoe laten zij hun fantasie de vrije loop. Dat heeft ont werper Leonard ook ge daan en het resultaat van zijn denken tvas een leuke nouveauté. Het gaat hier om een zogenaamde „dress- over", overjurk of over kleed zouden wij het kun nen noemen. Het is ver vaardigd van een zuiver wollen stof en gehouden in een zeer eenvoudige lijn. We zien als het ware een enigszins getailleerd man telmodel met lage taille, waaromheen losjes een ceintuur van dezelfde stof met een strik van voren. De hals is hoog en kraag- loos. Van voren sluit het geheel met drie fraaie kno pen. De rok is ruim gehou den, hetgeen ook wel nodig is voor het doel dat Leo nard voor ogen zweefde bij het ontwerpen. Deze „pantel-japon" die geen mantel en geen japon is, kan gedragen worden over een uitgaansjaponne tje, zoals bijvoorbeeld een cocktailjurk. Om voorbeelden van ge bruik te noemen Een ui't- gaansjaponnetje is dikwijls wat luchtig en de uitgaans- tijd over het algemeen ge nomen frisjes. Nu kan zo n „dress-over" over ons ja ponnetje gedragen worden voordat we uitgaan, wan neer we nog zo het een en ander hebben te doen. Het biedt warmte en daarnaast wordt de japon er onder beschermd. Be schermd tegen van alles en nog wat, zoals een druppel nagellak die anders op ons fraaie kleedje gevallen zou zijn; rondstuivende lak, wanneer we ons haar nog even bijspuiten, of losse haTen, wanneer we ons kapsel nog even keurig in model kammen. En zo zouden we kunnen doorgaan. Komen we na een uitgangetje thuis en trekken we onze mantel uit, dan kan het soms in huis frisjes zijn. De verwarming heeft afgestaan en dan krijgen we het in ons cocktailjaponnetje veel te koud. De overjurk ligt voor ons klaar en we zijn meteen weer goed aangekleed, wanneer we nog even een kopje koffie of zo gebruiken voor het naar bed gaan. De „dress-over" is een geniale vondst, een leuke nouveauté van ontwerper Leonard 2 -V' HEES—RADIOSTAD 4-0. Hees heeft met 4-0 van Radiostad ge wonnen en de grote man in deze wed strijd was Verbrugge, die inviel voor Kok. Hij scoorde drie doelpunten. Na vier minuten gaf Budding een voor zet, waaruit De Bree het eerste doelpunt maakte. Na een kwartier gaf De Bree een voorzet en Verbrugge scoorde hier uit het tweede doelpunt. Tien minu ten voor rust scoorde hij opnieuw en in de tweede helft zorgde hij voor het vierde doelpunt. Hees was oppermach tig, maar bracht het na de rust niet verder dan 1 doelpunt. VERGUNNING VOOR UITVERKOOP. In verband met de ingrijpende verbou wing van het nieuwe winkelmand van Stoffenhmg Ralph Polak aan de Laan straat JfWjfearn de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort met ingang van heden aan de heer Polak vergunning verleend voor het houden van een uitverkoop van win ter japonstoffen en mantelstoffen. Adv. BRANDWEER WON WISSELBEKER. De Soester vrijwillige brandweer heeft in Baarn een wisselbeker met klaver jassen gewonnen. Door een Baarnse personeelsvereniging was een groot tournooi georganiseerd waaraan 120 kaartliefhebsters en lief hebbers deelnamen. Er werd gespeeld in hotel Astoria. De tien leden van de brandweer be haalden samen het hoogste aantal pun ten. De individuele prestaties van de Soester brandweerlieden waren 1. Rasch 4961 pnt. 5. Kamphorst 4834. 8. Koppen 4783. S.E.C.-HONKBAL. Ter voorbereiding van het honkbal seizoen 1963 is bij de honkbalafdeling van S.E.C. de volgende commissie sa mengesteld manager H. Tinlin sr., coach eerste team H. Tinlin sr., coach tweede team F. Pan, coach jeugdteam R. Blok, die geassisteerd wordt door Spikmam, secretaris H. v. Beekum, penningmeester N. Baltus, materiaalbe heerder J. Nijssen, die geassisteerd wordt door Dekker, pers en propaganda F. Nieuwenhuis. RECTIFICATIE. [n de advertentie van Woninginrichting Van Woerkom in ons blad van vrijdag j.1. stond abusievelijk vermeld Kinder- ledikantje 6,25. Dit moest zijn Kinder ledikant-dekentjes 6,25. SOESTER VOLLEYBAL VERENIGING. Het eerste en tweede damesteam van de Soester Volleybal Vereniging slaag den er de afgelopen week in om hun positie aan de kop van de ranglijst in de tweede klas te handhaven. Het eerste team had het hierbij moei lijker dan het tweede team maar het slaagde er toch in om de dames van S.S.S. uit Barneveld met 16-14, 15-9 en 13-9 terug te wijzen. Het tweede da mesteam zegevierde met 15-5, 15-5 en 15-8 over het derde team van V.V.A. Het derde damesteam van S.V.V. moest in Vios 3 zijn meerdere erkennen en verloor met 15-5, 15-10 en 15-3. Het tweede herenteam verloor van plaatsgenoot Olympia 1 met 15-9, 15-6 en 15-5, terwijl het eerste herenteam reglementair won van Malukka Muda uit Barneveld. De Soester Volleybal Vereniging hield zaterdag j.1. een goed geslaagd St Nicolaasfeest. De Sint had wel diep in zijn zak getast want voor alle aan wezigen had hij een cadeautje, terwijl hij voor de vereniging zelf een bal mee bracht. De bisschop was kennelijk goed op de hoogte van het doen en laten van de leden want voor vrijwel alle leden had hij een persoonlijk woord. Dank zij de goede zorgen van de commissie van voorbereiding werd het een geslaagde avond voor jong en oud. JAARVERGADERING VAN DE ZWALUW. De vereniging van duivenhouders „De Zwaluw" hield in De Gouden Ploeg de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. J. v. d. Brakel. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental met 60 gelijk 6.00 per rij-uur. Gratis theorie met kleurendia's. EIKENLAAN 1 - TELEFOON 4685 gebleven is. De penningmeester kon meedelen dat er een batig saldo is. De heren J. v. d. Belt, B. Roest en H. Woudstra werden als bestuurslid her kozen. De heer C. Coorens bedankte als secretaris. In zijn plaats werd de heer C. Bosboom in het bestuur ge kozen. De heer C. Dijkman werd secre taris. De voorzitter reikte de kampioensprij- zen uit. De jaarlijkse tentoonstelling zal op 5 en 6 januari 1963 gehouden worden. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt wer den aangevoerd 268 biggen in prij zen van 40,tot 54,20 schram men van 80 tot 95,en 12 drach tige zeugen van 275,tot 410, Op de eiermarkt werden aangevoerd 160.000 hoendereieren in prijzen van 13,25 tot 14,Middenprijs 13,60. Prijs per k.g. 2,17. HERDENKING EN VIERING JUBILEA De herdenking van het 125-jarig be staan van de r.k. parochie Soesterberg werd zondag op luisterrijke wijze besloten met een plechtige H. Mis, ge celebreerd doo»- mgr. J. Poell uit Zeist met assistentie van pastoor dr. de Bruin, Pater Helsdingen S.V.D. en oud kape laan v. d. Hengel. 3 Middags werd in een plechtig dank- lof, gecelebreerd door de oudste paro- chiezoon W. Woudenberg M.S.C., het 125-jarig bestaan van de parochie her dacht in een feestpredikatie door pater Van Berkhout, Redemtorist. Naast het parochieel zangkoor verleen de de plaatselijke harmonie „St. Jozef" tijdens het lof muzikale medewerking. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van het katholieke onderwijs in Soesterberg was het feest voor de kinderen van de beide r.k. scholen. Om negen uur was er een plechtige kin dermis, waarna een feestelijk ontbijt op de scholen. In de namiddag werd er ap „St. Jan" een voetbalmatch gehou den tussen de beide schoolelftallen. Uitslag T. BrandsmaschoolCarolus- school 2-1. Op het terrein van de T. Brandsmaschool werd een korfbalwed strijd gehouden tussen de meisjes van beide scholen. De uitslag was hier T. BrandsmaschoolCarolusschool 2-0. Tot slot kregen zij een filmvoorstelling n Huis ten Halve. Het parochieel zangkoor vierde behal ve het jaarlijkse Caeciliafeest nog een tweetal jubilea. De heer J. Schikenberg was bij zijn afscheid van het zang koor 40 jaar organist en de heer J. v. i. Bremer is 25 jaar zanger. De beide jubilarissen werden onder scheiden met medailles van de Neder landse St. Gregoriusvereniging.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5