ASPRO' i EEN PHILIPS PLANO f BETEKENT WAT IN UW HUIS OcAoemafcer Aoo> ecVWs Damp0 breekt NAAR GROOTSTE T.V.-PRESTATIE! M. TUSSEN Meningen van lezers. TWEEDE BLAD Uw maag smeekt om Bennies. Voor al uw WIJNEN Wijnhandel BROUWER ZN. Rouw- en Trouwkleding NAAR DRUKKERIJ SMIT! VOOR MODERN DRUKWERK Crescendo bestaat 30 jaar. VOOR AL UW LIKEUREN Slijterij Brouwer Zn. NU CHydcpfty/c/ ..tó- v. Weedestr. 72 - Soestdijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 L J VOOR AL UW BIEREN Wijnhandel BROUWER ZN. hC,nden PUROL VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 6 DECEMBER 1962. De begrafenis van prinses Wilhelmina zal van de Nederlandse televisie weer een enorme krachtsinspanning vergen, groter zelfs dan van het zilveren feest in het begin van dit jaar. Maar de N.T.S. mag blij zijn, dat zij toen als het ware reeds een generale repetitie mocht beleven, want deze keer is de tijd van voorbereiding teruggebracht tot slechts weinige dagen, terwijl men voor der tig april al maanden tevoren de passen de maatregelen kunnen tr( ffen. Inplaats van een reportage uit één stad moeten er nu verslagen worden gegeven van Den Haag, van enkele punten langs de lange route, van de tocht door Delft en van de plechtige herdenkingsdienst in de Nieuwe Kerk, hetgeen neerkomt op het bezetten van tenminste zes zeven posten met com- als overtollig maagzuur weer zo'n laai ende zuurkolom doet opslaan en U niet weet waar U te bergen van die sner pende pijn. U weet toch, over de hele wereld vinden méér mensen dagelijks baat bij Rennies dan bij enig ander maagtablet. plete reportagetreinen met de regiewa gens, apparatuurvervoer, kabelwagens, personeelsbussen, de uitschuifbare zend- torens en mobiele zendstations. Daar ons land slechts over 5 reportagetrei nen beschikt, wordt thans moeite ge daan één of twee reportageploegen van onze buren te lenen. Vermoedelijk zal de Vlaamse televisie bijspringen. Gezien de enorme hoeveelheid mensen en materieel die op die ene dag ge bruiksklaar moeten staan opgesteld, de ontelbare kilometers af- en op te rol len kabels, de ongekende regiezorgen en de gecompliceerde technische scha kelingen, zullen we de N.T.S. bij voor baat vergeven als er ondanks de serieu ze aanpak op die dag storingen zullen voorkomen. Tempo werkt mee Eén omstandigheid werkt gunstig. Het is bepaald geen beweeglijk programma dat zal worden uitgezonden. De kijker is tegenwoordig bij amus-jmentspio- gramma's gewend, dat er tal van ver schillende poses worden aangenomen door de artiesten, dat er sprake moet Bescherm u tegen Griep Rillerig? Onprettig? Vlug: AmstelJHotel slechts enkele namen wist te noemen. Nederland ziet met spanning uit naar de zaterdag. Het wordt weer een pres tatie die diepe indruk zal achterlaten op ons volk en thans ook op vele ande re Europese volkeren. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zal er veel te zien zijn op ons scherm. Als Bussum het er goed af brengt, is onze N.T.S. werkelijk volwassen. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 zijn van een wervelend optreden en van grote variatie m beeUinstelling. dus ook van overschakeling van de verschillende camera's. Dit is hier be paald niet het geval. Bij een koninklijke begrafenis past een statische instelling. Bovendien volgt de droeve stoet een laag tempo. Er is dus een mogelijkheid enkele posten onder weg als het ware met slechts één en kele camera te bedienen, ook al is dit minder wenselijk om niet geheel zon der reserve te zitten als de bediende camera uitvalt. Toch komt er veel kijken bij deze uit zending, want 16 Eurovisiepartners kij ken mee naar dit internationaal belang rijke gebeuren en Nederland kan zich niet permitteren een minder fraai fi guur te slaan. Wat er op de buis komt, moet van deugdelijke beeldkwaliteit zijn. Daarbij moet dan tevens nog wor den gezorgd voor passend commentaar. Niet alleen in het Nederlands, maar in alle talen. Elk land stuurt hiervoor een ploegje commentators, die stuk voor stuk bij de posten moeten worden inge deeld en daar weer een eigen microfoon moeten ontvangen die de andere ver slaggevers niet hoorbaar stoort Beter dan toeD. Bij de koninklijke feesten eind april- begin mei zijn verscheidene fouten ge maakt, waarvan de regisseurs in Bus sum iets geleerd hebben. We denken maar eens aan de cameraregie, die toen steeds het koninklijk rijtuig deed vol gen en te weinig de calèche met de prinsessen en in het geheel niet de volg- rij tuigen op het scherm bracht. Door het langzame tempo en de gro tere tussenruimten tussen de posten zal dat nu wel anders worden. Er is steeds tijd de volledige stoet te laten zien. Er waren ook ontijdige schakelingen en o.a. de blunder van een reporter die van een stoet koninklijke figuren in het VIJFDE TREKKING BONNENACTIE. Bij de vijfde trekking van de bonnen actie der Soester Winkeliersvereniging won de heer J. W. Bakhuizen, Soester- bergsestraat 126, de hoofdprijs, wollen dekens of bonnen tot een waarde van 150,De familie Bakhuizen stelde deze prijs voor de actie „Open het Dorp" ter beschikking. Waardebon van 50,E. Brons, J. Catslaan 17. Waardebon van 25,Mevr. Jansen, Burg. Grothestraat 54 G. Massop, Talmalaan 21. Waardebon van 20,— A. Frankena, Laanstraat 5 J. den Hartog, Birkstraat 50 C. van Altena, Parklaan 6 G. Swiers, Birkstraat 103 J. Schippers, Julianalaan 12 L. Dooper, O. Gracht je 5a. Waardebon van 10,K. v. Klooster, Molenstraat 111 H. v. d. Heuvel, Bec- keringhstraat 24 J. A. Smoorenburg, Rademakerstraat 40 Fam. Kuiten, Beetzlaan 53 Meiburg, Bartolottilaan 12 B. Agelink, Klein Engendaalweg 94; Leliefeld, Julianalaan 11; G. Stork, Hildebrandtlaan 5 E. Woutstra, Dorresteinweg 42 Corrie van Brum- melen, Kerkstraat 53. v.h. Joh. van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2"8J VLEESVERKOOP. Zaterdagmorgen, - óm negen uur, vindt vleesverkoop aan het slachthuis plaats. Redactie Soester Courant. Beleefd verzoek ik u plaatsing van on derstaand schrijven als „ingezonden". Het oog gericht op de heer Kantman. Hoewel dikwijls de bijdrage in Uw blad van de heer Kantman waarderend, maakt hij in de editie van 24 november over de „bekering" van de heer Koe- jemans wel een zeer slechte beurt. De heer Kantman vindt de heer Koeje- mans over zijn vroeger levensinzicht en zijn nieuwe godsdienstige overtui ging „leuteren". Hij (Kantman) moti veert zijn ongeloof o.a. door het feit dat Koejemans niets over Stalin, Hon garije enz. heeft gezegd. Het gehele hoekje wordt dan verder wantrouwend, schimpend en scheldend volgeschreven. Mijnheer Kantman, als u enigszins theo logisch inzicht had, zou u in de waarde bepaling van een levenscorrectie in uw uitlatingen veel voorzichtiger zijn. Niemand kan de mate van innerlijke ernst bij de ander meten, zonder in zelfoverschatting te belanden. Voor dat een mens van enig formaat zich van zijn inzicht weet los te maken en op een nieuw levensniveau begint, gaat er heel wat meer in zijn ziel om dan in diegenen, die de „bekering" nooit van node hebben u weet wel, die het zo veel beter weten van de wieg af. Of ze Koejemans, Van Geelkerken, of als wijzelf heten, ze vinden in een men taliteit, waarvan uw stukje getuigt, wel een hartelijk welkom in die zoveel be tere en hogere denkwereld. Gelukkig vinden we in de Bijbel een geheel an der getuigenis op dit gebied, namelijk blijdschap. Ik raad u, voor u weer eens over ho gere politiek of bekering gaat schrij ven, u beter of opnieuw te oriënteren. T.L. De heer L. is blijkbaar door het ver schijnen voor de televisie van de heer Koejemans zeer geroerd en hij ziet die „bekering" als echt. Dat is natuurlijk zijn goed recht, zoals het mijn goed recht is te twijfelen aan dit innerlijk gebeuren, zoals ik ook twijfelde aan de vele „bekeringen" in Neurenberg. „Apekool", zou Vestdijk zeggen en met beschaafdheid kun je die apekool niet bestrijden. Vooral niet in het geval Koejemans, die tientallen jaren gestre den heeft voor het beëindigen van on ze beschaving door zijn rode broeders uit het oosten. K. De r.k. gymnastiekvereniging Crescendo bestaat morgen 30 jaar, een feit dat over enige tijd in eigen kring gevierd zal worden. Vijf jaar geleden was er een receptie verbonden aan de viering van het 25-jarig bestaan, maar die zal nu achterwege blijven omdat men bij een dertigjarig bestaan, niet van een echt jubileum kan spreken. In de herfst van het jaar 1932 las pas toor mgr. A. G. Smit in een raadsver- slag dat een gymnastiekvereniging met een bepaald aantal leden recht had op subsidie van de gemeente. Hij was van plan een vereniging op te richten en wilde graag snel subsidie hebben. Al le kinderen van de Mariaschool kregen een briefje mee naar huis, waarin de ouders werd verzocht medewerking te verlenen. Nagenoeg alle ouders gaven gevolg aan dit verzoek, zodat Crescendo kon starten met een behoorlijk aantal leden. EN STERKE DRANKEN. VERHUUR VAN SERVIES. Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Onder de kinderen die toen op de Mariaschool waren bevonden zich ook de jongens J. P. de Rond en P. J. v. d. Bremer, die thans als heren van mid delbare leeftijd nog lid zijn, maar niet meer aan gymnastiek in verenigings verband kunnen doen omdat er niet genoeg mannen zijn die bereid zijn met turnen de strijd tegen de wassende om vang op te nemen. De heer G. P. M. Smits werd voorzitter, mej. Jansen, onderwijzeres aan de Ma- iraschool beheerde de kas en de ande re bestuursleden waren mej. C. Butze- laar en de heer H. W. v. d. Brink. Er was een herenafdeling en er waren kinderklassen. De seniores kregen les van de heer Haring, de juniores van mej. Couterier. Er werd lesgegeven in de Mariaschool, waar ook de eerste uit voeringen gehouden werden. Wat de vereniging allemaal voor de oorlog gedaan heeft is niet bekend, want de bezetters toonden erg veel be langstelling voor verenigingen en lijs ten van leden, zodat alles wat er aan gegevens was vernietigd werd. De heer Haring werd opgevolgd door de heer Ram en deze door de heer Bury, die alle afdelingen les gaf Tot voor kort was de heer Hoogbergen de directeur, thans is dit de heer R. Blok. Het werd mobilisatie en Hollandse mili tairen hadden de school nodig. In de v, WEEDE5TR. 40 TEL: 4361 oorlog kwam deze tijdelijk vrij en de heer W. J. van Schaffelaar gaf les. Duitsers en later Canadezen hadden de school nodig en het verenigingsleven had in die tijd weinig te betekenen. Een groot deel van de oorlog waren de toestellen ondergedoken in een hooi berg bij de Grote Melm, want de Duit sers konden van alles gebruiken en ge loofden dat ze ook turntoestellen nodig hadden om de oorlog te winnen. JA! Naast de Super-reiniging f Populair chemisch reinigen Hij staat er niet zomaar. Zo'n plano wordt be keken bewonderd in uw huis. Om zijn sier lijke, lange, lage lijn Om het prachtige ge luid. Zo zal de radio méér voor u betekenen. U geniet zoveel méér van uw lievelingsmuziek. Wij zullen u ook boven staande Philips plano met Bi-Ampli/Stereo en nagalmeenheid graag demonstreren. 298,— Philips plano-radio. 4 Golfgeb. w.o. FM. Gramm. aansluiting, afstemoog. Zeer duidelijke stationsschaal. 348,— Philips plano met Bi- Ampli/Stereo. 2 Uiterst ge voelige dubbelconus-luid- sprekers. Aansluiting voor gramm. en 2 extra luidspre kers. 398,— Philips plano met Bi- Ampli/Stereo. 2 zeer grote dubbelconus-luidsprekers en 2 volkomen gescheiden ver sterkers. 4 golfgeb. w.o. FM. f 393,- PHILIPS PHILIPS demi costuum (damei o( heren) winterjas huis, Pohl en Horsthuis tot voorgan gers had. De heer en mevr. Vos werd verzocht les te geven toen de Canadezen de school verlaten hadden. Mevr. Vos nam de leiding van de jonge afdeling, die l ritmische gymnastiek beoefende. De LIMONADES enz. Uitgezonderc witte kleding SOEST: Dep. Morelweg 10, tel. 3258, met iil. In: Hilversum. Laren, Baarn, Hulzen, Bussum, Nederhorst d. Berg. Vertegenwoordiger in het Gooi van „PERSI", suède-reiniging. Wel zelf even brengen en halen. De bevrijding kwam en de vereniging herleefde. De hooiberg gaf zijn gehei men prijs maar eerst moesten de Cana dezen weg zijn voor weer geturnd zou kunnen worden. De heer H. P. v. d. Bremer werd als voorzitter achtervol gens opgevolgd door de heren H. ten Broeke, F. de Rond en G. Schoonhoven, terwijl thans de heer M. Smit voorzitter is. Hij wordt bijgestaan door de heer F. Engebrink, secretaris, mevr. E. de Wit-van Koelen, penningmeesteres, de dames mevr. R. Plekkepoel-Koelink, mevr. L. de Rond-Smit en de heren G. Schoonhoven, A. Valk, W. P. Bakker en N. J. Pouw. Geestelijk adviseur is kapelaan Ten Barge, die pastoor mgr. A. G. Smit en de kapelaans Vehmeijer, Reijerse, Beekman, De Lange, Olde Lo- Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 heer A. F. de Rond is de man die de plannen voor een drumband verwezen lijkte. Er waren nacuurlijk financiële moeilijkheden, want gymnastiekvereni gingen zijn niet rijk, maar velen hiel pen en er konden instrumenten en uni formen aangeschaft worden. Thans zul len er nauwelijks Soester ingezetenen zijn die de drumband niet kennen, want de uniformen in wil", groen en oranje zijn bijzonder smaakvol en trek ken de aandacht. Bij het twintigjarig bestaan van de vereniging werd tijdens een feestavond een revue opgevoerd en vijf jaar ge leden was er een feest met receptie ter de kracht van een verkoudheid bij Vader, Moeder en Kind.aaiM gelegenheid van het zilveren jubileum. Jaarlijks hield de vereniging onderlinge wedstrijden of gaf een uitvoering. De laatste tijd gebeurde dat op het ter rein aan de Waldeck Pyrmontlaan. Successen werden door de leden in verschillende plaatsen van ons land behaald en vooral de resultaten bij de districts wedstrijden te Utrecht waren uitstekend. Een gezonde vereniging met 400 leden zal binnenkort het 30-jarig bestaan vieren. BIOSCOOPPROGRAMMA. „De hartstocht van een zeventienjarige" heet de film die van heden tot en met zondag (uitgezonderd zondagmid dag) in het City-theater draait. De mooie Lola Albright vervult de hoofdrol. Zij is een showgirl met een ex-echtgenoot die aan de grond zit. De bewuste 17-jarige is Vito. Hij wordt smoorverliefd op het meisje maar komt daarvan terug als hem blijkt dat zij haar geld verdiend met striptease. De hel der verlorenen" is een keihar de oorlogsfilm met Robert Ryan. Het is een verhaal van een peleton infanterie in de Koreaanse oorlog. Twaalf soldaten moesten zich bij hun regiment voegen en bij hun zware tocht is de vijand steeds onzichtbaar aanwe zig. Van de twaalf bereiken tenslot te slechts twee het doel. Van maandag tot en met woensdag „Het mysterie van de drie moorde naars", waarin de ex-premier van een oosteuropese staat Amerika bezoekt. Rebellen uit zijn land zijn vastbesloten hem te laten doden en men doet uiter aard alle moeite de moordaanslag te verijdelen en ervoor te zorgen dat het vliegtuig van de ex-premier ongehin derd vertrekt. De weg van het hotel naar het vliegveld wordt dan ook zwaar bewaakt. Marty bezet een huis dicht bij het vliegveld en dwingt de bewoner hem te assisteren bij zijn moordenaars- taak. Dan stijgt de spanning tot het top punt en de afloop is verrassend. Ir de donderdagcyclus Ingrid Bergman en Yves Montand als hoofdrolvertolkers in de film „Aimez-vous Brahms", die in ons land aanvankelijk „Houdt u van Brahms heette, maar thans „Tot we- derziens mijn geliefste". Ingrid Berg man is in deze film de vrouw die ver liefd wordt op een man die 15 jaar jonger is dan zij. Anthony Perkins is deze jongeman.

Soester Courant | 1962 | | pagina 5