Oc koemelker De leeggehaalde Europese spaarpot? GERO CASSETTES LECA BAZAR RITA REYS werd bijna als blanke slavin verhandeld. Wat denkt u van zo'n jak koop nó uw PHILIPS toestel v. Weedestr. 72 - Soest dijk - tel. 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 Politie telefoon 4444 en 4445 Minister Zijlstra heeft de Nederlandse belastingplichtigen nu enkele jaren voorgespiegeld dat het niveau van de bestaande tarieven voor inkomstenbe lasting te hoog is. Hij heeft echter dit peil slechts op bescheiden schaal kun nen verlagen. Ook in het komende be grotingsjaar is er nog geen verdere verlaging van de tarieven te verwach ten. Wij moeten het voorlopig doen met vage beloften. De bewindsman beroept zich bij zijn uitstel naar de toekomst op de steeds stijgende staatsuitgaven, die naar zijn en naar de mening van anderen niet drastisch kunnen worden verlaagd. Hij vergeet er echter bij te vermelden dat ook zijn inkomstenniveau zich steeds meer op een hoger peil beweegt en dat wellicht daarin de gronden kunnen wor den gevonden voor een verlaging van de tarieven der direkte belastingen. Reeds is er meermalen op gewezen, dat ook het uitgaveniveau een schijn beeld vertoont, omdat een deel van die belastingen rustig uit leningen zou kunnen worden gefinancierd. Daarop willen wij de schijnwerper echter dit maal niet richten. Minder verlies. Het loont de moeite enige aandacht te schenken aan de sterke verminde ring van het nadelige saldo van het Landbouw Egalisatie Fonds. Deze ver liespost zal in het komende jaar met meer dan 100,miljoen dalen. Dit is mogelijk omdat aan exporteurs van vlees en eieren een geringere uit kering als exportsteun zal worden ge geven overeenkomstig de bepalingen van het voortschrijdende E.E.G.-ver- drag. Daartegenover worden er heffingen gelegd op het tot nu toe geïmporteerde broodgraan. Het is duidelijk dat deze heffing op buitenlands graan, dat tot he den tegen wereldmarktprijs werd inge voerd, ten laste komt van de consu menten in Nederland. Wij hebben dat reeds gemerkt in de stijging van de broodprijs. Hierdoor wordt per saldo het bedrag aan indirekte belastingop brengst voor de staat vergroot. Voorheen werd een deel van de hoge opbrengst der direkte belastingen aan gewend voor subsidies aan boeren, thans wordt dit achterwege gelaten, terwijl er nog een E.E.G.-heffing bijkomt. Onze hoge direkte belastingen werden dikwijls goedgepraat met het argument dat onze indirekte heffingen toch maar laag waren. Aan deze toestand is in tussen een einde gemaakt en voor zo ver dit nog niet het geval is, zal dit in de toekomst geschieden. De steunverlening. Er .kan worden opgemerkt dat de in komsten uit de E.E.G.-heffing toch maar moeten worden doorgegeven aan het E.E.G.-oriëntatie- en garantie-fonds voor de landbouw. In de toekomst is cit inderdaad het geval, maar in de eerste jaren zijn het vooral de heffende slaten, die profiteren. Pas na 1965 zul len de heffingen geheel in de Europese kas verdwijnen. Uit deze kas betaalt de Europese Com missie bijdragen aan de boerenstand van landen, die hulp nodig hebben om de structuur van hun agrarische wereld te verbeteren en verder wordt dit geld gebruikt om steun te bieden aan de uitvoer van landbouw- en veeteeltover schotten naar derde landen. De Neder landse medewerking voor dit systeem is verkregen omdat mogelijk in een later stadium onze zuivelafzet met sub sidies zal worden gesteund. PHILIPS Burgem. Grothestr. 11A - Tel. 2051 Geheel zeker is dit echter niet, want de beslissing daarover wordt niet au tomatisch genomen als gevolg van een bepaalde minimum-prijsopbrengst maar door ingrijpen van de Europese Com missie. In het aanvangsstadium zal het vooral Frankrijk zijn dat profiteert. Dit land heeft belangrijke graanoverschotten en daarnaast een achterlijke landbouw structuur. Voor beide doeleinden mag subsidie uit het Europese fonds worden gegeven. Wij gaan Frankrijk steunen. De Nederlandse burgers worden voor de merkwaardige konsekwentie gesteld dat zij via heffingen op broodgraan mogen helpen om de Franse export te sti muleren, en verder mogen zij helpen de structuur van de Franse landbouw te verbeteren met bijdragen uit hun eigen beurs. Wie deze economische voor delen voor Frankrijk goed op zich laat inwerken die zal het beslist niet ver- fonderen dat De Gaulle zo'n klinkende stembusoverwinning heeft behaald. Ziin starre houding immers heeft dit voordeel voor Marianne afgedwongen. Zijn degelijke financiële politiek heeft daarnaast de Franse economie op an- dere fronten weer op de been gehol pen. Wij hebben nu een begin gemaakt met het verhogen van de indirecte belas tingen. Alweer dus een verhoging,, die echter niet geneutraliseerd wordt door een verlaging van de directe heffingen, althans niet terstond. Waarom dit uitstel Wie brengt de grootste offers Tot onze belangrijkste indirecte be lastingen behoort de omzetbelasting. WINBU EEN PHILIPS TV IN DE GROTE TELEVISIE KUK- WEDSTRUD Door nü uw TV te kopen. U kunt dan mee doen aan de grote Philips TV kijkwedstrijd. Met een gróte kans het geld van uw eigen apparaat terug te winnen! (tot een maxi mum van f 1000,—) Elke dag is er een win naar! Wat moet u doen? Naar onze zaak komen en wij zuilen u alles haarfijn uitleg gen. Laat deze buitenkans niet voorbij gaan. PHILIPS RADIO- EN TELEVISIE-SERVICE Die heffen wij in Nederland krachtens een progressief systeem. Zouden wij dit handhaven, dan zou de heffing in ons land lager blijven dan in de partner landen. Een aanpassing ligt dus in de lijn der verwachtingen, want wij zijn er altijd bij wanneer het gaat om het opleggen van hogere lasten. Gaan wij Frankrijk volgen in zijn heffing van omzetbelasting Dan komt er meer geld in de staatskas. Volgen wij de Belgen bij dit soort heffing, dan pro fiteert het ministerie van financiën met ca 700,800,miljoen. Nederland dient te bedenken dat bij de reorganisatie der belastingen in het eenwordend Europa de financiële draag kracht van de deelnemende naties be wust of onbewust in de voorstellen zal worden betrokken. De financieel gezonde landen zullen de meeste offers moeten brengen. Wij zijn weer bezig ons als voorbeeld op te werpen van degelijkheid. Daar valt straks weer van te plukken. Laat onze regering, nu zij nog de vol ledige beslissingsbevoegdheid heeft, op eigen gezag de fiscale druk verlagen. Dan komt zij in een gunstiger onder handelingspositie aan de Europese ta fel. Dan behoeven wij er achteraf geen pijn over te voelen dat onze gezonde staatsfinanciën worden gebruikt om Europa te saneren. De Duitsers hebben in 1940 ook gesmuld van onze sterke economische positie en die leeg gemol ken. De inkomsten- en loonbelasting moeten zo spoedig mogelijk drastisch omlaag. De Europese organen zullen wel zorgen dat er elders verhogingen komen. Als men over het „Witte Huis" spreekt in Kortenhoef, dan weet iedereen dat hiermee het huis wordt bedoeld van de heer en mevrouw Jacobs. Beter be kend als Pim Jacobs en Rita Reys. Zij hebben een prachtig huis en Rita heeft het helemaal antiek ingericht. „Nu Pim met mij getrouwd is", aldus Rita, „heb ik getracht om hem ook van antiek te laten houden en nu vindt hij het ook heel erg mooi". „Vertel eens Rita, hoe lang zing je al „O, al heel wat jaartjes, om precies te zijn 22 jaar. Ja, ik ben in 1940 begon nen met zingen, nog geen jazz hoor, maar met een Hawaiian orkestje. In 1943 ben ik als zangeres bekend ge worden en zong ik Franse, Duitse en Spaanse liedjes. In 1945 ben ik met Wessel Ilcken getrouwd en heb tot 1957 een combo met Wessel gehad. Pim was toen al als pianist bij ons in de combo, ik ken hem dus al heel wat jaartjes. Van Wessel heb ik een doch ter, Leila. In 1957 zijn we naar Amerika gegaan en in hetzelfde jaar zijn we te ruggekeerd. We waren een maand thuis in Neder land toen Wessel overleed. Ons combo ging uit elkaar en ik heb toen echt rondgezworven, Pim ontfermde zich over mij en in 1960 ben ik met Pim ge trouwd, om precies te zijn 30 septem ber. Ik ben erg gelukkig. Pim is een schat en we kunnen het heel goed met elkaar vinden". Een Rembrandt voor 25, Je hebt wel een bijzondere belangstel ling voor antiek en speciaal schilde rijen." „O ja, ik heb ook een echte Rembrandt, een ets dan. Dat schilderij heb ik eens bij een boer gekocht voor vijfentwintig gulden, we wisten beiden niet dat het een echte Rembrandt was. Ik heb er een mooi lijstje om laten maken en het eerst in de gang gehangen, maar vrien den en kennissen zeiden dat ik dat ding eens moest laten keuren. Dat heb ik toen gedaan en nu blijkt die ets wel honderden guldens waard te zijn." Ontvoerd door Arabieren. Rita heeft grote bewondering voor Pierre Janssen, de kunstcriticus die wel eens voor de t.v. komt. Verder heeft ze bewondering voor Corry Brokken, die ze geweldig vindt. „Zeg Rita, heb je wel eens iets heel bijzonders meegemaakt „Ja, ik ben in Afrika een keer ontvoerd door Arabieren. Het gebeurde in Tan- ger. Wessel was met vrienden aan het „vergaderen" en ik verveelde me een Vooral voor jonge vrouwen en meisjes leent het winter- KXtzKZZWmZ'Z Seizoen er zich bijzonder i -goed voor om er lekker vlot en sportief bij te lopen. In *4 het koude jaargetijde kunnen m zij zich zo lekker kleden in f*** "I* 4L Sp0rtieve truien, eventueel 't' \V lange broeken, die ook zeer modieus kunnen zijn, diverse soorten jacks leuke vlotte hoofdbedekkingen en wat dies meer zij. In al deze sportieve zaken is er over het algemeen een zeer grote keuze. Een van die leuke jacks, die we kortgeleden zagen, willen we hier eens onder de loupe nemen en laten zien, hoe zo iets nu met ware sportieve zwier gedragen kan worden. Het is jammer dat de illus tratie niet in kleuren kan worden uitgevoerd, aange zien dit een veel duidelijker beeld van het geheel zou ge ven. We zullen echter trach ten u een heldere uiteenzet ting te geven, waardoor u het zich wel zal kunnen voorstellen. Om te beginnen draagt het model op de foto een zwarte pantalon, waarop een zwarte sweater met hoge kraag. Daaroverheen draagt 't een bijzonder leuk jack, uitge voerd in zacht geel met dun ne zwarte verticale streepjes. Het jack sluit door middel van een lange zwarte rits sluiting aan de voorkant te gen elkaar. Het is bekend dat de kleuren geel en zwart het opvallendst contrast vor men en daarop wordt hier gespeculeerd vanwege het effect. Zo'n combinatie als hier wordt getoond vervaar digd uit Orlon kan fantas tisch leuk staan, maar er is een „maar" aan verbonden. Doordat de kleuren zo scherp contrasteren, moeten we met zoiets wel oppassen, aangezien het opvallend is. Niet ieder een zal zich hierin kunnen vertonen. Een dergelijke opvallende combinatie kan vrijwel alleen gedragen worden door vrouwen en meisjes met een mooi slank figuur. Voor hen, die zich dit kunnen permitteren is het een voorbeeld hoe men zich leuk, vlot en sportief kan kleden. beetje en ging alleen op stap. Plotse ling zag ik drie grote kerels van Ara bieren op me afkomen, het gebeurde allemaal zo snel, ik kon van angst niet om hulp roepen of een poging tot ont snappen doen. Ze pakten me beet en sleurden me een straatje in. Gelukkig zag een andere Arabier het, die wist waar mijn man verbleef. Hij holde naar hem toe en vertelde alles wat hij gezien had. De Arabieren brachten me intussen naar een groot leeg pakhuis en sloten me „voorlopig" op. Gelukkig was Wessel geliefd bij de Arabieren en verstond hij de taal heel goed. Ze hebben me tenslotte gevonden, maar ik heb nog twee uur in dat ake lige, enge pakhuis gezeten. Ik denk dat ze me wilden verkopen, 'n Blond meisje valt bij hen wel in de smaak Ik heb toen vreselijk in de rats gezeten. En een keer ben ik in Duitsland ternau wernood aan een vliegtuigongeluk ont snapt. We zouden met het vliegtuig te rugkeren naar Nederland, maar we moesten Weer direct op het vliegveld neerstrijken. Alles hing van de vaar digheid van de piloot af, want er be stond een kans dat het vliegtuig over de kop zou slaan en in brand zou vlie gen. Ook toen hebben Pim en ik in angst gezeten, maar we hadden een prima piloot en alles verliep goed. Wat had ik het toen op m'n zenuwen." ,,Heb je daar tijdens je shows ook wel eens last van ,.0 ja, verschrikkelijk. Snap je dat nou, ik zing nu al zo'n twintig jaar en ik ben nog even zenuachtig als negentien jaar geleden. Ik ben blij ook, want door dat ik zo zenuachtig ben, zing ik goed. Als alles van een leien dakje gaat, dan vestig je lang zoveel aandacht niet op je stem." Er is niets veranderd „En voor welk publiek zing je het liefst „O, dat kan me allemaal niets schelen. Het gaat niet om het publiek maar om je zelf. Of ik nu voor putjescheppers, intellectuelen of h.b.s.-jongens zing, ik moet altijd goed zingen." ,Hoe vindt je onze Nederlandse jeugd „Och, gewoon. Nozems waren er vroe ger ook, we noemden ze alleen maar belhamels. Rock and roll hadden we ook, alleen hadden we er de naam jive of jitterbug voor. Tieners zijn stout en baldadig omdat het kinderen zijn. En aan ons de taak om van deze jon gens en meisjes iets te maken. De teenagerartiesten zijn ook nog maar kinderen wat betreft de artiestenwereld. Corry Brokken behoeft niet bang te zijn dat ze zal worden overtroffen door een jongere zangeres. Daar is zij te goed voor en te lang artieste. Mijn eigen dochter, Deila, is pas acht, maar ze zingt ook de liedjes van „Janus, pak me nog een keer" en „Kom van dat dak af", maar ik laat haar haar gang maar gaan. Het zijn leuke vrolijke lied jes." „Ik ben gek op koken en het huishou den doen. Ik doe ook alles zelf. Pim ziet me het liefst als huisvrouw. Ik vind taarten bakken erg fijn. Hier in Kortenhoef ben ik meer bekend als Rita Jacobs dan als Rita Reys. En dat vindt ik heerlijk. Ik ga ook normaal als andere vrouwen een kopje koffie drin ken bij mijn buurvrouw en ik ga nor maal boodschappen doen, ik stof en ik doe de was, ik strijk enz." En dat is waar, want terwijl ik er was schonk Rita een heerlijk kopje thee in, ook voor de werkster. Ze is een echte huisvrouw, en ik kan me voorstellen dat Pim gelukkig is met zo'n ega. BERGPLAATS VOOR TOESTELLEN EN RIJWIELEN. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" heeft aan de gemeente medewerking gevraagd voor de bouw van een bergplaats voor gym- nastiekmateriaal en een nieuwe rij wielstalling ten behoeve van de In- singerschool. Het college acht de bouw voor het opbergen van gymnastiek- materiaal beslist noodzakelijk omdat de school op het ogenblik in het ge heel niet over zo'n ruimte beschikt. De bouw van een rijwielstalling is eveneens noodzakelijk. De huidige stal ling is uit hout gemaakt en" zij vol doet niet meer aan haar bestemming. Er wordt gedacht aan de bouw van een stallingsruimte van andere constructie. Het college stelt de raad voor het ver zoek van het schoolbestuur in te willi gen en een krediet van 45000,ter beschikking te stellen. STALLING VOOR RK. KLEUTERSCHOOL. In de raadsvergadering van maart 1961 stelde de raad een krediet van 2460,- ter beschikking voor de bouw van een overdekte stalling voor fietsen en auto peds ten behoeve van de r.k. kleuter school aan de Mariastraat. Er werd door het schoolbestuur een plan inge diend dat door het college van B. en W. esthetisch niet aanvaardbaar ge acht werd. Aan het schoolbestuur werd verzocht een nieuwe plan te maken en daarbij rekening te houden met de wensen van de schoonheidscommissie. Dit is gebeurd, maar nu blijkt dat de stalling 1000,— meer zal kosten. Het college van B. en W. heeft de raad dan ook verzocht een aanvullend kre diet van 1000,ter beschikking te stellen. KERSTWIJDING VOOR BEJAARDEN. Op woensdag 19 december, om drie uur, begint in gebouw Eltheto de kerstwij- dmgsmiddag voor alle Soester bejaar den, die gevolg willen geven aan de uitnodiging van de dames van het Zilveren Kruiswerk der Ned. Herv. Kerk, die deze middag aan bejaarden van alle gezindten aanbieden. Ds Roest zal de leiding van deze middag hebben. HANDBALPROGRAMMA. In de Expohal spelen teams van B.D.C. zondag de volgende wedstrijden Heren 1Limvio 1, 4 uur. Amersfoort 3Heren 2, 11.45 uur.

Soester Courant | 1962 | | pagina 10