HET OOG GERICHT OP ONZE EENHEID. Officiële mededelingen. DINSDAG 18 DECEMBER 1962. 41e JAARGANG No. 99. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2,10 - per post 2,21 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT BOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A, SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 12ei5iS INBRAKEN ZONDEK BUIT Op twee plaatsen op de Sparrenlaan is zaterdag ingebroken. Bij de familie D. die even naar Soesterberg was en bij thuiskomst ontdekte dat een onbekende door een raam van een slaapkamer naar binnen gekomen was. Alle kamers wa ren doorzocht, maar dat was nogal netjes gebeurd. Echter zonder succes, want er wordt niets vermist. Een speur hond kon de politie geen opheldering geven. Ook de familie B. kreeg bezoek. Daar kwam de man via de keuken naar bin nen. Blijkbaar is het dezelfde inbreker geweest, want ook nu werd „netjes" te werk gegaan. Even dacht men dat hij een doosje sierraden meegenomen had, maar die werden gevonden op een onge bruikelijke plaats. Blijkbaar wilde de inbreker het eerst meenemen, maar heeft hij zich later bedacht. SCHOORSTEENBRAND. Op de Nieuweweg brak zondag brand uit in een schoorsteen met twee kana len. Het kanaal voor de kamer wordt gebruikt, dat van de keuken niet. Het gat hiervan is met een prop afge sloten en deze raakte in brand toen de kachel flink brandde. Toen de brand weer arriveerde hadden de bewoners al zelf geblust. INTERPAROCHIËLE JEUGDRAAD. De interparochiële jeugdraad organi seert drie adventsavonden voor de jeugd. Op 20 december voor de jongens van 13 tot en met 16 jaar, op 21 dec. voor meisjes van 13 tot en met 16 jaar en op 22 dec. voor meisjes en jongens van 17 jaar en ouder. Op 20 en 21 dec. wordt in de parochiekerk Soestdijk om 1? uur begonnen met een avondmis. Daarna bestaat in het Ludgardisgebouw gelegenheid een boterham te eten. Onder leding van pater Oltshoorn uit Woerden zal gesproken worden over het onderwerp „Hoort Christus er in jouw leven ook bij De jongens en meisjes van de parochies Soest en Soest- Zuid zullen beide avonden onder geleide haar Soestdijk en teruggebracht worden. Op 22 december begint de avondmis om 20 uur. In Ludgardis zal gesproken worden over het onderwerp „Kerstmis, gezelligheid of God met ons Ook op deze avond is pater Olsthoorn de ge spreksleider. Dc interparochiële jeugdraad werd vo rig jaar opgericht. Zij bestaat uit afge vaardigden van elke aangesloten ver eniging en een aantal buitenstaanders met speciale belangstelling voor de jeugd. Het doel van de jeugdraad is het behartigen van de belangen van de ka tholieke jeugd in de parochies Soest, Soestdijk en Soest-Zuid en door middel van vragenlijsten wil men komen tot gegevens over de wensen en behoeften van de jeugd. Bij de Interparochiële jeugdraad zijn aangesloten B.D.C.-voetbal, B.D.C.- handbal, Crescendo, Shot, R.K. Instuif, J.B.T.B., St. Stephanusgroep, Discussie groep, de Don Boscogroep en de St. Agnesgroep. De Balletvereniging Soest, de Soester Tennisclub, de Soester Volleybal Vere niging en de Mixed Hockey Club Soest tellen wel veel katholieke leden, maar omdat het geen uitgesproken katholieke verenigingen zijn maken ze geen deeJ uit van de Interparochiële Jeugdraad. VOLLEYBAL s.v.v. Zowel woensdag- als donderdagavond waren er voor de teams van de Soester Volleybal Vereniging wedstrijden vast gesteld. Het tweede herenteam maak te een slechte beurt doordat zij wegens onvolledigheid haar wedstrijd reglemen tair gewonnen moest geven. Het tweede damesteam won haar wed strijd tegen plaatsgenote Olympia met 3-0. De setstanden waren 15-3, 15-5 en 15-1. Het derde damesteam verloor in 'een zwak gespeelde wedstrijd tegen Spirit 2 met 3-0. Hier waren de set standen 15-5. 15-8 en 15-12. Het eerste herenteam speelde donder dagavond een uitstekende wedstrijd te gen een sterk V.V.A. 2. De eerste set werd met 15-6 een Soester overwinning Ook de tweede set leverde met 15-12 winst op. De derde en vierde set wa ren evenwel voor V.V.A. en wel met 15-10 en 15-12, zodat de puntjes gedeeld werden. Voor deze week staan de volgende wed strijden op het programma Donderdag Vios 4dames 1 en Olympia 3dames 3. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de Amersfoortse weekmarkt van 14 december werden aangevoerd 185 biggen in prijzen van 40,tot 56, en 6 drachtige zeugen van 250,tot 380,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks. Hoendereieren van 13,75 tot 14,25. Middenprijs 13.90. Prijs per kg. 2,24. In alle grote steden van Europa draaien tijdens de komen Ie feestdagen in de bioscopen veel kinderprogramma's. In Parijs had Walt Disney een be roemde tekenfilm weer uit het stof gehaald, n.1. „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", en opnieuw in roulatie gebraeht voor de nieuws e jeugd. Om de aandacht te trekken voor deze oude favoriete rolprent, werd er op de Champs Elysées de nodige tam-tam gemaakt, waar de filmfiguren persoon lijk bij aanwezig waren. LEVENDE KERSTGROEP IN SOEST. De gezamenlijke verkenners- en padvin- dersgroepen in Soest gaan de dagen voor kerstmis een levende kerstgroep uitbeelden op drie verschillende plaat sen in de gemeente. Dank zij de mede werking van velen is het mogelijk deze uitbeeldingen zo te brengen dat het een weerspiegeling zal zijn van het kerst gebeuren, bijna 2000 jaar geleden. Een os, een ezel en schapen zullen dan ook aanwezig zijn. De schapen zullen door enkele herders, die om een vuur zitten, gehoed worden terwijl de os en de ezel bij de kribbe aanwezig zullen zijn. Een koor van ongeveer 40 kinderen, ge vormd door leden van de verschillende groepen, zullen tijdens de uitbeelding enkele kerstliederen ten gehore bren gen, terwijl ook enkele herders bij de kribbe hun blokfluit zullen bespelen en de drie koningen hun geschenken zullen aanbieden. De gehele uitbeelding duurt een uur en is voor iedereen gratis toe gankelijk. Op de volgende tijden en plaatsen vindt de uitbeelding plaats zaterdag 22 september van 4-5 uur in bet park Colenso aan de Vredehof straat zondag 23 december van 3 tot 4 uur in de tuin van Huize St. Joseph. aan de Steenhoffstraat maandag 24 december van 4 tot 5 uur aan de bos rand aan het einde van de Sparrenlaan. Alle welpen, kabouters, gidsen, padvin- sters, padvinders en verkenners van heel Soest hopen dat velen van hun belangstelling blijk zullen geven. TONEEL FRIESE VERENIGING. De toneelgroep van de Friese Vereni ging „Freonskip en Ienfald" heeft in het St. Josephgebouw een voortreffe lijke opvoering gegeven van het stuk .Doch Fakansje" en de Soester inge- letene die enig Fries kent weet dat dit „Toch vakantie" betekent. Het stuk is van Meint Visser. Het werd goed gebracht en de lof hiervoor komt in hoofdzaak de heer C. Elzinga toe want hij moest in twee weken de rol leren, die de heer Tj. Kips op zich ge nomen zou hebben. Dit kon echter we gens ziekte niet doorgaan. De heer El zinga werd uitstekend bijgestaan dooi mevr. H. Wassenaar, mevr. S. de Jong mej. R. Reinsma, mevr. Klaibeda en de heren H. Wiersma, J. v. d. Broek en R. van Dalen. fn zijn dankwoord richtte voorzitter I. H. de Jong zich in het bijzonder tot de heer Elzinga, die hij huldigde om zijn unieke prestatie en het feit dat hij 25 jaar amateur-toneelspeler is. FIETSER GEWOND. De automobilist J.A.K. ging te ver naar rechts bij het passeren van de fietser C. L. J. E. die op de Koninginnelaan reed. De fietser werd geraakt, aan een hand en een voet gewond, maar hij viel niet van zijn fiets. AANVULLINGSAGENDA VOOR DE RAADSVERGADERING VAN 20 DEC. 29. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 18 juli 1962 tot ver koop van grond aan het Technisch Bu reau voor Gietijzerproducten N.V. te Soest. 30. Voorstel inzake de bouw van 16 wo ningwetwoningen (etage-woningen) aan de Christiaan Huygenslaan te Soester berg. 31. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzer aan de openbare school /oor u.l.o. in de Kerkebuurt. Agendapunt nr. 15 vervalt. DE STAL BIJ de HERBERG. In het kerkgebouw van de Ned. Prot. Bond zal, zoals jaarlijks gebruikelijk is, een kerstspel worden opgevoerd. Dit spel is, evenals het in 1960 gespeelde, van Ds. P. Simoonr. In de herberg vinden we de herbergier met vrouw en drii dochters. Wij ma ken hun reactie's ir -e op de komst van twee vreemdelinger een man en een vrouw, later gevolg l door drie herders. De oude gesehieder 3 toch telkens weer anders vertelo. Aan het spel, werl en verder mee de organist en enige ,\emmen. Er zullen 3 opvoeringen zijn, waarvan één speciaal voor kinderen, op de laat ste zondag vóór Kerstmis. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij U naar de advertentie in ons blad van vrijdag a.s. WONINGWETWONINGEN SOESTERBERG. Ei zullen 16 woningwetwoningen in Soesterberg gebouwd worden. Het wor den 16 etagewoningen met 16 schuurtjes aan de Christiaan Huygenslaan. De wo ningen zullen twee woonlagen vormen en 1 type woning. Ze zijn gelijk aan de 20 etagewoningen aan de Betje Wolff- laan te Soest. In elke woning bevin den zich 1 woonkamer. 1 keuken, 1 douchecel en 1 toilet. De totale stich- tmgskosten worden op 273.678,10 ge raamd 41.200,grondkosten en f 232.478,10 bouwkosten). De financie ring zal geschieden met voorschotten van het rijk. Met Higler's Bouwbedrijf tc Soest is overeenstemming bereikt over de aannemingssom van 211.000, De huurprijs zal voor een benedenwo ning ongeveer 17.35 worden en voor een bovenwoning 16,25. Nagegaan zal worden of de woningen centrale ver warming kunnen krijgen. Dan zal de huurprijs uiteraard stijgen. Bij de wo ningen op de Eng wordt op ongeveer I' 3,per week aan vaste lasten gere kend en 4,per week aan variabele 'asten. Het college van B. en W. heeft de raad voorgesteld voor de bouw van deze wo ningen een krediet van 273.700,be- ichikbaar te stellen. TLMPIA VOLLEYBAL. Alle zeven Olympia-teams zijn de af gelopen week in het strijdperk getre den. De dames konden deze week niet ot winst komen, de heren daarentegen stelden hiertegenover vijf overwinnin gen en een gelijk spel. Het eerste herenteam had als tegen stander het sterke Vios 2. De Olympia- nen *gaven de eerste twee sets geen kans weg. De derde set werd wel door Vios gewonnen, maar in de vierde set tconden de Soester heren zich weer duidelijk de sterksten en wonnen de wedstrijd met 3-1. Het tweede herenteam trad twee maal aan. Tegen concurrent Wilhelmina I werd gelijk gespeeld 2-2, maar tegen S.S.S. speelden de Olympianen een goe de partij en wonnen verdiend met 3-0. Ook het derde herenteam speelde twee maal en behaalde de volle winst. Na een wat aarzelend begin gaat dit team in de competitie steeds beter spe len en vormt daardoor een bedreiging voor het vierde team van Olympia, dat momenteel leidt in de derde klasse. Het vierde herenteam tenslotte won met 3-0 van P.S.V.A. Het eerste damesteam trad aan tegen Siotermeer en verloor na een goed be gin met 3-1. Het tweede damesteam had het moeilijk tegen lijstaanvoerder V.V.A. 1 en verloor met 3-0. Het derde damesteam kon niet tot winst komen tegen S.V.V. 2 en verloor met 3-0. Het programma voor deze week luidt Dinsdag 2i.00 uur, Boemerang 2dames 1. Donderdag 7.00 uur, dames 3S.V.V. 3. 7.45 uur, Heren 2Vios 3, DERTIGJARIG BESTAAN CRESCENDO. In de gezellig versierde zaal van 't Lud gardisgebouw heeft de r.k. gymnastiek vereniging Crescendo het dertig jarig bestaan gevierd. Hiervoor was een gro te belangstelling van leden, oud-leden, ereleden en andere genodigden. Met stevige roffels opende de drum band van Crescendo deze avond. Voor zitter M. Smit dankte ieder voor zijn aanwezigheid en sprak de wens uit dat Crescendo nog vele jubilea zal mogen vieren. Door middel van een bandrecor der richtte de zieke organisator van deze avond, Fred Engberink het woord lot de aanwezigen. Omdat hij op dok tersadvies deze avond niet mocht lei den werd zijn taak overgenomen door de heren M. Smit en K. v. d. Dijssel. Het motto van deze avond was „door de leden, voor de leden". Trouw aan dit motto voerden de leden van Crescendo sketches op, werd de akkordeon vaar dig bespeeld, de politiek over de hekel gehaald en het grootste succes was een uit leden samengesteld bandje dat po pulaire liedjes ten gehore bracht. Een jeugdige zanger imiteerde met veel flair het idool Cliff Richard en andere sterren. De goochelaar - geen lid van Crescendo - was niet zo'n daverend succes, maar wel het bandje dat na de pauze weer optrad. Een levensechte Vmce Taylor smeet zijn schreeuwende klanken tussen de toeschouwers en kronkelde daarbij op de meest vreemd soortige manier. Hij bracht hiermee het jeugdige publiek tot groot enthou siasme. Met zijn optreden eindigde dit geslaagde cabaretprogramma. De heren Van de Bremer en De Rond, dertig jaar lid van de dertigjarige ver eniging werden hierna gehuldigd door de heer K. v. d. Dijssel. Zij ontvingen het medaillon van verdienste. Deze gezellige feestviering in besloten kring eindigde met dansen onder lei ding van de heer De Rond waarbij de muziek verzorgd werd door een dixie- land-band. SHOT-TOURNOOI. Shot heeft in gebouw Ludgardis het jaarlijkse onderlinge tournooi gehouden. Er was veel belangstelling en ook veel spanning. Het was een handicaptour- nooi, waarbij punten voorgegeven moes ten worden door hen die in een hogere klasse speelden en dit was vier punten per klasse. Hierdoor kon de jongste seniorspeler A. Bolhuis winnen. Bij de seniores namen 23 spelers deel en bij de juniores 8. Voor de meeste spelers was de handicap te zwaar. Tot in de halve finale seniores wisten E. Wijers (le klasse), J. van Laar (4e klasse), A. Bolhuis (4e klasse) en P. [Jff (4e klasse) door te dringen. Wijers speelde tegen Van Laar, waarbij van Laar 12 punten per game voorkreeg. Dit was voor Wijers een te zware op gave. Van Laar won met 21-10, 21-18. A. Bolhuis wist te winnen van P. IJff met 21-13 en 21-11. Wijers speelde te gen IJff om de derde plaats en Wijers won met 21-16 en 21-17. In de finale moest J. van Laar het onderspit del ven tegen de jeugdige Bolhuis met 11-21, 21-19 en 18-21. Hierdoor werd Bolhuis clubkampioen 1962 en kwam hij in het bezit van de verenigings wissel beker. Bij de juniores wist A. Schrijvers in de finale H. Postuma te verslaan met 17-21, 21-16 en 21-12, waardoor Schrijvers en Bolhuis aan het einde van dit geslaagde tournooi uit handen van voorzitter K. Wiss de prijzen ontvingen. FILMAVOND K.A.V. De afdeling Soest van de K.A.V. kwam bijeen in het St. Josephgebouw, waar een filmavond gegeven werd. Na het welkomstwoord door de presidente, mevr, P. C. Koppen werden enige ko mische films gedraaid en daarna „Het lied van de rots", waarin de genezing van een invalide jongen het middel punt was. Het leek aanvankelijk alsof hij tevergeefs voor genezing naar Lour- des gegaan was, maar na zijn thuis komst voltrok zich het wonder dat hem genas. Op 4 januari zal de volgende bijeen komst gehouden worden. Dan wordt voorlichting over pluimvee gegeven. VOOR KERSTMIS. De landbouwer R. V. v. d. B. deelde de politie mee dat er vier kalkoenen ge stolen zijn uit een hok op zijn erf in Ie Birkstraat. Het hok was niet afgeslo ten. De dieren zijn samen 80,waard. In de loop der geschiedenis zijn bescha vingen gekomen en gegaan. Niet ten onrechte zijn pessimisten dan ook van mening dat het nu wel eens de tijd van de beschaving waarin wij leven kon zijn te verdwijnen. Dertig jaar geleden begon een war hoofd aan de strijd tegen deze bescha ving en met trots noemde hij zich zelf en zijn volgelingen barbaren. Wat dit betekende hebben de vernieti gingskampen gedurende de tweede we- leldoorlog bewezen. Gelukkig werden deze barbaren vernie tigd en het is verheugend dat Duitsers bezig zijn landgenoten op te sporen, die zich tijdens de barbarenheerschap- pij als super-barbaren gedragen hebben. Nieuwe barbaren dienen zich aan. Zij liepen landen onder de voet en smeten met schoenen in vergaderingen van mensen die het goed met de wereld meenden. Langzamerhand begon het tot de wereld door te dringen hoe gevaar lijk deze barbaren zijn, maar met de eenheid in de landen die zich tegen deze belagers van onze beschaving te weer moeten stellen is het maar droevig gesteld. Oud gewipt, Burger gewipt, Bruin Slot gewipt en er zijn steeds minder mensen die zich beschikbaar willen stellen voor de publieke zaak, want elders is meer te verdienen. Verdeeldheid in ons land, verdeeldheid in Duitsland, verdeeldheid in Frankrijk en dat allemaal ten gunste van de bar baren, die volgens de pessimisten onze beschaving het lot zullen doen onder gaan dat al zovele beschavingen bescho ren was, de ondergang. Soms zou je werkelijk denken dat ze gelijk hebben als je de zinloze verdeeld heid in zoveel landen van de vrije we reld ziet. UITBREIDINGSPLAN „RUBENS LAAN". De burgemeester van Soest brengt ter algemene kennis dat, ter voldoening aan artikel 37 van de Woningwet, vanaf 19 december 1962 gedurende vier weken tei gemeentesecretarie ter inzage ligt het partieel uitbreidingsplan „Rubens laan regelende de bestemming van gronden gelegen ten zuiden van de Ru benslaan. Gedurende een termijn van vier weken kunnen de belanghebbenden bezwaren indienen bij de gemeenteraad. Soest, 18 december 1962. WIJZIGING BOUWVERORDENING. Burgemeester en wethouders van Soest delen mede dat het raadsbesluit d.d. 17 oktober 1962, afd. I, nr. 1445, tot wij ziging van de Bouwverordening i.v.m. het treffen van bouwkundige voorzie ningen voor het aanbrengen van P.T.T. geleidingen en inbouwdozen tijdens de bouw, gedurende drie maanden ter ge meentesecretarie, afd. I, voor een ieder ter inzage ligt. Scest, 18 december 1962. DRANKWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 11 december 1962 bij hen is ingekomen een verzoek van Toni Boltini, wonende tc Soesterberg, Amersfoortsestraat 78b, om een verlof A voor de Café-Restau rant-Camping van het perceel gelegen aan de Amersfoortsestraat 78b, Binnen twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking kunnen tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij hun college worden inge diend. Soest, 18 december 1962. GEMEENTESECRETARIE EN KANTOOR GESLOTEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat de gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeenteontvanger, de hulpsecretarie te Soesterberg en de kantoren van de tak ken van dienst op maandag, 24 decem ber en maandag 31 december a.s., de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zijn. De ambtenaar van de burgelij ke stand zal op maandag, 24 december en maan dag 31 december a.s., van 9.00-10.00 uur, voor gevallen, welke geen uitstel kunnen lijden, zitting houden (ingang aan de achterzijde van het gemeente huis). Voor spoedgevallen betreffende de gas- voorziening kan men zich op genoemde dagen telefonisch richten tot het gas bedrijf (telef.nr. 2793) of de chef-fitter ftelef.nr. 3929). ttidien telefonisch geen gehoor wordt verkregen dient een briefje in de brie venbus van het gasbedrijf te worden gedeponeerd. Tevens wordt bekend gemaakt dat op die dagen geen as en vuilnis door de gemeentelijke reinigingsdienst zal wor- len opgehaald. Soest, 18 december 1962.

Soester Courant | 1962 | | pagina 1