OVERJARIGE LICHT BESCHADIGDE OF INGERUILDE sSchoemak&r voordelige januari-aanbieding J ■T V.W.D, TEGEN DE WEG OVER DE ENG. „DE WITTE POMPEN" Nederlanders blijven spaarzaam. Dinsdag 15 januari begint onze van enkele stuks Philips radio-apparaten Philips bandrecorders Philips gramofoons m. ingeb. versterker Philips Hi-Fi installaties Onderzettafels en gramofoontafels Koelkasten Stofzuigers en andere huish. app. SOESTERBERG Advertenties tot 2 uur. Krabbels van Knelis. Stramheid en Pijnen vallen van D al met Hrnschen. Vut KroBCien'» «es minerale neten legen Ae onisieerheU att ®w UmA Voor Auto- of Scooterrijles v. Weedestr. 72 - Soestdijk - tel, 2792 Dorpspl. 10a - Soesterberg - tel. 587 fP_ DERDE BLAD Tijdens de ledenvergadering van de afdeling Soest-Soesterberg der V.V.D. welke dinsdagavond in het Oranj" Hotel gehouden werd, is duidelijk ge bleken dat de fractieleden van deze partij en daarmee ongetwijfeld zeer vele leden, bezwaren hebben tegen een nieuwe weg over de Eng, wanneer dit een rijksweg zal worden die in de eerste plaats bedoeld is om delen van ons land te verbinden en niet gericht is op het verbinden van delen der ge meente. Uiteraard gelden de bezwaren voor een groot deel het feit dat waar schijnlijk tientallen huizen in Soest- dijk ten offer zullen vallen aan deze weg. Verontruste bewoners van huizen in de buurt van Nieuwerhoek woonden het deel van de vergadering bij dat aan de nieuwe weg over de Eng gewijd was om het standpunt van de V.V.D. te leren kennen en tot hun gerust stelling hoorde zij dat de V.VJ3.-frac tie zich niet neerlegt bij de plannen die de raad langzaam in de richting van een beslissing schijnen te dringen, terwijl men er heel goed van doordron gen is dat er nog helemaal geen be slissing genomen is, zodat het niet no dig is te doen alsof de weg beslist over de Eng moet komen. De vergadering werd geleid door voor zitter mr F. Raedt, die de aanwezigen in zijn openingswoord een voorspoedig 1963 toewenste. Hij deelde mee dat op zaterdag 12 januari de definitieve kan didatenlijst van de V.V.D. voor de twee de kamerverkiezingen samengesteld wordt tijdens een vergadering in Hil versum. De heren Raedt, De Bruin, Koopmans en v. d. Meer zullen deze vergadering als afgevaardigden van de afdeling bijwonen. Men ging akkoord met een kandidatenlijst van 30 per sonen, waarvan de eerste vijf plaatsen worden ingenomen door mr C. H. Toxo- peus, mevr. Stoffels-Van Haaften, Prof. Witteveen, mevr. Van Someren-Downer en de burgemeester van Wassenaar, mr. Geertsema. en daarmee ook de oorzaak van uw lijden en pijn. Het klinkt haast onge lofelijk, maar duizenden Rheumatiek- lijders in binnen- en buitenland kunnen U enthousiast bevestigen, hoe wél ze zich bevinden met de kleine dosis Kruschen iedere dag. De voorzitter deelde mee dat mevr. Van Someren-Downer op 22 april za) spreken voor de afdeling, waarna mevr. E. C. van Goor-Cleton de notu len van de vorige ledenvergadering las. Zij zal tijdens een vergadering, welke in maart gehouden zal worden, verslag over het jaar 1962 uitbrengen. Namens de kascommissie bracht de heer A. v. d. Meer een gunstig ver slag uit over het financieel beleid van- penningmeester J. K. de Bruin. Deze deelde in zijn financieel over zicht mee dat 1962 een duur jaar ge weest is door twee verkiezingen. Er is dan ook meer uitgegeven dan er binnenkwam, maar dit kon omdat er een ruim batig saldo was. De voorzitter bracht dank aan de pen ningmeester, die opgevolgd wordt door de heer Koopmans. In de nieuwe kas commissie werden de heren Van der Meer en Gaaf gekozen. Mevr. E. C. van Goor-Cleton en mr F. Raedt werden als bestuurslid her kozen, mevr. G. C. A. Alting-Ambro- sius volgt de heer S. Brugman op om dat deze Soest verlaat en de heer J. J. Ebbers uit Soesterberg werd in het be stuur opgenomen ten gerieve van de Soesterbergse leden. ongerustheid, omdat de raad bij stuk jes en beetjes door het college van B. en W. steeds meer gedrongen wordt maar dit tracé over de Eng. Daarom zijn er dan ook vragen aan het col lege van B. en W. gesteld, die slechts ten dele bevredigend beantwoord zijn. Dr. D. J. P. Oranje sprak over de moeilijkheden die deze weg met zich meebrengt als zij ooit over de Eng komt, wat nog helemaal niet zeker is. Er is inderdaad reden tot verontrus ting en deze kan tendele weggeno men worden als alles in openbaarheid behandeld wordt. Het is begrijpelijk dat de Eng een brede weg moet heb ben als verbinding tussen delen van Soest, maar het is niet nodig dat dit een weg wordt die delen van het land verbindt en Soest in twee delen scheidt. Over deze weg zouden we als gemeente niets te zeggen hebben want het zou een rijksweg zijn. Als de gemeente besluit dat de nieuwe rijksweg over de Eng komt dan zal dat een fataal besluit zijn. Gelukkig is er echter nog niets besloten. Langdurig werd hierna over de be zwaren van een rijksweg over de Eng en de mogelijkheden van andere we gen gediscussieerd. gaat U natuurlijk naar Volledige rijuren (60 min.) Tweemaal per week gratis theorie. All-risk verzekerd. Prijzen voor Auto 6,50 p.u., voor Scooter 5,50 p.u. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Na 1958 is ons land in razend tempo de top van de gunstige conjunctuur gaan beklimmen. Thans zijn we in Nederland over deze top heen. Er be staat momenteel een toenemende druk op de prijzen, de investeringen nemen af, het algemeen klimaat wordt ook 'n verband met de buitenlandse con currentie vinniger. Ons land heeft ontegenzeggelijk in de industriële ontwikkeling binnen het raam van de Europese Economische Gemeenschap een flink aandeel ge- bad. Sinds 1958 is onze industriële produktie met liefst 30 °/o vooruitge gaan, de totale buitenlandse handel met 39 die thans voor nagenoeg 50 betrekking heeft op de E.E.G.- partners. Voor geen gering deel is deze econo mische expansie te danken aan de vele en omvangrijke investeringen bij io industriële ondernemingen, waartoe dc ruime winsten en de eveneens door gaans ruime kapitaalsmarkt hen in staat stelden. Na de expansie van de laatste jaren is echter reeds in 1961 een ook nu nog voortdurende vertragingsproces inge treden. De industriële produktie, die in 1960 nog een stijging van 8 en in 1961 van 4 vertoonde, is in het af gelopen jaar in mindere mate geste gen. De buitenlandse afzet stijgt echter veel minder snel dan die in het binnen land. De hogere lonen doen ook de consumptieve bestedingen in ons land nog steeds toenemen. De vraag rijst echter wanneer er een behoeftever- sadiging zal gaan intreden. Hierover verschillen de meningen van de deskundigen. Sommigen menen dat die behoefte-verzadiging zeker zal in treden, anderen poneren dat de re clame die steeds geraffineerder wordt, onveranderd nieuwe behoefte zal wek ken en dus de binnenlandse koop kracht op hetzelfde peil zal blijven. Gelukkig gaat de toenemende behoefte bevrediging niet ten koste van de be sparingen. In sommige gezinnen zal men zijn geld ongetwijfeld tot de laatste cent uitgeven, doch van een overspan nen behoeftebevrediging kan toch zeker niet gesproken worden. De spaartegoe den bij de spaarbanken zijn bijvoor beeld het afgelopen jaar weer aan zienlijk gestegen en ook in de loop van 1962 opnieuw toegenomen. Hoewel onze economie in 1963 voor menige krachtproef zal worden gesteld, zijn de perspectieven toch niet ongun stig. Belangrijk is hierbij vooral dat de conjunctuursontwikkeling in de om liggende landen weer een industriële opleving vermelden, nadat in het bij zonder in west-Duitsland het er een tijdlang wel even heel somber had uitgezien. De drie V.V.D.-raadsleden hielden een inleiding tot de besprekingen over de nieuwe rijksweg. Dokter Brouwer wees erop dat het helemaal nog niet vast staat dat deze weg over de Eng zal komen al wil men wel eens deze indruk wekken. De V.V.D. heeft dan ook be zwaren tegen de procedure van B. en W. Dit college doet vaak alsof er al een beslissing genomen is. Vragen van raadsleden zijn in de commissie van openbare werken besproken en dit is ongebruikelijk als deze vragen reeds door B, en W. beantwoord zijn. Deze vragen betroffen de nieuwe weg over de Eng. De heer J. K. de Bruin wees op het streekplan Utrechtse Heuvelrug, waar op het wegtracé over de Eng niet voorkomt. Wel de weg door de pol der, waartegen door de Soester agra riërs geprotesteerd is. Door de ge meente is aan Provinciale Staten ge- vraagt' het wegtracé over de Eng ■op te nemen en Gedeputeerde Staten hebben geantwoord dat alle bewoners van Soest die betrokken kunnen zijn bij de aanleg van een rijksweg over de Eng aangeschreven moesten wor den. Dat is gebeurd. Terecht is er SCHAATSWEDSTRIJDEN. Het ligt in de bedoeling zaterdagmid dag op de Peter's Baan schaatswed strijden om het kampioenschap van Soest te laten houden. Om twee uur beginnen deze wedstrijden voor senio res van 18 jaar en ouder. Er wordt 15 km gereden. Ook niet-Soesters kunnen deelnemen, maar dan buiten mededin ging wat het kampioenschap van Soest betreft. DE HONGERIGE DIEREN. Ongetwijfeld zullen velen aan de hon gerende dieren denken in deze barre wintertijd, maar er is gebleken dat de meeste inwoners van Soest niet ver der komen dan het voeren van de vo gels. Aan het verzoek voedsel voor de hongerende dieren in de bossen bij de politie te brengen is dan ook door weinigen gevolg gegeven. Gelukkig heb ben Soester bakkers hieraan wel vol daan en zij hebben reeds vele tiental len broden ter beschikking gesteld, zo dat de leden van het Soester politie korps en de Dierenbescherming de die ren in de bossen rond Soest verzorgen kunnen. Dit doen zij dan ook, als is het niet altijd even gemakkelijk. Zo zijn de reeën in de bossen van Soest- Zuid bijzonder schuwe dieren, die wei nig moesten hebben van het hooi dat ALLE APPARATEN WORDEN ONDER VOLLEDIGE GARANTIE GELEVERD. VERKOOP VANAF DINSDAG 15 JANUARI, 9 UUR V.M. voor hen neergelegd was, omdat ze blijkbaar alles wantrouwen wat in handen van mensen geweest is. Per dag worden ongeveer 70 broden, zaden en vetbollen ter beschikking ge steld van de hongerende dieren. Bakkers maken zich hierbij verdienstelijk, maar ook de militairen in Soestduinen, die van etensresten de ballen maken die de dieren zo goed gebruiken kunnen. Een bijzondere taak heeft het perso neel van de rioolwaterzuiveringsinstal latie aan de Maatweg vrijwillig op zich genomen. Daar worden ieder dag ga ten in het ijs gehakt om een kolonie van acht blauwe reigers in leven te houden. INENTING HONDEN EN KATTEN. De laatste gelegenheid voor inenting van honden en katten tegen honds dolheid is op maandag, 14 januari, van 19.00 uur tot 20.00 uur, voor honden en van 20.00 uur tot 21.00 uur voor katten, in het gebouw Gasbedrijf, Lan ge Brinkweg. COMPETITIESTANDEN BILJARTEN. Klasse B Klasse C 1. Poedel 1 10 Verg. W. 1 10 K.O.T. 1 Verg. W. Ons Gen. Princ. 1 Verg. W. K.W.S. 1 10 3 10 1 10 9 2 10 9 55-14 38-28 37-26 37-29 37-30 27-31 21-42 19-36 Klasse C O.d.L. 1 Oranj eb. 1 Zomerl. 1 Soest.kw. 1 Centr. 1 Ld. kw. 1 V.V.V. 1 Zomerl. 2 8 40-13 9 35-26 8 33-20 9 31-27 9 29-28 8 27-25 8 22-29 9 21-36 Klasse C 2. K.W.S. 2 11 Ld.kw. 2 11 Poedel 2 11 Soes.kw. 3 11 V.V.V. 2 11 Soestd. 1 11 Oranjeb. 2 11 Princ. 2 11 Centr. 2 11 Soes.kw. 2 11 74-24 58-37 57-37 54-38 52-43 47-46 44-49 43-49 36-55 31-60 Klasse C 3. Soestd. 2 11 L. kw. 3 11 K.O.T. 2 11 O.d.L. 2 10 V.V.V. 3 11 Sportl. 1 11 Zomerl. 3 9 Soest.kw. 4 10 Verg. W. 4 9 Magneet 1 11 71-24 64-34 55-44 54-33 48-45 42-56 38-36 33-49 32-44 32-59 Klasse Princ. Poedel Zomerl Soestd. Vr.sch. Centr. V.V.V. Poedel L. kw. K.O.T. Ruimz. C 4a. 3 10 65-24 10 59-30 10 53-33 10 51-33 10 51-35 10 51-36 10 44-42 9 39-36 10 29-54 0 25-48 10 17-64 4 4 3 1 3 4 3 4 3 1 Klasse C 4b. Leus.kw. 5 11 72-26 Poedel 5 10 70-20 Vr.sch. 2 9 57-23 Poedel 6 11 56-39 Princ. 5 11 52-41 Soest.kw. 5 11 42-52 Magneet 2 1141-50 Ruimz. 2 10 37-46 K.W.S. 3 11 34-56 K.O.T. 4 11 33-58 Princ. 4 11 29-60 N.C.V.B. De afdeling Soestdijk van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergadert dinsdag 15 jan. 's avonds 7.45 uur. in zaal Emmakerk. Spreker is dr D. W. Veldkamp van Hil versum met het onderwerp„Morgen is het zondag". GEEN OUDERAVOND PADVINDERS. Door plotselinge ziekte van een mede werker aan de ouderavond van de Hopman Masselmangroep, welke he denavond in gebouw De Rank zou worden gehouden, moet deze bijeen komst uitgesteld worden tot maart. De juiste datum zal nog bekend ge maakt worden. MEDISCHE DIENST. Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 03402-4555, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas, Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Heide. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6. tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brand te Den Dolder. N.C.V.B. De afdeling Soesterberg van Ned. Chr. Vrouwenbond houdt op maandag 14 januari a.s., des avonds 8 uur, in het Hervormd Wijkgebouw aan de Lt. Koppenlaan haar jaarvergadering. DEMONSTRATIE P.U.E.M. Maandag 14 en dinsdag 15 januari a.s. geeft de P.U.E.M. kook- en bakdemon- straties op het Dorpsplein tegenover het postkantoor. Voorts zal de komische film „Volg die vrouw" worden ver toond en een kopje thee of koffie wor den aangeboden. Middagdemonstratie aanvang half drie, avonddemonstratie half acht. Buiten de demonstratie-uren de gehele dag open voor bezichtiging en alle gewenste voorlichting. Toegangsbewijzen voor een demonstra tie vanaf 10 uur v.m. KERSTBOOMVERBRANDING. Onder auspiciën van de buurtvereni ging „Oranje" werden maandagavond op het open terrein aan de Prof. Lo- rentzlaan de kerstbomen weer ver brand. Er was weer heel wat materiaal aangesleept, waaruit blijkt dat deze centrale verbranding haar nut heeft. Het voorkomt het op eigen gelegen heid verbranden van bomen of het de poneren van het materiaal langs de we gen. Er was weer veel belangstelling voor deze vuurzee, die door de voor zitter van de Oranje-vereniging, de heer Wesselkamp was aangetoken. De politie waakte ervoor dat de belang stellenden niet te dicht bij het vuur kwamen. De vrijwillige brandweer van Soesterberg was steeds paraat en ver richtte de nablussing. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 11 JANUARI 1963. Advertenties voor het dinsdagnummer worden aangenomen tot maandagmiddag 2 nar en voor het nummer van vrijdag tot donderdagmiddag 2 aur. aAs je 't ming vraogt dan mog zeige dak r denk datter nog heul k wat affeknokt mot worre in de raod eer dat wullie an 'n twee- i de rieksweg deur Soest toebinne. De burgemeister en de wethouwers, 't col- lezie van B. en W. zo- gezeid, die zeige da wullie die weg op de Eng neudig hebbe en netuurlek schreeuwen de minse in de buurt van Nieuwerhoek moord en braand, waant die zitte in d'r rats veur d'rluu huuze. Zou ikke ok doen. Dan binne d'r nog hoope minse die zeige, laote wullie mit die weg de pol der ingaon, daor staon haost gin huu ze en die boere motte d'rluu koeje maor op zolder zette. As dat beurt dan schreeuwen die boere netuurlek moord en braand en geliek hebbe zul- lie. Jonges, jonges da wor knokke. De burgemeester en de wethouwers hebbe 'n verhaol laote schrieve as 'n boek zo dik en daorin staot da wul lie 'n tweede rieksweg op de Eng motte hebbe. Dan komp jan en alleman uut 't heu- le laand dwars deur Soest en die zei ge dan, kom laok hier us 'n pakkie si- grette koope of 'n stukkie bikke. Maor ut ken netuurlek ok weeze da zullie mit tweehongderd kilometer per uur deurrieje. De burregemeister en de wethouwers zeige ok datte Vredehofstraot dicht mot as die weg deur de polder d'r komp en de Peter van de Breemerweg messchien ok en de Stadhouwerslaan 1 messchien ok. Das netuurlek niet zo best. Maor ikke wil wel us weete watter I gaot beure mit, laowe zeige, de Berg- straot en de Waldeck Pyrmontlaon as die weg naor de Eng d'r komp en die aandere laone, die zo'n bietje alle- gaor naor prinse en prinsesse hiete. Die kenne ut netuurlek wel schudde as die weg over de Eng d'r komp. 1 Afwachte maor en laote knokke.

Soester Courant | 1963 | | pagina 9