f300 beloni winkeljuffrouw. SOESTERBERG Reporter, een lekker baantje. Welke dag hebben BEZITTINGEN DER ORANJE'S. SMIT's Leesbibliotheek herinneringskruisen Uitge\l HO Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 Nd Fotografil Secretar* exportafl PlaatsveJ Telefonie Mede\ver| verkoopa Medewerl organisel Medewerl Vrl. adr voor de TOCH VOETBAL. Het eerste en tweede team van S.E.C. hebben een oefenwedstrijd gespeeld, die in een gelijk spel geëindigd is. Kaarters van S.E.C. zullen vrijdag avond 18 januari in hotel Bos en Duin de tweede ronde van de klaver jas wed strijd tegen B.D.C. spelen. CURSUSSEN GEZINSVOORLICHTING. Belangstellenden verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer, waarin nieuwe cursussen worden aangekondigd welke door de Stichting voor huishou delijke en gezinsvoorlichting worden gehouden. VROUWENGROEP HUMANISTISCH VERBOND. De heer P. A. Pols te Amersfoort, amb tenaar van de geestelijke verzorging in de inrichtingen van justitie, spreekt vrijdagmiddag in het Anna Paulowna- huis over „Bedreigde kinderen". Men zie de advertentie in dit blad. RECTIFICATIE. In de advertentie van Schoenhandel Van Dam, in ons blad van vrijdag j.1. stonden Basketballschoenen vermeld voor ƒ2.25. Dit moest zijn 2.95. zoekt wegens uitbreiding Prettig, schoon en afwisselend werk. Sollicitaties tusssen 6 en 7 uur n.m. bij SMIT'S SIGARENMAGAZIJN Steenhoffstraat 15A - Telef. 2761 ALGEMENE BEJAARDENSOCIËTEIT. De algemene bejaardensociëteit komt donderdag, 17 januari, des middags om 3 uur, weer bijeen in het Herv. club gebouw aan de Buys Ballotlaan. De bekende schrijver Ooms komt dan voor de bejaarden iets vertellen uit zijn eigen werk. Alle bejaarden zijn weer welkom. TWEEDE RECEPTIE. Op initiatief van de heer T. W. C. Nout van het service-station Vlieg dorp werd in restaurant ,,'t Zwaantje" nog een receptie gehouden om afscheid te nemen van de oud-kantonnier W. van den Brink. Van deze gelegenheid werd door tal van middenstanders en particulieren gebruik gemaakt. Nadat hem een enveloppe met inhoud was aangeboden, werd de heer v. d. Brink namens de firma Nout toege sproken door de procuratiehouder, de heer Bremer, die hem hulde bracht voor zijn grote plichtsbetrachting bij het vervullen van zijn taak aan de grote verkeersweg. UITGEREIKT. Gistermorgen zijn op de vliegbasis Soesterberg aan 81 militairen van de luchtmacht herinneringskruisen uitge reikt omdat zij in Nieuw Guinea dienst gedaan hebben. Aan vijf militairen werd het kruis met de gesp uitgereikt om dat zij deelgenomen hebben aan acties. Het waren majoor T. H. Hassing, de sergeants E. W. van Soest, P. C. Voet en J. K. Vos en de soldaat E. R. Guds. Het herinneringskruis is bestemd voor hen die langer dan drie maanden in Nieuw-Guinea geweest zijn. Kolonel F. E. Broers, commandant van de vliegbasis, reikte de kruisen uit. Hij wees op de vele moeilijkheden, die het leger in Nieuw-Guinea had moeten overwinnen. In Nederland is men trots op de soldaten die in Nieuw-Guinea hun plicht deden. Het kruis is gehecht op een groen lint en heeft een ster met als randschrift Nederland-Nieuw-Guinea. Ook bevindt zich een gekroonde leeuw op het kruis. SKK «Éi**» De conditie van soldaten onder buitengewone ruimteomstandigheden wordt getest in de z.g. arctische kamer van liet Amerikaanse Legerrcsearcli instituut te Natlck (Mass.). In de arctische kamer kunnen temperaturen van 20 tot 50 graden -0 celsius worden opgewekt en windsnelheden van 65 kni. De „proefkonijnen" hebben zich vrijwillig voor dit koude en winderige werkje laten strikken. Overzicht van de proefkamer met controlekamer. JOOP VAN ZIJL OORZAAK VAN NIEUW SPEL IN NEDERLAND. In de prachtige foyer van de A.V.RO.- studio's trof ik Joop van Zijl, één van Nederlands jongste radio-reporters. We kennen hem wel heel goed uit het programma „Groeten uit Nieuw Gui nea", dat hij geregeld zo prettig voor de televisie bracht. Vele ouders van de jongens die naar Nieuw-Guinea gezon den waren zijn Joop dan ook erg dank baar voor dit programma. Ik heb mijn licht eens opgestoken bij Joop. En ik heb er nog wat van geleerd ook, want ik kwam tot de ontdekking dat een interviewer voor de krant ver schilt bij een interwievrer voor radio of t.v. Hoor maar wat Joop allemaal zegt Reporters wel en wee voor radio en t.v. „Joop, vertel eens, bestaat er een op leiding voor reporter bij radio of t.v. „Nee, helaas nietEr is ook niet be paald een speciale opleiding voor nodig. Natuurlijk wordt er verlangd dat je een middelbare schoolopleiding hebt geno ten, maar een eerste vereiste is het niet. Verder zijn belangrijke punten een goede stem - presentatievermogen - geen sjofele indruk maken - gevoel voor humor - mensenkennis en acteer talent. Waarom acteren, zul je je wel afvra gen. Sommige programma's worden na melijk van te voren geoefend - dit komt vooral voor bij de televisie. Tot in de treure toe heb je de vragen al gesteld aan de persoon die om de een of an dere reden belangrijk is en tot in de treure toe heeft hij deze beantwoord, 's Avonds volgt dan de rechtstreekse uitzending en daar zit je dan met een gezicht alsof je de man nog nooit eer der gezien hebt. Voor degene die geïn terviewd wordt, is het niet zo moei lijk als voor degene die interviewen moet. Deze moet namelijk net doen of hij de antwoorden heel interessant vindt en moet met geveinsde aandacht luisteren. En dat valt niet mee Fantastisch beroep. „Het is het beste om van de grond af aan te beginnen. Je kan het dan zelfs tot directeur brengen. Siebe van der Zee is ook van onderaf begonnen Joop van Zijl vertelde ook dat het be roep reporter niet is weggelegd voor jongelui. Bijvoorbeeld tieners en twen- ners. Meestal zijn het dertigers. Hij zelf was echter een uitzondering, maar dat was puur geluk, zegt hij. Op 21-jarige leeftijd was hij reporter in Nieuw-Guinea, in de jaren '56-'59 werd hij weer naar Nieuw-Guinea ge zonden en vorig jaar waarschijnlijk voor de laatste maal voor een periode van 2Va maand. „Aan deze baan zijn vele voordelen verbonden", vertelt Joop van Zijl ver der. „Je leert een hele hoop en je ziet nog eens wat, verder kom je over al, het is bijzonder afwisselend en ik geloof niet, dat ik nog aan een kan toorbaan zou kunnen wennen. De nadelen zijnje bet altijd in de weer, je zou haast zeggen „24 uur in dienst". Je moet alles doen wat je opgegeven wordt. Ik moest bijvoor beeld een reportage nemen van een ramp in Friesland, waar een vlieg tuig op een boerderij neerstortte. Och, dat was niets voor mij. En met de moed der wanhoop trok ik er met enige medewerkers heen. Toen ik was ge arriveerd en de mensen zag huilen, dacht ik Ik ben hier niet op mijn plaats, wat doe ik hier eigenlijk. Enfin ik heb mijn boeltje gepakt en ben weer naar Hilversum vertrokken, zonder verslag." Met de mond vol tanden. Je moet er vooral op letten dat de mensen blijven praten tijdens een in terview. Het mag natuurlijk niet zo zijn, dat men plotseling allebei met de mond vol tanden staat. Nou denkt u misschien dat door al de ze belangrijke vereisten de reporter goed betaald wordt. Helaas is dat niet zo. Maar Joop vindt dit niet erg. „Ik heb liever een leuke baan met een normaal salaris dan een saaie met een hoog salaris." Ferme jongens, stoere knapen. Joop van Zijl schijnt bij de jeugd wel bijzonder in de smaak te vallen. Er is namelijk in Nederland een nieuw spel in omloop en dat is Joop van Zijltje. Een meisje vertelde Joop dat zij en an dere kinderen altijd Joop van Zijltje speelden. „Ik vroeg natuurlijk nieuws gierig wat dat wel te betekenen had." vertelt Joop verder. „Ja, zei ze, een van de kinderen heeft dan een oud blikje van schoensmeer of dergelijke voor de mond, dat moet de microfoon voorstellen en stelt de andere kinderen vragen, die zij dan moeten beantwoorden. Dat spelen ze naar aanleiding van het programma „Groeten uit Nieuw-Guinea". „Hoe waren de jongens in Nieuw- Guinea vroeg ik. „O, die waren erg verschillend. Je had dc stoere knapen, dat stelt niets voor, hoor, want die waren net zo goed o zo klein en dan had je de stille jongens die zich niet konden aanpassen en blij waren wanneer ze weer eens in Neder land een zakje patat konden eten. Er werden er dan een paar uitgekozen om in aanmerking te komen voor de groeten uit Nieuw-Gumea. O, je moest ze horen, de een na de ander zou wel eens even zijn bekkie voor dat ding open doen en ze zouden wel eens ver tellen hoe ze daar moesten kreperen en dat ze helemaal niet tevreden wa ren en al die dingen meer. En wanneer „dat ding" dan voor hun mond werd geplaatst, dan stotterden ze en moest ik ze af en toe een por geven. Dan wisten ze opeens niets te zeggen om dat het hun te machtig werd. Je had jongens die tranen in hun ogen kregen wanneer ze het over hun aardbeien tuintje hadden of over Mollie, de hond." Het was een van de prettigste opdrach ten voor Joop van Zijl, hij heeft ook dankbare brieven gehad van ouders, verloofden, vrouwen enz. Hoge pieten en hele bomen. Joop en Wil Simon (Joop's collega) hadden een zware taak in Nieuw- Guinea. Hier in Nederland zijn 5 man nodig voor reportages, daar moesten ze alles met z'n tweeën versieren en ze sjouwden met alles op en neer in die brandende zon. Joop heeft de pers chef van Kennedy reeds geïnterviewd, de mihister van buitenlandse zaken van Denemarken, minister Toxopeus en ve le andere bekende grootheden. We spraken over radio en televisie, maar ik had nog een vraag „Joop, je hebt nrgal te maken met de jeugd, hoe is deze nou als je een reportage buiten maakt, is ze lastig „O nee, helemaal niet, ik ben dol de jeugd van een jaar of 10, 12, 14. Ik zat eens in Harderwijk in een res taurant voor een reportage, het was een rechtstreekse uitzending. De jeugd in Harderwijk hoorde het door de ra dio en ging op zoekj waar ik wel zou zitten. En ze vonden me. Een hele drom stormde op me af eri hele bomen wer den er tegen me opgezet. En o, wat is die jeugd nieuwsgierig, de gekste vra gen worden er gestald." tóe. eSMSr /e Het gebeurde in een kleine plaats, dus beslist niet in Soest, want Soest is een middelgrote gemeente. Het ge beurde enige jaren geleden, dus mo gelijk weet u er van, maar als u er niet van op de hoogte bent dan is het be slist wel aardig te weten wat daar in het begin van januari gebeurde. De burgemeester van die kleine plaats stond op het punt het raadhuis te ver laten en buiten wachtte zijn auto. Op weg daarheen werd hij aangeklampt door een meneer die beweerde Duik- boom te heten. Met een vlotheid om secondenwijzers bij miljoenen te ver kopen bepleitte hij bij de burgerva der in snel tempo het aanschaffen van een prachtige kalender en desnoods meer dan één. En dat voor de belachelijke som van een knaak per stuk. Ja, ja, zei de burgemeester, maar me neer Duikboom moest hem verontschul digen, want hij was zeer gepresseerd en kalenders had hij bij de vleet. Meneer Duikboom gonsde echter opgewekt door en hij begeleide de magistraat naar zijn auto. Deze stuitte de woordenvloed door Duikboom bij zonder hartelijk de hand te schudden en hem het allerbeste te wensen. Met zijn kalender en zo maar in het alge meen. Toen de burgemeester weggereden was stapte Duikboom resoluut op het raad huis af, ging naar binnen en vertelde de bode dat de burgemeester hem ge machtigd had op iedere afdeling een kalender te slijten. Dat kon wel klop pen dacht de bode, want hij had zelf TE KOOP Noren met schoen, maat 40, f 25,-. Lange leren damesjas, m. 44, f30,-. Schoutenkamp weg 145. Bijverdienste aangeboden voor THUISWERK, be staande uit wikkelwerk van kleine motoren en dergelijke. Goede belo ning. Br. onder letter E 17 bur. S.Crt. Mevr. Schneider. Bosstr. 33, vraagt nette WERK STER. Wij vragen HANDIGE JONGENS voor montage werkzaamheden in onze afdeling lampenfabricage. Goed loon, afwisselend werk, goede vooruitzich ten. Sollicitaties dagelijks van 9-18 uur Artimeta, Braamweg 43, tel. 3008 en 4617. Nette handige JONGENS voor wikkel- en monta gewerkzaamheden gevr. Goed loon. Prettige werk kring. Aanmelden 's mid dags tussen 5 en 6 uur. „Electrodienst", Joh. v. d. Hulst, St. Jorisstraat 17, A'loort, tel. 03490-17100. Gevr. HULP voor buish. werk in dagdienst, van 9-5 uur. Avondhulp gevr. voor hulp bij maaltijden en koffie schenken, van 5-9 uur 's avonds. Aanm. bij Zr van Cappelleveen, Huize „Zuidereng", Eigen domweg 98. Wij vragen voor ons ma gazijn een ACCURATE MEDEWERKER voor voorraad- en magazijn administratie. Leeftijd 18 tot ca. 22 jaar. Goede vooruitzichten. Sollicita ties Artimeta, Braamweg 43. Soest, telef. 3008 en 4617. Industriële Handelsonder neming vraagt een be schaafde JONGEDAME voor eenvoudige kantoor- werkzaamheden. Steno is niet vereist, enige jaren Mulo-opleiding en enige ervaring in typen ge wenst. Br. onder letter R 30 bur. S.Crt. Te koop prima BANJO, luxe uitv., f40,-. Ookruil- baar tegen goede kunst schaatsen m. witte schoe nen. Te bevr. Steenhoff straat 60, tel. 3889. Gevraagd een MEISJE of werkster voor. 3 ochten den per week. Tel. 2277. Heer, b.b.h.h., zoekt ge stoffeerde of gemeub. ZIT-SLAAPKAMER, even tueel met warme maal tijd. Omg. Soestdijk. Te lefoon 02954-2818. Te koop een warme he ren WINTERJAS, 1 maal gedragen, prijs f25,-. Ju- lianalaan 47. Gevraagd een WERK STER van 9 tot 12 uur voor 2 dagen per week. Mevr.- J. Buis. St. There- siastraat 14. WERKSTER gevraagd in gezin van 2 personen, voor 3 k 4 halve dagen per week, 's morgens of 's middags. Mevr. Gijzen, Steenhoffstraat 9. U koopt veel lekkerder KAAS in een speciaalzaak en lekker veel voorde liger. 't Adres Van Dijk's Kaashuls, Kerkstraat 40. Te koop gevraagd ge hele of gedeeltelijke ANTIEKE INBOEDELS. R. FONTIJN, Birkstraat 51, telefoon 2054. gezien dat de koop met een handdruk bevestigd was. Een kalender voor de bode, de gemeentesecretarie, gemeente werken, de politie, de ontvanger en wie het niet geloven wou kon de bode op bellen, want die wist ervan. Moe doch zeer voldaan kwam de heer Duikboom na een uur op het gemeen tehuis terug na zijn succesvolle bezoek aan de diverse diensten. Hij had twin tig kalenders gesleten en keurige brief jes als bewijs van ontvangst, zodat men wel genegen was hem vijftig gulden te geven. Hij gaf de bode een goede sigaar en vroeg hem of hij even de vrouw van de burgemeester zou wil len bellen om te zeggen dat hij even de twee kalenders zou brengen die de burgemeester voor zichzelf en zijn gezin wenste. Natuurlijk deed de bode dit en spoedig was Duikboom op weg naar de eerste burgeres van het dorp, die graag twee rijksdaalders gaf voor de kalenders die haar man zo mooi vond, naar Duikboom verklaarde. Nu moet u vooral niet denken dat de burgemeester kwade taal uitsloeg toen hij hoorde op welke wijze hij aan twee entwintig kalenders gekomen was, want dat doen burgemeesters niet, maar het zat hem toch wel dwars. Enige dagen later zal de burgervader in een naburige stad een kopje kof fie te drinken voor het raam van een restaurant. Eensklaps deed zijn blik vermoeden dat hij water zag branden, maar hij zag slechts Duikboom langs komen, compleet met de aktetas waar in de rampzalige kalenders gezeten had den. Energiek tikte de burgemeester tegen de ruit, maar Duikboom hoorde niets. De ober wel en die schoot toe omdat hij dacht dat er nieuwe con sumptie gewenst werd. Hij was nog van het vooroorlogse snelle soort, dus hij spurtte achter Duikboom aan toen de burgemeester hem zei dat hij die man met die aktetas, die zich zo voort- repte, graag even wou spreken. Hijgend klampte de ober Duikboom aan met het verzoek even met hem mee te gaan naar het restaurant om dat de burgemeester van Olmendam hem even wou spreken. „De burgemeester van Olmendam deed Duikboom verwonderd, „ach ja, natuurlijk, ik had dat pakje bij hem moeten afgeven. Dom van me. Wilt u de burgemeester vragen mijn excuses te aanvaarden voor mijn vergeetachtig heid Ik heb nu helaas geen tijd, want mijn trein vertrekt over tien minuten. „Terwijl hij dit zei haalde hij een keurig pakje uit zijn aktetas en gaf het de ober. „Misschien wilt u het even geven, dan zal de burgemeester u de 12'/2 gulden wel geven die ik van hem moet ontvangen". Even krabde de ober zich achter het oor, want je kunt nooit weten. Gepikeerd maakte Duikboom aanstalten het pakje weer in zijn akte tas te stoppen en vol minachting zei hij „Als u mij niet vertrouwt meneer dan zal ik het de volgende week zelf wel brengen, maar prettig zal de bur gemeester het zeker niet vinden, want hij had erop gerekend het vandaag te zullen krijgen. De ober betaalde natuurlijk, want het was een ober met gevoel voor service en triomfantelijk overhandigde hij het pakje aan de burgemeester, die vol spanning op de komst van Duikboom wachtte. Vijf mooie kalenders kwamen eruit en weer sloeg hij geen kwade taal uit, want het was een nette bur gemeester en zuchtend betaalde hij de vijf rijksdaalders aan de ober. Toen nam hij nog maar een tweede kopje koffie. VELE VORSTENHUIZEN ZIJN AAN DEZE DYNASTIE VERWANT. Onze dynastie is het oudste geslacht van Europa, waaraan alle thans in dit werelddeel regerende vorsten verwant zijn. De bezittingen, die dit geslacht in de loop der eeuwen verwierf door verdienste^ door vererving en huwe lijk, bevinden zich in vele landen. Het erfgoed, waaraan ons koningshuis zijn naam ontleent, lag in Zuid-Frank rijk. Het was de veelomstreden streek Orange, dat ten tijde der Romeinen een bloeiende stad was. De legendari sche held graaf Willem „met de korte neus", veldheer van Karei de Grote, strijder voor het christendom, werd door zijn keizer met dit gebied begif tigd, toen hij in 793 de Saracenen er uit had weten te verdrijven. Ir. 1530 sneuvelde prins Philibert, laat ste nakomeling van de franse stam vader der Oranje's, zonder kinderen na te laten. De bezitting kwam toen aan zijn neef René of Reinier, die een vorst van Nassau was. Deze René (zoon van Hendrik III van Nassau en Claudine van Chalons, de zuster van prins Phili bert) was dus de eerste vorst van Oranje èn Nassau. Als stadhouder van Holland, Friesland en Zeeland volgde hij zijn vader op en hij maakte zich in die functie zeer bemind in de lage landen. De bezittingen van Oranje en van Nas sau gingen bij het kinderloos overlij den van René over op zijn neef Wil lem, die de Zwijger zou worden ge naamd en grondlegger van de zelfstan digheid der Nederlanden zou worden. Wat gebeurde er later met de land streek van Orange Ze werd in 1660 door Lodewijk XIV veroverd en in 1713 kwam ze definitief aan Frankrijk. Afkomst der Nassau's De Duitse oorsprong is waarschijnlijk te vinden in de dappere Nassva, die omstreeks 50 v. Chr. tegen de Romeinen te velde trok. Verder is bekend, dat in het begin onzer jaartelling een graaf van Laurenburg, zich vestigde in de buurt van Coblenz en dat in de twaalf de eeuw een van diens nakomelingen een nieuw kasteel bouwde in het dal van de Lahn, naar welk kasteel, dat te midden van vochtige weiden („nasse uen") lag, hij de familienaam moet hebben veranderd in Nassau. Een andere bezitting van de Nassau's in Duitsland was de ons welbekende Dillenburg, waar Willem de Zwijger, de vader des vaderlands, geboren werd. Later kwam hierbij door huwelijk nog de stad, het slot en de landstreek Dietz, waar ook kasteel Oranienstein werd gebouwd. Verschillende vorsten van Oranje-Nassau hebben daar in de loop der tijden gaarne verpozing ge zocht. Stadhouder Willem III vermaak te dit bezit aan Johan Willem Friso. In 1866 werd Oranienstein door Prui sen geannexeerd. Bezittingen in Nederland. Reeds voor de vereniging met het erf goed van Orange plaatsvond, hebben de Nassau's bezittingen in de Neder landen. Zo verkreeg in de 15de eeuw Engelbert I van Nassau, door huwe lijk met de erfdochter van Polanen. de baronie van Breda en andere land goederen in Brabant. Dit echtpaar en een aantal hunner nakomelingen zijn begraven in de Grote Kerk te Breda, waar schone monumenten werden opge richt tot hun gedachtenis. Het is pas na de dood van Willem de Zwijger, dat Delft de begraafplaats van het geslacht wordt. Niet alle verdere bezittingen der Oran- je-Nassau's in de verschillende lan den kunnen hier worden opgesomd. Het is echter wel merkwaardig om na te gaan op welke ingewikkelde wijze een aantal hollandse en gelderse goe deren uiteindelijk in de handen der nederlandse vorsten kwamen. Wij hebben hier het oog op hollandse bezittingen als Zegwaard en Zevenhui zen, vermeerderd met Egmond en IJsselstein, later met het hertogdom Gelre. Dit bezit blijft drie generatie's lang bij het geslacht der Hoorne's, gaat dan door huwelijk naar de Duitse vor sten van Thurn en Tadis en nog weer later naar de hertog van Wurtemberg. Diens kleindochter Sophia Dorothea huwt met czaar Paul I van Rusland. Hun dochter is Anna Paulowna, die in de negentiende eeuw de gemalin wordt van onze nederlandse koning Willem II en de erfgoederen meebrengt naar haar nieuwe vaderland, waar ze thuis horen Heden nam G3 ons midden weg| Mejuffrouw G. TH. v. BEUSi in leven onderwl aan de „De Sa| Lohmanschool", ouderdom van 4S| De begrafenis plaats op woensd januari a.s., om n.m., vanuit de! Herv. Kerk te (Z.H.). Bestuur, persond leerlingen van d| school, H. FENNEl D. HOEKS') Soest, 12 jan. '6 Metaalbewerkingsl vraagt voor vijf hef gen per week eeij gepensioneerde NISTRATIEVE voor de voorraad gazij nadministratid soll. onder letter reau Soester Crt. Voor bediening ontvettingsbaden wij een ONGESCHl KRACHT, die dol zal worden opgelei licitaties dagelijks 18 uur Artimeta, weg 43. aan degene, die e echtpaar aan woorl helpt, bev. 2 kaml een keuken. Br. I no. 812 bureau S.C| TE KOOP aang Zweeds hard board per m2. Alle mateij radig. Deurplaten stuk. Kleine matei vloerbedekking enz| per m2. Franco. J. Jac. van Lennepla Baarn. tel. 02954-31 Baar| vraagt enkele voor fakturerel ministratie. 5-daagse werkwl Sollicitaties scl de directie, tel.f vraagt op korte| Zij moet iil Franse corri Enige kennil mede type-cf Diploma tyj) strekt tot al met ervarini Diploma strl voor het sp hoeve van Leeftijd pl.n Zij, die opgl list(e) verdi| Goed kunne| vereist. Leeftijd pl.r Geboden wordt j a. een gustil b. premie-vrl e. gedeeltelij! d. reisgeldvel Schriftelijke sol| welke functie staand adres t.l

Soester Courant | 1963 | | pagina 2