WAfiutzelaai DE BIBITS. N.C.V.B. Soest-Zuid Huur uw Televisie KWAK ruimt op. VAN BUUREN 00RWARMERS FUGERS Rijwielen Soest voor dertig jaar. Krabbels van Knelis. iKIP TWEEDE BLAD BATENBURG's Erkende Auto- en Scooter rij school 2 w en In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Erkende Autorijschool mét \ïU7//2 VOOR HET I&AIPSEIL VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 15 JANUARI 1963. „DE MILJONAIRS" VAN DE KWEEKSCHOOL. Voor mij zaten vier leuke, vrolijke jongeluide Bibits. Dit zanggroepje bestaat uit Gonnie Herlaar, 18 jaar, een leuk en knap blond meisje, en vooral zeer intelli gent, Joice Spies, 18 jaar, klein van gestalte en actief, met grote zwarte kijkers en zwarte krullen, Gert Ap- pelo, 21 jaar, een lange, donkere jon geman en last but not least Dick Bode, 18 jaar, met helblond haar. Met dit vrolijk viertal dat we op oudejaarsavond op ons televisiescherm (in het bootje) zagen, heb ik een inte ressant gesprek gehad. Ze vertelden me hoe ze aan elkaar gekomen zijn. „We zijn geen familie van elkaar, we hebben ook geen verkering met el kaar, maar we hebben elkaar op school leren kennen in de le klas van de kweek. We zongen samen op fuifjes en in het begin klonk het wel eens erg vals. Maar we gaven de moed niet op en gingen verder. Toen kregen we plotseling een le prijs op een debu tantenfeestje in Den Haag. We waren natuurlijk erg blij en trots. We .wer den toen uitgenodigd om af en toe eens op te treden in Heek, eveneens in Den Haag. En zo nodigde Phonogram ons uit om een plaatje te maken. We ver wachten er erg veel van, maar het viel ons zwaar tegen. We hadden altijd pech. Dan sprong er weer eens een snaar, dan weer eens dit en dan weer eens dat." zij een aanbieding, dan zeggen zij deze gewoon af. Daar moet je wel een hele sterke wil voor hebbenMeestal zijn de teenagerzangers en zangeressen al in de wolken wanneer er een avondje mag worden opgetreden en vergeten zij hun dagelijkse schoolwerk, ze den ken eenvoudig niet meer aan zulke dingen, met het gevolg dat ze na een paar jaar en misschien een paar maan den niet meer gewild zijn als artiest en wat dan „En jullie hobbies Gonnie „Ik houd van lekker niets doen en voor me uit zitten staren, denken aan m'n toekomst en wat platen draaien." Joice „Ik speel graag klassiek gitaar", Dick„Ik doe graag wat handenar beid en tekenen" en Gert„Volleyen vind ik heerlijk." Daar heeft hij dan ook wel een figuur voor, want hij Wegens slechte weersomstandigheden gaat de LEDENVERGADERING van de A.S. WOENSDAG NIET DOOR. 139,67 per'maand. Na twee jaar uw eigendom. Soesterbergsestraat 51C - Tel. 2379 De Bibits komen er eerlijk voor uit, het ging hun niet zo goed af en zelfs nu vinden ze dat ze er niet komen. „Wij worden nooit een echte, goede zanggroep". Het klonk allemaal zo verdrietig. Maar medelijden hoeven we echt niet te hebben, want De Bibits zijn op school wel sterren. En dat vinden zij veel voornamer. Serieuze geluiden. In het gesprek merkte ik al gauw op dat ik niet met echte artiesten te doen had maar met twee jongens en twee meisjes, die wat willen worden in de maatschappij, dus een blijvend beroep zoeken. En dit maakte mijn nieuws gierigheid voor dit zanggroepje nog groter. Gonnie bewees dat zij haar mond je niet voor niets had gekregen en ver telde ,,Ik wil graag voor een klas gaan staan, dat zingen doe ik er maar bij, het is wel leuk om wat bij te ver dienen." Joice wil echter verder gaan in het zingen, maar niet teenager-zang. Zij wil zich bepalen tot het serieuze ge deelte. En Gert maakt zich nog niet zo druk „Ik zal eerst in dienst moe ten, want ik heb uitstel gehad. En dan ga ik trouwen." Dick gaat ook voor de klas. Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) U wordt gehaald en gebracht. i—i 5— C/7 We hebben de Bibits kunnen beluis teren en bewonderen in het oudejaars avondprogramma „Waar blijft de tijd" waar ze „Jij en ik in een bootje" zon gen. Dit plaatje is verkrijgbaar onder no 318 788 PF - 45 t met aan de andere zijde „Toe liefste dans met mij" (Do you wanna dance). Verder zijn er pla ten uitgekomen van „Angel" - „I dont know why" en „Bambino" met aan de andere kant „Hé, lieve schat". V/elke liefhebberijen deze toekomstige onderwijzeresjes en onderwijzers heb ben Nou, Gonnie zou zo graag een woonark bezitten en hoopt er een bij elkaar te zingen. Joice wil een groot zangeres worden, Gert zou graag de Olympische spelen in Tokio willen meemaken en onze Dick wil aan het toneel. Gert werd er nog even tussen door geplaagd met een: „Zeg, je denkt ze ker dat de een of andere lezer die reis voor je gaat betalen". Schreeuwende tieners. „We treden graag voor een groot pu bliek op en liefst niet alleen voor teen agers, maar een publiek dat kritiek kan leveren. Teenagers kunnen zo schreeuwerig zijn." Gelukkig behoren de Bibits niet tot die zanggroepen waar de teenagers van gaan gillen. Deze twee meisjes en jon gens hebben haast geen tijd om hob bies urt te oefenen. De hele dag naar school, de avonden studeren, trainen en optreden. Toch vinden zij dat hun huis- en schoolwerk voorgaat. Heb ben ze erg veel huiswerk en krijgen steekt boven iedereen uit. Of ze bewondering voor een bepaalde artiest hebben „Ach", zegt Dick, „het is zo moeilijk om bewondering voor een artiest te hebben, tegenwoordig ben je zo artiest. Er zijn er zo ontzet tend veel. Ik vind Corrie Brokken wel goed, vooral qua shows." Gert vindt dat Harry Belafonte goede concerten kan geven en Gonnie vindt de tech niek van de Everly Brothers geweldig. Niet imiteren. Wat ze van de tiener-artiesten denken Ze zijn zelf ook nog wel teenagers, maar men mag ze toch wel degelijk au serieux nemen. Gonnie heeft natuurlijk weer het woord ,,Ja, ik vind dat de jongelui tegenwoordig maar iedereen imiteren. Ik persoonlijk zou nooit een plaat wil len hebben van een zanger of zangeres die iemand imiteert, maar ik zou de originele plaat kopen. Nou denken de lezers natuurlijk direct En wat doen jullie dan Wij vertalen Engelse teks ten vaak in het Nederlands en proberen zo veel mogelijk niemand te imiteren. Bovendien hebben we geen keus. De platenmaatschappij geeft ons de opdracht om een bepaalde plaat te maken. Zij maken teksten en zoeken dan een bepaalde groep of zanger op, die het geschikst zou zijn voor dat gen re. We zongen vroeger vaak gospels, serieuze muziek enz. maar dat wilde SOESTER KUNSTHANDEL Burg. Grothestraat 16 - Soestdijk Komt U geheel vrijblijvend eens kijken. het publiek waarschijnlijk niet". Ik vroeg hun of het gedeeltelijk ook niet de tieners zelf waren die de muziek uitzoeken en Gonnie vertelt verder „Ja, natuurlijk ook wel. Maar het zijn toch ook wel de radio, de bladen enz. die hieraan meewerken. Vooral de ra dio. Zij draaien bepaalde platen tot vervelens toe. En wat ze erbij zeggen doet er ook veel toe." Gonnie zegt dit niet als artieste, maar als leerling van de kweekschool. Zij bekijkt dit uit een ander oogpunt. Gonnie en de anderen zijn ook niet bang om de waarheid te zeggen en de waarheid te horen. Ze zijn lang niet te vreden over zichzelf, maar de wil is erg groot bij dit viertal. „Onopgevoed." „Tieners zijn wel eens moeilijk, maar toch wel lief. Zij durven zoveel. En de erge vervelende tieners zijn onopge voed. En aan wie is die taak dat zegt Gonnie dan als klap op de vuur pijl er nog bij, bij haar relaas betref fende het wel of niet gaan van een plaat. Grote bewondering hebben Joice, Dick en Gert voor De Gaulle. Waarom? Dick praat „De Gaulle vinden wij een geweldige president. Ondanks alle aan slagen is hij niet bang en tracht een goed voorbeeld te zijn voor zijn volk." Maar Gonnie heeft bewondering voor de ruimtevaart „Ik vind het gewoon griezelig zo geleerd als die mensen van de ruimtevaart zijn." De andere drie Bibits lachen en Joice geeft een verklaring „Dat zegt ze alleen maar omdat haar vriendje in de ruimte vaart doet." Natuurlijk houden deze achttienjarige van de twist, dacht ik, en vroeg het ze maar meteen. Dick vindt het leuk om te doen, maar je moet het niet zien, zegt hij, daar wordt je zo moe van. En de serieuze Gert zegt kort maar krachtig„Ik speel liever volley", maar ja, hij is dan ook al eenentwintigGonnie en Gert hebben al verkering en Gert heeft al trouw plannetjes. Gonnie kent haar gelief de ook al twee jaar. Joice zegt vro lijk „Mijn verkering is nog doende." Dick is voorlopig nog maar vrijgezel. Of ze wel eens iets geks meemaken Gonnie vertelt, zij is geen leidster van de Bibits, maar Gonnie zou een goede gastvrouw kunnen zijn„We zouden eens een keer in een ziekenhuis op treden. We maakten een aardig pro gramma op, want we dachten dat het voor jonge kinderen was, dus allemaal lichte muziek, toen bleken het oude mensjes te zijn, we konden niet meer omschakelen, maar ze vonden het toch prachtig." Huiswerk heeft niets te lijden. Zijn de leraren het wel eens met jullie wat al dat teenagergedoe betreft „O ja hoor, die vinden het wel leuk." „En de ouders „Die vinden het ook best" De vader van Joice is ook leraar en zegt „Als je huiswerk er maar niet onder te lijden heeft." En Gert's va der „Mijn vader is predikant, hij vindt het ook allemaal best. We mogen alleen niet op zondag optreden. Maar gelukkig denken de anderen er ook zo over. We vinden het ook niet meer dan redelijk." „Wat De Bibits al verdienen 100, per optreden. Dat is dus vijfentwintig gulden per man. In januari gaan ze naar België. „Ach", kwebbelt Gonnie weer, op school worden we al voor miljonairs uitgemaakt. Als er wat ge kocht moet worden en we zeggen dat we geen geld hebben, gilt de hele klas„Moet je die miljonairs weer eens horen". Het was al laat en ik heb me werke lijk met dit vrolijke, zonnige viertal vermaakt. En wat dachten jullie nou dat zij gingen doen toen ik opstapte Napraten, mij wegbrengen Niets daar van. De schooltassen kwamen te voor schijn, de boeken op tafel en er werd geblokt. Daar mogen anderen wel eens een voorbeeld aan nemen. De Bibits bewijzen dat er heus wel tijd over blijft voor een lolletje. is er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. met geschenken en bloemen, waarna men nog lang danste met muziek van The Rhytm Rascals, NEDERLANDSCHE REIS VERENIGING Op dinsdagavond 22 januari is, er voor de leden van de afdeling Soest der Ne- derlandsche Reisvereniging een bijeen komst in het Citytheater. Dr. J. C. v. d. Steen uit Utrecht zal dia's van Noorwegen tonen en over dit land spreken. Via Denemarken en Zuid- Zweden zal de tocht in beeld naar Noorwegen gemaakt worden Men krijgt prachtige afbeeldingen te zien van de kilometers lange fjorden en de fjelden, De kale en onherbergzame hoogvlakten. Ook wordt een bezoek gebracht aan di verse steden en dorpen. Tenslotte wordt de Noordkaap bezocht en krijgt men de prachtige vogelbergen te zien, waar duizenden vogels broeden. Ook wordt een bezoek gebracht aan nederzettingen van Lappen. lm HUID en HANDEN SCHAATSWEDSTRIJDEN. Tijdens schaatwedstrijden van de Rijks- H.B.S. te Amersfoort, waaraan 400 leerlingen deelnamen, gelukte het de Soester leerlingen Bert Hooyer, Frank Steenhuizen en Ruurd Oppenhuizen (Soesterberg) op overtuigende wijze eer ste plaatsen te bezetten. Bert Hooyer deed dit in de leeftijds groep van 16 jaar en ouder, Frank Steenmeijer in de leeftijdsgroep 14 en 15 jaar, terwijl Ruurd Oppenhuizen in de leeftijdsgroep 12 en 13 jaar zege vierde. Organisatie en leiding berustte bij onze plaatsgenoot de heer J. J. Houtman (leraar lich. opv. aan de Rijks H.B.S. te Amersfoort), bijgestaan door vele leraren van de Rijks H.B.S. GOED TONEEL VAN ONS GENOEGEN Een jaar of vijf geleden waren er in Soest zeven toneelverenigingen en nu nog maar drie. In Soesterberg bestond Maskerade, maar deze vereniging ver dween, evenals in Soest De Spiegel, de toneelgroep West, Kunst naar Kracht en Soestdijk. Contact, Kerkebuurt en Ons Genoegen bleven over. De laatste vereniging heeft zaterdag avond in de zaal van Eemland bewezen dat er heus nog wel succes te behalen is met een stuk, ondanks televisie en Siberische kou, want meer dan 200 bezoekers hebben een gezellige avond gehad met het blijspel „Oscar" van Ciaude Magnier, dat door de dames M. Verwoerd, L. Karssen, N. van Geij- tenbeek, A. de Groot en R. Meesters en de heren J. Burgwal, G. Veldhuizen, H. v. d. Broek en H. Kenter goed ge bracht werd. Er werd onder regie van de heer M. J. ten Hoeve gespeeld. De regisseur sprak het welkomstwoord en hij verzocht de donateurs het vol gend jaar met een feestgave in geld het 15-jarig bestaan van de vereniging op te luisteren. Daarmee zal men in staat zijn een groot stuk op te voeren. Daarvoor ontbreken nu de financiën. De zeepfabrikant Barnier krijgt van zijn vertegenwoordiger een huwelijks aanzoek, waarvan hij denkt dat het zijn dochter betreft, maar het geldt de typische Jacqueline, van wie de ver tegenwoordiger denkt dat het de doch ter van zijn baas is. 6.00 per rij-uur. Gratis theorie met kleurendia's. EIKENLAAN 1 - TELEFOON 4685 Er zijn meer mensen belust op trou wen en het dienstmeisje slaat zelfs een baron aan de haak. De vertegenwoordiger blijkt niet zo'n brave broeder, want hij heeft zijn werk- geven bestolen en voor dat geld ju welen gekocht die hij in een koffer opgeborgen heeft. Vele verwarde situa ties ontstaan, want er worden niet al leen mensen maar ook koffers verwis seld. Intussen heeft chauffeur Oscar het niet zo makkelijk. Hij is verliefd op de dochter van Barnier en gaat naar het vreemdelingenlegioen als hij haar niet krijgen kan. Gelukkig wordt hij we gens platvoeten afgekeurd en hij krijgt zijn beminde toch, zoals de vertegen woordiger de typiste krijgt, die toch een dochter van Barnier blijkt te zijn. Voorzitter J. G. Kamerbeek dankte HOND ALS MASSAMOORDENAAR. Een nog onbekende hond, waarvan de politie aanneemt, dat hij op de Eigen domweg thuishoort, heeft van de heer W. in de Den Blieklaan 71 kippen doodgebeten. Getracht zal worden de massamoordenaar op te spore. BRAND in garage. Gistermorgen ging de sirene om aan te kondigen dat er brand uitgebroken was in een garage van de heer K. op de Smitsweg. In zijn garage stond een kacheltje met ernaast een vat olie. Door een leiding liep de olie in de ka chel, die brandde. Op de kachel stond een ketel wasgoed en vlakbij lagen autobanden. Die raakten in brand. In de garage stond juist een tankauto die doorggesmeerd werd. De wagen werd snel naar buiten gereden en men bluste de brand met emmers water, maar het vuur was niet goed uit toen de brandweer arriveerde en die zorgde voor een grondige blussing. WEER ONTVANGEN Kerkstraat 3-5 Telefoon 2030 Een man ging hout halen in zijn schuur en zag een dier liggen. Hij dacht dat het een kat was, maar hij rook dat het een bunzing was. Hij nam een eind hout en zou eens even een flinke klap uitdelen, maar de bunzing was vlugger en hij beet hem zo stevig in zijn been dat de dokter moest krammen. In de tweede kamer kwamen de Nederlandse waterwegen in behande ling en onder meer kwam een rapport van ir A. A. Mussert, hoofdingenieur van rijkswaterstaat in bespreking. Die nad inmiddels meer heil gezien in de N.S.B. en Adolf Hitier dan in water wegen zonder te weten dat dit op een doodvonnis zou uitlopen. Jeugdige boefjes braken het club gebouw van E.S.V.A.C. open, ze aten zoveel chocola als ze maar naar bin nen konden proppen en toen er echt niets meer bij kon begonnen ze de boel kort en klein te slaan. Het kostte de ouders heel wat moeite om die schat tebouten uit de tuchtschool te houden. Mejuffrouw Schouten kondigde per advertentie aan dat zij een beroemd planeetkundige was. Ze kon het ver leden, het heden en de toekomst uit de hand lezen en werkte met dobbel stenen en kaarten. Ze verwachtte blijk baar een grote toeloop want ze hield spreekuur van 10 tot 10 uur. Een zeer standvastig jongetje ver tikte het naar school te gaan. Zijn va der was al tweemaal voor de kadi ge weest en had daar een boete gekre gen, maar de jongen ging niet. Als hij met veel man- en paardekrachten naar het schoolgebow gesleurd was dan verdween hij direct weer of ging als een wildeman tekeer als hem dat niet lukte. De rechter liet zich door de inspecteur van het lager onderwijs ad viseren en de jonge dwarsdrijver kreeg zijn zin hij hoefde niet meer naar school. Zo af en toe klom een Soester inge zetene in de pen om de gemeente aan te vallen. Meneer P. S. deed dit ook. Hij was in Soest komen wonen omdat gepropageerd was dat het hier zo goed koop was en zo gezond. Op dat gezonde wonen had hij geen kritiek, maar ver der deugde er niet veel en goedkoop vond hij het hier allerminst. Treinen reden er wel, maar ze sloten niet aan op andere treinen en bussen, met het comfort was het hopeloos ge steld, evenals met de riolering en de verlichting. Het politiekorps was te klein, de brandweer aktief genoeg, maar het materiaal liet te wensen over, er was geen zwembad en het gas was duurder dan in Amersfoort enz. enz. Dat velen uit Soest weg wilden bleek volgens die meneer wel uit het feit dat er vierhonderd huizen leeg stonden. Het gemeentebestuur was 30 jaar heel degelijk en dus tegen dansen. Nu was er weinig tegen te doen als leden van een besloten club de beentjes van de vloer gooiden. Een caféhouder richtte zo'n club op en half Soest werd lid voor een dubbeltje per maand. De rechter zag toch kans hem tot een boe te veroordelen en hem te sommeren zijn club op te heffen. Een Soester ingezetene werd er van verdacht zijn hoog verzekerde woning in brand gestoken te hebben en ook hij moest voor de rechter verschijnen. Natuurlijk zei hij dat hij het niet ge daan had en triomfantelijk gaf hij alle adressen op waar hij op die avond van de brand geweest was. Het waren As je 't ming vraogt dan mok zeige dak blie bin da wullie van die barre vorst afbin- ne, waant jonges, jon- ges das maor arre- moei. Je stook je ei- ge arm en vandaog hejje gin waoter uut de kraon en marrege zit nummer honderd verstop. Niks gedaon. En dat schaotse rieje kejje ok van ming kedoo kriege, waant das niks veur ming. Loope kenk beeter, maor nie as de straote zo binne as de leste weeke. Dan kejje alleenig maor je nek breeke. Maor das meschien ok veurbie as de dooi wil deurzette, maor jao, 't ken vrieze en 't ken dooje. Messchien zit de zaak marrege heu- legaor dich, weet je veul en gaon wullie van saggerein naor Frieslaand om an de ellefsteejetoch deel te neme. Noeng hebbe wullie drie weeke kenne schaotse op de Peter's Baon en ming petje af veur die manne die uure d'ran besteeje om te zorrege dat ut zaokie mesjeert. Daor binne zullie bar druk mee. AI te druk as je 't ming vraogt, waant d'r binnen haost gin wedstrieje ewest. Teuge 't ouwe jaor veur kérels en dat wier ewonne deur 'n riejer die ut wel teuge alle Soesder riejers kon opneeme, maor 'n paor daoge laoter nie teuge 'n trein. Die ree zien anhanger an spaone. En dan zondag om ut kam pioenschap van Soest. Jonges zuk rieje deur minse die nie in Soest woone en die wel wonne, maor gin kampioen van Soest wiere, waant dat was de vierde, die de eerste Soesder was. Ikke geleuf dat ut veur de Soesder riejers nie bar fing is aster minse uut aandere plaotse meerieje in 'n wed- stried om ut Soesder kampioenschap en astie riejers uut andere plaotse dan ok nog zo hard gaon datte Soesder riejers kilemeeters achteran komme, das ok nie zo fing. In drie weeke twee wedstrieje, dat liek ming nie veul. Goed, d'r lag snieuw op de baon en 't was ok wel us veuls te koud, maor in ut heule laand wiere alsmaor wedstrieje ehouwe en hier was ut maor wachte. Noeng hebbe alleenug de kérels ereeje. Gin wieve, geen dee- res en jonges en ok gin kleine deeres en kleine jonges. Ikke schat dat ut zes maonde mot vrieze veur die an de beurt komme. Ming petje af veur de manne van Pe ter's Baon, maor vollegende keer drek mit wedstrieje beginne. Maor veur ming part mag dat tot negentienzeu- vetig duure. Ikke ken toch gin kam pioen worre. Nog nie van de bejaorde. KAPSALON STIIHHDFFSTR.53 - TELZ84Z - SOEST er verdacht veel en het klopte ver dacht goed. Er werd tien maanden te gen hem geeist omdat je ook brand kunt stichten als je ver van huis bent. Hij had het met een stuk touw gedaan dat hij in terpetijn gedrenkt had. B„ die als drankorgel bekend stond, maakte graag ruzie en met grote vreug de sloeg hij op zijn tegenstanders in als hij een borrel op had. Dat begon enige café-bezoekers dusdanig te ver velen, dat ze hem met vier man het ziekenhuis insloegen. Een beste remedie, maar ook zij moesten voor de rechter verschijnen. Het Handelshuis ging costuums op ruimen. Voor 7.90 was je het heer tje. Met een blauw pak was je voor 14,90 zelfs het zondags heertje, want iedereen droeg dertig jaar geleden op zondag een donkerblauw pak. „Margarine heeft afgedaan nu de overmaat-vollemelk-melange, voorzien van 15 natuurboter bij onderstaan de winkeliers verkrijgbaar is". Die on derstaande winkeliers waren allemaal abuis, want er is nog steeds margarine en geen zinnig mens weet wat over maat-vollemelk-melange is. Een man een een vrouw zaten op een kar en een paard trok het zaakje rustig voort. Een auto kwam aansnel len, botste tegen de kar en de man en de vrouw kwamen op straat terecht. De man werd licht gewond, de vrouw kreeg een hersenschudding en moest naar het ziekenhuis en het paard mankeerde niets. De wagen was brandhout.

Soester Courant | 1963 | | pagina 6