Krabbels van Knelis. Wasmachine of Centrifuge. KWAK Brabantia Artikelen LECA BAZAR BURGERLIJKE STAND VAN BUUREN S0ESTERBERG Toerisme gebaat bij effieiente buitenlandse U kunt niet alles weten. BATENBURG's Erkende Auto- en Scooterrijschool Vraagt nu ons advies In onze collectie brilmonturen Fa. D. F. VOIGT Erkende Autorijschool Gedipl. A.B.A.N.-Instrnctenr PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (0 2955) wordt gehaald en gebracht. As je 't ming vraogt dan mok zeige dak anranders alle moge- leke zwaore douwe toewens, maor nie die jonge, die zondag teu- ge '11 deeretje zee, makkie zoene. Dat deeretje doch dat om 'n zoen vraoge ok al anrande is en die liep naor de pelisie. Veur ming 'n snot neus van 'n deeretje. Hek daor in de kraant eleeze „milde straffe na aanranding". Wel jao, toe maor. Laote de rechters die onte- rikke maor deur d'r haor strieke, zei- ge, dat maggie noeng echt nie meer doen en hier hejje sente veur 'n drop- lollie. Vier jonges gonge saome ant anrande en ut deeretje dat zo te graze wier enomme gilde om hulp. 'n Slaoger kwam d'ran en ajje noeng denk dattie dat deeretje eholpe heb, niks heur. Hie zee wattie vier jonges uuthaole wil ikke ok wel en hie was nummer vief. Ajje noeg denk datte rechter zeit wullie zalle jullie us effe 'n douw gee- ve dajje de maon veur 'n doedelzak anziet, dan hebbie ut mis. Drie van die manne kreege 'n jaor en twee maonde en twee nog gin jaor. Das netuurlek grote flauwekul en jonges die zin heb- be in anrande, die denke zo'n jaortje loosjeere is wel fing. Dat maok ming niks, die paor maonde. Lekker eete, lekker drinke, lekker sigretjes rooke en naor de radio luustere. Ak zin heb 'r bietje warreke om 'n paor zaksente te verdiene. En ast goed bevalt dan maor weer 'n bietje anrande, wat ken ut scheele, die rechters binnne nog nie zo beroerd. Vaoders en moeders van deeretjes die kenne netuurlek wel snappe dat ut mit zukke straffe van niks allenug maor gevaorlukker veur d'rluu dochter ken worre, maor daor hebbe die rechters ut heul nie over. Die arreme jochies mojje niet te hard anpakke, waant die kenne ut ok niet hellepe. Zullie binne zo anranderug geboore, dan kejje ut nie kwaoluk neeme, zeige de rechters. Klaor bejje cTrmee ajje dochter in haan- de van die ploerte valt. En dat ken al binne 't jaor, daor hettie braove rech ter veur ezorregd. voor een Soesterbergsestr. 51C - Tel. 2379 S.V.V.-VOLLEYBAL. De teams van de Soester Volleybal Vereniging hebben in de afgelopen veer tien dagen een druk programma afge werkt. De dames-teams wisten daar bij met succes de aanvallen op hun leidersplaats in de tweede klas af te slaan, terwijl de wedstrijdenvan de heren-teams bevestigden dat de he ren dit seizoen maar een heel beschei den plaatsje op de ranglijst zullen be reiken. Het eerste damesteam speelde achter eenvolgens tegen Vios 3 en het eigen derde team. De wedstrijd tegen de Vios-dames eindigde in eeft gelijk spel, waardoor onze plaatsgenoten hun voor sprong op dit team wisten te behouden. Tegen het eigen derde team werd het weliswaar een overwinning, maar de tweede set moest toch aan de dames van het derde team worden prijsgege ven. De Uitslag was hier 3-1. Het tweede damesteam won achter eenvolgens met 3-0 en 3-1 van resp. Vios 4 en Spirit 2. Door het gelijke spel van het eerste team tegen Vios 3 kwam het tweede team in puntenaantal gelijk met het eerste. De wedstrijd S.V.V. 1S.V.V. 2, die voor a.s. woens dag op het programma staat zal mo gelijk de beslissing brengen wie voor lopig als kopman van de tweede klas mag fungeren. Het derde damesteam speelde tegen S.S.S. en S.V.V. 1. Beide wedstrijden gingen verloren, maar door deze jong ste uitgave van de Soester Volleybal Vereniging werd uitstekend partij ge geven en ook dit groepje zal stellig zijn weg in de volleybalwereld weten te vinden. Het eerste herenteam stelde in haar wedstrijden tegen B.G. en S.V., Olym- pia en Giraffes wel enigszins teleur. Wel moest in enkele wedstrijden met meerdere invallers worden gespeeld, hetgeen het spel uiteraard niet ten goede kwam. De wedstrijd tegen B.G. en S.V. werd met 3-1 gewonnen, tegen Olympia met 3-0 verloren en tegen Giraffes met 3-1 verloren. Het tweede herenteam verloor achter eenvolgens met 3-0 en 3-1 van Vios 2 en V.V.A. 2. Voor deze week staan de volgende wed strijden op het programma Woensdag S.V.V. 2S.V.V. 1 (dames). Vios 2S.V.V. 1 (heren). Spirit 2S.V.V. 2 (heren). Donderdag Vios 4S.V.V. 3 (dames). SOEST EN DE ELFSTEDENTOCHT. Van de Soester deelnemers aan de elf stedentocht heeft Rudi Blok het beste resultaat bereikt, al heeft ook hij de rit niet uitgereden. Hij bereikte Bartle- hiem, ongeveer 40 km voor Leeuwarden. Nico Gros, Eb Kareisen en Max Jan sen waren steeds bij elkaar gebleven en zij kwamen tot Franeker. Dat was vooral een teleurstelling voor Kareisen, die de tocht in 1947 en 1956 uitreed. Jan Swager, die de tocht in 1956 volbracht, kwam nu tot Harlingen. Henk de Bree, W. v. d. Breemer, W. Schimmel en H. Demmers kwamen eveneens tot Harlingen, C. Smid tot Franeker, T. Pronk tot Bolsward en ook C. van Es, N. Hornsveld, J. Hagen en Woudenberg kwamen niet tot Leeu warden, maar ze hebben zich eveneens dapper geweerd in de barre tempera tuur. In sommige opzichten hebben de toer rijders het slechter gehad dan de wed strijdrijders. Dit hebben ook de Soes ter deelnemers ervaren. De wedstrijd rijders hadden bij de start in het don ker met enige honderden te maken, de toerrijders met enige duizenden, zodat er van schaatsen heel weinig kwam en het meer vallen en opstaan was. Burgem. Grothestraat 11A Telefoon 2051 ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier. BEDREIGDE KINDEREN. De heer P A. Pols uit Amersfoort, amb tenaar voor de geestelijke verzorging in de inrichtingen van justitie, heeft in het Anna Paulownahuis gesproken over het onderwerp „Bedreigde kinderen" voor de vrouwengroep afdeling Soest- Baarn van het Humanistisch Verbond. Hij werd ingeleid door de presidente mej. dr. F. Szper, die eerst het woord gaf aan de presidente van de Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting, mevr. C. J. A. Knol-De Jager, die sprak over het werk van de stichting en de aanwezige dames verzocht door een positieve houding en het geven van tips steun te verlenen aan dit werk. Er zijn in ons land 50.000 kinderen bij de officiële kinderbeschermingsinstanties geregistreerd. Jaarlijks komen 3500 kin deren beneden de 18 jaar voor een straf van de kinderrechter in aanmerking. Het aantal veroordelingen vertoont de laat ste. jaren een lichte stijging, maar deze is niet verontrustend. Wel worden de misdrijven die door kinderen begaan wor den ernstiger en veelvuldiger. Ten aan zien van minderjarigen wordt echter schoorvoetend een gerechtelijke vervol ging ingesteld. Er staan 21.000 kinderen onder toezicht en 5500 van hen verblijven In een in- GEBOREN Ingrid Johanna Francisca, dochter van P C. A. Theuns en C. H van Rossum, Chr. Huygenslaan 131. Louise Catharina, dochter van M. Sie- wertsen en A. A. Heeren, Chr. Huygens laan 84. Andreas Johannes Maria, zoon van II. N. Kool en G. van de Grift, Steenhoffstraat 45a. Jan Johannes Agathon, zoon van C. R. J. Bosboom en H. F. J. Wouters, Nieuweweg 34a. Ni co Hendrikus Cornelis, zoon van N. van Nimwegen en H. P. van den Bedum, Mo lenstraat 71. Annelies, dochter van K. de Haan en P. J. Bimmel, Bonifacius- straat 3. Johannes, zoon van A. D. Verwer en G. C. Verheule, Schouten kampweg 163. Karei Willem, zoon van K. W. Jaarsveld en C. van der Wilt, Nieuweweg 22. Reindert Jan, zoon van R. J. Jansen en A. Siegelaar, Baarn, Van Wassenaerlaan 19. Wouter Alex- ander, zoon van J. C. Lucas en C. C. Dechesne, Simon Stevinlaan 1. Alida Maria, dochter van B. M. Bakker en A. M. Kuyer, Pelikaanweg 27. Dési- rée Alijda Cornelia, dochter van E. H. Kuijer en G. C. M. van der Wardt, Baarn, Zandvoortweg 192. Harm Ja- cob, zoon van J. A. Woerdman en A. M. de Vries, Bonifaciusstraat 2. Johan nes Wilhelmus Maria, zoon van H. A. Couwenberg en A. E. M. Scheepers, Si mon Stevinlaan 77. ONDERTROUWD Evert Westeneng, Nieuweweg 33 en Ebrina Tanneke de Jonge, Meerlaan, Nederhorst den Berg. GEHUWD Johannes Gerardus Kok, Coelhorsterweg 54, Hoogland en Gijsber- tha van Ooijen Braamweg 69. Ger- rit Jan van den Burg, Mariastraat 22 en Johanna Elisabeth Lammertse, Klaar- waterweg 68. Willem v. d. Kraats, Eigendomweg 49 en Johanna Geertruida Prinsenberg, Torenstraat IA. Dirk Westdijk, Nieuwstraat 39, De Bilt en Hendrika Johanna Kok, Laanstraat 30. OVERLEDEN Jacobus Wilhelmus Ja gers, 78 jaar, echtgenoot van G. A. Hol- scher, Anna Paulownalaan 11. Ge- rarda Theodora van Beusekom, 49 jaar, Korte Brinkweg 21. Cornelia Petro- nella de Ruig, 84 jaar, weduwe van J. Anhuiser, Koninginnelaan 28. Fran- ciscus Johannes Verhoeks, 37 jaar, echt genoot van A. C. Schoemaker, Rem- brandtlaan 21. Hendrik van Emmerik, 79 jaar, weduwnaar van D. Wuis, Wil- helminalaan 8. richting of in een of ander dan het eigen gezin. Dat is eigenlijk niet de be doeling, want men wil het kind in het eigen gezin de plaats geven waarop het recht heeft. Van 18.000 kinderen zijn de ouders uit de ouderlijke macht ont zet. De helft van deze „voogdijkinderen' leeft in pleeggezinnen, de andere helft is in tehuizen ondergebracht. Zolang er mensen op de aarde zijn is het opvoeden der kinderen gepaard ge gaan met problemen. Er zijn mensen die de voorkeur geven aan leiden, ter wijl de anderen het „laten groeien" als principe hebben, of hieraan uit onwil, onmacht of zelfs lamlendigheid, de voorkeur geven. Door opvoeding moet men het kind tot zelfstandigheid, zelf ontplooiing en medemenselijkheid bren gen en dit kan slechts als men leidt en tevens vrijheid laat. Dat geldt voor bedreigde, maar ook voor met-bedreigde kinderen. Vroeger vond het bedreigd zijn van 'n kind vaak zijn oorzaak in materiële armoede, maar werkelijke armoede is er in deze tijd haast niet meer. Dit op heffen van de materiële nood heeft echter de bedreigde kinderen niet doen verdwijnen, want er zijn nog veel an dere factoren waardoor kinderen be dreigd kunnen worden; mankementen in henzelf, geestelijke afwijkingen, of een bijzonder gecompliceerd gevoelsleven. Ui teraard spelen ook vaak pedagogische factoren een rol. Het krampachtig en heerszuchtig leiden van het kind kweekt slappelingen en stiekemerds, maar ook wel mislukkelin gen, omdat deze kinderen wel eens uit de band springen om te ontkomen aan de sterk dirigerende opvoeding. Er zijn veel ouders die een weke opvoeding ge ven omdat ze altijd bang zijn voor het kind en het niet in contact wensen te brengen met de hardheid van het leven. Totaal verwaarloosde gezinnen, die een bedreiging voor het kind vormen, zijn er haast niet meer. Thans zijn er ech ter veel gezinnen, waarin men totaal langs elkaar heen leeft en dit vormt eveneens een bedreiging. Dat geldt ook voor neurotische gezinnen. Opvoeden is een moeilijke zaak en men mag dan ook van ouders verlangen dat ze zich met de practische en theoreti sche zijde van het opvoeden bezighouden. Zij dienen daarbij te bedenken dat op voeden niet alleen moeilijk maar ook vermoeiend is, maar het is een vanzelf sprekendheid dat zij dit voor het kind moeten overhebben. Op de school ligt ook een belangrijke taak op het terrein van de opvoeding. Pedagogisch is het thans op de lagere school over het algemeen heel behoor lijk gesteld, maar op de middelbare school schiet men nog veel tekort. Radio, televisie en bioscoop hebben even eens een opvoedkundige taak. De radio heeft naar het oordeel van de heer Pols over het algemeen een gunstige invloed, de bioscoop een zeer ongunstige. Na de pauze beantwoordde de heer Pols vragen. 6.00 per rij-uur. Gratis theorie roet kleurendia's. EIKENLAAN 1 - TELEFOON 4685 OPENBARE NUTS-BIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten Soestdijk RomansDaum, Uit de suiker in de tabak. De Jesus, Barak nr. 9. Lay Jr. en Barlett, Gevleugelde Kruis vaarders. Lidman, Ik en mijn zoon. Naeff, Voor de poort. Nawakows- ki, Het kamp Allerheiligen. Olt- mans, De schaapherder. Taylor, De reis naar Matecumba. Van Velde, De grote zaal. Romans in moderne talen. Andres, Der Knabe in Brunnen. Bergius, Der Falscher. Van Chamisso, Peter Schle- mihls wundersame Geschichte. Re- marque, Der Himmel kennt keine Günstlinge. Spoerl, Der Maulkorb. Bromfield, The rains came. Op- penheim, The master nummer. Co- lette, Le blé en herbe. Sartre, Les Jeux sont faits. Boeken over allerlei onderwerpen Bomans, Noten kraken. Braumann, Raiffeissen levensroman van een groot pionier. Parool-life serie India. - Mexico. - Engeland. Burnford, De ongelooflijke reis. Van Eysselstein, Fie Carelsen. Mok, De Vliegende Hol lander. Moorehead, Geen plaats in de ark. Russell, Heeft de mens een toekomst Steinmetz, Onze rijstta fel. Suèr, Het dagelijks leven van onze voorouders in het midden van de 19e eeuw. Multatuli, Max Havelaar. Vroman, Uit slaapwandelen. Schuurmans Stekhoven, De wereld der microben en de mens. FEESTELIJKE PRIJSUITREIKINGEN. Voorzitter J. G. Kamerbeek heeft aan leden van de vereniging van postdui- venhouders „De Vriendschap" in De Gouden Ploeg de prijzen van de vluch ten en de tentoonstelling uitgereikt. Generaal-kampioen bij de vluchten werd de heer W. Nieuwenhuis en de mooiste inzending van de tentoonstel ling was van de heer A. Meesters, die tevens de ploegenprijs won. Een bandje uit Amersfoort zorgde na de prijsuitreiking voor een gezellige avond. Bij de Soester Vogelvrienden reikte voorzitter D. J. Kuyper de prij zen van de tentoonstelling uit. De heer H. Wijnands kreeg een prijs als kam pioen van het geheel. J. Wijnhof- voor vetkleur en duo, H. Duit voor tropische vogels, P. J. Ch. Dijkman voor derby, trio en tropen-kruisingen, A. v. d. Vaart voor wildzang-kruisingen en W. Kuyper voor de mooiste parkiet. Ei werden sketches opgevoerd en The Nextdoor Brothers toonden zich gezel lige en kundige gitaristen. HANDBAL. Teams van B.D.C. speelden de volgen de wedstrijden DamesB.D.C. 2D.S.O. 0-4. Dames- juniores 2 won met 10-0 van Oranje en verloor met 2-4 van Sport Vereent. Heren-aspiranten won met 8-0 van Achilles 2. HUMANISTISCH VERBOND. De heer Tj. Krips, voorzitter van de afdeling Soest-Baarn van het Huma nistisch Verbond, zou morgenavond in gebouw „De Rank'' spreken over het onderwerp „Godsdienstonderwijs en geestelijke vorming bij het onderwijs". Deze bijeenkomst is wegens de slechte weersomstandigheden uitgesteld. BRAND in magazijn. Hedenmorgen, te zes uur, brak brand ui! in het magazijn van de heer J. A. van Oest aan de Schrikslaan. Dit magazijn is gelegen achter de wo ning, waarvan de achterkamer tot kruidenierswinkel is ingericht. De brandweer bestreed het vuur met 2 nevelspuiten. Het blussen werd be moeilijkt door het feit dat er diverse vuurhaarden waren en er vele goede ren in het magazijn stonden. De brand is ontstaan door een olie kachel, die vannacht doorgebrand heeft. Dc schade bedraagt een paar duizend gulden. De heer Van Oest is niet ver zekerd. EXPERIMENT BIJ ZILVER TETRA. De leden van de aquariumvereniging Zilver Tetra konden gisteravond kennis maken met een experiment dat de moeite waard was, maar zeer veel leden gaven de voorkeur aan de warme kachel. Iedere maand houdt Zilver Tetra een bijeenkomst en gewoonlijk is er een spreker. Die was er gisteravond ook. Echter niet in levende lijve, maar op de band en Dr. I. Kristensen, directeur van het Zoölogisch museum te Willem stad op Curacao, hield twee causerie- en, die verduidelijkt werden met dia s. In zijn kort openingswoord deelde de voorzitter K. Zeldenrust mee, dat er in maart een gezamenlijke bijeenkomst met de afdeling Soest van de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde gehouden zal worden. Dan zal de heer A. v. d. Nieuwenhuizen over het onder- werp „De levende natuur" spreken. „Dieren langs het strand" was een cau serie met bijzonder interessante gege vens over de rijke levensgemeenschap pen langs onze stranden. Schelpdieren, boormosselen, die vrij zeldzaam zijn, oesters, die niet afkomstig zijn van Zeeland, maar beschouwd kunnen wor den als zeer jonge fossielen van de oes terkwekerijen, die dertig jaar geleden bij de waddeneilanden waren, rogge- eieren en eieren van haaien, die ook langs onze kusten leven. Het is echter een ongevaarlijk soort. Bijzonderheden en beelden van wul ken, een slakkensoort, met enorm veel eieren, waarvan slechts weinigen zich tot larven ontwikkelen en de andere tot voedsel dienen. Prachtige opnamen van de schorren en uitvoerige bijzonderheden over strand- en zwemkrabben. Beelden van dc dijken, die met wier bedekt zijn, voorzover ze niet van een bitumen- laag voorzien zijn. Waar dit wel het geval is kan men van een verarming spreken, want de wieren zijn rijk aan dierlijke levensgemeenschappen. Ane monen en zeesterren en tenslotte een deel, dat gewijd was aan het wonder lijke leven van de hermietkrab. Na de pauze werd een causerie over koraalvissen gehouden. EXPLOSIE BIJ KOMPOSTBEDRIJF. Reeds enige malen is gebleken dat er bewoners van Soest zijn die de gevaar lijkste voorwerpen in hun vuilnisem mers gooien, zonder erbij na te denken, dat dit gevaar op kan leveren. Bij de verbranding van vuil in het kompostbedrijf heeft zich een explosie voorgedaan, die de gemeente-arbeider J. V. een oog kostte. Hij werd door een scherf aan het hoofd gewond, een glas van zijn bril versplinterde en ver wondde een oog zo ernstig dat hij het moet missen. KAARTEN S.E.C.—B.D.C. Voor de tweede maal hebben S.E.C. en B.D.C. een klaver jas wedstrijd ge speeld en de derde ontmoeting van beide voetbalverenigingen aan de kaart tafel zal op 15 februari in het clublo kaal van B.D.C, plaats vinden. S.E.C. had 25 speelsters en spelers, B.D.C. slechts 15, zodat deelnemers van S.E.C. de gelederen van B.D.C. moes ten versterken en zij deden dit uit stekend. B.D.C. behaalde 113348 punten en S.E.C. 107598. Met 250977 heeft B.D.C. nu de leiding. S.E.C. heeft 233843 punten. De uitslagen zijnS.E.C. 1. N. van Zoghei 6301 2. J. Blokland 6084 3. H. v d. Broek 5725 4. B. Dekker 5709; 5. Mevr. Veldhuizen 5678 6. F. Saar- loos 5645. B.D.C. 1. P. Schrijvers 6342 2. A. de Beer 6284 3. G. v. Korlaar 6259 4. C. Epskamp 61835. J. v. d. Lugt 6146 6. J. Verhoeve 6104. De vijfde ronde van het S.E.C.-klaver- jastournooi om de O. L. Zimmerman- beker wordt op 28 januari gespeeld. INBRAAK OP „NIEUW AMSTERDAM". Door verbreking van een ruit werd donderdagnacht op de vliegbasis aan de zijde van Den Dolder ingebroken in de onderofficiersmess van het Ame rikaanse kamp „Nieuw Amsterdam". Vier gok-automaten werden geforceerd en leeg gehaald. Ze bevatten met el kaar ongeveer 400 dollar. Ook is men binnengedrongen in het kantoor van de mess, waar alles overhoop gehaald maar niets vermist werd. Het onderzoek wordt ingesteld door de Kon. Mare chaussee in samenwerking met de Ame rikaanse militaire politie. Voor de op sporing werd ook gebruik gemaakt van een speurhond van de Soester politie. Buiten in de sneeuw werd een gokauto maat teruggevonden. De ontvangsten uit het vreemdelingen - bezoek aan ons land zijn sinds 1955 met ongeveer 170 °/o gestegen. Ze zullen in 1962 ongeveer 615 miljoen gulden hebben bedragen. Hierbij is het extern transport, het vervoer heen en terug, evenals de aankoop van niet- toeristisehe goederen, nog niet eens in begrepen. Deze stijging van de toeris tische ontvangsten is aanmerkelijk sterker dan die van onze goederenex port, die in dezelfde periode met onge veer 60°/o is gestegen. Uiteraard onderstrepen deze cijfers ten overvloede de betekenis van de bui tenlandse propaganda van het toerisme. Men beschouwt het terecht als een na tionaal belang het eigen land beter in de vreemde bekend te maken. 01 Nederland er in zal slagen meer buitenlandse toeristen te trekken, zal in niet onbelangrijke mate afhankelijk zijn van de omvang en inhoud van on- zr toeristische propaganda. Daarbij dient rekening te worden ge houden met de positie, die wij in het internationale toeristenverkeer innemen. Tevens zal rekening moeten worden ge houden met de propaganda-budgetten waarover de nationale organisaties ter bevordering van het toerisme in andere lande beschikken. Toch te laag. •Verontrustend is evenwel, dat de stij ging van de ontvangsten uit het vreem delingenverkeer in de achter ons lig gende jaren, hoe belangrijk ze ook moge zijn, nog achter bleef bij die van verschillende andere Europese lan den. Berekent men namelijk het in dexcijfer van de inkomsten uit het vreemdelingenverkeer in verschillende Europese landen in 1960 op basis van de ontvangsten in 1953, dan blijkt, dat dit indexcijfer voor 1960 in Italië en Frankrijk ruim 430 was, in west-Duits- land bijna 400, in Oostenrijk 385, ter wijl het indexcijfer voor ons land 295 bedroeg. Dat is nogal een belangrijk verschil. Komt dit, omdat het Nederlandse pro- paganda-budget in vergelijking met an dere landen en ook in vergelijking met de absolute stijging van de ontvang sten uit het vreemdelingen verkeer te laag is Het een zal toch ongetwij feld met het andere te maken hebben, zo mag gevoeglijk worden veronder steld. Als men een lijst zou opstellen van nationale propaganda-budgetten voor het toerisme in de West- en Noord- europese landen, dan zou Nederland de op een na laagste plaats innemen, juist achter Zweden en nog net voor Noorwegen. Bovendien moet toch niet uit het oog worden verloren, dat de toeristische at tracties van ons land over het alge meen niet zo spectaculair zijn als die het buitenland soms weet te bieden. Zij zijn echter wel zeer reëel en ge differentieerd, hoewel vooral in hun diversiteit nog te weinig bekend. Dit niet in de laatste plaats omdat Nederland niet op een lange toeristische traditie mag bogen zoals menig ander land wel heeft. Vandaar dat het er voor ons land op aan komt bij de propagan da zijn toeristische mogelijkheden zo volledig mogelijk uit te buiten, ten einde aan de krachtige internationale concurrentie op dit gebied weerstand te bieden. Aardappelpuree zal beter uitvallen als u in plaats van koude melk, kokende melk er bij gebruikt. Voelt u zich niet zo erg fit Misschien bent u nog net in staat het volgende drankje klaar te maken, waardoor u zich een ander mens gaat voelen. Klop één ei los met één lepel honing en l'/z dl melk. De drank al kloppen de verwarmen. Er kan voor de smaak nog geraspte citroen- of sinaasappel schil aan toe gevoegd worden. Warm opdrinken. Is er kaarsvet op uw koperen of tin nen kandelaar gedropen, houdt deze dan even in heet water. Het kaarsvet smelt weg en kan dus zonder de kan delaar te beschadigen, verwijderd wor den. 'n Ideale toestand ontstaat er in uw knopendoos, als u alle bij elkaar ho rende knopen aan een grote veilig heidsspeld of aan een stevige draad rijgt.

Soester Courant | 1963 | | pagina 2