OËDËA oppenbroHwers kou gevat? RUIM ANDERHALF MILJOEN VOOR CHR. BEJAARDENCENTRUM. KAPKUNST NIEUBORG „DE WITTE POMPEN HET KAPERSCHIP" Firma G. van de Pol In de greep van de griep. GEMEENTERAADSVERGADERING. PERMANENT-WAVE, Voor Auto- of Scooterrijles Prima Haarvilt Sportieve modellen 22.50 - 29.75 .Borsalino' 39.75 -49.75 TWEEDE BLAD De kleine dagelijkse dosis Krnschen Loodgieters werkzaamheden. In gevallen helpt PUROL TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 De tweede raadsvergadering van 1963 is een hele rustige vergadering ge weest met weinig hoogtepunten en het belangrijkste besluit was het garanderen van de aflossing en het betalen van de rente van de geldlening die de stichting protestants bejaardencentrum nodig heeft. Het betreft een bedrag van ruim IV2 miljoen, waarvoor een cen trum op de Eng en bejaarden woningen gebouwd zullen worden. Mevr. Muurling en de heer Dijkstra van de prot. chr. fractie waren wegens ziekte afwezig. 1. Ingekomen stukken, a. Schrijven d.d. 22 november 1962 van burgemeester en wethouders inzake het bouwrijpmaken van het industrie terrein 't Hart met voorstel dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Dameskapper toont U an. Dat U betere Permanent In een stad niet vinden kan Als reklame alleen MAANDAG, geheel compleet, half geld, f 12.50. NIEUWEWEG 100 bij het nieuwe station Soest-Z., tel. 4026. b. Schrijven d.d. 8 december 1962 van H. Ruizendaal, alhier, inzake het aan tal staanplaatsen voor vishandelaren op de markt met een schrijven van bur gemeester en wethouders gericht aan adressant, met voorstel die stukken voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Jaarverslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Soest en te Soesterberg met voorstel deze verslagen voor kennisgeving aan te ne men. Conform besloten. d. Schrijven d.d. 22 januari 1963 van burgemeester en wethouders van Zeist inzake zandafgravingen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. e. Ongewijzigde vaststelling van de ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1959 door gedeputeerde staten met voor- voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. f. Schrijven d.d. 28 januari 1963 van de raad der gemeente Finsterwolde in zake een buitengewone uitkering voor het jaar 1963 uit het gemeentefonds met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. g. Schrijven d.d. 27 december 1962 van de heer C. F. P. Soetens, verzoekende ontslag als hoofd van de vleeskeurings dienst met voorstel dit ingaande 1 juni 1963 eervol te verlenen. Dit punt werd aangehouden om nader overleg te plegen met de gemeente Baarn, die voor hetzelfde geval zit, want de heer Soetens bekleedt daar dezelfde functie. h. Schrijven d.d. 7 januari 1963 van de raad der gemeente Buurmalsen inzake verzoek om de kosten van verpleging van geesteszieken en van langdurig verpleging behoevende overige zieken geheel en onverkort voor rekening van 's rijks kas te nemen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. IN EIGEN RTELIER i. Schrijven d.d. 27 december 1962 van de minister van binnenlandse zaken inhoudende Koninklijke goedkeuring van de verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en in vordering van een vermakelijkheden- belasting in de gemeente Soest met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. j. Schrijven d.d. 5 februari 1963 van de minister van binnenlandse zaken in houdende Koninklijke goedkeuring van de verordening op de heffing en invor dering van marktgeld in de gemeente Soest met voorstel dit voor kennis geving aan te nemen. Conform besloten. k. Schrijven d.d. 28 januari 1963 van de raad der gemeente Finsterwolde inzake het treffen van een extra voorziening voor de laagst betaalde groeperingen, wier uitkeringen ingevolge de wacht geld- en werkloosheidswet niet voldoen de zijn om aan de gevolgen van deze winter het hoofd te bieden met voor stel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare raadsvergadering van 21 no vember 1962, 30 november 1962, 19 de cember 1962 en 10 januari 1963. Conform besloten. De notulen werden ongewijzigd goed gekeurd. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een extra krediet a. voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en gymnastiekmateriaal t b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid Conform besloten. b, voor het verbeteren van het sani tair in de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk Conform besloten. c ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. in de Kerkebuurt in ver band met de invoering van een nieuwe rekenmethode. Conform besloten. 4. Voorstel tot verkoop van grond a. gelegen aan de Noorderweg aan A. A. van Breukelen Conform besloten. b. gelegen aan de Albert Cuyplaan aan de Stichting Prot. Chr. Bejaardencen trum. Conform besloten. 5. Voorstel tot aankoop van grond a. gelegen aan het Oude Grachtje van N.V. Nederlandsche Spoorwegen Conform besloten. b voor verbreding van de Kerkstraat van „Gebr. van Kooy, Soest N.V." Conform besloten. c. voor verbreding van de Nieuweweg gaat U natuurlijk naar 9J Volledige rijuren (60 min.) Tweemaal per week gratis theorie. All-risk verzekerd. Prijzenvoor Auto 6,50 p.u., voor Scooter f 5,50 p.u. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 van P. G. Haage Conform besloten. d. gelegen nabij de Van Weedestraat van de Stichting „Mariënburg" te Soest Conform besloten. e. gelegen aan de Albert Cuyplaan en Dalweg van W. G. van Roomen en A. v. d. Breemer. Conform besloten. 6. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan a. het R.K. schoolbestuur te Soest voor terreinaanleg bij de R.K. school voor u.l.o. en de R.K. St. Bonifaciusschool voor g.l.o. gelegen aan de Steenhoff straat, alhier. Conform besloten. b. het R.K. schoolbestuur te Soest-Zuid voor de bouw van 2 lokalen aan de St. Ludgerusschool voor g.l.o. aan de Hildebrandlaan, alhier Conform besloten. Brinkstraat 15 - Baarn - Tel. 02954-2525 KOOPT Antiek - Curiosa - Kristal - Goud en Zilver - Boeken - Antieke Prenten. H. WESTERHOF - Makelaar-Taxateur. c. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel' te Soest voor het huren van twee noodlokalen t.b.v. de Savornin Lohmanschool te Soest-Z. Conform besloten. 7. Voorstel tot het verlenen van onthef fing van de verbodsbepaling genoemd in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" aan <a. Th. Seien, Amersfoortsestraat 5 te Soesterberg, voor het oprichten van een opslagplaats voor flessengas op het perceel Amersfoortsestraat 5 te Soes terberg. Conform besloten, b M. Oskamp, Lindenlaan 1 te Soest voor het oprichten van een garagebe drijf in het perceel Lindenlaan 1 Conform besloten. c. C. J. de Winter, Van Lenneplaan 73 te Soest, voor het oprichten van een fabriek voor vervaardiging van huishou delijke artikelen in het perceel van Lenneplaan 73. Conform besloten. 8. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van a. weg nr. 15 Conform besloten. b. weg nr. 62 Conform besloten. c een gedeelte van de Plasweg en de verbinding Nieuwewegzijtak-Nieu- weweg Conform besloten. d. de verbinding EikenlaanParklaan. Conform besloten. 9. Voorstel tot het verlenen van voor schotten aan diverse schoolbesturen voor het jaar 1963 a. als bedoeld in artikel 73, 4e lid, van de Kleuteronderwijswet Conform besloten. b. als bedoeld in artikel 103, 6e lid, der Lager-onderwijswet 1920 Conform besloten. c. als bedoeld in artikel 35, lid 6, van het besluit B.L.O. 1949 Conform besloten. d. als bedoeld in artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920. Conform besloten. VAN WEEDESTRAAT 80 - TEL. 2970 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het verbeteren van de woning Julianalaan 36. Conform besloten. 11. Voorstel tot het verlenen van zake lijke rechten aan de N.V. P.U.E.M. tot het leggen van kabels a. vanaf de Klaarwaterweg tot de Beu kenlaan Conform besloten. b. vanaf de Wieksloterweg tot de trans formatorruimte bij de Arnhemse Wa terleiding Maatschappij Conform besloten. c. op de Eng (Rubenslaan-Prins Bern- hardlaan). Conform besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikël 50 van de Kleuteronderwijswet aan a. het bestuur van O.L. Vrouwe Stich ting voor enige voorzieningen en aan schaffingen t.b.v. de R.K. kleuterschool Soest-Zuid Conform besloten. b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanbrengen van een aanrecht in het lokaal van de Christelijke kleuterschool aan de Insingerstraat. Conform besloten. 13. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening tot regeling van de door het bedrijf gemeentewerken in rekening te brengen kosten voor aansluiting op de gemeentlijke riolering. De heer ORANJE (V.V.D.) noemde dit een billijke regeling, vooral voor hen die in een geval verkeren waarin de kosten voor aanleg van riolering min der zijn dan 150,het vaste be drag dat ze voorheen moesten betalen. Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de ver ordening betreffende het verlenen van bijdragen in de kosten van uitzending en verpleging van kinderen naar en in herstellings- en gezondheidscol onies. Conform besloten!' Zuidsinflel 3 Amersfoort 15 Voorstel inzake wijziging van de in tercommunale I.Z.A. regeling Utrecht. Conform besloten. 16. Voorstel tot het weigeren van ont heffing van de verbodsbepaling opge nomen in de „Zoneverordening Hinder wet" aan a. de oliehandel „Kerosine", van Sucht- len van de Haarestraat 144 te Amster dam, voor het oprichten van een ben- zine-aftapinrichting op het perceel Veldm. Montgomeryweg 7 te Soester berg Conform besloten. b W. B. Cochius, 2e Heeserlaantje, al hier, voor het oprichten van een op slagplaats voor benzine tot maximaal 200 liter bij het perceel 2e Heeserlaan tje 2. Conform besloten. 17. Voorstel tot verpachting gedurende het jaar 1963 van een perceel grond gelegen nabij de Nieuweweg aan H. G. Dorresteijn. Conform besloten. 18. Voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan „Rubenslaan". Conform besloten. 19. Voorstel tot het benoemen van a. een onderwijzer aan de openbare la gere school voor gewoon lager onder wijs te Soesterberg De heer D. Molog te Doorn werd met algemene stemmen gekozen. b. een onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs in de Kerkebuurt De heer T. G. Pot te Utrecht werd met algemene stemmen gekozen. c. een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Soestdijk. Mej. N. Immig te Baarn werd met al gemene stemmen gekozen. 20. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning a. Kolonieweg 36 b. Noorderweg 35. De heer BERKELBACH VAN DER SPRENKEL (Prot. Chr.) betreurde het dat hij bij de stukken het oordeel van de gemeentearts miste. De VOORZITTER antwoordde dat dit pas woensdagmorgen binnengekomen was. Voor het perceel Kolonieweg vond hij een termijn langer dan een half jaar ongewenst en hij adviseerde de termijn voor de Noorderweg zo kort mogelijk te houden. De heer GRIFT (P.v.d.A.) vond een termijn van een jaar voor de woning aan de Kolonieweg wel heel erg lang, want deze woning is bijzonder slecht. Vier maanden leken hem voldoende. De VOORZITTER antwoordde dat een korte termijn verwachtingen bij de bewoners zou kunnen wekken die niet gerealiseerd kunnen worden. Het is beter een jaar te nemen als er geen kans is op korte termijn voor een wo ning te zorgen om teleurstelling bij de bewoners te voorkomen. Besloten werd beide ontruimingster mijnen op een half jaar te stellen. Van het beschikbare bouwvolume zijn 7 huizen bestemd voor het vervangen van onbewoonbaar verklaarde wonin gen. 21. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond aan de Klaarwaterweg aan het bestuur van de „Speeltuinvereni ging West". Conform besloten. 22. Voorstel tot het wijzigen van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1962 (overschrijding kredieten). Conform besloten. 23. Voorstel tot het verklaren dat de verbinding van de cursussen, uitgaande van de „Stichting Vorming Bedrijfs- jeugd te Soest" aan de Koningin Emma- huishoudschool, nodig is te oordelen. Conform besloten. 24. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting Vorming Be- drijfsjeugd te Soest. De heer VAN DE BERG (K.V.P.) vroeg of het niet bezwaarlijk was dat de aandacht thans alleen gericht was op de vorming van meisjes en of dit mis schien moeilijkheden met de procvincie zou kunnen geven met betrekking tot de subsidie. De VOORZITTER antwoordde dat er aparte stichtingen voor meisjes en jon gens zijn, dus moeilijkheden zijn uit gesloten. Conform besloten. VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 22 FEBRUARI 1963. kan nok voor 0 wonderen doen. De beproefde bloedzuiverende kuur van Kruschen brengt uw bloedzuiverende organen weer goed op gang en zo worden de onzuiverheden in uw bloed, die U nu die snerpende pijn verwekken, vanzelf afgedreven. Duizenden lijders aan Rheu- matische Pijnen raakten met Kruschen verlost van die rampspoed, die hun het leven vergalde en zelfs hun dagelijkse dagtaak in 't honderd stuurde. Weifel niet. Kruschen zal ook U goed doen als U zich aan de kleine dagelijkse dosis houdt - niet meer dan er op een cent gaat niet. Als straks een katholieke stich ting zou komen dan kan die ook ver zekerd zijn van gemeentelijke garantie. 28. Voorstel tot het oprichten van de stichting „Verzorgingshuis de Malva- hoeve". De heer ELBERTSE (K.V.P.) vond 1 vrouw in het stichtingsbestuur te wei nig en hij bood zijn plaats aan zijn fractiegenote mevr. Walter aan. Mevr. POLET (P.v.d.A.) vroeg naar de mogelijkheden van eventuele exploita tietekorten. De kans hierop is zeer ge ring omdat de meeste patiënten en be jaarden geheel of gedeeltelijk voor re kening van de gemeente in het tehuis verblijven. Conform besloten. Na het behandelen van de agenda gaf de VOORZITTER in besloten zitting een uiteenzetting over de reorganisatie in de B.B. de medicinale hoestbonbojn 25. Voorstel tot overdracht van de schulden enz. van de Woningstichting Patrimonium aan de vereniging tot voortzetting van Patrimonium's Wo ningbouw. De heer DE BRUIN (V.V.D.) vond het vreemd dat in het gehele raadsstuk geen enkel bedrag genoemd! werd. Wethouder VAN DE AREND (Prot. Chr.) antwoordde dat de woningbouw vereniging voor ruim anderhalve ton bij de gemeente in het krijt staat. 26 Voorstel inzake het plaatsen van een houten noodschool in de wijk Soester Eng. Conform besloten nadat de heer DE BRUIN (V.V.D.) er zijn verwondering over uitgesproken had dat enige tijd geleden besloten is tot aankoop van huizen in de Molenstraat, welke afge broken worden omdat men nu eenmaal door goedkeuring van het uitbreidings plan hiertoe reeds indirect besloten had, terwijl vier andere huizen ge spaard zullen worden. Van Lenneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw De VOORZITTER antwoordde dat wij zigingen natuurlijk mogelijk zijn, maar niet als er reeds voorbereidingen ge troffen zijn en werkzaamheden uitge voerd zijn die de wijziging tot een dure zaak maken. Conform besloten. 27. Voorstel tot het garanderen van 2 geldleningen, aan te gaan door het be stuur van het Christelijke bejaardencen trum te Soest ten behoeve van de bouw van een bejaardentehuis op de Eng. De heer BERKELBACH VAN DER SPRENKEL (Prot.Chr.) prees het werk van het college in deze zaak en hij noemde dit besluit een belangrijke stap ir de richting van de oplossing van het Soester bejaardenprobleem. Hij sprak de wens uit dat nu ook spoedig tot ver wezenlijking van het gemeentelijk ob ject overgegaan zou kunnen worden. De heer ORANJE (V.V.D.) wenste de prot.chr. bevolkingsgroep geluk met dit succes. De eigen zeggenschap is wel heel erg aan banden gelegd door de vele bepalingen en voorschriften. Het heeft veel weg van een gemeentelijk bejaardencentrum onder prot.chr. be heer. Gaarne zou de heer Oranje zien dat er een wettelijke regeling zou ko men die er ook voor het openbaar en bijzonder onderwijs is. De heer DE HAAN (P.v.d.A.) antwoord de dat aan de wettelijke regeling ge werkt wordt. In de volgende raad zullen reeds bijzon derheden over de bouw van het grote bejaardencentrum en bejaardenhuizen gegeven kunnen worden. Wethouder VAN ZADELHOFF (K.V.P.) wees erop dat de gang van zaken heel gewoon is. Voor de prot.chr. stichting is de gemeente garant en ze zal dit straks voor de neutrale stichting zijn. Dat wordt geen gemeentelijk bejaarden- 1 tehuis, want de gemeente bouwt het Het seizoen voor de griepepidemie is weer aangebroken en prompt is de in fluenza weer aanwezig De epidemie, die aan onze oostgrens, in het Rijnland en in Westfalen, al enige weken slachtoffers maakte, is ons land bin nengedrongen. We zullen moeten afwachten in hoe verre deze griepgolf ons gehele land zal overspoelen. De autoriteiten zijn waakzaam genoeg, de peilstations wer ken op volle kracht, de verschillende virusstammen worden met zorg ge ïdentificeerd. Iedereen kan voorzorgsmaatrege len nemen. Kunnen wij ook individueel maatrege len nemen om te voorkomen dat we griep krijgen Jawel, tot op zekere hoogte is zulks zeer wel mogelijk. Iedereen kan zekere voorzorgen in acht nemen waardoor de kans dat hij of zij griep krijgt beduidend wordt vermin derd. Men dient daarbij in het oog te hou den dat influenza een besmettelijke ziekte is en dat men er goed aan doet kontakten met andere mensen in een grieptijd zoveel mogelijk te beperken. Wanneer het beroepshalve niet nood zakelijk is, brenge men geen bezoeken aan personen die met griep te bed lig gen voor men het weet heeft men de ziekte zelf ook. Maar ook onder de mensen, die nog op de been zijn kun nen zich personen bevinden die reeds besmettelijk zijnde kluizenaar loopt thans het minste gevaar Geen festiviteiten. Niet iedereen kan het zich veroorloven, zichzelf thuis op te sluiten, maar men kan al die plaatsen waar veel mensen hoesten en proesten met enig over leg toch wel vaak mijden. wat de huid ook deert of ontsiert Zijn de afstanden, die in openbare ver voermiddelen moeten worden afgelegd, niet zeer groot, ga dan te voet'~of per rijwieldat is in deze tijd gezonder. Ga niet naar voorstellingen, vergade ringen of bijeenkomsten waar veel personen in een betrekkelijk kleine ruimte bij elkaar zijn. Meer weerstand. Verder kan men door een verstandig leven te leiden zijn weerstand tegen het influenzavirus verhogen. Om te be ginnen kan iedereen er voor zorgen dat hij of zij een behoorlijk lange nachtrust geniet. Er dient voorts verstandig te worden gegeten het gaat daarbij niet om de hoeveelheid maar meer om de geva rieerde voeding. Wordt er melk gedronken Wordt er groene groente gegeten Wordt er fruit gebruikt Komt er wel eens een ei op tafel Laat het in deze tijd ner gens aan ontbreken.

Soester Courant | 1963 | | pagina 5