Jeen van de Berg won rif over 50 km. HET OOG GERICHT OP CARNAVAL. Culturele avond voor Het Dorp. DINSDAG 26 FEBRUARI 1963. 42e JAARGANG No. 16. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, f 2,10 - per post f 2,25 UITGAVE DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE VAN WEEDESTRAAT 29A SOESTDIJK TELEFOON 2566 GIRO 126156 De culturele avond welke vrijdag in de Oude Kerk ten bate van de actie Open het Dorp gehouden is, was een Soester manifestatie van allure wat de medewerkers betreft, maar met de be langstelling was dat niet het geval, want slechts een zestigtal bezoekers had het de moeite waard gevonden de kou te trotseren. Mevr. Muurling betreurde dit in haar openingswoord, dat tevens een dank woord was voor allen die het mogelijk gemaakt hadden deze avond te organi seren. Zij sprak de wens uit dat het toch een hartverwarmende avond zou worden en dat is het ongetwijfeld door het hoge gehalte van het gebodene ge weest. Het Hervormd kinderkoor zong onder leiding van Maarten Kooy enige gees telijke liederen, waarna Gert Muts een preludium en fuga van J. S. Bach speelde. De organist Geurt Kok was door ziek te verhinderd medewerking te verle nen. Kees MÖrsing verraste door de wijze waarop hij uit het Engels vertaalde negerpoëzie declameerde. Zijn aandeel aan dit programma werd gevolgd door prachtige zang van het R.K. Motet en Madrigaalkoor onder lei ding van Carel Laöut. .Kyrie" van William Bird werd uitge voerd. Mirja Muurling declameerde klare ge dichten uit eigen werk, die indruk maakten door hun eenvoud en Maar ten Kooy toonde niet alleen een voor treffelijk dirigent van het kinderkoor te zijn maar ook een goed begeleider van zijn vrouw, de alt Ine Kooy, die het fraaie ,,An Evening Hymn" van Henry Purcell zong. Voor de cellobe geleiding zorgde Christine Rooy. ,,Sanctus" en ,,Benedictus" van Bird werd uitgevoerd door het motetkoor en Maria Maatman bracht gave declamatie met het prozastuk „Ter Kerke" van Lode Bisschop. Het motetkoor zong tot besluit ,,Agnus Deï" en „Ave Maria" van Casali en met een fantasie van Jac. Bonset rondde de organist G. den Broeder deze mooie culturele avond af. De bekende lange afstandrijder Jeen v d. Berg uit Heerenveen heeft za terdagmiddag op de Peter's Baan een rit van 50 km gewonnen, die uitge schreven was door het bestuur van de ijsvereniging. De baan was vrijdag door bevloeiing in prima conditie gebracht. Jeen v. d. Berg begon heel kalm aan de 92 ronden en hij bevond zich kort na de start in de achterhoede van de 60 deelnemers. In de twintigste ronde ging hij er alleen vandoor en hij won de beker, welke door sporthuis Eb Ka reisen ter beschikking gesteld was, met een ronde voorsprong op J. Vossegad uit Barneveld, die de Avia-beker won. De derde plaats was voor A. Vossegad. Met veel lawaai en jolijt is zaterdag avond Prins Leut de Derde ingehaald door honderden enthousiaste jongeren, die een fraaie stoet vormden. Over de hoofdweg trokken zij naar de Mariaschool in Soestdijk, waar Prins Leut op zijn mallotige onderdanen wachtte. De voorzitter van de raad van elf vroeg hem de heerschappij over het rijk van de zotternij te willen aan vaarden. De prins zei niet nee en hij sprak de wens uit dat het feest leutig maar waardig gevierd zou worden. De stoet was het aanzien ten volle waard. Een statige douairière bevond zich erin en zij kon trots zijn op de eerste prijs, die haar door de juryleden mevr. Ekel en de heren Taris en Ver poort toegekend was. Een waarzegster werd tweede, een Arabier derde en een nar vierde. Bij de paren blonken monniken en Chi nezen uit en bij de wagens was de Donald Duckfamilie de favoriet. De tweede prijs was voor een Arabier plus vrouw en ezel en de derde prijs voor een Katootjegroep. „Geen woorden maar daden" stond er op een wagen, waarop een galg stond. Daaraan hing de imitatie van een niet al te bemind bevriend staatshoofd van omvangrijke afmetingen. Een personen auto deed heel Australisch aan en stoere cowboys en cowgirls zaten zich te war men rond een vuur in Texas. De familie Donald Duck was voor al voor de kinderen leuk en de wagen die kraamkamer was voor ieder een. Een man aan een schandpaal, fi guren uit het politieke leven, een oer degelijk Soester span in een oerdege lijke tentwagen en al strompelend en een spandoek torsend uitten Soester „bejaarden" hun vreugde over het feit dat ze eindelijk een tehuis krijgen, als ze tenminste nog even geduld hebben. P.V.O. bevond zich natuurlijk in de stoet, maar ook de raad van elf. Drum bands, een draaiorgel en dat alles trok door Soestdijk op weg naar de feest zaal, die prachtig met honderden ba- lonnen versierd was. Prins Leut kwam onder veel lawaai binnen en hij wekte zijn onderdanen op heel wat pretbom- men te laten barsten en te trachten de zolder naar beneden te laten komen. Hij dankte allen die het feest mogelijk gemaakt hadden en spoorden tot jui chen, springen en hossen aan. The Fighting Cats speelden, een boere- blaaskapel toeterde* en het draaiorgel zorgde ook voor de nodige en onnodige muziek, zodat het feest niet bepaald in stilte verliep, maar dat was ook niet de bedoeling. Zondag was de prins op bezoek bij de middenstanders, waarvan hij met ont roering zei dat ze zo gekweld worden dc-or de fiscus. Hij verzocht iedereen de inkomstenbelasting, de omzetbelasting en de A.O.W. te vergeten en slechts aan feesten te denken. En dat verzoek werd graag ingewilligd. Bij de paren wonnen de Mona Lisa met de vervaardiger van dit schilderij, schaatsenrijders werden tweede en een oosters prinsenpaar derde. Knelis was nummer 1 bij de individuë- len, Russin Anoeschka tweede en een Spaanse schone derde. Bij de groepen wonnen drie koningen met een aantal Klu Klux Klanleden op de tweede plaats. Ook nu speelde een boerekapel, maar de Blauwkapelier Boereblaaskakers wa ren heel wat enthousiaster dan de ka pel uit Blaricum die zaterdagavond speelde. S.E.C. vierde ook carnaval en daarvoor was de zaal van Bos en Duin uitgezocht. Roel ten Hove, Wout de Bruin en Ries Rouwendaal hadden van de versie ring iets heel bijzonders gemaakt en dat mocht ook wel, want tot de raad van eli behoorden heren als De Gaulle, Kennedy en MacMillan. De voorzitter van dit eerbiedwaardig college had veel weg van Dorus, er was een stoere sheriff, maar ook de charme ontbrak niet. Vera Lynn, Maria Zamora, schone dsnseressen en wat niet al. Los Muscaleros speelden onder leiding van Ben Pinchetti en ook dit feest is bijzonder goed geslaagd. Prins Hannes de eerste regeerde zijn volkje met mil de hand en pas in de morgenuren vond hij het nodig zijn onderdanen te ont slaan van de verplichting te hossen of op andere wijze feest te vieren. Hij won de beker die beschikbaar ge steld was door de firma Smeenk. J. Ebbers uit Utrecht werd vierde en F. Vollebroek uit Hilversum vijfde. Op 2l/2 ronde kwam J. Bloemendaal uit Maarssen als zesde aan. B. de Jong uit Blaricum was zevende en de Soester C. Smid achtste. Jeen v. d. Berg legde de afstand af in 1 uur, 43 min. H. Vollebroek uit Hilversum speelde geen rol in deze wedstrijd omdat hij last van zijn maag had. CONCERT VAN APOLLO. De mannenzangvereniging Apollo geeft het jaarlijks concert voor de donateurs op donderdag 28 februari in „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Voor de pauze worden onder meer werken van Mozart, Schubert en Verdi uitgevoerd, De akkordeonvereniging Animato verleent medewerking aan dit concert. Er worden een ouverture, een wals, een mars en een fanfare uitge voerd. Na de pauze voeren Kees Hilhorst, Paula Rouwendaal-Hovius, Julia Roe- lofsen, Foppe Roelofsen, Marie Becker- v. d. Hoef en Ben v. d. Pol, leden van de toneelvereniging Kerkebuurt, de klucht in 1 bedrijf „De Verrassing" op. UTRECHTSE PROVINCIALE BRANDWEERBOND JUBILEERT. Op 1 maart bestaat de Utrechtse Pro vinciale Brandweerbond 40 jaar. De Soester vrijwillige brandweervereniging is bij deze bond aangesloten, zodat ook de leden van ons korps zullen delen in de feestvreugde. In het N.V. huis te Utrecht zal op vrijdag en zaterdag 1 en 2 maart een cabaretvoorstelling ge geven worden. De U.P.B. is niet erg te spreken over het streven van de rijksoverheid regio nale brandweerkaders op te richten, waaraan vrijwillige brandweerkorpsen ondergeschikt zullen zijn, omdat de meeste korpsen van vrijwilligers uit stekend voldoen. Het zou volgens het bestuur van de U.P.B. wél eens verkeerd kunnen uit pakken als de vrijwilligers vreemde leiding krijgen. De maatregel van de overheid is erop gericht de korpsen be ter bekend te maken met de moderne gevaren waarmee de brandweer te maken krijgt, zoals brand in chemische bedrijven en op de weg als tankauto's bij ongevallen betrokken raken. Het is dan ook de bedoeling dat het regionaal kader uit experts zal bestaan. Het be stuur van de U.P.B. is echter van me ning dat men vrijwillige brandweerlie den ook tot deskundigen kan maken door het houden van cursussen. Het is de mening van het bestuur der Utrechtse Provinciale Brandweerbond dat er ook in de toekomst een belang rijke taak voor de vrijwillige brand weerkorpsen te verrichten valt. Grote steden met beroepskorpsen zou den hun korpsen van vrijwilligers niet graag missen. Er zijn in ons land 1250 beroepsbrandweerlieden en 25.000 vrij willigers. De provincie Utrecht kent slechts twee beroepskorpsen, in Utrecht en Amers foort. De middelgrote gemeenten Zeist, Soest en Veenendaal doen het nog ge heel met vrijwilligers en dit bevalt uitstekend. De U.P.B. werd 40 jaar geleden opge richt omdat het er met de brandweer korpsen niet zo rooskleurig voor stond. De meeste korpsen werden gevormd door leden die door de burgemees ter aangewezen waren. Deze plicht- brandweer komt nu nagenoeg niet meer voor. De U.P.B. was de eerste van de zeven provinciale bonden en in 1930 ontstond uit deze bond de Utrechtse Bosbrand- weer Vereniging, die de bossen be schermt. Mede door het werk van de U.P.B. is het peil van de brandweer korpsen in de provincie Utrecht hoog. feestavond dalco. Zaterdag hield de personeelsvereniging van DALCO haar jaarlijkse feestavond en ditmaal in de zaal van Astoria te Baarn. Het welkomstwoord werd na mens het bestuur door de heer E. van Campen gesproken. Hierna gaf hij het woord aan het gezelschap van Eddy de Valk, dat de non-stop variété-revue „Variëteiten" in een verrassend vlot tempo bracht. De Selvera's hebben voor al veel bijval genoten, maar ook de rest van het programma was de moei te waard. Na Tonny van Zwol trad de akkordeonvirtuoos Georg Amelung op en de jongleurs Charles ald his sons zorgden met hun fameuze capriolen op grote ballen voor de nodige sen satie en spanning. Reeds het eerste op treden van De Selvera's betekende een groot succes. Diana en Daranti ver zorgden een muzikale show, Dick Wood een melange act en de dames Wibbel en Knibbel traden als parodisten op. The Spotlights waren twee vlegels met een gitaar, Maurice Delmonte toonde zich zo lenig als een tuinslang en Da ranti als solist was een wervelwind- xylofonist. Het tweede optreden van de Selvera's leverde nog meer bijval op, The Three Matla's toonde zich kundig in het springen en tot besluit nam het hele gezelschap afscheid van een dank baar publiek. De gebruikelijke verloting bezorgde weer een gelukkige een fototoestel, waarna gedanst werd bij muziek van The Windy City Jazz Band. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG. De liturgie, die deze week Christen vrouwen over de gehele wereld in ge bed verenigt, is dit jaar samengesteld door enkele zusters uit Korea. Haar namen zijn ons voor het merendeel niet bekend, maar wat haar beweegt, haar levensovertuiging en haar vaste over tuiging van Gods macht weerspiegelen zich in haar woorden. Vrouwen uit 150 landen vervullen haar plaats in de keten van gebed, die de gehele wereld omspant. Het is een rede tot grote dankbaar heid zich in deze rij te weten opge nomen. Moge velen zich gedrongen voelen mede tc doen en een der bijeenkomsten bij te wonen. Voor uur en plaats verwijzen wij naar dt advertentie in dit blad. B.D.C. WON VAN N.S.C. B.D.C. heeft zondagmiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen N.S.C. ge speeld die met 4-3 gewonnen werd. Het eerste doelpunt werd door de Nij- kerkers gescoord, waarna Gros uit een vrije trap van Ries Brouwer inkopte Evert Westerveld gaf B.D.C. de lei ding, maar N.S.C. maakte gelijk en nam zelfs een voorsprong. Nu maakte Westerveld gelijk en kort voor het eindsignaal scoorde de 16-jarige debu tant M. v, d. Lugt het winnende doel punt, DE DUINKIKKERS WONNEN. In het zwembad De Hommel te Utrecht speelden de heren van de Duinkikkers tegen het eerste herenteam van Woest- duin uit Doorn. Het Soester team had invallers voor Meijer, Iseger, v. d. Gaast en Van Brum- melen, maar toch werd met 7-0 ge wonnen. Wim van de Bor opende de score en Gerard v. d. Bor bracht de stand op 2-0 en 3-0. Na rust werd het door Dietrich 4-0, door C. v. d. Brink 5-0, door Wim v. d. Bor 6-0 en tenslot te- door Wil Huijink 7-0. b.d.c.handbal. Het eerste damesteam van B.D.C. speel de zondag in de Expohal te Hilver sum de laatste zaalhandbalwedstrijd van dit seizoen. Van L.V.V. 1 werd met 5-4 gewonnen, nadat de Larense ploeg eerst met 2-0 voorgestaan had. De dames-juniores wonnen met 5-1 van Limvio en de heren wonnen met 11-1 van S.D.O. Een dames-aspirantenteam verloor met 3-6 van H.H.C. LAGER-ONDERWIJSWET. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op artikel 76 der Lager-onderwijs- wet 1920 brengen ter algemene kennis dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 20 februari 1963 mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 is ver leend aan a. het R.K. schoolbestuur te Soest voor terreinaanleg bij de R.K. school voor u.l.o. en de R.K. St. Bonifaciusschool voor g.l.o., gelegen aan de Steenhoff- slraat b. het R.K. schoolbestuur te Soest-Zuid voor de bouw van 2 lokalen aan de St. Ludgerusschool voor g.l.o. aan de Hilde- brandlaan c. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het huren van twee noodlokalen t.b.v. de Savornin Lohmanschool voor g.l.o. aan de Driehoeksweg. Soest, 26 februari 1963. KLEUTERONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soest gelet op artikel 53 der Kleuteronder wijswet brengen ter algemene ken nis, dat door de raad van die gemeen te in zijn vergadering van 20 februari 1963 de wettelijk voorgeschreven mede werking is verleend ten aanzien van het verzoek van het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor een voorziening t.b.v. de onder dat bestuur staande kleuter school aan de Insingerstraat. Soest, 26 februari 1963. KLEUTERONDERWIJS. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op artikel 53 der Kleuteronder wijswet brengen ter algemene ken- Het vorig jaar heeft een zeer veront waardigde man terecht of ten onrechte geprotesteerd tegen het feit dat de Soester katholieke jeugd op zondag met veel kabaal Prins Leut inhaalde. Waarschijnlijk is het terecht geweest, want het bestuur van de Instuif R.K. Jong Soest besloot het inhalen van de prins van de zondag naar de Zaterdag te verzetten. Dat was een groots ge baar van de dingen breed zien cn de verontwaardigde meneer is ongetwij feld zeer tevreden geweest met deze houding. Opnieuw is het carnaval zeer uitbun dig gevierd maar niet door jongelui die horen tot de richting van die veront waardigde meneer, maar uitsluitend door de katholieke jeugd en op som mige plaatsen door mensen die zich niet meer tot de jeugd kunnen rekenen. Alleen bij S.E.C. is een geslaagde po ging gedaan het carnavalsfeest alge meen te maken. Misschien is dit een voorbeeld voor het bestuur van de In stuif R.K. Jong Soest en mogelijk kan eens overwogen worden of de niet-ka- tholieke jeugd niet wat meer betrok ken kan worden bij dit feest, dat na tuurlijk van huis uit een katholiek feest is. Hossen, springen en een beetje gek doen zal protestants-christelijke jonge ren echter even goed liggen als de ka tholieke jeugd, dus misschien kan over wogen worden de jongelui van niet- katholieke richting eveneens een kans tc geven eens flink daas te doen. Als' men zich in Rome op zeer hoog niveau beijvert de kloof tussen katholieken en protestants-christelijk te overbruggen, dan kan het geen kwaad in Soest te proberen hiermee op carnavalsniveau te beginnen. KANTMAN. nis, dat door de raad van die gemeen te in zijn vergadering van 20 februari 1963 de wettelijk voorgeschreven mede werking is verleend ten aanzien van het verzoek van de O.L. Vrouwe Stich ting te Amersfoort, voor enige voorzie ningen en aanschaffingen t.b.v. de onder dat bestuur staande kleuterschool aan de Ericaweg te Soest, terwijl de ge vraagde medewerking voor het aan schaffen van een boyier voor de keu ken van genoemde kleuterschool door de raad in dezelfde vergadering is ge weigerd. Soest, 26 februari 1963. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soest deelt mede, dat vanaf 27 februari 1963, ter ge meentesecretarie, kamer 1, gedurende twee weken voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 20 fe bruari 1963 vastgestelde partieel uitbrei dingsplan „Rubenslaan", regelende de bestemming van gronden gelegen ten zuiden van de Rubenslaan. Soest, 26 februari 1963. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebben den, dat gelegenheid tot kosteloze inen ting en herinenting tegen pokken wordt gegeven op woensdag 6 maart 1963. Te Soest ten huize van dokter H. J. Stroband, gemeentegeneesheer, Henr. Biaekweg 14, van 14.00 tot 14.30 uur. Te Soesterberg ten huize van dokter A. Th. M. Splinter, gemeentegeneesheer, Amersfoortsestraat 3, van 14.00 tot 14.30 uur. Een week later zal op bovengenoemde plaatsen en tijden gelegenheid worden gegeven tot het nazien der inentingen. Eveneens is er gelegenheid tot koste loze inenting tegen pokken Te Soest iedere 2e dinsdag van de maand in het gebouw van het Oranje- Groene Kruis, Middelwijkstraat 36, van 10.30 tot 11.00 uur; 2. iedere 2e vrijdag van de maand in het gebouw van de Wit-Gele Kruis, Mo lenstraat 11, van 13.30 tot 14.00 uur. Te Soesterberg op donderdag (eenmaal per 14 dagen) in het gebouw van de Herv. Kerk, Buys Ballotlaan, van 15.00 tot 15.30 uur. Aan belanghebbende ouders wordt ver zocht het Oranje inentingsboekje mede te brengen, de armen der in te enten kinderen vooraf goed te wassen en er op te letten dat inenting slechts mag plaats hebben, als tenminste in de vier voorafgaande weken geen andere inen ting heeft plaats gehad. Tevens wordt herinnerd aan de bepa lingen der Inentingswet 1939, welke de verplichting bevatten van de inenting voor de eerste verjaardag der kinde ren of indiening van een bezwaarschrift volgens vastgesteld model, ten gemeen tehuize kosteloos verkrijgbaar. Soest, 27 februari 1963,

Soester Courant | 1963 | | pagina 1