OOM oppciibrouwers BOUW OP DE ENG NIET GESTAGNEERD. PREDIKBEURTEN. VUF JAAR SOESTER BOERENDANSERS. - - *3k K' Medische dienst. R.K. KERKDIENSTEN. Prima Haarvilt Sportieve modellen 22.50 - 29.75 .Borsalino' 39.75 -49.75 Huid genezing Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 Deskundigen hebben becijferd, dat de afgelopen barre winter meer schade aangericht heeft dan de februariramp in 1953. Het deel van deze schade dat onze gemeente voor haar rekening moet nemen zal echter niet zo groot zijn en dat komt grotendeels omdat de bouw op de Eng nagenoeg niet te lijden ge had heeft van de strenge vorst en de zware sneeuwval. Dit is gebleken tij- Dat kwam voor een groot deel door het feit dat de centrale verwarming aange legd was en brandde. Tijdens de strenge vorst zijn er dan ook huizen in ge bruik genomen en in februari zijn tien tallen woningen opgeleverd. In het jaar 1959 werd in de Soester gemeenteraad het besluit genomen plannen te maken voor de bouw van 500 woningen op de Eng. dens een bespreking tussen architect Ir van Embden, de dienst van gemeen tewerken en aannemersbedrijf Verwe- lius uit Huizen, de firma die de huizen bij honderden op de Eng neerzet. In twee grote blokken woningwetwoningen en een blok premiewoningen is gewoon doorgewerkt omdat men al zover was dat de weersinvloeden van geen enkei betekenis waren. In het komende weekeinde wordt de dienst waargenomen door de artsen W. J. Schutte, - Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en J. C. Rip, Soesterbergse- siraat 16, tel. 2423. Zondag is geopend apotheek „Soest- dijk", Van Weedestaat 82. Wit-Gele Kruis Zr. Bijland, Molenstraat 11, tel. 2001. Oranje-Groene Kruis Geen opgave. NED. HERV. KERKEN. Oude Kerk 10 uur ds K. H. Meijer. Kerkkoor. 7 uur ds W. R. Ambrosius. Emmakerk 10.15 uur ds W. R. Ambrosius. 7 uur dr B. Maarsingh. Kerkkoor. Heeskapel 10 uur dr B. Maarsingh. Zonnegloren 10 uur ds D. M, Jalink. NED. HERV. KERK. Gebouw Chr. Geref. Kerk. 9 uur ds J. Fokkema. 4.30 uur ds C. van Dop van Amersfoort. GEREFORMEERDE KERKEN. Julianakerk. 10 en 5 uur prof. dr. S. U. Zuidema v.c, Amstelveen. Woensdagavond, 20 uur, ds H. J. Lam- bers-Heerspink. Biduur voor gewas en arbeid. Wilhelminakerk. 10 en 5 uur ds H. W. Engelkes van Amersfoort. GEREF. KERK. Geb. „Eltheto". 3.30 uur ds K. Deddens van A'foort. 3 uur ds J. J. Arnold van A'foort. CHR. GEREF. KERK. 10.45 uur Godsdienstoefening. 615 uur ds M. Baan van Zeist. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Kleine Rembrandtzaal. 10 en 5 uur leesdienst. Woensdagavond, 7.30 uur, de heer Hakkenberg van Veenendaal. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. 10.15 uur ds H. de Boer (N.H.) van Den Haag. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Van Weedestraat 19. 17 uur ds H. C. Valeton. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Chr. Ulo-school, Pr. Rernhardlaan 21a. Geen dienst. ADVENTGEMEENTE. Vosseveldlaan 7. Zaterdag, 10 uur, bijbelstudie. 11 uur de heer P. Sol. BAARN. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. 10.30 uur Mej. da C. Schouten van Haarlem. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Kapelstraat. 10.30 uur ds W. F. Schröder. KERK SOEST, Steenhoffstraat. H. Missen te 7.30 en 11 uur. Hoog mis te 9 uur. 's Avonds 7 uur Vasten- oefening. Ir de week H. Missen om 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grothestraat 7.30, 10.45 en 12 uur H. Missen. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6.30 uur Vasten meditatie. Ln de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) de H. Missen te 7 en 7.45 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z. St. Willibrordusstr. 7.30 en 9 uur H. Missen. 10.30 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Vastenme ditatie. Dat leek toen allemaal nog zo ver weg, maar nu we vier jaar verder zijn staan ei al honderd van die woningen en er zullen er honderden volgen. De bouw op het noordelijk deel van de Eng na dert zelfs de voltooiing en straks zal begonnen worden met het zuidelijk deel en dan zal Soest eindelijk een kern hebben, zoals nagenoeg iedere ge- meent heeft. Het begon zo bescheiden op de Talma- laan, enige jaren geleden en het leek aanvankelijk helemaal niet prettig dat men vanuit de huishoudschool niet meer kon kijken over de wijde Eng, die ge doemd was te verdwijnen ten behoeve van woningzoekenden. De Jan Steen laan, de Ruysdaellaan, de Hobbemalaan, de Vermeerlaan, de Rubenslaan, en thans worden al rijen flats op de Dal- weg en de van Goyenlaan bewoond. In de herfst is flink gewerkt door de ploegen die voor de opbouw moesten zc-rgen, alsof men wist dat zij die voor de afbouw zorg droegen tijdig onder dak moesten komen omdat de streng ste winter sinds 130 jaar voor de deur stond. Meer op de richting Soest-Zuid aan en dicht bij de woningen van de Molenstraat was men echter nog niet zo ver, dus dit werk heeft inderdaad ruim drie maanden volledig stil gele gen, maar als de weersomstandigheden in de lente en de zomer redelijk zijn en als we na de strengste winter sinds 130 jaar niet de. natste zomer sinds 130 jaar krijgen dan wordt de opgelopen achterstand wel goedgemaakt. VAN WEEDESTRAAT 80 - TEL. 2970 Op de Dalweg en de Van Goyenlaan is doorgewerkt, maar ook in een deel van de Rubenslaan en maandag is het ge hele werk dat de Eng van huizen voor zien moet, hervat. Tot genoegen van velen, maar zeer zeker niet van hen die straks hun woningen in de Molen straat verlaten moeten omdat de weg ligt te wachten om doorgetrokken te worden. Aanvankelijk zouden meer hui zen ten offer vallen aan de bouw op de Eng, maar gelukkig is besloten het plan iets te wijzigen en wat minder flats aan de zijde van de Molenstraat te bou wen, zodat minder huizen afgebroken worden dan aanvankelijk in de bedoe ling lag. Er is nog helemaal niet bekend wanneer de huizen afgebroken zul len worden en de weg doorgetrokken, want eerst zal men woonruimte moeten zoeken voor de pechvogels die straks uit hun huizen moeten omdat de be bouwing van de Eng dit eist. Het landelijk karakter van Soest ver dwijnt steeds meer, maar aan de bouw op de Eng kan men zien dat er wel degelijk vermeden wordt van Soest een grote steenklomp te maken. Tussen de flats is voldoende ruimte voor recreatie op kleine schaal. Wie meer recreatie wenst kan dicht bij huis terecht in eigen gemeente, want grote delen van Soest zullen onbebouwd blij ven omdat de randstad Holland recrea tiegebied nodig heeft dat niet al te ver weg ligt. Er wordt weer hard gebouwd en dat is nodig, want de woningnood in onze gemeente is nog steeds zeer nijpend en zal dat nog wel even blijven, ondanks grote aktiviteiten op het terrein van de bouw. NED. VROUWEN ELECTRICITEITS VERENIGING. Op woensdag 20 maart viert de afdeling Eemland van de Nederlandse Vrouwen- Electriciteisvereniging in Baarn het 25- jarig bestaan. De afdeling heeft vele leden in Soest. Om tien uur 's morgens is er een ont vangst in de grote zaal van ,,Het Brand punt". Na het koffiedrinken zal mevruow H. J. van Veeren-Van Lohuizen, de presiden te van de afdeling, een welkomstwoord spreken en met een herdenkingsrede aandacht schenken aan dit jubileum. Ket N.V.E.V.-lied wordt gezongen, waarna men de gelegenheid krijgt ge lukwensen uit te spreken en toespra ken te houden. Tot kwart over twaalf is er een gezellig samenzijn en dan wordt geluncht in „De la Promenade". Om half vier voert de toneelgroep „De Rederijkers" uit Utrecht het blijspel in drie bedrijven van Albert Husson „En gelen zonder vleugels" op. De regie heeft Hans Hamstra. Het stuk is ver taald door de bekende toneelspeler Cor Ruys. Het stuk brengt het vreemde verhaal van drie galeiboeven, die op kerstavond als engelen uit de hemel neerdalen, hoe wel ze in werkelijkheid van het dak komen. Het is dan ook de bedoeling deze engelen niet serieus te nemen, maar ze te beschouwen als wezens uit een hemel die niemand ooit zal aan schouwen. Li JIJ U.iJIL JTj Puistjes verdrogen door Purol-poeder OUDERAVOND BEETZLAANSCHOOL Onder grote belangstelling hield de openbare lagere school aan de Beetz- laan de jaarlijkse ouderavond in de zaal van Eemland. De voorzitter van de oudercommissie, de heer M. C. de Vos, heette de aan wezigen welkom. Hij deelde mee dat de wethouder van onderwijs, de heer K. de Haan, bericht van verhindering ge zonden had. Het hoofd van de school, de heer L. Overhoff, sprak er zijn er kentelijkheid over uit, dat ook voor deze feestavond weer zoveel medewer king van de ouders ondervonden was. Hij juichte dit toe, omdat door dit pret tige contact zoveel tot stand kan wor den gebracht, waarvan de leerlingen profijt kunnen trekken. Het programma wordt geheel door leer lingen verzorgd. De kinderen van de eerste klas brachten in leuke costuums een aantal opzegversjes en de leerlin gen van de tweede klas voerden enige zangspelletjes op, waarvan de schuin- tamboers en de motten de leukste wa ren. De onderwijzeres van deze klas had voor bijzonder aardige costuums gezorgd. De derde klas had een toneelstukje in gestudeerd. De jeugdige spelers brach ten het met veel élan. Er was vooral veel aandacht besteed aan het spreken, zodat het gebodenen door iedereen dui delijk kon worden verstaan. Ook de kle ding was uitstekend verzorgd. De vierde klas liet in een leuk toneel spel zien welke gevolgen 'n gebrek aan samenwerking kan hebben. Hierdoor werd de nieuwe broek van vader vol komen bedorven. De vijfde klas deed een aantal spelle tjes, die practisch geheel werden ge ïmproviseerd en daardoor een leuk ef fect sorteerden. Een kort zangspelle- In maart 1958 werd de Soester Boeren- dansgroep opgericht in restaurant Zon- neheuvel, zodat de groep nu vijf jaar bestaat. Het zijn nu tien paren, die op hun aantrekkelijke wijze de herinnering aan Oud-Soest bewaren willen. Zij doen dit door de dansen, maar ook door de kleding, waarvan veel werk gemaakt wordt en de tentwagens, die nu nog bij de leden ondergebracht zijn, maar die straks een eigen stallings ruimte zullen krijgen als de gemeente erin geslaagd zal zijn deze te vinden en als ze eventueel opgeknapt zal zijn met een bijdrage van het Prins Bern- hardfonds, waaruit 1000,voor de Soester Boerendansers toegezegd is. Wijlen wethouder Peter van de Bree- mer, die zich onder meer faam ver schafte door bij de plechtige opening van het Soester Natuurbad, dertig jaar geleden, onvervaard in het water te springen na de officiële opening, deed dansers deel aan het défilé bij het raad huis en twee meisjes in klederdracht boden een mand met zuivelproducten aan. In dat jaar werd de groep lid van de Federatie van Folkloristische groe pen in Nederland. In 1959 vierde het Groot Gaesbeeker Gilde het 400-jarig bestaan en natuur lijk nam de groep aan de feestelijk heden deel. Er werd gedanst dat het een lust was. Correct en gelijk, maar ook bijzonder vrolijk, want het leven in vroeger eeuwen was voor de Soester boeren over het algemeen geen pretje, dus als ze feest hadden en dansten dan vierden ze echt feest en dansten met veel plezier omdat ze de zorgen eens helemaal van zich wilde afzetten. „Drinken maar" was een van die dan sen en op die dag mocht er gedronken worden, want het 400-jarig bestaan van een gilde ten noorden van de grote rivieren komt niet dagelijks voor. veel voor het in stand houden van oude Soester gebruiken en hij zou het er volkomen mee eens geweest zijn dat zijn kleinzoon, eveneens een Peter v. d. Breemer, leiding gaf aan de leden van de Soester Boerendansgroep. Dat is enige jaren het geval geweest, maar door tijdgebrek moest hij dit werk overdragen aan secretaris J. Hilhorst. Vóór de oprichting van de groep werd er ook gedanst en de jongelui oefen den onder leiding van de oude heer A. Kamerbeek. Het uitvoeren van de oude Soester dansen beviel zo goed dat besloten werd de groep op te rich ten. De heer W. Hartman werd voor zitter en hij is dit nu nog, de heer J. Hilhorst secretaris, en mej. T. v. d. Hengel completeerde het bestuur. Later werd haar taak overgenomen door mej. R. de Bruin, die thans penningmeeste- resse is. Al spoedig, in 1958, werd een uitvoe ring gegeven tijdens een streekdag in Hoogland en in oktober trok de groep naar Arnhem op uitnodiging van het comité dat zich beijverde de collectie klederdrachten van Koningin Wilhel- mina aan te vullen en uitte breiden. Dit comité vierde het tienjarig bestaat en uit alle provinciën traden groepen in klederdrachten op. De groep beschikte over heel wat kle dingstukken, maar kon steeds meer gebruiken omdat men alle leden zo vol ledig en authentiek mogelijk wilde kle den. Schenkingen werden dan ook met dank aanvaard. Langzamerhand werd de groep een nagenoeg volmaakte groep kat de negentiende eeuwse kleding be trof en kort geleden hebben de manne lijke leden allemaal een fraaie pet met een kwastje gekregen. Ir 1959 vierde de burgemeester zijn 12I/2-jarig ambtsjubileum als eerste bur ger van Soest. Te paard, in koetsjes en tentwagens namen de Soester Boeren- Nagenoeg het hele repertoire werd die dag uitgevoerdmijn moeder heeft vlas gekocht, ik moet leren spinnen ei zou een jager ik zou eens door een boomgaard gaan de zevensprong en schip moet zeilen. De groep kreeg als enige folkloristische dansgroep in de provincie Utrecht steeds meer bekendheid en er werd op vele plaatsen in ons land gedanst Arnhem, Amersfoort, Ede, Zeist, Den Bosch, Hoogland en Utrecht. In 1961 werd een bezoek gebracht aan Hamm in Duitsland, waar de groep de Nederlandse Bond van Jonge Boeren en Tuinders vertegenwoordigde op de landddag van katholieke jonge boeren en boerinnen. In Zwolle werd op een bijeenkomst van de landelijke J.B.T.B. een boerenbruiloft gedanst in samen werking met geïmproviseerde groepen uit Hoogland en Hamersveld. De groep heeft thans 4 tentwagens, uit eigen zak bekostigd. Met bijdragen van de Raiffeisenbank en de Coöpera tieve Landbouwvereniging werden tui gen en andere benodigdheden aange schaft en als er straks een koetshuis voor de tentwagens is dan zijn de leden van de groep voorlopig tevreden, want ook het kledingbezit mag er zijn pak ken, oorijzers, sierraden, mutsen, jur ken, omslagdoeken, rokken, schorten enz. enz. Het vorig jaar werd Zalzburg bezocht en er werd gedanst op het „Sing- und Tanzfest der Europaische Jugend". Een maand later werd opgetreden in Haarlem en beide malen had men veel. succes. Over enige weken zal de troep tijdens een bijeenkomst van de leden aan dacht schenken aan het feit dat men vijf jaar lang lid is van een gezellige groep, die deze gezelligheid op prijs stelt, maar tevens serieus werkt aan het in stand houden van een klein maar belangrijk stukje Oud-Soest. tje liet duidelijk zien welke moeilijk heden een gaatje in een emmer kan op leveren. Tot besluit van de avond trad de zesde klas op met een aantal liederen van vroeger en nu. Het bekende spot liedje op de patriotten, waarvan enkele kinderen het eerste deel als solo zongen, terwijl de gehele klas het refrein zong, had zeer veel succes en werd tenslotte door alle aanwezigen meegezongen. Een dansgroepje onder leiding van mevr. Van Vloten voerde een aantal volksdansjes op. Dat de moeite, die zij zich ieder jaar getroost, door de kin deren zeer op prijs gesteld wordt, bleek uit het mooie geschenk dat ze haar van hun spaargeld aanboden. KORFBALVERENIGING „DE METEOREN". Soest kreeg vorige week een nieuwe korfbalvereniging en dinsdagavond is tijdens een vergadering in gebouw De Rank vastgesteld dat de naam „De Me teoren" zal zijn en de clubkleuren geel met een zwarte baan aan de voor- en achterzijde van het shirt, een zwarte broek of rok, en zwarte kousen met zwart-gele boorden. Het bestuur van de vereniging bestaat thans uit de heer J. Edelenbosch, voor zitter; mej. A. Schilder, secretaresse; mej. R. v. Drie, penningmeesteresse, de heer L. van Heijningen, wedstrijd secretaris en de heer C. Rouwendaal, leider van aspiranten. Er werden diverse commissies samenge steld, Wout Deys en Walda Reiche vor men de aspirantencommissie, de heer J. Verlinden, Wout Deys en mej. Schil der de redactiecommissie, die voor het verschijnen van het clubblad zal zor gen. Peter Verlinden en Piet Rouwen daal zullen dit clubblad bezorgen De materiaalcommissie bestaat uit Leo van Heijningen, J. Hazelaar en Piet Rou wendaal en de propagandacommissie uit Leo van Heijningen, mej. R. van Dries, Rina Cornelissen, Nelly Schou ten en Walda Reiche. Uitvoerig werd gesproken over de mo gelijkheden van indoortraining, waarvan nu niets meer zal komen, omdat spoedig buiten getraind zal kunnen worden, het tijdelijke oefenterrein, de kleding en materiaal, waarvan een deel te verkrij gen zal zijn uit de bezittingen van ge wezen verenigingen, de sportkeuring en het lidmaatschap van de gewestelijke en landelijke bond. Er zal gespeeld wor den achter het hotel De Birk en de ei genaar van dit hotel heeft medewer king toegezegd. KERKCONCERT. Opnieuw heeft de muziekkring De Ne derlandse Cantorij in de Oude Kerk onder leiding van de cantor-organist getoond iets aan te durven door een concert met uitsluitend werken, welke voor 't eerst in ons land uitgevoerd wer den. Helaas kon het werk voor sopraan en achtstemmig dubbelkoor van Maar ten Kooy niet uitgevoerd worden we gens geringe indispositie van de so praan. Van Thomas Selle, die van 1599-1663 leefde stond de Passion nach dem Evangelisten Johannes op het program ma en dit moeilijke, maar ook curieuze werk werd fraai uitgevoerd. Selle leefde een eeuw voor Bach, de schepper van de Mattheuspassion. Het curieuze in de uitvoering werd ver oorzaakt door de bezetting, die oor spronkelijk gehouden was. Vier conti- nuo-groepen, orgel met contrabas, spi net met cello, clavecimbel met fagot en luit met cello, strijkers, fagotten, trombones, trompetten en blokfluiten De vokale bezetting bestond uit een groot koor, een klein koor, de bas Rom Kalma, prachtige stem, die de woor den van Christus zong, de tenor Gerard de Vos, uitstekend op dreef als de evan gelist, en de sopraan Maria v. d, Slik- ke, helaas met verkoudheid, die de aria's zong. De prachtige akoestiek van de kerk droeg het hare aan de goede uitvoering bij. Klaas Bolt speelde op het orgel enige bewerkingen en variaties van hemzelf en van Freek Houtkoop werd een zes stemmig koorwerk uitgevoerd. In een goed bezette kerk hebben mu ziekliefhebbers een mooie avond ge had. VERLENGING ONTRUIMINGSTERMIJN. Op 29 augustus 1962 besloot de Soester gemeenteraad de woning Nieuwstraat 34 onbewoonbaar te verklaren. De ont ruimingstermijn eindigt op 9 april. Omdat voor de bewoners nog geen passende woonruimte gevonden is heeft het college van B. en W. de raad voor gesteld de ontruimingstermijn met een jaar te verlengen tot 9 april 1964. BOUW VAN 42 WONINGEN. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan ons (Burg. en Weth. van Soest) op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergun ning te verlenen voor het bouwen van 42 woningen (Blok XI en XII), op het perceel, gelegen op de Soester Eng, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummers 6010 en 7057, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderde len voor de gronden gelegen tussen de Talmalaan, Dalweg en Molenstraat. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwa ren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 15 maart 1963.

Soester Courant | 1963 | | pagina 10