P I R N O BIJ DE FAMILIE LENTJES D. ENGEL HET KAPERSCHIP Firma 0, van de Pol VENEMA Falcon tweed- en camel-mantels Nassers eerzucht. Hoesseins angst. I W. VAN TOL KAPKVNST NIEHB0RG -- DP UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool HORLOGERIE VAN WIEREN Loodgieters werkzaamheden. TWEEDE BLAD Nd nog maar een scheut of 'd steek. Verkoop Stemmen Reparatie Verhuur N.we kasten Inkoop TELEFOON 2968 PERMANENT-WAVE, Politie telefoon 4444 en 4445 TELEF. BRANDWEER 3 3 3 3 KOMT HET VOORJAAR UIT DE FABRIEK. Rozen, tulpen, hyacinthen, aronskelken en narcissen staan een jaar lang in vol le bloei bij de Arnhemse familie Lentjes. Dat doen ze ook in augustus, als de zon brandt op het asfalt voor hun wo ning aan de Van Heemstralaan, maar ze deden het ook toen er volop sneeuw lag en het vroor dat het kraakte. Want zomer of winter, bij de familie Lentjes is het altijd lente. En die lente kan men er huren Een paar gul den en men kan een hele maand ge nieten van een tak appelbloesem, een boeket rozen, in vele kleurenvariaties. Een hele maand bloemen, die geen ver zorging nodig hebben dan hoogstens wat afstoffen, desnoods even blazen. Heerlijke geuren, die het vertrek vul len met een zonnig, zomers aroma. Zij staken er een kapitaaltje in. Het Bosco-complex bestaat uit grote hallen vol dure machines, die ontelbare bloemblaadjes, meeldraden, stampers enzovoort, uit een bepaald soort plas tic fabriceren. In de voorraadschuren liggen onoverzienbare hoeveelheden kunstbloemen, gereed voor verzending, met bestemmingen over de gehele we reld. De „finishing touch" aan de kunstbloe men wordt door een legertje van thuis werksters gegeven, zij zetten de takken met bloemen in elkaar en hebben daar een goede bijverdienste aan. Dat er brood in zit in de kunstbloemen leer den de heer en mevrouw Lentjes na een bezoek aan dit bedrijf en toen besloten ze maar meteen om er een ka pitaaltje in te steken. In zekere zin was dat een waagstuk, want weinig lH JSkJÜ Zie ze staan in al hun glorie „kunst" Een bakje zoet geurende fresia's Namaak Een kunstig bewerkt bruidsboeket Uit de fabriek Een tuiltje prille vergeet-me-nietjes Surrogaat Ergens in Italië in bloei gezet. Wie de woning van de heer en me vrouw Lentjes binnenloopt, - die er va- NIEUWEWEG 97 TELEFON 2543 ring deed het echtpaar al talloze ma len op - kan een bewonderend ,,Wat een bloemen niet onderdrukken. Maar meestal volgt er dan een wat teleurstellend ,,Wat Niet echt als de Lentjes bekennen, dat hun bloe men niet door moeder natuur, maar door vaardige kunstenaarshanden er gens in Italië ,,in bloei" zijn gezet konden ze vermoeden dat ze spoedig ook in Holland een zeer willige markt voor de kunstbloemenhandel zouden vinden. De heer Lentjes windt er geen doekjes om, want kunstbloemen kunnen nooit echte vervangen. „We vormen dan ook beslist geen concurrentie voor de bloe misterijzegt hij, ,,en als we in onze eigen woning een mooi bloemstuk wil len plaatsen, nemen we vanzelfsprekend echte bloemen. Het is de heer Lentjes en dan ook beslist niet om begonnen de handschoen op te nemen tegen de natuurprodukten want hij weet heel goed, dat hij dit zou verliezen. De kunstbloemen, waarmee de familie Lentjes naar Nederland terugkeerde en de zending, die regelmatig vanuit Italië in hun Arnhemse woning arriveren, zijn primair bedoeld voor de huiska mer, in feite is het decoratiemateriaal. Voor huiskamer, winkel en etalage. Het zijn met name de middenstanders, die de Arnhemse kunstbloemen in huur nemen. In een tijd, waarin het visuele element steeds meer op de voorgrond treedt is het belangrijk, dat etalages, vitrines en uitstalkasten, showrooms en wachtkamers een fleurig en goed ver- Kunstbloemen, nauwelijks te onderscheiden van „echte". Eigenlijk is het maar toeval dat de Lentjes de kunstbloemen daar ontdek ten. De heer Lentjes was machinist op de grote vaart. Verre reizen, veel weg, vrijwel nooit thuis. Toen hij tussen twee reizen door met zijn charmante vrouw in het huwelijksbootje stapte, adviseerde zij hem het varen er voor goed aan te geven. Tijdens een vakantietocht door Italië kwamen de Lentjes in aanraking met de kunstbloemenindustrie aldaar en toen rees plotseling het vermoeden, dat in deze kleurige sector wellicht een goede toekomst lag. Italië, zelf een land van bloemen, bleek met een kunstbloe menmakerij toch in een behoefte te voorzien. Dat zou in Nederland, toch ook een bloemenland bij uitstek, mis schien ook wel eens zó kunnen zijn, zeiden de twee Hollandse toeristen en toen reden zij naar Turijn, waar ze een bezoek brachten aan een van de groot ste industrieën op kunstbloemengebied, het Bosco-complex. zorgd beeld bieden. Waarom nu wel kleurige platen van bloemen opgehan gen, die toch ook maar een afbeelding zijn van de natuur en geen kunstbloe men neergezet, die het interieur zo- kunstprodukten uit Italië aan een nauwkeurig onderzoek onderwierpen, moesten toegeven, dat het materiaal toch wel bedrieglijk echt was. Natuurlijk konden deze vakmensen niet nalaten bij de verschillende bloemsoor ten blaadjes, meeldraden en stamper tjes te tellen en daarbij kwamen ze al spoedig tot de conclusie, dat men in Italië toch wel zeer nauwkeurig te werk gaat. Rijke variatie. Het Arnhemse bloemenverhuurbedrijf heeft een rijke variatie aan kunstbloe men en die vinden allen hun weg naar een groot aantal winkelbedrijven, zo als juweliers, schoenenwinkels, tabaks zaken, slagerijen, cafées, parfumerie zaken, modewinkels en meubelbedrij ven. Ook sigarenhandelaren willen wel eens graag een bloemetje in hun win kel, maar in een verkoopruimte, waar een groot deel van het jaar gestookt moet worden zijn natuurbloemen moei lijk te plaatsen. Kunstbloemen beteke nen dan een uitkomst. Na ongeveer een maand, komen de heer en mevrouw Lentjes of hun ver tegenwoordiger het in huur verstrekte weer ophalen, want kunstbloemen zijn leuk als decoratie, maar men moet er niet te lang tegenaan behoeven te kij ken, is hun overtuiging. Daarom wor den de producten na rond vier weken vervangen door anderen. Dan zijn er bijvoorbeeld ook toneel verenigingen, die bij een uitvoering bloemen nodig hebben en het „zonde" vinden om dure echte te kopen, die dan na een avond aan de kant moeten. Zij vinden de kunstbloemen een uit komst. De smaak van de huurders loopt sterk uiteen. Aan hun vraag voldoen valt niet altijd mee Sommige klanten willen graag met het seizoen meegaan, anderen hebben ech ter in de winter liefst perenbloesems. Ir. het zuiden van het land is men voor al gesteld op levendige kleuren Maar hoe de smaak ook verschilt, vrij algemeen zijn de huurders en zij die zo maar eens bij Lentjes binnenlopen het er over eens, dat de bloemen „net echt" zijn. En dat is voor oud-machinist Lentjes en zijn vrouw het grootste compliment, al laten ze nooit na er bij te zeggen „Net echt is nog net niet helemaal echt Brinkstraat 15 - Baarn - Tel. 02954-2525 KOOPT Antiek - Curiosa - Kristal - Goud en Zilver - Boeken - Antieke Prenten. H. WESTERHOF - Makelaar-Taxateur. veel aantrekkelijker maken Die vraag behoeven de heer en mevrouw Lentjes en hun vertegenwoordigers, die ze in dienst moesten nemen, na korte tijd, aan hun zich nog steeds uitbreidende klan tenkring, niet te stellen Er zijn zo dikwijls in etalages slechte en weinig artistieke blikvangers. Bloemen zorgen voor een verantwoord decorum en zelfs bloemisten, die de die deze functie 40 jaar bekleed had. Om 9 uur werd een gezongen H. Mis tot intentie van de jubilaris door pas toor mgr. S. Th. Visser opgedragen. Vooraf hield de pastoor een korte toespraak tot de jubilaris, die dankte voor zijn werk voor de parochie gedu rende een kwart eeuw. Na de mis werd door het kerkbestuur aan de jubilaris en zijn kinderen in het parochiehuis een feestelijk ontbijt aan geboden, Tijdens deze gezellige bijeen komst sprak mgr. Visser de heer Tol boom toe. Hij noemde hem een voor beeldig huisvader, die zijn werk voor zijn gezin en voor de kerk met grote toewijding deed. Hij bood de jubilaris een bedrag in enveloppe aan, in de verwachting dat hij hiervoor een blij vende herinnering aan deze dag zal willen aanschaffen. De heer J. J. Koelman sprak namens het kerkbestuur. Hij wees erop dat de heer Tolboom met trots en dankbaar heid op deze mijlpaal mag terugzien. Gedurende 25 jaar heeft hij zijn taak nieuw model verlovingsring ontworpen voor moderne Jonge mensen Kom deze ring bij ons zien, Van Weedestraat 40 Telefoon 4361 FEESTAVOND VAN DE BRANDWEER. Het vorig jaar heeft de Vrijwillige Brandweervereniging Soest de dona teurs geen feestavond aangeboden om dat de financiën dit niet toelieten, maar dit jaar wel en met een bijzon der geslaagd programma hebben velen zich uitstekend in de zaal van Eem- land vermaakt. Het openingswoord werd gesproken door voorzitter en commandant W. Gro- art, die in het bijzonder het raadslid J. K. de Bruin, de directeur van het gasbedrijf, de heer Bredeveld en de korpschef van politie, hoofdinspecteur C. van Es verwelkomde. De heer Gro- art wees er op dat alles in de laatste jaren duurder geworden is - ook het Van Lcnneplaan 69 Telef. 2935 b.g.g. telef. 4332 Voor al uw Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden De nieuwe modellen In zijn reeds binnen. Ook voor heren ruime keuze. F. C. Kuijperstraat 28 - tel. 2803 Soestdijk VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 22 MAART 1963. Maar straks weet D lieh geen raad san de slopende Bkenmatisehe Pijnen. Doe de beroemde Kruschen kuur, de kleine dagelijkse dosis, om 't bloed weer zuiver te maken. Duizenden gingen U voor en nog heel velen zullen uw voorbeeld volgen. Een heerlijke er varing, reeds na een betrekkelijk kort stondig gebruik, als vanzelf die pijnen te voelen wegvallen. Dat gebeurt naar mate het bloed gezuiverd wordt van de pijnverwekkende onzuiverheden, die organen. als suisse op voorbeeldige wijze ver vuld en er is steeds een prettige sa menwerking met het kerkbestuur ge weest. Namens dit kerkbestuur bood de heer Koelman de jubilaris een kist sigaren aan. De heer Tolboom dankte mgr. Visser en het kerkbestuur voor deze spontane uiting van waardering en erkentelijk heid voor zijn werk en tevens voor de prettige samenwerking met het kerk bestuur. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE. Op dinsdagavond 26 maart zal de af deling Soest-Soesterberg van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie bijeen komen in het Oranje Hotel. Het jaarverslag en de beschrijvings brief voor de jaarlijkse algemene ver gadering van de V.V.D., welke op 29 en 30 maart in Scheveningen gehou den wordt, zullen besproken worden. Er zal een afgevaardigde naar deze vergadering benoemd worden. Op maandag 22 april zal mevr. Van Someren-Downer in het Oranje Hotel spreken en op 10 mei mr Geertsema, beiden lid van de tweede kamer voor de V.V.D. IIOCKEYPROGRAMMA. Dames Hilversum 1M.H.C. 1, 11 uur. S.C.H.C. 4—M.H.C. 3, 11 uur. Heren Hilversum 9M.H.C. 2, 11 uur S.C.H.C.—M.H.C. 1, 11 uur. S.C.H.C.—M.H.C. 4, 11 uur. Kameleon 5M.H.C. 3, 2.30 uur. LENING VAN EEN MILJOEN. De gemeente zal een miljoen gulden lenen van de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten. De looptijd is 30 jaar en de rente bedraagt 4,25 Het geld kan op 1 april a.s. opgenomen Op Nassers eerzucht is, althans voor- lopig, het overleg over een samengaan van Syrië, Irak en Egypte stukgelopen. De Egyptische president wenst de bond van drie landen met eigen autonomie, voor de grote lijnen te laten besturen door één president en één parlement en het is duidelijk dat die president Nasser zal moeten heten, de eerste en enige geslaagde vernieuwer in de sociaal vastgelopen Arabische wereld. - Het is logisch dat dit vooral de Syri sche delegatie niet zint. De leider daar van, Bitar, was eens minister in Nas sers regering toen die een nog uit twee delen bestaande Verenigde Arabische Republiek bestuurde en hij was ook een der genen die Syrië uit dat ver bond losmaakte. Hij heeft de les aan den lijve geleerd en zal hem ook zijn in Bagdad aan de macht gekomen par tijgenoten wel hebben bijgebracht. Nasser heeft een troef. Een besluit over federatie zal per referendum aan drie volken voorgelegd moeten worden en zijn prestige - opgebouwd door radio Cairo - is groot genoeg om hem van een ja te verzekeren. Het schijnt dat hij daarvoor het risico wil lopen zijn drie- landenstaat al terstond met een felle oppositie minder soliede te maken. En ook doordat hij er zeker van kan zijn dat hij - al is het de objectiviteit zelve - verwijten zal krijgen dat hij Egypte en Egyptenaren bevoordeelt. Deze ingebouwde onrust schijnt hij te willen aanvaarden mits hij maar de leiding krijgt van wat men de eerste grote Arabische mogendheid zou kun nen noemen. Krachtiger basis. Dit zijn alles uitingen die minder ge tuigen van Nassers onbaatzuchtig ver langen naar Arabische eenheid dan wel van de wens een krachtiger basis te vmden voor zijn machtspolitiek. Degene die zich daarover het meest organiseren van een feestavond - maar de donaties - zijn niet verhoogd. Soms lijkt het er op dat de vereniging de do nateurs moet gaan steunen inplaats van de donateurs de vereniging. Nadat de heer J- F. Groart het caba retgezelschap ingeleid had werd een vlot en uitstekend programma gebracht rnet Peter Piekos als conferencier, het akkordeonduo „De twee Pico's", de akrobaten The Crocksons, Ans en Joop Daniëls met een liedje en een melo dietje, Tobi Rix, die zeer dwaas deed en Johnny Kraaykamp, die uiteraard nog dwazer deed. Ditmaal heeft de brandweer dus niet op kosten gekeken om iets uitstekends te kunnen brengen en het zou dus he lemaal niet zo vreemd zijn als vele donateurs vrijwillig het donatiebedrag verhogen. A. TOLBOOM 25 JAAR SUISSE. Vrolijk klokgelui kondigde dinsdagmor gen aan dat er iets bijzonders te doen was in de parochie van de H. H. Pe trus en Paulus. Het was die dag 25 jaar geleden dat de heer A. Tolboom tot suisse benoemd werd in de r.k. kerk te Soest, als opvolger van zijn vader. Nieuweweg 103 worden. Het wordt als volgt besteed 95.000,voor aankoop van een brand weerladder, 286.500,voor de aan leg van het stationsplein bij de halte Soest-Zuid met aansluitende wegvoor- zieningen, 70,600,voor het aan brengen van een beveiligingsinstallatie bij de overweg in de Dalweg, 514,000,- voor de aanleg van riolering en fiets en wandelpaden bij de Soesterbergse- straat en 36.950,voor de aankoop van een ambtswoning ten behoeve van de directeur van gemeentewerken. Dameskapper toont U an. Dat U betere Permanent In een stad niet vinden kan Als reklame iedere MAANDAG, geheel compleet, half geld, f 12.50. NIEUWEWEG 100 bij het nieuwe station Soest-Z„ tel. 4026. ongerust mag maken, is koning Hoes sein van Jordanië, die zich vooral door zijn steun aan de imam tegen de Je- menietische opstandelingen de haat van Nasser stevig op de hals heeft ge haald. Hij heeft zich beijverd het nieuwe be wind in Bagdad en Damascus met spoed te erkennen en alle goeds te wensen. Kij heeft zich voorstander verklaard - al weet hij dat Nasser hem in die club nooit zal dulden - van een Arabische federatie bij behoud van eigen sou- vereiniteit, dat is dus zoals die Bitar voor de geest staat. Het is ongeveer alles wat hij kan doen om te proberen te voorkomen dat Nasser aan twee kan ten zijn buurman wordt, wat betekent van twee kanten een bedreiging. Daarbij zit Hoessein in een netelig par ket. Tegen een aanval van buitenaf heeft hij waarschijnlijk garanties van Engeland en de V.S., die krachtig ge noeg zijn om een aanvaller van ge dachten te laten veranderen. Van binnen uit Maar er is ook nog de mogelijkheid van het stimuleren van opstanden. En dan wordt de positie in ieder geval van de Amerikanen moeilijker. Zij kun nen daar slecht tegen ingrijpen, zomin als ze dat in Jemen, Irak of Syrië kon den. Hulp van koning Saoed is misschien wel te verwachten, maar die slaat nie mand hoog aan. De enige hulp waarop Hoessein ongevraagd kan rekenen is die van Israël, dat aangekondigd heeft zich niet onbetuigd te laten als er in buurland Jordanië iets Nasseriaans mocht gebeuren. Van Israëlische kant een logisch stand punt het wil voorkomen langs al zijn grenzen - en die met Jordanië is het langst - de troepen van aardsvijand Nasser te krijgen. Maar deze steun, al is daarom zeker niet gevraagd, doet ten Arabische vorst zeker geen goed, met bij zijn onderdanen en zeker niet bii zijn buren

Soester Courant | 1963 | | pagina 5